NEI Met de C1000 de lucht in „Onvoorstelbaar"; gem.secretaris Vogelaar in de VUT Politieberichten Reden genoeg om op 26, 27 en 28 november onze Bedrijvendagen te bezoeken! Goeree-Overflakkee bij WGR-gebied Rijnmond f 22.000,- voor liet Wereldnatuurfonds December-aictie Samen reis naar Israël aangeboden HYUNDAI HYunoni <s> Tweemaal nachtelijk bezoek foto Hameeteman Middelharnis Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 DINSDAG 24 NOVEMBER 1992 No. 6154 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Broekweg 8 In het nummer van jongstleden vrij dag berichtten we dat Provinciale Staten j.l. donderdag besloten had den he taantal samenwerkingsgebie den in Zuid-Holland terug te bren gen van twaalf naar vijf. Dat bete kent dat Goeree-Overflakkee wordt ingedeeld bij het WGR-gebied Rijn mond. De 17 gemeenten in dat gebied hebben al geruime tijd een samenwerkingsver band, OOR (Overlegorgaan Rijnmond- gemeenten) geheten, waarbij de 4 eilan- delijke gemeenten verondersteld wor den zich aan te sluiten. Middelharnis en Oostflakkee hebben zich bereid ver klaard. Goedereede verzet zich ertegen en Dirksland neemt a.s. donderdag een beslissing. In de discussie die aan het besluit van Provinciale Staten voorafging, spraken de CDA- en PvdA-frakties zich uit voor aansluiting van Goeree-Overflakkee bii het OOR. Met name de frakties van RPF/GPV en SGP uitten zich bijzonder kritisch over de afgedwongen aansluiting van Goe ree-Overflakkee bij het OOR. SGP- woordvoerder Stoop, die de heer Hout man moest vervangen, vroeg aan het college van GS of goed funktionerende samenwerkingsverbanden zoals het ISGO geheel dienen te verdwijnen, dan- wel of zij een andere status krijgen. In het algemeen vroeg hij of GS samenwer king op een kleinschaliger niveau willen respekteren, stimuleren, negeren of an nuleren. Genoemde frakties hadden veel moeite met de voorgestelde indeling, hoewel zij erkenden dat er al regelingen bestaan op het gebied van de gezondheidszorg, brandweer en politie. Juist vanwege de beoogde bestuurlijke struktuur van het Rijnmondgebied bestaat er geen nood zaak voor insluizing van Goeree-Over flakkee in het OOR. De SGP'er hekelde de houding van het OOR in die zin dat de Flakkeese gemeenten slechts waarnemer mogen zijn en kennelijk niet aan de discussie over de toekomstige OOR-struktuur mogen deelnemen. Hij betitelde dit als een houding van: over u, zonder u, wacht maar rustig af, we hebben heus wel het goede met u voor. Hij rekende op een houding van GS om aan dergelijke SOMMELSDIJK - In twee achtereen volgende weken heeft de zaak van foto Hameeteman aan de W. Krakeelstraat te Sommelsdijk nachtelijk bezoek gehad van lui die het op het rijke assortiment van de zaak hadden voorzien. De eerste keer probeerden ze met een auto de dub bele toegangsdeur te forceren, die raakte wel zodanig beschadigd dat'ie vervan gen moest worden, maar bood toch geen toegang, wel werd de alarminstallatie in werking gesteld, zodat de krakers zon der buit afdropen. Kennelijk zijn ze vorige week woens dagnacht teruggekomen. Opnieuw lukte het niet de deur te forceren, maar nu sneuvelde een etalageruit, een vol doende grote opening om voor een win kelwaarde van 13.000,- aan video- en filmapparatuur mee te nemen. Ook werd voor 2.500,- schade aan de overige apparatuur aangebracht. De deur moest andermaal worden ver vangen. De ruit is inmiddels door een vrijwel niet te vernielen pantserglazen exem plaar vervangen, de deur blijkt het geweld van een aanstormende auto te kunnen houden, maar bovendien is er een paal aangebracht die de eerste klap op zal vangen als 't nóg eens gebeurt. Je vraagt je af of dat zo onwaarschijn lijk is. Omloop Goeree-Overflakkee: De Omloop van Goeree-Overflakkee die dit jaar op 28 en 29 augustus gehou den werd, het was de 3e aflevering, heeft opnieuw een prachtig bedrag aan spon sorgeld opgeleverd. J.l. donderdagavond werd een bedrag van 22.000,- overge dragen aan operazanger Marco Bakker, Nederlands ambassadeur van het We reld Natuurfonds. Dat gebeurde tijdens een feestelijke avond in 'Grutterswei" te Oude Tonge. bestuurlijke verhoudingen tussen rijk, provincie en gemeenten onderling, zo spoedig mogelijk een einde te maken. Saillant detail uit het antwoord van gedeputeerde Günther was de suggestie dat de vier gemeenten op Goeree- Overflakkee samen zouden moeten gaan en één gemeente vormen, opdat een eigen geluid sterker naar buiten zou komen. Teruggevonden gestolen auto In de omgeving van de Rembrandtlaan te Middelharnis, waar korte tijd geleden een personenauto werd gestolen, werd nu een andere personenauto aangetrof fen die kort daarvoor in de gemeente Woensdrecht was ontvreemd. Nadat de technische recherche de auto had onder zocht is deze teruggegeven aan de recht matige eigenaar. Vernieling autobanden Op het bungalowpark in Herkingen werden vorige week drie banden ver nield, nl. van een personenauto werd één band- en van de daarachter gekop pelde aanhangwagen werden twee ban den lekgestoken. Rijden zonder rijbewijs Op de Damweg te Melissant werd een bestuurder van een motorfiets, die niet in het bezit was van een geldig rijbewijs, bekeurd. Hij was vooruitlopend op zijn rij-examen alvast wat aan het oefenen met zijn zojuist aangeschafte motor fiets. Alcohol in het verkeer In Sommelsdijk werd in de nacht van zaterdag op zondag een bestuurder van een personenauto gecontroleerd. Na een ademanalyse op het bureau bleek dat de uitslag strafbaar teveel was nl. 335 ug/1, deze uitslag kwam voor een schikkings voorstel van 400,- in aanmerking. MELISSANT donderdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. MIDDELHARNIS heden (dins- dag)avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke (H.D.). OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. T. M. van Dijk van Veen. ^OMBi OOLTGENSPLAAT Op donderdag 26 november zal de ondernemersvereniging te Ooltgens- plaat haar jaarlijkse December-aktie starten. Dit jaar in de vorm van een kassabonak- tie. Spaar in de periode van 26 november t/m 24 december de kassabonnen van de deelnemende winkeliers. Deze kass abonnen kunt u in een gesloten envelop, voorzien van uw naam en adres, inleve ren bij een der deelnemende winkeliers, herkenbaar aan een raambiljet. Wekelijks worden er 5 prijzen t.w. van /'25,- beschikbaar gesteld, terwijl de 'hoofdprijzen t.w.v. 1.000,-, ƒ400,- en ƒ200,- in de laatste week aan de orde komen. Voor elke ingeleverde envelop dingt uelke week opnieuw weer mee naar de prijzen. DIRKSLAND - De Dirksland ClOOO heeft vorige week een welgeslaagde feestweek geh ouden die zaterdagmid dag werd afgesloten met een heuse ballonvaart. De twee winnaars, mevr. H. de Man uit Dirksland en mevr. Lokker uit Goedereede, hebben 't erop gewaagd met 3 overigen in te schepen in de mand van piloot Wie- gers uit Hilversum. Opgestegen werd vanaf het gazon bij 'Vroonlande' welke lokatie het meest geschikt werd geacht en dankzij de directrice mocht worden gebruikt. Helaas verslechterde het weer zienderogen zodat de bal lonvaart niet langer dan 40 minuten heeft kunnen duren. Ook werd niet tot grote hoogte gestegen omdat de piloot goed kontakt wilde blijven houden met de meteorologi sche dienst die de weersverslechtering voorspeld had. Toen de regen begon was dat aanleiding de vlucht te beëindigen en dat gebeurde met een geslaagde landing op een spruitenveld tussen Melissant en Stellendam. GOEDEREEDE - 't Was anders dan anders, dat hing vrijdagmiddag duidelijk in Goerees' fraai bewolkte lucht. De raad kwam bijeen, op een ongebruik'lijk uur in Ouddorps 'Dorpstienden' als ongebruik'lijke lokatie en niemand die verzuimde, want 't was een bijzondere reden die hen bijeen geroepen had. Voor 't eerst in 25 jaar had het Gemeentebe stuur een nodiging verzonden niét mede-ondertekend door: de secreta ris A. J. Vogelaar en daarin zat 'm 't groot verschil. Dees' Vogelaar nam afscheid deze middag, niet helemaal juichend maar wel heel erg dankbaar op z'n 61e van de VUT te mogen gaan genieten, en 't wordt 'm zéér gegund. Door de raad en door de vele honderden die mede aanwezig waren. Het betekende 't vervroegd vertrek van de eerste van de 3 V's, Visser, Van Velzen en Vogelaar uit de gemeentebestuurlijke top. Dhr. Vogelaar wordt volgend voor jaar verwacht op de zitbank die aanne mer V. d. Nieuwendijk al eerder beloofd heeft te zullen plaatsen in Ouddorps nieuwbouw 'Zuid', maar eerst wacht dhr. en mevr. Vogelaar een reis naar Israël, een zéér verrassend cadeau van de Gemeente die immers door dhr. Vogelaar niet zomaar als kort-verband vrijwilliger, maar 25 jaar en ruim acht maanden lang als ware beroepskracht gediend is geweest. Burg. van Velzen sprak er roem van...: „dhr. Vogelaar is z'n opdracht ten volle nagekomen, zelfs méér dan dat!" Dhr. van Velzen meende 't heel oprecht toen hij in een terugblik dhr. Vogelaar's funktioneren naging en daarin z'n be wondering en verwondering liet blijken; hij wist het gedaan met één vooropge steld doel: het dienen van de ware belan gen van de Gemeente Goedereede en dat niet in eigen kracht, maar zich Gode verantwoordelijk wetend. Het deed de secretaris 's morgens 't eerst aanwezig zijn en 's avonds 't laatst pas weggaan, aan het secretariepersoneel zich aldus de 'meewerkend voorman' tonend. Een 'aimabel mens', zo waardeerde hem de burgemeester, een secretaris die met z'n degelijk werk het College heeft verwend, die altijd beleefd en hoffelijk was en nooit van enige tegenzin heeft doen blijken. De 'konstante faktor' Vogelaar zal op 't Gemeentehuis ontbreken en dat zal vreemd zijn. Meer dan 20 jaar heeft dhr. Van Velzen in goede harmonie met de secretaris samen mogen werken. Goede, gevoelvolle woorden werden gesproken, maar er was ook het 'stoffe lijk blijk', een reis naar Israël, met nog'es ƒ2.500,- zakgeld, welverdiend door de secretaris die node gemist zal worden, maar in wiens opvolging inmiddels naar tevredenheid is voorzien. „U kunt uw werk met een gerust hart achterlaten", zo stelde hem dhr. van Velzen gerust. Dhr. en mevr. Vogelaar werden in de toekomst Gods nabijheid en van Hem verkregen kracht en wijsheid toege wenst, gezondheid ook en een heel goede reis naar Israël, het land dat zeer tot hun verbeelding spreekt. Onvoorstelbaar Wethouder Visser, een van de beide overgebleven V's heeft in z'n lange bestuursloopbaan al velen zien komen en velen zien gaan, nu ook dhr. Voge laar, de geboren Brabander 'met de Ouddorpse werkaard', en opnieuw vindt dhr. Visser het onvoorstelbaar: „On voorstelbaar dat deze man voortaan niet meer in "t Gemeentehuis zal zijn", liet hij weten en hij zal 'm missen, om z'n vriendelijkheid en om z'n kennis, want, zo verzekerde dhr. Visser; „z'n kennis is boven die van alle secretarissen ver heven!" Tot aller vermaak heeft dhr. Visser daarop een blik vooruit geworpen op 't jaar 2000, wanneer Ouddorp de goud- kust van Rotterdam zal zijn en burg. Peper in 't huis van Zeelenberg zal wonen. Teruggekeerd tot de werkelijk heid van het afscheid heeft dhr. Visser namens het CDA dhr. en mevr. Vogelaar onder Gods zegen een heel goede tijd toegewenst. Die wens gewerd de fam. Vogelaar ook van SGP-weth. Klepper, die dhr. Voge laar dankte voor wat hij voor de fraktie, voor de bevolking en voor velen per soonlijk heeft betekend. Tussen de raads leden onderling had de secretaris als een bindmiddel gefungeerd en voor de bur gerij had hij altijd opengestaan. Dhr. Klepper besloot z'n afscheidswoord met de wens dat dhr. Vogelaar van z'n pen sioengerechtigde tijd evenveel zal genie ten als'ie van z'n werkzame periode heeft gedaan. Als een 'smeerolie in het raderwerk van de politieke partijen', zo werd dhr. Voge laar zelfs gewaardeerd door dhr. R. van Dongen, PvdA-frakdevoorzitter maar te dezer gelegenheid woordvoerder van een 'gelegenheidscoalide' van PvdA, WD, RPF en Gem.belang, „een tover bal-coalitie met alle kleuren van de regenboog" bezag dhr. van Dongen de eenheid ter gelegenheid van het af scheid van de gemeente-secretaris in wie alle frakties integriteit, werklust, pro- duktiviteit, dienstbaarheid, bescheiden heid. Godsvrucht, kameraadschap, ernst en soms ook vrolijkheid hebben erva ren, iemand die het werk zwaar opnam maar die ook met volle teugen wist te genieten. Dhr. Vogelaar leverde z'n werk met een kwaliteitskeurmerk af „en samen kunt u op een gerespekteerde werkzame pe riode terugzien", zo waardeerde dhr. van Dongen de secretaris en zijn echtge note die op de achtergrond steeds aan wezig was geweest. Namens de raadsleden overhandigde het jongste raadslid, dhr. P. Grinwis, dhr. en mevr. Vogelaar een prachtige schemerlamp. Cadeaus Uit handen van de nieuwe secretaris Mr. Scholtens kreeg de fam. Vogelaar een reeks cadeaus, na overigens eerst de komplimenten voor de kwaliteit van het werk zoals door dhr. Vogelaar geleverd. „Uw werk was uw levensstijl", zo werd vastgesteld. Namens het secretarie-personeel en het personeel van de buitendienst kregen dhr. en mevr. Vogelaar een kofferset aangeboden, een boek van Rien Poort- vliet 'Hij was één van ons', een libre ami- corum en de vertrouwde typemachine uit de secretariskamer aangeboden. Enige weemoed Zeker, dhr. Vogelaar was wel met 'enige weemoed' bezet om achter een 43-jarige loopbaan in Overheidsdienst een punt te zetten, maar hij liet de dankbaarheid jegens God verre praevaleren. Van Hem wist hij de kracht en de gezondheid ont vangen te hebben en zó afscheid te mogen nemen als hem nu werd vergund achtte dhr. Vogelaar een groot voorrecht te zijn. „Gode alleen de eer", beleed hij, „alles is van Hem ontvangen". Daarnaast dankte hij ook voor het ver trouwen dat hij vanuit zijn werkomge ving had ervaren, van College, raad en medewerkers. De gemeente Goedereede heeft hem, zo liet dhr. Vogelaar weten, een bijzonder boeiende periode gege ven, gekenmerkt door vele ontwikkelin gen, met name op "t gebied van visserij en recreatie. Eén voelde dhr. Vogelaar zich met de raad, omdat samen één doel werd na gestreefd, de behartiging van de be langen van de gemeente Goedereede. „Goedereede is me lief en dierbaar geworden", verzekerde de scheidende secretaris en natuurlijk was dat, door de jaren heen, ieder al opgevallen. Een persoonlijk (weder)woord ook aan burg. van Velzen die, zo heeft dhr. Voge laar ervaren, de belangen van Goede reede eerlijk en oprecht wil dienen. „Gerechtigheid verhoogt een volk" is daarbij steeds beider uitgangspunt ge weest. Ook het vroegere personeel werd alsnog in 'secretaris' waardering betrokken, zo ook gemeentebode Van Huizen die hem steeds 'in uitvoerige mate' van koffie had voorzien en met wie er op z'n tijd goede gesprekken zijn geweest. Niemand, zeker ook de raadsleden, werd door de scheidend secretaris verge ten, 't was goed geweest met ieder van hen samen te werken: „Ik heb aan alle raadsleden dienstbaar willen zijn", zo zag dhr. Vogelaar terug en 't was hem in 't verloop van de afscheidsbijeenkomst duidelijk gemaakt daarin volstrekt ge slaagd te zijn. Hij besloot met een spreuk te citeren die in een van Goerees' torenklokken gego ten is: „God geve Goedereede geluk". HET MIEVWE WERELDMERK Ouddorp Tel. (01878) 40 99 Voor lopkvtalHeil, goede sarvicg en "oordellge prilzen: FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER 113 C3 C3 FOTO VIDEO AUOIC Wesisiraat 35 - Molenweg 4 - Ouddorp Telefoon (01878) 16 12 en 2120 Filiaal Renesse: Printshop - Hogezoom 172 - Telefoon (01116) 24 00 Filiaal Sommelsdijk: Westkrakeelstraal 8 - Sommelsdijk - Telefoon (01870) 8 68 4 Heel verrassend, de reis naar Israël wordt onthuld. V.l.n.r. burg. van Velzen, dhr. Vogelaar, de nieuwe gem.secr. dhr. Scholtens en mevr. Vogelaar.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1