Waterleidingbreuk, weg blank Vroegere kleuterschool te Stad verkocht Vrouw verkracht en bedreigd Politieberichten Concert N.H. Kerk te Poortvliet Boeienlegger m.s. lauwersoog' Politieberichten 3it>b. B hcmmemMi Dader spoorloos ^Prins Maurits'-aktie geslaagd Sint-Nicolaasaktie Ondernemersvereniging gemeente Dirl(sland Middelharnis In Sommelsdijk: Opbrengsten koliekten Dierenbescherming Goedereede Verzorgende beroepen 'regio Goeree-Overflakkee' DINSDAG 10 NOVEMBER 1992 No. 6150 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 HOEKSCHE WAARD/ BINNENMAAS Een 29-jarige vrouw uit Gouderak is zondagavond omstreeks 22.30 uur op een parkeerplaats langs de Rijks weg A29 door een nog onbekende bestuurder van een blauwe vracht auto verkracht en met een mes bedreigd. Tijdens de verkrachting gebruikte de dader geweld. Een onbekend gebleven bestuurder van een witte bestelbus, die ook op de par keerplaats stopte, wist de vrachtwagen chauffeur het mes af te nemen. Hij nam de vrouw mee die vervolgens aangifte deed bij de politie. De vrachtwagen chauffeur is spoorloos. De vrouw, die ook van haar tas werd beroofd, raakte niet gewond. De vrouw was in Rotterdam in kontakt gekomen met de man, die haar vervol gens tegen haar wil meenam naar de langs de Rijksweg A29 gelegen parkeer plaats Moerkerken. Daar werd de vrouw gedwongen tot sexueel kontakt. Nadat zij uit de vrachtauto, een blauwe Daf zonder aanhanger of oplegger, wist te komen, achtervolgde de vrachtwagen chauffeur haar en bedreigde haar met een mes. De dader probeerde de vrouw met het mes te steken. Zij slaagde er ech ter in de steken af te weren. De bestuur der van een witte bestelbus ontzette de vrouw. De man, die voor een sanitaire stop parkeerde op de net na de Hei- nenoordtunnel gelegen parkeerplaats, slaagde erin het mes uit de handen van de dader te pakken. Hij zette de vrouw vervolgens af bij een bushalte. Signalement De dader is ongeveer 30 tot 35 jaar oud, ongeveer 1.75 tot 1.80 meter lang en heeft een normaal postuur. De man, die accentloos Nederlands sprak, heeft een licht getinte huid en zwart haar in een soort bloempotmodel. De dader was gekleed in spijkerbroek en een soort spijkerblouse. De vrachtauto beschikte volgens het slachtoffer over twee slaapcabines. Onbekende bestuurder Het slachtoffer weet niet wie de man is die haar te hulp is geschoten. Deze man kan de politie Hoeksche Waard wellicht waardevolle inlichtingen verstrekken. De politie van Oud-Beijerland wil daar om graag in kontakt komen met de onbekende bestuurder van de witte bestelbus. De man zat samen met een vrouw, twee kinderen en een hond in Op 15 oktober jl. was het zo ver, dat een paar honderd jongelui uit de klassen 1 en 2 van de Chr. Scholengemeenschap 'Prins Maurits' er op uit trekken om langs de deuren koek te verkopen. De opbrengst is bestemd voor hun gea dopteerde kinderen in de derde-wereld landen. Het weer was die middag gelukkig beter dan dat de voorspellingen hadden aan gegeven. En er werd goed verkocht; ook werden er door verschillende mensen giften gegeven. Al met al een zeer geslaagde aktie. De opbrengst was maar liefst ruim/11.000,-. Alle kopers en koopsters hartelijk dank! A.S. zaterdag 14 november zal Sint zijn intrede doen in onze gemeente. Om 11 uur zal de Sint en zijn gevolg arriveren, waarna hij om 13.00 uur in MeHssant en 14.30 uur in Dirksland zijn ronde zal doen. Muziekvereniging 'Amicitia' zal voor de muzikale ontvangst zorgen. Tevens start de aktie van de onderne mersvereniging, die de gehele maand december loopt. U zult eerdaags een enveloppe in de bus ontvangen. Let goed op uw kassabonnen, hoe meer gevulde enveloppen des te meer kans op een van de leuke prijzen met 5 min. gra tis winkelen als hoofdprijs. De deelnemende winkeliers zullen her kenbaar zijn aan een raambiljet. De aktie wordt tevens mogelijk gemaakt door een verscheidenheid aan sponsors uit de gemeente. DIRKSLAND Handwerkkring Ned. Herv. Kerk De volgende prijzen zijn tot nog toe niet afgehaald, de nrs. 237, 278, 548, 580 en 679. Dat kan alsnog bij mevr. De Jong, Philipshoofjesweg 68. OUDDORP Dankdag Doopsgezinde Kerk Morgen, woensdag, 10.00 uur dhr. W. Tanis en 19.00 uur ds. J. Smink. deze auto die waarschijnlijk een zoge naamde open laadbak heeft. Ook anderen die inlichtingen kunnen verstrekken worden verzocht kontakt op te nemen met het politiebureau in Oud- Beijeriand, tel. (01860) 1 24 44. Oplichting en diefstal Een drietal Roemenen zijn de afgelopen week aangehouden terzake oplichting en diefstal. Zij hadden in drie winkels te Nieuwe Tonge en Dirksland door mid del van een zgn. wisseltruc geprobeerd om winkelpersoneel geld afhandig te maken. Ook hadden zij nog enkele spij kerbroeken gestolen. Zij verplaatsten zich met een personenauto die niet ver zekerd was en niet APK-gekeurd. Voor alle genoemde feiten wordt proces verbaal opgemaakt, van de auto is door de eigenaar afstand getekend. Alkohol in het verkeer Een automobilist die vanuit Rotterdam was vertrokken in de richting Flakkee vestigde de aandacht van een andere bestuurder op zich omdat hij de hele rij baanbreedte van de weg nodig had. Deze getuige schakelde d.m.v. zijn auto telefoon de politie in. In Herkingen gelukte het de pohtie om die bestuurder aan te houden. Hij is vervolgens overge bracht naar het bureau waar een adema nalyse werd afgenomen. De uitslag was 775 ug/1, hetgeen behalve een proces verbaal ook een invordering van zijn rij bewijs inhield. Inbraken woningen In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er te Melissant ingebroken in een woning. Binnen heeft men alle kasten e.d. doorzocht. Er werd een bedrag aan geld weggenomen. In de nacht van zaterdag op zondag werd er te Sommelsdijk ingebroken in een woning. Het hele huis werd door zocht. Weggenomen werden o.a. geld en sieraden. In beide gevallen werd door de technische recherche onderzoek gedaan. Diefstal/vernieling In de nacht van vrijdag op zaterdag wer den van een op de Kaai in Middelharnis staande auto alle vier de siervelgen mee genomen. Ook werd er van die auto nog een band lekgestoken. Mishandeling In Sommelsdijk kregen zondagavond twee buren onenigheid met elkaar, zij leefden al geruime tijd in onmin. Een van de twee liep klappen op van de buurman en zijn zoon. Een huisarts is ter plaatse geweest voor het vaststellen van de verwondingen. Tegen de daders wordt proces-verbaal opgemaakt. Diefstal auto In Middelharnis, vermoedelijk van zon dag- op maandagnacht, is er in de Rem- brandtlaan te Middelharnis een perso nenauto ontvreemd. Eventuele getuigen worden verzocht kontakt op te nemen met de politie te Middelharnis. Een breuk in de transportleiding in de berm van de Kon. Julianaweg heeft gisterochtend een gedeelte van de weg en omgeving blank gezet. Het duurde ca. twintig minuten dat uit het lek zo'n tweeduizend liter per minuut weg stroomde. Het schoolmeisje op de foto had nog een sprintje ingezet en de passage zou haar zeker zijn gelukt als ze maar niet halverwege was gestopt en was afgestapt. Dat zal haar zeker natte voeten hebben bezorgd. Personeel van Delta Nutsbedrijven heeft het lek afgesloten waardoor Sommelsdijk enige-, maar zoveel mogelijk beperkte tijd, van water verstoken is geweest. De kleutertjes van de Openbare-, zowel als de Chr. kleu terschool in Stad, die elk onderdak vonden in het school gebouw Kerkstraat 2, hebben inmiddels in de bestaande basisscholen hun stekje gevonden, ze zijn daar ge ïntegreerd, wat betekende dat het uit 1957 daterende schoolgebouw met omliggende grond verkocht kon worden. De openbare inschrijving leverde slechts één belangstel lende, Minnaard Projekten b.v. voor een inschrijfbedrag dat door het College wat te laag werd bevonden. Een gesprek bracht het op 85.000,- en daar werd het gebouw jl. donderdagavond voor verkocht. Minnaard Projekten is voornemens het pand te verbou wen tot 2 seniorenwoningen en enkele garages. Toen de gemeenteraad in juli een krediet voor de verbouw van 'Trefpunt' beschikbaar stelde t.b.v. de aanbouw van een peuterspeelzaal en het aanbrengen van nieuwe kozij nen, werd een verkoopbedrag van de kleuterschool daarin al verdisconteerd. D.V. zaterdag 14 november a.s. komen in de Ned. Herv. Kerk te Poortvliet twee kamerkoren zingen. Het zijn het landelijk bekende en semble 'Musica Ricercata' uit Al- blasserdam, en het 'eilandelijk' be kende kamerkoor 'Chantez a Dieu' uit Tholen. 'Musica Ricercata' werd opgericht in 1977. De 32 leden zijn allen amateurmu- sici. De doelstelling is geestelijke koor muziek uit de tijd van de Renaissance en de Barok onder een groter publiek bekendheid te geven. De naam van het koor is afgeleid van de oude muziekvorm 'ricercare'; dit was de voorloper van de fuga, en werd vooral beoefend aan het eind van de Renais sance en het begin van de Barok. Uit deze periode worden dan ook de mu ziekstijlen gekozen, met componisten als Schütz, Sweelinck, Goudimel en Buxtehude. De samenstelling van het koor is als volgt: 10 sopranen, 6 alten, 3 counterte noren, 6 tenoren en 7 bassen. De artistieke leiding is vanaf de oprich ting in handen van Wolfvert Jumelet; voordat hij naar Zuid-Holland vertrok had hij in Nieuwerkerk op Schouwen- Duiveland de leiding over een gemengd koor. Misschien voor sommige mensen in de regio een goede gelegenheid om (opnieuw) met hem kennis te maken. Het Chr. Kamerkoor 'Chantez a Dieu" is opgericht in 1983. Onder de bekwame leiding van dirigent Paul Heyboer is het koor de laatste jaren zowel kwalitatief als kwantitatief behoorlijk gegroeid. Momenteel zijn er 21 leden, te weten 6 sopranen, 6 alten, 4 tenoren en 5 bassen. Qua doelstelling staat het koor dicht bij 'Musica Ricercata", met dit verschil dat men werken uit meerdere stijlperioden zingt. Er staat ook muziek uit de 20ste eeuw op het repertoire., In de akoestisch fraaie kerk in Poortvliet krijgen de luisteraars deze avond wer ken te horen van Goudimel, Weelkes, Sweelinck, J. C, J. M. en J. S. Bach. Schütz, Da Palestrina en Purcell. Als intermezzi zullen de sopranen Mar- ja V. d. Meeren en Lia Nomen met orgel begeleiding van resp. Paul Heyboer en Arie de Braijn enkele Psalmen zingen van C. Huygens, en daarnaast nog werken van Wesley en Purcell. Van de werken die in een vreemde taal worden gezongen, is een Nederlandse vertaling bij het programma gevoegd, zodat de inhoud van het gezongene voor een ieder verstaanbaar is. De leiding van Opdracht voor Maaskant: Het Directoraat-Generaal Scheep vaart en Maritieme Zaken heeft op vrijdag 6 november Maaskant Ship yards te Stellendam opdracht ge geven voor de bouw van een boeien legger. Het kontrakt werd ondertekend door de heer J. de Bruijn van D.G.S.M. en de heer A. Maaskant van Maaskant Ship yards. Het schip krijgt als taak om voorname lijk op het oostelijke deel van de Wad denzee voor een goede bebakening van de vaarwegen te zorgen. Vanwege dit vaargebied wordt er aan het vaartuig de strikte eis gesteld dat de diepgang beladen niet meer dan één meter bedraagt. In samenwerking met ontwerper Herman Jansen heeft Maas kant een ontwerp gemaakt dat geba seerd is op hun mosselkotters die, in hetzelfde vaargebied opererend, ook afhankelijk zijn van een zo gering mogelijke diepgang. Verdere gegevens van het vaartuig zijn: - lengte ca.: 38.50 m. - breedte: 8.70 m. - holte: 2.50 m. - diepgang max.: 1.00 m. - voortstuwing: 2x 250 pk. - kraan: 5 ton bij 9 m. sprei - bemanning: 7 personen CQMEU Stad aan 't Haringvliet Den Bommel1012,55 Oude Tonge759,40 Nieuwe Tonge570,90 Middelharnis865.60 Sommelsdijk920,40 Dirksland1270,60 Mehssantf 369,95 Stellendam1011,30 deze avond is in handen van de plaatse lijke predikant, ds. A. Egas. De aanvang is kwart voor acht; de toe gang is vrij. Inbraken en diefstallen Aan de zeezijde van de Brouwersdam werd op 3 november een Duitse auto opengebroken. De radio/CD-speler werd meegenomen. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een pand op de Mariadijk in Goedereede. Het pand is eigendom van het Waterschap. Een ket tingzaag, merk Stihl, en twee kettingen werden gestolen. Op de parkeerplaats het Flauwe Werk in Ouddorp werd zaterdagmiddag een auto opengebroken. Uit de auto werd een biljartkeu gestolen. Buitenboordmotor gevonden In de Parkhaven in Stellendam is een buitenboordmotor, merk Penta, opge vist. Nagegaan wordt of er aangifte is gedaan van diefstal van de motor. Aanrijding met gewonde Op de kruising Brielsestraat/Azalea- straat is vorige week vrijdag een brom fietser uit Stellendam gewond geraakt toen hij geen voorrang verleende aan een personenauto. Hij is naar het zie kenhuis in Dirksland gebracht. Auto in de sloot Maandagmorgen rond half negen raak te een 30-jarige inwoner van Ouddorp met zijn auto van de weg. Dat gebeurde op de Zuid-Havendijk in Goedereede. De auto kwam op zijn kant tot stilstand in de sloot. De bestuurder liep slechts een klein wondje aan zijn voorhoofd op. Op dinsdag 1 december D.V. hopen we weer een bijeenkomst te houden. Drs. J. P. Verhagen zal voor ons een lezing verzorgen over 'Psychotherapie en geloof. De avond wordt gehouden in het vereni gingsgebouw van de Ger. Gem. aan de Geldersedijk in Dirksland. Aanvang half acht. Een ieder die werkzaam is in een verzor gend beroep en ook belangstellenden zijn hartelijk welkom. DIERENBESCHERMING Aan komen lopen: 6 maanden oud kater tje, donker gecyperd, grijs met bruin, wit snuitje en hals. Inlichtingen: Prins Hen drikweg 15, Ouddorp, tel. (01878) 14 83. Voor topkwalllelt. goode service en voordelige prijzen. FOTO - FILM - flEPOnTAQE - VIDEO - COMPUTER C3 C3 ca a FOTO VIDEO «AUDIC WeststraBt 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Telefoon (01878) 16 12 an 21 20 Filiaal Renesse: PrIiMshop Hogezoom 172 - Telefoon (011161 24 00 Filiaal SomntelsdiiIcWestkrakeelsIraalS-Sommelsdijk'Telefoon 101670) 663 4

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1