Politieberichten Sinds 1 november geen examen groot rijbewijs meer in IVliddelharnis Keerwand van Herl(ingens Molendijk moet worden gestut Plaatwerk ilU 6 Open huis bij De Vijverberg Gezondheids- welzijnsmarkt in Oude Tonge Citroen-Hesselink KIEVIT WARMTE Goedereede VERWERS auto's FIRST CHOICE Kontaktbijeenicomst voor alle gehandicapten Ramoco b.v. 'Met Psalmen tot Gods eer' Recreatievaart op Nederlandse wateren neemt gestaag toe alle merken Garage Knöps B.V. No. el!49 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) l Hoofd-redakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 26 29. CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 EDE - Het eerste Open Huis van de Protestants Christelijke Hoge school De Vijverberg te Ede staat weer voor de deur. Op vrijdag 13 november a.s. wordt er over de volle breedte van de opleidingen informa tie gegeven (van 16.00-21.00 uur). Het Open Huis is bedoeld voor a.s. schoolverlaters maar ook voor ieder ander die zich wil oriënteren op de mogelijkheden van de Hogeschool. Die mogelijkheden zijn er in tal van varia ties. Zo zijn er studierichtingen maatschap pelijk werk en dienstverlening, sociaal pedagogische hulpverlening, personeel en arbeid. Binnen de richting culturele en maatschappelijke vorming is er ook de opleiding tot pastoraal diakonaal werker (een zaterdag-cursus). Op het terrein van de gezondheidszorg heeft De Vijverberg een goede reputatie met de studierichting verpleegkunde. Men kent er ook een Kaderopleiding. Veel van deze opleidingen worden zowel in voltijd- als deeltijd uitgevoerd. Op woensdag 11 november a.s. organi seert de Stichting Welzijnswerk voor Ouderen 'Oostflakkee' een gezondheids- welzijnsmarkt in het Infocentrum aan de Bemhardstraat 27 in Oude Tonge. De gezondheids-welzijnsmarkt is ge opend van 13.30 tot 15.30 uur. Aan deze middag zullen diverse instel lingen zoals verzorgingshuis Ebbe en Vloed. Maatschappelijk Werk. Kruis werk, Bibliotheek, Gemeente Oostflak kee, ANBO (Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen), UW (Unie van Vrijwilligers), SVE (Stichting Volwasse nen Educatie), hun medewerking ver lenen. Deze middag is niet alleen voor oude ren, maar ook voor belangstellenden die met ouderen in hun omgeving te ma ken hebben. Ook kan u uw kennis over de verschil lende instanties testen door middel van een prijsvraag, waaraan u op deze mid dag kunt meedoen. De prijswinnaars worden aan het einde van de middag bekend gemaakt. Tijdens het Open Huis (in het gloed nieuwe gebouw aan de Oude Kerkweg 100 te Ede) is er gesprek mogelijk met docenten en studenten; men kan er deel nemen aan openbare colleges. Ook is er aandacht voor buiten-schoolse aktivi- teiten. Op het terrein van nascholing en korte cursussen heeft de Sector Contractakti- viteiten een eigen presentatie. Wie zoekt naar opleidingen waarin kwaliteit en christelijke identiteit samen gaan moet zeker dit Open Huis van De Vijverberg niet overslaan. Behalve op 13 november zijn er ook mogelijkheden op 30 januari en 27 maart. Informatie bij de studentenadmi nistratie: De Vijverberg, Postbus 80, 6710 BB Ede, tel. (08380) 3 97 50. Vernieling Te Stellendam werd een Mercedes-ster van een personenauto vernield. Op de Dorpstienden te Ouddorp werden de linkerbanden van een personenauto lekgestoken. Diefstal In een winkel te Goedereede werd op donderdag 29 oktober door twee perso nen een greep uit de kassa gedaan waarna zij met een geldbedrag van ƒ2100,- er vandoor gingen. Op vrijdag 30 oktober werd er ingebro ken in een woning aan het Narcissen- pad te Stellendam. Aan de achterzijde van de woning werd een raam gefor ceerd waarna de woning werd door zocht en een aantal goederen werden weggenomen. Door getuigen werd een kenteken genoteerd van een auto welke zich daar opvallend had opgehouden. Hopelijk kunnen de daders door deze oplettendheid worden aangehouden. Op 1 november werd vanuit een disco theek op P:,.v'Z;lande een zwarte lede ren jas gestolen. Vanuit een kantoorruimte van een be drijf bij Port Marina werd een lap-top ontvreemd. Op de Brouwersdam werd op 3 novem ber een personenauto opengebroken waarna een RCR met CD-speler werd ontvreemd. Brandstichting Op een perceel land aan de Romeinse- weg te Goedereede werden enkele riet- schermen in brand gestoken door een inwoner uit Hellevoetsluis. De dader kon worden aangehouden en tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. NIEUW IN MIDDELHARNIS Dirksland, 01877 - 1357 Sanitair- Centr. verwarming (01870)8 26 09 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER C.B.R. (Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen) en C.C.V. (Contact Commissie Vakdiploma's), beiden te Rijswijk, hebben in overleg de opleiding tot vrachtwa genchauffeur zodanig gestroomlijnd dat de nieuwe generatie vrachtwagenchauffeurs op één examendag zowel het rijbewijs als de eveneens vereiste deelcertifi caten halen kan. Die regeling geldt sinds 1 november, spijtig alleen dat die mogelijkheid niet van toepassing is op het C.B.R. examenpunt Middelharnis. Flakkeese kandidaten voor het groot rijbewijs worden voor het afleggen van het examen verwezen naar Rotterdam, Roosendaal of Goes. Via de chauffeursver. 'Flakkee' is richting C.C.V. ernstig protest aangetekend tegen het schrappen van Middelhar nis als een van de oproepplaatsen, waarvan landelijk de hoeveelheid van 45 naar 22 is teruggebracht. De C.C.V. hanteert het argument dat Middelharnis de entourage mist om met vrachtwagen-combinaties speci fieke handelingen te verrichten. Nog 2 flakkeese rijscholen houden zich ten koste van een grote investering in materieel met de rij-opleiding voor het groot-rijbewijs C en E bezig, maar die zien zich nu voor een groot probleem geplaatst. Minstens het pro bleem dat op voornoemde lokaties geoefend zal moeten worden waarvan overigens niet de moeilijkheidsgraad-, maar de kosten door de af te leggen afstand het meest bezwaarlijk zijn. De vrachtwagenrijschoolhouders vre zen dan ook dat kandidaten voor het groot-rijbewijs om die redenen hun flakkeese scholen zullen mijden. Het C.C.V. is gevraagd in overleg te treden en te onderzoe ken hoe de beslissing kan worden teruggedraaid. Enkele jaren geleden toen het C.B.R. Middelharnis als oproepplaats had geschrapt leverde dat massaal protest van de rijschoolhouders die toen geheel in hun bezwaar zijn tegemoetgekomen. Nota Bene heeft Herkingen eenzelfde probleem als het Italiaanse Pisa, al is het daar, in het zonnige zuiden, het torentje-, en is het in Herkingen een 120 meter lange keerwand die verzakt. In beide geval len is het niet voorspelbaar wanneer het kantelpunt zal zijn bereikt en het bouwwerk in zal storten. Gelukkig is het probleem in Herkingen wat minder komplex, al zullen met de oplossing ervan wél een kwart miljoen kostbare guldens zijn gemoeid! Het gaat om de betonplaten-keerwand die vanaf de vroegere vestiging van de fa. Klem honderdtwintig meter lang het Oostelijke haakse talud van de Molen dijk uitmaakt. Het gemeentebestuur van het toen nog zelfstandige Herkingen besloot, medio vijftiger jaren tot de plaatsing ervan om de Molendijk te kunnen ver breden, nodig geworden door de toename van het ver keer. De rechtstaande betonplaten kregen een binnen- waarts gerichte betonnen voet, de lepel, waarvan de lengte niet bekend is. De tijd heeft geleerd dat de kering ook naar de buitenzijde gestut had moeten worden, want langzaam maar zeker wijkt ze naar bui ten uit. Daarop geattendeerd heeft de gem. afd. Weg en Waterbouw een markeringsteken aangebracht waaraan de uitzetting zich duidelijk af laat lezen. Een geraadpleegd Ingenieursbureau heeft inmiddels de oplossing aangedragen en de gemeenteraad van Dirksland zal die straks, inklusief het kostenplaatje, ter beoordeling krijgen voorgelegd. De dienst Weg- en Waterbouw rekent op een positieve reaktie in het besef dat de keerwand het metterdaad zal kunnen begeven wanneer niet tijdig wordt ingegrepen. De oplossing lijkt lumineus; niet het hele wegdek-, maar alleen de breedte van het trottoir zal moeten worden afgegraven, waardoor voldoende ruimte ont staat om, per twee meter, steeds een schroefanker in het dijklichaam te draaien, precies zoals een hout- schroef zich in hout vastzet. In het werkgat wordt de schroefas verlengd om buiten de betonnen wand, met gording en moer te worden geborgd. J.l. maandagavond heeft het gemeentebestuur de omwonenden ingelicht. Die hopen dat het herstel hen zo weinig mogelijk overlast zal brengen en ook de gemeentelijke dienst geeft daar de voorkeur aan. Dat betekent dat het karwei vóór volgend zomerseizoen geklaard zal moeten zijn. Er wordt met een werktijd van 6 a 7 weken rekening gehouden. Het lijkt er op dat één weghelft in gebruik zal kunnen blijven, het andere deel zal door de kraan die bij het karwei, het met pneumatische kracht schroeven, nodig is in beslag worden genomen. ÜLQMBi RENAULT-dealer Nieuwe opname Dirkslands Mannenkoor Het Dirkslands Mannenkoor, uit gaande van de Ger. Gemeente te Dirks land, hoopt op 14 november a.s. op nieuw een officiële opname te maken. In het verleden werden reeds verschillende opnames gemaakt, zowel in de Evange lisch Lutherse Kerk te Den Haag als te Dordrecht. De 140 leden van het Mannenkoor hopen volgende week zaterdag opnieuw aanwezig te zijn in de Grote Kerk te Dordrecht, om de ingestudeerde stuk ken op band en schijf vast te leggen. Onder leiding van dirigent Dinant Struik, reeds vanaf de oprichting, tien jaar geleden, dirigent van het koor, zul len een groot aantal Psalmen opgeno men worden. De titel van de nieuwe geluidsdrager is ontleend aan Psalm 92, en luidt 'Met Psalmen tot Gods eer'. Zoals gezegd, het zal een geluidsdrager zijn die uitsluitend meerstemmig gezon gen Psalmen bevat, alsmede enkele orgelimprovisaties van de vaste organist van het koor Michel de Wit. In het verleden hebben duizenden geluidsdragers hun weg naar zanglief hebbers gevonden. In eerste instantie zal het koor de verkoop van de nieuwe mc/cd zelf ter hand nemen. Daartoe gaan vanaf zaterdag 7 november de leden een aktieve verkoopcampagne beginnen. Om zeker te zijn van een geluidsdrager kan vanaf die datum mid dels de leden ingetekend worden. Vanwege het feit dat het mannenkoor in maart D.V. tien jaar hoopt te bestaan, zal tijdens een Jubileumzangavond op 3 april 1993 in de kerk van de Ger. Gem. Het was de afgelopen zomer drukker dan ooit op de Nederlandse vaarwegen. Het aantal passages dat in de periode mei-oktober 1992 bij bruggen en sluizen werd geregistreerd, was 1,1% hoger dan in 1991. Het drukste punt van Nederland was ook dit jaar weer de Krabbergatsluis, in de dijk Enkhuizen-Lelystad (56.439 pas sages), ondanks het feit dat deze sluis voor het tweede achtereenvolgende sei zoen een lichte daling (0,2%) vertoonde. Op de tweede plaats komt de Grevelin- gensluis in Zeeland (50.391) en op de derde plaats volgen de Oranjesluizen bij Amsterdam met 50.317 passages. Middelharnis Telefoon (01870) 8 2i2 22 te Dirksland de nieuwe opname gepre senteerd worden. Vanaf dat moment worden de bestelde mc's/cd's geleverd, en zijn dan uiteraard ook volop te koop. De opname wordt opnieuw verzorgd door STH-records te Hoevelaken. Kllnkerlandseweg 9 Tel. (01875) 22 35 3244 BD Nieuwe Tonge Fax (01875) 19 85 voor de mode bewuste vrouw, de eerste en de beste keus KERKEPAD S8 MIDDELHARNIS Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94 Middelharnis. C.B.R. opstapplaats, als 't niet verandert alleen nog voor 't rij-examen B. De keem'and bevindt zich tegenover de woning van oud-schipper Huib Verschuur; hij heeft voor z'n deur al een grote afbraak gevreesd maar 't zal 'm waarschijnlijk wel mee gaan vallen. VoOf lopkwaUteil. goede service en voordelige prijken FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER CZ) CJ C3 C3 FOTO VIDEO AUDIC C3 CJ CU Weststraal 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Telefoon (01878) 16 12 en 2120 Filiaal Renesse: Printshop - Hogezootn 172 - Telefoon (01116) 24 00 Filiaal Sommelsdijk Weslhrakeelstraat 8Sommelsdi/k - Telefoon (01870) 8 61 De afdeling Flakkee/Schouwen/Tholen van 'Helpende Handen', Gehandicaptenzorg van de Gereformeerde Gemeenten, nodigt alle gehandicapten met hun ouders en/of verzor gers uit voor de kontaktbijeenkomst op D.V. zaterdag 14 november a.s. in gebouw 'Reho- both' van de Geref. Gemeente aan de Gelderse- dijk te Dirksland. Aanvang kwart over 2. Naast het gebruikelijke programma tot de pauze, t.w. de bijbelse vertelling, zal na de pauze het jongerenkoor'luventa" uit Dirksland zingen, vóór en met de gehandicapten. Tevens zal dan de overdracht plaatsvinden van de netto-opbrengst van de muziekcas- settes die door het koor verkocht zijn ten bate van het gehandicapten werk binnen onze afde ling. Verzorgers en/of ouders van de gehandicapten zijn evenals gehandicapten van buiten de Geref. Gemeenten hartelijk welkom. Sluiting kwart over 4. voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (01871) 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 24 96

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1