EIIAnDEI1-niEUW5 Nieuwe Rumptstad aanaardplaat NIEUWS Overdenking Presentatie 'Cijfers en Trends' door Rabobank l\lliddelliarnis Open concert voor belangstellenden Maandthema 'hoge bloeddruk' uit de kerken uit de Heilige Schrift 'Gouden' navigator voor reddingmaatschappij Onbegonnen werk 'Avondklanken20 jaar Als laatste pijl op de boog van de aktiviteiten rond het 4e-lustrum, volgt er op donderdag 19 november a.s. een concert in de NH. Exodus Kerk te Sommelsdijk, wat voor iedere belangstellende toegankelijk is. Cecilia McCoU dirigeert 'Avond klanken' en het 'Streekmannen- koor' dan voor de laatste maal. Dus best wel een bijzondere gelegen heid. Afscheid diligente Muzikaal sprankelend zangfestival Financiële akties Berichten uit de Gezondheidswijzer Gevonden voorwerpen oktober Na grondig ontwikkelingswerk en uitgebreide praktijkproeven is Rumptstad Industries, landbouw- werktuigenfabriek te Stad aan 't Haringvliet, erin geslaagd een kom pleet nieuwe aanaardplaat op de markt te brengen. De nieuwste gene ratie Rumptstad frezen wordt uitge rust met deze aanaardplaat. Oud papier-aktie Dirksland Sailtron Badmintonclub 'Olympia' Het Midden- en Kleinbedrijf (MKB) biedt werkgelegenheid aan 2,2 mil joen personen, draagt 23% bij aan de totale export en vormt een belang rijke groep in het Nederlandse eco nomisch gebeuren. Met deze woor den opende direkteur Coremans de lunchbij eenkomst waarbij Cijfers en Trends 1992-1993 werden gepresen teerd. De presentatie werd georga niseerd door de Rabobank Middel harnis en was bedoeld voor advi seurs, accountants en instellingen die nauw betrokken zijn bij het MKB. 4e Blad VRIJDAG 6 NOVEMBER 1992 No. 6149 MIDDELHARNIS SOMMELSDIJK Kaartverkoop voorafgaand uitsluitend via de koorleden en in het Dienstencen trum te Middelharnis. Deze kosten, inkl. 1 kopje koffie/thee/jus-d-orange ƒ6,-. Deze avond begint om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur. Avondklanken heeft inmiddels op ple zierige wijze afscheid genomen van Cecilia McColl, die samen met haar echtgenoot verhuist naar Hasselt. Het gemengd ouderenkoor 'Avondklan ken' uit de stichting Bejaardenwerk 'Middelharnis" (SBW) heeft afgelopen 20 oktober 1992 haar 4e-lustrum gevierd met een korenfestival waar 9 zangkoren uit de regio aan hebben deelgenomen. Dit festival vond plaats in 't Prieel van rekreatiecentrum 'de Staver', waar de ruim 400 aanwezigen een machtige dag beleefden. Avondklanken gaf's avonds samen met het Streekmannenkoor een concert, voorafgegaan door het optreden van Apollo en Kinderkoor Apollo. Hierbij waren vertegenwoordigers van de ge meenteraad, plaatselijke zangverenigin gen, oud-leden, oprichtingsdirigent G. Zoon en sponsors van de galakleding van het koor, aanwezig. Middelharnis kan trots op dit ouderen koor zijn, want het stond er prachtig bij in haar galakleding en bracht op voor treffelijke wijze hoogwaardig muzikaal werk ten gehore onder de bezielende lei ding van Cecilia McColl en piano ondersteuning van Marijke Tax-van Driel. Om de organisatiekosten van een derge lijk groot evenement te kunnen dekken hebben het Prins Bernhard Anjerfonds, het Comité Zomerpostzegels, Rabo bank en diverse bedrijven van de Mid denstand bijgesprongen. Het ouderenkoor zelf voert nog steeds een 'Kerst Nieuwjaarskaarten'- Ball points en Zegelboekjes-aktie vanuit het Dienstencentrum Middelharnis. En natuurlijk dragen de leden van het koor ook hun steentje bij. De Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden is het informatiecentrum van de GGD waar iedereen vragen kan stel len op het terrein van de gezondheid. De Gezondheidswijzer verstrekt naar ge lang de vraag folders, artikelen, adres sen van patiëntenverenigingen of kur- sussen op het gebied van ziekte, gezond heid en gezondheidszorg. Veel mate riaal is kosteloos te verkrijgen. Daarnaast besteedt de Gezondheidswij zer iedere maand extra aandacht aan een bepaald thema. In november be steedt de Gezondheidswijzer aandacht aan 'hoge bloeddruk'. Hoge bloeddruk of wel hypertensie kan iedereen krijgen. Oud en jong, rijk en arm, zwart en blank, dik en dun. Som mige mensen hebben echter meer kans op het krijgen van hoge bloeddruk dan anderen. Zo heeft iemand meer kans op problemen met de bloeddruk wanneer hij te zwaar is of wanneer hoge bloed druk in de familie voorkomt. Een onbe handelde hoge bloeddruk kan ernstige gevolgen hebben. Er is dus reden om een hoge bloeddruk onder kontrole te krij gen. Laat daarom, als u toch bij uw huis arts bent, ook even uw bloeddruk meten. U kunt zelf veel doen om uw bloeddruk te verlagen. De Gezondheidswijzer heeft een informatiepakket 'hypertensie' samengesteld, waarin u kunt lezen wat hypertensie is en wat u daar in het dage lijkse leven aan kunt doen om dit te verlagen. Dit informatiepakket 'hypertensie' kunt u ophalen bij de GGD-vestiging die het dichtst bij u in de buurt is. U kunt het pakket ook kosteloos aanvragen bij de Gezondheidswijzer, het informatiecen trum van de GGD. Het adres is Kon. Julianaplein 1,3201 CH Spijkenisse, tel. (01880) 202 22. Vraagt u dan naar de medewerkers van de Gezondheidswij zer GGD-neven vestigingen Oostzanddijk 26, Hellevoetsluis Sportlaan 5, Middelharnis Pad van Jongejan 3, Oud Beijerland MIDDELHARNIS 1048 damesbril met hoes; 1071 helm; 1081 sleuteltje; 1083 nageletui; 1085 fietssleutel met geel hangertje; 1088 vier sleutels aan ring; 1089 bankbiljet 10,-; 1089a oorbel zilver; 1091 siervelg Volvo; 1094 portemonnee opdruk Rabo; 1097 sleutel aan hanger; 1099 twee sleutels aan musketonhaak; 1100 herenhorloge; 1104 bankbiljet ƒ25,- bankbiljet ƒ10,-; 1108 zilveren armbandje; 1111 zilveren armbandje; 1116 sleuteletui en drie sleutels; 1119 bankbiljet 100,-; 1125 gymschoen; 1127 zwarte porte- monne met pasjes. De nieuwe aanaardplaat onderscheidt zich door: groot instelbereik, waardoor het moge lijk is ruggen op te bouwen met een rugomtrek groter dan 100 cm. brede basis van de rug; hierdoor is een maximale ruimte voor grote knollen- nesten beschikbaar Ook bij AM- rassen derhalve een maximale op brengst. ruggen met strakke flanken, waardoor bodem-herbiciden maximaal effekt hebben. goede inzetbaarheid op deze strakke flanken van schoffel-apparatuur schietende stand van de elementen in de aanaardplaat waardoor met rela tief weinig grond toch een vaste rug opgebouwd kan worden, ook bij hogere rijsnelheden. demontabele afdekplaat waardoor ruggen opgebouwd kunnen worden bij reeds boven de grond staande planten. stabiele gang door de gekozen vorm. een geheel nieuwe ophanging, waar door eenvoudig en nauwkeurig af te stellen. mogelijkheid tot uitrusten met opzet- stukjes om looftrekken te vergemak kelijken. De momenteel in produktie zijnde fre zen voor seizoen 1993 zullen zijn voor zien van deze aanaardplaat. Levering van Rumptstad landbouw- werktuigen vindt plaats door G. W. van Driel van Dorsten B.V. te Hoofddorp, met filialen te Deurne en IJsselmuiden, met uitzondering van Goeree-Overflak- kee en Schouwen Duiveland, waar leve ring plaatsvindt door Rumptstad Agra risch Mechanisatie Bedrijf. NED HERV. KERK Beroepen te IJsselmuiden-Grafliorst J. R. Volk te Katwijk aan Zee. Aangenomen naar Werkendam W. Arkeraats te Gies- sendam-Nederhardinxveld; naar Voort- huizen H. A. Samsom te Harderwijk; naar Waddinxveen (toez.) J. Muller te Sluip wijk. Bedankt voor Boven-Hardinxveld K. van Meije- ren te 'Wierden; voor Ridderkerk-Slik kerveer (toez.) J. Harteman te Wijk bij Heusden. Toegelaten tot de evangeliebediening H. Lof, Smetanastraat 6, 4102 BB Cu- lemborg; J. C. Mesu, Langeweg 4,4339 NB Nieuw en St. Joosland; C. van Dam, Hobbemastraat 32, 3583 CZ Utrecht, tel. (030) 54 34 39; E. van Keulen, W. Barentszstraat 85, 3572 PE Utrecht, tel. (030) 71 56 38; W. Klein, De Blieckstraat 185, 3572 WC Utrecht, tel. (030)71 10 22; A. J. van Ess, Berkenlaan 28, 9363 CJ Marum, tel. (05944)13 06; I. A van Zeewijk Vink, Johan de Witt- straat 155, 9716 CD Groningen. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar J. W. Jonkmans, Zuiderweg 285, 9744 AG Hoogkerk, tel. (050) 56 72 25; L. C. Manuputty, Vossendijk 217. 6534 TV Nijmegen; G. Postma, Krijthestraat 4, 9863 PN Doezum, tel. (05946) 137 09; C. B. Blei-Strijbos, Verspronckweg 25, 2023 BA Haariem, tel. (023) 25 01 99; P. Israël, Koldeweystraat 8, 3314 XR Dordrecht, tel. (078) 13 10 35; R. P. van Rooijen, Van Duivenvoorde laan 340, 2241 TC Wassenaar, tel. (01751) 146 21; D. van Duijvenbode, Boorsmastraat 12, 2225 KM Katwijk aan Zee, tel. (01718) 735 62; C. H. A van Dool, Schimmelpenninck- laan 32, 3571 BH Utrecht, tel. (030) 72 04 22; D. E. Bekker-Hofstra, kandidaat te Amsterdam; J. W. Baan, Esweg 115, 9411 AE Beilen, tel. (05930) 224 63; R. Basten, Aquamarijnstraat 683, 9743 PS Groningen, tel. (050) 77 71 75. GEREF. KERKEN Benoemd tot pastoraal medewerker te Lemmer P. Hania, wonende te Workum, die deze benoeming heeft aangenomen. Beroepen te Hardegarijp H. Procee te De Glind; te 's- Gravenhage-Loosduinen B. de Boer te IJmuiden; te Uithoorn ds. P. H. Oberhol- zer, wonende te Vishoek (Zuid-Afrika); te Nijega-Opeinde-De Tike drs. D. Wester- neng te St. Laurens; te Kockengen drs. G. Torenbeek te Workum, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaarstelling J. Fennema, Lepelkruisstraat 22, 1018 WH Amsterdam; drs. A. P. Rebel. Epemastate 19, 8926 MX Leeuwarden, tel. (058) 66 26 05. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Zuidwolde (Dr.) i.c.m. Ruinerwold- Koekange R. M. Meijer kandidaat te Kampen; te Kantens T. Schutte, kandidaat te Kampen; te Enschede-noord voor de missionaire dienst te Irian Jaya, Indone sia, H. S. van Hemmen, kandidaat te Gouda; te Uithuizen L. Sollie te Delfzijl; te Emmeloord P. Niemeijer te Dordrecht; te Groningen-zuid H. van den Berg te Assen- zuid. Beroepbaarstelling H. van Hemmen, Vrijheidslaan 16, 2806 KD Gouda, tel. (01820) 834 18. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam-west C. Bos te Urk. Bedankt voor Meppel D. P. Verdouw te Onslwedde. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Utrecht A. B. van der Heiden te Doetin- chem; te Houten en te Vlissingen B. van der Heiden te Hardinxveld-Giessendam; te De Valk-Wekerom en te Hilversum P. Melis te Nieuw Beijerland; te Oud Beijer land A. J. Gunst te Tholen. Bedankt voor Sprang-Capelle i.c.m. dovenzorg en voor Sint Annaland J. J. van Eckeveld te Zeist; voor Hoofddorp C. A. van Dieren te Stolwijk. Morgen, zaterdag wordt het oud papier en karton weer bij u opgehaald. Wij ver zoeken u het voor 8.30 uur 's morgens gebundeld buiten te zetten. Bij voorbaat onze hartelijke dnak, namens de vrijwil ligers. A. Zoon, tel. (01877) 33 52. Hetgeen ver af is, en zeer diep, wie zal dat vinden? (Pred. 7:24) De Prediker gaat een tussentijdse ba lans opmaken. Hij heeft in het leven zijn ogen goed de kost gegeven. Hij heeft heel wat gezien onder de zon. Recht vaardigen die het vergaat naar het werk van de goddelozen en omgekeerd. Er zijn voor hem vele vragen waarop hij geen antwoord weet. Tal van raadsels die hij niet kan oplossen. Er loopt door dit leven een kromme lijn. Goed en kwaad lijken de mens volkomen willekeurig te overkomen. Die kromme lijn kan de Prediker niet recht buigen. Hij is er niet achter gekomen waarom God het zó doet en niet anders. Hij ziet ook niet hoe uiteindelijk uit al het kwade het goede moet voortkomen. Aan het eind van zijn onderzoek is hij nog even ver als aan het begin. En nu trekt hij zijn konklusie: wat ver af is en zeer diep. "Wie zal het vinden? Wat ver af is - denkt de Prediker daarbij aan helgrote heelal? Aan de hemellichamen die buiten zijn bereik liggen? En zeer diep - bedoelt hij daar misschien de zee bodem mee, die haar geheimen niet prijs geeft? In ieder geval: hij kan er niet bij komen. Hij staart en hij tuurt, maar zijn blik staat tenslotte op oneindig, hij ziet helemaal niets meer. Het is onbe reikbaar en onpeilbaar Bedoelt de Prediker nu, dat een mens daar maar in moet berusten? Het is nu eenmaal niet anders, geef dus je ver geefse pogingen maar op... Of wil hij zichzelf en ons aansporen tot beschei denheid? Dring niet te diep door in din gen die voor ons verborgen zijn. Vermoei je niet met zaken die je ver stand te boven gaan. God is in de hemel en Hij doet wat Hem behaagt. Wij men sen zijn op aarde. We moeten niet als God willen wezen. We moeten God niet willen begrijpen. God is groot - horen we Elihu zeggen - en wij begrijpen Hem niet! Toch is hiermee het laatste woord niet gezegd. Hetgeen ver af is en zeer diep, wie zal het vinden? God is Zelf ver af! Onbereikbaar voor ons, mensen. En dat is onze eigen schuld. Want wij hebben de weg naar Hem geblokkeerd door onze afval van Hem. Wat een pogingen zijn er al ondernomen om van de aarde op te klimmen naar de hemel... Maar al die pogingen zijn tot mislukken ge doemd. Telkens vielen we weer terug. Onbereikbaar! En toch laat die God, Die zo ver weg is. Zich vinden. Hij is ons zeer nabij gekomen. Hij is zelfs onder ons komen wonen. In ons menselijk vlees en bloed. En Hij zegt Zelf: zoekt, en gij zult vinden. En Hij heeft ons Zijn Woord gegeven. Nabij u is het Woord! Je hoeft er niet voor op te klimmen naar de hemel. Je hoeft er niet de oceaan voor over te ste ken. We hebben het middel om God te vinden binnen handbereik. Wie zoekt, die vindt. En wie Hem vindt, die vindt het leven! W. van Gorsel SINT ANNALAND Aardappelveiling van dinsdag 3 november 1992 Bintje gewone: 0,05 - 0,06. Bintje bonken:ƒ0,15. Bintje kriel: 0,39. Eigenheimer gewone: 0,37. Bildstar gewone: 0,20 - 0,23. Aardappelprijs per kilogram. Aanvoer 57 ton. Sailtron B."V. heeft als importeur van navigatie- en communicatie-apparatuur de veiligheid van watersporters hoog in het vaandel staan. Om deze woorden kracht bij te zetten, heeft het bedrijf de Koninklijke Neder landse Redding Maatschappij uitgeko zen voor de 'gouden' GPS navigator Eerder kreeg Sailtron de vergulde navi gator van Philips ter gelegenheid van de 100.000ste AP navigator met de op dracht deze uit te reiken aan een niet- commerciële instantie. Voorzitter J. F. Dudok van Heel van de KNRM ontvangt de navigator uit han den van P. J. A. van Rossum, direkteur van Sailtron B.V. tijdens het jaarlijkse veiligheidsweekend in Noordwijk aan Zee op 7 november aanstaande. De Philips GPS navigator (Global Posi tioning System) werkt via satellieten waardoor het mogelijk is om 24 uur per etmaal, waar ook ter wereld, zeer nauw keurig de positie van een schip vast te stellen. Met de overhandiging aan de KNRM wil Sailtron met name het grote aantal vrijwilligers dat jaarlijks honderden reddingsakties uitvoert, een hart onder de riem steken. Sailtron B.'V. uit Utrecht is gespeciali seerd in navigatie- en communicatie apparatuur Naast Philips verkoopt Sailtron andere bekende merken zoals Brookes Gatehouse, Furuno, Garmin en Sailor Het produktenprogramma omvat een uitgebreid assortiment aan marifoons, radars, zenders en ontvan gers, satelliet-communicatie-apparatuur, stuur-automaten, loggen, echoloden etc. Sailtron heeft een service- en technische dienst die zorgt voor het aansluiten en repareren van de apparatuur. KNRM De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij verleent hulp en bijstand aan de beroeps- en pleziervaart op de Noordzee, de Waddenzee, het IJssel- meer en de Zeeuwse wateren. Op 26 plaatsen langs de kust zijn meer dan 50 reddingboten gestationeerd. Dag en nacht zijn 600 vrijwilligers paraat om uit te varen. Vorig jaar is de Redding Maat schappij 926 keer in aktie gekomen, waarvan 687 keer voor watersporters. Sinds de oprichting in 1824 zijn ruim 30.000 zeevarenden gered. Deze hulp is gratis. De KNRM ontvangt geen steun van de overheid, maar wordt uitsluitend door vrijwillige bijdragen, jaarlijkse donaties, erfenissen, legaten en schen kingen in stand gehouden. DIRKSLAND Op zaterdag 31 oktober hebben een aan tal leden van badmintonclub 'Olympia' uit Dirksland deelgenomen aan het Rekreantentoernooi van B.C. 'Niton' in 's-Gravendeel. Zij behaalden daar de volgende resulta ten: - in poule BI dames-dubbel een Ie prijs voor M. Vroegindeweij en C. Mark wat; - in poule C2 dames-dubbel een 2e prijs voor A. van Heemst en P. Groenen dijk; - in poule Cl dames-dubbel een 2e prijs voor D. van der Ham en I. van Dam; - in poule Cl heren-dubbel een Ie prijs voor A. Middelbos en M. Struyk; -in poule Cl gemengd-dubbel een 2e prijs voor I. van Dam en A. Middel- bos. Voor B.C. 'Olympia' dus een geslaagde dag. Mocht u interesse hebben voor badmin ton, kom dan gerust eens kijken of mee doen in sporthal 'De Gooye' te Dirks land. U bent daar van harte welkom op maandag- en donderdagavond van 19.30 tot 22.00 uur Cijfers en Trends geeft een systematisch overzicht van 75 branches verdeeld over een achttal sektoren. Er wordt een beeld geschetst van de branche in het afgelo pen jaar en van de ontwikkelingen en trends die de branche de komende jaren te wachten staan. Het is al weer voor de zestiende keer dat de Rabobank deze lijvige brochure uit geeft. De beschrijving van de branches is gericht op het Midden- en Kleinbe drijf. Onder het MKB worden bedrijven verstaan tot 100 werknemers. De heer Van der Have, onder-direkteur bedrijven van de bank, schetste vervol gens een beeld van het MKB in 1991. Opvallend hierbij is dat bij het aan schouwen van de bedrijfsresultaten, de winstmarges sterk onder druk stonden. Dit is met name te wijten aan een sterke stijging van de loonkosten (+7,5%) en aan een forse kostenstijging per eenheid produkt (+3,75). Het MKB realiseerde in 1991 een werk gelegenheidsgroei van ca. 42.700 arbeids jaren, terwijl deze groei in 1990 nog op 50.000 arbeidsjaren lag. De groei van de werkgelegenheid daalde in 1991 dus met bijna 15%. Voor dit jaar wordt nauwelijks enig herstel verwacht. 'Vanaf 1993 zal het groeitempo echter wel weer enigszins toenemen (+1%). Het MKB onderneemt in een dynami sche omgeving. Er zijn volop ontwikke lingen gaande, zowel in Nederland als in de hele EG. Zo vindt de laatste tijd een herwaarde ring van het ondernemerschap plaats. 'Eigen baas zijn' is in. Jaarlijks begin nen 21.000 personen een eigen bedrijf. Verzakelijking, branchevervaging en de opkomst van thuisbedrijven zijn belang rijke trends in het MKB. Daarbij staan zaken zoals milieu, logistiek en kwaliteit volop in de belangstelling. Ook de inter nationalisatie gaat niet voorbij aan het MKB. In de Nederlandse uitvoer van goederen met een waarde van 251 miljard gulden in 1991 had het MKB een aandeel van 23%, zo hield de heer Van der Have de bijeenkomst voor In ons land werd in 1991 voor meer dan 70 gulden per hoofd van de bevolking per week uitgegeven aan voedings- en genotmiddelen. De behoeften van de consument worden in deze sektor steeds meer invididu- specifiek. Service en kwaliteit zijn voor de consument vaak belangrijkker dan de prijs. Ook wordt steeds meer gelet op gezondheid, lekker eten, gemak en het milieu. Met name gebrek aan geschikt personeel vormt een belangrijke trend in de foodsektor. Net zoals 1990 was 1991 voor de non- foodsektor een prima jaar De totale omzet steeg hier met 3,8%. Sterke omzet stijgingen deden zich voor bij de drogis terijen, benzine-servicestations en bij de rijwielhandel. Geringe omzetstijgingen waren te konstateren in juweliersartike- len en fotografische artikelen. Zoals in de gehele detailhandel onder vindt het problemen bij het aantrekken van geschikt personeel. Ook de crimina liteit baart de detailhandel veel zorgen. De jaarlijkse schade door winkeldief stallen bedraagt momenteel meer dan een miljard gulden. De sektor transport maakte in 1991 een redelijke ontwikkeling door. De omzet en afzet stegen beide met 2%, terwijl de winst met 4,75% toenam. Als gevolg van onder andere de Euro pese eenwording zal vooral het interna tionale vracht- en personenvervoer, naar verwachting, komende jaren sterk groeien. Deze sektor zal de groeiende kosten, met name loonkosten, de ko mende jaren in de gaten moeten hou den. Transportbedrijven uit Zuid-Europa kunnen door hun lage loonkosten in toenemende mate gaan concurreren op het gebied van internationaal vervoer. Hoewel andere sektoren in het Midden- en Kleinbedrijf niet minder belangrijk zijn konden deze niet allen in beeld wor den gebracht. De bedrijfsrelaties van de Rabobank Middelharnis ontvangen per sektor een deelbrochure, aldus de heer Van der Have. In zijn samenvatting wees direkteur Coremans nog eens op het belang van het bekend zijn met branchegegevens bij ondernemers. Dit heeft invloed op het ondernemerschap. Een toename van het aantal faillisse menten en inkrimping van personeels bestanden zijn momenteel verontrus tende economische ontwikkelingen. De heer Coremans deed een beroep op de aanwezige vertegenwoordigers van de Gemeente Middelharnis om toch vooral de economische bedrijvigheid, waar mogelijk te bevorderen, vooral nu Goeree-Overflakkee voorbestemd is om als groene buffer te gaan fungeren ten opzichte van de Randstad. Tijdens de discussie wees de plaatselijke wethouder, mevrouw Van Eck-Knape, erop dat de Gemeente Middelharnis streeft naar uitbreiding van de economi sche aktiviteit en toonde zich een warm voorstander van het behartigen van de economische belangen voor met name het Midden- en Kleinbedrijf. In dit verband merkte mevrouw Van Eck-Knape op dat in de recreatiesektor toenemende aktiviteiten kunnen wor den verwacht, wat dan weer een posi tieve uitstraling zal hebben op andere bedrijfstakken. In zijn slotwoord zei de heer Coremans dat de Rabobankorganisatie een markt aandeel heeft van 40% in het Midden- en Kleinbedrijf Dit hoge percentage is vol gens hem te danken aan het feit dat de Rabobank een coöperatieve bedrijven- bank is die dicht bij het bedrijfsleven staat. Daarbij komt dat een plaatselijke Rabobank zelfstandig is en daardoor in staat is snel beslissingen te nemen over aanvragen ten aanzien van financiering voor haar cliënten. Bovendien streeft de bank, conform haar doelstellingen na haar leden zo voordelig mogelijk te voorzien van financieringsmiddelen en overige bancaire produkten. De heer Coremans sprak van een ge slaagde bijeenkomst, die in de toekomst zeker vervolg krijgt en beloofde de bij de Rabobank aanwezige deskundigheid aan te wenden ten faveure van de plaat selijke gemeenschap.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 13