Corrie Huijer opent galerie Overwegend goed werk' op 8e orgelconcours in Oude Tonge Dhr. G. C. Joppe nam afscheid van Pret. Chr. Stichting Politieberichten Politieberichten Poliklinisch bevallen in het Van Weel- Bethesda ziekenhuis Reformatieherdenking in lUiddelliarnis en Goedereede ma Middelharnis Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Goedereede Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Na ampel beraad tussen ziekenhuis, huisartsen, verzekeraars en genees kundige inspektie voor de volksge zondheid zal het Van Weel-Bethesda ziekenhuis haar deuren openen voor de zogenaamde poliklinische beval ling zonder medische indikatie. ÜLQMBi Oud-inwoner overleden De Plaatse schilderes Corrie Huijer- den Braber opent a.s. zaterdag haar galerie 'Panorama', in het voorma lige winkelpand Meidoornstraat 22 te Ooitgensplaat. Inbraken Snelheidscontroles Aantreffen wapens Inbraak woning Alkohol in het verkeer Gedode (vernielde) kippen Bureausluiting Het regionale comité 'In de Rechte Straat' belegt deze week D.V. een tweetal interkerkelijke samenkom sten op Goeree-Overflakkee. Middelharnis, donderdag 29 oktober Als 't maar niet te diepgaand sneed, vrijdagavond op z'n afscheidsavond, wist dhr. G. C. Joppe uit de goede wensen die hem gewerden nog wel wat vreugd te distilleren, maar z'n stem aarzelde toen hij, in z'n dank woord, verwijlde bij een ernstig zieke bewoonster van 'Salem' en een gestorvene in 'Sjaloom', dierbare huisgenoten in de gezinsvervan gende tehuizen, die samen met 'Refugium' behoren tot de Prot. Chr. Stichting*, waarvan dhr. Joppe 14 jaar voorzitter is geweest. Vrij dagavond legde hij de wapenrusting, in al die jaren blank gebleven, af en kon in 'de Hoeksteen' op een 'geze gende periode' worden teruggezien. De scheidende voorzitter heette aanvankelijk nog 'mijnheer Joppe' te zijn, maar allengs werd slechts nog over 'vriend' gesproken, type rend voor de sfeer die hij zelfgescha pen had. Goedereede, vrijdag 30 oktober tehuizen Weemoed Inbraak/diefstallen Aanrijding met koe Kerkelijke huwelijksbevestiging Doorrijden na aanrijding Snelheidscontrole POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Het gaat hier om wat ook wel genoemd wordt de verplaatste thuisbevalling. Behalve de lokatie gaat bijna alles net als thuis. Zo wordt de bevalling begeleid door de eigen huisarts of verloskundige (als deze in de regio werkzaam is). Deze hulpver leners zijn verantwoordelijk voor de te verlenen zorg. Vanwege de afstand naar het ziekenhuis zal het niet voor alle huisartsen mogelijk zijn een bevalling in het ziekenhuis te begeleiden. In de voorbereidingsperiode zijn afspra ken op papier gesteld om een goede kwaliteit van zorg te kunnen bieden. Het is mogelijk dat ziekenfondsen en partikuliere verzekeraars een eigen bij drage vragen voor de pohklinische bevalling. Het ziekenhuis is gehouden deze bij aanmelding in te houden. Een aantal verzekeraars vergoedt deze eigen bijdrage geheel of gedeeltelijk. Zwangere vrouwen kunnen voor infor matie zich wenden tot hun huisarts/ verloskundige. Voor topkwallMI. goede service en voordelige prijzen: FOTO - FILM - REPORTAGE VIDEO - COMPUTER ICZ3 C3 C3 C3 a FOTO VIDEO AUDIO ttammemoH WestSIraat 35 - Molenweg 4 - Ovddorp - TeiBtoon (01878) 1B 12 en 21 20 rtliaal Hsnassti: Filmshop - Hogezaom 172 - 7^ls!oon (011 !S) 2too Filiaal Sommelsdiik.WestkrakeelstrBai 8-Sommelsdijk-Teleloon (018701 e 66 41 OOLTGENSPLAAT Vrijdag 23 oktober 1992 is op de leeftijd van 74 jaar over leden, mevr. Gerarda Kosten, echtgenote van de heer B. D. Verzijl. wonende Satumusstraat 36,1431 XM Aals meer. De afscheidsdiensl zal gehouden worden woens dag 28 oktober om 10.30 uur in het Uitvaartcentrum Finnema, Zwarteweg 108 te Aalsmeer, waarna de teraar- debestelling om plm. 11.15 uur zal plaatsvinden op de Nw. Alg Begraafplaats aan de Ophelialaan te Aalsmeer. OOLTGENSPLAAT Behalve galerie waar ze eigen werk en maandelijks dat van anderen zal expo seren zal het pand ook ruimte bieden aan een lijstenmakerij, die tweehonderd modellen en passe-partouts in voorraad heeft, en aan een videotheek die door Videokring 'de Eilanden' zal worden bevoorraad. Corrie stelt zich haar nieuwe domein voor als een sfeervolle ruimte waar schilderwerk te bewonderen is en waar ieder een keus kan maken uit het grote assortiment lijsten die elk schilderstuk en elke aquarel extra zullen accen tueren. De openingstijden zijn: maandag en woensdag van 1 tot 6 uur, vrijdag van 1 tot 8 uur en zaterdag van 10 tot 4 uur. Er zal de komende tijd ook werk van Ina Groenendijk uit Nieuwe Tonge te zien zijn. De a.s. galeriehoudster maakt zich momenteel vooral verdienstelijk met het ontweipen en schilderen van reclame borden. De 3 besten van het concours. V.l.n.r. Jan Hoek, Klarie v. d. Wende en Adriaan Krijger. Jurylid Christiaan Ingelse die jl. zaterdagmiddag samen met Dick Sander- man de prestaties heeft beoordeeld die de 21 deelnemers aan het in Oude Tonge gehouden 8e Orgelconcours hebben geleverd, heeft met tevreden heid vastgesteld dat er 'overwegend goed werk' geleverd is. „Er waren zeker geen uitschieters naar beneden", maakte dhr. Ingelse bekend toen hij van elk van de deelnemers het juryrapport bekend maakte. Van de drie besten bleef dat achterwege, hun prestaties waren goed voor deelname aan het avondconcert. Die eer viel te beurt aan Klarie v. d. Wende uit Ouddorp, leerlinge van Paul Kieviet; Adriaan Kjijger uit Burgh Haamstede, leerling van Rinus Verhage en aan Jan Hoek uit Ouddorp, leerling van Piet Westhoeve. Ze brachten resp. Preludium en Fuga in E van Nicolaas Bruhns (1665-1697), de 2e Sonate van Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-1847) en Sonata da Chiesa van Hendrik Andriessen (1892-1981) ten gehore. Van de 21 deelnemers waren 17 afkomstig van Goeree-Overflakkee. 2 van Schouwen-Duiveland en 2 van Tholen. In Dirksland werd in de nacht van zon dag op maandag ingebroken in een patatzaak. Aan de achterzijde van het pand heeft men e.e.a. geforceerd om bin nen te komen. Binnen heeft men een tweetal speelautomaten opengebroken en de opbrengst daaruit meegenomen. In Middelharnis werd in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken bij een instelling voor lichamelijk en geestelijk gehandicapten. Een gebouw voor aktivi- teiten-begeleiding werd doorzocht, mee genomen werd de inhoud van enkele ter plaatse opengebroken geldkistjes. Bij de afgelopen week gehouden snel heidscontroles in de gemeenten Middel harnis en Dirksland zijn ong. 850 auto's gecontroleerd. Zowel op 50 km als op 80 km plaatsen zijn controles uitgevoerd. In totaal zijn er ong. 100 beschikkingen (bekeuringen) uitgeschreven. Het ligt in de bedoeling regelmatig op diverse loka- ties snelheidscontroles te houden. Tijdens een routine-controle werd on der handbereik van een automobilist 1 wapenstok en 1 honkbalknuppel aan getroffen. De eigenaar gaf aan deze 'wapens' uit voorzorg bij zich te hebben voor het geval dat ze hem te na zouden komen. Van beide wapens is door de eigenaar afstand getekend. In Nieuwe Tonge werd, tijdens afwezig heid van de bewoners, ingebroken in een woning. Weggenomen werd o.a. een brandkast waarin diverse voor de inbre- ker(s) waardeloze zaken zaten. Voor de eigenaar echter waren deze zaken zeer waardevol, zoals eigendomspapieren, diploma's, akten en pasjes (niet van bank of giro). In Middelharnis werd een automobilist bekeurd voor het rijden met een straf bare hoeveelheid alkohol op. Twee auto mobilisten bleven nog juist onder de 'grens' in de laatste gevallen kon vol staan worden met het opleggen van een rijverbod. Zondagmorgen werd door de eigenaar van een aantal kippen aangifte gedaan van vernieling. Tussen zaterdag 24 okto ber 1992,17.30 uur en zondag 25 oktober 1992, 09.30 uur werden 40 kippen dood aangetroffen in de rennen bij het hok, staande aan de Boomgaardweg in Mid delharnis. Onderzoek heeft inmiddels aangewezen dat de kippen werden doodgebeten door een hond. De politie vraagt eventuele getuigen zich te melden. Het is ook mogelijk dat de eigenaar van een ontsnapte hond het dier bij thuiskomst met bloed besmeurd aantrof en daarvan niet de oorzaak kon vermoeden. Ook in dit geval kan hij kontakt met de politie opnemen zodat een en ander kan worden opgelost. Op donderdag 29 oktober 1992 zijn de bureau's van Middelharnis en Ouddorp tussen 13.00 en 17.00 uur gesloten. Het bureau van Ouddorp is op deze dag wel bereikbaar tussen 09.00 en 12.00 uur. Voor dringende politiezaken kunt u zich wenden tot de Meldkamer van de rijks politie te Dordrecht, tel. (078) 16 61 66. In het kerkgebouw van de Herv. Ge meente aan de Ring te Middelharnis. Aanvang 19.30 uur. Ds. W. Westland zal de bijeenkomst ope nen en spreken over 'De poort naar het paradijs'tn ds. A. Baars zal spreken over 'Strijdt om in te gaan' en de sluiting verzorgen. We zijn erg dankbaar dat het Hervormd gemengd koor 'Jeduthun', onder leiding van Mar van der Veer, weer haar mede werking zal verlenen. Het koor en de samenzang zal op het orgel worden begeleid door Luud Barendrecht. Daarvan getuigde dhr. H. R. de Kreij, die na een 25-jarige staat van dienst als secretaris/penningmeester, dhr. Joppe als voorzitter op zal volgen. Hij wist, en las 't betreffende Bijbeldeel ook voor, hoezeer dhr. Joppe z'n inspiratie heeft geput uit het Woord van God dat zich, in Jakobus 2, de nuttigheid vraagt van 't geloof van hem die de hulpbehoevende geen hulp, niet 'de nooddruftigheden des lichaams' biedt? „Dat prachtig stuk werk", zo zei het dhr. de Kreij, de combinatie van geloof en werken, wordt door dhr. Joppe nu beëin digd, pro deo vervuld in duizenden ver gaderuren. Namens het bestuur, waar aan mevr. Willemsen is toegevoegd, wenste hij dhr. Joppe een welverdiende rust in een gezegende levensavond toe, hem toebiddend de belofte die er is voor hen die zorg hebben gekend voor 'de minsten Mijner broederen', al was 't maar een glas water... Waardering en bewondering voor het gedane werk-, maar bovenal dankbaar heid dat het gedaan wordt, werd uitge sproken door ds. de Lange, namens de kerken, vervolgens door weth. mevr. van Eck-Knape namens de gemeente die door de Stichting haar meest kwetsbare ingezetenen, door hen zelfs een eigen huis te bieden, voortreffelijk opgevan gen weet. Mooi was ook de beeldspraak die dhr. E. Biemond namens de Raad van Bestuur van Philadelphia op dhr. Joppe toe paste, nl. dirigent te zijn geweest die het koor, c.q. de vergadering, steeds de juiste toon heeft aangegeven. Zelf heeft dhr. Joppe niet op de voor grond willen staan, dat verzekerden in eikaars navolging dokter Wieringa Sr. (hij was arts in het begeleidingsteam), dhr. Tieks (namens de Stichting Dagver blijven en 'Binnenhof), dhr. P. Haver- OUDDORP woensdagavond 7.30 uur student W. Silfhout, Benthuizen. DIRKSLAND woensdagavond 7.30 uur ds. M. Golverdingen, Slikker veer. NIEUWE TONGE - de dienst van woensdagavond, waarin zou voor gaan ds. J. Beens, gaat NIET door. STAD aan 't HARINGVLIET donder dagavond 7.30 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke (Herv. dienst). OOLTGENSPLAAT woensdag avond 7.30 uur ds. J. S. v. d. Net, Apeldoorn. In het kerkgebouw van de Herv. Ge meente te Goedereede. Aanvang 19.30 uur. Opening en meditatie door ds. F. Hoek, plaatselijk Herv. predikant. De evangelist T. Vanhuysse uit België (zelf ex-priester) hoopt te spreken over: 'Reformatie en evangelisatie'. In beide samenkomsten zal er een kol- lekte worden gehouden voor het werk van de Stichting 'In de Rechte Straat'. Ons comité verwacht vele jongeren en ouderen! regionale comité 'In de Rechte Straat' Een groet ten afscheid van dhr Joppe. De nieuwe voorz. dhr. de Kreij biedt de scheidende heer Joppe een afscheidsgeschenk aan. mans (dir. 'Hernesseroord'), dhr. M. Peekstok (Oudercommissie) en dhr. K. van Beek, namens de Hoofden van de Prachtige, gevoelvolle woorden waren het geweest, ze bevestigden de mate van voldoening die ook dhr. Joppe kent, maar het gevoel van weemoed werd er niet door weggenomen. Graag erkende dhr. Joppe dat de voor bije periode zegenrijk is geweest, veel is er tot stand gekomen, tot en met de toe passing van de zorg op maat, maar veel zal er ook te wachten staan en dat deed hem besluiten terug te treden, na 18 jaren in 't bestuur en meer dan duizend vergaderingen. Het bijwonen van bij eenkomsten, studiedagen en congressen is aan het voorzitterschap inherent en dat zou te veel gaan worden. De afgelopen week werden twee tele foontoestellen op een camping in Oud dorp opengebroken. Het geld werd meegenomen en de eigenaar blijft met een flinke schade zitten. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een woning aan de Wilhelminaweg in Ouddorp. Door de achterdeur te forceren, kwam men in de woning. De daders namen een kluisje met wat geld en papieren mee. Dinsdagavond werden twee mannen uit Stellendam betrapt toen zij straatklin kers stalen vanaf de Eendrachtsweg. Met een handkar brachten zij de stenen naar een schuurtje. De stenen hadden zij nodig om het schuurtje te stutten. Op de Jillesweg in Ouddorp bleken zaterdagavond zo'n 25 koeien de wei te hebben verlaten en naar de Provinciale- weg te zijn gewandeld. Daar werd een koe aangereden door een automobiliste uit Hellevoetsluis. De koe belandde op de motorkap en de voorruit van de auto. De bestuurster van de auto kwam met de schrik vrij. De koe liep een gebroken poot op en zal waarschijnlijk afgemaakt moeten worden. Dit voorval staat helaas niet op zichzelf. Overigens weet dhr. Joppe zijn opvol ging in zeer vertrouwde handen. „Houdt uw identiteit en uw zelfstandigheid goed in het oog", zo raadde hij de bestuur ders; veel succes, „moge de Heere met u zijn", zo wenste hij de bestuurders, z'n 'vriendenkring', van harte toe. Woorden van vriendschap waren er ook voor de bewoners en hun ouders of ver zorgers. Hen werd gevraagd bestuur en de hoofden van de tehuizen vertrouwen te geven in de verantwoordelijke taak die ieder van hen heeft. Het streven is het de bewoners zo goed mogelijk naar de zin te maken en dat is voortreffe lijk gelukt. Geen wonder dan ook dat het afscheid, door dhr. Joppe te nemen, door dhr. de Kreij 'moeilijk en node' werd genoemd. Prot. Chr. Stichting tot het verlenen van geestelijke en sociale zorg aan hulpbehoe venden op Goeree-Overflakkee. DEN BOMMEL D.V vrijdag 30 oktober 1992 zal in de Geref. Kerk te Den Bommel de huwe lijksbevestiging plaats hebben van Kees Bakelaar en Ellie Gèneugelijk, door drs. W. Venema. Aanvang van de dienst om 15.45 uur. Het adres: Molendijk 49, 3258 LM Den Bommel. Regelmatig lopen er koeien of andere dieren los over de wegen op Goeree- Overflakkee. De oorzaak is meestal de zuinigheid van de eigenaar, die een goedkope en ondeugdelijke heining maakte. Deze zuinigheid kan mensenle vens kosten. Een gloednieuwe lantaarnpaal is vrij dag of zaterdag op de nieuwe Rijksweg, nabij het viadukt in Stellendam, omver gereden. De dader kwam uit de richting van de sluizen en is in de linkerberm terecht gekomen. Na de aanrijding is hij doorgereden. In Ouddorp en Stellendam zijn afgelo pen week enkele snelheidscontroles gehouden op de Provincialeweg. Er wer den 36 overtreders 'op kenteken' be keurd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1