Laatste Yerburg nam afscheid Nachtzuster Breeschoten mét Koninklijk Zilver in de VUT Bram van Tigchelen prima stuurman aan de wal Politieberichten Politiebericliten l\/lilieubericht 2>2é>6«S Mevr. V. d. Klooster 103! Ver. 'De Christenvrouw' Middelharnis Fanfare-orkest De Hoop Goedereede Bezorging van ons biad Opbrengst Nationale Kolleicte Verstandeliji( Geliandicapten 65e Jaargang Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Van Bram van Tigchelen uit Sommelsdijk mag met recht gezegd dat 'ie een aardje naar z'n vaartje heeft. Wijlen vader Piet van Tigchelen was meer dan dertig jaar chauffeur op 'de bus van Buysse. en de prestatie die zoon Bram zaterdag leverde heeft aan de reputatie alle recht gedaan; Bram werd 's lands meest bedreven buschauffeur, 's lands beste! afd. Dirksland en Middelhamis/Sommelsdijk Donderdag 15 oktober jl. nam dhr. G. Verburg (voor de bekenden Ger- rit) afscheid van het bedrijf waar hij 21 jaar werkzaam was. Golf van auto-inbraken Woninginbraak Winkeldiefstal Diverse diefstallen Doorrijden na aanrijding Muziekreis Inbraak Gaslek in woning Puinverhardingen Asbest COMEU 1992 DINSDAG 20 OKTOBER 1992 No. 6144 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Van Tigchelen zag z'n millimeterstuurmankunst met twee trofeeën beloond. Zelf keek hij er ook van op, al had 'ie dan ook zó z'n best gedaan het parcours smette loos af te leggen, 't Is al zes jaar geleden dat hij van z'n werkgeveer, de ZWN een andere funktie dan die van buschauffeur kreeg, en aan routine leek hij te hébben ingeboet, maar zaterdag bleek hij 't vak, dat 'ie al vanaf z'n 18e beoefende, zeker niet verleerd. Op de landskampioenschappen in Hulten (nabij Gilze-Rijen) stuurde hij z'n bus zo feilloos dat hij van de 36 deelnemers als beste eindigde, wat betekent dat hij volgend jaar zal deelnemen aan het wereldkampioenschap in Helsinki. Bij de ZWN is dhr. Van Tigchelen aktief in het organiseren van een jaarlijkse chauf feurswedstrijd van eenzelfde gehalte zoals die door de chauffeursver. 'Flakkee' wordt gehouden. Van Tigchelen nam eerder dit jaar aan de 'Flakkee'-wedstrijd deel en eindigde daar als 2e. Wie weet wordt de niet meer aktieve buschauffeur die nu in de afdeling planning het werk voor 150 chauffeurs verdeelt, volgend jaar wereld kampioen? 't Zou mooi zijn.... OUDDORP Op zaterdag 17 oktober 1992 vierde mevrouw N. M. van der Klooster- van Loozen haar 103e verjaardag. Mevrouw Van der Klooster woont bij haar dochter, mevrouw Koek, Weststraat 33 te Ouddorp. Burgemeester en mevrouw Van Vel zen hebben zaterdagmorgen een bezoek gebracht aan de jarige om haar hun gelukwensen aan te bie den met dit heuglijk feit. D.V. woensdag 21 oktober hopen we een gezamenlijke vergadering te houden. Evangelist T. Vanhuysse van de stich ting Tn de Rechte Straat' zal deze avond voor ons spreken over 'Gods Woord is niet gebonden'. Aanvang: half acht in 'De Hoeksteen' te Middelharnis. Gasten zijn deze avond ook hartelijk welkom. En hiermee vertrok tevens de laatste Verburg bij Esselink Bouwmaterialen B.V. Vader Piet Verburg werkte 30 jaren bij dit bedrijf, terwijl alle zoons er ook werkzaam waren. Broer Klaas was in de vijftiger jaren in dienst en Arie werkte zijn hele leven in de bouwmaterialen- handel. Na 41 jaar zwaaide hij af en ont ving daarvoor zelfs een Koninklijke onderscheiding. Gerrit Verburg was eerst een aantal jaren in de agrarische sektor bij M. Koesse te Middelharnis. Na het beëindigen van dat bedrijf stapte hij in 1971 over naar Esselink Bouwma terialen. Daar werd het toenmalige ter rein langs de haven zijn werkplek. Dit betekende laden en lossen van vracht wagens, lx per week een schip cement lossen m.b.t. een transportband en het helpen van klanten. Daarnaast was hij betrokken bij de fabrikage van betonartikelen. Het be drijf heette toen ook nog: Flakkeesche Betonfabriek en Bouwmaterialenhan- del C. Esselink en Zn. In 1979 was hij intensief betrokken bij de verhuizing naar het nieuwe terrein op de Oostplaat. Aan het lossen van sche pen cement kwam een einde en Gerrit werd op de nieuwe lokatie ook heftruck chauffeur. Samen met zijn broer Arie heeft Gerrit daar vele jaren met groot plezier gewerkt. De laatste 6 jaar werkte hij aan de Molenweg te Middelharnis in het maga zijn voor afbouwprodukten. Verschei dene verbouwingen en uitbreidingen heeft hij daar meegemaakt. Ook op deze tijd kan hij met veel plezier terugzien. In besloten kring werd door het gehele personeel afscheid Van hem genomen. Namens de direktie werd hem een enve lop met inhoud overhandigd. Daarbij werd opgemerkt dat in al die jaren vrij wel niemand hem ooit kwaad had gezien. Zijn opgeruimde aard en zijn gevoel voor humor zorgde ervoor dat hij zowel binnen als buiten het bedrijf gezien was. Het feit dat op zijn afscheids avond vrijwel alle personeelsleden aan wezig waren getuigt hier ook van. Namens het personeel werd hij vervol gens toegesproken door Cor Esselink. Deze bedankte hem voor de prettige en collegiale wijze van samenwerking. Na dat hij enkele anekdotes had opgehaald, bood hij de jubilaris een fiets aan. De afgelopen week, met name in de nachten van dinsdag en woensdag, werd er op het eiland ip vele auto's ingebro ken. De inbraken, in totaal ongeveer 25, vonden vooral plaats in Middelharnis, Nieuwe Tonge en Oude Tonge. In di verse gevallen werden geluidsappara tuur en/of gereedschappen ontvreemd. De schade is zeer groot. De politie stelt een onderzoek in. In het nieuwe, nog niet eens officieel in gebruik genomen kantoor van de WBV- Middelharnis werd tijdens die nachte lijke inbraakgolf ook al ingebroken. Op zondagmorgen werd er in Dirksland ingebroken in een woning. De woning werd geheel doorzocht, maar de buit bleef beperkt. Een inwoonster uit Sommelsdijk werd zaterdagmiddag aangehouden, daar zij in een winkel in Middelharnis bood schappen had gedaan, zonder deze daarna af te rekenen. Tegen de vrouw wordt proces-verbaal opgemaakt. Een tweetal inwoners uit Sint Philips- land werd door de politie van Middel harnis gehoord in verband met meer dere diefstallen. Gezamenlijk hadden zij een reclamebord bij een winkel in Middelharnis weggenomen. Verder be kende één van hen een tweetal fietsen gestolen te hebben. Tegen beide man nen wordt proces-verbaal opgemaakt. Een inwoner uit Middelharnis werd zaterdagmiddag aangehouden omdat hij op de Oosthavendijk te Middelhar nis een aanrijding had veroorzaakt, waarna hij was doorgereden. Bij zijn aanhouding bleek de man onder in vloed van alkoholhoudende drank te verkeren en bij een ademtest op het poli- tieburo bleek het ademalkoholgehalte van de man 730 ug/1 te bedragen. Het rij bewijs van de man werd ingevorderd en tegen hem wordt proces-verbaal op gemaakt. Evenals vorig jaar heeft het bestuur van De Hoop voor de leden van haar twee jeugdorkesten een interessante muziek reis kunnen organiseren. Onder begelei ding van ouders en z.g. oudere jeugd van het seniorenorkest gaan de kinderen van donderdag 22 t/m zaterdag 24 okto ber a.s. naar Loon op Zand. Zij hebben daar onderdak in een kampeerboerderij. Voor donderdag en vrijdag is een leuk programma opgesteld, zoals het houden van een speurtocht, uitwerken van op drachten en een bezoek aan de Efteling. Vrijdagavond is een concert gepland door de beide jeugdorkesten. Zaterdag middag is echter het muzikale hoogte punt. De twee jeugdorkesten De Hoop zullen met het jeugdorkest Nos Jungit Apollo uit St. Oedenrode en St. Lamber- tus uit Gemonde een concert verzorgen in het Gemeenschapshuis te Nijnsel. Het seniorenorkest Nos Jungit Apollo heeft div. malen met Fanfare-Orkest De Hoop gestreden om het KNF-kam- pioenschap van Nederland. Bestuur en dir. Arie Stolk menen, dat een dergelijke muziekreis de saamhorigheid van de jonge orkesdeden ten goede komt. Het kontakt met andere verenigingen, in dit geval uit Brabant, is ook van wezenlijk belang. Omstreeks 17.00 uur wordt iedereen weer in Stellendam verwacht. In de nacht van 15 op 16 oktober werd er ingebroken in een bedrijf in het bedrij- vencentrum aan de Delta-Industrieweg te Stellendam. De toegangsdeur van het bedrijf werd geforceerd, waarna men enkele telefoons (Panasonic), 2 Lap Tops (Twinhead) en een radiocassette recorder met CD-speler wegnam. Op 14 oktober draaide de bewoner van een woning aan de Mr. Iman Caustraat te Stellendam een schroef door een gas leiding. Door dit lek liep de woning vol met gas. Een personeelslid van de sto ringsdienst van de EMGO was snel ter plaatse. Door zijn optreden was het lek snel boven en kon een hoop ellende worden voorkomen. Zr. Breeschoten nam in een zonnig humeur afschéd; links draagt Zo enigerlei bezigheid in de Gezondheidszorg 'gemak kelijk' zou mogen heten, dan mag van Zr. Marrie Bree schoten gezegd dat ze dat gemak nooit heeft gezocht, integendeel. Zestien jaar geleden werd ze nachtzuster in 'de Samaritaan' en toen ze gisteravond richting VUT werd uitgewuifd werd over haar funktioneren roem gesproken, zelfs werd haar Koninklijk Zilver opgespeld! Dat deed Middelharnis' burgemeester mevr. Sleurink, én met overtuiging omdat ze de zwaarte van het nachtzuster zijn ietwat kon vermoeden. „Niet de gemakkelijkste taak", had ze, ook in haar korte ziekenhuis-ervaring, begrepen en later werd ze daarin gestaafd door HDG predikant-voorz. ds. J. T. Cazander die 't nog van veel dichterbij heeft meegemaakt. Maar eerst was er de Koninklijke Onderscheiding, 't wel verdiende zilver omdat, zo zei burg. Sleurink de schei dende nachtzuster, „u uw taak op een uitstekende wijze en met grote bekwaamheid hebt ingevuld". Ds. Cazander legde van haar eenzelfde goed getuigenis af en hij geloofde dat het voor Zr. Breeschoten een roeping is geweest haar krachten en kwaliteiten zozeer ten nutte ze het Kon. Zilver, rechts speldt ds. Cazander haar de HDG-speld op. van anderen te brengen, eerst in het stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht (vanaf 1952) en sinds 16 jaar in 'de Samaritaan'. Ds. noemde haar een soort nachtvlinder die de patiënten 's nachts ontmoette, de periode waarin ze meer open hartig-, maar ook meer hulpbehoevend zijn. De bewo ners die dan naar houvast zochten was ze dan een steun met materiële en immateriële gaven. Ze steunde met het juiste woord en waar mogelijk ook met het enige Woord. Thuis werd ze gesteund en opgevangen door haar „uitste kende levensgezellin", haar moeder en daar zag ds. Cazander ook de oplossing voor veler vraag hoe Zr. Bree schoten het zo vol kon houden. Vooral heeft ze het mogen doen, zo wist ds. Cazander, door de kracht haar door de Schepper gegeven. Naast de gebleken Koninklijke waardering plaatste ds. Cazander de waardering van de HDG, gesymboliseerd in de Zilveren HDG speld die hij Zr. Breeschoten van harte opspeldde. Zr. Breeschoten die na 40 jaar werken in de gezondheids zorg afscheid nam werd voorts een prachtige afscheidsavond bereid. Regelmatig worden op het eiland nieu we terrein- en padverhardingen aange legd. Veelal worden hiervoor grote hoe veelheden puin gebruikt. In enkele gevallen werd hierbij in het verleden weleens verontreinigd puin aangetroffen. In zo'n geval dient dat materiaal dan weer verwijderd te wor den. Op deze stortingen wordt toezicht gehouden door Provincie-ambtenaren. Terzake het storten van grote hoeveelhe den puin op enkele lokaties, zonder enige vergunning, werd inmiddels van provinciezijde aangifte ontvangen. Deze zaken zijn of gaan in een verder onderzoek. In nagenoeg alle gevallen is de onderne mer namelijk vergunningplichtig inge volge de bepalingen van de Afvalstoffen wet. Men dient, voordat het werk aan vangt!, in het bezit te zijn van een door de provincie akkoord bevonden PBT- formulier (projektbeschrijving/toestem- ming) of een Afvalstoffenwet-vergun ning. Nadere informatie, ook aan gaande de vergunningaanvraag, is steeds te verkrijgen bij: Provincie Zuid-Hol land, dienst water en milieu, Weizigtweg 63,3314JJ Dordrecht,tel.(078) 13 13 99. Over dit materiaal is de laatste tijd veel te doen in allerlei media. Het blijkt zeer veel toegepast te zijn als isolatie en brandwering en met name ook als dak bedekking op allerlei schuren en lood sen. Het wordt ook nu nog toegepast in de bouw. Voor zover bekend, zal het gebruik van asbest in principe per 1 juli 1993 geheel verboden worden. Het asbest blijkt een sterk kankerver wekkende stofte zijn; zolang het ligt, zit e.d. is er niets of weinig aan de hand. OOLTGENSPLAAT Wij delen mede, dat de bezorging van ons blad in de wijk van voor heen fam. Beijer werd overgeno men door Arnoud Dullemond, Molendijk 67, tel. 24 02. Het overige gedeelte van het dorp wordt bezorgd door fam. Braber, Weespad 52, tel. 25 03. maar bij de verwerking zoals: zagen, schuren en ook bespuiten, verspreiden zich de zeer gevaarlijke asbestvezels. In de aannemerswereld blijkt men meren deels zeer goed op de hoogte van de gevaren bij het werken met asbest. In samenwerking met o.m. de Arbeidsin- spektie, worden bij sloopwerk van as best dan ook zeer vergaande maatre gelen getroffen. Zeer gevaarlijk blijkt ook het voor de hand liggende schoonspuiten van as besthoudende golfplaten op daken, met een hogedrukreiniger; bij het bespuiten laat een deel van de asbest los. Die deel tjes worden dan als vezeltjes door de wind verspreid, wat tot op honderden meters een groot risico voor de gezond heid van de toepasser en passanten vormt. Voorts kan daarbij ook de bodem en het water in ernstige mate verontrei nigd raken. Het schoonmaken van dit soort daken moet dan ook sterk ontraden worden; laat de korstmossen daar maar mooi zit ten; stel uw gezondheid - en dat van anderen - hiervoor niet in de waag schaal! Verdere informatie over asbest zijn ook te verkrijgen bij: Coördienatiepunt Mi lieu te Oude Tonge, tel. (01874) 14 60. Voor topkwalilell. goóde sorvice en voordelige prijien. FOTO - FILM REPORTAQE VIDEO - COMPUTER C=3 ca CZ3 C3 a FOTO VIDEO AUOIC Weststraat 35 - Molenweg 4 - Ouddorp Telefoon iOIBTB) 16 12 en S1 20 Filiaal Renesse: Prinishop - Hogezoom 172 - Telefoon (01116) 24 OO Filiaal Sommelsdijk Westkrakeelsiraat 6 - Sommelsdlik - Telefoon (01870) 8 684 De 33e Nationale Kollekte Verstandelijk Gehandicapten, die van 28 september t/m 3 oktober jl. gehouden werd, heeft op Goeree-Overflakkee het volgende opgebracht. Tussen haakjes de opbrengst in 1991. Achthuizen1.176,10 (f 1.044,65) Ooltgensplaat...../ 1.316,45 {f 2.048,60) Den Bommelf 792,80 (f 860,25) Oude Tonge3.223,60 3.164,40) Nieuwe Tonge..../ 1.972,85 (f 1.770,00) Stad2.307,00 (f 2.462,65) Sommelsdijk3.588,95 (f 3.545,05) Middelharnis...../ 4.033,60 (f 3.954,75) Herkingen421,30 (f 536,25) Dirksland1.891,70 (f 2.156,75) Melissant885,00 771,20) Goedereede1.018,35 (f 1.135,65) Ouddorp5.121,80 (f 5.646,65) Stellendam2.330,00 2.092,40) Totaal.ƒ30.079,50 31.189.25) T.o.v. 1991 een minder-opbrengst van /T.109,75of 3,56%. Alle geefsters en gevers, alsmede alle medewerk(st)ers hartelijk dank! Mocht u, om welke reden dan ook, dit jaar de kollekte 'gemist' hebben, dan kunt u uw gift alsnog overmaken op giro 11.222.22 of bank 70.70.70.333 ten name van de Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten (NKGG) te Utrecht. „Denk daar ook eens aan!" Luud Barendrecht. Middelharnis Rayonleider Goeree-Overflakkee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1