Op Flakkee zitten de handen soms wat los 8e Amateur-orgelconcours te Oude Tonge Plaatwerk C.P.B. 'Flakkee' en wordt nogal 'es teveel gedronken... ^Open Avond' InubveéMse Ondertekening intentieverklaring voor samenwerking 'De Lofstem' zoekt nieuwe leden Vanavond T.V.-promotie K.N.R.M. Zitting Politierechter in Sommelsdijk: <:?M FIRST CHOICE Citroen-Hesselink Concertavond EMM, Advendo, Vooruit ^OMBI Zangavond hulp Somalië Garage Knöps B.V. Openingstijden vaccinatiespreekuur polio in herfstvakantie VRIJDAG 16 OKTOBER 1992 No. 6143 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 't Is overal wel'es wat, zeggen we dan, maar hoe zo'n huiselijk ruzietje ook ontaarden kan. Een van de ver dachten die zich woensdagmorgen in Sommelsdijk tegenover de politie rechter te verantwoorden had was uitgeweken naar 't café en had daar meerdere grote slokken teveel ge dronken. Timide erkende hij dat 't thuis niet lekker had gezeten, maar gelukkig, hij noemde haar nog steeds 'm'n vrouwtje'. Verd. was aangehouden toen hij met de auto, slingerend en knoerthard door Middelhaniis had gereden, „erg dron ken", noemde Off. Mr. Hendriks de toe stand waarin de jongeman was aan getroffen, pas met optische- en geluids signalen tot staan gebracht. Op het poli tiebureau had hij niet willen blazen, eerst wenste hij te weten het 'hoe' en 'wat' van de apparatuur, maar de politie was z'n gedrag zat geworden en ze hadden daarom 's mans weigering genoteerd. De Politierechter Mr. Schoonaard had daar wel begrip voor: „Ik kan me voor stellen dat de politie dan aan keuvel praatjes geen behoefte heeft". „Dronkemansgedrag" noemde hij het aan de blaastest geen medewerking te willen verlenen omdat een verdachte: dan tot de hoogste categorie wordt gere kend. Voor verd. werd het, omdat het de eerste keer v.-as, de op één na hoogste wat toch een geldboete van 3.000,- en een voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid voor 9 maanden bete kende. „Stom geweest", erkende verd. en hij beloofde dat 't niet meer gebeuren zal. Een 'first offender' wordt een verdachte genoemd die voor het eerst voor een overtreding of misdaad terecht staat, maar dat kon van die oud-Stellendam- mer, nu Hellevoeter, niet worden ge zegd. Meerdere malen was hij al ge verbaliseerd met een slok teveel op en terwijl een zaak uit maart dit jaar tegen hem liep was 't op 6 oktober opnieuw mis gegaan. Verdachte zal nu een keu ring dienen te ondergaan omdat over zijn geschiktheid een rijbewijs te bezit ten gerede twijfels zijn gerezen. Eis en uitspraak 750,-. „Dure biertjes", voeg de de Politierechter hem toe en dat begreep verd. maar al te goed. Officier en Politierechter gaan verbaal niet zo zichtzinnig om met de verdach ten die onder invloed aan het verkeer hebben deelgenomen: „Hoe haal je 't in je harsens achter 't stuur te kruipen als je zó gezopen hebt?" werd een Oostflak- keese verdachte dan ook voorgelegd omdat hij 's nachts kwart over twee was aangehouden tijdens 't welk de maxi mum toegestane hoeveelheid alcoholge halte in z'n adem maar liefst viermaal overschreden bleek. De eis was 1.500,- en 9 maanden ontzegging voorwaarde lijk, de uitspraak was 2.000,- met een voorwaardelijke ontzegging, „en", voeg de de Politierechter eraan toe: „knijp de handjes maar dicht!" MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK Voor de derde achtereenvolgende keer hopen we er weer te zijn. Op het pro gramma staat een open avond. Een open avond is een avond, waarvan je zelf kunt bepalen of het geslaagd is. Er zijn legio mogelijkheden. Om er zomaar een paar te noemen: er staat een dart te wachten, je kunt tafeltennissen, biljar ten of als al dat aktieve gedoe niks voor jou is, dan kun je altijd nog gezellig met je vrienden kletsen, met elkaar zingen of gewoon iets doen waar jij zin in hebt. Wij hopen er in ieder geval te zijn. Als je zin hebt om te komen, kom dan naar 'De Hoeksteen' aan de Ring in Middelharnis. We zetten de deur om 19.30 uur open en om 20.00 uur hopen we te starten. Tot ziens en tot horens. Een personeelslid van een in Rockanje gevestigde supemiarkt had zich in avond- lijke uren meermalen toegang tot het kantoor verschaft, niet met een sleutel, maar met een mes tussen 't slot, waarbij hij nogal wat geld had weggenomen. Hij bleek gokverslaafd te zijn maar verd. verzekerde daarvan inmiddels genezen te zijn. Met z'n vroegere werkgever is een terugbetalingsregeling getroffen. De Off had verd. voor twee maanden in de cel laten verdwijnen, maar de Politie rechter versoepelde dat. De 2 maanden hechtenis zijn wat hem betreft voor waardelijk, met de bijzondere voor waarde dat verd. per november aan de terugbetaling gaat beginnen. Mishandeling? „Als je met een goed gevulde geldcas sette 's avonds laat op het Middelhar- nisse Zandpad naar de Bankkluis stapt en er springt 'een gast' op je af en je geeft die een mep zodanig dat'ie gehavend afdruipt, heet dat dan een mishandeling te zijn?" „Gel.l", flapte de verdachte eruit toen Off Mr. Hendriks hem dat in de schoenen schoof, hij had gewoon zichzelf verdedigd. Nee, de hond, een herder, had'ie koest gehouden, maar dat beest is dan ook meer konijn dan her dershond, vergeleek verdachte. Gekonfronteerd met twee - volgens hem agressieve - en nogal dronken knapen had verdachte zich heel onbehaaglijk gevoeld. Tcet: ?en van de twee hem benaderde had verd. in zijn richting een zwieper met de tas met cassette gegeven en een van de knapen was toen precies binnen z'n zwaaibereik gekomen. „Als die gast toen niet op me afgespron gen was had die klap best mis geweest", schatte verd. in. Officier Mr. Hendriks irriteerde verd. met zijn veronderstelling dat verd. mis schien bang was geweest en dat'ie daarom maar liever een ander tijdstip dan het late avonduur moet kiezen. „Zeker niet", repliceerde verd.", maar ik loop wel van iemand vandaan die rne met opgestoken vuisten tegemoet komt. „Het gaat niet aan, hoe bedreigd je je ook voelt, iemand zomaar een klap te geven", verweet de Off De eis van de Off werd teniet gedaan door de Politierech ter die de Verd. van rechtsvervolging ontsloeg; hij achtte het mogelijk dat verd. uit een vorm van zelfverdediging had gehandeld. Victoria-bezoek Een Dirkslandse verdachte lichtte een tipje van de sluier op van de overlast die Dirkslands burgerij ondervindt van jon gelui die 's avonds laat vanaf de disco in de Victoriahal richting bus trekken. Zó geërgerd was de man die voor de balie stond over het gedrag van enkele kna pen in z'n achterpad dat hij ze met de vuist in 't gezicht had geslagen. Ze had den stenen op de daken gegooid en in de hokken dieren verschrikt. (vervolg op binnenzijde van dit blad) S^. van Dongen'' Verf en Behang :s, :©©stclijlil Sorrlinei^k ÜeWt 8^(5-82381 -82878 NATTE DAGEN DROGE WAS! Philips/Whirlpool wasdroger Whirlpool NU voor 9o9i~ NIEUW IN------ MIDDELHARNIS Dirksland, 01877 - 1357 De direkties en besturen van de Stichting ZIBW, de RIAGG Zee land en de Stichting PZZ onderte kenen een intentieverklaring voor samenwerking. Maandag 19 oktober 1992 ondertekenen besturen en direkties van de Stichting Zeeuwse Instelling voor Beschermende Woonvormen, de Regionale Instelling voor Ambulante Geestelijke Gezond heidszorg Zeeland en de Stichting Psy chiatrische Zorgvoorzieningen Zeeland een intentieverklaring voor samenwer king. De ondertekening vindt plaats om 11.30 uur in de bestuurskamer van de Stich ting PZZ, Oostmolenweg 101 te Kloe- tinge. Op korte termijn beoogt de samenwer king mssen bovengenoemde kernpart ners op basis van gemeenschappelijke beleidsontwikkelingen en beleidsuit voeringen één samenhangend en op de behoefte van de Zeeuwse bevolking afgestemd pakket van funkties in de geestelijke gezondheidszorg tot stand te brengen. Op langere termijn richten de kernpartners zich voorts op samenwer king met andere in de geestelijke volks gezondheid werkzame personen en organisaties. De kempartriers zullen één gemeen schappelijk direktieberaad instellen, dat zorg draagt voor één gemeenschappelijk beleidsplan en één gemeenschappelijk overleg met zorgverzekeraars en andere financiers. Tevens zal een studie naar de mogelijkheden voor een gemeenschap pelijke beheers- en bestuursstruktuur voor de geestelijke volksgezondheid in Zeeland worden verricht. Door intensieve samenwerking tussen de instellingen wordt gestreefd naar een voortdurende verbetering van de kwali teit van de aangeboden diensten aan patiënten en de mogelijkheid tot verder gaande ontwikkeling van de geestelijke gezondheidszorg in Zeeland, alsmede de bevordering van de meer specifieke/ specialistische funkties. Op D.V. zaterdag 24 oktober a.s. wordt voor de achtste keer het Orgelconcours voor amateurs ge houden op het Frobenius-orgel in de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge. Overdag kunt u luisteren naar de presta ties van de 21 deelnemers die zich heb ben aangemeld, terwijl 's avonds hét slotconcert wordt verzorgd door de jury leden, tezamen met de drie prijswin naars. De organisatoren, de Stichting Kerk- concerten Goeree-Overflakkee, in sa menwerking met de Vereniging van Orgelvrienden, verheugen zich op een grote belangstelling voor dit evenement. Zoals vermeld hebben zich niet minder dan 21 deelnemers aangemeld, afkom stig uit Goeree-Overflakkee, Schouwen- Duiveland, St. Philipsland en Tholen. Zij spelen als verplicht werk 2 koraalbe werkingen naar keuze uit de Choralvor- spiele van G. Ph. Telemann èf een koraal met 2 variaties naar keuze uit de Tien Koraalpartita's ('bruine' bundel van de VOGG, 10 psalmpartita's van nederlandse componisten). Daarnaast speelt iedereen een orgelwerk naar vrije keuze. Op het programma staan werken van o.a. J. S. Bach, N. Bruhns, F. Men delssohn en H. Andriessen. De deelnemers worden beoordeeld door een vakkundige jury. Dit keer zijn daar voor uitgenodigd Dick Sanderman en Christiaan Ingelse. De drie deelnemers die het hoogst aantal punten behalen, verzorgen 's avonds (als een soort 'prijs') het slotconcert, samen met de juryleden. Er wordt dus geen Ie, 2e en 3e prijs bekend gemaakt. De uitslag wordt 's middags om ongeveer 17.15 uur ver wacht. Het concert 's avonds begint om acht uur. Dick Sanderman begint het concert met werken van Buxtehude, Böhm en Bruhns, de drie grote B's uit de Noord- duitse barok. Daarna volgende drie win naars, die hun beste prestatie van de dag nog eens laten horen. Christiaan Ingelse besluit het concert met werken van Joh. Seb. Bach, twee koraalvoorspelen uit de 'Clavierübung' en de Preludium en Fuga in G-groot. Daarna volgt de officiële prijsuitreiking door de burgemeester van de Gemeente Oostflakkee, drs. C. M. de Vos. Dick Sanderman studeerde aan het Ste delijk Conservatorium te Zwolle bij Jaap Dragt. Hij behaalde de onderwij- sakte B, het einddiploma solospel en de aantekening improvisatie. Verder volg de hij cursussen bij Daniël Roth, Hans Haselböck en Jean Guillou, alsmede improvisatie bij Bert Matter. In 1983 werd hij winnaar van het Natio naal Improvisatieconcours te Bolsward. Hij is in Rijssen werkzaam als direkteur van de Muziekschool, stadsorganist en organist van de Zuiderkerk. Hij is voor zitter van de organistenvereniging VOGG en medewerker aan het Refor matorisch Dagblad. In 1983 maakte hij een grammofoonplaat met orgelwerken van Mozart, in 1990 verscheen een CD met eigen psalmbewerkingen. Christiaan Ingelse studeerde bij Piet van Egmond in Amsterdam en aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag bij Adriaan Engels en Wim van Beek en kerkmuziek bij Barend Schuur man. Na zijn studie in Den Haag specia liseerde hij zich in de barokmuziek en studeerde hij aan de Hochschule für Musik und darstellende Kunst in We- Dick Sanderman nen bij Herbert Tacnezi en bij Gustav Leonhardt in Amsterdam. In 1977 ver wierf hij de Prix d'Excellence. Hij geeft regelmatig concerten in Neder land en daarbuiten en maakte verschil lende CD-opname's. In 1988 werd hij benoemd tot hoofdorganist van de Grote- of St. Janskerk te Gouda. Het concours begint 's morgens om 9 uur (kerk open half 9) en duurt tot onge veer 16.45 uur. Van 12.00 tot 14.00 uur is er een pauze (kerk 's middags open om 13.30 uur). Entree overdag is 1,- (incl. programma). De toegangsprijs voor het slotconcert bedraagt ƒ5,- (scholieren, CJP en 65+ betalen 3,-). !llllllllllllllllHll||||lllll|||llllll|||llllll||||lllll|||lllll|||||lll||||||lll|||||||ll|||tillll|||||^^^^ Op zaterdag 24 oktober 1992 zullen (in volgorde van optreden) muziekvereni ging EMM uit Den Bommel, zangver eniging Advendo uit Ooltgensplaat en muziekvereniging Vooruit uit Oude Tonge te beluisteren zijn tijdens een concertavond in verenigingsgebouw Bom melstee, Schaapsweg, Den Bommel. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Ramoco b.v. RENAULT-dealer OUDDORP Het oudste, en schoonste muziekin strument dat God gemaakt heeft en waaraan onze muziek haar bestaan dankt is: de menselijke stem. Wij vinden het fijn om ook in de week met elkaar 's Heeren lof te zingen. Daarom komen wij als leden van de Christelijke Zangvereniging 'De Lof- stem' iedere donderdagavond van 8 tot 10 uur samen in gebouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 te Ouddorp. Onder leiding van onze dirigent H. Breukhoven proberen wij geen overdre ven moeilijke muziek in te studeren, maar zingen wij met of zonder orgel eenvoudige psalmen en geestelijke lie deren (w.o. enkele gezangen en liederen van de van ouds bekende componist en tekstdichter J. Hazeu), indien mogelijk met meerdere stemmen. Ons koor bestaat volgendjaar 60 jaar en had in het verleden een groot aantal leden. Door diverse omstandigheden is het nu klein, maar wij gaan enthousiast een aktie op touw zetten om nieuwe leden te werven, vandaar deze brief Wij zoeken mensen, het geeft niet hoe jong of hoe oud dat ze zijn, die graag zingen. Misschien bent u of ben jij wel zo iemand? Weet dan, dat u of jij bij ons altijd iedere donderdagavond van harte welkom bent. Het bestuur, Kees Klepper, tel. 14 33 Jan Witte, tel. 17 19 Toos Meijer, tel. 24 91 Morgen, zaterdag 17 oktober, wordt 's avonds om 19.45 uur (kerk open om 19.00 uur) in de Grote Kerk van Dordrecht een koor- en samenzang- avond gehouden ten bate van de leniging van de honger in Somalië. Entree 2,50. Kinderen tot 12 jaar gratis. Aan de avond werken regionale jonge renkoren mee. alle merken De Christelijk Plattelandsvrouwen bond houdt D.V. donderdag 22 oktober haar vergadering in het Dienstencen trum, Doetinchemsestraat 27, Middel harnis. Aanvang 19.30 uur. Spreekster is Heleen van Eek over 'De wereld van de reclame' en 'Het vrouw^ beeld van de reclame'. Gasten hartelijk welkom. Het bestuur In verband met de herfstvakantie zijn de openingstijden van het open poliovacci- natiespreekuur in de week van 19 tot en met 23 oktober gewijzigd. In deze week kan men in de GGD-vestigingen (Spij- kenisse, Hellevoetsluis, Oud-Beijerland en Middelharnis) voor een inenting tegen polio terecht op maandag 19, dins dag 20 en donderdag 22 oktober van 16.00 tot 17.00 uur. De groep die via de media voor vaccina tie wordt opgeroepen omvat nog steeds: - alle mensen in de leeftijd van 13 tot en met 40 jaar die, om principiële rede nen, niet of onvoldoende zijn ingeënt. De polio-informatielijn: (01880) 5 94 88, blijft bereikbaar op werkdagen van 8.00- 17.00 uur. Vrijdagavond 16 oktober (vanavond) zendt de TROS het programma 'Red ders aan de wal' uit. Redders aan de wal is een informatief amusementspro gramma met als doel zoveel mogelijk nieuwe donateurs te werven voor de Koninklijke Nederlandse Redding Maat schappij (KNRM). Tevens draagt elke nieuwe donateur bij aan de bouw van een nieuwe moderne reddingboot. Het wordt een wervelend programma met spektakulaire reddingakties op het water, ervaringen van drenkelingen en belevenissen van de redders. Emotionele interviews maar ook optre dens van artiesten. Bovendien een uniek eenmalig optreden van Margriet Es- huijs en het Nationale Burgemeesters koor. Het programma wordt gepresen teerd door Ivo Niehe. Via een speciaal 06-nummer worden de kijkers opgeroepen om donateur (Red der aan de wal) te worden. Voor 50,- per jaar wordt men donateur. Men betaalt mee aan de bouwvan een nieuwe reddingboot en men krijgt een tinnen beeldje van deze nieuwe boot. De KNRM redt sinds 1824 iedereen die op het water in nood verkeert (gemid deld zo'n 1500 mensen per jaar). De KNRM werkt voornamelijk niet vrijwil ligers. Mensen die al hun vrije tijd in het reddingwerk stoppen. Voor haar inkom sten is de maatschappij geheel afhanke lijk van haar donateurs en van schen kingen, erfenissen en legaten. Zij krijgt geen financiële steun van de overheid. Autobedrijf A. J. V. Rumpt B.V. AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER [weer ....'De nieuwe lÜiang' 'ïii^lö^^n Sanders/Eipnger en ■ïiRS Ööbdefieefver zijn binne^* %fn<»ists rpmanfecfebloefiiiMiil mIaj'.nfeNphpIsnie streefps, vrilp |#i^pl|i^eserf;: 1 eslloïii^ aaitintenlli,, ^i^^^JplÉi^riear of ef pr eti^^^ffS^^piiccent aan %iengi^i^a4^f||B|iopvoo^ :fip:|<C)lip^^n en plüfier de type AWG 906 Elektronische droger; bepaalt de gewenste droogte en de droger slaat automatisch af, als de gewenste droogte bereikt is. PHILIPS BTW verlaagd 5 JAAR volledige GARANTIE -I- verzekering ƒ65,- VINGERUNG 3 - MIDDELHARNIS -TEL. (01870) 8 25 18 's.. voor de mode- jbewuste vrouw, de eerste en de beste keus KERKEPAD S8 MIDDELHARNIS voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (01871) 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187B) 24 96 Voor lopkwallleil goede service en vooróellge prijzen: FOTO - FILM REPORTAQE - VIDEO - COMPUTER t=3 o CD C3 FOTO VIDEO AUDIO 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Telefoon (01378) 16 12 en 21 20 Filiaal Renesse: Printshop - Hogezoom 172- Telefoon 101116)24 00 Filiaal Sammelsdiik- Westkrakeelstraat 8 - Sommelsdijk - Taletoon (01870) 8 68 41 Middelharnis Telefoon (01870) 8 22 22 Stad aan 't Haringvliet Tel. (01871) 15 53 Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1