Milieuvluchten Politieberichten Grote belangstelling voor de meester en de juf Poiitiebericliten Nieuw blusvoertuig voor Melissant; „een grote gebeurtenis!" -iLb 6 Volgend jaar weer vlaggetjesdag in Goedereede Goedereede Ds. H. Ligtenberg overleden ma Middelharnis Verbouw Gemeentehuis Goedereede begonnen 65e Jaargang DINSDAG 13 OKTOBER 1992 No. 6142 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 I Op 28 september jl. vond er gedu rende enkele uren weer een milieu- vlucht met een helicopter plaats boven Goeree-Overflakkee. Als waar nemers vlogen er twee politieman nen van dit eiland mee. Er werd speciaal gelet op mogelijke overtre dingen van de Afvalstoffen- en Hin- derwetgeving. In totaal zouden er 10 konstateringen gedaan worden, die allen een nader onderzoek verlan gen. Het betreft ondermeer zaken als: opslag van bouw- en sloopafval, vermoedelijke overtreding vande Kapverordening en een Bestemmingsplan, het aantreffen van stookplaatsen, het niet onderwer- ken van mest en opslaan van mest bij bedrijven. II Op 7 oktober jl. vond er in het kader van de toepassing van bestrijdingsmiddelen wederom een vlucht plaats. Daarbij zou een AID-controleur aanwezig zijn. Spe ciaal werd de aandacht gegeven aan het doodspuiten van sloot-taluds. In de gemeenten Middelharnis, Dirksland en Goedereede werden enkele verdachte lokaties waargenomen. Betreffende sloot kanten worden deze week nader ge- inspekteerd. Verder werd bij een bedrijf te Ooltgensplaat een verdachte afval- opslag en een lozing op oppervlaktewa ter waargenomen. In een kreek in het natuurgebied de Krammer te Ooltgensplaat werd een helgroene en -blauwe verkleuring van het water gezien. Omdat gedacht werd aan een verontreiniging met olie, werd daags daarna ter plaatse een onderzoek ingesteld. Een abnormale hoeveelheid algen in dat water bleek de oorzaak van de verkleuring te zijn, tesamen met waterstilstand. Milieu-overtredingen Voor diverse zaken diende de politie de afgelopen weken weer op te treden; enkele gevallen: Tegen een inwoner uit Goedereede werd proces-verbaal opgemaakt terzake het verstoken in de open lucht, van ondermeer enkele ledige kunststof be strijdingsmiddelenverpakkingen. De ver pakkingen hadden een middel bevat dat bestemd was voor het doodspuiten van aardappelloof. Dit soort verpakking dient bij de handelaar ofwel gemeente te worden ingeleverd. Terzake overtreding van bepalingen in de Wet Verontreiniging Oppervlakte wateren, werd tegen een inwoner uit Sommelsdijk een proces-verbaal opge- Diefstal fietsen Op het MOlenblok en de Boompjes in Ouddorp zijn vrijdag- op zaterdagnacht een herenfiets, merk Batavus en een zwarte opoefiets, merk onbekend, ge stolen. Diefstallen/inbraak Op strand Noord in Ouddorp werden op 6 oktober een fototoestel en cd's uit een Duitse auto gestolen. De diefstal vond plaats tussen half 3 en half 4. Op het industrieterrein in Stellendam werd in de nacht van 8 op 9 oktober uit een gebouw dat in aanbouw is, een grote hoeveelheid goederen gestolen. De buit bestond uit een keukenblok, 30 m vloer tegels met lijm, 5 multiplex platen, een knipmachine voor stenen en 2 halo geenlampen. In dezelfde nacht werd ook ingebroken in een snackbar in Stellendam. Uit de gokautomaten werd het muntgeld ge stolen. Skimmia De kerst nadert alweer en dan zijn de skimmia-liefhebbers ook weer aktief. In het ene geval knippen zij de skimmia stiekum af. In het andere geval vragen ze netjes of men wat skimmia mag afknip pen. Als dat mag, wordt de hele struik kaal geknipt. Aan dit laatste is niets te doen. Er was immers toestemming gege ven om te knippen. Aan de Bokweg in Ouddorp zijn al mensen gesignaleerd die interesse hadden in Skimmia. Verduistering Om zijn schulden te kunnen betalen, verkocht een 37-jarige inwoner van Hel- levoetsluis de auto van zijn Ouddorpse werkgever. Ook verduisterde hij in korte tijd een hoeveelheid geld van dezelfde werkgever. Dat bedrag liep op tot ƒ44.000,-. Bovendien wist hij met een valse naam en met valse papieren een lening te krijgen van 35.000,-. De man is aangehouden en voor twee dagen in verzekering gesteld. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. maakt. De man vond het nodig om een poederblusser in de haven van Som melsdijk leeg te spuiten. Het water geleek daarop op een ijsvlakte... In verband met het niet naleven van voorwaarden uit de Hinderwetvergun ning, werd in samenwerking met de Arbeidsinspektie tegen een bedrijf in Stellendam proces-verbaal opgemaakt. Onder andere werd met verf gespoten buiten een spuitcabine en waren chemi sche middelen als verven, verharders en logen op een volstrekt onjuiste wijze opgeslagen. OOLTGENSPLAAT - Het zal niet veel gebeuren datje tijdens je huwe lijksceremonie belangstelling krijgt van drie verschillende scholen. Deze eer viel j.l. vrijdagmiddag, 9 oktober 1992, Wilfried Verboom en Petra van der Welle uit Ooltgensplaat te beurt. Toen het bruidspaar met hun gevolg bij het Raadhuis arriveerden stond groep 2 van de 'Johannes Calvijnschool' voor Chr. Basisonderwijs te Krimpen a/d IJs- sel gereed om Juf Petra te verrassen. Zij is sinds kort onderwijzeres aan deze school. Deze groep met enkele leer krachten maakten op de raadzaal de officiële plechtigheid mee. Ondertussen kwam een bus met de leer lingen van Groep 7 en enkele perso neelsleden van de Chr. 'Koningin Wil- helminaschool' te Hardinxveld-Giessen- dam op de Kaai en zij stelden zich op aan de voet van de trappen van het bor des. Daar wachtte het bruidspaar een tweede verrassing toen zij het gebouw verlieten en een erehaag van deze leer lingen moesten passeren. Wilfried is ook tot voor kort onderwijzer aan genoem de school. Voor de zomervakantie hebben Wilfried en Petra beiden nog ongeveer twee maanden als invalkrachten gewerkt aan de School met de Bijbel, 'Koningin Bea trix' aan de Margrietstraat te Ouddorp. Van deze school waren ook een aantal leerlingen en leerkrachten naar De Plaat gekomen om het huwelijksfeest mee te maken. Dat was voor het bruids paar de derde verrassing. In de hervormde kerk werd het huwelijk De kinderen van Groep 2 van de Johannes Calvijnschool te Krimpen a/d IJssel voor het Raadhuis te Ooltgensplaat. bevestigd door de vader van de bruide gom, ds. C. J. W. Verboom, met als tekst keuze Psalm 134:2b en 3a: „...Looft de Heere. De Heere zegene u uit Sion..." Hierna volgde voor alle jongelui een kinderreceptie in 'Elthato'. 's Avonds stonden de deuren open van het Hervormd Centrum te Hardinxveld- Giessendam, de toekomstige woon plaats van het jonge paar, om van een groot aantal gasten de felicitaties in ont vangst te nemen. Ds. H. Ligtenberg, emeritus predikant der Geref. Gemeenten is gisteren te Rijssen overieden. Ds. H. Ligtenberg werd geboren 17 september 1917 en werd kandidaat tot de Heilige Dienst in 1960. Hij diende achtereenvolgens de gemeenten Oudemir- dum. Genemuiden, Terwolde-de Vecht en Mid delharnis. Hier werd hem op 8 juni 1984 eervol emeritaat verieend. De begrafenis zal a.s. zaterdag plaatsvinden. Het gemeentebestuur van Goede reede is voornemens volgend jaar weer een vlaggetjesdag te houden. De laatste vlaggetjesdag vond plaats in 1988, ter gelegenheid van de uit breiding van de Visafslag. Vlag getjesdag 1993 zal gehouden wor den op zaterdag 19 juni ter gelegen heid van de Nationale Dag voor de Visserij. De omzet van vis en garnalen op de gemeentelijke Visafslag blijft dit jaar overigens zowel qua hoeveelheid als gel delijke opbrengst achter ten opzichte van vorig jaar. Het eerste kwartaal werd met een 3,4 miljoen lagere omzet afge sloten; vooral de aanvoer van tong liep, met zelfs 309 ton, achter waartegenover wel het prijsniveau aanzienlijk opliep. Van schol was zowel de aanvoer als de gemiddelde prijs belangrijk lager, ver oorzaakt door de lagere aanvoer en de lagere prijs. B en W wijzen erop dat de zeer hoge prijs die vorig jaar voor schol betaald moest worden, een belangrijk deel van de markt verloren heeft doen gaan. De consument heeft door de hoge prijs de scholfilets massaal links laten liggen. Aan het eind van het tweede kwartaal moet worden vastgesteld dat de nega tieve ontwikkelingen zich hebben door gezet, waardoor de gemeentelijke Vis mijn ten opzichte van vorig jaar 6,7 mil joen minder omzet haalde. De aanvoer van schol liep met 778 ton terug; het prijsniveau lag 1,02 per kg lager. Ook werd er 245 ton rhinder tong aange voerd. Voor de rest van het jaar is nauwelijks verbetering te verwachten. ÜLOMBi Alkohol in het verkeer In de gemeente Middelharnis werden drie automobilisten bekeurd voor het rijden met een niet toegestane hoeveel heid alkohol op. De uitslagen van de ademanalyse waren respectievelijk 505, 350 en 610 ug/1, hetgeen in het laatste geval inhield dat het rijbewijs werd ingevorderd en opgezonden naar de Officier van Justitie. Inbraak/diefstal uit auto's In Sommelsdijk en Middelharnis werd er ingebroken in een tweetal bestel auto's. In het ene geval werden er een aantal elektrische gereedschappen en in het andere geval een key-board met een waarde van ettelijke duizenden guldens meegenomen. In Middelharnis werden uit twee perso nenauto's de radio-cassetterecorders gehaald, in beide gevallen werden de afgesloten auto's opengebroken. Vernieling autobanden Op de parkeerplaats bij het postkantoor te Middelharnis zijn van een tweetal auto's een aantal banden lekgestoken. De banden waren niet meer te repare ren, zodat de eigenaren met een schade post van enkele honderden guldens zitten. Diefstal In Dirksland, op de Spuikolk, werden van een personenauto alle vierde velgen met banden afgehaald. De auto werd vervolgens op blokken gezet. Een in Battenoord gestolen bromfiets, waarvan op 28 augustus 1992 aangifte was gedaan, werd jl. zaterdag terugge vonden in de (jacht)haven van Bat tenoord. Bromfietscontrole In samenwerking met de verkeerspolitie Rotterdam is j.l. zaterdagavond in de 't Is voor de reputatie van Melissant maar te wensen dat die automobilist die zich zaterdagmiddag op de hoek Secr. Rooystraat - Binnenweg als een haas uit de voeten maakte voor de aanstormende brandweer, de grap heeft inge zien. Stel je voor dat 'ie het, thuisgekomen ergens in de Randstad, vertelt dat in Melissant, op Flakkee de brandweer op karwei ging, lui op klompen met een antieke handspuit, vooropgegaan door een kerel die alsmaar schreeuwde dat ieder aan de kant moest, terwijl 'ie z'n geschreeuw met de ratel kracht bijzette 't Was een spel dat bevelvoerder Piet Nagtegaal en enkele van z'n spuitgasten opvoerden, vlak voor de overdracht van het nieuwe blusvoertuig, een Volvo FL6 Intercooler, met Kronenburg opbouw, waarvoor door het gemeentebestuur driehonderdduizend gulden zijn uitge teld, maar dat doe je voor de brandweer: „Een veilige samenleving kan het niet stellen zonder brandweer", liet burg. Boonstra weten en met brandweercom mandant Bram Jelier was hij - en was ook de gemeenteraad - het eens dat vrij willigers die zich met alle gevaren van- dien voor de gemeenschap in willen zetten, het allerbeste materieel toekomt. En dat stond er, zo verzekerde dhr. Paul Banning namens leverancier Volvo en die meneer Banning geloofde z'n ogen niet, een verenigingsgebouw vol belang stellenden voor het nieuwe voertuig. Was me dat een verschil met afleverin gen van wagens aan transportbedrijven, die snel en zakelijk handelen, terwijl de aanschaf van een blusvoertuig met een commissie van aanschaf doorgesproken werd. Een transportwagen rijdt meer Vrijdag 9 oktober is een aanvang ge maakt met de werkzaamheden ter voor bereiding van de verbouw van het gemeentehuis. De bossages rondom het pand zijn verwijderd en met het grond werk is een aanvang gemaakt. In de week van 19 t/m 23 oktober a.s. zul len de verschillende secretarie-afdelin gen verhuisd worden naar hun tijdelijk onderkomen. Zij zullen een plekje krij gen in de trouwzaal, in de raadszaal en in de hal vóór de raadszaal. Als gevolg hiervan worden trouwerijen en raads vergaderingen tot eind 1993 in het pand Markt 7 te Goedereede gehouden. U, als publiek, kan van deze verbouwing enige hinder ondervinden. Het onge mak zal evenwel tot een minimum wor den beperkt. Eind 1993 hopen de ambtenaren hun vernieuwde en gemoderniseerde kanto ren te kunnen betrekken. Tot die tijd wordt uw begrip gevraagd voor de ogen schijnlijk minder gastvrije behuizing. omgeving van Dirksland een bromfiets controle gehouden. In korte tijd werden er 22 bromfietsen gecontroleerd. Het 'resultaat' was: 9 processen verbaal voor vermogen en geluid; 1 proces-verbaal voor een technisch gebrek; 1 proces verbaal voor rijden onder invloed van alkoholhoudende drank; 1 proces-ver baal voor een onjuist framenummer (de bromfiets werd inbeslaggenomen). dan een miljoen kilometer in weinig jaren, maar een brandweerwagen lijkt brandje-nieuw te blijven en na twaalf jaar wordt er in 't buitenland nog goed geld voor gegeven. Hij wenste de blus- ploeg Melissant toe dat 't zo opnieuw zal gaan: „Jullie hebben in elk geval de beste keus gemaakt, een Volvo die betrouwbaarheid en veiligheid uit straalt", zo verzekerde dhr. Banning. Burgemeester Boonstra nam in vol ver trouwen uit handen van dhr. Banning de sleutels in ontvangst om die vervol gens aan de beide chauffeurs Thijs Heerschap en Wout Visbeen over te dra gen. Op de voorgeschiedenis terugziend, bevestigde burg. Boonstra dat er ener zijds intensief over de aanschaf gespro ken is, maar dat de raad anderzijds het bedrag probleemloos beschikbaar stel de in de wens dat de brandweer over het beste materieel zou beschikken. „Want wie is er nog zo gek om z'n tijd en soms z'n leven in dienst van de ander te stel len?", zo vroeg burg. Boonstra de aanwe zigen af. „Piet Nagtegaal en z'n makkers zijn zo gek!" vulde hij die vraag in, met een bijzondere waardering voor de Melissantse ploeg die 'het' blijkt te heb ben. De nieuwe wagen achtte dhr. Boon stra aan hen dan ook welbesteed, hij is er van verzekerd dat ook met de nieuwe kostbare bluswagen zeer zorgvuldig zal worden omgegaan. „Een veilige samen leving kan het niet stellen zonder brand weer; op dat soort mensen mogen we De spuitgasten lopen zich, voorafgegaan door Piet Nagtegaal, 't vuur uit de klompen.... trots zijn!", stelde dhr. Boonstra vast met grote erkentelijkheid jegens de brand weer. Eigen inbreng De blusploeg heeft het bijzonder op prijs gesteld volledige zeggenschap te hebben gehad in het bepalen van de keus. Commandant Jelier heeft daar richting gemeentebestuur z'n waarde ring voor uitgesproken., In het Melis santse geval was het niet zo 'dat het college in de boeken dook en daaruit een autootje opzocht', waardeerde dhr. Jelier. Het werd een Volvo FL6 Intercoo ler, met milieuvriendelijke motor, een pracht-aanschaf al moest er dan ook worden 'geplust en gemind'. De Volvo kreeg een Kronenburg op bouw, namens welk bedrijf door dhr. Leyten een gelukwens werd gesproken: „U hebt een nieuw stuk materieel dat z'n werk optimaal zal kunnen vervullen", verzekerde dhr. Leyten. overigens ho pend dat de wagen meer ter oefening als bij een daadwerkelijke inzet gebruikt zal gaan worden. De ingebruikname De ingebruikname werd opgefleurd met de allegorische aktie met de antieke brandspuit uit het Brandweermuseum. De korte sprint kostte nogal wat adem en uitgeteld arriveerden de spuitgasten bij 'Melishof, op de hielen gezeten door de nieuwe Volvo die vervolgens alle bewondering kreeg. De schoolkinderen krijgen deze week elk een bouwplaat en zaterdag van 10 tot 12 uur en van 1 tot 3 uur kunnen ze vanaf de brandweerkazerne een ritje met de nieuwe wagen maken. Van 4 tot 6 uur 's middags houdt de brandweer 'open huis'. ^B'^ Maar ziehier, Melissants nieuwe. Voor topkwaliteit, goode son/Ice en vooróelige prljianr FOTO - FILM - REPORTAGE VIDEO - COHPUTER IC3 o ca C3 FOTO VIDEO AUDIO TfammemoH Weststraat 35 - Molenweg 4 - OudtJorp - Telefoon (01878) 16 I? en 2120 Filiaal Renesse: Prlntshop - Hogezoom 172 - Teleloon (01116) 2i 00 Filiaal Sommelsdijk: Westkrakeelstraat 8 - Sommelsdijk - Teleloan (01870) 8 68 41

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1