Heraldische kleuren op 't oude Gemeentehuis Goedereede Eindelijk 'respekt en waardering' voor twee oud-lndië soldaten Politieberichten Tweede oplage: Politieberichten Bazar Samaritaan ƒ59.115,70! Gewond, maar niet verslagen Kinderkleding- en speelgoedbeurs EHBO-cursus Opening en open dagen Binnenhof bijzonder geslaagd Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten Middelharnis Goedereede i:oMBi POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 De op 1 oktober jl. gehouden officiële opening van het werkvoorzienings schap Binnenhof en de op 2 en 3 oktober gehouden open dagen zijn een groot succes geworden. Werd het bedrijf op 1 en 2 oktober alleen door genodigde rela ties bezocht. Op 3 oktober stond de deur open voor ieder die geïnteresseerd was in hetgeen zich binnen de muren van het fraaie complex op het industrieter rein 'Oostplaat' afspeelde. In totaal mocht Binnenhof zo'n 5000 bezoekers ontvangen. Vooral op zater dag 3 oktober was het een drukte van jewelste, 's Middags stond een rij bezoe kers voor de ingang te wachten en in het bedrijf zelf kon men zich maar lang zaam voortbewegen over de afdelingen door de gigantische drukte. De hoofddoelstelling van de open dagen was de relaties en de eilandelijke bevol king te laten zien wat de sociale werk voorziening op Goeree-Overflakkee aan mogelijkheden te bieden heeft. Dat deze opzet ruimschoots aan haar doelstelling heeft voldaan bleek aan de reakties van de vele bezoekers van wie velen zich een heel ander beeld hadden OOLTGENSPLAAT Kerkelijke huwelijksbevestiging D.V vrijdag 9 oktober 1992 zal in de Hervormde Kerk te Ooltgensplaat de huwelijksbevestiging plaats hebben van William Hendrik Cornells Verboom en Pieternella Dirkje Anne van der Welle, beiden alhier. De dienst, die om 13.15 uur aanvangt, zal worden geleid door de vader van de bruidegom, ds. C. J. W. Verboom. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur student A Vermey, Ridderkerk. MELISSANT woensdagavond 7.30 uur ds. G. M. de Leeuw, Barneveld. Dus niet op donderdagavond, zoals elders vermeld. OOLTGENSPLAAT woensdag avond 7.30 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke. voorgesteld van Binnenhof en die nu weten dat de tijd van zakjes plakken en wasknijpers maken ook voor Binnenhof voltooid verleden tijd is. Door het personeel dat zaterdag 3 okto ber gewoon aan het werk was, voorzover er normaal gewerkt kan worden, werden de gasten op enthousiaste wijze geïnfor meerd over de aard van hun werk zaamheden. Niet in de laatste plaats door de inzet van het personeel kunnen bestuur en direktie terugzien op bijzonder geslaag de openingsaktiviteiten. Diefstallen en inbraken De afgelopen week werd er tot twee keer toe ingebroken in een woning aan de Rembrandtlaan te Middelharnis. In één van de gevallen werden sieraden en waardepapieren ontvreemd. Ook een woning aan de Koningin Julia- naweg moest het ontgelden. Hier bleef de buit beperkt. In de nacht van dinsdag op woensdag werd in Middelharnis een Opel Kadett aangetroffen die in de week daarvoor gestolen was in Gouda. De auto werd inbeslaggenomen en zal worden terug gegeven aan de eigenaar. In de nacht van dinsdag op woensdag werd er ingebroken in een vrachtauto die geparkeerd stond op een bedrijfster rein in Nieuwe Tonge. Uit de vrachtauto werden geld, zendapparatuur en diverse papieren weggenomen. De schade is aanzienlijk. Afgelopen week werd in Sommelsdijk een personenauto gestolen. De auto betreft een Citroen met het kenteken JT- 78-NT. Verkeer Het afgelopen weekend werden een tweetal personen aangehouden wegens het rijden onder invloed. De uitslag van de ademtesten op het politieburo be droegen respektievelijk 505 en 530 ug/1. Beide personen kregen een rijverbod en tegen beiden wordt proces-verbaal op gemaakt. Donderdag jl. werd een vrachtwagen combinatie aan een controle onderwor pen, waarbij bleek dat deze te zwaar beladen was. Bij weging bleek de combi natie ruim 12.000 kg. te zwaarte zijn, wat neerkwam op een overbelading van ruim 40%. Proces-verbaal wordt op gemaakt. De pennevrüchten van de Dirks- landse schrijfster Lydia Vroegop- Zandbergen blijken gretig gelezen te worden. Van haar 3e boek (in twee jaar tijds!) met als titel 'Eiland van rust en ruimte' wordt zeer bin nenkort een tweede oplage gedrukt. De Bibliotheekbond zal het boek in alle Nederlandse bibliotheken bren gen, zoals dat ook met de eerdere boeken van mevr. Vroegop het geval is geweest. Ook daarvan zijn tweede oplages verschenen. Dat waren achtereenvolgens 'Ver borgen waarheid' en 'Geen tijd voor tranen'. De succesvolle auteur werkt mo menteel aan haar 4e boek, een ver volg op 'Eiland van rust en ruimte'. DIRKSLAND Ringzangavond van zangverenigingen der Ger. Gem. Op D.V. donderdag 8 oktober 1992 zal een ringzangavond worden gehouden in het kerkgebouw van de Geref Ge meente te Dirksland. Aanvang 19,45 uur. Medewerking verlenen: Chf. Gem. Koor 'Jeruzalem', Rotterdam-Kralingen, o.l.v. dhr. H. W. Weiss. Organist Jos Mol. Chr. Gem. Koor 'Canticum', Middelharnis, o.l.v. dhr. P. Kieviet. Organist Jaap Dijk graaf. Chr. Gem. koor 'Advendo', Nieu we Tonge, o.l.v. Martin Mans. Organist Peter Burger. Chr. Gem. koor 'Soli Deo Gloria', Dirksland, o.l.v. dhr. C. 't Man netje. Organist Wim de Penning. Het belooft een mooie avond te worden. Werkt u er aan mee, dat de kerk van de Geref. Gemeente aan de Geldersedijk goed bezet is? OOLTGENSPLAAT Goede kollekte voor Nierstichting Tijdens de kollekte voor de Nierstich ting is in Ooltgensplaat en de Buiten wijk het mooie bedrag van ƒ2.071.90 opgehaald. Namens de Nierstichting wordt u als gever en de kollektanten heel hartelijk dank gezegd voor uw bijdrage die u leverde: 'Zuiver omdat het moest'. De facade van het vroegere Gemeentehuis aan de Markt te Goedereede - thans is het het kantoor van de Woning bouwvereniging 'Beter Wonen' - is dezer dagen opgefleurd onder de kundige handen van schilder Johan van Dijk uit Middelharnis. In opdracht van restaurateur Huurman bracht dhr. van Dijk de heraldische kleuren aan op de wapens die tot dusver kleurloos de gevel sierden. Van links naar rechts zijn dat, boven de hoofdentree, de gevelsteen van 1749, afkomstig uit het oude Goereese stadhuis, het stelt het oude gemeentewapen voor. In het midden het hui dige gemeentewapen en rechts bevindt zich het Nederlandse Rijkswapen. Op de foto legt dhr. van Dijk de laatste hand aan het vergulden, met puur bladgoud van 23,5 karaat, van de herinneringssteen die, evenals eerder genoemde stenen, na de bevrijding werd aangebracht. De ontwerper was de beeldhouwer H. J. Etienne uit Delft; de kosten bedroegen slechts ƒ450,-. De stenen waren in zandsteen uitgevoerd. Wachten, talmen, aarzelen, zoals de Nederlandse regering later jegens hem en z'n maats zou doen, het kwam in 1946 niet voor in het woor denboek van militie-soldaat Jacobus van de Wal (toen 22), geboren in Indië en thans wonend te Middel harnis. Met een patrouille gelegen onder zwaar vijandelijk vuur, nabij Tabanan op Bali, volgde Van de Wal z'n commandant als eerste toen die twee dappere kerels opriep hem te volgen en gedrieën zorgden ze er voor dat de patrouille z'n hachje red den kon en zelfs meester van het terrein bleef. Sinds 1946 draagt dhr. Van de Wal het Bronzen Kruis, hem wegens moedig gedrag door Prins Bernhard uitgereikt. Sinds vrijdag draagt hij ook het draaginsigne Gewonden, sinds vrijdag pas Burgemeester Boonstra van Dirksland die aan dhr. Van de Wal en aan dhr. J. van Wageningen te Dirksland de draag- insignes uitreikte, vond het eigenlijk ook wat gênant dat de erkenning, en daar mee de mogelijkheid respekt en waarde ring te betuigen, zo lang uitgebleven is. Nu die gelegenheid wél was aangebro ken, zei dhr. Boonstra alsnog de aanlei ding te betreuren. Gewoonlijk markeert de uitreiking van een insigne een heuge lijk gebeuren, zo niet voor de heren Van de Wal en Van Wageningen, die immers niet ongeschonden uit de strijd geko men zijn. Erg goeie zaak Toch. zij het ook veel te laat, vond dhr. Boonstra het een 'erg goeie zaak' dat het eindelijk tot de zo verdiende erkenning gekomen is. Erkenning voor hen die het grote goed van de vrede, waarvan zo genoten wordt, hebben verdedigd en hebben bevochten en daarbij gewond zijn geraakt. Daarom tóch een felicitatie van dhr. Boonstra, niet met het gebeurde Diefstal wieldoppen In de nacht van 28 op 29 september wer den vier wieldoppen gestolen van een Ford Escort. De auto stond geparkeerd op het parkeerterrein bij het zwembad in Stellendam. Aanhoudingen De gemeentepolitie van Hellevoetsluis heeft bij een controle van een auto, in de nacht van 3 op 4 oktober, een goede vangst gedaan. In de auto werden twee radio-cassette-recorders aangetroffen die in Ouddorp (Port Zélande) en Goede reede (Hoofdpoortstraat) gestolen wa ren. De inzittenden van de auto werden beiden aangehouden en overgedragen aan de rijkspolitie op Goeree-Overflak kee. De beide mannen (19 en 20 jaar) wonen in Oudenhoorn. Zij zijn in verze kering gesteld. Uit het onderzoek is inmiddels al gebleken, dat zij meerdere diefstallen hebben gepleegd op Goeree- Overflakkee en Hellevoetsluis. Rijden onder invloed Tegen een 24-jarige inwoner van Helle voetsluis wordt proces-verbaal opge maakt omdat hij onder invloed van alcohol een personenauto bestuurde. De ademanalyse gaf een uitslag van 340 ug/1. maar met de erkenning en de toeken ning van het insigne, waardoor het her kenbaar geworden is dat de bevochten vrede ook aan deze onderscheidenen te danken is. "Gewond, maar niet versla gen', zo luidt de Latijnse spreuk op de speld. De aanleiding tot toekenning van het insigne aan dhr. Van Wageningen was dat hij op 3 februari 1949, tijdens een fouragekonvooi van Tasik-Madoer naar Solo met z'n gepantserd voertuig op een trekbom reed, waarbij dhr. Van Wage ningen een been verloor. De toekenning aan dhr. Van de Wal stoelde op het gegeven dat zijn geeste lijke toestand tijdens zijn verblijf in Japanse krijgsgevangenschap in Birma Chr. Jongerenkoor Psallite Deo verzet repetitie In plaats van de gebruikelijke donderdag- avond-repetide, hopen we deze keer op vrijdag 9 oktober te repeteren. Dit op de gebruikelijke tijd van 19.00 tot 20.30 uur. Allen hartelijk welkom! SINT ANNALAND Aardappelveiling van donderdag 1 oktober 1992 Doré gewone ƒ0,18. Gloria gewone ƒ0,05. Gloria bonken ƒ0,12. Bintjes gewone ƒ0,06 - ƒ0,11. Bintjes bonken ƒ0,17 - ƒ0,19. Bintjes drielingen ƒ0,05. Bintjes kriel ƒ0,35. Bildstar gewone ƒ0,20. Irene gewone ƒ0,21. Eigenheimers gewone 0,31. Aardappelprijs per kilogram. Aanvoer 54 ton. Waar komt al dat geld toch vandaan? Dat is een vraag die j.l. zaterdag veel gesteld werd toen bekend werd wat de eindstand van de bazar in De Samari taan geworden was. Het is weer een recordbedrag. Vele duizenden bezochten ook dit jaar weer de traditionele bazar met de vele aktiviteiten. De rommel en boekenmarkt waren grote -uitschieters maar ook voor de mensen achter het originele advertentie- spel was veel waardering. Het geld kwam binnen met guldens en kwartjes en bijna iedereen die de bazar verliet had wel iets gekocht. Was het niet een leuk artikel van de rommelmarkt dan was het wel een zakje vis. OUDDORP In het m.f.g. 'Dorpstienden' (bij grote parkeerplaats) te Ouddorp wordt zater dag 17 oktober weer een speelgoed en kinderkledingbeurs gehouden door peu terspeelzaal 'De Gornef van 9.00 tot 13.00 uur. Winterkleding tot maat 176, speelgoed en baby-artikelen zoals (cam- pingjbedjes, boxen, buggyu's enz. enz. kunnen te koop worden aangeboden. Het inleveren van de te koop aangebo den spullen vindt plaats op woensdag 14 oktober van 19.00 tot 21.00 uur en vrij dag 16 oktober van 19.00 tot 21.00 uur. Niet verkochte spullen kunnen alleen woensdag 28 oktober worden opgehaald van 9.00 tot 11.00 uur. Van de opbrengst is 30% bestemd voor de peuterspeelzaal. Alle artikelen die nen schoon en heel te zijn. Kinderopvang zal tijdens de beurs niet mogelijk zijn. Niet afgehaalde kleding en/of speelgoed is bestemd voor een goed doel. De organisatie kan niet aansprakelijk worden gesteld voor eventuele zoekge raakte arrikelen. Voor nadere informatie kan men bellen naar Wilma v.d. Zee, tel. (01878) 34 71. en op Bali, van 8 maart '42 tot 15 augus tus '45 onder buitengewoon moeilijke omstandigheden dermate nadelig is beïnvloed dat hij daarvan blijvend de gevolgen ondervindt. Dhr. Van de Wal werkte 3'/2 jaar aan de Birma spoorweg en toen hij dat wonder boven wonder had overleefd, werd hij in 1946 alweer ingezet op Bali waar hij zich zelfs onderscheidde als een van de dap peren. Maar dhr. Van de Wal staat zich daar niet op voor, hij vindt dat het moment Waarop je de beslissing neemt bepalend is. Dhr. Van de Wal is voorts drager van het Oorlogsherinnerings- kruis met de gesp voor zijn aandeel, in 1941-'42 in de strijd tegen Japan en het Ereteken voor Orde en Vrede, met gesp, dat hem in 1946 werd toegekend. De Goereese vissers waren zaterdag morgen om 6.00 uur al in de weer om de bazar van gerookte en gebakken vis te voorzien. Niet voor niets, want ze vlogen weg... De organisatie heeft even rust en kan de succesformule voor volgend jaar weer gaan bekijken. Het is opvallend dat met een bazar als deze zoveel mensen in de weer zijn en met zoveel enthousiasme om maar zoveel mogelijk geld bijeen te halen voor de welzijnszorg van het verpleeg huis. Dankzij deze geweldige bazaropbrengst kan er ook dit jaar weer veel goede en zinvolle aktiviteiten doorgang vinden in De Samaritaan. MIDDELHARNIS Bijeenkomst Verzorgende Beroepen, regio Goeree en Overflakkee Heden (dinsdag) avond zal ds. Th. van Stuyvenberg in het Verenigingsgebouw van de Ger. Gem. te Middelharnis (Chr. de Vrieslaan) een lezing houden over 'de Ziekentroost'. De bijeenkomst begint om half 8; belangstellenden zijn hartelijk welkom. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Bij voldoende deelname start de jeugd- EHBO afdeling Middelharnis-Som- melsdijk op 8 oktober van zes tot zeven uur een nieuwe cursus E.H.B.O.-B. Zij die in het bezit zijn van het diploma A en deze cursus willen volgen, kunnen zich opgeven bij: Mevrouw Koning, telefoon (01870) 8 51 14 of bij mevrouw Rooy, telefoon (01870) 8 45 04. De lessen zijn iedere tweede en vierde donderdag van de maand in het Rode Kruisgebouw aan het Diekhuusplein/ Beneden Zandpad in Middelharnis. De heren Van Wageningen (l) en Van de Wal (r) begroeten elkaar. Voor topknalltsit, goede service en voordelige prijien FOTO - FILM - REPOHTAQE - VIDEO - COMPUTER C3 C3 C3 D FOTO VIDEO AUDIC Weststraat 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Teleloon (01878) 16 12 en 21 20 Filiaal Renesse: Printshop - Hogezoom 172 - Telefoon (01116) 24 00 Filiaal Sommelsdijk: Wesikrakeelstraat 8 - Sommelsdi/k - Telefoon (01870) 8 68 4

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1