Sommelsdijk beleefde j.l. zaterdag een geweldige brandweerdag Koninklijk Goud voor Piet Padmos 2 en 3 oictober bazar 'de Samaritaan' Heteren en Schoondijke werden de Landskampioenen Politieberichten Abonneert U op Eilanden-Nieuws Nederlander kiest voor betaalgemak Met het Rode Kruis op reis door West-Noord-Brabant Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten Middelharnis Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS DINSDAG 22 SEPTEMBER 1992 Dat was me zaterdag een brandweerdagje in Sommeisdijk. De brandweer- ver. bestond zelf 60 jaar, best feestelijk natuurlijk, maar de visite die zich uit het hele land aandiende, deelnemers aan de landelijke klasse II en TAS/HD wedstrijd was niet minder dan de 'crème de la crème' van Neerlands brand weerkorpsen. Zó goed was de sfeer dat burg. mevr. Sleurink bij de prijsuit reiking een paar flinke pakkerds kreeg van een bevelvoerder en hij was nog niet eens eerste geworden...! Wie wél eerst geworden waren, bij TAS/ HD was dat Heteren I en bij klasse II Schoondijke maakten in het Prieel, waar de prijsuitreiking plaats vond een ware rondedans. Zo ontlaadde zich de spanning van een zware wedstrijddag, want de „objekten zijn zwaar geweest", erkende ook de landelijk wedstrijdleider dhr. J. Huizing. De objekten bevonden zich in de J. C. van Gentschool en in de vroegere huis houdschool waar bloedserieus werd gewerkt. De LOTUS-slachtoffers zijn er deze dag wat bekaaid afgekomen, stelde dhr. Hui zing vast toen hij ten overstaan van alle manschappen het verloop van de wed strijd doornam. Soms was de behande ling van de slachtoffers 'zeer slecht' geweest, en in een enkel geval was het slachtoffer niet eens gevonden. Het gebruik van de Nortonput - een zgn. open geboorde put - was voor meerdere korpsen nieuw, waardoor ze nalieten twee zuigbuizen te koppelen bij gebreke waaraan ze soms alleen nog lucht zogen, omdat de zuigbuis alle water had weggetrokken. Maar ach; er was weer een les geleerd en daartoe dienen ze, de wedstrijden waarin 't ook nu weer heel fanatiek is toegegaan. De uitslag De uitslag van klasse II is als volgt: 1. Schoondijke 2. G. E. Plastics II 3. Westbroek 4. Vianen 5. Polsbroek 6. Rolde 7. Goor 8. G. E. Plastics I 9. Weerselo 10. Vliegbasis Woensdrecht 11. Cindu Chemie 12. Zaandam De uitslag van de TAS/HD: 1. Heteren I 2. Nieuwegein Noord 3. Linschoten 4. Fijnaart 5. Wageningen 6. Kruiningen 7. Brakel 8. Velp 9. Beesel-Reuver 10. Valkenburg ZH 11. Huizen. Aan de wedstrijden werd door geen enkele flakkeese ploeg deelgenomen, omdat geen van hen zich in de eerder gehouden Gewestelijke Selektiewed- strijden voor deelname aan de lande lijke wedstrijd had genomineerd. Leden van het jubilerende Sommelsdijkse korps keken - op afstand - belangstellend toe. Wim Nelis fungeerde als concierge van de in brand geraakte school: hij bleef opmerkelijk rustig. De bevelvoerders van de twee landskampioenen. achter burg. Sleurink de landelijke wedstrijdleider Herdenking Alvorens burg. mevr. Sleurink aan de prijsuitreiking was overgegaan had ze het barstensvolle 'Prieel', waar 't aan vankelijk uitermate rumoerig was, ge vraagd enige ogenblikken stilte in acht te nemen ter herdenking van de doden die een van de deelnemende ploegen, de bedrijfsbrandweer van Cindu Chemie uit Uithoorn enige tijd geleden te betreu ren had bij een felle brand na een explo sie in het bedrijf De brandweerlui zwegen stil in een eerbiedig herdenking van hun collega's die hun leven lieten, een tragedie die bij de brandbestrijding nooit kan worden uitgesloten. Afscheid Afscheid werd genomen van dhr. M. Peekstok als Provinciaal wedstrijdlei der. Een kwart eeuw is dhr. Peekstok ver bonden geweest aan het ABWC, het Alg. Brandweerwedstrijd Comité; 10 jaar was hij jurylid en 15 jaar heeft hij de post van Prov. Brandweerleider bezet; „heel verdienstelijk", verzekerde in zijn af scheidstoespraak oud-wedstrijdleider dhr. M. Blok. Ruim veertig jaar is Peekstok al aan het eigen korps verbonden. Hij heeft het allemaal op een unieke wijze gedaan, zo werd hij gekomplimenteerd. Peekstok kreeg als aandenken de zilve ren legpenning, aan dochter Adrie werd de bronzen legpenning uitgereikt. Zij is gedurende 15 jaar de 'steun en toever laat" van haar vader geweest. Adrie nam tegelijk met vader Peekstok afscheid, volgend jaar zal dhr. Peekstok ook zijn plaatselijke betrokkenheid bij de brand weer - om leeftijdsredenen - neer die nen te leggen. OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. M. J. van Gelder van Gelder- malsen. MIDDELHARNIS donderdagavond 7.30 uur ds. G. Mouw van Gene muiden. STAD aan 't HARINGVLIET donder dagavond 7.30 uur ds. D. Hakken berg van Gorinchem. OUDE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. G. M, de Leeuw van Barneveld. Diefstal radio uit vrachtauto Aangifte van diefstal van een autoradio/ cassetterecorder werd gedaan door de bestuurder van een vrachtauto. Zijn voertuig had het vorige weekend op de car-poolplaats te Middelharnis gestaan. Mishandeling Een winkelier op 'd'n Diek' in Middel harnis kr'eeg met een schoen een klap in het gezicht en een schop tegen zijn sche nen van een kleurling die zich, ten onrechte, kwaad maakte over een ge plaatste opmerking. De verkoper riep de kennelijke echtgenote van de man terug toeft zij met een paar sportschoenen naar buiten liep om, naar ze later zei, de kleur ervan in het buitenlicht te bekij ken. Toen de gewaarschuwde politie ter plaatse kwam was de dader reeds ver trokken en werd niet meer gevonden. Piet Padmos, oudste zoon van wijlen Louw Padmos, die samen met zijn broer Hans in Stellendam en Brui- nisse de florerende machinefabriek runt, heeft zaterdag een Gouden Koninklijke Onderscheiding gekre gen. Burg. Vogelaar van Bruinisse overschreed de grenzen van zijn gemeente om de Onderscheiding in Ouddorp, in m.f.g. 'Dorpstienden' uit te reiken. De 56-jarige Piet Padmos is al 40 jaar aan het bedrijf verbonden. Vader Louw stichtte dat in de dertiger jaren op heel bescheiden schaal. Thans is het zover uitgebouwd dat in Bruinisse en in Stellendam samen 75 medewerkers hun boterham verdienen. Alg. direkteur Piet Padmos wordt in het Koninklijk eerbetoon gewaardeerd voor zijn inzet en mede zijn zorg voor de werkgelegenheid in zijn geboortedorp waar hij steeds is blijven wonen. In 'Dorpstienden' hebben ettelijke honderden de jubilaris van harte gelukgewenst. Velen hebben het al op de agenda staan; de traditionele BAZAR in het verpleeghuis 'De Samari taan' te Sommelsdijk. 'HET HOLUiNDSE LIED' is het thema. Dit jaar wordt de bazar gehou den op vrijdag 2 en zaterdag 3 oktober. Voor de.bewoners van het verpleeghuis is er een aparte openingsmiddag. De trekpleisters blijven zonder twijfel de grote rommelmarkt en de boekenmarkt. Vooral het aan bod boeken overtreft dit jaar alle vorige jaren. Duizenden boeken, van romannetjes tot studieboe- ken liggen te wachten. Voor de antiekliefhebbers is er een speciale veiling van waardevolle artikelen op zaterdag 3 oktober om 10.30 uur bij de rommelmarkt. Diverse kramen staan opgesteld door het verpleeghuis. Het blikgooien wordt verzorgd door de bewoners-familieraad. Sjoelen en schieten zullen zeker ook weer de nodige belangstellenden naar deze kramen trekken. Daarnaast worden er diverse artikelen verkocht die door de bewoners gemaakt zijn en er zijn weer volop bloemen. Nu is er ook kinderkleding te koop en kunt u een keuze maken uit diverse verzorgingsar- tikelen met daarbij natuurlijk een keuze uit de sieraden die ook zijn uitgestald. Naast de grote kra men zijn er door het huis diverse kleinere aktiviteiten waarbij leuke prijzen te verdienen zijn. De kinderen krijgen dit jaar volop aandacht: Er loopt een grabbelclown rond, de kinderen kunnen geschminkt worden. Envelop trekken en ook sjoelen blijven favoriet voor de allerkleinsten. Extra kinderaktiviteiten: vrijdag 19.00 uur lampionoptocht met Sempre Crescendo. Zaterdag 10.00-12.00 uur paardrijden met manege Oostmoer. Zaterdag 10.00-16.00 uur skelterrijden met Veilig Verkeer Nederland. De basisscholen hebben ook in 1992 weer goed hun best gedaan getuige de vele tekeningen en werkstukken die zijn ingeleverd. Deze tekeningen hangen in de verbindingsgangen en ook daar zijn leuke prijzen mee te verdienen. Voor de inwendige mens wordt ook gezorgd. Tosti's, advocaat, ijs, koeken, snoep en natuurlijk op zaterdag de verse vis uit Goedereede die gebakken wordt door de familie Tanis zoals alleen een vissersfamilie dit kan doen. Alles bij elkaar is het zeker weer de moeite waard om een bezoek te brengen aan deze bazar. De opbrengst is bestemd voor de welzijnszorg van het verpleeghuis. Zij besteden dit bedrag om diverse aktiviteiten voor de bewoners van te bekostigen. Bazar openingstijden: vrijdag 2 oktober van 10.00-21.00 uur en zaterdag 3 oktober van 10.00-16.00 uur (13.00-16.00 uur live optreden van de Jilleja). Machtigen wint snel terrein Betalingen voor de huur, de hypotheek, energie, abonnementen én contributies komen regelmatig terug. Vroeger be taalde men vaak kontant aan de deur. Later zijn we in Nederland massaal overgegaan naar het betalen per bank met acceptgiro's. Tegenwoordig laten steeds meer Nederlanders regelmatige betalingen automatisch van hun reke ning afschrijven. Machtigen biedt be taalgemak en wint snel terrein. Het is bovendien één van de betaalvormen die voor banken, instellingen en bedrijven goedkoop en gemakkelijk te verwerken is. Machtigen blijft dan ook voor de con sument gratis. Als u een machtiging afgeeft blijft u baas over uw eigen geld. Met de nieuwe machtigingsservice van de Rabobank wordt het afgeven van een machtiging een fluitje van een cent. Machtigingsservice De Rabobank speelt in op de belangstel ling voor machtigen en introduceert een speciale machtigingsservice. Bij vrijwel elke Rabobank liggen voorgedrukte machtigingskaarten klaar voor de klan ten van de Rabobank. De kaarten zijn ingedrukt met gegeven van u en enkele veel voorkomende bedrijven, aan wie u regelmatig moet betalen (incassanten). Het enige wat u hoeft te doen, is de 'groene' kaart aan de balie te onderteke nen. De bank regelt dan de rest. Machti gen is een betaalwijze waarbij u toe stemming geeft om een regelmatig terug kerende betaling op een vast moment van uw bankrekening te laten afschrij ven. Machtigen levert u direkt gemak op. Immers, u hoeft niet meer elke maand uw overschrijvingen en acceptgiro's in te vullen en bij de bank in te leveren. Bovendien loopt u ook niet de kans een betaling te vergeten. Met machtigen betaalt u altijd op tijd. De 'groene' kaart Een machtiging is snel geregeld. U vult één keer een 'groene' machtigingskaart in. Daarna gaat de kaart kosteloos naar het bedrijf of de instelling aan wie u de machtiging verstrekt. De afrekeningen van dat bedrijf worden in het vervolg automatisch afgeboekt. Door een een voudig overzicht bij te houden van uw machtigingen, kunt u een goed beeld hebben van de ontwikkeling van uw rekeningsaldo. 'Gele en rode kaarf: 100% baas over uw eigen geld U blijft wel baas over uw eigen rekening. Verkeerde boekingen of dubbele beta lingen kunt u gemakkelijk terugdraaien. In het zeldzame geval dat dit gebeurt, vult u meteen een 'gele' terugboekings- kaart in. Zonder verdere poespas wordt het bedrag door de bank teruggeboekt op uw rekening. Natuuriijk kunt u een machtiging ook gewoon weer intrekken, bijvoorbeeld omdat u gaat verhuizen of omdat u een abonnement opzegt. In dat geval is er een 'rode' kaart. U vult deze kaart in e'n uw opdracht om de machtiging te stopen wordt meteen uitgevoerd. Alle kaarten, groen, geel en rood, kunt u krij gen van de instelling of het bedrijf aan wie u een machtiging heeft verstrekt. OOLTGENSPLAAT Met in totaal 56 personen ging het j.l. zaterdagmiddag richting West- Noord-Brabant. Het Rode Kruis, afdeling Ooltgensplaat e.o. organi seerde het jaarlijkse reisje voor de bejaarden, thuiszittenden en invali den. Het werd een leuke rit door dor pen, steden en polders met twee tussenlandingen. Midden in de suiker Van Ooltgensplaat waren er 21 gasten, van Achthuizen 16 en uit Den Bommel 9 met 10 man bestuur en kolonneleden. Maakt een totaal van 56. Even 12 uur werd er gestart en over de Volkeraksluizen ging het richting Wil lemstad. Klundert. Zevenbergen, Hoge- en Lage Zwaluwe naar het knooppunt Wagenberg. In restaurant 'De Duif aldaar werd om 14.00 uur de koffie met gebak gebruikt. Alles stond al klaar. Om 15.15 uur werd vandaar vertrokken naar Oosterhout, Teteringen, Breda- centrum, Etten-Leur, Hoeven, Bos- schenhoofd, Oudenbosch, Oud Gastel, Stampersgat naar Dinteloord, de tweede stopplaats. In Café "t Anker' aldaar was alles in gereedheid gebracht om op de gestelde tijd van 17.00 uur de koffie met belegde broodjes te gebruiken. De secretaresse van de afdeling, me vrouw Janny van Rossum-Groothuis sprak hier enkele woorden aan het adres van de gasten, de kolonne en personeel van "t Anker'. Zij bedankte voor de goede verloop en de verzorging van Tou- ringcarbedrijf F. A. van Mourik uit Din teloord, die deze keuringe tocht organi seerde. Speciaal chauffeur, de heer Henk van Mourik werd bedankt voor zijn uiteenzetting tijdens de rit. Het gezelschap zat wel in de suiker. Te Breda ging het langs de fabriek van de C.S.M. (Centrale Suiker Maatschappij) en kwam men ook langs het kantoor van de Suiker Unie. Te Stampersgat pas seerde men een der fabrieken van Suiker Unie, genaamd 'Dinteloord', terwijl men in de uitgestrekte polders, waar de bus doorheen reed, uitgestrekte lande rijen paseerde, waarop veel hectaren bieten worden geteeld en werden ver voerd naar de boerderijen en de fa brieken. Om 18.15 uur vertrok men van Din teloord, via Dintelsas over de Volkerak naar Den Bommel-Achthuizen en Oolt gensplaat, waar om 19.15 uur het eind punt werd bereikt. De gasten waren zeer voldaan en dankbaar voor de goede verzorging. Loop eens binnen bij uw bank Uw eigen machtigingskaarten liggen nu bij uw Rabobank voor u klaar. Als u nu de moeite neemt everi bij uw Rabobank binnen te lopen, dan verschaft u uzelf dankzij de machtigingsservice heel wat betaalgemak.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 6