m>bb 1e Jaarprijs Oostlakkee voor sportieve Koos Moerenhout Ver. Vergadering Waterschap telt 5.9 miljoen uit voor nieuw Waterschapshuis Damvereniging Opbrengst Sponsorloop 'Vooruit Bejaarde fietser (82) omgelcomen Op Tholen 4 doden bij vliegongeluk Zaterdagavond zangavond voor Burkina Faso (Afrika) Week na ongeluk overleden Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Oud-Middelharnis ,£_QMBi Omslagverhoging 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te Melissant Het comité van de stichting Reformatorische Hulpaktie Woord Daad op Schouwen-Duiveland houdt a.s. zaterdagavond 26 sep tember 1992 een zangavond in de Christelijke Gereformeerde Kerk te Zierikzee. 65e Jaargang No. 6136 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Binnenkort verschijnt :;:;Ji::!^ji^;:I^^bfr:;:; Voorheen in MeneerselVertelle van vroeger is niet alleen een bundding van de in Eilanden- Nieuws veisclienen Flalckeese sciietsen van J. van Dyke. Er is ooJc nieuw werk in op genomen. Het boekje bevat in totaal 26 schetsen, en is tevens voorzien van een 40-tal foto's uit het verieden. Prijs f. 29.90 De oplage is beperlct. Wilt u verzekerd zijn van een exemplaar dan kunt u uw bestelling opgeven bij ééa van de Middelhamisse boek handels: Boekhandel Ariese, Westdijk 55 of txielchandel Vroegindeweij, Westdijk 48. Als u dat voor 5 oktober doet, ligt het direct bij verschijning (verm. eind november) voor u klaar. Voor lopkwBlUeH. goMe service en voordelige pn/zen. FOTO Fli.M - REPORTAQE - VIDEO - flOMPUTER era czi D foto video audio Weststraat 3S - Molenweg 4 - Ouddorp - Telefoor] (01378) 16 12 en 2120 Filiaal Renesse: Prinishap - Hogeioom 172 - Telefoon (01116) 24 00 Filiaal Sommelsdilk: Wesikrakeelsiraet S - Sommolsdilk - Töletoon (01870) 8 68 41 In het ziekenhuis te Dirksland is zondag de 40-jarige Jacob Melissant uit Stellen- dam aan een hartstilstand overleden. Dhr. Melissant was maandag 14 sep tember betrokken bij een ernstig ver keersongeval op de Prov.weg tussen Goedereede en Stellendam. De auto van P. Kardux uit Stellendam, een 22-jarige jongeman die daarbij de dood vond, boorde zich toen met zeer hoge snelheid in de personeelsbus die door dhr. Melis sant werd bestuurd. Dhr. Melissant werd in het ziekenhuis te Dirksland opgenomen. Zaterdag 19 september j.l. werd ook tij dens de Gemeentedag Oostflakkee een sponsorloop door het Jeugdbestuur van Vooruit" georganiseerd en met succes, om 10 uur klonk de gongslag voor de start en om 15.30 uur sloot men af, wat betekende dat men ruim vijf en een half uur met elkaar heeft gelopen, ruim 20 jongeren liepen de sponsorloop en er werd voor ƒ3.760,- bij elkaar „elopen. Mede dankzij de enorme gift van TRENCON VUURVAST B.V. uit Oude Tonge die 1.000,- schonk wat eigenlijk meer dan fantastisch is! Bedankt! Ook bedankt alle kleinere sponsors, ouders, bekenden, en de ClOOO uit Dirksland die 300,- aan de drie lopers schonk die de zaak in Dirksland aande den. We zijn trots dat dit is gepresteerd. Wat een enorme steun voor ons orkest, dat wij mogen rekenen op deze steun wisten we, maar zo! dat is meer dan goed! We kunnen nu in ieder geval een begin maken met eventuele aankoop van een instrument, en reserveren voor bege leiding. De 82-jarige in Stellendam woonachtige heer Cornells Poortvliet is gistermorgen, toen hij per fiets vanaf de Nolledijk en Noorddijk bij Melissant de Prov.weg wilde oversteken om het fietspad te bereiken, door een naderende auto geschept. In het ziekenhuis is dhr. Poort- vliet kort daarna aan zijn verwonderin gen overleden. De wagen werd bestuurd door een inwoonster van Sommels- dijk. Dhr. Poortvliet is in Rotterdam geboren, hij woonde sinds oktober 1975 met zijn vrouw in Stellendam. Vorige w^k berichtten we nog over het beeld dat hij maakte als klacht tegen de onderdrukking die hij alom konsta- teerde. Het heeft een plaats gekregen in een tuin in Ouddorp waar het de bood schap van de overledene tot in len'gte van jaren door zal kunnen geven. Toen j.l. zondagmiddag op een schor tussen Sint Annaland en Tholen een vliegtuigje neerstortte zijn alle 4 de inzit tenden daarbij om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de 21-jarige J. Quist uit Sint Philipsland die het toestel, een Sogata TBIO, bestuurde, zijn 61-jarige vader J. M. Quist, en de beide overige inzittenden D. Hage (55) en W. van Noort (51). Het vliegtuigje was kort tevoren op vlieg veld Seppe opgestegen. Boven Sint Philipsland is het toestel in moeilijkheden gekomen en direkt daar op neergestort. De zoon die vloog had het vliegtochtje bedoeld als verjaardagscadeau voor zijn vader. Over die popgroep die j.l. zaterdag met veel lawaai de Gemeentedag in Oude Tonge 'opluisterde', (nou ja...) moeten we 't maar niet hebben. Gelukkig was er in het Gemeentekantoor - weg van de herrie - een bijeenkomst van een geheel ander karakter, de verkiezing van hem/haar aan wie de Jaarprijs zou worden toegekend, een verdienstelijk burger dus. Dat werd Koos Moerenhout uit Achthuizen, al op z'n 18e een aimabel mens zoals dat ook van Koos' sympa thieke ouders gezegd kan worden. Een knul om waardering voor te hebben en die kréég'ie. Hij leeft gedisciplineerd, studeert voor z'n MEAO en hij heeft de grote wens beroepswielrenner te worden; óp de grote sympathie van burg. de Vos mag Koos in elk geval rekenen, zo ook op die van de juryleden die hem verkozen hebben. Koos neemt deel aan wielerwedstrijden in binnen- en buitenland en hij heeft zich een plaats verworven in de nationale selektieploeg, hij leert en hij traint en hij heeft het er druk mee. Hij glunderde dan ook breed toen burg. de Vos zijn verkiezing bekend maakte, 't Deed ook dhr. de Vos deugd dat de eerste jaarprijs aan een vertegenwoordi ger van de jonge generatie kon worden toegekend, iemand met een sportieve geest, die de naam van Oostflakkee via z'n deelname aan velerlei wedstrijden uitdraagt. Koos zelf vond het een heel grote eer en een steun in de rug bij de toekomstplannen die hij heeft, beroeps wielrenner worden en... natuurlijk het mooie meisje Rianne Dullemond voor immer de zijne maken. Initiatiefnemer tot instelling van de jaarprijs is Oude Tongenaar, aannemer G. Winkels, die een deel van z'n bedrijf in Oude Jonge en in Ouddorp heeft. Ook aan zijn gezicht was te zien dat'ie het met de keus roe rend eens was! De prijs bestaat uit een cheque van ƒ2.000,- die Koos aan z'n sport hoopt te besteden. De maquette is nog slechts provisorisch maar geeft al wel een beeld hoe het gebouw gaat worden. In z'n openingswoord tot de Ver. Vergadering - aan wie hij een krediet van 5.9 miljoen voor een nieuw Water schapshuis ging vragen - heeft Dijkgraaf van Kampen hout j.l. vrijdagmiddag niet geveinsd dat het allemaal botertje tot de boom zou zijn. Eerder, in 1988 werden nieuwbouwplannen 'om landbouweconomische rede nen' opgeschort en ook nu betitelde de Dijkgraaf de vooruitzichten voor de akkerbouw als somber, somber en nog'es somber en „somber en meermalen neerdruk kend' noemde hij ook de karigheid van de Overheidsfi nanciering van de steeds meerdere taken die door diezelfde Overheid aan de Waterschappen worden toe bedacht. En toch meende dhr. van Kampenhout dat de nieuwbouwplannen, nodig als ze zijn om efficiënt te kunnen werken, niet langer mogen worden uitgesteld; „de kogel moest door de kerk!", zo werd de Verenigde Vergadering voorgelegd en die was het daar unaniem mee eens, de 5.9 miljoen kwam op tafel...! Dijkgraaf en heemraden hadden aan het voorstel zoveel gewicht toegekend dat het zeer zorgvuldig was voorbereid en laatstelijk nog uitputtend was besproken in de vier dis- triktsvergaderingen. Vrijdagmiddag waren er nog slechts wat vragen in de marge waardoor het voorstel het onge schonden haalde, alle 28 aanwezige hoofdingelanden stemden ermee in. Dijkgraaf en heemraden stelden tegenover zoveel vertrouwen de verzekering dat het gevraagde krediet 'hard' en 'absoluut' is, overschrijding van het krediet wordt zelfs uitgesloten. De Vergadering aanvaardde het voorstel inderdaad in groot vertrouwen in de uitleg waarom het definitieve plan toch een kleine miljoen meer zal kosten dan waarop aan vankelijk was gerekend; er is een beduidend groter vloer oppervlak nodig, voorts ruimere werkruimten en er moet op extra formatieplaatsen worden gerekend. Voorts is in het ontwerp een multifunktionele vergader ruimte en een kantine opgenomen. Doelmatig maar sober, zo werd de Vergadering verze kerd, al werd het vandaaruit 'een prachtgebouw' ge noemd, bovendien op een riante hoek (Oudelandse- dijk-Dwarsweg) gelegen, zó riant dat er wel 3 gebouwen zouden kunnen staan. Heemraad Kroon moest het ont kennen, het gebouw is mooi, maar zeker niet over trokken. Het Waterschap heeft, inclusief de verwachte opbrengst van het oude Waterschapshuis, een voor de nieuwbouw bestemde reserve van 1.95 miljoen, zodat de - te lenen - investering 4 miljoen bedraagt. Dat betekent dat voor het eerste jaar de omslag met 11,- per ha. zal dienen te worden verhoogd; door de toe te pas sen liniaire afschrijvingsmethode zal die extra verhoging jaarlijks afnemen. Zo unaniem op 22 maart 1991 tot nieuwbouw was beslo ten, nadat elke aanpassing van het bestaande gebouw toch een lapmiddel zou blijken te zijn, zo unaniem werd nu ook het gevraagde krediet (minus het al eerder ver strekte voorbereidingskrediet) van 5.609.000,- beschik baar gesteld. De Ver. Vergadering rekent erop dat er geen cent méér zal worden gevraagd en de Dijkgraaf heeft dat kunnen verze keren. Het prijsrisico wordt afgekocht en zelfs gloort al een voordeel door de in de Troonrede aangekondigde ver laging van het BTW-tarief De Vergadering gaf te kennen het op prijs te stellen wan neer met één aannemer, een zo mogelijk Flakkeese, met open begroting zal worden gewerkt. De architektuur is van Architektenburo Ad Gestel te Middelharnis. De Dijkgraaf tenslotte: „'t Zal zwaar halen worden, maar als het lukt, en het lukt, hebben we een knap stuk werk geleverd: die uitdaging gaan we aan!" Uitslagen van maandag 21 september Bekerronde: J. Looy - H. VisbeenO - 2 J. Non - C. Visbeen...O - 2 M. Wiegel - H. van Heukelen...2 - O W. Nijenhuis - J. DoornO - 2 T. Goedegebuur - B. V. d. Spaan2 - O Voor het Damtournooi van zaterdag 26 september a.s. hebben 70 deelne mers ingeschreven. Toeschouwers zijn welkom in de zaal van Melishof en de toegang is grafis. Buiten dit tournooi zijn er nog mooie prijzen te winnen met een prikblok. Dit is uiteraard ook opgesteld en wel in de hal. Het is zeker de moeite waard om langs te komen. Graag tot ziens a.s. zaterdag, namens bestuur en leden van Damvereniging 'ENEO '52'. Medewerking aan deze avond verle nen: het Chr. Gemengd koor 'Adven- do' uit Nieuwe Tonge en het Chr. jongerenkoor 'Happy Voices' uit Al" blasserdam. Beide koren staan o.l.v. de bekende dirigent/organist Martin Mans. Het orgel zal deze avond bespeeld worden door Janco Belder. De opening en meditatie zal verzorgd worden door de Christelijke Gerefor meerde predikant ds. J. Oosterbroek uit Zierikzee. Het appèlwoord zal verricht worden door de Hervormde predikant Ds. Ir. W. F. Teekens uit Dodewaard. Deze is tevens algemeen-adjunkt bij de stich ting Woord Daad. De bovengenoemde koren zullen zo wel alleen als gezamenlijk optreden. Enkele liederen die ten gehore ge bracht zullen worden zijn: Klem vast aan de Rots - Als ik kom tot U - Vreugde, vreugde, louter vreugde - Hallelujah - Gij trouwe Herder - The man of Galilee. Het fijne van deze avond is, dat er geen entree gevraagd wordt, zodat u met uw gezin naar deze avond kunt komen. Wel zal er tijdens de zangavond een kol- lekte gehouden worden waarvan de opbrengst bestemd is voor het ontwik kelingsland Burkina faso. Dit land ligt in Afrika. Na afloop is er de verkoop van diverse artikelen. Ook zijn er CD's/MC's te koop van het gemengd koor 'Advendo'. De aanvang van deze avond is 19.30 uur en iedereen is van harte welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1