Postkantoor gesloten; postagentschap geopend Oud-flakkees echtpaar van Koppen-Bakker viert - in Sassenheim - de 70-jarige bruiloft streekmuseum Extra BEDANKT In Middelharnis werd een kind vermoord Citroen-Hesselink COMBi Prestatieloop brandweer Sommelsdijk Jeugdschaak in Ouddorp Ramoco b.v. CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond OOLTGENSPLAAT - Op vrijdag 8 oktober 1976 zal het nieuwe post kantoor aan de Pieter Biggestraat 31 te Ooltgensplaat door de burge meester van Oostflakkee, de heer W. M. van der Harst officieel wor den geopend. Gaarne nodigen wij u uit het kantoor te komen bezichtigen vóórdat het op maandag 11 oktober voor het publiek wordt opengesteld, aldus een huis-aan-huis uitnodiging van kantoorhouder J. L. Kom en de medewerkers. Nieuwe strategie Postagentschap op Weespad 2 Autobedrijf A. J. van Rumpt Dirksland, 01877 - 1357 AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Aangetekend pakket Vroeger al, wanneer de Stellendamse timmerman Toon van Koppen (89) op de naderende 'oude dag' vooruitzag, kon hij over de kosten daarvan wel'es z'n zorgen hebben. Niet zozeer om zichzelf dan wel om z'n vrouw die 't nooit zo breed had gehad toen 10 kinderen moesten worden grootgebracht en hij als eerlijk ambachts man 't alleen verdienen moest. Maar kijk'es hoe goed 't gekomen is; de thans 89-jarige van Koppen is beschaamd geworden onder zóveel zegeningen. RENAULT-dealer Vereniging De Christenvrouw afdeling Dirksland No. 6135 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13. Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no, 34.20.01.108 Intens verdriet is gekomen in de fam. P. Dubbeld-Groen nu hun jongste van beide kinderen, het 15-jarig dochtertje Els dinsdagavond bruut is vermoord. Lafhartig neergeschoten door een knaap van 21, R.M. die haar al minstens een half jaar met de dood bedreigde sinds het kind hem duidelijk had gemaakt niet van zijn toenadering gediend te zijn. Dinsdagavond kwart over 8 bracht hij zijn voornemen ten uitvoer, bewapend met een pistool en een llo- bertgeweer schoot hij genadeloos toe. Het kind werd van dichtbij vele malen getroffen, een vriendinnetje werd in de arm geraakt en toevallige passanten zagen de dood in de ogen toen ook zij werden bedreigd. Het drama voltrok zich precies voor de ingang van "Hernesseroord" waar het slachtoffertje, vergezeld van enkele buurtgenootjes, richting huis fietste. Tegenover de bewapende belager hadden de kinderen geen enkele kans. Naderende fietsers en automobilisten, verbijsterd door wat ze zagen keken in de loop van het pistool toen ze wilden stoppen. Hen werd gesommeerd weg te wezen. Zij belden de politie. Dat overkwam een aantal Middelharnissers, toevallige passanten, van wie één door snel en zigzaggend achteruit te rijden de hem nagezonden kogels kon ontwijken. Eén van hen die stopte moest vluchten toen hij uitstapte en een inwoner van Sommelsdijk kreeg een kogel door het rechterportierraam van z'n auto: de bruut duldde niemand in zijn buurt. Aan de politie heeft hij zich zonder verzet overgegeven. Tennissers die op de baan van 'Hernesseroord" speelden zouden later ver klaren minstens 30 a 40 schoten te hebben gehoord; er zijn ook tientriHen lege hulzen teruggevonden. De dader was als K.V.V.'er (Kort Verband Vrijwilliger) werkzaam bij de be veiligingsdienst van het radar-zendstation te Ouddorp. Het wapen dat hij voor de moord gebruikte was. zo is gebleken zijn dienstwapen. dat hij on bevoegd mee had genomen. De ontsteltenis was groot, op de plaats van het gebeurde, waar de ambulance ongebruikt bleef, en later in het hele dorp waar mensen samenschoolden, ver bijsterd als ze waren dat zelfs Middelharnis niet van een moord verschoond was gebleven. Het slachtoffer zal morgen, zaterdagochtend, op de begraafplaats te Middel harnis ter aarde worden besteld. De dader was, na z"n herhaalde bedreigingen aan het meisje en haar broer, en de klachten daarover bij de Rijkspolitie, al eerder door de marechaussee ter verantwoording geroepen maar dat heeft hem niet van zijn kennelijk voorne men afgebracht.-De gepleegde moord heeft sterke overeenkomst met de moord die een inwoner van Sommelsdijk eind mei beging toen hij, afgewezen door zijn vriendin, haar in Hellevoetsluis in koelen bloede neerschoot. Ook toen waren bedreigingen voorafgegaan. Na het gebeuren werd het Bureau Slachtofferhulp ingeschakeld voor opvang en begeleiding van de betrokkenen. Middelharnis treurt mee met het getroffen gezin Dubbeld; ook is er deernis om demoeder van de dader. Zij verloor in mei haar man en opnieuw lijkt haar huis in rouw te zijn. Een dezer dagen kwam er een rode cir culaire bij alle bewoners in de brieven bus met de volgende mededeling: In het kader van het vestigingsbeleid van PTT Post wordt het eigen postkantoor P. Big gestraat te Ooltgensplaat omgezet in een postagentschap. Tussen de eerste en de laatste medede ling liggen bijna 16 jaren en niemand kon toen vermoeden dat een van de mooiste kantoren van Flakkee zo spoe dig zou worden gesloten. Maar een feit is het; dinsdag 15 september 1992 was het de laatste dag dat het kantoor voor het publiek geopend was. Het wordt nog wel gebruikt als sorteerinrichting voor de bestellers. „Het vestigingsbeleid is een nieuwe stra tegie voor de PTT postkantoren", aldus staat er in de circulaire te lezen, met een uiteenzetting, dat de landelijke dekking op het platteland wordt gerealiseerd door het aantrekken van postagenten onder gelijktijdige sluiting van de eigen vestigingen. Dat is nu een feit. De in oktober 1990 aangekondigde slui ting van een flink aantal postkantoren heeft zich in feite snel voltrokken. Geschreven wordt dat de wijzigingen enige aanpassing vergen en belooft PTT Post er alles aan te doen om ongemak zoveel mogelijk te beperken. „Het hand haven van het huidige voorzieningsni veau is gewaarborgd", schrijft men. Deze waarborg houdt in, dat men vanaf woensdag 16 september 1992 voor PTT- zaken terecht kan bij boekhandel Bep Vroegindeweij en haar man Ed Duran aan het adres Weespad 2, hoek Be neden Molendijk. De sluiting van het prachtige pand aan de Pieter Biggestraat wordt door de Ed en Bep Dumn-Vroegindeweij, de nieuwe beheerders van het Postagentschap op de bok. Voor lopkwsMeli, goede service an voordelige prifZ'-n. FOTO FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER ca C3 C3 o FOTO VIDEO AUDIO Wesistraat 35 - Mo/enweg 4 - Ouddorp Telefoon (01878) 16 12 en 21 20 Filiaal Renesse Prlnishop - Hogezoom 172- Telefoon (01116) 24 00 Finaal Sommelsdlik: Westkrakeelsiraal 8 - Sommelsdijk - Telefoon (01870} 8 68 4 STAD AAN T HARINGVLIET Wij willen allen hartelijk bedanken die op 'Open Monumentendag" de moeite hebben genomen om ons kerkgebouw in Stad aan 't Haringvliet te bezoeken. Hartelijk dank voor de vele positieve reakties die u hebt gegeven. Hartelijk dank voor de spontane giften die we mochten ontvangen. Zo de Heere wil hopen wij u volgend jaar weer te ontmoeten in Stad aan "t Haringvliet. de Kerkvoogdij stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 A.s. dinsdag organiseert de brandweer van Sommelsdijk (60 jaar!) een presta tieloop waaraan deelname voor ieder open staat. Start en finish zijn op die avond bij de bl-andweerkazerne aan de Koninginne- laan; start om half 8. Deelnemers kunnen voor 5 en voor 10 kilometer kiezen. Gelegenheid tot inschrijven vanaf half 6 bij de kazerne. Inschrijfkosten 5,- per persoon; aan de finish wordt iedere deelnemer een herinnering uitgereikt. Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94 inwoners betreurd, maar men weet het nieuwe Postagentschap bij Ed en Bep in goede handen. Zo was het kantoor aan de Pieter Bigge straat gedurende 16 jaar eveneens in goede handen van de heer J. L. Kom, die mede verhuisde van het oude kantoor aan de Emma.straat 4 in 1976. Na pen sionering van de heer Kom waren de kantoorhouders de dames Joke de Graaf en Anja Zuydijk en het laatste halfjaar de heer Hans Zimmermann. Zij werden geassisteerd door een groot aantal ver- vangers(sters). Allen hartelijk dank voor hun inzet. De overdracht van kantoor naar agent schap had geen officieel karakter, al waren wel enkele direktieleden van het hoofdkantoor te Middelharnis aanwe zig. Toch ging de eerste openingsdag niet onopgemerkt voorbij. Om 9 uur luidde er een bel en kwam Huib Kamerman met z'n ponywagen een 'aangetekend' pakket afleveren met een afmedng van 55x75 cm., geadres seerd aan Bep en Ed Duran-Vroeginde- weij, Ben. Molendijk 2 te Ooltgensplaat, met als afzender Óeltgens Kinderboer derij Ooltgensplaat. Linksonder stond: hier openen. Na de opening door Bep kwam er een prachüg boeket bloemen tevoorschijn. „Dat is weer iets van Huib" zei een mevrouw die ook in de winkel was en inderdaad Huib zorgt nogal eens voor een verrassing. Bep, haar moeder mevrouw Vroeginde weij en Ed waren reuze in hun schik met deze onverwachte huldiging. Meerdere bloemen werden in het nieuwe post agentschap binnengebracht. Zo verliep de wijziging toch nog op merkelijk. Samen met z'n platina bruid, z'n 87-jarige vrouw Adriaantje Bakker woont hij in rede lijk goede gezondheid en wél verzorgd in het Prot. Chr. Verzorgingstehuis 'de Schutse' te Sassenheim en samen ervaren ze daar hoe bevrijdend het is wat in de entree van het huis in houtsnijwerk geschreven staat: 'mijn naam rust in de schutse Gods'. A.s. dinsdag 22 september hoopt het echt paar van Koppen-Bakker hun 70-jarige Echtverbindtenis te vieren, in dankbaarheid, met hun 10 kinderen, 21 kleinkinderen en 18 achterkleinkinderen. „Ja", erkennen ze, „we hebben alle reden tot dankbaarheid". Dhr. Antonie van Koppen werd in Ouddorp geboren als een van de 6 zonen van timmer man Gerrit van Koppen, maar toen de kleine Toon 5 jaar was verhuisde het timmermans gezin al naar Stellendam. Ouddorper is hij nauwelijks geweest, een echte Stellendam mer is hij geworden. Al jong werd'ie, de zoon van de timmerman, hevig verliefd op een van de dochters van schilder Bakker en ze zijn jong getrouwd, die twee. Ze stichtten een fijn gezin met 8 dochters en als laatsten 2 zoons, een kinderschare die nu in leeftijd varieert van 69 tot 46 jaar, allen in leven en allen gelukkig getrouwd, ook dat stemt vader en moeder van Koppen tot grote dankbaar heid. Ze zitten er heel proper bij, in hun geriefe- lijke woonkamer. Vader van Koppen heeft er z'n vertrouwde hoekje en mevr. van Koppen, elke dag in een andere jurk, zo prijzen haar haar dochters, bereddert het huishoudentje waarbij ze haar man de liefste zorg geeft die zich denken laat. Dhr. van Koppen is moei lijk ter been en z'n gezichtsvermogen is veel minder geworden, maar samen hebben ze 't heel goed in 'de Schutse', waarvoor ze ruim vijfjaar geleden kozen. Daarvoor woonden ze al 18 jaar in een aanleunwoning bij de Ouddorpse Vliedberg, maar ze kozen voor Sassenheim om in de buurt van hun kinde ren te wonen. Een van de dochters woont in Sassenheim, de overigen in Alphen aan de Rijn, Lunteren, Veenendaal, Ouddorp, Som melsdijk, Zoetermeer, Noordwijk en een zelfs in Amerika. Het platina echtpaar heeft alles wat het hart begeren zou. Ze hebben elkaar, een prima verhouding met de kinde ren, een heel goed thuis „met een fijne directrice die altijd meeleeft", allemaal zegeningen die ervoor hebben gezorgd dat ze naar Stellen- dam of Ouddorp geen heimwee gekregen hebben. Ze hebben wel veel verhalen, vooral over Stellendam, waar ze 1 februari 1953 de ramp beleefden. Op hun vlucht voor het water, vanuit hun huis aan de Langeweg, bereikten ze precies op tijd de boerderij van buurman Verhoeve, ieder van hen bleef gespaard. Mevr. van Koppen weet nog maar al te goed dat ze alleen nog maar boomtopjes boven 't water uit zag steken en hoe ze zondagsmiddags via het zolderraam in een roeiboot stapte. Nog kan ze huiveren bij de vernielingen die ze toen heeft gezien. Tien kindermonden moesten worden gevuld en het tiental moest worden 'gekleed en gereed' wat betekende dat het hele gezin garna len pelde, nog Voor een luttel bedrag, maar soms pelden ze 7 emmers per dag en dan betekende zo'n verdienste nog wat. De meiden deden 't zelfs graag als pa van Koppen ergens onderde massa garnalen een, kwartje had verstopt voor wie 't vinden zou. 't Is mevr. van Koppen niet aan te zien dat ze 87 is: Ze is dankbaar en blij dat ze de kracht heeft haar man goed te verzorgen en op haar beurt geniet ze van de zorg die haar dochters en schoondochters haar geven. Wie hen een gelukwens wil sturen mag rekenen op hun erkentelijk heid, want Stellendam en Ouddorp hebben nog wel een plekje in hun hart, dat zeker. Het adres van het platina echtpaar: 'De Schutse', Jan van Brabant- weg 1, Kamer 59, 2171 HC Sassenheim. Dam- en schaakvereniging 'Ontspanning' uit Ouddorp begint komende maandag 21 september 1992 met Jeugdschaak. We zijn van plan om in twee groepen te werken. Een groep voor jongens en meisjes uit de groepen 6, 7 en 8 van de basisschool en een groep voor jongens en meisjes die naar de middel bare school gaan. We geven les volgens het 3 stappenplan met het bekende diplomastelsel van pionnen-, toren- en koningsdiploma. We beginnen a.s. maandag om 18.30 uur in het achterzaaltje van 'de Bonte Koe' aan de Broekweg in Ouddorp en iedereen is wel kom. De lessen zullen verzorgd worden door I van Huizen, tel. (01878) 24 27 en J. Santi- fort, tel. (01878) 12 24 en bij hen kun je ook terecht voor verdere informatie en om je op te geven. Tot maandag! voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (01871) 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 24 96 D.V. woensdag 23 september worden alle leden weer uitgenodigd voor onze bijeenkomst. Deze avond komt dhr. J. M. van den Berg uit Middelharnis met dia's. (De jaargetijden in Nederland). Ook gasten zijn hartelijk welkom. Morgen, zaterdag 19 september, heeft het Streekmuseum te Sommelsdijk iets extra's voor de bezoekers. In verband met de landelijke brand weerwedstrijd die zaterdag in Som melsdijk wordt gehouden, is in het Streekmuseum de verzameling brand weerhelmen van de heer Van Wezel uit Herkingen nog een keer te bewon deren. Op zaterdagmiddag vanaf 14.00 uur geeft de heer Zodenkamp deskundige toelichting bij zijn kollektie 'Geijkt Goed', een verzameling maten en ge wichten die uniek is, en tijdelijk in het Streekmuseum staat opgesteld. Tenslotte: er is nog snoep. In het ouderwetse dorpswinkeltje van het museum zijn verschillende soorten zoetigheden te koop. Het Streekmuseum, Kerkstraat, Som melsdijk is op zaterdag geopend van 10.00-17.00 uur. Voor fneer informatie: tel. (01870) 8 37 78.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1