GEVLUCHT!! EN DAN?? Mobiin Jeugd met een (Rode Kruis) opdracht „Wij gaan weer naar school!" Herv. Kerk Stad aan 't Haringvliet morgen te beziclitigen VERWERS auto's Rally Formula Garage Knöps B.V. kcirels autoschade Citroen-Hesselink KIEVIT WARMTE Boerderij-route in Goedereede Kollektie brandweerhelmen in streekmuseum Sommelsdijk Iedere weggebruiker lette wel: Uitslag ballonnenwedstrijd Ramoco b.v. POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 En dan in Middelharnis terecht komen, waar een groep vrijwilligers van Vluchtelingenwerk bereid is je wegwijs te maken in de Nederlandse samenleving en je op allerlei gebied steun en waar mogelijk zekerheid te bieden. De Vluchtelingen Werkgroep hoopt deze ondersteuning ook in de toekomst aan de asielzoekers en vluchtelingen in Middelharnis te kunnen blijven bieden. Om dit te kunnen garanderen is drin gend versterking van het vrijwilligers- team nodig. Vluchtelingenwerk zet zich in voor hen die uit vrees voor vervolging vanwege hun politieke overtuiging, godsdienst, nationaliteit, ras of het behoren tot een bepaalde sociale groep of vanwege een onmenselijke behandeling hun land moeten verlaten. Wij zoeken mensen die onder andere mee willen werken aan: 1. de opvang en de begeleiding van asielzoekers en vluchtelingen, dit betekent o.a.: de mensen enigszins vertrouwd maken met de diverse voorzienin gen in Middelharnis en omgeving; het assisteren bij het zoeken naar studie- of cursusmogelijkheden (waaronder Nederlandse taalles) en het onderhouden van kontakten met instellingen die zich hiermee bezig houden. In latere instantie ook ondersteuning bij het vinden van werk, bij mogelijke overkomst van gezinsleden, eventuele terug keer, etc. ondersteuning in de asielproce dure (kontakt met advocaat e.d.); gelegenheid bieden om hun erva ringen te verwerken en waar nodig te verwijzen naar instanties. 2. het vinden of zelf organiseren van aktiviteiten als vrijetijdsbesteding. 3. het bieden van ondersteuning bij ad hoc-aktiviteiten, zoals uitstapjes, zo nu en dan op kinderen passen, ver voer indien noodzakelijk. Om alle bovengenoemde taken zo opti maal mogelijk uit te kunnen voeren, ontvangen de vrijwillige medewerkers een uitgebreide en intensieve ondersteu ning van het regionale bureau Vluchte lingenwerk, o.a. door middel van infor matiebijeenkomsten, scholingen, be zoeken door de consulent e.d. Oude Tonge Ooltgensplaat: De Vluchtelingen Werkgroep Middel harnis hoopt dat een aantal mensen aan één of meerdere van bovenstaande taken wil meewerken want de Vluchte lingen Werkgroep heeft versterking no dig en de vluchtelingen hebben de hulp hard nodig. Indien u nadere informatie wenst of mensen kent die belangstelling hebben, ons kontaktadres is: Vluchtelingenwerk Nederland, Regiobureau West-Nederland, Smaragdplein 16 1074 HB Amsterdam. Tel. (020) 675 80 01 (vragen naar Hennie Nijsingh) Of Stichting Vluchtelingenwerk Middelharnis: Mr. E. G. Karel (bestuurslid), tel. (01870) 8 61 33 Eline Gerris (vrijwilligster), tel. (01870) 8 26 25 Ineke de Knegt (vrijwilligster), tel. (01876) 96 21 Morgen, op Monumentendag: Morgen, zaterdag kan in de gemeente Goedereede een boerderijen-route wor den gereden, 't liefst per fiets natuurlijk. Er zijn een drietal fietsroutes bedacht die langs alle boerderijen van Ouddorp, Goedereede en Stellendam zullen voe ren. Eén boerderij, de Duivenkooi aan de Westduinweg zal ter bezichtiging zijn opengesteld, van 's morgens 10 tot 's middags 4 uur. Op open monumentendag 12 september a.s. is in het streekmuseum in de Kerk straat te Sommelsdijk een kollektie oude brandweerhelmen te bezichtigen. Ook op zaterdag 19 september is de ver zameling braiidvi jcrhelmen in het mu seum te zien ter gelegenheid van de landelijke brandweerwedstrijden die op die dag in Sommelsdijk worden ge houden. XOMBJ AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Dinsdagmorgen, 8 september 1992, werd in het PTT Museum te 's- Gravenhage de eerste Rode Kruis Postzegels aangeboden aan Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Mar griet, eerste onder-voorzitter van het Ned. Rode Kruis. In navolging hier van werden in verschillende plaatsen in ons land de eerste zegels aangebo den aan burgemeesters en andere prominente personen. Te Oostflak- kee nam wethouder en loco-burge meester P. H. van de Ree het eerste mapje in ontvangst, daar burge meester drs. C. M. de Vos verhin derd was deze handeling te ver richten. Positieve benadering Twee leerlingen van de Chr. Basisschool 'De Hoeksteen' te Ooltgensplaat werden bij loting uit Groep 7 aangewezen mee te gaan naar het Gemeentekantoor te Oude Tonge om het verkoop-startsein te geven. Het waren Arjan van den Brink (11 jaar) en Leen Meijer (10 jaar). Van het Gemeentebestuur van Oostflakkee waren naast de heer Van de Ree aanwe zig, wethouder P. de Vries en gemeente secretaris C. L. Derickx. De afdeling Oude Tonge van het Ned. Rode Kruis werd vertegenwoordigd door voorzitter P. T. L. de Wit, secreta resse mevrouw A. Korbijn-Blaak en penningmeester W. Bruines. De dames J. van Rossum-Groothuis, secretaresse en L. S. de Vos-Duim, bestuurslid en speciaal voor het Jeugd Rode Kruis waren namens de afdeling Ooltgens plaat e.o. aanwezig. Na een inleidend gesprek van mevrouw De Vos-Duim boden de twee jongens het eerste mapje aan aan wethouder Van de Ree, waarbij Arjan v. d. Brink de wens uitsprak dat er veel Rode Kruis- postzegels zouden worden verkocht en deed de toezegging dat ook de school jeugd haar uiterste best zou doen met de verkoop langs de huizen. Wethouder Van de Ree vond, dat het 125-jarig bestaan van het Nederlandse Rode Kruis een mijlpaal is dat speciaal door de verkoop van deze zegels onder de aandacht van de bevolking moet wor den gebracht. Het Gemeentebestuur waardeert ten zeerste de vrijwillige inzet van een groot aantal mensen en heeft daarom met ple zier de zegels in ontvangst genomen. Dhr. V. d. Ree hoopte dat zowel Oude Tonge als Ooltgensplaat een groot suc ces zullen mogen boeken. De voorzitter van Oude Tonge, de heer De Wit sloot zich bij de woorden van de loco-burgemeester aan. Hij wees ook op de positieve inbreng van veel vrijwilli gers en de benadering hiervan. „De winst van de postzegels komt weer ten goede van het Rode Kruiswerk, o.a. voor de bloeddonoravonden, het reisje met de gehandicapten, enz." aldus de eer De Wit, die ook de positieve instelling van de bevolking voor het Rode Kruis prees. „De bevolking staat achter ons en daar gaat het toch om", zo besloot de heer De Wit zijn korte speech. Ze hadden woensdagmorgen, per fiets veelal, veilig de school bereikt, de leerlingen van de Chr. Mavo 'Het Spectrum' te Stellendam, maar op het plein troffen ze een reeks officials die hen duidelijk wilden maken dat zon veilige tocht geen vanzelfsprekendheid is. Jaar lijks vallen jonge mensen ten prooi aan 't verkeer waarom alle krachten worden geaktiveerd om dat een halt toe te roepen. De aktie 'Wij gaan weer naar school' is een middel daartoe en woensdagmorgen werd daar in Stellendam extra aandacht aan be steed. Vertegenwoordigers van Veilig Verkeer Nederland, van Rijkspolitie, Provincie, Waterschap en gemeentebestuur ders verleenden hun medewerking aan de Regionale Werkgroep Verkeersveiligheid, die voortkomt uit het Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Over- flakkee. De schoolleiding betoonde gastvrijheid en weth. L. Visser was bereid gevonden de aktie wat officieel van start te doen gaan. Dat deed hij met de jeugd te wijzen op de gevaren die hen op de weg bedreigen vooral nu het verkeer veel intensie ver is geworden. Een ooit behaald verkeersdiploma vrijwaart niemand van een ongeluk en 't is dus, zo benadrukte dhr. Visser, altijd uitkijken geblazen, „het is", zei hij, „geweldig gevaarlijk ook in onze omgeving". Anderzijds geldt ook voor het overige verkeer de waarschuwing alert te zijn op de aanwezigheid van schooljeugd op de wegen. Dhr. Vis ser hoopt dan ook dat de aktie slaagt en dat kan wanneer niemand zich nonchalant gedraagt en ieder z'n verant woordelijkheid ook voor de andere weggebruiker kent. Door dhr. J. v. d. Mast, voorz. van de werkgroep werd die waarschuwing graag bevestigd, ook hij waarschuwde tegen jeugdige overmoed. De start De aktie werd door dhr. Visser en dhr. Baas, direkteur van de Mavo gestart. Samen maakten ze op een fiets met elipse-, in plaats van ronde wielen, een tocht met hinder nissen over 't schoolplein. Die werd gewonnen door dhr. Baas maar in 't ballonnen blazen moest hij in de rond borstige wethouder z'n meerdere erkennen. Het VW promotieteam heeft, na die luim, in het verloop van de dag voorlichting gegeven op de scholen voor voortgezet onderwijs op het eiland. GOEDEREEDE Toen op 1 juli de nieuwe Rijksweg Stellen- dam/Goedereede werd geopend werd door de daarbij aanwezige Stellendamse school jeugd een ballonnenwedstrijd gehouden. Woensdagmiddag had op het gemeentehuis de prijsuitreiking plaats, 5 walkmans en 5 vliegers. De eersten waren voor Sylvia Grin wis, Agnes Kievit, Marianne Breen, Mirjam 't Mannetje en Marjolein v. d. Wallen. Een vlieger kregen Carolien Tanis, Nathalie Zue- tenhorst, Rebecca den Hartog, Agnita Keij- zer en Michel van Oostenbrugge. Er werden 44 kaartjes temg ontvangen, de ballonnen van de winnaars werden gevonden o.a. in Den Helder, Wormer, Westzaan en Spaarn- dam. RENAULT-dealer Dirksland, 01877 - 1357 Sanitair- Centr. verwarming (01870) 8 26 09 Ook de Ned. Herv. Kerk van Stad aan 't Haringvliet zal morgen, 12 sep tember, de landelijke 'Open Monumentendag' geopend zijn. U wordt har telijk uitgenodigd om op deze dag het kerkje te bezichtigen. Het is een laat-gotische kerk die in 1534 is gebouwd. In het jaar 1898 is deze kerk geheel uitgebrand evenals de consistorie en de galerij met het kerkorgel. Op 30 april 1899 werd de vernieuwde kerk weer geopend door ds. Polhuys. Daarna vonden er nog regelmatig restauraties plaats, te weten in het jaar 1925/1926, in 1963 en de laatste in 1991. Als u binnenkomt op 12 september, wordt u een gratis kopje koffie aange boden door de restauratiecommissie, die u ook verdere inlichtingen wil len geven op uw eventuele vragen. Wat is er binnen allemaal te zien? Allereerst zult u zien dat de kerk in een goede en nette staat verkeert na de restauratie van vorig jaar. Het orgel dat op 12 september 1980 in gebruik werd genomen, na een algehele vernieu wing door de fa. Leeflang te hebben gehad, past voortreffelijk in het inte rieur van de kerk. De klank van het orgel zal te beluisteren zijn, het orgel zal de gehele dag regelmatig worden bespeeld. Ook is de Herv. Gemeente van Stad in het bezit van een zeer kostbaar avondmaalstel. Het avondmaalstel welke bestaat uit twee bekers, een schenkkan, twee kleine schotels en een grote schotel. Het is gemaakt door de 'Zilverkunstsmid' Hendrik van Beest, welke leefde van 1680 tot 1772. De schotels hebben een geprofileerde rand met een gegraveerd opschrift: Van Neeltie Krooswuyk voor Beyde De Armens tot Stat 1733. Ook dit avondmaalstel zal te bezichtigen zijn in het kerkgebouw op 12 september a.s. Verder aanwezig in de kerk zijn prachtige foto's die pas gemaakt zijn, zowel van binnen als van buiten de kerk. Deze foto's kunt u ter plaatse bezichtigen en bestellen. In de consistorie zal het doopboek van de gemeente ter inzage liggen. De kerk zal geopend zijn van's morgens 10.00 uur tot's middags 17.00 uur. Kllnkerlandseweg 9 Tel. (01875) 22 35 3244 BD Nieuwe Tonge Fax (01875) 19 85 Voor lopkwallteit. goeöe sen/lcg en voordelige pnjzen FOTO - FILM REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER ca D FOTO VIDEO AUDIO Wesisiraat 35 - Moiertweg 4 - Ouddorp - Telefoon (01878) 16 12 en 21 20 Filiaal Renesse: Prlr^tstiop - Hogezoom 172- Teleloon (01116) 24 00 Filiaal Sommelsdijk: Westkraheelsiraal 8-Sommelsdijk-Telefoon (01B7018 68 41 Middelharnis Telefoon (01870) 8 22 22 Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94 Langeweg 38 Nieuwe Tonge tel. 01875-1396 Arjan van den Brink A.Czn. en Leen Meijer Ezn. boden loco-burgemeester P. H. van de Ree het eerste mapje Rode Kruis-postzegels aan. Het ging er beslist niet ernstig aan toe. Weth. Visser op de hobhelfiets. gevolgd door dir. Baas van 'Het Spectrum': die zou z'n achterstand nog goedmaken. voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (01871) 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 24 96 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1