Ingebruikname vernieuwde Rabobank IVliddelharnis Koninklijk Zilver voor Krijn Grinwis te Ouddorp HERINNERING Energiebeurs in Recreatiecentrum 'De Staver' Politieberichten tl omeaemaH Monumentendag muzikaal Blikseminslag in boerderij ^Groenewoud' Nu échte brand bij Port Zélande Zendingswinkeltje Hervatting repetities Het Rode Kruis op Goeree-Overflakkee wil graag bloed zien! Installateurs en EMGO presenteren de nieuwste apparatuur en toepassingen Snoepwinkeltje streekmuseum op open monumentendag geopend Middelharnis Najaarsvergadering vereniging Stadswerk afd. Zuid-Holland Algemene ledenvergadering provinciale V.V.V. 65e Jaargang DINSDAG 8 SEPTEMBER 1992 No. 6132 Tel POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel, (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR, STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 De Rabobank Middelharnis heeft haar geheel verbouwde hoofdkan toor aan de Langeweg in gebruik genomen. Gisteren, maandag 7 sep tember jl. werd het vernieuwde bankkantoor in een feestelijke bij eenkomst aan het Bestuur van de bank overgedragen. Na een langdurige periode van voorbe reiding en na een bouwproces van maanden mag het resultaat er wezen. Door een voortreffelijke samenwerking, van alle bij het bouwproces betrokken partijen, is een bankkantoor gereali seerd dat voldoet aan de eisen die de cliënt van vandaag en morgen aan haar Rabobank mag stellen. In de nieuwe bank is de Rabobank in staat op een nieuwe wijze de cliëntenbe- diening gestalte te geven. Voor het opne men van contant geld heeft de bank nu de beschikking over twee geldautoma ten. Tevens is er voor het opnemen van geld en het afhandelen van eenvoudige zaken, waarvoor geen advies nodig is, een nieuwe geldbalie beschikbaar. Op deze wijze is er ruimte voor persoon lijk advies voor zaken die hier om vra gen. In een rustige sfeer aan de balies voor particulieren, reizen, verzekerin gen en bedrijven kunnen zaken die per soonlijke aandacht vereisen, worden afgehandeld. De optimale dienstverle ning staat ook hierbij uiteraard centraal. Door uitbreiding van het aantal spreek- GOEDEREEDE Op open monumentendag valt muzi kaal in Goedereede weer van alles te beleven, 's Morgens om half elf een optreden van de jonge Niels Dolie- slager, die enige tijd geleden (gedeelde) eerste prijswinnaar was van het jeugd- solistenconcours in Melissant. Niels, die opgroeit aan de voet van de toren speelt deze morgen op zijn eigen piano werken van Chopin, Grieg, Gershwin. In de middag is er een optreden om 14.30 uur door het Rianti kwartet uit Goede reede dat werken speelt van o.m. Tele- mann en Handel. Als muzikaal hoogtepunt van de dag wordt 's avonds een concert verzorgd door de Berlijnse clavecynist Egon Mihajlovic op het gigantisch 16 voet's clavecymbel dat juist is gereed gekomen in de clavecymbelwerkplaats van Mat- thijs Mijnders. De Berlijner die het instrument, ruim 3 meter lang en schitterend gedecoreerd, op de stand van Matthijs ontdekte op het festival voor oude muziek deze zomer in Brugge, was zo enthousiast over de klank en de registratiemogelijk- heden, dat hij gelijk toezegde een con cert te willen geven, waar ook, mits hij het instrument mocht bespelen. Nu is het zover, het clavecymbel, ge schikt voor de concertpodia, wordt gepresenteerd om 20.00 uur in de toren. Gespeeld wordt o.m. Handel, Suite in D- kamers en maximale inzet van moderne automatiseringsapparatuur kan de cliënt rekenen op een advies dat volledig op zijn persoonlijke situatie is afgestemd. Bovendien staat het gekozen bedie ningsconcept borg voor een volstrekte privacy en een maximum aan aandacht voor uw wensen op het gebied van financiële dienstverlening. Ook is er bij de bouwkundige aanpas sing ruimschoots aandacht geweest voor oplossing van de parkeerproblematiek. Binnen de bestaande mogelijkheden is het aantal parkeerplaatsen zodanig uit gebreid dat de knelpunten op dit gebied zijn opgelost. Vanuit deze nieuwe omgeving is de Rabobank in staat met behulp van de meest moderne hulpmiddelen haar vol ledig pakket van financiële diensten voor ondernemer en particulier aan te bieden. Uiteraard mag hierbij niet on vermeld blijven dat de deskundigheid en de dienstbare houding van de mede werkers borg staan voor een tevreden klant. Om de bevolking van Middelharnis in staat te stellen het resultaat in een infor mele sfeer te kunnen bekijken is er op donderdagavond 10 september 1992 een 'open huis' voor ondernemers vanaf 20.00 uur en op zaterdag 12 september voor de overige bewoners vanaf 11.00 uur. Onder het genot van een hapje en een drankje wordt u door de bank uitgeno digd het nieuwe kantoor te bezichtigen. DIRKSLAND Heel slapend en wakend Dirksland heeft tijdens een zwaar onweer vrijdag ochtend even na 04.00 uur de felle klap gehoord waarmee ergens in de omge ving de bliksem insloeg. Dat gebeurde in de woonkamer van de uit 1796 daterende boerderij 'Groene woud', bewoond door de fam. C. J. Struijk. De bliksem trof eerst een op het erf staande populier om via de telefoonka bel de woning binnen te komen. De tele foon werd van het bureau geslingerd, het behang in de kamer werd zwart ge schroeid en er sprongen tal van ruiten, zowel in de kamer, de opperkamer als van de schuur. Het glas, dat naar buiten sprong, lag soms 5 meter ver. In de kamer heerste een doordringende zwavelgeur. De familie Struijk met hun 5 kinderen bleven gelukkig ongedeerd maar was wel hevig geschrokken. De uitgevallen elektriciteit kon gauw worden hersteld, maar met herstel van de telefoonlijn zal wellicht een week gemoeid zijn. moll; Bach en werken van Scarlatti. De entree bedraagt 5,-. Het belooft een welluidende afsluiting van de komende monumentendag te worden. Uw energiebedrijf, de EMGO, organi seert in samenwerking met het Regio naal Energiebedrijf Dordrecht (RED) een energiebeurs waaraan installateurs en bedrijfsleven uit de regio deelnemen. Op donderdag 17 september a.s. kunt u vanaf 18.00 uur terecht op deze beurs. In Recreatiecentrum 'De Staver' te Middel harnis kunt u dan kennis maken met de nieuwste apparatuur en toepassingen op het gebied van verwarming, verlichting, isolatie, warmwaterapparatuur enz. Wanneer u toe bent aan een nieuwe c.v.- ketel, een ander warmwatertoestel of andere huishoudelijke apparatuur dan kunt u uitstekend uw licht opsteken op deze beurs. Erkende installateurs en bedrijven op Goeree-Overfiakkee staan klaar om u met al hun ervaring van dienst te zijn. Bij de voorlichters van EMGO en RED kunt u terecht voor een persoonlijk en objektief advies. De installateurs en isolatiebedrijven zorgen saiueu iiicL ue fabrikanten voor de pre sentatie van bijna alle beschikbare toe passingen op dit gebied, investeren in een zuinige en schonere c.v.-ketel of het toepassen van isolatie en/of dubbele beglazing is op dit ogen blik extra interessant vanwege de ruime subsidie-mogelijkheden. U kunt deze energiebeurs bezoeken op: - donderdag 17 september van 18.00-22.00 uur - vrijdag 18 september van 14.00-22.00 uur - zaterdag 19 september van 10.00-18.00 uur De toegang is gratis. Wanneer u de moeite wilt nemen om op de beurs een vragenlijstje in te vullen, maakt u kans op een klokthermostaat, een set energiezuinige lampen of de hoofdprijs: voor max. 200 gulden per maand gratis energie en dat 12 maanden lang. Ouderwets assortiment lekkers Naar goed gebruik is op open monu mentendag het winkeltje in het Streek museum te Sommelsdijk weer gevuld met een ruime sortering van de beste snoeperijen. Op zaterdag 12 september aanstaande is het museum geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Evenals vorige jaren wordt in het winkeltje ook ouderwets bloemzaad verkocht. Nadat Ouddorps brandweer al meer dere malen is uitgerukt voor een loze brandmelding op Port Zélande bleek de melding van zondagochtend half acht een heel serieuze! Er bleek brand te zijn ontstaan in een kabelgoot ach ter de isolatie van de machinekamer. De sprinkler-installatie was in wer king getreden en de brand was auto matisch gemeld. De brandweer trof de machinekamer en het naastgelegen winkelcentrum vol rook doordat de bekabeling en de isolatie smeulden. Er moest isolatie worden weggebroken om de brand te lokaliseren. Die was al eerder die och tend door een schoonmaakploeg gero ken maar de herkomst van de brand lucht kon toen niet worden vastge steld. 's Middags kon weer over de machine kamer en de apparatuur, een drietal generatoren om, bij pieken, zelf stroom op te wekken, worden be schikt, maar met het herstel van de schade zal toch enkele maanden en zullen wellicht ook enkele tonnen zijn gemoeid. Alkohol in het verkeer Evenals twee weken geleden zijn er vorige week, alleen al in de gemeenten Middelharnis en Dirksland, vijf be stuurders van personenauto's bekeurd voor het besturen van een motorvoertuig met een te hoog adem- of bloedalkohol- gehalte. Naar aanleiding van de uitslag kon in één geval worden volstaan met een boete van 400,-. Eén bestuurder werkte onvoldoende cq. onjuist aan de ademanalyse mee zodat van hem, door een arts, een bloedproef moest worden afgenomen. Tegen één bestuurder wordt een vordering ingesteld naar zijn ge schiktheid om een motorvoertuig te besturen. Inbraak bedrijfspand Te Stad aan 't Haringvliet werd, tijdens vakantie van de eigenaar, ingebroken in een bedrijfspand. Weggenomen werden o.a. diverse bromfietsonderdelen. De Technische Recherche heeft sporenon derzoek gedaan. Diefstal fietsen Op verschillende plaatsen te Middel harnis en Sommelsdijk werden de afge lopen week drie fietsen ontvreemd. Door de eigenaren daarvan werd aan gifte gedaan. Inbraak woning J.l. vrijdagavond werd te Middelharnis ingebroken in een woning. De bewoners ontdekten bij thuiskomst dat de woning geheel doorzocht was, vermist werden o.a. geld, cheques en sieraden. Inbraak auto In Middelharnis werden in het weekend vanuit twee afgesloten auto's autoradio/ cassetterecorders ontvreemd. Eén van de aangevers had verzuimd, bij het ver laten van de auto, de radio uit de slede te halen, zodat deze diefstal op eenvoudige wijze voorkomen had kunnen worden. Doorrijden na aanrijding Op de Molendijk te Herkingen werden, op zondag 6 september tussen 9.30 en 11.30 uur, drie achter elkaar geparkeerd staande personenauto's beschadigd. Ver moedelijk is een langsrijdende perso nenauto's tegen genoemde voertuigen aangereden. De bestuurder daarvan heeft zich echter niet bekend gemaakt. Mogelijke getuige(n) word(en) verzocht kontakt op te nemen met de politie Goeree-Overflakkee te Middelharnis. Krijn van Piet Grinwis uit Ouddorp is er sinds zater dagavond het voorbeeld van datje niet hooggeschoold hoeft te zijn of een hoge positie hoeft te hebben bekleed om je een Koninklijke waardering waardig te maken. Als tweede uit een gezin van acht werd hij al op z'n veertiende tot de arbeid geroepen. Zaterdagavond speldde burgemeester Van Velzen hem Koninklijk Zil ver op de rever, want dhr. Grinwis heeft zich als agra risch medewerker en als ploegleider van de BB een verdienstelijk burger getoond. Op 59-jarige leeftijd is dhr. Grinwis per 1 augustus van dit jaar in de 'VUT gegaan, een verworvenheid die hij zich als 14- jarige waarschijnlijk niet heeft kunnen dromen; toen al wachtten hem lange werkdagen op de Ouddorpse akkers, in dienst van meerdere Ouddorpse landbouwers, ook van een Melissantse, maar van dat uitstapje buiten z'n geboortedorp kwam hij terug om per 1 oktober 1961 in dienst te treden als medewerker/traktorchauffeur van landbouwbedrijf J. Breen op boerderij 'Zeezichf Met vrouw en dochters was hij zaterdagavond degeen om wie het in 'Duinzicht' draaide, omgeven door collega's en vrienden en door de familie Breen met wie al die jaren een uitstekende band is gegroeid. Dhr, Breen heeft dat vertolkt nadat burgemeester Van Velzen van de Koninklijke waardering had laten blijken. Hij begreep dat dhr. Grinwis een medewerker is geweest die van alle facetten van het landbouwbedrijf geweten heeft. Begon nen met het eenvoudige handwerk heeft dhr. Grinwis zich de werking van de machines eigen gemaakt en werd hij traktorchauffeur. Verdienstelijk vond dhr. van Velzen het ook dat dhr. Grin wis, als 't werk was gedaan, zich voor de BB had ingezet. Hij deed dat ruim 29 jaar, van december 1957 tot aan de ophef fing van de gemeentelijke zelfbeschermingsploeg per 1983. Hij werd als 'zeer trouw lid' aangemerkt, voor H.M. de Koningin aanleiding dhr. Grinwis de Zilveren Eremedaille in de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. Het was met graagte dat burg. Van Velzen dhr. Grinwis het eremetaal opspeldde. OUDDORP De opbrengst van de tijdens de vorige week gehouden verkoping bedroeg ƒ1.669,-. Vanaf heden de nieuwe CD en MC 'Peter Heykoop improviseert aan het Hinszorgel van de Martinikerk te Bols- ward'. Prijs CD 39,90 en MC ƒ22,50. Af te halen bij het zendingswinkeltje, Geleedststraat 30 te Ouddorp. Alle koorleden die zich hebben opgege ven voor het '1 februarikoor' worden D.V. zaterdag a.s. verwacht voor de Ie repetitie en wel te Dirksland in 'Onder de Wiek' te 13.30 uur. Jaap de Geus Paul Kieviet De Vereniging Stadswerk Nederland is een vereniging van direkteuren gemeen tewerken, reiniging en groen of zoals deze officieel wordt genoemd: 'een ver eniging voor ruimtelijke inrichfing en milieu'. De najaarsvergadering van de afdeling Zuid-Holland wordt op woensdag 16 september 1992 gehouden in de ge meente Goedereede. Dit op uitnodiging van het gemeentebestuur. Als lokafie is gekozen het multifunkfio- neel gebouw 'Dorpstienden' in Oud dorp. Na het officiële gedeelte worden de deel nemers verwelkomd door de burge meester, de heer G. Van Velzen. Tevens zal daarbij een videofilm vertoond wor den van de gemeente Goedereede. De heer J. L. van de Zande, direkteur van de gemeentelijke visafslag, zal na der ingaan op het onderwerp 'de visse rij', terwijl de heer G. H. Tanis, chef groenvoorziening, een lezing zal hou den over het thema 'natuur- en land schapsbeheer'. Het middagprogramma voorziet in een wandeling door het schurvelingenge- bied met aansluitend een uitgebreid bezoek aan Port Zélande. Verwacht wordt dat 100 deelnemers van de uitnodiging gebruik zullen maken. DIRKSLAND Het jeugdkoor luventa hoopt D.V. zater dag 12 september haar repetitie weer te hervatten van half elf tot half twaalf in Rehoboth. Het is voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar en ouder. Nieuwe leden zijn harte lijk welkom. Ook hopen we te beginnen met een nieuwe dirigent en wel dhr. Paul Kieviet. Stel ons niet teleur, komt allen. Het bestuur .COMBI Bloed geven - Een noodzaak! Bent U gezond? Geef het dan! Moet dat nu, zo'n bikkelharde mededeHng? Ja, het moet, want er is steeds meer bloed nodig. Voor ontel bare patiënten, voor wie dit bloed een redding betekent. Bloed... ge zond bloed voor operaties, rampen, of ter voorkoming van allerlei ziek ten. Zoudt u een moment twijfelen om een beetje (maar een halve liter) van uw bloed te geven als het ging om het leven van uw vrouw, uw man, uw kind, nee toch? Dan moet u nu niet twijfelen. Misschien dankt u morgen uw leven aan iemand die vandaag bloed heeft gegeven. We zijn blij met onze ruiam 1600? trouwe donors op Goeree-Overfiakkee, maar het zouden er nog veel meer kun nen zijn. Bent u gezond en niet jonger dan 18 jaar en ouder dan 69 jaar? Hebt u in het afge lopen jaar geen ernstige ziekte, operatie of bevalling meegemaakt. Meldt u zich dan op een van de onderstaande adres sen. Op de avond zelf wordt voor uw en onze op vrijdag 11 september a.s. vindt in het gemeentehuis van Middelharnis de algemene vergadering van de provin ciale V.V.V. plaats. Na het officiële gedeelte wordt de aan wezigen een middagprogramma aange boden door de 60-jarige V.V.V. Ouddorp en de 10-jarige V.V.V. Overfiakkee. Het middagprogramma voert de deelne mers naar Ouddorp waar het Blaeuwe Huus wordt bezichtigd. Het gezelschap gaat vervolgens naar het bezoekerscen trum De Grevelingen te Ouddorp. Vandaar wordt aan boord van m.s. Karin een vaartocht over de Grevelin gen gemaakt naar de aanlegsteiger van de Slikken van Flakkee, waarna per bus vertrokken wordt naar het Rien Poort- vlietmuseum in Middelharnis. zekerheid bij elke donor een bepaling van het bloedgehalte gedaan en een bloeddrukmeting, terwijl er een arts aanwezig is. Uw beloning? Nee, geen geld. Iets veel geweldigers; het gevoel dat u in deze kille wereld iets heel positiefs hebt gedaan voor een medemens. Mogen wij op een van de afname avonden op u rekenen? Doet het nu! - Anderen doen het straks mogelijk voor u! Woensdag 9 september 1992: Ooltgensplaat: 't Centrum, Van Weel straat 10; mw. van Rossum, tel. (01873) 15 12. Oude Tonge: Grutterswei, Willemstraat 14; mw. Schol, tel. (01874) 10 15, Vrijdag 11 september 1992: Goedereede: Oostdam, Jonkoenstraat 1; mw. van Heest, tel. (01879) 11 48. Stellendam: De Rank, Bosschieterstraat 2; hr. Grootenboer, tel. (01879) 19 48. Maandag 14 september 1992: Middelharnis: Technische School, Schoolstraat 11; mw. Franzen, tel. (01875) 13 59. Woensdag 16 september 1992: Melissant: Melishof, Binnenweg 41, mw. van Putten. Nieuwe Tonge: Ons Dorpshuis, Korte- weegje 16; mw. Kievit, tel. (01875) 16 10. Vrijdag 18 september 1992: Ouddorp: Dorpstienden, Dorpstienden 2; hr. W. J. Koek, tel. (01878) 36 14. Voor topkwaliteit, goede ssrvica en voordelige prijken: FOTO - FU.M - REPORTAOE - VIDEO - COMPUTER C3 Q^ FOTO VIDEO AUDIO Weststraat 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Teletoon (01878) 16 12 en 21 20 Filiaal Renesse: Prinlshap - Hogezaom 172 Teletoon (01116) 24 00 Filiaal Sommelsdllk.Westkrakeelsti-BBt 8 - Sommelsdijk - Telefoon (01870) 8 68 41

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1