Politieberichten Flakkeese gemeenten positief tegenover opvang Bosnische vluchtelingen 3-266 2> Old-timershow in Herkingen Damvereniging 1e paal partwoningen in 'Pril(gat' IVI'harnis Oud papier en lorren voor projekt noodhulp voor Zimbabwe On-line aanmelden van voertuigen in bedrijfsvoorraad in kentekenregistratie Rode Kruis missie naar Joegoslavië Middelharnis McmmMmjA Beroepen 65e Jaargang No. 6130 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Op 4 september 1992 om 15.30 uur zal op de lokatie 'Prinsenkwartier' (voorheen Prikgat) 2e fase de eerste paal worden geslagen t.b.v. 54 koop woningen. In verband met de gewen ste marktdifl'erentiatie zal een 7-tal verschillende woningtypen en prijs categorieën worden gebouwd. DIERENBESCHERMING Diefstallen en inbraken .COMBI Rijden tijdens ontzegging Rijden onder invloed Emerituspredikant ds. C. Molenaar te Moerl(apelle overleden De vier gemeenten op Goeree-Overflakkee beraden zich momenteel op de inhoud van een circulaire die hen door het Ministerie van WVC is gezonden met betrek king tot de mogelijke opvang van Bosnische vluchtelin gen. De vier colleges, via de media op de hoogte van de ontstellende nood die in het vroegere Joegoslavië heerst, hebben een positief standpunt ingenomen; ze zijn graag bereid te helpen. Zaterdag 1e witviswedstrijd Kollel(te kankerbestrijding voor beter leven kankerpatiënt 'Advendo' uit Ooitgensplaat hervat repetities Aktiviteiten in "t Trefpunt' 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te IVIelissant Op maandag 14 september begint het nieuwe damseizoen. Er wordt gespeeld in een zaaltje in vereni gingsgebouw 'Melishof. Het dam seizoen loopt tot half april; iedere maandag vanaf 8 uur. Op verzoek van de Nederlandse regering reisde vandaag, dinsdag 1 september, een geneeskundige mis sie af naar het voormalige Joegosla vië om per trein ruim 500 ontheem den op te halen, die tijdelijk onder dak krijgen aangeboden in ons land. Extra kerkdiensten Ger. Gem. Tel, POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13. Sommelsdijk (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 De officiële handeling zal worden ver richt door wethouder mevrouw N. M. van Eck-Knape van de gemeente Mid delharnis. Aansluitend zullen wij met de genodigden, waaronder de kopers, een toast uitbrengen op de nieuw te bou wen woningen. Projektontwikkelaar en opdrachtgever is Onniré Projectontwikkeling b.v. te Willemstad. De architect is Serry Krui denier Architectuur en Stedebouw avb bns te Barendrecht; de aannemer Dick- hoff Bouw b.v. te Rotterdam en de con structeur Constructie- en adviesbureau A J. Steens te Zoetermeer. Zaterdag 5 september wordt de traditio nele show van Engels old-timers en klassiekers georganiseerd in theetuin 'De Bongerd' in Herkingen. Vorig jaar bezochten velen deze engelse dag en ook dit jaar weer worden er veel belangstellenden verwacht. De show wordt gehouden van 10.00 tot 17.00 uur, de entree is 1,-, waardoor u ook mee doet aan de loterij. Op het terrein van de theetuin staan vele 'oudjes' van engelse afkomst zoals MG, Triumph, Morris, Rover. Ook uit Engeland zelf zijn een aantal zeldzame auto's overgekomen. Naast de show zijn er ook diverse auto's te koop met daarbij nog een kraam onderdelen voor de klassiekers. Alles is dit jaar 'op z'n Engels'; Engels bier, klas sieke kleding, oude motoren en een zeldzame traktor. De inwendige mens wordt niet vergeten. Een echte 'Ploughmans lunch' staat op u te wachten. Voor de kinderen zijn er diverse spel letjes en er is opvang in de tent. Als service kan men zich voor/ 1,- laten rijden naar de nieuwe studio van Radio Flakkee. Natuurlijk met engelse old timers die elk half uur deze ritten verzorgen. Een engelse jury maakt aan het eind van deze dag bekend welke auto het 'con cours d' elegance' gewonnen heeft. OUDDORP Op D.V. zaerdagmorgen 5 september komen wij weer langs om uw oud papier, lorren en gebruikte kleding die u op wilt ruimen, op te halen. Wilt u er rekening mee houden dat wij met twee auto's meer rijden, dus de route's worden anders ingedeeld en gereden. Zet daarom uw oud papier voor half negen aan de weg, anders heeft u kans dat het blijft staan. De opbrengst van oud papier van januari tot en met augustus was bestemd voor Kenia, en wel voor projekt nood hulp voor Pokot en Turkana 10.000,-. Van september tot en met december wil len wij eveneens voor Kenia bestem men, maar nu voor projekt noodhulp voor Zimbabwe. Het zal u bekend zijn dat het zuidelijk deel van Afrika door een ongekende droogteperiode wordt getroffen. De oogsten zijn ook voor het grootste deel mislukt. Ook de Her vormde Kerk in Zimbabwe ondervindt de gevolgen van deze droogte. Veel gemeenteleden met name op het platte land, ondervinden dagelijks de gevol gen; gebrek aan voedsel, honger en schaarste. Men heeft ons via de GZB om hulp gevraagd om de meest urgente gevallen een handreiking te kunnen doen. Daarom willen wij deze vier maanden het oud papier bestemmen voor bovenvermeld projekt. Zullen wij samen proberen om hen te helpen van onze overvloed? Het kost u In Sommelsdijk, sinds een week vermist, 3-jarige gecastr. KATER, gecyperd. Bij aantreffen graag een telefoontje aan; Agnes van Seters, Vink 35, tel. 84986. Op woensdagmiddag vond er op een benzinestation aan de Rijksweg 59 te Oude Tonge een diefstal plaats. Een vijf tal mensen kwam de bij het benzinesta tion behorende shop binnen en ver spreidde zich gelijk over de winkel. Toen het vijftal verdwenen was, bleek er een geldkistje, met daarin enkele honderden guldens, uit een bijkantoortje ont vreemd te zijn. Later op de dag kon het vijftal worden aangehouden in Bergen op Zoom. Het bleek om inwoners uit onder andere Nieuwegein en Capelle a/ d IJssel te gaan. Men had zich intussen van het geldkistje ontdaan, maar een groot gedeelte van het geld kon worden inbeslaggenomen. Tegen de vijf wordt proces-verbaal opgemaakt. De afgelopen week werd er gepoogd in te breken in een tweetal woningen aan de Eisenhowerlaan te Oude Tonge. In het ene geval bleef het bij een poging, mede door de aanwezigheid van goed hang-en sluitwerk. In het andere geval kwam men wel binnen en doorzocht men de gehele woning. Hier wordt echter ook niets vermist. In de vakantieperiode werd er ook inge broken in een woning in Sommelsdijk. Uit deze woning werd stereo-apparatuur en gereedschap weggenomen. Voor lopkwaliiell. gaoOg service en voordelige prijzen- FOTO - Flt.M REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER C3 en o FOTO VIDEO AUDIO WeststraBl 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Teletoon (0W78) 16 12 en 2120 Filiaal Renesse: Printanop - Hogeioom 172 - Teletoon 101116) 24 00 Filiaal Sommelsdijk: Wesikrakeelstraat 8 - Sommelsdijk - Telefoon (01870) 8 68 4 Afgelopen week werd een inwoner uit Nieuwe Tonge aangehouden, daar hij een auto bestuurde, terwijl hem dat bij rechterlijke uitspraak was verboden. Kennelik om bij de door de politie inge stelde controle onder de zaak uit te komen, gaf de man aanvankelijk een valse naam op. De auto waar de man in reed, werd inbeslaggenomen en tegen hem wordt proces verbaal opgemaakt, zowel voor het rijden tijdens een ontzeg ging als voor het opgeven van een valse naam. Afgelopen week werden maar liefst 6 personen aangehouden, die een auto bestuurden terwijl zij onder invloed van alkoholhoudende drank verkeerden. Een en ander staat los van de vorige week opgezette alkoholcontrole. De ademalkoholgehaltes van de zes per sonen bleken bij ademanalyses te varië ren van 310 tot 630 ug/1, terwijl één bestuurder weigerde mee te werken aan zo'n ademanalyse. In twee gevallen werd het rijbewijs ingevorderd. eigenlijk niet dan een beetje moeite om het oud papier bij elkaar te houden en gebundeld aan de weg te zetten. U mag ook een gift overmaken op bankreke ningnummer 3512.55.702 t.n.v. GZB, Duinkerkerwe 6, Ouddorp; met vermel ding van Noodhulp voor Zimbabwe. Op D.V. maandagavond 7 september om 18.00 uur wordt de kom van de gemeente opgehaald. Wie ons wil hel pen is zaterdagmorgen om kwart over acht van harte welkom aan de Duinker kerweg 6. Wij hebben deze keer wat extra hulp nodig, het is n.l. een ophaal van twee maanden. De zendingscommissie. Op dinsdag 1 september 1992 geeft de plv. direkteur van de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) in Muntendam het startsein aan bedrijven om 'on-line' (dat wil zeggen door middel van een computer) voertuigen aan te melden in bedrijfsvoorraad in de kentekenregi stratie. Door de 'on-line' melding weet de han delaar meteen (vooraf) of de auto niet als gesloopt, geëxporteerd of als gestolen is geregistreerd, en de RDW heeft een up-to-date register. Autohandelaren kunnen op dit moment een auto door middel van het insturen van een vrijwaringsbewijs-kopie aan de RDW in de bedrijfsvoorraad zetten. Vanaf het in werking treden van de nieuwe Wegenverkeerswet kan dit al leen nog maar door middel van de 'on line' melding door de handelaar of op het postkantoor. Zondagnacht overleed te Moerkapelle ds. C. Molenaar, emerituspredikant van de Gereformeerde Gemeenten. Comelis Molenaar werd geboren op 6 decembert 1915 te Herkingen. In 1952 werd hij toegelaten tot het volgen van de lessen aan de Theologische School te Rotterdam. In 1956 werd hij beroepbaar gesteld en nam hij het beroep van de gemeente Leiden aan. Hier werd hij op 19 september 1956 in het ambt van Die naar des Woords bevestigd door wijlen ds. L. Rijksen, docent aan de Theologi sche School. Zijn volgende gemeente was Moerka pelle, die hij dienden van 1960 tot 1967. Op 17 mei 1967 werd hij bevestigd in zijn derde gemeente, Amsterdam-Noord, terwijl hij zich in 1971 verbond aan zijn laatste gemeente, Kapelle-Biezelinge. Op 1 mei 1980 verleende de Classis Goes hem om gezondheidsredenen eervol emeritaat. Vanaf 1959 tot 1979 had ds. Molenaar zitting in het curatorium van de Theolo gische School, waarvan verschillende jaren als sekretaris. De begrafenis zal D.V. vrijdagmiddag plaatshebben te Moerkapelle, nadat vooraf een rouwdienst zal zijn gehou den in het kerkgebouw van de Geref Gemeente aldaar. Het nieuwe systeem is ontwikkeld in samenwerking met het RAI Data Cen trum (RDC). Het RDC gaat binnen de nieuwe systematiek optreden als een communicatie-knooppunt om de aan meldingen te verwerken. Het ligt in de bedoeling om tot eind 1993 alle erkende bedrijven aan te schrijven om hen in de gelegenheid te stellen aan deze nieuwe regeling deel te nemen. De voormalige huishoudschool, die De eigendom is overgegaan in handen van Roos Het Ministerie heeft de gemeenten gevraagd die lokaties aan te melden die geschikt zijn om een of meer groepen van ten minste tien personen onderdak te geven. Het streven is de Bosniërs zoveel mogelijk in enig groepsverband bij elkaar te houden, zodat het onderling kontakt bewaard blijft. De als opvanglokatie wordt genoemd. Vastgoed en Ontwikkeling b.v. te Sommelsdijk. gemeente Goedereede heeft een lokatie op het oog zoals dat het geval was toen Vietnamese vluchtelingen geherbergd moesten worden. De gemeenten Dirksland en Oostflakkee beraden zich dezer dagen op de evt. beschikbaarheid van een lokatie en in Middelharnis worden de vroegere huis houdschool 'De Molenwiek' en de kantoren van het voorma lige 'Binnenhof genoemd. Het verzoek van het Ministerie aan de gemeenten laat overi gens de aktie Vluchtelingenhulp Nederland onverlet. Die vraagt Nederlandse gezinnen als gastgezin op te treden; veel gezinnen in den lande die ruimte beschikbaar hebben, heb ben daar op gereageerd. Overigens zullen, wanneer in de diverse gemeenten groepen zullen worden ondergebracht, ook begeleiders uit de bevol king nodig zijn. Zaterdag 5 september a.s. start het nieuwe hengelseizoen voor de leden van de HV Krammer. De eerste wedstrijd is een witviswed strijd te Middelharnis. Inschrijven bij café Zaaijer te Middel harnis van 7.30 tot 8.00 uur. Vissen van 9.00 tot 12.00 uur. Voor verdere inlichtingen en informa tie; W. van Welie, Gerard Doustraat 15, 3331 VC Zwijndrecht. Tel. (078) 12 75 73. Ooltgensplaat-Achthuizen-Langstraat De jaarlijkse kollekte voor de kankerbe strijding valt dit jaar in de week van 31 augustus tot en met 5 september. Motto van de kollekte is; "n Beter leven voor kankerpatiënten'. Uw geld wordt name lijk onder meer besteed voor ontwikke ling van minder belastende behande lingen, voor begeleiding van kankerpa tiënten en voor voorlichtingen. Wilt u meer weten, lees dan de folder die u een dezer dagen in de bus krijgt, of kijk naar de Socutera-uitzending van de Nederlandse Kankerbestrijding op Ne derland 3 op woensdag 2 september om 20.20 uur. De Nederlandse Kankerbestrijding re kent ook dit jaar weer op uw gift. Uw geld wordt goed besteed. Nog even dit; iedere kollektant zet zich geheel belan geloos in. Op maandag 7 september a.s. hervat de gemengde zangvereniging 'Advendo' haar repetities weer. Heeft u zin om ook eens fijn te komen zingen en wilt u iets meer over ons koor weten? Kom dan maandagavond vrij blijvend bij ons langs. Het koor repeteert elke maandag van 20.00 tot 22.00 uur in "t Centrum'. U bent van harte welkom. Het bestuur STAD aan 't HARINGVLIET VERBETERING: 2 september 1992; soos, aanvang 13.30 uur. 7 september 1992; gym, van 15.30 tot 16.00 uur. 7 september 1992; volksdansen, van 16.15 tot 17.00 uur. 21 september 1992; handenarbeid, van 13.30 tot 15.00 uur. DIRKSLAND Op de maandagavond gehouden leden vergadering van de Gereformeerde Ge meente werd beroepen ds. A. J. Gunst van Tholen. Allereerst houden wij 14 september jaar vergadering. Ieder die belangstelling heeft voor deze mooie sport wordt uitge nodigd deze avond aanwezig te zijn. Wij denken ook aan onze buurtgemeenten Herkingen en Stellendam, waar geen damvereniging is. Deze afstand moet toch zeker te overbruggen zijn. Wij weten als bestuur dat in deze dorpen ook heel goede huisdammers aanwezig zijn, die eventueel aan kunnen sluiten bij onze vereniging. Voorts wijzen wij er op dat er nog steeds ingeschreven kan worden voor het open tournooi van 26 september i.v.m. ons 40- jarig bestaan. Inlichtingen en inschrijf formulieren zijn nog verkrijgbaar voor dit tournooi bij B. Visbeen, Beukelaar 16, 3248 BP Melissant. Tel. (01877) 22 38. Graag tot ziens op 14 september en eventueel 26 september. Namens het bestuur van damver. ENEO '52 Deze geneeskundige eenheid is samen gesteld uit leden van de vier pelotons die deel uitmaken van de Regio St. 'Delta' Zuid-Holland, bestaande uit 32 perso nen, aangevuld met eenzelfde eenheid uit de provincie Friesland. Deze provincies zijn gevraagd voor de missie omdat alle overige provincies al vrijwilligers leveren voor de diverse opvang-projekten. Een groep van deze missie werd gefor meerd uit leden van Peloton IV (Goeree- Overflakkee), welke zich hiervoor vrij willig beschikbaar hebben gesteld. Voor zover bekend vertrekt de trein van uit 's-Hertogenbosch op dinsdag 1 sep tember a.s. naar Dobova, waar men woensdag aankomt en direkt zal begin nen met het overnemen van ontheemde vluchtelingen, waarna men de terugreis weer hoopt te aanvaarden. Tegen het eind van de week verwacht men de missie weer terug in Nederland waar de mensen voorlopig zullen wor den ondergebracht in een opvangcen trum. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur evangelist J. Witte. Merksem (B) (evangelisatiedienst). MELISSANT woensdagavond 7.30 uur student A. Vermeij, Ridderkerk. NIEUWE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. M. Mondrie, Waarden burg. STAD aan 't HARINGVLIET heden avond (dinsdag) 7.30 uur ds. J. J. van Eckeveld, Zeist. OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur kand. W. Visscher, Moerkapelle. OOLTGENSPLAAT donderdag avond 7.30 uur ds. J. Beens, Scherpe- nisse.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1