?a-b5 6 Stichting Bejaardenwerl( 'Middeiliarnis' neemt sociaal vernieuwingsbeleid van de gemeente wel heel serieus! Ambulance Ouddorp maakte vorige week 21 ritten! karels autoschade Zorg voor vogels in 't Kiekgat en de Scheelhoek Nieuwe Mercedes 260E in gebruik genomen KIEVIT WARMTE Citroen - Hesselink VERWERS auto's Ramoco b.v. Damver. 'Denk En Zet' E.H.B.O. Nederland Inschrijving orgelconcours Oude Tonge 65e Jaargang No. 6129 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Ook zij namen kennis via het ge meentelijk mededelingenblad 'Wel zijn' van het artikel 'Mag het ietsje meer zijn, a.u.b.?% waarin de bur gers op de hoogte gehouden worden van nieuwe ontwikkelingen en veran deringen op het gebied van het gemeentebeleid ten opzichte van de sociale bijstand. 1. Zwembadprijzen voor ouderen reduceren 2. Ouderen rechtstreeks en beter informeren over allerlei levenszaken 3. 50-l--kursussen financieel en administratief inzicht Botulisme Speurwerk 4. Goedkoop dorpsvervoer voor ouderen 5. Eetprojekten voor ouderen VANDERVLIET RENAULT-dealer Storend AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER ^OMBi Door dir. Smeenk van NEDAM in Roermond is dinsdagmiddag Ouddorps nieuwe ambulance aan de Stichting Rode Kruis Ambulance Ouddorp over gedragen; een uiterst geavanceerde ambulance en 'een zeer snelle auto', zo verzekerde dhr. Smeenk over de 6 cilinder Mercedes 260E met onder andere een ABS remsysteem. De wagen heeft ten opzichte van de vorige een hoger dak en een diepere bodem waardoor voor de begeleiders meer werk ruimte beschikbaar is. De nieuwe aankoop kostte de Stichting tweehon derdduizend gulden; de 8 jaar oude Mercedes werd ingeruild. Sanitair- Centr. verwarming (01870)8 26 09 Tarieven Dirksland, 01877 - 1357 Op 24 oktober a.s. is het zover: Oude Tonge is dan weer in de ban van het orgelconcours voor ama teurs, een tweejaarlijks orgelevene ment, waarvoor vanaf 1 september kan worden ingeschreven. Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Omdat Sociale Vernieuwing zich niet behoeft te beperken tot deze ene vorm van het welzijnsbeleid van de gemeente, heeft de Stichting Bejaardenwerk 'Mid delharnis' speciaal voor de doelgroep ouderen een aantal knelpunten in het sociaal maatschappelijk leven omgezet in voorstellen en projektideeën. Oude ren worden binnen het beleid van de Sociale Vernieuwing als een geken merkte doelgroep gezien. Voor deze doelgroep mogen aparte voorzieningen getroffen worden. Die dan wel gericht moeten zijn op de achterstandssituatie ten opzichte van de andere samenle- vingsgroepen én/of de onafhankelijk heid en zelfstandigheid moeten bevor deren. De afstand tussen de oudere en de over heid, tussen de oudere cliënt en de diverse instellingen is te groot geworden. Dit heeft tot gevolg dat de afhankelijk heid van zorginstituten groter wordt, ter wijl geen enkele oudere hier gelukkig of tevreden mee lijkt te zijn. Daarnaast profiteren ouderen nog steeds in onvol doende mate van de bestaande voor zieningen. Ouderen geven steeds duidelijker aan dat zij: - minder afhankelijkheid willen; - zolang mogelijk zelfstandig willen blijven; - meer betrokken willen zijn bij de ontwikkelingen die voor hen van belang zijn. Afgelopen maand heeft de stichting haar sociale vernieuwingsdoe len voor ouderen in de gemeente Mid delharnis aan het college van B W aangeboden. Sommige ouderen moeten gewoon zwemmen omdat dat hun gezondheid ten goede komt. Zwemles voor ouderen zou financieel gezien beter toegankelijk gemaakt moeten worden. Meer Bewe gen voor Ouderen en vrijzwemmen in het zwembad mag ook best minder kosten. Daarvoor zou er een informatieblad voor ouderen moeten komen, kwartaal- uitgave, en geredaktioneerd door alle instanties die maar iets voor ouderen willen betekenen, en ook door ouderen zelf Hiermee de participatie, betrokken heid en inspraak van ouderen ten aan zien van de voor hen van belang zijnde voorzieningen en aktiviteiten te bevor deren en te stimuleren. De ouder wordende vrouw en zeker de alleenstaande vrouwen verdienen bij- Natuurmonumenten speurt om de twee dagen naar dode en zieken vogels in Scheelhoek en 't Kiekgat. De kans dat de ziekte 'botulisme' veel slachtoffers eist, wordt op deze manier zo klein mogelijk gehouden. Botulisme is een besmettelijke vorm van voedselvergiftiging waaraan vooral wa tervogels en vissen kunnen sterven. De bacterie die de ziekte veroorzaakt, kan zich alleen onder gunstige weersom standigheden vermenigvuldigen: wan neer het water warmer wordt dan 20° C, en in een eiwitrijke omgeving. Dode vogels en vissen vormen zo'n omgeving en zijn daarmee een bron van besmet ting. Regelmatig zijn mensen van Natuurmo numenten in het veld te zien op zoek naar dode of zieke vogels. Ze brengen de zondere aandacht! Hulpvragen van deze bevolkingsgroep liggen voor een belangrijk deel op dit terrein. Om de onafhankelijkheid te bevorderen zou een kursus om beter inzicht te krijgen in het eigen inkomen, pensioenregeling, belasting, huursubsidie, enz. een goede start kunnen zijn. Vervoer is voor ouderen zeer belangrijk. Mobiliteit is onverbrekelijk verbonden met de integratie en participatie van ouderen in de samenleving. Veel oude ren ondervinden vrijheidsbelemmerin- gen op het gebied van transport. Vervoer van deur tot deur, aangepast en wel, 7 dagen per week, ook 's avonds én voor een vergoeding vergelijkbaar met de strippenkaart is absoluut geen over bodigheid. Het 'samen tafelen' is een van de meest geschikte gelegenheden tot het leggen van sociale kontakten en kan enorm bij dragen aan de stimulering tot participa tie in de kulturele dienstverlening. Eet projekten voor ouderen hebben hun funktie in de samenleving allang bewe zen en hebben een geweldige uitstraling gekregen. Uiteraard is voor de uitvoering van deze projekten geld nodig. De voorstellen zijn zodanig gemaakt dat zij steeds op éénmalige subsidies kunnen funktione- ren. Per jaar kan dan weer opnieuw Kllnkerlandseweg 9 Tel. (01875) 22 35 3244 BD Nieuwe Tonge Fax (01875) 19 85 SLAAPADVISEUR EN WONINGINRICHTING Haveneind 9a 3245 LM Sommelsdijk Tel.: 01870-82374 GORDUNEN - VITRAGE - ZONWERING LAMINATEN - TAPIJTEN - BEHANG bekeken worden of voor voortzetting weer een aanvraag gedaan zou moeten worden. Bij andere gemeenten werkt het zo dat in het laatste kwartaal van het dienstjaar bekeken wordt waar (op welke afdelin gen) nog enige financiële ruimte over schiet en gekozen kan worden om middelen ter beschikking te stellen voor Sociale Vernieuwingsdoeleinden, die in het merendeel van kortlopende of tijde lijke aard kunnen zijn. De stichting Bejaardenwerk hoopt dat op deze wijze een nieuwe bijdrage gele verd kan worden aan het welzijnswerk voor ouderen, want dat zijn belangen die haar uiteraard na aan het hart lig gen. Zij is er voor de ouderen! G. van Middelkoop (welzijnswerker voor ouderen) voor Goeree-Overflakkee Verkoop -I- Service (01871) 16 62 Verkoop na 17.00 uur C. Breen, (01878) 24 96 zieke vogels naar een opvangcentrum in Ouddorp. Klaske Voogd geeft de vogels de eerste hulp aan de Molenweg 26. Daarna gaan ze naar het opvangcen trum 'vogelklas Karel Schot' in Rotter dam voor verdere behandeling en ver zorging. Als ze vroeg genoeg gevonden zijn, is de kans op overleving groot. Dode vogels worden verzameld en uit het gebied gehaald. Tot nu toe zijn dat in Scheelhoek telkens een tiental vogels, met name wilde eenden, wintertalingen en meerkoeten. Gelukkig zijn in 't Kiek gat nog geen dode vogels gevonden. Mensen die vanuit de vogelobservatie- hut 't Kiekgat bekijken, zullen soms de medewerkers van Natuurmonumenten op hun speurtocht in beeld krijgen. De vogels gaan dan de lucht in en zullen veelal elders rust zoeken. Helaas is deze verstoring nodig om te proberen mas sale sterfte van vogels te voorkomen. Bijna over.... De regen en koude nachten zijn heel welkom in de strijd tegen het botulisme. Hopelijk is het speurwerk dit jaar alleen nog nodig als nazorg en blijft de schade beperkt. Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94 Voor topk*ali!ei! goede service en voorde'.ige pri/zen. FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER ^3 ^n C3 ^3 CJ FOTO •VIDEO* AUDIO C^ o C3 CJ Wesfsiraal 35 - Molenweg 4 - Ouddorp Telefoon (01878) 16 12 en 21 20 Filiaal Renesse Printshop - Hogezoom 172 - Telefoon (01116) 24 00 Filiaal Sommelsdijk: Weslkrakeelstraat 8 - Sommelsdijk - Teletoon I01B7018 68 41 Van die wagen werd een toenemend gebruik gemaakt. Vorige week waren zelfs 21 ritten nodig, waarom burg. Van Velzen, die als voorzitter van de Stich ting de nieuwe wagen in ontvangst nam, het prees dat Gedeputeerde Staten een zodanig ambulance-spreidingsplan heb ben opgesteld dat de stationering van een ambulance in Ouddorp onbedreigd is. Tussen de Stichting Rode Kruis Ambulance Ouddorp en de ambulance dienst die nu nog door het ziekenhuis te Dirksland wordt geëxploiteerd zijn be sprekingen gaande om tot één stichting ter exploitatie van de drie ambulances te komen; overeenstemming is er de statio- neringsplaatsen te laten zoals ze zijn, twee in Dirksland en één in Ouddorp. De langgerektheid van het eiland en de zomerdrukte in Ouddorp geven daar alle aanleiding toe. De Ouddorpse ambulance maakt ruim vierhonderd rit ten per jaar. OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK De damver. 'Denk en Zet", die al 55 jaar aktief is, biedt gevordere -, zowel als begin nende dammers graag de gelegenheid met de vereniging kennis te maken. Ook de jeugd is van harte welkom. Er wordt vanaf 7 september weer elke maandagavond gespeeld in de zaal van hotel 'Bellevue', vanaf 8 uur. Wie geïnteresseerd is in ver enigingsverband de damsport te beoefe nen is maandagavond 7 september welkom op de jaarvergadering. Wedstrijdleider H, Koese...(01870) 8 62 88 voorzitter A. Knape(01870) 8 25 81 De exploitatiekosten worden in reke ning gebracht bij de zorgverzekeraar en, bij transport van niet-verzekerden, bij de patiënten die worden vervoerd. De exploitatielasten van de Ouddorpse ambulance worden aanzienlijk beperkt doordat de bemanning uitsluitend op vrijwillige basis gebeurt zonder dat daar een vergoeding tegenover staat. Bij de overdracht waren dinsdagmiddag een drietal chauffeurs en meerdere begelei ders aanwezig. Uit handen van burg. Van Velzen kreeg Dimmen Hoek de autosleutels aangeboden, geflankeerd door collega-chauffeurs Maarten van Wijk en Rinus Bruggeman. Dhr. Smeenk van leverancier NEDAM - die het andermaal een genoegen had gevonden een ambulance voor Oud dorp 'samen te stellen' - gaf de helpsters uitleg over het gebruik van de appara tuur van de nieuwe en uiterst complete ambulance. Ook aan ambulancehelp ster Thea de Koning die ruim twintig jaar geleden in Rotterdam uit het eerste Ouddorpse ambulancebusje tuimelde. Burg. Van Velzen overhandigt de sleutel aan ambulance-chauffeur Dimmen Hoek: midden: dir. Smeenk van Nedani. toen de remmen blokkeerden.... De patiënt bleef gelukkig ongedeerd, maar Thea lag met schaafwonden aan armen en knieën op straat. Voor het gebruik van de ambulance wordt - voor de eerste honderdvijftig kilometer - per km. ƒ3,- in rekening gebracht. Het tarief wordt voorts bij elke uitruk belast met een vast aanslag van 197,35, 36,30 toeslag voor de C.P.A en nog een tijdelijke toeslag van 93,40. Ouddorp kreeg z'n eerste ambulance in 1972, een Fiat 238 busje, gevolgd door nieuwe Mercedessen in 1977 en 1984. E.H.B.O.-vereniging EPU, afdeling Som melsdijk, wil in september een nieuwe cursus voor E.H.B.O. starten. Voor inlichtingen en opgave: L. Schelle- vis, tel. (01870) 8 47 69. Langeweg 38 Nieuwe Tonge tel. 01875-1396 Deelname is mogelijk voor wie woon achtig is op Goeree-Overflakkee, Schou- wen-Duiveland, Tholen en St. Philips- land. Zoals bekend moeten de deelnemers, behalve een vrij werk, ook een verplicht werk spelen. Zij hebben de keuze uit: - Koraal met 2 variaties uit de Tien Koraalpartita's (de z.g. 'bruine bundel van de VOGG); of: - Twee koraalbewer kingen uit de Choralvorspiele band I van G. Ph. Telemann (uitgave Barenrei- ter3581)' De maximale spedlduur (verplicht vrij werk) is 15 minuten. De jury bestaat dit jaar uit Dick Sanderman, organist te Rijssen en Christiaan Ingelse, organist van de St. Janskerk te Gouda. Inschrijfformulieren zijn vanaf 1 sep tember verkrijgbaar op onderstaand adres. Deze moeten voor 26 september geretourneerd zijn. Er kunnen maxi maal 20 deelnemers meedoen, zodat de volgorde van binnenkomst bepalend is. Het inschrijfgeld ad. ƒ25,- moet even eens voor 26 septembera.s. overgemaakt zijn op postbanknummer 714795 t.n.v. Stichting Kerkconcerten Goeree-Over flakkee te Stad aan 't Haringvliet. Inschrijfformulieren en eventuele ver dere inlichtingen zijn verkrijgbaar op onderstaand kontaktadres: T. C. van Dieren, Berkenhof 14, 3241 BA tel. (01870) 8 35 37. De organisatie van het orgelconcours is, evenals voorgaande keren, in handen van de Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee, in samenwerking met de Vereniging van Orgelvrienden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1