EIUVtlDEfi-IIIEÜWS Kalm aan in de buurt van scholieren MILIEU Overdenking WN doet beroep op automobilisten uit de Heilige Schrift Evenementendag in Stellendam Ook de gemeente Oostflakkee houdt open huis Borstvoeding: natuurlijk afbouwen ^^xvCENr/?^ 'V zaterdag 29 augustus P.v. De Luchtbode pimpernel VERVOLGVERHAAL £/PJLJu|\i\. No. 6127 Op 17 augustus viel op de Floriade in Zoetermeer het startschot voor de nationale aktie 'Wij gaan weer naar school', die bedoeld is om de ver keersveiligheid van kinderen en jon geren (4 - 17 jaar) op de schoolroute te vergroten. De manifestatie op de tentoonstelling is een gezamenlijk initiatief van Veilig Verkeer Neder land (WN) en het Provinciaal Over legorgaan Verkeersveiligheid Zuid- Holland. Gemeentelijke aktie Brilcentrum Keuvelaar heeft een schitterende kollektie speelse, vlotte, leuke, gekke, oersterke, maffe, modieuze, flitsende, fleu rige, kleurige kinderbrillen. Kom kijken bij Keuvelaar. Zandpad 56 Middelharnis Tel. (01870) 8 34 37 - 4 - 2e Blad VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1992 Gedurende de aktieperiode worden automobilisten extra geattendeerd op de aanwezigheid van veel scholieren die in de eerste weken na de lange zomer vakantie (weer) moeten wennen aan hun dagelijkse gang naar en van school. Zo wordt gevraagd snelheid te matigen in de buurt van onderweg zijnde scho lieren en bij scholen. De leerlingen van het basisonderwijs en van het voortgezet onderwijs zijn overi gens zelf ook een doelgroep van de aktie. Hun aandacht wordt gevestigd op de gevolgen van eigen verkeerd weggedrag. De leerkrachten worden suggesties aan gereikt hoe zij de continuïteit van ver- keersonderwijs kunnen waarborgen; dit is vooral van belang in het voortgezet onderwijs waar verkeerseducatie (nog) niet verplicht is. Verder wordt de aktie 'Wij gaan weer Afgelopen maand werden bij het Coör dinatiepunt Milieu te Oude Tonge onder meer de volgende zaken bekend en behandeld. Op 1 augustus vond er een milieuvlucht boven Goeree-Overflakkee plaats; daar bij werd onder andere vastgesteld dat er een perceel stro was afgebrand te Mid- delharnis en dat er sprake was van een tweetal nieuwe stortplaatsen in de ge meente Goedereede. Ook werd er in Den Bommel een nieuwe rijpadverhar- ding met puin gezien. Aangaande de stortplaatsen en de puinverharding stel len de provincie-ambtenaren een onder zoek in. Er wordt op gewezen dat men bij verhar den of dempen met puin vergunning- plichtig is ingevolge de bepalingen van de Afvalstoffenwet. Tevoren dient deze vergunning dan ook aangevraagd te worden bij: Provincie Zuid-Holland, Lijsterweg 345, 3362 BJ Sliedrecht, tel. (01840) 129 44. Met het projekt Toepassing bestrij dingsmiddelen" wordt deze maanden door de politie extra gecontroleerd op deze materie. Speciaal bespuitingen met vliegtuigen en handelingen bij watervul- plaatsen krijgen meer aandacht. De indruk is tot op heden dat men meren deels zeer zorgvuldig te werk gaat. Toch werden ook klachten ontvangen aangaande stankoverlast en het onder spuitvloeistof raken van woningen en auto's. Naar aanleiding van klachten van bewoners uit Melissant over een zware gifstank, zou dan ook een onder zoek volgen. Men bleek een gewas naar school' aangegrepen om bij de wegbeheerders aandacht te vragen voor de aanpak van knelpunten in school- routes. "Wij gaan weer naar school', die duurt tot 25 september a.s. en wordt georgani seerd door Veilig Verkeer Nederland, de twaalf Regionale Organen voor de Ver keersveiligheid en een groot aantal gemeenten, is in de eerste plaats een gemeentelijke aktie. In veel plaatsen zijn comités gevormd waarin naast de gemeente zelf onder meer scholen, ouders, wegbeheerders, politie en de plaatselijke WN-afdeling vertegen woordigd zijn. De gemeenten hebben een aktiewijzer gekregen waarin wordt aangegeven welke aktiviteiten kunnen worden ondernomen. In de aktie 'Wij gaan weer naar school' is ook een belangrijke taak weggelegd voor ouders als het erom gaat een grotere ver keersveiligheid voor hun kinderen te bereiken. Voor dat doel is een ouder avondpakket samengesteld. Met behulp van onder andere een videoband kan tij dens een ouderavond bespreekbaar worden gemaakt welke rol de ouders kunnen spelen om de veiligheid te ver beteren van de schoolroute. Het motto van de aktie zal net als in voorgaande jaren worden uitgedragen door middel van spandoeken langs de wegen. bespoten te hebben tegen een luizen plaag. Het gebruikte middel stonk wel bijzonder maar was van een niet-ver- boden soort. In dit geval speelde het fraaie zomerweer ook een rol. Een akkerbouwer zou een ernstige waarschuwing krijgen vanwege een niet juiste sproeitankspoeling. Tegen de 49-jarige piloot van een spuit- vliegtuig van een onderneming uit Din- teloord, werd proces-verbaal opgemaakt vanwege het onzorgvuldig bespuiten van een perceel. Bij het aanvliegen werd meermalen de installatie te vroeg aange zet, met gevolg dat bermen, weg, bomen en een woning ook royaal met spuit vloeistof werden bedekt. Voorts werd te Ouddorp proces-verbaal opgemaakt in verband met het stoken van een aanzienlijke hoeveelheid bouw materiaal als dakspanten, platen, ge verfd en ander hout. Te Dirksland zou op een avond vastge steld worden dat een grote hoeveelheid houtsnippers op een akker brandden. Terzake dit afvalstoken werd proces verbaal opgemaakt tegen een fruitteler. Ook tegen een personeelslid en een ondernemer te Nieuwe Tonge zou pro ces-verbaal opgemaakt worden terzake het opstoken van een grote hoeveelheid afval bestaande uit o.a. asbest, glaswol, bestrijdingsmiddelenverpakkingen, plas tic en dergelijke. Verder werd bij enkele geringe gevallen nog waarschuwend opgetreden. Het beleid van de milieu-officier van justitie te Rotterdam blijft erop gericht om verbrandingen van alle afval in de open lucht te verbieden, respectievelijk te vervolgen. Evenals voorgaande jaren organiseert de ondernemersvereniging 'Stellen- dam' haar jaarlijkse evenementendag. Een dag voor jong en oud. Dit jaar staan er 50 kramen met allerlei han del. Zo is er speelgoed, kinderkleding, lederen kleding, kado-artikelen, rom melmarktspullen, en natuurlijk niet te vergeten allerlei etenswaren, zoals chinese loempia's, oliebollen, patat, ijs en gebakken vis mag natuurlijk niet onbreken in een vissersplaats als Stellendam. De dag begint om 9.30 uur en wordt geopend door wethouder Visser. Om 10.30 uur is er een hardloopwedstrijd voor de kleintjes t/m 12 jaar. Om 11.00 uur is er een optreden van majoretten- showpeloton 'Jong leven'. Om 13.00 uur is er een voetbaldemonstratie. Om 14.00 uur een optreden van gymvereniging 'Sparta'. Eveneens om 14.00 uur begint het jaarlijkse touwtrektoernooi. 's Morgens is de Boerenkapel aanwezig die een vrolijk stukje muziek laat horen. De hele dag kan de jeugd gratis gebruik maken van onder andere een rodeostier, een driaa- en zweefmolen en de wervel wind. De kinderen die graag ponyrijden kunnen zich op deze dag helemaal uitle ven, want dit is namelijk ook gratis. Ook staat er een reuzenspringkussen en zijn er miniscooters. 's Middags van 12.00 tol 16.00 uur lopen er levensgrote Disney-figuren over de Voorstraat, die gratis kinderverrassin gen uitdelen. Dit gebeurt door Donald Duck, Mickey en Minni Mouse. Om 19.30 uur is er een Disney-parade. Alle kinderen t/m 12 jaar kunnen zich verkleden als een van de figuren uit de Disney-sprookjes, daarna is er een rondgang door het dorp, m.m.v. muziek- fanfare 'De Hoop' en majorettenshow- peloton 'Jong leven'. Een deskundige jury beoordeelt de deelnemers op hun kreativiteit en reikt na afloop prijzen uit die bestaan uit geldprijzen van 25,-, ƒ50,- en f 15- voor elke categorie, meisje/jongen 0-6 jaar en 7-12 jaar. Indien men vragen heeft over deze dag, of men wil zich opgeven voor de Disney- parade, dan kan dat bij drogisterij Santi- fort (01879) 31 24 of H.C. Mode (01879) 3331. Wie is er onder u lieden die den Heere vreest, die naar de Stem Zijns Knechts hoort? (Jesaja 50 vers 10a) Het is de Koning der Kerk Zelf, Die in onze tekstwoorden spreekt. Hij komt met een zeer indringende en belangrijke vraag. Hij stelt deze vraag aan alle hoor ders van het Woord. Dat deze vraag gesteld wordt wijst er al op, dat het vrezen van de Heere geen vanzelfsprekende zaak is, ook al leven we op het kerkelijk erf en dragen we het teken van het verbond. Immers, de Heere Jezus, Die de hartenkenner en de nierenproever is heeft deze vraag ge steld. Deze vraag roept dan ook tot onderzoek op als het goed is. Dat is ook de gedurige arbeid van een begenadigde ziel, dat vaak gevraagd wordt aan de Heere: „Beproef vrij van omhoog, mijn hart wat voor Uw oog. Alwetende steeds openlag". Maar deze vraag bepaalt er ons ook bij, dat de Heere te vrezen geen onmogelijke zaak is. Altijd is er op aarde een Kerk geweest. Ze is vaak klein geweest, gelijk als in de dagen van Noach en Elia, maar ze is er altijd geweest en zal er ook altijd zijn, zolang de zon en de maan zullen schijnen. Deze vraag is ook zeer op zijn plaats. De Heere mag toch deze vraag wel stellen. Wat al een bemoeienissen heeft Hij gehad met het volk van Israël, maar ook met ons. We mogen Zijn Woord in onze woning hebben en onder de verkondi ging van Zijn Woord verkeren. We dra gen het teken van het verbond aan ons voorhoofd en hebben wellicht belijde nis gedaan in het midden der gemeente voor Zijn Aangezicht. We hebben al zoveel roepstemmen van Hem ontvan gen in ons leven. Wie is er nu onder ulie den, die de Heere vreest? Wat moet of mag uw antwoord op deze vraag zijn? Er wordt gevraagd naar de kern van de zaak. Het gaat erom dat we hier in de tijd stad Verderf verlaten en de weg des levens leren betreden. Wat zijn de kenmerken van de ware pel grim naar Sion? De Heere zegt, dat het diegenen zijn, die Hem vrezen. Hier wordt geen dienstbare vrees mee be doeld, dat wil zeggen, dat wij Hem vre zen/dienen om loon te verkrijgen. Hier wordt ook geen slaafse vrees mee be doeld, dat betekent, dat wij Hem dienen uit angst om anders straf te krijgen. In beide vormen wordt de beschaamdheid vanwege onze zonden gemist en tevens wordt er geen oprechte breuk met de zonde gevonden. De vrees waar in de tekst van gesproken wordt, is een vrees gegrond in de Liefde. De woonplaats van deze vrees is niet in het verstand van de mens, noch in zijn gevoel, maar door genade in zijn hart. Deze Liefde is wederliefde tot God, als vrucht van de Liefde van God tot de zondaar. Ze wordt door Zijn Woord en de werking van Zijn Heilige Geest in het hart van de zondaar gewerkt. Deze Liefde is een ontdek kende- maar ook een trekkende macht. Ze ontdekt de verloren zoon en ze trekt hem uit zijn ellendigheid tot de Vader. Ze ontdekt de kananese vrouw en ze trekt haar tot aan de Voeten van Chris tus. Deze vrees is een heilig ontzag voor de Majesteit en de Grootheid Gods. Deze vreze werkt een gebondenheid aan het Woord en afhankelijkheid aan de Troon der genade. Deze vreze geeft een vrees voor de wereld, de zonde, de satan en het eigen vlees. Deze vreze doet roe pen: „Wend, wend mijn oog van de ijdel heden af'. Deze vreze doet de hartelijke keuze: „Uw volk is mijn volk, uw God, mijn God". Deze vreze belijdt: „Ik ben een vriend, ik ben een metgezel, van allen die de Heere ootmoedig vrezen". Er staat nog een ander kenmerk in de tekst, namelijk die naar de Stem Mijns Knechts hoort. Er zijn zoveel stemmen te beluisteren in de wereld, maar ook op het kerkelijk erf De Heere zegt: „Mijn schapen horen Mijn stem en zij volgen Mij". Ja, welge- lukzalig is het volk, hetwelk het geklank kent". Dat is de stem, die uit het Woord en naar het Woord is. Dat is de stem van Hem, Die van eeuwigheid bereidt ge weest is om de deugden des Vaders op te luisteren en gezegd heeft: „Zie, Ik kom om Uw wil te doen". Mozes en de profeten hebben al van Hem gesproken, dat Hij Zijn stem zou verheffen op de straten om gebondenen te ontbinden en doven te doen horen en armen het Evangelie te verkondigen. Zodra de Heere komt wordt er een onlosmakelijke band gelegd met het Woord. Dat geschiedt door de verborgen werking van de Heilige Geest. Dat Woord wordt hun zoeter als honing en honingzeem. Door dat Woord wordt hun naam verklaard, namelijk zondaar, hun schuld en ongerechtigheid wordt hun ontdekt, hun natuur wordt inge leefd, namelijk onbekwaam tot enig goed en geneigd tot alle kwaad, hun afkomst wordt werkelijkheid, namelijk Adamskind en de donkere schuilhoe- ken van hun hart worden verlicht, zodat ze leren zien hun boosheid en vijand schap tegen God en hun overblijvende zwakheid ook na ontvangen genade. Maar hoewel het Woord hen zo onder wijst, hen afkeurt en er buiten zet, geen eigengerechtigheid kroont, toch krijgen zij dat Woord lief Ze hebben meer liefde tot dat Woord en Zijn stem in dat Woord, als dat ze ooit tot de wereld en de zondedienst gehad hebben. Ze hebben meer liefde tot dat Woord, als tot hun eigen vlees. Ze omhelzen dat Woord en nemen het aan als waarachtig en ge trouw. Ook als de stem van de Knecht hun toeroept hun behoud te zoeken bui ten zichzelf Als Hij predikt: „Wend u naar Mij toe en wordt behouden alle gij einden der aarde". Als ze als dorstigen genodigd en als goddelozen geroepen worden. Dan leren ze door de kracht van deze stem en op grond van deze stem uit te gaan uit henzelf en de toe vlucht te nemen tot Hem. Kent u deze eigenschappen van de pel grim voor eigen hart en leven? Mag deze hartelijke vreze en dit geklank van het Woord, wat deze vruchten uitwerkt in het hart en leven van de zondaar, ook gevonden worden op uw levensakker? Zonder deze vreze en buiten dit geklank om is geen leven, maar een eeuwig ziels- verderf Heden zo gij Zijn stem hoort, verhardt u toch niet, maar smeek toch om de bediening des Geestes, om toch deze vreze te mogen beoefenen en bij Zijn Woord als licht op het levenspad te mogen kennen. Want des Heeren vrees is rein, zij opent een Fontein, van heil dat nooit vergaat. Ouddorp D. Heemskerk Als enige gemeente op Goeree-Over flakkee doet Oostflakkee dit jaar mee met de landelijke Open Gemeentedag. Ongeveer 200 gemeenten houden tege lijkertijd in heel het land op 19 septem ber een open dag. Net als vorig jaar, toen er maar liefst 240 gemeenten meededen, kunnen de burgers een kijkje nemen in de (bestuurlijke) keuken van hun ge meente. Het projekt Gemeentedag beoogt het reilen en zeilen van de gemeente in de schijnwerpers te plaatsen. Voor die zaterdag, direkt volgend op Prinsjesdag is gekozen om het lokaal bestuur extra aandacht te geven in dezelfde week dat het rijksbeleid centraal staat. Veiligheid is dit jaar het centrale thema van de landelijke Gemeentedag. Eén van de belangrijkste taken van de over heid is immers het garanderen van de veiligheid van haar burgers. Ze dienen zo goed mogelijk te worden gevrijwaard van criminaliteit, ongevallen en ram pen. De gemeenten spelen hierin een grote rol. De politie en de brandweer zijn in vrij wel alle gemeenten betrokken bij de Gemeentedag. Onderwerpen waaraan aandacht wordt gegeven zijn criminali- teitspreventie/-bestrijding, verkeersvei ligheid, gebruik van verdovende mid delen enz. Allerlei organisaties zoals de GGD, EHBO, het Rode Kruis e.d. wor den bij de Landelijke Gemeentedag betrokken. In en rond het gemeentekantoor in Oude Tonge kunnen de bezoekers een kijkje nemen op alle afdelingen. Er kan informatie verkregen worden over het gescheiden inzamelen van chemisch afval en groente-, fruit- en tuinafval, dat per 1 januari 1993 ingaat, de nieuwe woningwet e.d. Er is een programma samengesteld voor jong en oud. Hier over kunt u meer informatie in de krant verwachten de komende tijd. Maak nu alvast een plaatsje vrij in uw agenda op zaterdag 19 september. Iedereen is van harte welkom van 10.00 tot 16.00 uur. HERKINGEN Bovenstaande postduivenvereniging nam op 15-8-92 deel aan een wedvlucht vanuit HAASDONK. Afstand 61 km. In con cours waren 210 duiven die om 7.45 uur zonder wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 08.34,27 uur en haalde een snelheid van 1240.28 m.p.m. De gedetailleerde uitslag luidt: M. Huizer 1,5,11,15,17,18,19,20,22,23, 39; H. Kievit 2; J. den Boer 3,6,7,8,12,13, 21314142; J. Molenaar 4, 9, 24, 28, 32, 36; A. Molenaar en zn. 10, 16, 25, 29, 33, 34,35,40; B. v.d. Ochtend 14; J. Kievit 26, 30, 38; C. Logmans 27, 37. ONTWERP ADVIES AANLEG ONDERHOUD Tel. (01876) 94 20, Herkingen K^ tuinarchitektuur hoveniersbedrijf b.v. Op woensdag 26 augus tus houdt Borstvoeding Natuurlijk haar maan delijkse informatie avond op Goeree-Over flakkee. Deze keer gaat het over het introduce ren van vaste voeding naast moedermelk: wan neer kun je daar het beste mee beginnen; zit in borstvoeding wel voldoende ijzer en vitaminen?; hoe kun je de borstvoeding het beste afbou wen? We hopen deze avond ook informatie te geven over afkolven: incidenteel of regelmatig afkolven, met de hand of met een borstkolf we hebben heel veel tips voor je. Ben je geïnteresseerd? Vanaf 19.45 uur ben je welkom op Langeweg 40 in Oude Tonge. Voor meer informatie kun je bellen naar Anne Dogterom, tel. (01875) 23 94. :fifJt-'f^'^'f'f¥*****'f*******'^***'f*********'f*******'f*'f*'f4-¥**¥**************'f*tt*'*-'f*'^'f4-**'f** Het is misschien de laatste maal; als de vorst invalt, is de kans verkeken". „Zou jij nog een keer terug willen, Wil lem?" vroeg de hoofdman. „Ik heb geen bezwaar voor mij zelf', zei deze, „de Engelsman moet zelf het risico nemen; hij kent de kust en de gevaren even goed als ik". „Nu, dan voor de laatste maal", zei de hoofdman. „Brengen jullie inmiddels de balen maar naar de boer, de wagen is nu zwaar genoeg beladen". De boot ging voor de derde maal te water en de voerlieden reden met de zware wagen naar de plaats van bestemming. De windkracht was afgenomen, daardoor was de zee wat kalmer, maar toch bleef de tocht nog altijd gevaarlijk. De eb zette door. „De Engelsman komt veel te dicht onder de kust", zei Willem tot zijn zwoegende makkers en hij schreeuwde boven het bulderen van de golven, toen hij de koopvaarder naderde: „Stuur West, je loopt gevaar!" Maar dat ging niet zo makkelijk; de eb zoog het schip wel weg, doch wind en golven dreven het naar de kust. Daar viel de lijn over de roeiboot. Inhalen; de kleine boot danste naast het grote schip. „Ga toch uit de kust", schreeuwde Willem weer. „Ik doe mijn besf', riep de kapitein terug, maar nauwelijks had hij dat gezegd of daar gebeurde het vreselijke: een zware grondzee rees onder het schip op, droeg het omhoog en wierp het door de kokende branding heen, wel vijftig meter naar de kust toe. Daar liep het water onder het schip weg en met een zware schok plofte het op een der ban ken; daar bleef het onwrikbaar vast liggen. Door de geweldige kracht was gelukkig de lijn, die het aan de boot verbond, afgeknapt. Willem liet de roeiboot snel wenden; met inspan ning van alle krachten roeiden zijn mannen naar het schip toe om zo mogelijk nog hulp te bieden, doch toen hij er aankwam, zag hij onmiddellijk dat hulp hier onmogelijk was. Het schip zat onwrikbaar vast, woest sloegen de golven tegen de achtersteven. „We zullen de reddingboot in zee laten", schreeuw de de kapitein, dan roeien we naar het strand, we nemen zoveel mogelijk van de lading mee". Dat was gemakkelijker gezegd dat gedaan, doch na een half uur ploeteren en zwoegen, werd het plan volvoerd en spoedig waren allen behouden aan wal. „Zou het schip met de vloed morgenochtend niet los kunnen komen?" vroeg de kapitein, toen hij op het strand naar zijn vaartuig keek, waarvan hij de omtrekken vaag kon onderscheiden. „Neen", was het antwoord, „misschien is het mor genochtend al uit elkaar geslagen". De aanvoerder nam nu weer de leiding: „De schipbreukelingen gaan naar de schuur, daar kunnen ze de nacht doorbrengen. Een van jullie zal ze er heen brengen". Zo geschiedde; een ogenblik later waren allen vertrokken. Eenzaam en verlaten lag het strand. Bij de boer, waar de goederen heengebracht wer den, waren nu allen in de weerom de balen in een verborgen hoek van de schuur te brengen. Toen ze neergelegd waren, werd er hooi over gelegd. „Nu naar binnen, jongens", zei de aanvoerder, toen het werk klaar was. In de ruime huiskamer schaarden ze zich om de brandende haard; de boerin had koffie gezet en boterhammen klaargemaakt. Onder het eten kwamen de kooplieden, die de waren in ontvangst moesten nemen en gewaarschuwd waren, dat de buit binnen was, in de kamer. Er werd afgerekend, elk van de mannen kreeg zijn aandeel, dat niet tegenviel. Spoedig daarop verlieten de meesten de boerderij, ze gingen terug naar de gewone ver blijfplaats. Kees en Willem zouden op de boerde rij blijven. De volgende morgen moesten ze naar Amsterdam; van de boerderij behoefden ze maar een klein uur te lopen naar de trekschuit. HOOFDSTUK 2 Na de stormachtige nacht was er een rustige mor gen aangebroken. De wind was in de nanacht van het Noordwesten door het Noorden naar het Oos ten gelopen. „Er zit vorst in de lucht", zeiden de weerkenners. Het scheen ook of het al iets gevroren had. Maar dat kon men in Amsterdam niet zien, wel voelden de bewoners van de hoofdstad, dat het veel kou der was dan de vorige dagen. De huisvrouwen lieten zich daardoor niet af schrikken. Het was Zaterdag, de kamers moesten gedaan worden, van stof gereinigd, en dat kon alleen, als de ramen hoog openstonden. Dat was ook het geval bij de familie Sweers, die een eenvoudig, net huisje aan de stille zijde van de Westermarkt bewoonden. Moeder en dochter waren ingespannen in de weer in de ruime voor kamer. Daar klonken de opwekkende tonen van het carillon door de ijle lucht en tien helle slagen verkondigden aan de omgeving, dat het tien uur was. „Al tien uur", zei moeder, „we moeten opschieten, willen we op tijd klaar zijn". „Het meeste werk is al gedaan", zei de dochter, „we zijn zo klaar". „Dat is waar, maar we moeten ook aan de boven kamers denken", hervatte de moeder. „Vader werkt vanmiddag niet; hij komt vroeg thuis. Hij zal zich vóór het middagmaal nog willen wassen en klaar maken voor de Zondag. De kachel moet boven aangelegd worden en de wastafel in orde gebracht. Ik verwacht vanmiddag je broers ook; die zullen nu toch eindelijk wel weer eens thuis komen. Ze zijn al een maand weg". „Ik hoop, dat zij komen!" zie Corry. Als de broers thuis waren, was er gezelligheid en vrolijkheid in huis. „Wil ik alvast nu maar naar boven gaan?" „Ja, doe dat, Corry, zet de boel voor vader gereed en kijk ook eens of in de kamer bij je broers alles in orde is. We zullen een kruik in hun bed leggen, ze moeten nu maar een poosje verwend wor den". „Ja, ja", zei het meisje lachend, „de broers zijn moeders lievelingen; dat zijn de heren, die bediend moeten worden. Maar ik denk, dat ze de kruik overbodig zullen vinden", „Doe het maar, kind, ze hoeven het niet te weten. We halen de kruik vanmiddag er weer uit". „Ik ga al", zei Corry en zingend liep zij de trap op. Spoedig bewees een luidruchtig gestommel, dat zij boven druk bezig was. Het carillon had zich inmiddels alweer enige malen laten horen, het speelde elk kwartier. Daar begon het voorstel weer. Corry keek naar buiten; daar boven rankte de spits van de hoge toren, de keizerskroon flonkerde in al zijn kleurenpracht in het gouden zonlicht. Geboeid bleef het meisje enige ogenblikken naar buiten kijken. „Mooi, die toren", dacht ze. Maar lang tijd om te mijmeren had ze niet. Ze moest voortmaken met haar werk. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 5