Marco Bakker geeft startschot voor omloop Goeree-Overflakkee Politieberichten Braderieën Middelharnis met old-timer- en klassiekershow besloten Kruispunt Staverseweg - Dorpsweg wordt waarschijnlijk opgeheven Twee gewonden bij botsing tegen boom Bingo te Dirksland Jongeman uit Stad verongelukt Taxatie maten en gewichten Middelharnis Dorpshuis Oud-Vossemeer bijna klaar! Speelmiddag 'De Flipjes' um Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Havenhoofd Middelharnis 21.00 uur Visafslag Stellendam Deltahaven 23.00 uur Toppershoedje Ouddorp.... 01.00 uur Toegang tot het strand bij Vuurtoren 02.30 uur Bezoekerscentrum Grevelingen restaurant De Punt 03.00 uur Watersport v.d. Velde Herkingen 08.00 uur Finish Ooitgensplaat vanaf 12.00 uur. Inbraken en diefstallen Verkeer Bo tulisme ^QMBI 65e Jaargang No. 6126 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie; Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52.00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Vrijdag 28 augustus om 19.00 uur gaat vanuit Ooitgensplaat de 24-uurs wandeltocht over de buitendijken van Goeree-Overflakkee van start. Bijna 300 deelnemers gaan dan een poging doen om die 24 uur het voormalige eiland rond te wandelen. 110 kilome ter over grasdijken en strand, door natuurgebieden als 'De Kwade Hoek' en 'De Scheelhoek', over de Slikken van Flakkee en de bitumen dijken vanaf Herkingen tot Ooitgensplaat. Een uitdaging om de finish te halen voor de deelnemers, niet op tijd, maar louter als prestatie wordt deze tocht nu voor de derde maal gehouden. Een initiatief dat ontstaan is in de regio Goeree-Over flakkee groeit nu uit tot een nationale gebeurtenis. De deelnemers komen uit het hele land. Op deze wijze kan de schoonheid van Goeree-Overflakkee op een aparte wijze worden beleefd. Kan bij maanlicht het strand worden bewandeld. Maar storm en regen zijn natuurlijk ook niet uit gesloten. Marco Bakker geeft het startschot. Als ambassadeur van het Wereldnatuur- fonds. De lopers hebben van de organi satie het verzoek gekregen om zich per afgelegde kilometer te laten sponsoren. SOMMELSDIJK Uit eerdere persberich ten is bij u bekend, dat er in het Streekmu seum Goeree-Overflakkee een expositie van oude Nederlandse maten, gewichten en weeg werktuigen is te zien. Deze voorwerpen zijn afkomstig uit de privékoUektie van de heer J. Zodenkamp uit Prinsenbeek. Laatstge noemde is een expert op het gebied van de Nederlandse maten en gewichten. Hij zal de volgende zaterdagen (22 augustus, 5 en 26 september) weer in het museum aanwezig zijn om meer over de door u meegebrachte maten en gewichten te vertellen en ze eventu eel te taxeren. Vrijdag 21 augustus om 20.00 uur is er weer Bingo te Dirksland in de EHBO- zaal aan de Philipshoofjesweg. Dat is achter de brandweerkazerne. Er staat weer een volle tafel met prijzen op u te wachten. U zoekt bij een volle kaart zelf uit. Vanaf 7 uur staat de koffie klaar; deze is gratis, evenals de eerste ronde. Na afloop krijgt ieder nog een prijsje mee. Deze bingo is voor de eerste keer voor de nieuw opgerichte Dirkslandse KJeindie- renvereniging. Heeft u vragen over de verzorging of wilt u een diertje aan schaffen komt u dan voor 8 uur even langs. Leden van de Dirkslandse Klein- dierenvereniging krijgen een boekje Bingo-kaarten extra. De contributie van de vereniging is slechts ƒ5,- per jaar. Wilt u ons steunen komt dan deze avond naar Dirksland. Voor inlichtingen kunt u ons ook bellen (01878) 38 11. Wij kopen ook uw dieren in. Dat geld, dat door de deelnemers bij elkaar wordt gelopen is bestemd voor het wereldnatuurfonds. Vandaar de aan wezigheid bij de start van deze monster- tocht van de ambassadeur. De finish wordt verwacht op zaterdag 29 augustus in Ooitgensplaat. Op de Kaai kunnen de lopers naar verwachting vanaf 12.00 uur verwelkomd worden. Een sfeer van gezelligheid, saamhorig heid en spanning heerst op die plaats. Dit kunt u aan den lijve beleven. Ieder een is daar welkom. Op de route zijn ook een aantal plaatsen waar het publiek welkom is. U ziet daar de lopers zwoegen, zij worden daar ver zorgd, er wordt gegeten en voor het publiek is de horeca ook toegankelijk. Publieksplaatsen Deelnemers worden verwacht: Afgelopen dinsdag werd er op klaar lichte dag ingebroken in een woning te Oude Tonge. De buit bestond uit juwe len en stereo-apparatuur. In de nacht van maandag op dinsdag werd er ingebroken in een verenigings gebouw in Oude Tonge. Hier werd stereo-apparatuur, kleding, geld en drank weggenomen. In de nacht van zondag op maandag werd er ingebroken in een bedrijfspand in Dirksland. Uit het bedrijf werden diverse goederen weggenomen, waaron der communicatie-apparatuur. De scha de is aanzienlijk. Afgelopen zaterdag was een 17-jarige inwoner uit Ooitgensplaat gaan crossen in een auto. Hierbij raakte hij echter van de weg en belandde in een sloot. De jon gen kwam er zonder verwondingen af, maar zijn auto was total loss. Tegen de jongen wordt proces-verbaal opge maakt. Afgelopen week werd een inwoner uit Den Bommel aangehouden, daar hij een auto bestuurde terwijl hij teveel alkohol genuttigd had. Zijn ademalko- holgehalte bleek 345 ug/1 te bedragen, hetgeen hem op een bekeuring van ƒ400,- kwam te staan. Dit weekend werd een veertigtal eenden dood aangetroffen in de buurt van de De 25-jarige Jacco van Gurp uit Stad aan 't Haringvliet is in de nacht van don derdag op vrijdag, plm. kwart over één, dodelijk verongelukt op de autosnelweg ter hoogte van Nieuwegein bij Utrecht. De Stadse jongeman werkte sinds kort op het hoofdkantoor van de Rabobank in Utrecht en was donderdagavond samen met zijn in Utrecht studerende Middelharnisse nicht Corrie Vis op zoek geweest naar woonruimte. Rond één uur 's nachts was hij, ondanks het slechte weer, toch nog richting zijn appartement in Den Haag gereden, maar waarschijnlijk door het vele regen water op de weg is hij in een slip geraakt waarbij zijn wagen met de linkerflank tegen een lichtmast botste. Het ongeluk werd door twee politiesurveillanten ge zien. Het slachtoffer werd naar het zie kenhuis in Nieuwegein gebracht maar zijn verwondingen bleken de dood ten gevolge te hebben gehad. SINT ANNALAND de grondige opknapbeurt van het dorps huis 'De Vossenkuil' in de Thoolse kern Oud-Vossemeer is bijna voltooid. Ook de vertimmering van het vlakbij gelegen Groene Kruisgebouw is op een haar na afgerond. De officiële heropening van het gehele complex zal plaats hebben op donderdag 10 september. De gemeente Tholen heeft zo'n zes en een halve ton in het projekt gestoken. Gezien de droevige staat waarin 'De Vossenkuil' verkeerde, was een verbouwing dringend noodza kelijk. Zo was het dak slecht en had de grote zaal een nieuwe parketvloer nodig. Ook de muren zijn bijgewerkt. Verder is het dorpshuis gebruiksvriendelijker ge maakt. Het Groene Kruisgebouw moest onder meer vertimmerd worden om de plaatselijke bibliotheek te kunnen her bergen die eerst in 'De Vossenkuil' zat. In het kruisgebouw heeft de uitleen meer ruimte tot haar beschikking, ook een tandarts, een fysiotherapeut en de kruisvereniging 'Rondom de Ooster- schelde" maken gebruik van het Groene Kruisgebouw. 'De Vossenkuil' biedt onderdak aan tal van verenigingen en aan een bejaardensociëteit. De verbou wing heeft ongeveer een half jaar ge duurd. buitenhaven te Middelharnis. De ver moedelijke doodsoorzaak van de dieren is botulisme. De dode dieren worden in verband met besmettingsgevaar zo snel mogelijk opgeruimd. Een ieder wordt verzocht geen eenden te voederen in de buurt van het Haringvliet. Daar de die ren als gevolg hiervan in groepen bijeen komen, is het besmettingsgevaar dan zeer groot. Verder wordt u verzocht bij aantreffen van dode of zieke dieren dit te melden bij de politie. Dringend advies is de dieren niet zelf aan te raken of mee te nemen. De dode dieren zullen worden opgeruimd. Voor zieke dieren is er, bij tijdig ingrijpen, een goede behande lingsmethode. De reeks zomerbraderieën in Middelharnis is j.l. vrijdagavond met een show van klassiekers en old-timers, oude trakto- ren en legervoertuigen afgesloten. Opnieuw had die veler belangstelling al was de deelname wat minder dan in vorige jaren. De kritische jury, die lette op onder ander de originaliteit en de staat van onderhoud van de wagens, riep de TR 4 A Triumph 1966 sportwagen van dokter G. J. Wieringa als de winnaar uit. De restauratiebeurt die driejaar duurde kreeg der halve aller waardering. De wagen staat op de foto links. De 2e prijs in de categorie klassiekers was voor de Mercedes 220 Gabrio B van dhr. De Jonge uit Den Briel en de 3e prijs was voor de TR 6 van Alexander Bienefelt (midden op de foto). De wagen rechts op de foto kreeg de Ie prijs in de categorie old-timers. Het is de MG-TD 1946 van Peter Jansen uit Bruinisse. !^:-«:'^!||^;ii^f;?.ï?5iï^-|iift^*--^^ SOMMELSDIJK Het is heel waarschijnlijk dat de Provincie het kruispunt Staverseweg - Dorpsweg te Sommelsdijk definitief gaat afsluiten om voor taan alle verkeer naar en van Middelharnis en Som melsdijk via de Langeweg te leiden. Voor die weg zal die ingreep een extra belasting betekenen van 4300 voertuigen per etmaal die nu van het kruispunt Dorpsweg gebruik maken. Sluiting dreigt omdat het te gevaarlijk is. Het kruispunt ligt ook op een te geringe afstand (600 meter) van de afslag naar Middelharnis. Een en ander vernam wethouder A. Tiggelman uit een rapport over de Verkeersveiligheid van de Commissie Verkeer en Vervoer van de Provincie. Het verdient, volgens het rapport, uit een oogpunt van verkeersveiligheid aanbeveling het kruispunt op te heffen. Inmiddels heeft de Middelhar nisse wethouder, verbijsterd over dat voornemen, met de provinciale vertegenwoordigers kontakt gehad; die heb ben hem al laten weten dat aan verlegging van het kruis punt naar b.v. de Molenweg of over de beveiliging met verkeerslichten niet te denken valt. Er lijkt nog te zullen worden gesproken over versobering van de kruising maar ook die door dhr. Tiggelman aangedragen optie lijkt bij de Provincie weinig gehoor te zullen vinden. De Provin cie lijkt met één ontsluiting te willen volstaan, zoals dat recentelijk ook bij Goedereede werd toegepast. Ook daar werd een entree tot het stadje, ter hoogte van het gemeen tehuis, opgeheven. De kruising heeft een bezwaard verleden met drie dode lijke verkeersslachtoffers in de jaren "88 t/m '90. Eén bromfietser en twee oudere fietsers kwamen er om het leven toen ze de kruising overstaken. Dergelijke kruisingen komen bij de Provincie op een z.g. 'black-spot'-lijst om, waar mogelijk, te worden opgeheven en volgens de Pro vincie kan dat in het Sommelsdijkse geval zonder proble men omdat een andere kruising beschikbaar is. Die zou evt. van een rotonde kunnen worden voorzien. De Provin cie betrekt in de afwikkeling van komend en gaand verkeer ook de Oudelandsedijk, richting watertoren. Wethouder Tiggelman kan het nauwelijks nog geloven, maar hij is wel met de neus op de feiten gedrukt. Hij heeft de Provincie inmiddels gewezen op de belangrijke funk- tie van de Dorpsweg, waarvan ook door het openbaar ver voer gebruik wordt gemaakt. Tuincentrum Graka, de fa. Mastenbroek en de tuinderij van de fam. Klijn hebben er hun bedrijven en 't lijkt nauwelijks denkbaar de Lange weg met 4300 voertuigen per etmaal extra te belasten. Nu al rijden er dagelijks 10.450 voertuigen over de Langeweg (bij Garage Knöps). Dhr. Tiggelman neemt zich voor zich met alle middelen tegen opheffing van de kruising te verzetten. Tegenover de ongelukken die zich in de beginjaren voordeden stelt hij dat die in '91 en tot dusver ook in '92 geheel uitge bleven zijn. Afsluiting van de Sommelsdijkse kruising zou, zo vreest de wethouder, nauwelijks te voorziene gevolgen hebben, omdat het wegenpatroon in Sommelsdijk duidelijk met het oog op de ontsluiting via de Dorpsweg is aangelegd. Wel wenselijk -, maar zeker niet aannemelijk zou het zijn dat - bij afsluiting - het komend en gaand verkeer naar en uit Sommelsdijk van de Kon. Julianaweg gebruik zou maken. OUDDORP Speeltuinvereniging 'De Flipjes' organi seert op woensdag 19 augustus een unieke speelmiddag voor jong en oud. Met originele Vlaamse gezelschapsspel len. Aanvang van de spelen in de speel tuin om 14.00 uur. Voor topkwaliteit, goede service en voordelige orljien: FOTO - FD.M - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER IC=3 C3 a FOTO VIDEO AUOIC Weststraat 35 - Mo/enwag 4 - Ouddorp - Teletoori (01878) 16 12 en 21 20 Filiaal fier\esse: Printshop - Hagezoam 172 - Teletoor] (01116) 24 00 Filiaal Sommelsaijk: Westkrakeeisiraal 8 - Sorvmelsóilk - Telefoon (01870) 8 684 OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. J. J. Tanis van Lisse. MELISSANT woensdagavond 7.30 uur ds. D. Rietdijk van Moerkapelle. HERKINGEN woensdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse. MIDDELHARNIS woensdagavond 7.30 uur ds. W. Hage van Krui- ningen. NIEUWE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. C. Hogchem van Borssele (bed. H. Doop). OUDE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krab be ndijke. OOLTGENSPLAAT woensdag avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. Zondagmiddag zijn twee inwoners uit Middelharnis, M. O. en J. den B.. met hun Honda personenwagen in de Staakweg te Dirksland, tegen een boom geschoven, waarbij beiden zodanig werden verwond dat ze in het ziekenhuis moesten worden opgenomen; de auto werd aan de linkerflank, waar de bestuurster mej. M. Ouwens zat, totaal in elkaar gedrukt. Het ongeluk gebeurde toen de Honda, van Middelhar nis op weg naar het Ouddorpse strand, ter hoogte van de boerderij van (vroeger) Warnaer, nu Van Nieuwenhuyzen sr., een tegemoetkomende Renault 5 schampte en vervolgens uit koers raakte en in de rechterberm tegen de boom belandde. De bestuurster van de Renault 5, mej. D. J. Moerkerk uit Ouddorp, kon na doktershulp naar huis worden gebracht. Beide auto's werden door bergingsbedrijf Bruinsma uit Stellendam weggesleept.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1