Afscheid van overleden meester C. W. J. Geerts Plaatwerk Eerste steenlegging sociale woningbouw aan de Kerksingel te Ooltgenspiaat '"^""M karels I autoschade Achtervolging in Sommelsdijk ''''lllljMm tm^iG/im Stankoverlast in Breskens Dwangprocedure tegen gemeente Borssele Orgelconcert Nieuwe Kerk Zierikzee In Zeeland komt kwaad in de aardappelen voor Sportduiker werd onwel alle merken Garage Knöps B.V. Dodelijk ongeval Brouwersdam Excursie door Kwade Hoek zo kwaad nog niet Ernstig ongeval Provincialeweg Ouddorp 65e Jaargang No. 6119 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 OOLTGENSPLAAT - Bij het plotse ling overlijden van meneer Geerts op donderdag 16 juli 1992 in het Dijkzigt- ziekenhuis te Rotterdam, kon men naast deelneming van hartelijk medeleven alom vernemen hoe hij zich voor de dorpsgemeenschap van Ooltgenspiaat heeft ingespannen. Eén van zijn aktivi- teiten was zijn inzet om het luiden van de torenklok her-in-te-voeren. Door een defect dreigde men voorgoed te stop pen. „Niets van dat alles", zei de heer Geerts, „dat luiden behoort bij een dorp". Deze klok luidde dinsdagmiddag toen de rouwstoet de Plaat uitreed opweg naar de Exodus-gemeente te Sommelsdijk, waar een gedeelte van de Dienst van Woord, Gebed en Gedachte nis werd gehouden. De heer Geerts werd 71 jaar. Groot gemis Velen waren in deze dienst aanwezig om Christiaan Willem Jacques Geerts de laatste eer te bewijzen. Naast de familie, vrienden, dorpsgenoten, waren er ook oud-koUega's die Jan Geerts van dicht bij hebben meegemaakt. Een groot aan tal bloemstukken waren ook hiervan getuige. De predikant van de Exodus- gemeente, ds. Sj. Bruining kenschetste de heer Geerts als Jan, de meester, een vriend, een broeder, een naaste, maar bovenal een man, vader, schoonvader en een familielid waar wat van uitging. „Een'mild en vriendelijk mens, die met je meeleefde en je kon bemoedigen". Daar burgemeester drs. C. M. de Vos van Oostflakkee plotseling verhinderd was, kreeg wethouder, de heer P. H. van de Ree het woord. Hij memoreerde de verdiensten van de heer Geerts op velerlei terrein en dat van zijn beroep: onderwijzer. Hij was een groot aantal jaren hoofd van de Open bare Lagere Scholen te Langstraat en Ooltgenspiaat en namens het gemeente bestuur van Oostflakkee sprak de heer Van de Ree hartelijke woorden van deel neming. Hij deed dit ook namens de vriendenkring van de Voorstraat waarin de overledene een stimulerende inbreng had. „Hij zal in onze kring heel erg wor den gemist", aldus wethouder Van de Ree. Woord van Gedachtenis De verkondiging werd verzorgd door een zwager van de heer Geerts, nl. ds. J. F. Wagener, hervormd em. predikant te Zundert. Hij merkte op dat de familie Geerts door familie en vrienden wordl omringd. De heer Van de Ree, die heeft gesproken en mevrouw L. J. S. van de Ras- Holleman, die ouderling van dienst is, zijn de buren van de Voorstraat. Neef S. D. van Hensbergen uit Willemstad is de organist. Zwager K. van Bergeijk zal een dankwoord spreken en broer Sjaak Geerts zal iets vertellen over de levens loop van zijn overleden broer Jan. Gelezen werd Romeinen 8:18-26 en 31- 39 en naar aanleiding hiervan overdacht ds. Wagener de kern van het gelezene: een Woord van Gedachtenis naast de dienst van Woord en Gebed. Jan Geerts zou zeggen óp Woord én Gebed moet het accent liggen. Bacteriën, beschuit en zemelen vormen een mengsel dat Breskens moet bevrij den van stankoverlast. De bacteriën vreten het aanwezige slib op en de stankoverlast is weg. Kosten 16.000 gulden. Uitbaggeren van de sloot zou 130.000 kosten. Ons Zeeuwen bin zunig, maar het is wel een pracht oplossing voor de overal aanwezige slib-overlast. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben een z.g. dwang-procedure in gang gezet om de gemeente Borssele te dwin gen mee te werken aan de planologische inpassing van de wegen die leiden naar de te zijner tijd te bouwen Westerschelde Oeververbinding. In 1993 moet het besluit vallen of die vaste oeververbin ding er komt of dat men blijft sukkelen met de veerboten die dikwijls uitvallen wegens allerlei storingen en die voor lange wachttijden zorgen als men de Westerschelde wil oversteken. Borssele werpt terecht of ten onrechte allerlei bezwaren op, tegen de plaats waar de toeleidingswegen moeten ko men, omdat die in de toekomst zullen lopen door een fraai natuurgebied. Ds. Wagener tieeft rond 36 jaar geleden het huwelijk van Jan en Mies mogen bevestigen. Van het gemeentehuis, waar de schoolkinderen zich hadden opge steld ging het vanaf de Voorstraat naar de dorpskerk. Een stukje navolging van Christus was ook het devies van Jan, dat gaf hij door aan geheel zijn omgeving. Liefde en daad. Liefde als openheid naar een ander toe. Van deze menselijke liefde is hij nu gescheiden en die schei ding kwam onverwacht. De dood komt onverwacht en is onherroepelijk. Maar een Woord van machtige troost put men uit dat oude Boek als de hulpe loosheid groot was. Daarom moest het Woord door de dorpsdominee ook aan de kinderen van de openbare school worden verteld. Paulus berichte de men sen in Rome over de liefde van Christus. Niets en niemand kon hem daar van scheiden. God gaf Zijn eigen Zoon aan ons over om de dood te overwinnen. Hij is bij ons in ons verdriet, troostvol, bemoedigend, perspektiefgevend voor de toekomst. Daar kan dood, graf en vuur niet tegenop. Hij leidt ons verder al zien we niet hoe dat moet. God Zelf ver taald de duisternis in het eeuwig licht. Wij danken God voor dit leven en geven Jan in liefde over aan Hem. Hij deed veel en genoot dubbel als hij anderen zag genieten. Met gevoelens van dank baarheid zeggen wij: „Lieve Jan, rust in vrede", aldus ds. Wagener. Na orgelspel en gebed werd gezongen Ps. 73:9 en 10. Mevrouw Joke Leijdens uit Melissant, lid van de kerkelijke werk groep las een gedicht van ds. Hans Bouma, getiteld 'Als je maar...' Een zwager van de heer Geerts, de heer K. van Bergeijk sprak een dankwoord namens de familie. Bij het uitdragen van Jan Geerts door leden van de kerkeraad werd gezonpei'- 'U zij de glorie opge stane Heer". In deze dienst werd verder nog gezongen uit Gezang 466 en Ge zang 477. In het crematorium te Rotterdam-Zuid las ds. Bruining nog een tweetal gedich ten voor, las de Apostolische Geloofsbe lijdenis en bad het Onze Vader. Vooraf gaf broer Sjaak nog een levensschets. Het derde concert in deze serie wordt gegeven door de Goese orga nist Kees van Eersel. Hij speelt werken van Sweelinck, Handel, Joh. Chr. Fr. Bach en Ritter, besloten wordt met een improvisatie. Het concert vindt plaats op dinsdag 28 juli om 15.00 uur. Op het programma van deze middag staan een aantal volksliedbewerkingen; van de componist J. F. Sweelinck speelt van Eersel 'Est ce Mars', wat in Neder land bekend is onder de titel 'Wie gaat ermee over zee'. Het werk 'Ah vous dirai- je maman' van Joh. Chr. Fr. Bach is het overbekende liedje 'Altijd is Kortjakje ziek'. Van G. F. Handel hoort u een gedeelte uit het beroemde orgelconcert 'Koekoek en nachtegaal'. Een werk dat op het lijf van het Kam-orgel is geschreven, is de sonate I van A G. Ritter. Dit werk uit de duitse romantiek heeft een grote afwis seling in dynamiek en klankkleur; dan buldert het orgel, dan fluistert het. Kees van Eersel besluit zijn optreden met een improvisatie. Kees van Eersel werd in 1944 te Vlaar- dingen geboren. Hij ontving een breed geschakeerde opleiding in de zestiger jaren aan de conservatoria van Rotter dam en Utrecht, alsmede aan de Schola Cantorum te Parijs. Naast orgel, zijn hoofdvakstudie, studeerde hij koordi- rektie, kerkmuziek, piano en beiaard. Daarnaast ontving hij lessen in viool spel, zang en compositie. In 1971 ont ving hij de Prix d'Excellence voor orgel. Naast een concertpraktijk als organist en beiaardier, is hij dirigent van het Roosendaals Kamerkoor, het Zeeuws Vocaal Ensemble en de Maria Magdale- nacantorij van de Grote Kerk te Goes waar hij sinds 1974 cantor-organist is. Hij is stadsbeiaardier van Zierikzee en Veere. Van Eersel behaalde een groot aantal prijzen en onderscheidingen op internationale orgelconcoursen. Van zijn spel zijn een tiental grammofoon platen en in 1991 twee compact discs gemaakt. Het volgende concert wordt gehouden op donderdag 6 augustus om 20.00 uur door de organist Dirk Jansz. Zwart. In Zeeland, met name in Tholen en West-Brabant komt veel 'kwaad in de aardappelen' voor. Kwaad in de aardap pelen is een Zeeuwse uitdrukking voor het optreden van de Phitophtora, een schimmelziekte die niet alleen het loof maar ook de knollen (aardappelen) aan tast, die gaan rotten. Veel regen en daarna een broeierige hitte zijn oorzaak van het ontstaan van de phitophtora. Op diverse percelen zijn 70 tot 80 procent van het gewas aangetast. In Schouwen Duiveland hoopt men door veelvuldig 'spuiten' van een bestrij- dingsmissel de ziekte te kunnen terug dringen. De 48-jarige sportduiker J. T. uit Hobo ken bij Antwerpen is tijdens het uitoefe nen van zijn sport in de Oosterschelde bij Scherpenisse dinsdag 21 dezer onwel geworden. In het Ziekenhuis Lievens- berg bij Bergen op Zoom waarnaar hij werd vervoerd is hij na aankomst over leden. Orgelconcerten Dirk Jansz. Zwart Op de volgende data hoopt organist Dirk Jansz. Zwart een orgelconcert te geven in de Ned. Herv. Kerk te Drei- schor: 23 en 30 Juli. Aanvang 20.00 uur. Autobedrijf A. J. van Rumpt De Kerksingel in Ooltgenspiaat zal over enige maanden, als het in aanbouw zijnde complex van acht woningen (2 blokken van 4) gereed is, een heel ander aanzicht heb ben. Waar voorheen landbouwschuren stonden, zullen dan mooie woningen staan, die qua uitvoering geheel aan de omgeving zijn aangepast. Zeven woningen worden identiek gebouwd, de achtste wordt hoger opgetrokken. De huren van deze sociale woningbouw bedragen onge veer 620,- per maand. Dhr. Kagchelland, voorzitter van de woningbouwvereni ging 'Beter Wonen', had maandagmiddag de eer om de eerste steen van deze zogenoemde SHS-woningen te leg gen. In zijn toespraak stak hij een pluim op de hoed van architect Ad Gestel, die de woningen heeft ontworpen. „In het groot heeft hij het gemeentekantoor en de nieuw bouw van het ziekenhuis ontworpen; in het klein laat hij ook hier in Ooltgenspiaat een prachtig stukje architec tuur zien", aldus de voorzitter van 'Beter Wonen'. Ook aannemer Kroon betrok hij bij de loftuitingen en de gemeente Oostflakkee, die per gevel 1.000,- aan subsidie heeft bijgedragen. In 'Het Centrum' was er na de steenlegging nog een genoeglijk samenzijn met alle betrokkenen. ^OMBi Ramoco b.v. RENAULT-dealer AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Dinsdagmiddag vond op de Brouwers- dam een ongeval plaats met dodelijke afloop. Slachtoffer is de 26-jarige mej. Y. Panhuis uit Scharendijke. Bij het ongeval waren twee auto's be trokken. De autop, bestuurd door dhr. G. uit Goedereede reed over de secun daire weg richting Scharendijke, toen door nog onbekende oorzaak een ander voertuig, bestuurd door de 23-jarige M. uit Brouwershaven, op de secundaire weg terecht kwam. Mej. Panhuis was passagiere van laatst genoemde auto. De bestuurder, dhr. M. moest met zware verwondingen worden opgenomen in het ziekenhuis te Goes. De bestuurder van de eerste auto moest zich onder doktersbehandeling stellen. Door de brandweer Midden-Schouwen, de verkeersgroep Zeeland en de rijkspo litie te Ouddorp werd assistentie ver leend. De Rijkspolitie Schouwen-Duiveland verzoekt dringend eventuele getuigen' van het ongeval zich te melden: tel. (OHIO) 140 55. Uitslag ballonnenwedstrijd volleybalver. Intermezzo Zaterdag 13 juni j.l. op de Havendag, werd door v.v. Intermezzo een ballon nenwedstrijd gehouden. De ballonnen zijn allemaal richting Zeeland en België 'gevaren'. De winnaressen van deze wedstrijd zijn; 1. Bonita v. d. Hoek, Sommelsdijk. 2. Roxanne de Ruyter, Middelharnis. 3. Corrie Meiaard, Urk. Ze hebben inmiddels hun prijs ont vangen. Dinsdagavond 28 juli en 4 augustus zijn er weer excursiesa in het natuurterrein de Kwade Hoek van Natuurmonumen ten, niet ver van Goedereede en Oud dorp. De excursieleider van het IVN vertrekt om 19.00 uur van de parkeer plaats aan de Oostdijkseweg aan de rand van het duingebied. Aanmelden vooraf is noodzakelijk. Dat kan bij VW Ouddorp, (01878) 17 89. Natuurmonu menten vraagt voor haar excursies een geringe vergoeding. Van alles wat Stel datje vast zou lopen op een van de verraderlijke zandplaten die deze hoek zo 'kwaad' maken, wat zou je dan vin den aan land? Jonge duintjes, een groen strand, duinen met vochtige duinval leien, schorren doorsneden door kre ken, veel soorten planten en vogels en melkkoeien in de natuur! Niet gek als je van de natuur houdt. Zoute baden Regelmatig staan grote delen van het terrein onder het zoute zeewater. Het water dringt bij vloed de kreken aan de oostzijde binnen. Bij heel hoog water komt het ook binnen via de gaten in de duinen aan de noordzijde. Lang niet alle planten overleven dat! Een dyna misch gebied dus, waar water en wind een grote invloed hebben en waar plan ten zich aanpassen aan de moeilijke groeisituatie. Grazers Op de kwelder graast 's zomers een kop pel koeien. De eigenaar komt ze twee maal per dag melken. Ze helpen Natuur monumenten dit terrein open en geva rieerd te houden. Door op de ene plek meer te eten ofte mesten dan op andere ontstaan plaatselijke verschillen. Er is voor veel planten een geschikte plek. Van de rijkdom aan planten profiteren weer vlinders, insekten en vogels. Over die vogels en de aan de omstandig heden van dit kustgebied aangepaste planten weet de excursieleider nog veel meer te vertellen. Even opgeven en u komt meer te weten van dit bijzondere natuurgebied van Natuurmonumenten. Op de kruising Provincialeweg/Ooster- weg te Ouddorp heeft zich dinsdagmor gen rond 9 uur een ernstig ongeval voorgedaan, waarbij twee auto's betrok ken waren. De oorzaak van dit ongeval is nog niet bekend. Twee personen van één van de auto's moesten met zwaar letsel worden opge nomen in het Dijkzigt- en in het Ru waard van Puttenziekenhuis. De be stuurder van de andere auto werd in zie kenhuis 'Bethesda' te Dirksland op genomen. De brandweer moest er aan te pas komen om de bestuurder en passagier van eerstgenoemde auto, die bekneld zaten, te bevrijden. In de nacht van maandag op dinsdag j.l. werd de politie genoodzaakt een auto mobilist te achtervolgen, die een stopte ken van de politie, aan het Beneden Zandpad, had genegeerd. De bestuurder reed hard weg, richting Sommelsdijk. Hij verhoogde zijn snel heid dusdanig, dat de politie moeite had de auto bij te houden. In de Dijkstraat kwam hij tot stilstand nadat hij eerst op twee aldaar gepar keerde auto's was gevlogen. Beide auto's zijn totall loss. De bestuurder van de achtervolgde auto was korte tijd bewusteloos. Hij kon later door de plaatselijke huisarts aan zijn verwondingen worden behandeld. De ziekenauto, die inmiddels was gewaar schuwd, kon onverrichter zake terug keren. De automobilist, een inwoner van Flak- kee, is het rijbewijs ontzegd. Hij bleek te veel alcohol tot zich te hebben ge nomen. Veel mensen in de betreffende omgeving werden door het lawaai opgeschrikt en kwamen kijken wat er aan de hand was. Middelharnis Telefoon (01870) 8 22 22 stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 Dhr. P. Kagchelland, voorzitter van de woningbouwvereniging 'Beter Wonenmetselt de eerste steen in Langeweg 38 Nieuwe Tonge tel. 01875-1396 Moor topkwBlIleil. goede service en voorde'/ge pn/zen: FOTO - FILM - BEPORTAQE - VIDEO - COMPUTER CZ3 C=3 CD CD CD FOTO VIDEO AUDIO Wesistraat 35 IWoteniveg 4 Ouddorp - Teleloon (01878) 16 12 en 21 20 Filiaal Renesse. Printshop - Hogezoom 172 - Telefoon (01116) 24 00 Filiaal Sommelsdijk: Westkrakeelsiraal 8 - SommelsdijX - Telefoon 101870) 8 voor Goeree-Overflakkee Verkoop -I- Service (01871) 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 24 96 Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjeiaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1