'Sjaloom'-bewoners namen bezit van nieuwe recreatie-ruimte "t KREY-gertje' Zelfs de eerste examenkandidaten luisterden 75-jarig schooljubileum op il autoschade Goede resultaten voor Rabobanken op Goeree-Overflakkee STRAND... huSbrethtse Jubileumweek R.S.G. Middelharnis Illll ....Mmimt/UAm Opening postagentschap Nieuwe Tonge LET OP: iMERA'S Citroen-Hesselink Bezorger gevraagd 64e Jaargang 4jÖOELBV325^ VRIJDAG 26 JUNI 1992 6111 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) FAX (01870) 8 57 36 33 92 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13.50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 De resultaten in het afgelopen jaar van de gezamenlijke Rabobanken op Goeree-Overflakkee vertonen een enigszins gemengd beeld. Aan de ene kant een sterke groei van de bru towinst met 8,6% tot 8,7 miljoen gul den en een nog sterker herstel van de nettowinst met 12,9% tot 4,2 miljoen gulden. Aan de andere kant zagen de banken zich gekonfronteerd met een matig groeiende kredietverlening en een achterblijvende aanwas van spaarmiddelen. Voorziening Algemene Risico's De kredietverlening aan het bedrijfsle ven nam met 4% toe tot 705 miljoen gul den. In samenhang met deze groei werd de toevoeging aan de Voorziening Alge mene Risico's verhoogd met 3,8 mil joen gulden. De kredietverlening aan partikulieren, hoofdzakelijk in de vorm van hypothe ken, groeide met 8,2% tot 357 miljoen gulden. Qua omvang bleven de nieuwe verstrekkingen met 57 miljoen gulden vrijwel op het niveau van 1990. Per 16 juli 1992 wordt aan de Kerkring 3 te Nieuwe Tonge een nieuw postagent schap geopend. Op diezelfde dag sluit PTT Post het kan toor, gevestigd aan de Kerkring 16. Deze mutaties zijn een gevolg van het nieuwe vestigingenbeleid van PTT Post, zoals in oktober 1990 is aangekondigd. Het postagentschap wordt gevestigd in de Meermarkt. Eigenaar van deze zaak is dhr. J. H. Klapmuts. De openstellingstijden zijn: maandag t.e.m. vrijdag 09.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur; op vrijdagavond is er een koopavond-openstelling van 17.00 tot 19.00 uur. Stabilisatie ondernemerskrediet De agrarische sektor nam vorig jaar voor 32 miljoen gulden nieuwe leningen op en aan bedrijven en instellingen in handel, industrie en dienstverlening werd 26 miljoen gulden aan nieuwe leningen verstrekt. De totale kredietver lening aan ondernemingen bleef nage noeg gelijk op een niveau van 348 miljoen gulden. Achterblijvende spaarmiddelen Onbevredigend bleek de aanwas van de toevertrouwde middelen, die met 4 mil joen tot 707 miljoen gulden stegen. Dit is aanzienlijk minder dan in 1990, toen er een stijging van 39 miljoen gulden optrad. De groei van de spaarmiddelen bleef met 3,7% aanzienlijk achter ten opzichte van 1990 en kwam vorig jaar uit op een bedrag van 492 miljoen gulden. Arbeidsplaatsen Het geconsolideerde balanstotaal van de Rabobanken op Goeree-Overflakkee steeg met 1,5% tot 927 miljoen gulden. Gedurende het verslagjaar nam het aan tal medewerk(st)ers fractioneel af, waar door het aantal volledige arbeidsplaat sen op 146 uitkwam. Samen beschikken de banken over 15 vestigingen. AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER VOORKOM TELEURSTELLING vanaf J üwïl"" ÜLOMBi Ramoco b.v. Alleen al door de nadruk waarmee hij het bedrag uitsprak hebben de bewoners van 't Gezinsverzorgend tehuis 'Sjaloom' dinsdagavond van dhr. H. R. de Krey begrepen dat hon derdtwintigduizend gulden een hand vol geld moet zijn...! Al wilde be woonster Joke dan ook doen geloven dat ze wel 'hónderdduuzend gulden in een puupe heit', toen dhr. de Krey liet weten dat'ie daar best over had willen beschikken om de nieuwe serre te financieren, toen bekende Joke ze 'kwiet te wezen'. Ook dhr. de Krey, secr.-penningmeester van de Stichting, is ze kwiet, maar wél- besteed zijn ze aan een nieuwe gemeenschappelijke ruimte die dins dagavond in gebruik werd genomen. 'KREY-gertje' is die genoemd! De nieuwe recreatieruimte is aan de voorzijde aangebouwd aan het in 1988 geopende nieuwe liuis aan de Juliana van Stolberglaan. Samen in die nieuwe ruimte, hoorden bewoners en oud-be- woners die nu in 'Refugium' wonen, het welkom van het Hoofd dhr. C. Besuyen, het gebed, de dank voor 's Heeren goed heid, trouw en liefde en de Schriftlezing over Ps. 133, waar liefde woont... Zichtbaar blij was ook dhr. Besuyen met de nieuwe recreatie-ruimte, die er niet zómaar gekomen was. Daarvoor had dhr. de Krey zich als 'aardsbedelaar' moeten ontpoppen, maar dat was 'm goed afgegaan en nu is er de ruimte om verjaardagen te vieren, om te zingen, te gymen en, voor het bestuur om te verga deren wat nu nog op de zolder van 'Refugium" gebeurt. Desgevraagd ont hulde dhr. de Krey de naam die aan de nieuwe ruimte gegeven werd, een wel heel originele: "t KREY-gertje' bleek het geworden te zijn, afgeleid van de fami lienaam van dhr. de Krey die zich voor het verkrijgen van de financiën zo inge spannen heeft. Zelfheeft dhr. de Krey daar nog wat over verteld, met genoegen trouwens omdat de aktieS zo uitstekend waren gelukt. Bij de bouw in 1988 was stevig bezuinigd omdat met ƒ750.000,- moest worden volstaan, de gang werd versmald en een recreatieruimte werd weggelaten, maar al gauw openbaarde zich aan zo'n ruimte een nijpend gebrek. Er werden akties gevoerd die zelfs ƒ90.000,- op brachten dankzij de inzet van aardsbe delaar de Krey die ook prijs maakte met de aannemer en het bedrijfsleven tot donaties aanzette. Toen dhr. de Krey afscheid nam als direkteur van de Rabo bank bestemde hij de geldelijke gaven voor de nieuwe recreatieruimte en ook dat leverde een bedrag van 8.500,- op. Méér nog was er nodig omdat de ruimte ook gestoffeerd en gemeubileerd moest worden, samen met de bouw tot een bedrag van 120.000,- en 't is er alle maal gekomen: „alles is betaald...!" kon dhr. de Krey de bewoners verzekeren. De plaatselijke Rabobank heeft daar niet weinig aan bijgedragen, getuige de aanwezigheid van de huidige direkteur dhr. Coremans, met op zak een cheque van ƒ20.000,- uit de Stichting Steun door Rabobanken waarmee ideële doe len worden gesteund. „We willen als Rabobank meer zijn dan alleen maar een financieel instituut, we willen ook bij de maatschappij betrokken zijn", gaf dhr. Coremans te kennen en zijn gift werd door dhr. de Krey gaarne in ont vangst genomen. In een genoeg'lijk ontspannen sfeer zijn bestuurders en bewoners nog een poosje nagebleven in de nieuwe ruimte waar aan zo'n gebrek was geweest. Ze hebben die inmiddels nadrukkelijk in bezit genomen! Dames..., dames...!; zo is rector Traas van de Regionale Scholengemeen schap te Middelharnis woensdagmiddag niet de les-, maar de jubileumbij eenkomst t.g.v. het 75-jarig bestaan van de school moeten beginnen. Dhr. Traas deed dat trouwens met een milde glimlach omdat hij best begreep dat grijs geworden scholieren uit de beginjaren elkaar bij 't weerzien veel te ver tellen hadden, en zéker zal dat gelden voor de morgen, zaterdag, te houden reunie. Woensdagmiddag werd de fototentoonstelling die in het schoolge bouw wordt gehouden geopend, in de aanwezigheid van enkele examen kandidaten uit het allereerste examenjaar. Zij werden door dhr. Traas zowel als door dhr. Keuker als voorzitter van de lustrumcommissie als levende herinne ringen hartelijk welkom geheten. De heren J. Volkmaars (1902) en M. Rooy (1903) hebben spontaan uit hun school jaren op de HBS verteld, ze waren in gezelschap van mevr. D. Soldaat-Poort- vliet (1902); gedrieën hebben ze in 1922 examen afgelegd. Aan elk van hen bood dhr. Keuker een exemplaar van het fraaie herdenkingsboek, vól met school- geschiedenis waarvan ze zelf deel heb ben uitgemaakt en dat kregen de mede aanwezigen, tot groot vermaak, te horen. Prima herinneringen aan de school en aan het schoolvoetbalelftal van dhr. Volkmaars, destijds uit het Utrechtse als 'kost-leerling' naar Middelharnis geko men. Hij herinnerde aan de roem van de schoolvoetbalvereniging die de plaatse lijke voetbalclub versloeg en 't alleen tegen de Dirkslanders af moest leggen omdat die zo gemeen speelden. Dhr. Volkmaars herinnerde 't zich levendig, zo ook de gangmaker van toen van wie helaas moest worden vermoed niet meer in leven te zijn: „ze zijn eigenlijk allen overleden", zo zag dhr. Volkmaars op z'n mede-scholieren van toen terug. Maar uitermate vitaal liet zich dhr. Rooij kennen. Hij bezocht extra lang de lagere school in afwachting van de komst van de HBS waarvan hij de wor dingsgeschiedenis nauwkeurig wist te verhalen. De gang naar school was niet altijd een gemakkelijke, zo liet dhr. Rooij weten, herinnerend aan de slechte wegen vol karresporen..! De fototentoonstelling zal velen bijzon der boeien. Er zijn heel oude foto's die zelfs emoties op zullen roepen wanneer ze herinneren aan de middelbare school tijd met z'n moeilijke en z'n heel mooie momenten. „Bij 't ouder worden blijken de moeilijke te vervagen", wist dhr. Keu ker, „terwijl de leuke momenten een gouden randje krijgen". Dat kan vooral morgen, zaterdag, worden aangebracht, wanneer de reünisten bijeen komen van 12.00 tot 13.00 uur in 'de Staver', vanwaar naar het schoolgebouw wordt gewan deld, 's Avonds wordt in 'de Staver' een avondvullend programma geboden. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK Belofte maakt schuld, zeggen ze. We hadden beloofd nog eens een avond in te vullen. Nu, hier komt het dan einde lijk. D.V. 4 juli hopen we met zijn allen naar het strand te gaan. Wat we daar gaan doen ligt helemaal aan jezelf. Heb je zin om een partij te voetballen, nou dan ga je toch voetballen. Heb je meer zin in trefbal, geen probleem. Doe je het liever rustig aan, een wandeling is ook niet weg. En wat dacht je van samen zin gen. Je ziet, er is geen reden om je te ver velen. Als je nu gewoon meegaat, dan wordt het zeker nog gezelliger. Maar let nu even op! Het is voor ons onmogelijk om voor al het vervoer te zorgen. We willen dus vragen of jullie zelf voor vervoer willen zorgen. Trom mel een stel vrienden bij elkaar en pro beer met elkaar het vervoer te regelen. Als je mee wilt, dan is het voor de organi satie van deze avond gemakkelijker als je je opgeeft. Heb je een auto vol, bel even. Zitje nog alleen in een auto, bel even. Heb je hele maal geen vervoer, bel even. Met passen en meten krijgt iedereen wel een plaats en kan iedereen mee. Je kunt je opgeven bij Joop Kievit (door- de-week tel. (03210) 196 62 of in het weekend (01870) 8 57 82) en Deborah Buysse, tel. (01870) 8 31 40. Zorg dat je je uiterlijk donderdag 2 juli opgegeven hebt. Dirksland, 01877 - 1357 Wij vragen voor een deel van Oolt- gensplaat een aktieve bezorger/ster (plm. 150 kranten). Inlichtingen bij: fam. Beijer, van Weelstraat 2. Autobedrijf A. J. van Rumpt We vertrekken om 19.30 uur vanaf 'De Hoeksteen' aan de Ring in Middelhar nis. Schrijf het op en vertel het door. Tot ziens, zaterdag 4 juli. Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94 - Dat de beelden direk gegeven op een zeggen over dj kwaliteit. - Dat u zelf Qj^neérat^metN sch illendèyvidéoyramera/s deze opJ]firr\k vjëj-gelij^op niet te/ - OmdÉ de snc '\ameia^^ho^ary(e ]t\a uw vooralle x^kerhetd! VINGERLING 3 - MIDDELHARNIS - TEL. (01870) 8 25 18 Voor lopkwallleit, goede service en voorüellge prijzen: FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER o ^n cq FOTO video AUDIC era CD CD 35 - Molenweg 4 - Ouüóorp - Telefoon (01878) 16 12 en 21 20 Filiaal Renesse: Prinlsiiop - Hogezoom 172 - Teleloon 101116) 24 00 Filiaal Sommelsdijk: Wesikrakeelsiraal 8 - Sommelsüiik - Telefoon (01870) 8 88 4 RENAULT-dealer voor Goeree-Overflakkee Verkoop -I- Service (01871) 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 24 96 Rabo-direkteur Coremans overhandigt de cheque van f 20.000- aan dhr. de Krey in z'n kwaliteit van secr.-penningmeester van de Prat. Chr. Stichting voor Geestelijke en Sociale zorg aan hulpbehoevenden op Goeree-Overflakkee. 3 van de oudste examenkandidaten, alle 3 inwoners van Dirksland. V.in.r. dhr. J. Volkmaars, mevr. D. Soldaat-Poortvliet en dhr. M. Rooy. Langeweg 38 Nieuwe Tonge tel. 01875-1396 stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1