è'2hb£> Apollo' Nieuwe Tonge toonde trots z'n nieuwe uniformen Raadscommissie lUiddelliarnis stemt in met struictuurscliets Westplaat Bavo-organist in Middelharnis Op 4 Elfdorpentocht per fiets Braderie Sint Philipsland Oude tollen zoek Torenconcert wordt uitgesteld Rijksweg Stellendam- Goedereede 1 juli open Expositie 'icleurig zomerfeest' A.S. zaterdag Unicef sponsorloop in IVliddelharnis OPGELET!! Grote rommelmarkt te Nieuwe Tonge BEROEPEN Voor beroep bedankt Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond De Commissie Ruimtelijlie Orde ning uit Middelharnis' gemeente raad heeft zich gisteravond over wegend positief uitgelaten over de struktuurschets voor de Westplaat, de nieuwe bouwlokatie tot het ont sluiten waarvan in de bebouwing van het Zandpad ter hoogte van de Lan geweg een doorbraak gemaakt zal moeten worden. Op zaterdag 4 juli a.s. wordt op ons eiland voor de tweede ker een groots fietsevenement georganiseerd. Lijst met start/stempelplaatsen: De Stichting Kerkconcerten 'Goe- ree-Overflakkee' prijst zich geluk kig u een orgelrecital te kunnen aanbieden, die verzorgd wordt door de organist van het wereldberoemde Müller-orgel in de Grote- of St. Bavokerk te Haarlem. Jos van der Kooy concerteert voor u op het drie- klaviers Leeflang-orgel in de Grote Kerk te Middelharnis op D.V. zater dag 27 juni. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 27 juni vindt de jaarlijkse sponsorloop op het terrein van Her- nesseroord plaats, 's Morgens zijn door Hernesseroord van iedere basis school op Goeree-Overflakkee een aantal leerlingen uitgenodigd. Zij doen mee met aktiviteiten in en om de kinderboerderij van Hernesse roord. 's Middags is er de sponsor loop, uiteraard is dan de kinder boerderij voor iedereen open. Busregeling: ^OMEU No. 6110 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) FAX (01870) 8 57 36 33 92 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Drie bedrijfspanden op het Zandpad en een woning aan het Beneden Zandpad (thans fam. Rhoon, eerder de fam. Joos- ten en Tamboer) zullen moeten ver dwijnen. De bedrijfspanden zijn babyhuis 'de Ooievaar', Dactylo uitzendbureau en het 'Behanghuusje'. Nog dit jaar zal de raad een bestemmingsplan worden aan geboden waarin de details zowel als de kosten van het plan, ontworpen door Kuiper Compagnons, bureau voor Ruim telijke Ordening te Rotterdam, tot uit drukking zullen komen. Vragen die daarover werden gesteld konden in dit stadium dan ook niet beantwoord wor den. In de Westplaat zijn plm. 800 woningen gepland die in tien jaar tijds lijken te zullen worden gebouwd; Mid delharnis heeft per jaar de beschikking over een kontingent van 80 woningen. Het was alleen de vertegenwoordiger van de fraktie VDB, dhr. Rijvers die zich nog steeds tegen bebouwing van de Westplaat verklaarde; hij vond dat op onverantwoorde wijze de lintbebouwing zal worden doorbroken en ook zou zijn fraktie de Sommelsdijkse haven en het havenkanaal open willen houden. Het dempen van de haven is daarente gen een belangrijk onderdeel van de struktuurschets, eerder heeft de raad daar ook toe besloten. Voor berging van de baggerspecie lijkt enig licht te gloren al zei de voorz. mevr. van Eek niet welke dat mocht zijn. De raadsmeerderheid vond dat de ha ven van Sommelsdijk in z'n geheel tot aan het Spui te Middelharnis dicht MIDDELHARNIS De ledenver. van de Ger. Gem. heeft gis teravond een beroep uitgebracht op kand. W. Visscher uit Moerkapelle. Een idee achter deze toch is dat ieder een, die over een fiets beschikt kan mee doen aan deze 'elfdorpentocht'. Deelnemers starten vanaf 08.00 uur in hun woonplaats, door inschrijving bij één van de onderstaande bedrijven en bepalen zelf de lengte van deze fiets tocht. Wie alle dorpen bezoek fietst 125 km. Onder het motto 'fiets us der uut" maakt de verenigde spaarbank het mogelijk deze tocht te organiseren, ledere deelnemer betaalt 3,50 en ont vangt hiervoor een herinnering na af loop. Het is een vrije toertocht waar deelne mers in hun eigen tempo rijden langs een uitgezette route en in de dorpen een stempel ontvangen bij onderstaande bedrijven. Voor kinderen is dit een onvergetelijke dag. Sommelsdijk: Groenendijk fietsen. Stellendam: café 'het wapen van Stellendam'. Ouddorp: café de Flipjes. Melissant: Keyzer fietsen. Herkingen: Theetuin de Bongerd. Oude Tonge: Breeman fietsen. Sluishaven: café de Branding. Ooltgensplaat: café de Hobbelpaarden. Den Bommel: café de Beurs. Stad aan 't Haringvliet: café het Schippershuus. Middelharnis: tweewielercentrum Jelier. moet, maar het stedebouwkundig bu reau verdedigt nu dat op de plaats van de huidige havenkom toch een water partij zal komen, ter onderbreking van wat anders een, in verhouding tot de omliggende bebouwing een te grote 'ste nen vlakte' zou dreigen te worden. Het kostte dhr. v. d. Ketterij zowel als dhr. van Heemst moeite aan die idee toe te geven die huns inziens dwars staat op de uitspraak van de raad dat de haven van begin tot eind echt dicht moet, maar WD vertegenwoordiger Vroegindeweij meent dat op een eerder genomen besluit moet kunnen worden teruggeko men als de stedebouwkundig adviseur daar goede motieven voor aandraagt. Een grote verandering wacht het gebied Holland Zeeland-Langeweg-Zandpad. Het Zandpad zal niet meer precies in 't verlengde van de Oostkrakeelstraat lig gen maar, vanaf ongeveer de Dirk Bos straat afbuigen richting Postkantoor om met een T-kruising op de Langeweg aan te sluiten; ook de Oostkrakeelstraat sluit met een T-kruising op de Langeweg aan. Het Boven Zandpad zal op de plaats waar de doorsteek komt plm. 1.40 mtr. worden verdiept, wat betekent dat het wegdek van het Boven Zandpad onder broken wordt. Trappen zullen het hoog teverschil overbruggen. Achter de panden van het Zandpad komt een bedieningsweg ter bevoorra ding van de winkels, langs die weg zul len plm. 480 parkeerplaatsen kunnen worden gerealiseerd. Aanstaande zaterdag 27 juni zal in Sint Philipsland weer de jaarlijkse braderie van start gaan,,. Voor de derde keer krijgen ook de kinde ren tot 12 jaar de gelegenheid hun afge dankt speelgoed of andere spulletjes aan de man te brengen. Zij mogen vanaf 10.00 uur tegenover het gemeentehuis op een kleed of met een tuintafeltje hun eigen plekje kiezen. Om het voor de jeugd niet te lang te maken is het voor hen om 13.00 uur einde ver koop. Zij kunnen dan bijvoorbeeld met hun eigen verdiend geld eens lekker van de braderie genieten. Voor de kinderen staat er weer een Springkussen en ook de Minicars zijn weer present. Zoals u van Sint Philipsland zo langza merhand gewend bent, is er van alles te doen. Zo rond 13.15 uur zal er boven Sint Philipsland een vliegtuigje vliegen met 4 parachutisten. Deze zullen vervol gens springen en zullen in willekeurige volgorde in of naast de vakken op het havenplateau landen. U kunt proberen de volgorde te raden, deze op te schrij ven op het deelnameformulier, welke verkrijgbaar is bij Drogisterij Jansen, Voorstraat 24. Ook de verenigingen zetten hun beste beentje weer voor om de clubkas op een leuke wijze te vullen. Keuze van artikelen zal er volop zijn in de ruim 120 kramen die dit jaar in Sint Philipsland zullen komen te staan. De kramen staan in de Voorstraat, op de Kerkring, in de Schoolstraat, Achter- straat en Korte Schoolstraat. U ziet, ook een kleine gemeente kan een grote Braderie hebben. Vanaf 10.00 tot 21.00 uur bent u bij ons van harte welkom. Als het weer nu ook nog een beetje wil meewerken, belooft het een drukke en een gezellige dag in Sint Philipsland te worden. MIDDELHARNIS Bij de opening van het Rien Poort- vliet Museum op 28 april jl. beeld den een groep kinderen en vol wassenen middels o.a. spelletjes 'Langs het tuinpad van mijn vade ren' (een boek van Rien Poort- vliet) uit. Daarbij gebruikten zij ook oude voorwerpen. Jammer genoeg zijn er toen enkele tollen zoek geraakt, die voor de eigenaar van grote persoon lijke waarde zijn. De omgeving is inmiddels uiterst nauwkeurig door zocht, echter zonder resultaat. Als u een tol in die buurt gevonden heeft, zouden wij u vriendelijk wil len verzoeken deze op het kantoor van VW Overflakkee, Kade 9 te Middelharnis af te willen geven. Even bellen mag ook, tel. (01870) 8 48 70. GOEDEREEDE Het torenconcert dat a.s. vrijdagavond (26 juni) door het barokensemble Rianti Musicali gegeven zou worden, wordt uit gesteld en zal op donderdagavond 2 juli gehouden worden. Het concert begint 's avonds om 8 uur in de toren; er staan werken op het programma van Loeillet, Quanz, Bach, Handel en Mozart. De toegangsprijs zal 7,50 bedragen. MELISSANT De door de kerkeraad van de Herv. Gem. alhier beroepen predikant ds. P. van Bergen Bravenboer uit Scherpe- nisse heeft voor dit beroep bedankt. Het stukje nieuwe Rijksweg (N57) vanaf het begin van de Haringvlietdam tot de aansluiting op de Prov.weg bij Goede- reede zal woensdag 1 juli officieel in gebruik worden gesteld, gelijk met de gemaakte busdoorsteek en het verkeers plein bij Stellendam. Op de uitnodigingskaart zoals door de Provincie verzonden wordt ook gewe zen op de ingebruikstelling van het Zeeuwse Zomerbusprojekt, maar tegen de financiële bijdrage daaraan heeft de gemeenteraad in zijn vergadering van j.l. donderdagavond juist nee gezegd en wellicht zal dat z'n konsekwenties hebben. Gedeputeerde Jansen, burg. van Velzen en ZWN dir. Koelemij zullen elk een onderdeel van de openingshandeling voor hun rekening nemen. Deze veel gevraagde musicus, die ook enige jaren geleden jurylid was bij het orgelconcours te Oude Tonge, laat zich horen in een aantrekkelijk programma, dat hij vooraf mondeling zal toelichten. Het programma luidt als volgt: - Partita 'Ach wie nichtig, ach wie flüchtig' van Georg Böhm (1661- 1733). - Fantasia et Fuga in g moll (BWV 542) van Joh. Seb. Bach (1685-1750). - Andante für eine Walze in eine kleine Orgel van W. A. Mozart (1756-1791). - Allegro Vivace (uit Symphonic 5) van Charles Marie Widor (1844-1937). - Improvisatie van Jos van der Kooy (geb. 1951). - Dieu parmi Nous uit 'La Navité du Seigneur'van Olivier Messiaen (1908- 1992). Jos van der Kooy (1951) is sinds 1990 stadsorganist van Haarlem. In die funk- tie is hij vaste bespeler van het Müller- orgel in de Grote- of St. Bavokerk bij de jaarlijkse concertreeks. Voorts is hij cantor/organist van de Wes- terkerk te Amsterdam en docent orgel en improvisatie aan het Koninklijk Con servatorium te Den Haag en aan het Conservatorium te Alkmaar. Hij stu deerde bij Piet Kee aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam en werd in 1981 onderscheiden met de Prix d'Excellence. In 1977 werd hij tijdens het International Organ Festival in St. Albana (UK) de Tournemire Prize toe gekend. Vervolgens won hij in 1978 het Nationaal Improvisatie Concours te Haarlem. Voor zijn verdiensten op het terrein van de Franse orgelkunst ont ving hij de zilveren medaille van de Société Académique 'Arts et Lettres" te Parijs. Het concert van zaterdag 27 juni in de Grote Kerk van Middelharnis begint om 20.00 uur. Toegang 5,00; scholie ren, CJP-houders en 65+: 3,00. De muzikanten in nieuwe outfit Zowel de muzikanten als de leden van het tamboer- en lyra- korps van muziekvereniging 'ApoUo' hebben zich zaterdag avond keurig in 't nieuw getoond. De oude groene uniformen die zo'n vijftien jaar dienst hadden gedaan, zijn vervangen door een nieuwe outfit met cognackleurige jas en grijze broek of rok. De leden van het tamboerkorps dragen een blouson en een zwarte baret, een opknapper waarin de ver eniging, voor zestig stuks zo'n drie-en-dertigduizend gulden heeft gestoken die voor het overgrote deel door de leden zelf bij elkaar werden gespaard! Een gift van 5.000,- werd van het Anjerfonds ontvangen, maar voor het overige deel heeft de Vereniging heel wat vindingrijkheid aan de dag moeten leggen. In mei 1990 startte de gevoerde aktie met het houden van een muziekmarathon. Burg. Sleurink zorgde voor het eerste tientje door de muzikanten te dirigeren en zaterdag avond, tijdens het openluchtconcert, dirigeerde ze 'Apollo' opnieuw tijdens de eerste mars in 't nieuwe uniform. De in 1990 gehouden muziekmarathon bracht 12.500,- op en latere akties, zoals die met renteloze aandelen hebben het spaarsaldo, mede dankzij sponsoring uit het plaatselijk bedrijfsleven, tot het benodigde bedrag gebracht. Burg. mevr. Sleurink heeft bij wijze van symbolische over handiging aan tamboer-maitre Job Mackloet de bandelier Burg. Sleurink hangt Job Mackloet de nieuwe bandelier om uitgereikt. 'Apollo' heeft, in 't nieuw gestoken, vanaf de geïmproviseerde muziektent de Nieuwe Tongenaren die belangstelling hadden een mooie muziekavond gegeven. Helder blauwe luchten, knallend ge kleurde vormen als luchtballonnen te gen het licht. Ieder jaar zien we weer uit naar de hel dere taferelen die ons in een blije, soms zelfs uitgelaten stemming weten te bren gen. Die stemming wekken de schilde ringen van Greetje Barends, die voor de tweede keer exposeert in klein looge- ment (en in de Bijenkorf-galerie in Amsterdam). As we Greetje Barends vragen naar kommentaar op haar werk zegt ze: „De een bakt taarten, de ander kweekt rozen en een derde maakt schilderijen. Ik schilder louter en alleen uit puur genoe gen, waarbij ik de tijd vergeten. Het is een spannende, fantastische weg. Intus sen teken en schilder ik al jaren, maar ik voel me aan het begin van alle dingen, waar rust en evenwicht heersen". Vanaf zaterdag 27 juni tot en met 11 juli in klein loogement, N.Z. Haven 29 in Goedereede. Geopend: zaterdag 13.00- 17.00 uur en woensdag 14.00-17.00 uur. OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg van Middelburg-Centrum. NIEUWE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg van Middelburg-Centrum. OUDE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. P. Mulder van Capelle a.d. IJssel. STAD aan 't HARINGVLIET donder dagavond 7.30 uur ds. M. J. van Gel der van Geldermalsen. OOLTGENSPLAAT woensdag avond 7.30 uur ds. R. Boogaard van Leiderdorp (i.p.v. ds. J. Beens), bed. H. Doop. De sponsorloop, die voor de zesde maal gehouden wordt, begint om één uur. Er is een parcours van 2 kilometer uitgezet. Tussen één en vijf uur, mogen de kinde ren wandelen. Er is een mooie route over het terrein van Hernesseroord uitgezet. Ieder mag zelf bepalen hoeveel rondjes hij of zij wil lopen. De opbrengst van deze gesponsorde wandelmiddag is bestemd voor een inentingsprojekt van Unicef Het ministerie van Ontwikke lingssamenwerking heeft besloten om de opbrengst van deze aktie te verdub belen. Dus hoe meer er gelopen wordt, des te meer geld, des te meer er verdub beld kan worden! Om alle kinderen in de gelegenheid te stellen naar Middelharnis te komen, rij den er die dag speciale Unicef-bussen. Dit is een sponsoraktiviteit van de firma Mijnders te Melissant. Van tevoren heeft iedere deelnemer zich aangemeld via de school. Nu van ieder dorp het aantal kinderen bekend is, volgen de vertrek en aankomsttijden van de bussen, te vens worden de opstapplaatsen ver meld. Belangstellenden en/of suppor ters zijn zaterdag 27 juni tussen 1 en 5 uur uiteraard van harte welkom! Ouddorp (Dorpstienden) 12.15-15.55 Op D.V. zaterdag 4 juli a.s. is er een rom melmarkt met allerlei nevenaktiviteiten in en rondom Hervormd Centrum 'Elim' te Nieuwe Tonge van 's morgens 9.30 uur tot 's middags 3.00 uur. Heeft u nog bruikbare kleding of oude spulletjes, wat wij nog volop kunnen gebruiken, dan kunt u dit afgeven bij fam. W. Boerman, Zuid-Achterweg 8 of bellen naar (01875) 17 53 of 17 31 of 13 16. De opbrengst van deze rommelmarkt is bestemd voor de zending en wordt gelijk verdeeld onder: G.Z.B., Mbuma, Bonisa en Kom Over En Help. Nadere berichtgeving volgt nog door J.V. 'Het Kompas'. Voor lapkwallteil, gooda service en voordelige prijzen: FOTO FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER CZJ C3 CD C3 D FOTO «VIDEO'AUDIO en C3 Wesistraal 35 - Molenwog 4 - Ouddorp - Teloloon (01878) 16 12 en 21 20 FIUbbI Renesse: Printstiop - Hogezoom 172 - Telefoor] (01116) 24 00 Fillsal Sommelsdijk- Westkrakeelstraat 8 - Sommelsdijk - Teletoon (01870) 8 684 uur; Goedereede (ZWN-halte Rijksweg) 12.20-15.50 uur; Stellendam (ZWN bus station) 12.25-15.45 uur; Melissant (Plein) 12.55-16.30 uur; Dirksland (school 'De Inktvis') 13.25-17.00 uur; Achthuizen (RK kerk) 12.05-15.50 uur; Dèn Bommel (Rabobank) 12.15-16.00 uur; Stad aan 't Haringvliet (ZWN halte NH kerk) 12.20-16.05 uur; Oude Tonge (school Startblok, Rabobank Emma- straat) 12.40-16.35 uur; Nieuwe Tonge (Z'WN halte Molen) 12.45-16.25 uur; Oude Tonge (De Nobelaer Rabobank Emmastraat) 13.45-17.00 uur; Oude Tonge (De Bron Rabobank Emma straat) 13.10-17.20 uur. Voor verdere informatie over deelname en vervoer: Marie Antoinet Westra: (01874) 17 85.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1