Afval wordt volgend jaar op heel Goeree-Overflakkee gescheiden opgehaald Brandvi^eer Sommelsdijk 60 jaar; zaterdag feestdag HEMA Middelharnis Icompleet geworden met lunch-coffeeshop Politieberichten Klaas J. Mulder geeft feestelijk concert Alpinisten beklimmen de gemeentetoren z. Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Weinig/geen vangst bij viswedstrijd GEZINSDIENST Goedereede DINSDAG 2 JUNI 1992 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 In hun juni raadsvergaderingen zul len de vier eilandelijke gemeentebe sturen een vt'aarschijnlijk eenslui dend besluit nemen m.b.t. de ge scheiden inzameling van huisvuil. De raad van Middelharnis zal zich al a.s. donderdagavond buigen over het voorstel per januari volgend jaar gescheiden inzameling toe te pas sen, met gebruik van een container voor het gebruikelijke huisvuil, een mini-container voor gft afval (groen te- fruit- en tuinafval) en een chemo- box voor het verzamelen van klein chemisch afval. De investering in mini-containers (6100 stuks), chemoboxen en keukenemmers (waarin de huisvrouw in de keuken gft- resten kan verzamelen tot de hoeveel heid de gang naar de minicontainer loont) vraagt voor de gemeente Middel harnis een uitgave van 960.000,-; het is een eilandelijke werkgroep, met verte genwoordigers uit elk van de gemeenten, die de voorstellen heeft voorbereid. Het is de bedoeling dat het gescheiden huis vuil om de week zal worden opgehaald, de ene week het gft-afval, de andere week de dan te noemen 'restfraktie', het gebruikelijke huisvuil dus, ontdaan van de resten van groente, fruit en tuinafval. De thans in gebruik zijnde groene con tainer blijft in gebruik, voor het gft-afval wordt een minicontainer, een bruine, van 140 Itr. ter beschikking gesteld. De reinigingsrechten zullen worden ver hoogd, maar dat was - in Middelharnis - al vorig jaar afgesproken. De verho ging werd voor komend jaar op 13% vastgesteld, maar dat cijfer kan alsnog in zowel gunstige-, als ongunstige zin beïnvloed worden. Bedrijven zullen ook meer gaan betalen omdat die zullen worden genoopt meer bedrijfscontai- ners in gebruik te gaan nemen omdat ze vanaf volgend jaar maar eenmaal per veertien dagen zullen worden opge haald. Op Tweede Pinksterdag 8 juni, 's avonds om kwart over acht, hoopt Klaas Jan Mulder, nederlands meest gevraagde concertorganist, een feestelijk orgelcon cert te geven in de Nederlandse Her vormde Kerk te Sommelsdijk. De concertgever heeft voor dit unieke optreden (Klaas Jan Mulder concer teerde 12 jaar geleden voor het laatst op Flakkee) een gevarieerd programma samengesteld met orgelwerken, die een breed publiek aanspreken. Er zullen werken klinken van o.a. Cornells Bute, J. N. Lemmens, Alexandre Guilmant, Eduardo Batiste en Hendrik Andries- sen, wiens 100e geboortedag dit jaar wordt herdacht. Klaas Jan Mulder brengt ook een eigen improvisatie ten gehore. De aanvang van het concert is Tweede Pinksterdag om 20.15 uur en de kerk deuren gaan reeds om 19.15 uur open. De toegangsprijs incl. programma be draagt 7,50; t/m 12 jaar/5,-. iLQME» HERKINGEN vrijdagmiddag 2.30 uur ds. W. Harinck, huwelijksbeves tiging P. V. d. Veer en A. Melissant. DIRKSLAND heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. M. J. van Gelder van Geldermalsen. MIDDELHARNIS donderdajgavond 7.30 uur ds. M. Mondria van Waar denburg. NIEUWE TONGE heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. OOLTGENSPLAAT woensdag avond 7.30 uur ds. G. Hogchem van Borssele. Bewoners van de oude kernen in de gemeente zullen voor het gft-afval met een kleiner type afvalcontainer toe kun nen, aan hen zal een 'City-bin' met een inhoud van 40 liter worden verstrekt. De City-bin is niet rolbaar maar draagbaar; er zal over het gebruik van een en ander overigens voldoende voorlichting wor den gegeven. Chemoboxen De gemeenteraden zal worden voorge steld ermee in te stemmen dat elk kwar taal de chemocar de deuren langsgaat; in het buitengebied zal het kca, het klein chemisch afval op afroep worden opge haald. Er zal voor het bewaren van klein chemisch afval een box beschikbaar worden gesteld; op die box komt een sticker waarop te lezen is wat zoals onder kca behoort. De invoering van het verzamelen van klein chemisch afval zal al in het najaar worden begonnen. Het depot op de gemeentewerf blijft gehandhaafd en zal voorlopig ook een maal per kwartaal op zaterdagochtend geopend zijn. Voorts zullen voor het inzamelen van afgedankte koel- en vrieskasten aparte faciliteiten worden ingesteld, aan de buitenhaven komt een betonnen depot- container voor het inzamelen van kca en een zgn. oliebol waarin schippers gebruikte olie kunnen bergen en in het voorjaar van '93 zal worden begonnen met het beschikbaar stellen van com- postvaten; gerekend wordt dat er ca. 550 belangstellenden voor zullen zijn. Zelfs geen staart werd er j.l. zater dag gevangen tijdens de viswed strijd die 'de Viscromte' te Melis sant voor z'n leden in het Zuider- diep had uitgeschreven. Geen van de 25 deelnemers wist ook maar één visje te verschalken, reden waarom de wedstrijdduur met een uur werd bekort. Heel anders was het toegegaan toen op zaterdag 18 april in hetzelfde water een wedstrijd werd gehou den; toen ving elk van de vissers zelfs tientallen kilo's, een heel hoge had zelfs 49 kilo vis. Nu was het kennelijk de oostelijke wind en het glashelder water dat de brasems van de haak hield. Slecht gevangen werd er ook op de Zeeviswedstrijd die op Hemelvaart- dag door de VW te Ouddorp was uitgeschreven. Er waren 99 deelne mers, een van hen kocht een extra plaats, zodat de 100 werd volge- maakt op welk nummer in de gehouden loterij ook nog een prijs viel. Er werden totaal 7 visjes gevangen, waarvan een zeebaars van 31 cm de grootste was. DEN BOMMEL D.V. zondag 7 juni (Eerste Pinksterdag) wordt in de Geref. Kerk een gezinsdienst gehouden, waarbij hoopt voor te gaan ds. Z. J. Versluijs. Thema van deze dienst 'Je kunt je oren niet geloven". Medewer king wordt verleend door Gospelduo Reflector. Aanvang 10.00 uur. Ieder is hartelijk welkom. Iedereen die van winkelen weet, weet hoe vermoeiend die aangename bezigheid kan zijn. Een kop koffie is 't wat dan node wordt ontbeerd, maar wat de HEMA-vestiging in Middelharnis betreft, waarvan Linda Lieman direkteur-mede-eigenaar is, wordt daar vanaf morgen in voor zien. Dan opent de HEMA z'n sfeervolle lunch-coffeeshop waarin onder 't genot van koffie met gebak, ijs, frisdranken, verse broodjes en warme snacks de verloren energie snel weer op peil kan worden gebracht, bovendien wordt'er echt gezellig...! Bijna 10 jaar is 't geleden dat HEMA Middelharnis z'n deuren opende en Flakkeeërs en vakantiegasten hebben zich niet onbetuigd gelaten. Eén onderdeel van het landelijk bekende HEMA-concept was er slechts waar naar tevergeefs werd uitgezien en dat was de coffeeshop met vers gebak, wat Middelharnis betreft, uit de regionale bakkerij in Barendrecht. Oir. Linda Lieman heeft ze tot dusver teleur moeten stellen, de klanten die daarop hadden gerekend, maar vanaf morgen maakt ze 't helemaal goed. Dan staat de smaakvolle coffeeshop met 58 zitplaatsen ter beschikking, gerund door 2 extra krachten die in dienst werden genomen. De coffee shop wordt overigens een 'gewone' afdeling van de HEMA-vestiging en is dan ook via de winkelruimte bereikbaar. Sfeervol qua meubilering en ver lichting en voorzien van vitrines waarachter al het smakelijks verleidelijk wordt gepresenteerd. Het ontbreken van de coffeeshop werd door de jaren heen als een gemis gevoeld, maar de toevoeging ervan leek winkelruimte te zullen kosten en over die konsekwentie moest nog'es worden nagedacht. Dat gebeurde tot dat het lumineuze idee werd geboren het bedrijfspand aan het Beneden Zandpad uit te bouwen. Architect Bram Roos uit Sommelsdijk tekende en fa. Boeter bouwde, met gezwinde spoed, en zo is de HEMA Middelharnis helemaal kompleet geworden, „'t Is perfekt geworden!" waardeert mevr. Lieman de ondernomen aktie en vanaf morgen heet ze haar gasten wel kom, op de openingsdag zelfs met een gratis kopje koffie voor hen die uit het verse gebak hun keus hebben gemaakt. De prijzen zijn overigens bil lijk, want ook daarin heeft de HEMA een reputatie. 60 jaar, niet echt een kroonjaar, maar anderzijds was het 60-jarig bestaansjubileum voor de brandweer van Sommelsdijk toch een mijlpaal om even bij stil te staan, en zo gebeurde dat, gisteravond in 'Vita Nova'. Maar goed dat geen van de Goeree-Overflakkeese col lega's het vrije-tijds kloffie had aangedurfd, „want", legde ons een van hen uit: „die Sommerdiekers binne zelf zoa meraekel percies!" en ook nu klopte dat weer. 't Was dan ook duidelijk te zien wie wel en wie niet tot de brandweer behoorde, aan 't zomertenue vanwege de zo merse temperatuur en eigenlijk ook aan de stralende gezich ten, waarvoor bevelvoerder Wim v. d. Ree wel een verklaring had: „Twee wedstrijden hebben we gelopen", zei hij: „de een kon iiiet slechter en de ander kon niet beter". Slecht pres teerde de Sommelsdijkse ploeg op de gehouden TAS/HD wedstrijd, maar ze glorieerde op de gehouden Ie klasse wed strijd zodat de ploeg op 13 juni weer aantreedt op de selektie- wedstrijd in Schoonrewoerd en wie weet wordt daar een resultaat behaald dat goed is voor deelname aan de lande lijke wedstrijd op 19 september in... jawel, in Sommelsdijk. Dat resultaat werd de ploeg in elk geval wél met nadruk toegewenst. Eerst is er zaterdag een feestelijke dag in de Ring, tegenover de vroegere smidse van Vis waar de Ring op z'n breedst is. Die ruimte is nodig voor de spuitwedstrijd die daar zaterdag ochtend voor de Sommelsdijkse schooljeugd (twee basis scholen en de Eleosschool) gehouden zal worden. Tegen twaalven zal burg. Sleurink de prijsuitreiking voor haar rekening nemen. 's Middags wordt een ballonnenwedstrijd gehouden en zul len leden van de Ned. Alpinistenvereniging langs de buiten kant tegen de 32 mtr. hoge toren klimmen, een nooit eerder vertoond staaltje dat stellig veel belangstelling zal krijgen. De Middenstandver. 'Sommelsdijk' houdt zaterdag een Pinkstermarkt waarvan de bezoekers het schouwspel gelijk mee kunnen pikken. De brandweer presenteert zich aan de jeugd, wetend dat daar de toekomst ligt. De grondleggers van het korps, weth. J. A. Dijkers, Marien Knape en Cor Joppe werden met ere her dacht, de huidige bezetting werd met waardering genoemd maar ook in de toekomst is al voorzien door adspirant-leden die in september hun opleiding zullen beginnen. Begin volgend jaar zullen 5 getrouwen afscheid nemen, i.v.m. het bereiken van de daartoe gestelde leeftijd. Het betreft bevelvoerder W. v. d. Ree, Dries Knape, P. van Noort, Goris v. d. Boogert en Henk Verbiest. Belangstelling te over voor het jubilerende korps dat eigen lijk nooit een Vereniging geworden is, zoals dat in de meeste gemeenten wél is gebeurd. We signaleerden vele collega's van elders, gemeentebestuur ders van Middelharnis en tal van oud-gedienden die de sfeer nog'es kwamen proeven en andermaal was die sfeer uitste kend. En we signaleerden een niet aflatende paraatheid omdat je nooit kunt weten waar en wanneer de rode haan aan 't kraaien slaat. En al 60 jaar heeft 'Sommelsdijk' daar heel prompt op gereageerd. De jubileumviering was weer'es een mooie gelegenheid om de spuitgasten van nu daarvoor weer'es hartelijk te be danken. (Vanmorgen, dinsdag, rond half 9 is de brandweer uitgerukt voor een autobrandje in het Sommelsdijkse schuurkomplex 'de Wildeman', onder aan de Oudelandsedijk. Er was een Opel Kadett in reparatie in brand geraakt maar het vuur was al gedoofd, hoe snel de brandweer ook arriveerde. Het water dat wordt meegevoerd door de gemeentelijke veegwagen heeft aan die snelle blussing bijgedragen). 25 mei 1992 Een 30-jarige inwoner van Middelhar nis kreeg op de kruising mr. Snijderweg/ Zuiderdiepstraatweg in Stellendam geen voorrang. Hij had nog meer pech, want de politie merkte dat hij iets teveel alco hol (270 ug/1) gedronken had en gaf hem een proces-verbaal. Op de mr. Iman Caustraat in Stellen- dam vond een autobezitter zijn eigen dom met schade terug. In het linker achterportier zat een deuk. De dader is onbekend gebleven. 26 mei 1992 Aan een oude landbouwtraktor op de Groenedijk in Ouddorp werd voor ƒ800,- schade aangericht. De daders zijn onbekend. Op de Oosterweg in Ouddorp werden twee vlaggen gestolen. Op de Oude Nieuwlandseweg in Oud dorp werd geprobeerd om in te breken in een caravan. Op het duinpad bij Strand Noord in Ouddorp werd een rose mountainbike gestolen. In de Geleedststraat in Ouddorp werd geprobeerd om in te breken in een woning. Een 55-jarige inwoonster van Ouddorp werd in een winkel in Ouddorp betrapt op diefstal. Met een herenhemd pro beerde zijde winkel uit te gaan zonder te betalen. Bij onderzoek bleek, dat zij ook speelgoed in haar tas had, dat zij zonder te betalen had meegenomen uit een andere winkel. 28 mei 1992 Een 20-jarige man uit Hellevoetsluis reed op zijn bromfiets op de Mr. Snij derweg in Stellendam. Toen hij de poH- tie in het oog kreeg, ging hij er vandoor. Na diverse capriolen botste hij tenslotte op een tegemoet komende personen auto. Daarmee was zijn vluchtpoging teneinde. De bromfiets was totaal ver nield en de man moest zelf met hchte verwondingen naar de dokter gebracht worden. Op het Achterom in Goedereede werden twee Belgische kentekenplaten gestolen. Op het strand in Ouddorp werd een man bekeurd omdat hij naakt tussen andere zonnebaders lag. Een jonge Duitser die met zijn terrein wagen het strand opgereden was, kreeg ruzie met een aantal zonnebaders. Toen hij op last van de politie het strand moest verlaten, deed hij dat op zo'n wilde manier, dat de kinderen op het strand gevaar liepen. Eén van de ouders gaf de Duitser daarop een tik in het gezicht. Nadat de politie opnieuw was gearriveerd, vertrok de Duitser op een normale manier van het strand. Op verzoek van de rijkspolitie in Oud dorp zijn twee drugsverslaafden in Hel levoetsluis aangehouden. Zij waren vorige week al gesignaleerd op het Flauwe Werk. Zij bekenden de diefstal van twee auto's en het openbreken van twee auto's in Ouddorp. In totaal beken den zij 15 auto-diefstallen en 10 auto inbraken. Maar na verhoor moesten zij op last van de officier van justitie weer op vrije voeten gesteld worden. 30 mei 1992 Op het Hoge Pad in Ouddorp brak een flinke tak van een boom. De tak ver sperde de hele weg. De dienst gemeente werken van Goedereede moest eraan te pas komen om de weg weer vrij te maken. 31 mei 1992 Bij een bedrijf aan de Hofdijksweg in Ouddorp werd voor de 2e maal binnen enkele weken een personenauto gesto len. Ook nu werd de auto weer terugge vonden. Hij stond op de parkeerplaats van het Flauwe Werk. Op een camping aan de Strandweg werd een lichtblauwe Opoefiets gestolen. Voor topUv/alllen, goede service on voordelige prilzen. FOTO FILM - nePOnTAOE - VIDEO - COMPUTER C3 a ca C3 FOTO VIDEO AUDIO Weststraat 35 - Moianweg 4 - OuóOorp - Telefoon (01B7B) 16 12 en 2120 Filiaal Renesse: Printshop - Hogezoom 172 - Telefoon (01116; 24 00 Filiaal Sommelsdijk: Westkrakeelstreel 8 - Sommelsdilk - Telefoon (01870)8684- Het interieur van een vergelijkbare coffeeshop Ook heel oud-gedienden brachten hun gelukwens uit; hier doet dat dhr. J. Kastelein (88) die tot 1937 lid van de Sommelsdijkse brandweer is geweest. Reden van beëindiging was z'n verhuizing in dat jaar van Sommelsdijk naar Middelharnis. De overigen op de foto, v.ln.r.: Dries Knape. Wim v. d. Ree en Cees Wielhouwer.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1