'Weerbarstige werkloosheid' moet terug, protocol ondertekend Transportbedrijf van Rumpt heeft container laad/ios itraan Predikbeurten Bestuur en 'keukenbrigade' ingenomen met begin keukenbouw ziekenliuis Dirksland Koffie-ochtend Ooltgensplaat Sjoelmiddag Ooltgensplaat School en ouders vechten voor behoud Speciaal Onderwijs Bestrijding aardappelmoelieid Eilanden-Nieuws een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! ,w.. Zondag 10 mei 1992 Middelhamis: -',••."■ ^.™„^-. -^J.^t-i Bladz. 2 ,EILANDEN NIEUWS" VRIJDkG 8 MEI 1992 Vier burgemeesters en dir. de Graaf van het Gew. Arbeidsbureau brengen een -jus d'orange -proost uit op het welslagen van de overeenkomst. De vier eilandelijke burgemeesters hebben j.l. woens dagmiddag, samen met dir. P. de Graaf van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Spijkenisse hun handte keningen gezet onder een afspraak tot gezamenlijke aanpak van sommiger langdurige werkloosheid. Elk van de partners heeft zich in het opgestelde protocol verplicht aan de oplossing daarvan een daadwerkelijke bijdrage te leveren door niet primair een uitkering, maar juist werk te garanderen! Burg, Sleurink van Middelhamis die de partijen in Middel- harnis' raadzaal verwelkomde liet het historisch gewicht van de gebeurtenis niet onbesproken: „We leggen met deze heel bijzondere gebeurtenis een stuk geschiedenis vast", over woog ze. Getracht wordt de langdurig werklozen te motiveren, aan een sollicitatieclub deel te laten nemen, te plaatsen in een werkervaringsplaats of in een scholingstrajekt te plaatsen, intensieve samenwerking van de gemeenten met het Arbeids bureau zal nodig zijn, ook al heeft de gemeente zijn eigen arbeidsbemiddelende instrumenten in Jeugdwerkgarantie- wet en de Banenpools. Geen plaats meer voor terughoudendheid tussen de part ners, zo luidt de boodschap, maar juist uitwisseling van informatie. Het is - zo vond burg. Sleurink - geen aanlokke lijke zaak te bedenken dat voor een cliënt de aktieve arbeids bemiddeling gestaakt zou worden, maar soms zal dat onvermijdelijk zijn. Het is dan aan de landelijke Overheid om te bepalen wat met dez enieuwe categorie arbeidslozen, om sociale redenen arbeidsongeschikt, zal dienen te ge beuren. Hopenlijk zal 't zover niet hoeven komen en aan de strek king van het protocol zal dan ook de meest positieve uitleg worden gegeven met als doel: voorkoming en terugdringing van het weerbarstige werkloosheidsprobleem. In die geest besloot ook dir. de Graaf z'n toespraakje: „We zullen er alles aan doen de gemaakte afspraak die inhoud te geven die het verdient". Op dinsdag 12 mei a.s. organiseert de Stichting Welzijnswerk voor Ouderen 'Oostflakkee' een koffie-ochtend voor 55-plussers in 't Centrum aan de Van Weelstraat 10 te Ooltgensplaat. Aan vang 10.00 uur. Voor deze morgen is de woningbouw vereniging 'Beter Wonen' uitgenodigd. De heren P. Kagchelland (voorzitter) en dhr. G. Duim (hoofd financiële admini- straüe) zullen aanwezig zijn om u te informeren over deze vereniging. De centraal gestookte bejaardenwonin gen aan de Marijkestraat en de Irene- De plaatselijke commissie van de Stich ting Welzijnswerk voor ouderen in Oolt gensplaat organiseert op woensdag 13 mei a.s. een sjoelmiddag voor alle 55- plussers van Oostflakkee in 't Centrum aan de Van Weelstraat 10. straat zullen o.a. de aandacht krijgen, naar aanleiding van een verhoging van de stookkosten. Ook zullen uw vragen beantwoord wor den. Wij hopen dat u deze morgen aan wezig zult zijn. U bent van harte welkom. Aanvang 13.30 uur, zaal open 13.00 uur. Ook zal er tijdens deze sjoelmiddag een verloting worden gehouden. Entree 3,00, inclusief 2 kopjes koffie en een lootje. Wie meer lootjes wil, betaalt /0,50 per stuk. Er zijn prachtige prijzen te winnen. U bent van harte welkom. Graag van te voren opgeven dat u komt bij Mevr. A. Huijer, tel. (01873) 16 76 Dhr. H. Bouwknegt, tel. (01873) 23 83. 't Was weer eens lekker bedrijvig aan het Stadse haventje: defencarrier wordt uit de boot gehesen „Vervoer te water, de beste weg", transportonderne mer Jaas van Rumpt uit Stad aan 't Haringvliet zal best z'n twijfels hebben over die reclameslogan van de bin nenvaart, maar woensdag heeft hij toch maar'es gebruik gemaakt van 't vervoer te water, dé aangewe zen weg om een container-hefkraan (fencarrier) vanuit Rozenburg naar Stad te brengen. Dhr. van Rumpt gaat die op eigen terrein gebruiken om containers te laden en te lossen en, als 't nodig zou zijn zelfs drie hoog te stapelen. Het gemis van zo'n kraan heeft zich bij transportbedrijf, van Rumpt al door de jaren heen laten gelden. Wanneer de aflevering van een geladen container werd vertraagd betekende dat dat de wagen tussentijds niet kon worden gebruikt. Door de beschikbaarheid van de fencarrier wordt dat anders en kan de container worden gelost en, op afroep, weer geladen worden. Dhr. van Rumpt is ook bereid er collega-transporteurs mee van dienst te zijn wetend dat het probleem ook in hun bedrijven voorkomt. De mobile kraan zal het terrein overigens niet verlaten, woensdagmiddag reed de kraan, na gelost te zijn via de Vrouwtjesweg naar het transportbedrijf aan de Lieve Vrouwe Poldersedijk, 56 ton zwaar, 4.40 mtr. breed en 11.50 meter hoog, in staat om gewichten van 35 ton te til len. De kraan werd met de wielen in het ruim vervoerd door het motorschip 'Annie' van de Stadse schipper Cor Struik. Een kraan van Van Seumeren lichtte de kolos van boord. Aardappeltelers, In het kader van het Besluit Bestrijding Aardappelmoeheid worden jaarlijks de percelen beteeld met aardappelen, inge- meten op zgn. raamkaarten met topo grafische ondergrond. Zulks ten be hoeve van de controle op de naleving van de vruchtwisselingsvoorschriften. Dit inmeten geschiedt door personen die zich desgewenst kunnen legitimeren als onbezoldigd ambtenaar van de Alge mene Inspektie Dienst van het Ministe rie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. In de komende tijd kunt u met deze werkzaamheden gekonfronteerd worden, doordat u iemand met een slag passer op uw land ziet lopen. Het zal u duidelijk zijn dat het ondoen lijk is in alle gevallen vooraf aan de grondgebruiker toestemming te vragen het land te mogen betreden. Wel mag van de karteerders worden verwacht dat bij noodzakelijk geachte betreding van het woonerf, u van één en ander op de hoogte gesteld wordt. Mocht u onverhoopt toch klachten heb ben over het betreden van uw land, dan zal de karteerder u desgevraagd graag te woord staan. Voor nadere inlichtingen terzake van deze karteringswerkzaam- heden kunt u ook terecht bij de Geweste lijke Raad voor Zeeland van het Land bouwschap, telefoon (01100) 1 22 20. OUDDORP Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. D. Heemskerk en 18.30 uur kand. v. d. Sleen, Maartensdijk. Eben-Haëzer: 9.30 uur kand. v. d. Sleen en 18.30 uur ds. D. Heemskerk. Woensdag 13 mei: Dorpskerk: 19.30 uur ds. R. Veldman. Vrijdag 15 mei: 15.00 uur ds. D. Heemskerk, huwe- lijksdienst Krijn de Ronde en Gerry van der Klooster Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur (H.A.) ds. J. C. van Westen brugge en 18.30 uur ds. J. Loosman Doopsgez. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. i. H. Lammers, St. Phi- lipsland en 18.30 uurtis. F. Hoek, bediening Heilige Doop. STELLENDAM -r- Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, v.m. bediening Heilige Doop en nam. H.C. Zondag 39 Ger. Kerk 10.00 uur (voorber. H.A.) ds. L. J. Lingen, Haamstede en 18.30 uur ds. J. C. van Westenbrugge, 's-Gravenzande. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Belder en 18.00 uur ds. L C. den Toom Ger. Gem. 10.00 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. A. L Gunst, Tholen Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. J. J. Th. Meyer, Bennekom Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Kastelein en 18.00 uur ds. A. Vos Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 18.30 uur student L B. Zippro. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. E. van Spanje en 18.00 uur ds. K. J. Visser, Gouda Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.C. den Toom en 14.45 uur ds. J. C. den Toom, aangepaste kerk dienst en 18.00 uur ds. A. de Lange Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. P. J. Teeuw Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. De Blank Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 ur ds. C. Baas, Fijnaart. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. W. Westland Chr. Ger. Kerk 9.00 en 18.15 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 11.15 en 16.00 uur student J. B. Zippro (kerk Chr. Ger. Kerk) Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur kand. J. L Wallinga, Leiderdorp Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 16.45 uur ds. L B. de Rijke Chris tengemeente Vrienden van de Bijbel, Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur Evang. R. Pieper. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 uur kand. J. H. Adriaanse, Houten en 18.00 uur ds. A. Belder Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. T. Cazander en 18.00 uur ds. P. L Teeuw Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur kand. C. Molenaar en 18.00 uur kand. D. J. van Eckeveld Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 10.00 uur drs. B. Koekkoek, Rotterdam en 18.00 uur dr. J. C. de Moor, Waddinxveen. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. J. het Lam Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur kand. A. Fey. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. J. W. Verboom en 18.00 uur ds. P. van Keulen, Andel. Vrijdag 15 mei: 14.30 uur huwelijksbevestiging van Jacob Gijsbert van Eek en Johanna Braber door ds. B. J. van Vreeswijk, Slikkerveer Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. W. Venema, Vinkeveen, H.A. en dankz. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. D. Spies, Middelburg. De bouwlokatie op de plaats waar vroeger de hoofdingang was Een Ziekenhuis met spandoek, in deze tijd van onrust over de beloning van 't personeel uit de Gezondheidszorg, geen uitzondering, maar Dirkslands Zie kenhuis kreeg er woensdagmiddag een langs de Noordgevel met een veel opwekkender boodschap: „Start nieuwbouw keuken" werd op die lap bekend gemaakt. Om de eerste paalboring bij te wonen waren zelfs de koks uit de keuken, met camera, toegesneld! Bestuursvoorz. R. van Putten kreeg de eer die officiële handeling te verrichten, het heette de eerste-, maar 't bleek alweer de laatste paal te zijn die in het boorgat werd gespoten, een geluidsarme hei-methode zo dicht tegen het ziekenhuis aan. Een 'paaldraaiing' werd - op de werkvloer - de handeling genoemd en dhr. van Putten, in witte jas en met helm, draaide er de hand niet voor om. De bouw van de centrale keuken was oorspronkelijk onderdeel van de vorig jaar gereedgekomen fase 1, de nieuwbouw van het beddehuis, het laboratorium en de poliklinieken, maar de keuken moest om financiële redenen nagelaten wor den. Toch heeft de Overheid nu 3 miljoen beschikbaar gesteld en met gezwinde spoed is aan 't karwei begonnen, door hetzelfde succesvolle bouwteam dat ook de eerste bouwfase heeft gerealiseerd. Bouwkundig aannemer is BAM Bredere Bouw b.v. te Bunnik, architect is andermaal Architectenburo Ad Gestel BNA b.v. te Middelharnis en de grootkeuken leverancier is Hero de Groot n.v. te Bodegraven. Nog voor de jaarwisseling zal de nieuwe keuken in gebruik kun nen worden genomen. De nieuwe keuken (320 m', terwijl de huidige 132 m^ is), zal eert kooktafel voor induktief koken bevatten. Een energiebesparende manier van verhitting door gebruik te maken van electromagnetische velden die met hoge frequentie wisse len. Moleculaire bewegingen laten een wrijvingswarmte ontstaan die voor het koken en verhitting van de maaltijden wordt gebruikt. Het 'verstrekkingspakket" zal door de beschikbaarheid van de nieuwe accomodatie en de nieuwste tech niek straks nog meer veelzijdig en verfijnd kunnen worden. Zeker een aardigheidje voor gelegenheidsheier dhr. van Putten (l) uit handen van Econ.dir. v. d. Ridder. (vervolg van voorpagina) Het betekent dat elke basisschool een leraar afzondert die een cursus (van 10 dagdelen) gaat volgen die hem/haar zou leren bij een kind leerproblemen te sig naleren, diagnostiseert waar de oorzaak daarvan zit, vervolgens de problemen analiseert en vervolgens een pro gramma opstelt om de problemen te remedieren, d.w.z. te overwinnen en, na enige tijd te evalueren of de remedie een juiste is geweest. Van Rijkswege krijgen de scholen daarvoor een bijdrage van 28,- per leerling, nodig om de afgezon derde leraar te vervangen, 't Is duidelijk dat Staatssecretaris Wallage er op uit is met het beëindigen van de financiering het speciaal onderwijs geheel te laten verdwijnen. Flakkeese onderwijsgeven den en ouders realiseren zich dat ter dege. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. C. de Groot en 14.30 uur ds. P. Kolijn Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. C. Meeuse, nam. H.C. Zondag 9. Zaterdag 9 mei: 19.00 tot 19.40 uur zangdienst met korte meditatie door ds. Meeuse Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. Zij willen niet dat de hulp aan hun kind dat die hulp behoeft versnipperd wordt. „Gedeelde hulp is geen hulp", zo stellen ze vast en van de zijde van de basisscho len wordt dan ook beluisterd dat die de noodzaak van de instandhouding van de scholen voor speciaal onderwijs onderstrepen. Dhr. Blanke en zijn team weten dat het kind op hun school niet alleen didac tische-, maar ook pedagogische hulp nodig heeft en voor die twee wordt op de speciaal-onderwijs school zorg gedra gen. Heel belangrijk voor het kind is dat onze maatschappij het speciaal onder wijs heeft geaccepteerd, het MLK al sinds 1947 en de LOM school sinds 1982. De kinderen worden er niet meer op aangekeken en dat geeft hen het bevrijdende gevoel geen uitzondering te zijn: „Het zal toch niet waar zijn dat die bege leiding nu door de politiek beëindigd zal worden?" zo wordt in de brieven aan de Volksvertegenwoordigers gevraagd. „Zullen onze kinderen van Overheids wege toch nog in de grond worden geboord?" zo vraagt een van de moeders zich diep ongerust af. Het woord is aan de Volksvertegenwoordigers die a.s. week over de plannen van de Staatssecretaris zullen debatteren. Aan het ontbreken van een flakkeese waarschuwing zal het niet gelegen hebben. Wie meer wil weten is a.s. maandag welkom op het Kompas voor alle informatie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 2