Als burger naar de nieuwe Tweede Kamer Een feestimpressie Opleiding leidster kindercentra in Spijkenisse Koninginnebeker voor 'Stellegors' Samenzang vanuit de Delta P.v. De Luchtbode Theo Olof geeft concert in Middelharnis Damsimultaan tegen Koeperman Festival -16 mei in 'De Staver' Dam- en Schaakvereniging 'Ontspanning' te Ouddorp Ver. 'De Christenvrouw' afd. Dirksland Jaap van der Slik exposeert olieverfschilderijen Bladz. 2 ,EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 5 MEI 1992 Een week geleden is de nieuwbouw van de Tweede Kamer officieel in gebruik genomen. Het verhuisfeest na de ingebruikneming is naar schat ting door zes a zevenduizend men sen bijgewoond en voor zover be kend zonder wanklanken verlopen. Alle landelijke media hebben ruim aandacht geschonken aan de feeste lijkheden rond de nieuwe behuizing van de volksvertegenwoordiging. Wat is er nog over te schrijven? Een impressie, het verhaal van een gast op het Binnenhof. Invitatie De uitnodiging om als burger het ver huisfeest van de Tweede Kamer bij te wonen kwam als een plezierige verras sing. Het is altijd leuk om een eenmalig evenement mee te maken, zeker als daar heel veel verschillende mensen zijn. Daarenboven is me aan het principe van de volksvertegenwoordiging veel gelegen en ik heb de invitatie om met echtgenoot op 28 april naar het nieuwe parlementsgebouw te komen graag aan vaard. Het programma voor het verhuisfeest kregen we half april toegestuurd. Bij het programma werd de aanbeveling gedaan van te voren een keuze te maken uit de feestelijkheden, want het aanbod van presentaties en optredens was zeer royaal. Zang, dans, muziek, theater, exposities en dat in allerlei genres. Festiviteiten De feestelijkheden speelden zich af in het Ridderzaalkomplex, op het Binnen hof en in het nieuwe kamergebouw. Op en rond het Binnenhofstonden pro- motiestands van de provincies, kraam pjes met lekkers van de Nederlandse produktschappen e.d. en twee podia voor muziekpresentaties. Vanaf zo'n podium heette kamervoor zitter Deetman de verzameling verhuis- gasten welkom. Voor het zover was drentelden we bij de muziek van de Koninklijke Militaire Kapel wat onwennig rond en bekeken we onze medegasten. Toen de eerste regendruppels vielen kwam even de gedachte in me op: „Wat moet dit wor den, wat doen we hier?" Het feestgevoel moest nog komen. De welgemeende welkomstwoorden van de heer Deetman maakten dat ik weer wist waarom we gekomen waren. „Het parlement is van ons allemaal" aldus Deetman en daarom waren er zo'n 1000 Nederlandse artiesten en 5000 genodig den uit de Nederlandse samenleving voor het verhuisfeest gevraagd. Het feest werd geopend met het oplaten van duizenden rode, witte en blauwe ballonnetjes, die op de tonen van Turf in je ransel' wegzweefden over de daken van het Binnenhofcomplex. Open huis Meer dan het eten en drinken - aange boden door de Nederlandse produkt- en bedrijfschappen - trok ons de nieuwe Tweede Kamer. Op weg daarheen kwa men we gedeputeerde Jansen van de provincie Zuid-Holland tegen, die de officiële ingebruikneming had bijge woond. „Het is daar verschrikkelijk mooi en lekker warm" kon hij mee delen. Het binnenkomen in de grote hal van het nieuwe gebouwencomplex had iets. Een geanimeerd geroezemoes van keu rig geklede gasten, een prominente Nederlander hier, een minister daar, bekende landgenoten en mensen waar van we ons afvroegen wie ze waren. We bevonden ons wél in deze 'Statenpas- sage', een binnenkomer met veel ruimte en moderne grandeur. Ergens boven op één der galerijen zong een mannenkoor; het klonk als in een kathedraal. Persoonlijk hou ik wel van die grote hel dere ruimten, al kun je je voorstellen dat het voor de gebruikers even wennen is. Kon men zich in het oude gebouw in een burcht wanen, veilig voor een spiedende buitenwereld, het nieuwe onderkomen staat gewoon midden in het heden daagse Den Haag. Om veiligheidsredenen zal de 'Staten- passage' overigens aan één kant geslo ten blijven en niet echt een passage worden zoals de architect bedoeld heeft. Jammer, want wat is Haagser dan een passage met allure en wat is symboli- scher voor het huis van de volksver tegenwoordiging? In de lengte van de 'Statenpassage' staat aan één kant een aantal gekleurde cabi nes, bedoeld voor burgers die kamerle den willen spreken. De nieuwbouw is duidelijk ook bedoeld om het volk dich ter bij de vertegenwoordigers te brengen. Vanuit die optiek is ook het verhuisfeest tot stand gekomen. Gewoon met de kiezers „We wilden het gebouw gewoon met de kiezers inwijden", vertelde de heer Deet man ons. „Ik vind het schitterend dat er zo veel mensen hier zijn. De stemming is uiterst feestelijk, geweldig leuk". De voorbereidingen voor de feestelijk heden zijn anderhalfjaar geleden door een klein groepje begonnen. De laatste drie maanden is er op grotere schaal hevig gewerkt. „Een feest voor zo'n 7000 mensen vergt een geweldige voorberei dingen" aldus de heer Deetman, die naar alle kanten vriendelijke voldoe ning uitstraalde en overal en bij ieder een te vinden was. Gewoon met de kiezers, zo zagen we premier Lubbers ongedwongen mee doen met een folkloristische dansgroep. Ook mevrouw Lubbers liet zich niet onbetuigd. „Dit maken we nooit meer mee" zei een gast uit Groningen tegen ons, „mooi dat ze het zo gedaan hebben. Wij zijn graag gekomen hoor". De kamerleden hadden voor het ver huisfeest de rol van gastheren en gast vrouwen toebedeeld gekregen. Degenen die aanspreekbaar wilden zijn waren herkenbaar aan een kaartje op de rever. WD-kamerlid Erica Terpstra is er zo één. „Wat een feest, hé" zei ze opgetogen en we streken even neer voor een praatje. „Er zijn veel mensen die me aanspre ken, daar ben ik blij om. De essentie van dit feest is: dit is ook jullie democratisch huis. Ik vind het grandioos zoals op deze manier wordt gegeven. Wat ik het mooi ste vind is dat de gasten van vanavond niet alleen maar de bobo's zijn maar allerlei mensen overal vandaan. Je hoort: ik kom uit Limburg, ik kom uit Drenthe. En nu jij dan, uit Dirksland. Zoals het vandaag gaat, nou dat was niet mogelijk geweest in het begin van mijn kamerlidmaatschap in 1977. Toen was er nog zo'n afstand tussen kiezers en kamerleden. Ik vind het goed dat dat veranderd is. De Kamer is jullie huis en wij mogen er in wonen. Dit is een heel open gebouw. Die openheid bevalt me heel erg". Wie ook positief over het nieuwe ge bouw denkt is CDA-fraktievoorzitter Brinkman: „Het is open en gemakkelijk voor iedereen. Eindelijk kunnen we een groot publiek ontvangen". Of de heer Brinkman nog een bood- schapje voor Goeree-Overflakkee heeft? Jazeker: „Dat ze hier allemaal regelma tig moeten komen". De 'plenaire zaal' Een term die we meermalen langs hoor den komen: de plenaire zaal. Dat is de zaal waar de Tweede Kamer vergadert. De benaming 'plenaire zaal' onder scheidt de grote vergaderzaal van de kleinere vergaderzalen voor de kamer- frakties van de politieke partijen. De kleinere vergaderzalen zijn funktio- neel en eenvoudig, de zaal waar de hele Tweede Kamer vergadert is funktioneel en theatraal. Vanaf de publieke tribune, die plaats biedt aan 230 mensen, blikt men als in een schouwburg op het parlementaire toneel. Zelfs de coulissen zijn er, grote beton panelen met non-figuratieve be schildering waarin kobaltblauw - niet zonder dramatiek - de boventoon voert. De kleurstelling van de vergaderzaal is geen voor de hand liggende: lichtgroen tapijt, perehouten lessenaars, kobalt blauwe zetels, zilverige wanden en een koepelvormig azuurblauw plafond. Op de publieke tribune dezelfde groene vloerbedekking als beneden maar hier zijn de stoelen groen, een paar tinten donkerder dan het tapijt. Vooraan op de publieke tribune is een rij plaatsen met tafeltje, voor de pers. Even kijken hoe dat zit, of het anders voelt dan een plaatsje aan de perstafel bij raadsvergaderingen op Goeree-Over flakkee. Het zicht bij ons is beter. De balustrade van de publieke tribune van de Tweede Kamer onttrekt een deel van de kamerleden aan het oog. Ik mag graag zien wat iemand zegt en dat is vanaf deze persplaatsen niet altijd even gemakkelijk. De schrijvende pers lijkt er op dat punt niet zo goed afgekomen als de televisie die bedacht is met vier automatische camera's en een aparte regiekamer. Buffet in de Ridderzaal We ruilden tenslotte de sfeer van de nieuwbouw voor de oudheid van de Rid derzaal, 't Was even wachten voor we naar binnen konden, want er werd voor gezorgd dat het daar niet te druk bevolkt raakte. Ik ben er zeker van dat ik dat nooit meer meekaak: een volksfeest in de Ridderzaal. Het was een aparte ervaring om een zaal die altijd officieel in beeld komt getrans formeerd te zien tot een vrolijke staats- gelagkamer. Rond de koningstroon een groot koud buffet, op het balkon een koor uit Harlingen dat oude zeemans liedjes zong. Kijkend naar de oude gobelins aan de muur, naar de plaats waar de Koningin jaarlijks de troonrede voorleest, dacht ik: Hoe is het moge lijk? Om dan te bedenken dat heel vroeger zo'n zaal natuurlijk vooral op deze manier werd gebruikt; voor feestelijke banketten. In de Ridderzaal was het zo feestelijk dat we daar gebleven zijn tot het laatste liedje was verklonken. Daardoor waren we wat laat bij de uitvoering van 'Het Kamerstuk', dat speciaal voor de gele genheid door conservatoriumleerlingen is gecomponeerd. Het klonk nieuw, met bijzondere ge- luidseffekten. Thuis konden we het nog eens helemaal beluisteren, want ter her innering kreeg elke gast een CD van 'Het Kamerstuk' en een boek getiteld 'Het einde van een tijdperk'. 6 a 7000 Nederlanders hebben op 28 april 1992 kennis gemaakt met de nieuwe Tweede Kamer. Verder is tot 12 september op weekdagen iedereen wel kom om het gebouw te bezichtigen. Het is van ons allemaal en ook zonder feest gedruis de moeite waard. Een folder 'Welkom in de nieuwe Tweede Kamer' is verkrijgbaar op het postkantoor. In Spijkenisse start in september de opleiding Leidster Kindercentra. Deze opleiding is speciaal bedoeld voor werk zoekenden die een lage, afgebroken of verouderde opleiding hebben. Op maan dagmorgen 11 mei a.s. is er een voorlich tingsbijeenkomsten over de opleiding Leidster Kindercentra om 9.30 uur in de 'Ichthusschool', Krekelveen 338 in Spij kenisse-Waterland. Combinatie van theorie en praktijk Door de uitbreiding van de kinderop vang is in deze sector vraag naar perso neel. Het gaat vooral om werk in kinderdagverblijven, maar ook steeds meer om buitenschoolse opvang. Het werken in de kinderopvang is afwisse lend. Naast verzorgende taken, is er aan dacht voor de ontwikkeling van kin deren, spel en spelen en de kontakten met ouders. Het is een opleiding in het kader van het leerlingwezen. De cursisten lopen mini maal 16 uur per week stage en gaan IVi dag per week naar school. De opleiding duurt twee jaar. Deelnemers moeten 18 jaar of ouder zijn en een LBO-diploma met minimaal 2 vakken op C-niveau of hoger hebben. Schakelcursus Voor m'ensen met onvoldoende voorop leiding is een schakeljaar mogelijk. Ook in de schakelcursus worden theorie en praktijk gecombineerd. Deze schakel cursus start in september in Spijkenisse. Beroepsopleidingen op maat, met uizicht op werk De PBVE verzorgt beroepsgerichte op leidingen voor volwassenen in samen werking met het arbeidsbureau, o.a. voor de verzorgende beroepen. De com binatie van theorie en praktijk in de opleidingen vergroot de kans op werk. Om zoveel mogelijk geïnteresseerde vol wassenen een kans te geven, is de prijs van de cursussen bij de PBVE laag. Daarnaast is er een financiële regeling voor kinderopvang en reiskosten (bui ten de eigen woonplaats). Informatie Belangstellenden kunnen meer infor matie krijgen op de voorlichtingsbijeen komst op 11 mei a.s. of bellen naar de PBVE Zuidhollandse Eilanden, Thor- beckelaan 80 te Spijkenisse, tel. (01880) 2 20 77 (vragen naar mevrouw Oord). Op Koninginnedag traden in Stellen- dam in totaal 16 jonge schakers aan om vóór het 'Haagse Huus' te strijden om de Koninginnebeker. Jaarlijks wordt om deze wisseltrofee door drie vijftallen van de Stellendamse basisscholen geschaakt. Bij fris, maar zonnig weer hielden de jeugdige schakers het hoofd koel en de blik helder, ondanks de vurig meele vende ruime belangstelling rondom de borden. De kwaliteitvan de partijen was dit jaar opmerkelijk goed. Sommige uit slagen hadden net zo goed anders kun nen uitvallen. De drie teams waren duidelijk aan elkaar gewaagd. Toch trok het vijftal van 'Stellegors' voor de derde achtereenvolgende maal aan het langste eind. Vanwege deze prestatie krijgt deze school de wisseltrofee defini tief in haar bezit. Gefeliciteerd Robin, Jaco, Leander, Michael en Johan! Uitslagen: 'Het Kompas' - 'Zomerland'IVi - 2% 'Zomerland' - 'Stellegors'IV2- 3'/2 'Stellegors' - 'Het Kompas'4 - 1 Op zaterdag 9 mei a.s. zal de vierde samenzangavond in de serie 'Samen zang vanuit de Delta' gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk. De serie samenzangavonden is van start gegaan met het gegeven dat de samen zang op veel andere concerten maar een relatief klein onderdeel van het pro gramma is. Daar de samenzang voor het publiek vaak een hoogtepunt is voor zien deze avonden in een grote behoefte. Dit merken we door de grote belangstel ling die er elke keer weer is. Op de meeste samenzangavonden wordt het orgel bespeeld door de organist Mar tin Mans. Deze keer echter zal Janco Belder uit Ridderkerk het orgel in Som melsdijk bespelen. Janco Belder, geboren in 1971 te Ridder kerk, kreeg in 1979 zijn eerste orgelles sen bij de heer W. de Vreugd te Ridder kerk. Van 1984 tot 1989 volgde hij orgel lessen bij Dirk Jzn. Zwart, organist te Rotterdam. De orgelstudie wordt nu voortgezet bij Herman van Vliet, op de orgels van Oudewater en Amersfoort. Janco Belder is organist van diverse koren, o.a. van het jongerenkoor 'Lau- date Deum' uit Ridderkerk (waarmee hij twee cd-opnames maakte) en het man nenkoor 'Groot Rotterdam'. Er werden van Janco Belder opnames gemaakt op de orgels van de Ned. Herv. Kerk te Oud- Beijerland, de Evangelisch Lutherse Kerk te Den Haag en een solo-cd te Kampen. Kortom een organist met ruime ervaring en begeleiding van koor en samenzang. Het programma van deze avond zal nog een beetje in het teken staan van bevrij dingsdag (dus enkele vaderlandse liede ren). Er zullen echter ook enkele psalmen en geestelijke liederen gezon gen worden. Wij hopen dat u ook nu aanwezig zult zijn op de vierde samenzangavond in de serie. De aanvang van deze avond is 20.00 uur en de toegang is gratis. Hartelijk welkom in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk. U komt toch zeker ook wel....?? Schaken; groep A: J. van Huizen - J. SoetemanO - 1 Zeer verrassend won Soeteman on danks het feit, dat de heer van Huizen de kwaliteit had. De strijd tussen de heren Westhoeve en van Huizen om het kam pioenschap is nu nog geheel open. P. Westhoeve - WHM. van Geelen1 - O Westhoeve maakte geen fout en won eenvoudig de partij. Groep B: E. Santifort - A. AkershoekO - 1 S. Hameeteman - J. GrinwisO - 1 P. A. Derrez - M. van Damme1 - O NAL. van Doom - R. Kickert1 - O P. V. d. Noordt - C. BreenO - 1 W. V. d. Meijden - W. J. TanisO - 1 C. Breen - NAL, van DoomO - 1 HERKINGEN Bovenstaande postduivenvereniging nam op 2 mei 1992 deel aan een wedvlucht van uit Arras. Afstand 183 km. In concours waren 296 duiven die om 8.15 uur met zuidwesten wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 10.33,41 uuren haalde een snelheid van 1319.08 m.p.m. De gedetailleerde uitslag luidt: A. Molenaar en zn. 117,18,34,47,56,62; J. den Boer 2, 5, 7, 8, 16, 20, 21, 25, 32,36. 49,53,58,6163,66,68,71J. Molenaar 3, 10,13,37,42,70,72,74; A. het Jonk 4,11, 14,43,44; C. Logmans 6,22, 57; M. Hui- zer 9,24,26,38,4145,48,50,52,55,59; B. van den Ochtend 12, 30; D. Kievit 15; Gebr. Logmans 19, 31, 39, 73; A. J. A. Volaart 23. 27,46, 51, 65,67; J. Kievit 28, 35,54,64; H. Kameriing 29; H. Kievit 33, 69; P. Hogerwerf 40; M. Auperiee 60. De violist Theo Olof en de pianist Gérard van Blerk zullen onder aus piciën van de Kulturele Kring 'De Welle' concerteren op vrijdag 22 mei a.s. om 20.15 uur in 'Het Prieel' van 'De Staver' te Middelharnis. Zij voeren werk uit van Wolfgang Ama- deus Mozart, Edvard Grieg en Gabriel Fauré. Dit concert wordt mede mogelijk gemakat door AGO-automateriaal, Jon- gerius Onroerend Goed, beiden te Som melsdijk en het Notariskantoor mrs. Ter Braak en Schuring te Middelharnis. THEO OLOF werd geboren 5 mei 1925 te Bonn. Zijn moeder, een bekende vioolsoliste en pedagoge gaf hem zijn eerste lessen. Hij debuteert op 5-jarige leeftijd te Bonn. Op 11-jarige leeftijd geeft hij zijn eerste concerten in Neder land o.a. met het Koninklijk Concertge bouw Orkest o.l.v. Bruno Walter. Vanaf 1945 maakte Olof concertreizen door de gehele wereld. Hij speelt niet alleen de overbekende vioolconcerten maar ook die van Benjamin Britten, Hans Henke- mans. Oscar van Hemel, Bmno Ma- dema, Alban Berg en Jan van Vlijmen. Van 1951-1971 was Olof concertmeester van het Residentie Orkest in Den Haag. Daama tot voor enkele jaren vervulde hij deze funktie in samenwerking met Herman Krebbers. Jaap van Zweeden in het Kon. Concertgebouw Orkest te Amsterdam. Op dit moment verzorgt Olof concerten op de grote podia en vormt met Gérard van Blerk een veel gevraagd kamermuziek-duo. Als lid van de jury woonde Olof vele internationale vioolconcoursen bij in o.a. Bmssel, Parijs, Moskou, Geneve, Montreal en München. GERARD VAN BLERK werd geboren te Tilburg, waar hij zijn eerste muzikale opleiding ontving en reeds als kind con certen gaf Hij studeerde aan het Am- Op maandag 27 april werd er een damsi multaan georganiseerd door Damvereni- ging D.E.Z. te Middelharnis tegen oud- wereldkampioen de Rus Koeperman, al 15 jaar wonend in Boston, Amerika. Na de openingswoorden door de voor zitter de heer A Knape nam de 70-jarige Koeperman het op tegen 42 damfana- ten. Om 8.15 uur vond de eerste zet plaats in restaurant Bellevue en rond 9.00 uur waren de eerste partijen al uit. Maar later op de avond stuitte hij toch op flinke tegenstand. Eer de klok op half 2 stond moest hij zes remise's geven. Twee partijen sprongen daar zeker uit, ten eer ste tegen de 83-jarige A. v.d. Sluis van D.E.Z. wat een uitstekende prestatie is; ten tweede tegen C. Visbeen, de kam pioen van Melissant, daar komen we zo Op zaterdag 16 mei a.s. zal; er in Rekrea- tiecentrum 'De Staver' te Middelharnis een Dmm, Majorette en Twirlfestival worden gehouden. Dit festival wordt georganiseerd door Majorettenkorps 'De Somi Girls' uit Sommelsdijk/Middelhamis. Het geheel staat onder auspiciën van het K.N.F. en wordt voor de zesde keer gehouden. De voorgaande jaren waren een enorm suc ces. Dit jaar zullen 34 groepen optreden, waaronder een grote showgroep. Alle korpsen worden beoordeeld door een deskundige jury van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekver enigingen. De groep die het hoogste aantal punten behaalt zal een wisselbe- ker ontvangen, die beschikbaar gesteld is door Middenstandsvereniging 'Win kelcentrum D'n Diek'. Vorig jaar is deze beker gewonnen door Majorettenkorps 'Jong Leven' uit Stellendam. Zij komen hun eerste plaats uiteraard verdedigen. Het festival begint om 10.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 4,-. sterdamse Conservatorium bij Willem Andriessen. Hij behaalde het solistendi- ploma, waarbij hem de Prix d' Excel lence werd toegekend. Hij studeerde daama twee jaren in Parijs bij Yves Nat. Sedert die tijd treedt hij regelmatig op als solist bij alle Nederlandse Orkesten o.l.v. Haitink, Jochum, Foumet, Sawal- lisch en Benzi. Hij geeft recitals in binnen- en buitenland en is een bekend kamermuziekspeler. Hij vormt een duo met Olof, Anner Bijlsma en is een veel gevraagde begeleider van Nederlandse en buitenlandse zangers zoals Jard van Nes, Bernard Kraijssen enz. Van Blerk is hoofdleraar voor piano aan het Koninklijk conservatorium te Den Haag. Evenals Olof maakte hij vele grammofoonplaten en discs voor de bekende merken. De toegangsprijzen bedragen ƒ20,- voor volwassenen en 10,- voor jonge ren t/m 14 jaar. De voorverkoop vindt plaats bij VW-Middelhamis, Reisbu reau Buijsse (Zandpad 54 te Middelhar nis), Hans Dolieslager te Goedereede en WV-Ouddorp. En voor de aanvang van het concert aan de zaal, die om half acht open gaat. op terug. Eerst nog de overige remise's n.l. tegen C. van Welie en M. de Haas uit Dirksland en door W. I. Peeman (de schaker) en I. Koese uit Middelharnis. Cor Visbeen speelde een perfekte partij, die hij vermoedelijk winnend had af kunnen sluiten. Koeperman bood grif remise aan, en Visbeen ging te voorbarig op dit aanbod in. Dan volgt hier de stand na 44 zetten, met de stukken op het bord voor wit (Koeperman) op 28,29,31, 32, 33, 34, 37, 38, 39 en 44 en voor zwart (Visbeen) op 2, 3,12,16,19, 20,21, 25,30 en 35. De partij werd vervolgd door te spelen de 45e zet: 29-23, 2-8; 46. 23x14, 20x9; 47.33-29,8-13; 48.38-33,3-8; 49.29- 23, 13-18; 50. 33-29, 8-13. Toen kwam het rémise-aanbod van Koeperman zonder dat hij een tegenzet deed, en nadat zijn tegenstander dit had aanvaard schoof Koeperman de stukken door elkaar, zonder de eindafwikkeling te laten zien. Al met al toch weer een leerzame dam- avond en zeker voor herhaling vatbaar, met dank aan bestuur van D.E.Z. voor de goede organisatie. D.V. 6 mei (morgenavond) hopen we om 19.45 uur elkaar te ontmoeten in 'Onder de Wiek'. De heer J. Fioole uit Werken dam zal iets vertellen en laten zien over 'Het leven en werken van de Neder landse Huisvrouwen gedurende de tweede wereldoorlog 1940-1945'. Leden en ook gasten zijn hartelijk welkom. Jaap van der Slik uit Middelharnis mag gerekend worden tot de betere amateur- schilders op Goeree-Overflakkee. Zijn olieverftechniek is traditioneel en de behandeling van zijn onderwerpen is ook naturalistisch. Overduidelijk is daarin zijn voorliefde voor de natuur, waarbij ook het Flak- keese landschap een belangrijke rol speelt. Jaap experimenteert wel, maar hij kijkt ook goed naar het werk van andere schilders. Rien Poortvliet is daarbij zijn grote voorbeeld en diens juist geopende museum kon wat hem betreft dus ner gens beter gevestigd ziujn. Hij zal zeker tot de vaste bezoekers gaan behoren! Omgekeerd behoorde Rien Poortvliet ook tot de bezoekers van Jaaps laatste tentoonstelling. Meestal exposeerde Jaap van der Slik niet meer dan eens per jaar, maar na de vele positieve reakties op zijn tentoonge stelde werken in het verpleeghuis 'De Samaritaan' besloot hij toch vaker en langer te gaan exposeren. Dientenge volge zal nu werk van hem te zien zijn in Theetuin 'De Bongerd' te Herkingen, waar iedere belangstellende van harte welkom is. De toegang is vrij en men kan er (zoals bekend) ook van de mooie tuin genieten. Plaats: Theetuin 'De Bongerd', Herkin gen, Molendijk 65 (afrit rechts ca 150 m voorbij de molen). Data: van vrijdag 8 mei tot maandag 1 juni 1992. Openingstijden: van 10.30 tot 22.30 uur (behalve donderdags). ■^Ji /9j

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 2