Groeiende groep bejaarden tussen wal en schip?! Predikbeurten Sponsorloop bewijst volwassen te zijn Meer dan 100 paar sokken. Bijeenkomst CNV Vrijwilligerswerk Kerkdiensten in de Stille Week Zangavond t.b.v. Woord en Daad 'de Liestemaeker' terug in 't durp! Geen hoge plaatsen op brandweerwedstrijd Mededelingen m.b.t. Rien Poortvlietmuseum Vragen over bejaardenzorg op gemeentelijke kontaktavond in Dirksland 17-18-20 APRIL Boekenruilen 'Melishof POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Op burgeravonden kan iedereen zijn zegje kwijt over welk onderwerp dan ook. Dat gebeurde vorige week in Dirksland. Nadat specifieke vragen en opmerkingen over diverse plaat selijke onderwerpen waren geplaatst werd het gemeentebestuur gekon- fronteerd met een meer algemeen maatschappelijk probleem: Waar moet met in Dirksland en verder op Goeree-Overflakkee heen met een groeiende groep bejaarden die niet meer zelfstandig kunnen wonen, maar nét niet meer geplaatst kunnen worden in een verzorgingstehuis ter wijl ze niet of nog niet op hun plaats zijn in een verpleegtehuis. Wanneer die mensen, ondanks gezinszorg en hulp van familie niet meer onbe waakt alleen kunnen wonen, wat is dan hun perspektief in onze zorg zame samenleving? Dat het u wel ga De vragensteller was over de huisvesting en opvang van de bejaarden op Goeree- Overflakkee gaan nadenken door de uit spraken van één van de sprekers op het symposium 'Dat het u welga' dat vorig jaar in Middelhamis werd gehouden ter gelegenheid van de opening van het zie kenhuis Dirksland. Schokkende cijfers over de aantallen bejaarden in de naaste toekomst waren daar naar voren ge bracht met de konklusie dat we in Nederland rekening moeten houden met een grote groep bejaarden die aan meerdere kwalen tegelijk lijden. Bedenkend dat volgens de bevolkings prognoses de toekomst voor heel Neder land er grijs uit ziet, maar dat dat voor een gebied als Goeree-Overflakkee nog erger is, stond een inwoner van Dirks land en Goeree-Overflakkee nu met de vraag: „In hoeverre spelen de instellin gen voor gezondheidszorg op Goeree- Overflakkee hier daadwerkelijk op in? SOMMELSDIJK Dhr. J. van Hulst te Sommelsdijk wil niet liever dan dat z'n lijstenma kerij aan de Langeweg 25/27 - gebouwelijk althans - een onop vallend onderdeel van de dorpse bedrijvigheid gaat vormen. Daarom heeft hij er ook geen moeilijke naam voor bedacht; z'n klanten komen gewoon bij 'de Liestemaeker'. Op vallen wil hij overigens wél in kwali teit en in assortimentsgrootte, en vooral in vakmanschap. Daarom trok hij enige tijd geleden - om 't vak te leren - naar de Duitse vestiging van het Amerikaanse lijstenmerk Niel sen, groot in aluminiumlijsten in zóveel kleuren en profielen dat geen lijsten- handel die allemaal op voorraad zou kunnen hebben, maar de honderden 'hoekmonsters' geven een prima over zicht. Ze worden binnen 24 uur door de importeur op maat gezaagd geleverd en eenmaal door 'de Liestenmaeker' ont vangen, hoeft dhr. van Hulst ze alleen nog te monteren. Zó te werken houdt in dat hij over het hele assortiment be schikt en dat mag indrukwekkend he ten! „Een speciaalzaak met een enorme keuze", vindt hij dan ook van z'n bedrijf dat hij dezer dagen begon, op de dag nadat het Gemeentebestuur met de plaats van vestiging had ingestemd. Het - zelf - maken van passe-partouts vormt een ander onderdeel van 'de Lies temaeker', passe-partouts in meer dan honderd kleuren en vele varianten, beel dondersteunende kaders om aquarel len, pastel- en overige tekeningen die zo'n passe-partout behoeven om echt helemaal af te zijn. Heel belangrijk daarbij is de juiste kleur maar wie de voorbeelden ziet zal erva ren dat dhr. van Hulst daarin zeer bedreven is. Hij geniet van het aldus be zig zijn en zo ingenomen is hij met z'n liestemaekerieë dat hij de eerste hon derd klanten die minimaal 150,- be steden trakteert op een ingelijst dorps gezicht van Middelhamis. De 'Lieste maeker' is dagelijks, behalve 's maan dags geopend. Hoe aktief is de plaatselijke en eilande lij ke politiek? Hoe groot is de groep 'niet plaatsbaren' op dit moment? Hoe groot is die groep in 2000? Welke initiatieven hebben de gemeenten op Goeree-Overflakkee al ontplooid om te komen tot de realise ring van een soort overgangsvoorzie ning tussen verzorgingstehuis en ver pleegtehuis voor bejaarden die echt niet meer alleen kunnen wonen?" Ook de tijdelijke en dagopvang van bejaarden kwam aan de orde. Zou het niet mogelijk zijn beschikbare ruimte te benutten voor tijdelijke opvang? Omvattend antwoord nog niet te geven Door wethouder Schouten (gezond heidszorg), wethouder Eshuis (ruimte lijke ordening), burgemeester Boonstra, alsmede de heer Robijn (voorzitter woningbouwvereniging en raadslid) werd aandachtig ingegaan op het probleem van passende woonvoorzieningen en opvang voor de grote en gedifferen tieerde bevolkingsgroep van de toe komst: de bejaarde. De bestaande mogelijkheden werden belicht. Er is al veel gedaan, maar een geheel bevredigend antwoord kon het gemeentebestuur in deze komplexe ma terie niet geven. Er zijn allerlei ontwik kelingen, ook op Goeree-Overflakkee, aldus wethouder Schouten. Men is daar bij in grote mate afhankelijk van het beleid van de provincie. Voor de burger lag het vrij simpel: „Is dat dan niet een kwestie van de politiek?" en het gemeentebestuur werd gevraagd om er vaart achter te zetten en te komen tot een konkrete samenwerking van alle betrokkenen in de gezondheidszorg. Dit vanuit de vrees dat na de schijnbaar onafwendbare inlijving van Goeree- Overflakkee bij de regio Rijnmond/Rot terdam de aandacht van de provinciale en rijksoverheid eerder uit zal gaan naar Rotterdam dan naar Goeree-Overflak kee. Op de j.l. zaterdag in Zuidland gehou den provinciale brandweerwedstrijden TAS/HD en 2e klasse hebben de deelne mende flakkeese korpsen, Ouddorp, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge en Stad jammer genoeg geen plaats bereikt waarmee ze zich voor de later te houden gewestelijke wedstrijd hebben geklas seerd (te houden op 20 juni in Nieuwe Tonge). Dat geldt ook voor de ploegen van Goe- dereede en Herkingen die in de 2e klasse deelnamen. Oveirgens hebben de TAS/HD ploegen nog de kans deel te nemen aan de Ie klasse ploegen-wedstrijd, 25 april in Maassluis, 9 mei in Krimpen a/d IJssel en 23 mei in Rijnsburg. Eerder schreven we over de mogelijk heid voor de flakkeese bevolking tegen gereduceerde prijs (/4,- inplaats van ƒ6,-) al vóór de officiële opening het Rien Poortvlietmuseum te bezoeken. De toen genoemde periode is inmiddels uit gebreid van dinsdag 21 april tot en met zaterdag 2 mei, met uitzondering van dinsdag de 28e april, de dag waarop het museum officieel geopend wordt. Maandag 27 april zal het museum geslo- Tekenwedstrijd Kinderen tot 12 jaar kunnen meedoen aan een tekenwedstrijd rond de opening van het museum. Het onderwerp is 'Koninginnedag' en het materiaal is vrij. Er zijn diverse leuke prijzen ter beschik king gesteld. De basisscholen in de gemeente Mid delhamis zijn reeds benaderd, maar de wedstrijd geldt natuurlijk voor alle kin deren van Goeree-Overflakkee tot 12 jaar. De tekeningen moeten vóór 24 april ingeleverd zijn op het gemeente huis aan de Koningin Julianaweg of opgestuurd t.a.v. E. Kranendonk, ge meentesecretarie Middelhamis, postbus 1,3240 AA Middelhamis. ie GARAGE KNÖPS MIDDELHARNIS De CNV, afd. Goeree-Overflakkee houdt haar vergadering a.s. donderdag 16 april 1992 in 'De Hoeksteen', Ring 13, Middel hamis. Aanvang 19.30 uur. iLQMBi Vrijdag 17 april 1992 Goede Vrijdag OUDDORP Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. Veldman en 19.30 uur ds. D. Heemskerk Ger. Gem. 19.00 uur student W. Visscher, Moerkapelle Ger. Kerk 16 april: 19.30 uur (H.A.) ds. H. J. van Dalen en 17 april: 19.00 uur kand. G. Wijnstok Doopsgez. Gem. 19.30 uur (H.A.) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 19.30 uur ds. F. Hoek. STELLENDAM Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. Codée Ger. Kerk 19.00 uur dhr. L. C. v. d. Eijk, Rozenburg. MELISSANT Herv. Gem. 19.00 uur kand. R. D. Kwint, Breukelen Ger. Gem. 17.00 uur student W. Visscher, Moerkapelle Ger. Kerk 19.00 uur ds. W. Baas, Sassenheim Ger. Gem. in Ned. 19.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Kastelein Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. HERKINGEN Herv. Gem. 19.00 uur ds. T. E. van Spanje Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. C. den Toom Lukaskapel HDG 19.00 uur ds. W. H. van Kooten Rem. Ger. Gem. 16 april: 19.00 uur ds. Boeijinga-Alders Herv. 'Exo dus' Gem. 19.30 uur ds. Sj. Bruining (in Ger. Kerk). MIDDELHARNIS Herv. Gem. 19.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok Chr. Ger. Kerk 19.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. donderdag 16 april: 19.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg (H.D.) Ger. Kerk 19.30 uur ds. Sj. Brui ning Ger. Kerk 19.30 uur lees dienst. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 19.30 uur ds. A. Belder Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 19.00 uur ds. P. J. Teeuw Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARING'VLIET Herv, Gem. 19.00 uur ds. A. de Lange Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst Ger. Kerk 19.00 uur ds. G. M. van der Linden, Klundert. DEN BOMMEL Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Vos Ger. Kerk 19.00 uur ds. Z. C. Versluis, Alphen a.d. Rijn. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 19.00 uur ds. C. J. W. Verboom Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst Ger. Kerk 19.00 uur kand. A. Fey. LANGSTRAAT Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. het Lam. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 16 april: 19.30 uur ds. Jense, Den Haag (H.A.). SINT ANNALAND Herv. Gem. 19.00 uur ds. W. C. Meeuse Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 19.15 uur leesdienst. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK - Op twee din gen hadden ze beslist niet durven hopen, de 5 organisa toren van de Hervormde Sponsorloop 1992 te Middel- harnis/Sommelsdijk. NL dat 11 april 1992 zo'n prach tige zonnige dag zou zijn en dat de 2e sponsorloop zo'n brede waardering zou oogsten bij de bevolking. Twee faktoren die een grote rol speelden bij de realisering van de totaalopbrengst a 16.000,-. Ze zijn er stil van en durven het eigenlijk nog niet te geloven, zo'n gewel dig bedrag. Verwondering, dat het God was, die het deed gelukken. Na een wervelende start gingen ze op pad, de 165 deelne mers, waaronder de twee Sommelsdijkse predikanten, ds. den Toom en ds. Willemsen, 2 rondjes liepen de beide pastors, goed voor 8 km., aangemoedigd door de vele belangstellenden. Kwam het door hun goede voorbeeld dat zovelen de weg vonden naar de gezellige minimarkt aan de Boomgaard weg? Wie zal het zeggen. Aan belangstelling ontbrak het beslist niet. De koffie en cake vond gretig aftrek, sjoelen en rijsteballen gooien waren erg in trek. Kortom er heerste een sfeer van gezelligheid die de markt iets aparts gaf. Om vijf uur was het loopspektakel ten einde, maar het kostte de organisatoren tenslotte nog heel wat rekenwerk om het eindbedrag bekend te kunnen maken. Voorzitter Kok van de HGJB nam het wat graag in ontvangst, ver wonderd over zoveel enthousiasme en zo'n groot be drag. Het zal een prachtige bestemming krijgen, tesamen met al de gelden waar ook in den lande bij elkaar gebracht, voor het HGJB 1992 projekt 'Een huis om in te wonen'. In dê landen Namibië, Malawi en Zimbabwe zal het worden aangewend voor onderwijs en jeugdwerk in de veelal jonge en arme kerken. De Middelharnisse en Sommelsdijkse jeugd, maar ook haar ouderen kunnen trots zijn, zo'n bijdrage geleverd te hebben. Voor herhaling vatbaar bleek, en bij leven en gezondheid zal hij er zeker komen; de Sponsorloop 1993! OOSTFLAKKEE Bij onze Stichting Welzijnswerk voor Ouderen 'Oostflakkee' merken wij vaak. dat er 55-plussers binnen onze gemeente zijn, die het erg op prijs zouden stellen, als er eens iemand van buiten familie- of vriendenkring, aandacht aan hen zou schenken. Wat houdt dit 'vrijwilligerswerk' in? Dat kan erg variëren. De een stelt het op prijs als er eens iemand langs komt om gezellig een bakje te doen, de ander zou het fijn vinden als er eens een bood- schapje gedaan kon worden. Soms zit ten mensen verlegen om vervoer naar b.v. de dokter of het ziekenhuis. Als u belangstelling heeft en vrijwilli gerswerk voor 55-plussers zou willen doen, neemt u dan eens kontakt met het Infocentrum van de Stichting Welzijns werk voor Ouderen 'Oostflakkee' op. Bernhardstraat 27 te Oude Tonge. tel. (01874) 13 44. ledere ochtend van 8.30- 12.30 uur is het Infocentrum bereik baar. MELISSANT I.v.m. Goede Vrijdag wordt het boeken ruilen gehouden donderdagavond van half 7 tot half 8. Zang- en orgelavond in de Laurenskerk te Rotterdam Op zaterdag 25 april a.s. zal er D.V. weer een zang- en orgelavond worden gehou den in de Grote of St. Laurenskerk te Rotterdam. Aan deze avond zullen ook dit keer weer medewerken het Chr. Gem. koor 'Song of Praise' o.l.v. Jelte Veenhoven. Het koor zal worden begeleid door Martin Zonnenberg. Het hoofdorgel wordt weer bespeeld door Aad v. d. Hoeven. De lei ding is deze keer in handen van ds. L. Romein uit Pijnacker. Er zal een korte meditatie zijn en we zullen weer heerlijk met elkaar zingen. U bent dan ook van harte welkom! De avond begint om 20.00 uur. De deur is om 19.15 uur open en de toegang is vrij. Inlichtingen kunt u krijgen bij mevr. A. V. d. Maarel, tel. (010) 451 75 60. Ook dit jaar zullen de Hervormde Exo dus Gemeente en de Gereformeerde Kerk te Middelhamis een aantal dien sten in de Stille Week gezamenlijk vieren. Op Goede Vrijdag (17 april) zal ds. Sj. Bruining om 19.30 uur voorgaan in een dienst in de Gereformeerde Kerk te Middelhamis. De volgende dag. Stille Zaterdag 18 april, zal ds. W. J. v. d. Hoek om 22.00 uur voorgaan in een Paaswake in de Hervormde Exoduskerk. Eerste Paasdag (19 april) zullen in beide kerken om 10.00 uur diensten worden gehouden. D.V zaterdag 25 april zal er een zang avond van Woord en Daad worden gehouden. Wie van zingen houdt is van harte uitgenodigd. We hopen in de Nederlands Hervormde Kerk te Dinteloord bij elkaar te komen. De avond begint om 19.30 uur. Medewerking verlenen: Jantine van Voorden, mezzo-sopraan; het Christe lijk Thools Mannenkoor Rehoboth; het kinderkoortje van de Hervormde Ge meente te Dinteloord; Bram Bout, or ganist. De toegang voor deze avond is gratis. Wel zal er een kollekte ten bate van Woord en Daad worden gehouden. Toen Wim en Baaltje Mijnders uit Melissant kortgeleden de viering van hun zilveren huwelijksfeest aankondigden zijn vrienden uit hun omgeving spoorslags aan 't werk gegaan om hun inbreng in de feestelijkheden te leve ren! Er werden zoveel mogelijk sokken verzameld om de voortuin van het woonhuis van de fam. Mijnders daarmee op te sieren, kompleet met bord waarop de aanleiding stond vermeld en die op de foto wellicht nog leesbaar is: „Iedereen mag het weten,, dat Wim en Baal na 25 jaar huwelijk nog steeds de sokken heten". En sokken hingen er, 204 stuks maar liefst en, opgevuld met piepschuim, opgehangen als waren ze aan de waslijn te drogen gehangen. 17-18 april van 10-18 uur I 20 april 2e PAASDAG I I van 10-17 uur Voor lopkwalltell, gosóe service en voordellgg prijzen. FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER C3 CD D FOTOVIDEO AUDIO Weatstraet 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Telefoon (01378) 16 12 en 21 20 Filiaal Renesse: Prlnlshop - Hogezoom 172 - Telefoon (01116) 24 00 Filiaal Sommelsdijk: Weslkrekeelstreal 8-Sommelsdijk-Telefoon (01870) 8 61 Drukte bij een van de controleposten, achter in de rij de predikanten den Toom (l) en Willemsen (r).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1