mmÊt Kollekte van de S.F.H.P. voor Poolse Ziekenhuizen Meer zorg gevraagd voor Dirkslands kerkgracht TankhiiTrommel Plaatwerk GROTE PAASMARKT 998.- htubredftse Klaas Jan Mulder geeft Paasconcert in Laurenskerk Vrijspraak Sponsorloop, zaterdag 11 april Fietsevenement op Koninginnedag in Diricsland Garage Knöps B.V. Citroen-Hesseiinlc KIEVIT WARMTE Jeugdappèl 1992 Middelhamis VERWERS auto's karels autoschade Koffiebar 'De Schuur' Ramoco b.v. alle merken OZLX. 1^ 64e Jaargang No. 6091 Tel. POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) FAX (01870) 8 57 36 33 92 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 De Oranjevereniging 'Dirksland' heeft het erg druk om ook dit jaar weer een gezellige koninginnedag te organiseren. De Oranjever. is er in geslaagd deze dag met tal van leuke evenementen te vullen. Zo zal er in de namiddag van 16.30 tot 19.00 uur een grandioos fietsfestival ge houden worden. Het festival bestaat uit drie onder delen, namelijk: - Een tandemrace over 10 ronden, - Een behendigheidswedstrijd voor de jeugd, - Een folkloristische optocht op een door mensenkracht voortgedreven voertuig (dus geen hulpmotor). Voor het laatste onderdeel zijn er bij zonder mooie prijzen beschikbaar ge steld. Voor de leukste of de meest originele uit voering is de eerste prijs een heerlijk weekend in een van de vele recreatiepar ken van Centre Pares en voor de jeugd beneden de 12 jaar een spelcomputer van Nintendo. Hoe meer deelnemers, hoe succesvoller de optocht. Daarom verzoeken wij u om u als deel nemer op te geven bij onze bestuurs leden: Dhr. J. B. Farenhorst, tel. (01877) 33 88 of Dhr. A. V. d. Hoek, tel. (01877) 31 47 WLBCREDITTANK De laagste prijs op GoereeOvervlakkee voor Euro Super en Diesel! RENAULT-déaler Dirksland, 01877 - 1357 Sanitair- Centr. verwarming (01870)8 26 09 AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Op D.V. zaterdag 25 april hopen de ge zamenlijke jeugdverenigingen van de Ned. Herv. Kerk weer het jaarlijkse Jeugdappèl te organiseren. Het belooft, evenals vorig jaar een fijne en boeiende dag te worden. Het thema van deze dag zal zijn Israël in de Eindtijd'. Het middagprogramma bestaat uit een aantal keuze programma's over Israël, aansluitend hierop houden we een ge zellige broodmaaltijd. 's Avonds hoopt ds. G. C. de Jong over 'Israël in de Eindtijd' te spreken en wat ons dat te zeggen heeft. Heb je zin om dit Jeugdappèl bij te wo nen dan kan dit, de zaal is 's middags om 15.00 uur en 's avonds om 19.00 uur open, er zal ook een boekentafel aanwe zig zijn. De kosten voor een hele dag zijn 7,50 of geef je de voorkeur aan een 'half programma dan kost dit 5,00. Dit kan jou er dus al niet van weerhouden om het Jeugdappèl bij te wonen! Bestel dus snel een toegangsbewijs op het telefoonnummer: (01870) 8 43 57. Of haal er een tegen betaling bij de plaatse lijke J.V., voor zover die aanwezig is. (Öoltgensplaat, Nieuwe Tonge, Som melsdijk, Middelhamis, Dirksland, Her kingen en Ouddorp). Maar uiterlijk op geven voor 22 april. Tot ziens op 25 april 1992! a.s. zaterdag 18 april rond de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk Zo'n mooie kleuren televisie met teletekst hoe kunnen ze het maken voor die prijs' Grundig KTV type t 51 540 M:1II.I.1M Nu voor vooralle zdterheidl iLOMBi nm De Stichting Flakkeese Hulpgoederen Polen houdt in alle dorpen op Goeree en Overflakkee weer een kollekte onder het motto 1% hulp is meer dan 100% medelijden De opbrengst hiervan wordt grotendeels besteed aan materiaal voor zie kenhuizen in Oost-Polen. Hiervan bekostigen we ook de inrichting van en het vervoer naar Polen van de Dirkslandse ambulance. Ook kopen we nieuw klein medisch materiaal. Bovendien kunnen we de kosten, die al onze aktiviteiten voor de Poolse bevolking en de ziekenhuizen met zich meebrengen hiervan betalen. Hiervan profiteert ook de protestants Christelijke bevolking. Wij geven u een kleine impressie van ons vele werk. Bij verhuizing of fusies van ziekenhuizen komt er vaak goed medisch ma teriaal, apparatuur of meubilair vrij. Daar gaan we achterheen. Soms moeten we het er uit slopen. Onderdelen moeten vernieuwd worden. Zo wordt het weer waardevolle apparatuur. We krijgen fietsen, rolstoelen: al les wordt opgeknapt. Dit is altijd vrijwilligerswerk. Afgeschreven zieken- huiskleding komt bij ons terecht. Maar de vrachtcontainer- 70 a 80 m^ - is niet zo gauw vol. Er is in Oost-Polen nog steeds grote vraag naar goede ge bruikte kleding. We zamelen ze in; sorteren en nazien behoort ook bij ons werk. Zó krijgen we een vrachtwagen vol. Voor dit alles is geld nodig. Onze inkomsten zijn geheel aihankelijk van uw gaven en de opbrengst van on ze jaarlijkse kollekte. We gaan verantwoordelijk met dit geld om. Daarom hebben we ook de vorm van een stichting gekozen - met een 7-hoofdig bestuur - geregi streerd bij de Kamer van Koophandel. Daarom verlenen alle gemeenten ons elk jaar vergunning om te koUekteren. We voeren een open boekhou ding - waarin elke gift klein of groot - vermeld wordt, maar ook onze uit gaven en onkosten. Via deze financiële verantwoording, kunt u controle ren wat wij met uw gaven doen. De opbrengst van de kollekte komt per dorp in de krant. Wij steken hier veel tijd en energie in, zonder vergoeding van onkosten. Van 13 april tot 18 april 1992 komen onze kollektanten langs. Steekt u er geld in? Ook kunt u geld storten op onze postgirorekening nr. 148004 SFHP Dirksland of op de Rabobank Oude Tonge nr. 14.09.91.999 (giro van die bank 134803). Geef gul, wij besteden het (controleerbaar) goed! Het bestuur van de S.F.H.P. Op de kontaktavond van de gemeente Dirksland afge lopen dinsdag werd door meerdere burgers gevraagd meer zorg te besteden aan de schoonheid van de Kerk gracht, zowel letterlijk als figuurlijk. Gedoeld werd op vuil dat zich in de hoeken van de gracht ophoopt en op de modder die het er niet frisser op maakt. Het aanzien en de aardigheid van de gracht zou volgens de vragenstellers kunnen worden verbeterd door iets meer te doen voor plant en dier in de Kerkgracht. Burgemeester Boonstra en de zijnen namen er serieus nota van: de gemeente zal zeker haar best doen, maar de burgemeester sprak tegelijkertijd de hoop uit dat iederéén zuinig op de Kerkgracht zou zijn. „Alleen kan de gemeente het nief' aldus de burgemeester en hij moest tot zijn spijt toch konstateren dat er in onze samenleving een vervaging van het normbesef dreigt. Een konstatering die ook van toepassing was op de opmerking van een burger dat het voor voetgangers uiter mate hinderlijk is dat er geregeld auto's worden gepar keerd op voetpaden. Spreker noemde met name een bepaald deel van de Boezemweg, van het Schelpenpad en van de Stationsweg. De burgemeester antwoordde dat de politiesterkte op Goeree-Overflakkee het niet mogelijk maakt geregeld tegen parkeerovertredingen op te treden, hoe jammer dat ook is. De heer Boonstra zei dat het schrikbarend is dat steeds meer mensen lijken te vinden dat regels er zijn voor ande ren en niet voor hen zelf en dat steeds meer mensen lak lijken te hebben aan gewoon burgerfatsoen. Andere vragen uit het publiek betroffen o.a. het Plan van Aanpak Dorpsvernieuwing, de naamsverandering van het ziekenhuis na de nieuwbouw, het onderhoud van de korenmolen 'De Eendracht', het parkeren op invaliden parkeerplaatsen door willekeurige automobilisten, hen gelsportvoorzieningen voor minder-validen en probleem gebieden in de zorg voor lichamelijk gehandicapten en bejaarden. Hoewel betrekkelijk weinig mensen in de kern Dirksland gebruik maken van de mogelijkheden die de gemeente lijke kontaktavonden bieden, bleek zo'n burgerbijeen komst waar men signalen over allerlei onderwerpen af kan geven, zeker zinvol. Op Tweede Paasdag 20 april, 's avonds om kwart over acht, hoopt Klaas Jan Mulder, nederlands meest gevraagde concertorganist, een feestelijk Paascon cert te verzorgen in de Grote of St. Lau renskerk te Rotterdam. Klaas Jan Mulder heeft voor dit optre den een programma samengesteld met orgelcomposities, die een breed pu bliek aanspreken. Op het grote vier-klaviers hoofdorgel van de Laurenskerk zullen werken klin ken van Christian Heinrich Rinck, Franz Liszt, Hendrik de Vries (voorma lig Laurenskerk-organist) en Jules Gri- son (de Toccata"). Daarnaast is er samenzang van een aan tal toepasselijke Paasliederen. De aanvang is Tweede Paasdagm om 20.15 uur en de kerk is geopend vanaf 19.15 uur. De toegangsprijs incl. pro gramma bedraagt f 1,50'. t/m 12 jaar ƒ5,-. Schipper Jac. Deurloo van de TH. 25 overschreed in 1990 zijn vangstquotum en werd op 11 september van dat jaar door de AID bekeurd en naar de haven van Stellendam gesleept, waar de vis verbeurd werd verklaard. Deurloo meende te kunnen aantonen dat hij op de datum van in beslagname nog 3000 kg schol mocht vissen. Het feit dat hij door het Ministerie indertijd niet was gewaarschuwd, was oorzaak dat de officier van justitie bij de Rechtbank te Middelburg mr. J. Groen vrijspraak vroeg. De rechter vonniste conform, Deurloo kreeg zijn 10.000,- die hij had moeten missen omdat de vangst verbeurd was verklaard. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Afrika-project HGJB 1992 Na enkele maanden van voorberei ding, is het dan bijna zover. Morgen, zaterdag 11 april 1992, gaat de 2e sponsorloop van start, georgani seerd door het gezamenlijk Her vormd Jeugdwerk Middelhamis/ Sommelsdijk. Deze start zal zijn om 14.00 uur, op het bedrijfsterrein van de fa. Vroegindewey aan de Boomgaardweg te Middelhamis. Zo'n 150 lopers hebben zich inmiddels ingeschreven, onder hen ook twee Som- melsdijkse predikanten, ds. den Toom en ds. Willemsen, die samen heel wat geld bij elkar willen lopen, voor het HGJB-projekt 'Een huis om in te wonen'. Van 14.00-17.00 uur krijgen zij de gele genheid om zoveel mogelijk kilometers te lopen. Bij elke kilometer wordt hun kaart afgestempeld. Het parcours be- STELLENDAM Elke zaterdagavond wordt er een afwis selend programma geboden in koffiebar 'De Schuur'. Daarnaast is er ook altijd gelegenheid voor een lekkere snack tussendoor. Kom gerust eens kijken. Iedereen van 14 jaar en ouder is vanaf 19.30 uur van harte welkom. staat uit: Boomgaardweg, Groeneweg, Langeweg en Rottenburgseweg. Op elk kruispunt zijn mensen aanwezig die zorg dragen voor de veiligheid. Ook is er een EHBO-post aanwezig die eventuele blaren kan behandelen. Op het bedrijfsterrein van de Fa. Vroe gindewey zal een minimarkt gehouden worden, hoewel het woord mini eigen lijk niet op z'n plaats is. Er zullen heel wat kramen staan. Er is koffie met cake. limonade, snoep en warme worst ver krijgbaar. U kunt Afrikaans sjoelen, rijsteballen gooien, enveloppen trekken, lolly-trek ken enz. Wat dacht u van het raden van het gezamenlijk gewicht van de 4 predi kanten van Middelhamis en Sommels dijk. Het is in ieder geval een mooie taart waard. Er zal ook een kraam ingericht worden met projektartikelen en leuke cadeau- ardkelen. In één van de kramen zal een videoband worden vertoond over het projekt 'Een huis om in te wonen'. Vanaf half 4 zal er voor de jongste groep kinderen een opvangprogramma wor den gehouden, ook op het terrein, zodat ook zij tot de afsluiting bezig zullen zijn. Tussen 17.00 en 17.30 uur zal de op brengst van deze aktie bekend worden gemaakt. Dit bedrag zal op een symboli sche manier worden overhandigd aan dhr. Kok, voorzitter van de HGJB, afd. Zuid-Holland. Ook worden dan de prijzen uitgereikt voor degenen die het meeste geld bij elkaar gelopen hebben. De wisselbeker, die Margot van Eek vorig jaar won, is weer ingeleverd. Verder zijn er een eer ste, tweede en derde prijs voor de leef tijdsgroep t/m 12 jaar en een eerste, tweede en derde prijs voor de groep vanaf 13 jaar. Op zaterdag 25 april tussen 14.00 en 16.00 uur kan het bij elkaar gelopen bedrag worden ingeleverd in gebouw 'Vita Nova', van Aerssenstraat in Som melsdijk. Tenslotte nog een laatste opmerking voor onze lopers: Zorg dat je uiterlijk 13.45 uur je stempelkaart afgehaald hebt bij de administratiekraam aan de start. Firma Trommel, Molenweg 12-14, Middelhamis. Elke dag van 7.00-19.00 uur, 's zondags gesloten. voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (01871) 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 24 96 Middelhamis Telefoon (01870) 8 22 22 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelhamis - Tel. (01870) 8 30 94 Topmodel van topmerk! Zeer uitgebreid met o.a. On Screen Dispiay: op de beeidbuis ziet u tioe de instelling is van volume, contrast, helderheid en kleur. Het gemak, dient de mens. 5 jaar volledige garantie 90,- VINGERLING 3 - MIDDELHARNIS - TEL. (01870) 8 25 18 Kllnkerlandseweg 9 Tel. (01875) 22 35 3244 BD Nieuwe Tonge Fax (01875) 19 85 Voor topkwalileil, goede service en voordelige prijzen FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER 1^ ca C3 a FOTO VIDEO AUDIO Westsiraal 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Telefoon 101878) 16 12 en 21 20 Filiaal Renesse: Pnntshop - Hpgezoom 172 - Telefoon 101116} 24 00 Filiaal Sommelsdljlc Westkrakeelstraat 8 - Sommelsdillt - Teleloon (01870) 8 63 41 Langev/eg 38 Nieuwe Tonge tel. 01875-1396

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1