Politieberichten Sponsorloop Rien Poortvliet Museum Rijkserkenning Muziekschool Goeree-Overflakkee in stijl gevierd En Doopsgezind Ouddorp had slechts 5 broden en 2 vissen...! Rommelmarkt Ebbe en Vloed lOir EEN HUIS OM A HOME Hartverwarmend Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Middelharnis Winkeldiefstal Vernielingen muziektent Diefstal vanuit woning Doorrijden na aanrijding Diefstal auto Afgelopen vrijdagavond werd in de Grote Zaal van het Diekhuus in Middelharnis gepaste aandacht geschon ken aan het feit dat de Muziekschool Goeree- Overflakkee officiële erkenning heeft gekregen van de Inspektie Kunstzinninge Vorming/Amateuristische Kunstbeoefening. Mijlpaal Regionaal Nieuwe kerk dankbaar in gebruik genomen Naar de mens gesproken...., was 't niet mogelijk de schare te voeden van 5 broden en 2 vissen, maar de Bijbel verhaalt van de wonderbare spijziging. Naar dezelfde mens ge sproken leek 't de Doopsgezinde Gemeente van Ouddorp niet moge lijk een nieuwe kerk te bouwen, maar de geschiedenis verhaalt de ingebruikname daarvan, j.l. zater dag 4 april 1992. Een even wonder bare vervulling waarin voorganger ds. Smink niet had kunnen geloven en dat deed hem nu beschaamd zijn. Te groter zijn dankbaarheid jegens God en hij dankte en bedankte, de Hemel niet buiten de mensen -, en de mensen niet buiten de Hemel om. Groot de verwondering jegens Hem Die 'wond'ren doet op wond'ren horen', en groot de waardering voor hen die hebben meegebouwd, mee geleefd en hebben meegebeden.... Een blije middag was 't, maar blijer wordt het nog, want het wordt Pasen. Wonderlijk Onmogelijkheden Met dank ÜLOMBi nm DINSDAG 7 APRIL 1992 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Woensdagmiddag werd door een mid denstander in Middelharnis aangifte gedaan van winkeldiefstal. De dader had enkele tijdschriften met nogal pi kante afbeeldingen, in zijn zak gestopt. MIDDELHARNIS SOMMELSDIJK Inmiddels zijn er al heel veel inschrijf formulieren bij ons binnen. Maar er zijn er ook nog veel in omloop. Probeer zo snel mogelijk je formulier in te leveren bij Pieter Wielhouwer, Groene Zoom 10, Sommelsdijk of bij Jan Vroege, Pr. Hen drikstraat 11, Middelharnis. Vrijdag a.s. vertellen we in Eilanden Nieuws alles over plaats, aanvang, inle veren van geld etc. Dus de krant blijven lezen! Hij wilde, zonder deze te betalen, de winkel verlaten. De dader is aangehou den en overgebracht naar het poHtiebu- reau. Een groepje jongens heeft onlangs voor ongeveer 700,- vernielingen gepleeg-; aan de muziektent te Middelharnis. Een viertal jongens zijn inmiddels gehoord en heeft zijn aandeel bekend. Proces verbaal wordt opgemaakt en een scha deregeling wordt getroffen. Een inwoner van Melissant deed vorige week aangifte van het feit dat vanuit de badkamer in zijn woning een portemon nee, inhoudende een rijbewijs, giro maatpas en een geldbedrag van 55,- was ontvreemd. Men heeft vermoedelijk kans gezien om via een onafgesloten deur binnen te komen. Een inwoonster van de gemeente Mid delharnis reed vrijdag op de Koningin Julianaweg te Sommelsdijk achter een drietal fietsende meisjes. Toen zij deze in wilde halen raakte zij, vermoedelijk met de rechterbuitenspiegel, het meest links rijdende meisje, waardoor deze kwam te vallen. De bestuurster van die auto reed echter door, zonder de identi teit bekend gemaakt te hebben. Aan de hand van een gedeelte van het kenteken en een buurtonderzoek is het gelukt om deze doorrijdster te achterhalen en proces-verbaal aan te zeggen. Het Het Rien Poortvliet museum dat dinsdag 28 apiil - in het historische raadhuis van Middelharnis - door Prins Bernhard geopend zal wor den zal ook zaterdags geopend zijn. We schrijven dat met nadruk omdat meerderen in een landelijk dagblad gelezen hebben dat dat niet het geval zou zijn. De openingsdagen zijn dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. In de maanden juli en augustus j?\ het museum ook 's maandags geopend zijn. Overigens krijgt de bevolking van Goeree-Overflakkee al vóór de offi ciële opening gelegenheid het museum - tegen gereduceerde toegangs prijs - te bezoeken. Ook in onze krant zal daartoe een bon verschijnen die bij inlevering twee personen - per bon - toegang geeft a 4,- per persoon, wat twee gulden korting op de nadien geldende entreeprijs betekent. Die aktie geldt voor dinsdag 21 t/m zaterdag 25 april. meisje liep, behalve wat beschadigingen aan kleding en fiets, een kwetsuur aan de voet/enkel op. Zaterdag deed een inwoner van Dirks- land aangifte van diefstal van zijn per sonenauto. Hij had dat voertuig enkele dagen onafgesloten aan de openbare weg laten staan. Overstelpend was de hulp, die we zaterdag mochten ontvangen in de vorm van kleren, levensmiddelen en zelfs geld. De laatste voorbereidingen voor de reis naar Roemenië worden getrof fen. Tweede Paasdag hoopt het transport op weg te gaan. Behalve op Noslac - de gemeente van de onder ons bekende ds. Szöverffi - richt onze hulp zich op een paar arme gemeenten in de buurt van Covasna, ruim 300 km ten oosten van Noslac. In een persoonlijk gesprek met de predikant van die plaats bleek hoe ernstig de situatie daar is. Economisch zit de zaak volledig in het slop. Wel hebben de kerken meer bewe gingsvrijheid gekregen. De domi nee van Covasna kreeg zelfs toe stemming godsdienstonderwijs op de school te geven. Samen met zijn vrouw geeft hij nu 20 uur per week les. Van bevriende zijde kregen we een aantal mooie, bijbelse diaseries, die ze uitstekend voor hun lessen ge bruiken kunnen. Waar u ze voor dit werk ook een heel erg groot plezier mee zou doen, is: een goede (zo mogelijk elektri sche) schrijfmachine en een sten cilmachine (of copieerapparaat). Mogelijk zijn er mensen, die ons daaraan helpen kunnen, bij voor beeld omdat ze op de computer overgestapt zijn. Ook had hij behoefte aan theologi sche naslagwerken (boeken) in het Engels of Duits. Als u (01870) 8 25 60 belt, dan kan het nog mee. Er is een klein plaatsje voor gereserveerd. •f.,ï,.|.-y.:'f-:iffï'j'-;>,:f::|:;f;l:-, Inspekleur Smeets (r) en muziekschool Riniis Verhage (l) snijden de feestelijke 'erkenningstaart' aan. Deze mijlpaal in de recente geschiedenis van de regionale Muziekschool werd opgeluisterd met een muzikaal pro gramma waarin de Muziekschool in al haar facetten werd gepresenteerd. Een omvangrijk maar afwisselend pro gramma, met een even verrassende als originele bijdrage van drie volwassen leerlingen muziektheorie, mooie zangsolo's en veel ensemblespel. Een dragende rol in dit geheel werd vervuld door Piet Westhoeve. Onder de genodigden waren de heer A. J. M. Smeetes, Inspekteur Muzikale Vorming, Burgemeester Boonstra en wethouder Schouten van Dirksland, wethouder Van de Ree van Oostflakkee, wethouder Visser van Goedereede en de wethouders Van Eek en Tiggelman van Middelharnis. Wethouder Tiggelman feliciteerde de Muziekschool namens de vier gemeenten op Goeree-Overtflakkee. De heer Smeets voerde het woord over de ontwikkeling van het muziekonderwijs in de regio. De voorzitter van de Sdchting Muziekschool Goeree- Overflakkee, de heer F. van der Eist besloot de feestelijk getinte bijeenkomst met woorden van grote waardering aan het adres van Rinus Verhage onder wiens direktie de Rijkser kenning is verkregen. Bij alle aandacht die er is geweest voor het materiële welzijn van de gemeente is aan het ene nodige niet voorbijgeleefd. Ds. Smink wekte ieder dan ook op het grote heilsfeit van Pasen straks mee te vieren in het nieuwe huis van de ge meente, „de tent", zei hij, „die over ons wordt opgeheven" en dankbaarheid werd tot uitdrukking gebracht dat God zo welmenend naar de gemeente om ziet, haar samenbindt en, in de prach tige nieuwe kerk een hecht geestelijk thuis wil bieden. „Een weliswaar schitterend -, doch een voudig kerkgebouw", zo stelde dhr. W. Tanis vast toen hij de vele genodigden, een kerk vól, verwelkomde. Juist waren zij getuige geweest van de openingshan deling, zoals gepleegd door dhr. J, West- dijk, voorzitter van de bouwcommissie. Hij knipte de linten door die de toegang tot de sfeervolle kerkruimte nog versper den. Het was dhr. Westdijk geweest die vorig jaar 26 november samen met Arie Struijk van een steiger tuimelde en ern stig gewond raakte. Voor ds. Smink was dat, zo vertelde de predikant deze mid dag, een absoluut nulpunt geweest waarop hij niet meer aan de goede afloop van wat begonnen was, kon gelo ven. Maar wonderlijk, ouderling Westdijk genas sneller dan de doktoren voor mogelijk hadden gehouden, Arie Struijk was slechts licht gewond. De sprekers die volgden, dhr. H. Mackloet (scriba) namens de kerkeraad en de financiële commissie en dhr. F. v.d. Tol namens de bouw- en interieur commissie, konden beiden getuigen van een uitstekend verloop van de thans afgeronde werkzaamheden. „We erva ren het als een zegen dat onze gemeente volop in beweging is en een tijd van opbouw en groei beleeft", zo zei dhr. Mackloet, Gode daarvoor de lof, de aan bidding en de dankzegging brengend. Hij herinnerde de gemeente aan het ant woord zoals door ds. Smink - begin '90 - gegeven toen hem was gevraagd naar de grootte van een beginkapitaal: „Vijf bro den en twee vissen", had ds. gezegd, ter wijl 1,3 miljoen nodig zou zijn. Nu dankte dhr. Mackloet ds. Smink, die zich een gedreven man, dienend en dienstbaar had getoond, voor de gele verde inzet, met vreugde en blijdschap gegeven, zo wist dhr. Mackloet. Ook dhr. v.d. Tol herinnerde aan alle inspanningen door zovelen gegeven nadat op de gemeente-avond van 14 februari 1991 tot nieuwbouw was beslo ten. Dhr. v.d. Tol benadrukte de enorme samenwerking die was ontstaan, ieder deed het op de eigen manier, naar eigen vermogen, maar iemand als Arie Struijk had zich, zo waardeerde dhr. v.d. Tol, een bijzonder bekwaam uitvoerder ge toond. Door zelfwerkzaamheid te tonen heeft de gemeente op de bouwkosten 3,5 ton bespaard. God werd dank gezegd voor de hen gegeven visie, de kracht en de mogelijkheden dat te hebben mogen doen als bijdrage aan de opbouw van het Koninkrijk Gods, zo hoopte dhr. v.d. Tol: „Moge het voor velen een hecht geestelijke thuis zijn." De openingshandeling, het doorknippen van het lint, werd gepleegd door oud. J. Westdijk, voorz. van de bouwcommissie. Links ds. Smink. Mevr. ir. E. den Hollander-Lagerwall, de architecte van de 'schuurkerk' en daar om uitstekend harmoniërend met de omgeving, zag met genoegen op de bouwperiode terug en mevr. Van Die- ren-Rolle die een gelukwens sprak na mens de Doopsgezinde Sociëteit en de Zuidhollandse/Zeeuwse Ring, dacht dat vele gemeenten in den lande toch wel jaloers zouden zij op zo'n prachtige kerk en.... de unieke omstandigheid dat de bestaande kerk zoveel te klein was. „Daar hebben we geen antwoord op", zo repliceerde dhr. W. Tanis; „we slaan er zeker onszelf niet om op de borst maar zijn de Heere in de hemel daar erg dank baar voor." Mevr. Van Duren bood de gemeente een bord aan met als opschrift de intentie van het doopsgezind kerkgenootschap: „Dopen wat mondig is Spreken dat bon dig is Vrij in 't Christelijk geloven /Daden gaan woorden te boven. In zijn felicitatiewoord namens het gemeentebestuur verwonderde ook burg. Van Velzen zich over de schijnbare onmogelijkheden die toch mogelijk waren gebleken. Dat liet dhr. Van Velzen ook gelden voor de gevonden plaats aan de Dorpstienden, waarvan de aankoop eerst niet mogelijk leek te zijn. „Er mag hier van een wonder gesproken wor den", stelde dhr. Van Velzen vast nu hij de tot stand gekomen kerke op deze unieke plek bezag. Het deed hem goed te horen dat in de dank daarvoor niet enig mens -, maar God centraal wordt gesteld. Hij wenste de gemeente toe de kerk tot in lengte van vele jaren de kerk ruimte voor dat doel gebruikt zal wor den, Gode ter eer. „Een geweldige prestatie", noemde dhr. W. Tanis de gezamenlijke inspanning die in 11 maanden tot de bouw van de kerk had geleid nadat dhr. P. Bosland vorig jaar 9 mei de Ie paal had geslagen. „Gevende, biddende en werkzame han den", zijn het geweest, zo zag ook ds. Smink met erkentelijkheid terug. „Allen bedankt die wel geloofd hebben en allen die geholpen hebben", aldus ds. Smik die 't de gemeente had bekend er soms zelf niet in te hebben kunnen geloven, maar „Het staot er rechtvaerdig bie", zo zei hij in 't Ouddorps, rechtvaardig in de zin van degelijk en welgebouwd, 't was hem een wonder dat over de gemeente deze tent wordt opgehouden als plaats waar ze op adem komen kan en bezield kan worden op deze plaats waar Gods hart klopt. „We kijken naar de toekomst en we geloven met onze kleingelovig- heid en onze ontoereikendheid dat Hij met ons gaat", zo eindigde ds., de gemeente nodigend (onder leiding van Arie J. Keijzer) Gezang 44 te zingen: „Dankt, dankt nu allen God". De bijeenkomst werd met gebed beslo ten door ds. Van Straaten, algemeen secretaris van de Doopsgezinde Broe derschap. In het verloop van de bijeenkomst wer den toch wat namen genoemd van medewerkers, bouwers, die zich onder scheiden hebben doordat ze altijd be reikbaar en beschikbaar waren voor goede raad en daadwerkelijke hulp. Aannemer Jaap van Koppen, Kees van der Klooster, Teun Tanis die een ruimte t.b.v. de creche beschikbaar had gesteld. Zeker voor Arie Struijk werd een uitzon dering gemaakt, zijn deelname als uit voerder werd met een gouden horloge beloond, de namen van de broers v.d. Nieuwendijk werden genoemd, van Jaap Doornhein en van mevr. Padmos en stellig zullen er vergeten zijn, „maar", zei dhr. Tanis, „dat treft alleen de bes ten." De toekomst van de gemeente, de jeugd heeft zich allerminst onbetuigd gelaten, drie van hen werden in 't front van de gemeente bedankt, de twaaltjari- gen Joost Tanis, Tony van Koppen en Tony Sandifort. Wederkerig heeft de gemeente mooie geschenken gehad, o.a. de vlaggemast, met vlag van de gemeente Goedereede; de naam en de duif aan de gevel, van het architectenburo; een aquarel van de vrouwenkring; plant met plantenbak van twee anonieme jongeren; een nieuwe piano van 'Camping Klepper stee' en een nieuw koffiezetapparaat in de keuken van 'de vrienden van de Duitstalige kerkdiensten'. Dit Komtebedde die haar jeugd in Oud dorp doorbracht en nu met haar man in Putten woont, haalde fijne herinnerin gen op aan het kinderkoor 'De Nagte- gaaltjes' en de zondagsschool door ds. Tiesse geleid; ook zij bood een atten tie aan. Slechts waren er in 't begin vijf broden en twee vissen, maar ds. Smink kon de gemeente thans meedelen dat, afgezien van de voorfinanciering van nog enkele toezeggingen, op de kerkebouw geen schuld meer rust. Ds. Smink: „Bijna niet te geloven". Voor lopkwallleit. goede service en voordelige prijzen: FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO COMPUTER C3 o C3 O FOTO •VIDEO* AUDIO Wesistraat 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Telefoon 101878) 16 12 en 21 20 Filiaal Renesse Prinishop - Hogezoom 172 - Telefoon (01116) 24 00 Filiaal Sommelsdllk: Wesikrakeelsiraai 6 - Sommelsdijk - Telefoon (01870) 8 68 4 Zaterdag 11 april a.s. van 10.00 tot 16.00 uur wordt de jaarlijkse rommelmarkt in het verzorgingshuis Ebbe en Vloed gehouden. Er zijn niet alleen tweedehands meu bels, en veel kleine spulletjes te koop. Er is ook vers gebakken vis. bloemen, vers gebakken wafels, oliebollen, cake, koe ken e.d. te koop. Vergeet u echter ook niet onze grabbelton en de grote loterij met veel prachtige prijzen. Bovendien is er vers gezette koffie met cake. Wij hopen dat iedereen de weg weet te vinden naar Oude Tonge en het verzor gingshuis op zaterdag 11 april. Iedereen is van harte welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1