Diabetici hadden een echt ^samen'zijn in Middelharnis Handtekeningen 'Zwembad open' door burg. de Vos in ontvangst genomen r BINGO Politieberichten \icmmemim Politieberichten Verkeerskwis in Nieuwe Tonge sstófó Volleybal-toernooi EN tiU SOM A HOME EWONENTOIIVE Goedereede Maaltijd voor alleenstaande 55-plusser$ In het Infocentrum te Oude Tonge Middelharnis Invullen belastingformulieren voor 55-plussers Start sponsorloopaktie Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten Geslaagd voor Modinette 64e Jaargang No. 6084 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHAKNIS Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Inbraken/diefstallen/vernielingen Aantreffen 'gestolen' auto Aanrijding met gewonde ÜOMBI De j.l. zaterdagmiddag in Middel harnis gehouden jubileummiddag van de afd. Goeree-Overflakkee van de DVN, de Diabetes Vereniging Nederland, heeft een aangenaam verloop gehad. De 40-jarige afdeling heeft zich in een echt warme belang stelling mogen verheugen waardoor een amicale sfeer werd opgeroepen die de hele middag heeft voortge duurd. Tot en met het afscheid van Cor en Nella v. d. Sluijs. Afscheid Met dank OOLTGENSPLAAT - Niet zomaar vanaf de publieke tribune-, nee, vanaf een heuse raadszetel heeft Platenaar Jan Birkhoff j.l. donder dagavond de verzamelde Gemeente raad van Öostflakkee toe mogen spreken en hij had een gewichtige boodschap: „het zwembad open!" Samen met Wim Groenendijk heeft dhr. Birkhoff leiding gegeven aan een handtekeningenaktie waarvan het resultaat het gemeentebestuur van die wens uit de burgerij moet overtuigen. Brieven van Instanties en verenigingen, opstellen en teke ningen van schoolkinderen en 2250 handtekeningen werden aan 't begin van de raadsvergadering aan de raadsvoorzitter burg. drs. de Vos overhandigd. Inbraken en diefstallen Verkeer Afrika-project HGJB 1992 Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Op maandag 9 maart werd op de Groe- nedijk de ruit van een geparkeerde auto ingeslagen. Uit de auto is niets gestolen. Op dezelfde dag werd ook een auto open gebroken op de Brouwersdam. Uit die auto werd de radio-cassette-recorder gestolen. In de periode van 9 t/m 13 maart werden een tiental jonge struiken gestolen uit een pas aangelegde tuin bij een vakan tiewoning aan de Oude Nieuwlandse- weg. In het afgelopen weekeinde werd een ruit vernield van het bushokje aan de Eendrachtsweg in Stellendam. Op de poolparkeerplaats in Stellendam trof de politie vorige week zaterdag een vrij nieuwe JEEP Cherokee aan zonder kentekenplaten. Het vermoeden is, dat de auto uit Duitsland afkomstig is. Er heeft tot op heden niemand aangifte van diefstal gedaan. De auto is overgebracht naar het politiebureau. Op maandagmorgen 9 maart werd een inwoner van Goedereede gewond bij een aanrijding op de kruising Bekaf- De SWOO (Stichting Welzijnswerk voor Ouderen 'Öostflakkee') organiseert in Oude Tonge op dinsdag 24 maart a.s. de laatste winterse maaltijd voor alleen staande ouderen voor dit seizoen. Op het menu staat rauwe andijvie stamppot met een toetje. De kosten zijn 5,- per persoon. Aanvang van de maal- tijd is 12.00 uur in het Infocentrum aan de Bemhardstraat 27. U kunt zich opgeven tot en met vrijdag 20 maart bij het Infocentrum, tel. (01874) 13 44. U bent van harte welkom aan tafel! Voor topkwaliteit, goede service en voordelige prijzen: FOTO - FILM RCPORTAQE - VIDEO - COMPUTER C3 ca n FOTO •VIDEO •AUDIO WestsI'Bet 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Teleloon (01S7B) 16 12 en 21 20 Filiaal Renesae: Prlnlehop - Hagezoom 172 - Teleloon (01116) 24 00 maal SommelsaijIcWesIkrakBelslraBie' Sommeisdljlf -Telelooo (01670)3 68 41 Provincialeweg in Goedereede. Hij kwam vanaf het Bekaf en verleende geen voor rang aan een auto die op de Provinciale weg reed. Het slachtoffer moest met de ambulance naar het ziekenhuis worden vervoerd en is daar opgenomen. As. zaterdagavond is er in Middelhar- nis weer open jeugdwerk. We zijn dan niet aan de Ring, in gebouw 'de Hoek steen' te vinden, maar in de sportlokalen van de Pr. Mauritsschool 'de Koekoek' aan de Sperwer te Sommelsdijk. Voor deze avond staat er een volleybal toernooi op het programma. We hebben al heel wat deelnemers ingeschreven. Maar er is ruimte genoeg. Heb je zin in een spelletje volleybal, geef je dan voor zaterdag op bij Johan Hoff, tel. (01870) 8 71 84. Je kunt je zowel individueel of als team opgeven. We hopen met deze avond voor een leuke afwisseling van ons programma te zorgen. We zijn a.s. zaterdag vanaf 19.30 uur open. Om 20.00 uur starten we. Tot ziens a.s. zaterdag in 'de Koekoek' te Som melsdijk. J^^^ QJ^ Het zal voor de patiënten een geruststel lende gedachte zijn dat door zovelen over hun gezondheid wordt gewaakt, de medici, de industrie die zich toelegt op de vervaardiging van steeds verfijnder materialen en zeker ook de diëtiste, al die groepen hebben zaterdagmiddag van hun streven blijk gegeven de diabe tes patiënt zo veel en zo volledig moge lijk van dienst te willen zijn. De afdeling zelf heeft zich daarin ook langdurig onderscheiden, getuige de waardering die deze middag werd uitgesproken. Er werden deze middag enkele interes sante inleidingen gehouden waarmee de aanwezigen hun lering en voordeel heb ben kunnen doen. Voorts waren een aantal stands ingericht waar alle infor matie kon worden betrokken, 't Was kortom een ontmoetingsmiddag aan de organisatie waarvan de jubilerende Ver eniging en haar leden goede herinnerin gen zal bewaren. Veel gebruik werd ook gemaakt van de gelegenheid vragen te stellen aan een forum, gevormd door dokter H. P. Maas uit Stad aan 't Haringvliet; mevr. dr. P. Hofs-de Bruyne, internist; W. Klepper, verpleegkundige; mevr. G. Verhoeven, diëtiste en dhr. P. T. v. d. Schelde van Hoechst. Uit de aanwezigen kwamen vragen over heel aktuele zaken als sportbeoefening, het gebruik van alcohol en van alcohol vrij bier, de erfelijkheidsvraag en over het isoleren, door een Franse onderzoe ker, van het gen dat type II diabetes bepaalt. Er mag niet uit worden ge- konkludeerd dat er een 'eenvoudig Cor en Nella v. d. Sluijs kregen elk een onderscheidingsspeld van het Hoofdbestuur stofje' wordt uitgevonden dat het type II diabetes voortaan zal voorkomen, zo moest door forumleider dokter v. d. Maas worden vastgesteld. Als antwoord op de vraag over het gebruik van homeopathische middelen moest worden verzekerd dat ook de homeopathie geen alternatief voor het gebruik van insuline te bieden heeft. Aan het eind van de middag moest afscheid worden genomen van de be stuursleden Cor en Nella v. d. Sluys, een tweetal dat van heler harte de belangen van de leden heeft gediend, hij gedu rende 24 jaar, zij sinds 13 jaar, een periode, zo zei voorz. C. Keizer, waarin ze velen tot steun zijn geweest doordat ieder altijd bij hen terecht heeft gekund voor informatie en daadwerkelijke hulp. 't Was dhr. Keizer dan ook een eer de aanwezigheid van de heren Kikkert en Lintmeijer van het landelijk Hoofdbe stuur aan te kondigen. Zowel dhr. als mevr. v. d. Sluys kregen de speld met bijbehorende plaquette als blijk van verdienste toegekend. Van de afdeling ontvingen ze resp. een dasspeld en een armband. Mede namens haar man verklaarde mevr. v. d. Sluys beiden verrast en dank baar voor de hen toegekende 'blijken van verdienste'. Niet voor die erkenning-, maar voor de diabetes patiënten hebben beiden zich ingezet, wetend hoezeer die dikwijls hun emoties achter een glimlach trachten te verbergen. Ze hebben hen gesteund in het aanvaarden van hun ziekte en zijn daarin zo betrokken geraakt dat mevr. V. d. Sluys moest zeggen nu, bij het afscheid omwille van de eigen gezond heid, een deel van hun leven achter te moeten laten. Ze dankte allen die haar en haar man in het werk voor de afdeling hebben gesteund, ieder, ook de medici, deden dat op grond van gelijkwaardigheid en graag hebben dhr. en mevr. v. d. Sluys hun inbreng dan ook geleverd. Met een 'tot ziens' namen ze afscheid. De handtekeningen zijn alle van perso nen boven de 16 jaar en het zijn de kin deren van de basisscholen die met opstellen en brieven duidelijk hebben gemaakte dat het zwembad niet gesloten mag worden, een aktie door alle leeftij den gedragen dus waarom dhr. Birkhoff de bestuurderen temeer opriep alles wat mogelijk is te doen om het zwembad open te houden. Hij hoopt dat de raad niet alleen zal letten op het financiële aspekt, maar dat in de besluitvorming ook aan de toekomst van de Gemeente en van het dorp Ooltgensplaat zal wor den gedacht. In zijn beantwoording liet dhr. de Vos - namens alle leden van de raad - weten het uitermate te waarderen wanneer mensen aktief willen zijn tot behoud van voorzieningen in de gemeenschap, zo'n gemeenschapszin wordt zeer op prijs gesteld. In de nacht van dinsdag op woensdag werd er ingebroken in een container in Dirksland. Uit de container werd een aggregaat weggenomen. In de nacht van donderdag op vrijdag werd er in Nieuwe Tonge een auto gesto len. De auto betreft een witte Nissan Patrol, met het kenteken BR-63-LS. Op donderdag 12 maart werd er op klaarlichte dag ingebroken in een wo ning in de polder van Dirksland. De daders hebben vermoedelijk gebruik gemaakt van een grote blauwachtige auto. Uit de woning werd geld ge stolen. Ter hoogte van Oude Tonge konden op dinsdagochtend, in samenwerking met de politie van Schouwen-Duiveland, twee personen worden aangehouden die in een daags daarvoor gestolen auto reden. De auto, een Opel Kadett, was gestolen in Zeewolde. In de nacht van woensdag op donderdag werd er ingebroken in een winkel in Middelharnis. De inbraak werd echter bemerkt en doorgegeven aan de politie. Later in de nacht konden twee personen, inwoners van Hellevoetsluis en Rotter dam, worden aangehouden in verband met deze inbraak. De buit, bestaande uit geluidsapparatuur, werd teruggevon den. Afgelopen week werd een viertal perso nen aangehouden wegens het onder invloed besturen van een motorrijtuig. De gemeten ademalkoholgehaltes va rieerden van 370 tot 570 ug/1. In twee van de gevallen werd het rijbewijs van de bestuurder ingevorderd. Het forum waaruit dr Hofs-de Bruyne aan het woord is. Bij de Stichting Welzijnswerk voor Ouderen 'Öostflakkee' (SWOO) in het Infocentrum aan de Bemhardstraat 27 te Oude Tonge kunt u terecht voor het invullen van uw belasfingsaangifte. De heer Tromper van het Belastingkantoor Zierikzee zal op donderdag 26 maart aanwezig zijn om u te helpen bij het invullen van de aangifte. Wilt u van deze mogelijkheid gebruik maken, dan kunt u kontakt opnemen met het Infocentrum tel. (01874) 13 44, voor het maken van een afspraak. Burg. drs. de Vos nam van de heren Birkhoff en Groenendijk de handtekeningen in ontvangst. Het speet de voorz. vast te moeten stellen dat 'de Singel' een aantal problemen kent waaraan niet zomaar kan worden voorbijgegaan. De Wet hygiëne en vei ligheid zwemgelegenheden stelt hoge eisen en om het voortbestaan voor slechts een jaar veilig te stellen zal al ƒ45.000,- moeten worden geïnvesteerd. De 330.000,- die in 1989 aan het zwem bad ten koste werden gelegd - aan tech nische voorzieningen - zijn aan de buitenkant niet eens te zien. In vergelijk met het landelijk bekende aantal is het bezoekersaantal aan 'de Singel' laag en dat maakte dat de kapitaalslasten per bezoeker berekend erg hoog zijn. Vorig jaar november stelde de raad een krediet MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Ook in Middelhamis-Sommelsdijk zijn de aktiviteiten rond het HGJB-projekt 'Een huis om in te wonen' gestart. De gezamenlijke Hervormde Jeugdraad uit beide plaatsen hebben een grote sponsorloop minimarkt georgani seerd. Een en ander staat op D.V. zaterdag 11 april te gebeuren. De kinderen van de jeugdclubs en de jeugd van het OJW en de Jeugdvereni gingen zijn echter al van start gegaan. Eén dezer dagen zult u als inwoner van Middelhamis-Sommelsdijk deze men sen aan de deur krijgen. Of u hen wilt sponsoren bij de te lopen kilometertjes van de sponsorloop van 11 april. Het belooft heel wat te worden. Die sponsorloop met minimarkt, echter zonder uw sponsorhulp wordt het niets. Daarom doen we een dringend beroep op u allen deze aktie te steunen. Waar het allemaal om gaat? Om 3 Afri kaanse landen die we met onze aktie willen steunen, maar waar wij ook zóveel van kunnen leren. Meer hierover in onze volgende publikaties. We reke nen op u! MELISSANT woensdagavond 7.00 uur ds. A. J. Gunst van Tholen (bev. ambtsdragers en 25-jarig ambtsjubi leum). MIDDELHARNIS donderdagavond 7.30 uur ds. J. de Patervan Krabben- dijke. NIEUWE TONGE heden (dins- dag)avond 7.30 uur ds. P. Mulder van Capelle a.d. IJssel. STAD aan 't HARINGVLIET De dienst van a.s. woensdagavond, waar in zou voorgaan student J. B. Zippro te Zwijndrecht, gaat wegens omstan digheden NIET DOOR. van ƒ34.000,- beschikbaar voor het laten opstellen van een haalbaarheids onderzoek. Alhoewel het resultaat daar van nog niet bekend is lijkt een open luchtzwembad geen toekomst meer te hebben en lijkt aan een overkapping te moeten worden gedacht. De exploitatie vorm zou een joint-venture moeten zijn waarbij een particuliere exploitant het risico van de gemeente overneemt. Het zal de vraag zijn of Ooltgensplaat ook dat op zal kunnen brengen. „Het klinkt misschien wat obligaat (ver plicht), maar de uitslag van de gehouden aktie is voor ons een stimulans en ondersteuning ons uiterste best te doen", zo besloot de voorzitter. De afd. Nieuwe Tonge van Veilig Ver keer Nederland houdt vrijdagavond a.s. (20 maart) de 22e Verkeerskwis in 'Ons Dorpshuis'. Aan de voor iedere weggebruiker leer zame kwis nemen weer een aantal ver enigingen deel en aan het publiek zullen zaal vragen worden gesteld. Ook wordt deze avond een verloting gehouden waarvoor winkeliers en be drijven weer mooie prijzen beschikbaar hebben gesteld. De avond begint om 8 uur, zaal open om half acht. Aan het eind van de avond zal burg. Sleurink weer de wisselbeker uitreiken. ledere belangstellende uit de hele ge meente is welkom. Vrijdag 20 maart is er weer Bingo te Dirksland. Er staat een volle tafel met uizoekprijzen voor u klaar. Dus bij een volle kaart kiest u zelf uw prijs. Vanaf 19.00 uur staat de koffie klaar. Deze is natuurlijk gratis, evenals de Ie ronde. Verder zijn er weer diverse hapjes en drankjes voor een klein prijsje te koop. Let op, de paasbingo is volgende maand op 10 april. De opbrengst is voor de kinderafdeling van het ziekenhuis te Dirksland. Komt dus allen op 20 maart naar de E.H.B.O.- zaal, Philipshoofjesweg te Dirksland, achter de brandweerkazerne. SOMMELSDIJK Mevr. N. Witvliet-Smit uit Sommelsdijk en mej. A S. A. HameHnk eveneens afkomstig uit Sommelsdijk deden dins dag 10 maart j.l. met succes examen in het modevak. Beiden slaagden voor het vak modi nette. Dit examen, waaraan omstreeks 120 cursisten uit het gehele land deelnamen, werd afgenomen te Rosmalen. Beide geslaagden volgden hun oplei ding aan de ENSAID modevakschool van mevrouw J. J. de Waard, Halsjuk 21 te Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 50 23

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1