Auto Bakker geopend te Dirksland 5 generaties in geslacht van der Klooster Predikbeurten Triathlon vraagt vrijwilligers Erven Warnink b.v. in andere handen 800.000 mensen met maagklachten Dialezing door natuurmonumenten Wenskaart/bouwplaat Vuurtoren Ouddorp Voor beroep bedankt Cees Bakker was toe aan eigen bedrijf: Aktie behoud zwembad 'de Singel' POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Erven Warnink b.v., de tot 1974 Amster damse-, maar sindsdien in Middelhar- nis gevestigde distilleerderij en Advo- caatfabriek is in andere handen overge gaan. Allied Lyons, die alle aandelen bezat heeft die overgedaan aan de in Engeland gevestigde Gaymer Group Europe Limited. De groep heeft in Engeland twee bedrijven waarin zo"n dertienhonderd werknemers hun em plooi hebben. Erven Warnink b.v. telt 53 werknemers, voor wie de overname geen merkbaar gevolg zal hebben. Opgebouwde pen sioenrechten en alle arbeidsvoorwaar den zijn door de nieuwe eigenaar volle dig overgenomen. Ook de naarn van het Middelharnisse bedrijf zal gehandhaafd blijven. Erven Warnink is de eerste vestiging van de Engelse groep op het Europese vaste land en zal wellicht als steunpunt die nen voor een verder doordringen op de Europese markt. De Vereniging voor Natuur- en Land schapsbescherming Goeree-Overflak- kee houdt op dinsdag 10 maart haar jaarlijkse ledenver.. Het eerste gedeelte van deze bijeenkomst wordt verzorgd door dhr. Suverein van Natuurmonu menten. Hij neemt ons aan de hand van dia's mee door de prov. Z.-Holland. We dwalen langs de kust en door de duinen, langs Haringvliet en Grevelingen. Het belooft een interessante avond te worden. Na de pauze komt het huishoudelijk gedeelte aan de orde. De avond wordt gehouden in de Landbouwschool te Sommelsdijk en begint om 19.30 uur. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom, ook niet-leden. Voor informatie kunt u bellen met Tea Both, tel. (01877) 18 80. Kontaktbijeenkomst verstandelijk gehandicapten De afdeling Flakkee/Schouwen/ Tholen van 'Helpende Handen, Gehandicaptenzorg van de Geref. Gemeenten nodigt alle verstandelijk gehandicapten met hun ouders en/ of verzorgers uit voor de kontaktbij eenkomst, die gehouden zal worden op D.V. zaterdag 14 maart a.s. in de zaal bij het kerkgebouw der Geref. Gemeente aan de St. Joostdijk 12 te Oosterland. Het programma voor deze middag is: opening om kwart over 2; bijbelse vertelling, zingen, pauze, knutselen, sluiting om kwart over 4. Gehandicapten ook van buiten de Ger. Gem. zijn hartelijk welkom. Oproep aan bewoners van ons eiland Goeree-Overflakkee om een gedichtje of sonet te schrijven wat betrekking heeft op Ouddorp met zijn vuurtoren, duinen, landschap enz., graag zo spoedig moge lijk voor a.s. zaterdag 6 maart reaktie naar Boekhandel C. van Koppen, Hoen- derdijk 19. 3253 AK Ouddorp, dit i.v.m. de te verschijnen wenskaart/vuurtoren bouwplaat van Ouddorp die volgende week in produktie gaat en half april in de verkoop komt. Eventuele gedichten willen wij dan ver zamelen en hier een keus uit maken en te zijner tijd zullen via deze krant de ingestuurde gedichten worden gepubli ceerd. Het gekozen gedicht wat achterop de wenskaart/vuurtorenbouwplaat komt zal beloond worden met het vorig jaar verschenen boek 'Goeree Overflakkee van de Punt tot de Plaat', alle andere inzenders krijgen dan een wenskaart van de Vuurtoren van Ouddorp t.w.v. 5,- toegestuurd. Getuigenis van ds. H. 0. Roscam Abbing verschijnt in boekvorm 'Nederland, schik u om uw God te ontmoe ten!' Onder deze titel zal D.V. medio 1992 verschijnen het getuigenis van dominee H. O. Roscam Abbing (1874- 1939) over de breuk tussen Christus en kerk en staat in Nederland en haar gene zing. Dit boek is samengesteld door drs. M. D. Geuze, hervormd predikant te Noorden (ZH) en is in een ten geleide hartelijk aanbevolen door Prof dr. C. Graafland. Dit boek kan alleen verschijnen wan neer er voldoende intekeningen voor handen zijn. Belangstellenden worden uitgenodigd een informatiebulletin aan te vragen bij de samensteller van dit boek drs. M. D. Geuze, Noordsedorpsweg 12, 2431 AT Noorden (ZH), telefoon (01724) 92 27. Dit boek heeft grote waarde, ook voor het verstaan van de situatie van de kerk in deze tijd. MIDDELHARNIS Opnieuw heeft de Ger. Gemeente alhier in zijn beroepingswerk een teleurstel ling moeten ervaren doordat ds. J. de Pater uit Krabbendijke voor het op hem uitgebrachte beroep heeft bedankt. Ookditjaarzal weer-op 18 juli -inde gemeente Dirksland de kwart triathlon worden gehouden, de 5e in successie. De organisatoren zoeken een aantal vrijwilligers voor de begeleiding van dit evenement. Wanneer zij zich melden bij Jan v. d. Welle, tel. (01877) 32 25 krijgen ze meer informatie over de aard van de hulp die ze wellicht zullen kunnen leveren. Het postadres van dhr. v, d. Welle is: Molenzicht 47, 3247 VB Dirksland. 't Was kennelijk een wat ouder familielid die het de nog nét 30-jarige Cees Bakker vrijdagmiddag, bij de ope ning van z'n garagebedrijf welmenend toevoegde: je zal d'r tegen'an motte jongen!" De man hoeft daarin geen zorg te hebben, vanaf het moment dat hij besloot het SEAT-dealerschap over te nemen en z'n eigen bedrijf te stichten is Cees Bakker door dat voornemen bezet geweest. Overigens gaf hij er blijk van te weten dat alleen dat voornemen ontoereikend is, Gods zegen op z'n werk, dat weet hij voor alles nodig. Burgemeester Boonstra heeft aan de feestelijke opening graag z'n medewerking verleend door met een glanzende SEAT (een wagen die hem niét zou misstaan, stelde Bak ker later vast) door een papieren deur de garage binnen te rijden, alwaar dhr. Boonstra uitstapte om de jonge onder nemer zeer van harte te complimenteren én de Dirks- landers geluk te wensen met het feit dat Auto Bakker, een bedrijf dat heel dynamisch belooft te gaan worden, zich in Dirksland gevestigd heeft: „...samen werken we aan een leefbare gemeente en daar horen zulke dynamische ondernemers bij", zo waardeerde dhr. Boonstra. Had burg. Boonstra in z'n felicitatiewoord al geroemd over de snelle aanpak, dat deed ook dhr. Rosman, de Sales manager Nederland van Pon-car, de Seat-impor- teur. „Nog nooit is het zó snel vertoond!" zo verzekerde dhr. Rosman en hij was duidelijk met het aktieve Dirks- landse steunpunt ingenomen. De gang van zaken achtte hij inherent aan de snelheid waarmee het SEAT-merk zich ook op de Nederlandse markt laat gelden, nog 275.000 auto's dit jaar, maar de verwachtingen spreken over 520.000 in 1995/1996 en tussentijds de ontwikkeling van nieuwe modellen en uitvoeringen als de stationwa gon en een cabriolet...! Zelf heeft dhr. Bakker, zeker niet ondersteboven van zoveel lof, z'n oprechte erkentelijkheid uitgesproken voor het 'onvoorwaardelijk vertrouwen' dat hem van de zijde van de importeur gegeven wordt, een 'perfekte organisa tie, geleid door mensen met ervaring'. Het bedrijf heeft een snelle start gemaakt en de velen die daaraan meege holpen hebben werden bedankt voor de verleende dien sten, zowel als de eigen medewerkers die bereid zijn gebleken hun kennis en inzet aan het bedrijf te geven. Na het 'open huis' dat zaterdag te houden stond wist dhr. Bakker de tijd van hard werken aangebroken, werk waar van hij hoopt dat het door God gezegend zal worden. De hoogbejaarde mevr. wed. N. M. van der Klooster-van Loozen, uit Ouddorp, heeft dezer dagen een 11 dagen jong babytje op schoot gehad, de 5e generatie in het geslacht van der Klooster. Zelf vertegenwoordigt mevr. van der Klooster de Ie generatie, haar zoon Dries (82 jaar) de 2e, diens zoon Jaap van der Klooster (61 jaar) de 3e, diens dochter Joke Wielaard-van der Klooster de 4e en de blozende baby Manon Wielaard de 5e generatie. Woensdag 4 maart (biddag) OUDDORP Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman en 19.30 uur ds. D. Heemskerk Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. C. Weststrate, 's- Gravenpolder Ger. Kerk 19.00 uur ds. H. J. van Dalen. STELLENDAM Herv. Gem. 14.00 en 19.00 uur ds. J. Codée. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. van Dijk, Tholen en 19.00 uur ds. J. Belder, Loon op Zand Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. A. B. v. d. Heiden, Doetinchem Ger. Gem. in Ned. 10.00 uur leesdienst en 19.00 uur student. J. C. v. d. Kuyl. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Kastelein en 19.00 uur ds. I. Hoornaar Ger. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. C. Hogchem, Borssele. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van Campen, Goudswaard en 19.00 uur ds. G. Schaap, Oud-Beijer- land Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. A. Bac, Bodegraven. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 14.30 uur ds. A. de Lange en 19.00 uur ds. J. C. den Toom Lukaskapel HDG 19.00 uur ds. J. Willemsen. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 14.30 uurds.R. Veldmanen 19.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok Chr. Ger. Kerk 15.00 en 19.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 9.30 uur ds. J. de Pater en 14.30 en 19.00 uur ds. E. Venema. NIEU'WETONGE Herv. Gem. 14.30 uur ds. C. V. d. Berg, Katwijk aan Zee en 19.30 uur ds. R. Veldman Ger. Gem, 14.30 en 19.00 uur ds. J. Beens, Scherpenisse. OUDE TONGE Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. P. J. Teeuw Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke. STAD aan 't HARING'VLIET Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. de Lange Ger. Gem. 15.00 uur student C. de Jongste, Gouda en 19.00 uur ds. Chr. v. d. Poel, Yerseke (bed. H.D.). DEN BOMMEL Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Vos. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. C. J. W. Ver boom Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. Karens, Opheusden Ger. Kerk 19.00 uur ds. Iz. Meyer, Rotter dam. LANGSTRAAT Herv. Gem. donder dag 5 maart: 19.00 uur ds. C. J. W. Verboom. Uit de Gezondheidsenquête van het CBS blijkt dat 800.000 mensen regelmatig maagklachten hebben. Vaak gaan zij te laat naar hun huis arts, terwijl er wel wat aan hun klachten te doen is. Daarom heeft de Nederlandse Lever Darm Stichting een brochure over dit onderwerp uit gebracht. Verder is er een voedings- middelenkaart beschikbaar. De mogelijkheden om maagklachten te voorkomen en te behandelen zijn de laatste jaren sterk toegenomen. Zo wor den er geen diëten meer voorgeschreven en veel mensen vinden baat bij medicij nen zoals maagzuurremmers, jfarenlang behelpen met huismiddeltjes is dus niet meer nodig en kan ook zeer schadelijk zijn. Op tijd naar de huisarts gaan is belangrijk. Meer informatie Mensen die regelmatig maagklachten hebben, willen meer weten over oorza ken en mogelijkheden om deze klachten te voorkomen. In de brochure 'Maag klachten' van de Nederlandse Lever Darm Stichting staat deze informatie. Voor mensen die ondanks alles toch klachten houden, is er een handig hulp middel. Met de voedingsmiddelenkaart kan men zelf uitzoeken welke voedings middelen niet goed worden verdragen om zo, zonder grote aanpassingen in de voeding, maagklachten te voorkomen. Bestel de brochure en de kaart Door op een briefkaart 2,50 bij te plak ken voor porto- en administratiekosten, kunt u de voedingsmiddelenkaart en de brochure 'Maagklachten' bestellen bij de Nederlandse Lever Darm Stichting, Postbus 25, 3620 AA Breukelen. Abonneert U op Eilanden-Nieuws OUDDORP Drs. W. Emaus beroepbaar Onze oud-dorpsgenoot drs. W. P. Emaus, wonende te Tholen, mocht op 18 fe bruari j.l. in Utrecht slagen voor het ker kelijk examen en werd donderdag j.l. toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. ^QMBi De handtekeningenaktie voor behoud van het zwembad De Singel te Ooltgens- plaat nadert de laatste fase. Zoals enkele weken geleden reeds be kend is gemaakt is de handtekenin genaktie een enorm succes geworden. Ruim 2000 handtekeningen zijn er opgehaalda in de gemeente Oostflakkee. Op 12 maart a.s. hebben we de gelegen heid deze handtekeningen te overhan digen aan het gemeentebestuur. Dit zal gebeuren voor aanvang van de raadsver gadering ongeveer 18.45 uur. Tevens zullen dan ook de tekeningen en opstellen, welke door kinderen van de basisscholen zijn gemaakt worden over handigd. Daarnaast zijn er nog een aan tal brieven binnen gekomen van be langengroepen die ook pleiten voor instandhouding van het zwembad 'De Singel' te Ooltgensplaat. Deze brieven worden ook overhandigd bij deze ge legenheid. Uit gesprekken met frakties welke in de gemeenteraad van Oosttlakkee zijn ver tegenwoordigd, is tot nu toe wel geble ken dat het van groot belang is het zwembad positief te promoten. Gebrui kers, bestuur en andere belanghebben den zullen samen met het gemeente bestuur voor de toekomst een goed plan op tafel moeten leggen, waarin het financiële aspekt zeker een grote rol speelt. Van groot belang hierbij is de betrok kenheid van de inwoners van Oostflak kee en de handtekeningenaktie heeft zeker ertoe bijgedragen dat de politieke partijen gedegen hun afweging zullen maken. Alvast bedankt voor de vele steunbetui gingen en de daadwerkelijke medewer king om deze aktie tot een groot succes te maken. Iedereen die de handtekeningenlijst nog niet heeft ingeleverd, wordt verzocht dit zo spoedig mogelijk te doen. Wim Groenendijk Stoofstraat 2, Ooltgensplaat Jan Brikhoff, Kerksingel 38, Ooltgensplaat Dhr. en mevr. Bakker-Vreeswijk, omgeven door hun kinderen, wederzijdse familieleden en het burgemeestersechtpaar. Voor lopkwalllBlI. goede n voordelige prljze FOTO - FJLM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER C3 C3 C3 C3 D FOTO VIDEO AUDIO Waststraat 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Telefoon (01878) 16 12 en 2120 Filiaal Renesse; Printshop - Hogezoom 172 - Telefoon 101116) 24 00 Filiaal Sommelsdijk. Westkrakoelstraal 8 - Sommelsdijk - Telefoon (01870) 86841

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1