Rabo Nieuwe Tonge bedenkt 'Artsen Zonder Grenzen' SING-IN 17 'Hernesseroord'-bewoners haalden hun zwemdiploma ^26b Politieberichten Ook boekbinderij in Dirksland Damvereniging Geen crossterrein bij Hellegatplein m Middelharnis Inbraken in Bruinisse Zijdelingse Diricslandse betrol(kenheid Nieuwe ambulance voor ziekenhuis Dirksland Kontant betalen wordt beperkt fOMBi Statuten Ondernemers vereniging Brouwersdam i.o. liggen ter inzage 64e Jaargang DINSDAG 18 FEBRUARI 1992 No. 6076 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Bij beschikking van 24 januari 1992 heeft de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State het besluit van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland d.d. 30 juli 1991 geschorst. Het besluit van gedeputeerde staten betrof een vergunningverlening aan de Stichting Motor Cross Hellegat plein in het kader van de Hinderwet, alsmede een vergunning op grond van de Wet geluidhinder voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een motor- crosscircuit op het Hellegatplein. Hoewel de schriftelijke motivering van de uitspraak van de Voorzitter nog enige tijd op zich laat wachten gaat het dage lijks bestuur van het Haringvlietschap er van uit dat hij zich beroept op het advies van zijn adviseur, hetgeen bete kent dat het motorcrosscircuit aan het Hellegatplein niet kan worden be schouwd als een legalisatie van een bestaande situatie (waarvan gedepu teerde staten zijn uitgegaan), doch moet worden gezien als een nieuwe situatie als bedoeld in de Wet geluidhinder. Met de hierop te volgen procedure en uit spraak in het bodemgeschil is enige jaren gemoeid. Een tweetal appellanten/belanghebben den hebben met het oog op deze lange periode en het schaden van hun bedra gen gedurende deze periode verzocht het illegaal crossen op het terrein aan het Hellegatplein niet langer te gedogen, maar daartegen op te treden. De Alge mene Verordening van het Natuur- en Recreatieschap Haringvliet is op het ter rein van toepassing; het dagelijks be stuur van het schap is het bevoegde orgaan om maatregelen te treffen Op 7 februari 1992 heeft het dagelijks bestuur besloten dat het van de zijde van de politie gewenst is om toe te zien op een strikte naleving van het in artikel 4 van de Algemene Verordening vermelde verbod tot het veroorzaken van geluids overlast op de openbare terreinen, welke voor de omgeving hinderlijk is. Een ver zoek aan de burgemeester van Oostflak- Inbraken/diefstallen In de nacht van 10 op 11 februari werd in Sommelsdijjk in een auto ingebroken. Uit de auto werd een geluidsinstallatie weggenomen. In de nacht van donderdag op vrijdag werd er ingebroken in een auto, die op een bedrijfsterrein in Middelharnis stond. Uit de auto werd een tweetal ket tingzagen met toebehoren weggenomen. Op zondag jl. werd er vanuit een fietsen stalling op het busstation te Oude Tonge een motorfiets gestolen. De motorfiets betreft een Honda 750 met het kenteken ZE-41-27. Alkohol en verkeer Afgelopen week werd een drietal perso nen aangehouden wegens het onder invloed besturen van een auto: Een inwoonster van Melissant bleek bij een ademtest op het politiebureau een ademalkoholgehalte van 365 ug/1 te hebben. Zij kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Een inwoner van Middelharnis bleek bij een ademtest een ademalkoholge halte van 725 ug/1 te hebben. Overeen komstig de nieuwe richtlijnen werd het kee uit hoofde van zijn funktie als hoofd van de politie is hiertoe gedaan. Daarnaast heeft het dagelijks bestuur besloten om via fysieke maatregelen in het terrein het feitelijk gebruik als motorcrossterrein niet meer mogelijk te maken. De datum van ingang is gesteld op 2 maart 1992. Het dagelijks bestuur betreurt deze gang van zaken, hoewel het Haringvlietschap eerst in een laat stadium is betrokken bij het ontwikkeien van een geluidsportac- comodatie aan het Hellegatplein en thans op grond van de beschikking van de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen \'a.-, bestuur van de Raad van State niet anders kan dan het treffen van bovenvermelde maatregelen. De mogelijkheid is aanwezig, dat in de in de nabijheid gelegen (natuur)-gebie- den weer 'wild' wordt gecrosst. Het dage lijks bestuur van het Haringvlietschap wenst dan ook geen enkele verantwoor delijkheid te dragen zo er zulke ontwik kelingen plaats hebben. Bij de geldautomaat: Paulet Mostert met dir. van Asperen De sinds 1984 bestaande en immer geldbehoevende Nederlandse loot aan de stam van de Europese Organisatie 'Artsen Zonder Grenzen' heeft j.l. vrij dag een geldbedrag ontvangen van de Rabobank te Nieuwe Tonge. Het Bankbestuur maakte dat gebaar ter gelegenheid van de ingebruikname van de gelduitgifte automaat. Het was dan ook Paulet Mostert van de afd. Fond senwerving van genoemde organisatie die deze serviceverlening in dienst stelde en het eerste bedrag dat'ie prijs gaf mee mocht nemen naar Amsterdam. Ze deed het, met dank én de hoop dat het voorbeeld van Rabo Nieuwe Tonge door anderen gevolgd zal worden, een wens waar direkteur van Asperen zich gaarne bij aansloot, de noodzaak kennend van het bestaan van de Artsen Zon der Grenzen organisatie ten behoeve van zoveel slachtoffers in tal van konflikt- gebieden in de wereld. Omdat Artsen Zonder Grenzen geheel belangeloos werkt werden ook de reis kosten van mevr. Mostert vergoed. Ze werd door een deputatie van het Bankbe stuur op koffie met Nieuwe Tongs gebak onthaald. Voor wie het goede voorbeeld zou willen volgen: het gironummer van Artsen Zonder Grenzen te Amsterdam is 4054. rijbewijs van de bestuurder ingevorderd en naar de officier van justitie gezonden. Verder wordt ook tegen deze man pro ces-verbaal opgemaakt. Een inwoner van Ooltgensplaat bleek bij een ademtest een ademalkoholge halte van 1120 ug/1 te hebben. Ook het rijbewijs van deze bestuurder werd ingevorderd en ook tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. In de nacht van zaterdag op zondag 15 op 16 februari kreeg een vijftal midden standers uit Bruinisse ongewenst be zoek van inbrekers, die het kennelijk gemunt hadden op de zaterdag-ont vangsten. Er werd bijna uitsluitend geld gestolen. Zaterdag moest een andere middenstan der 's morgens om 6 uur konstateren dat een auto, die hij om 1 uur voor de zaak had geparkeerd, verdwenen was. De landelijke pers heeft eind vorige week uitvoering bericht op het oprollen van een in onze regio opererende bende die handelde in chemisch vervaardigde drugs, kennelijk een levensgevaarlijk produkt. In de persberichten werd ge suggereerd dat ook in Dirksland een aanhouding zou zijn verricht, maar dat is onjuist. De Dirkslandse betrokkenheid is geluk kig maar zijdelings geweest doordat een van de verdachten, inwoner van Ro- ckanje, in de Spuikolk een loods had gehuurd waaruit j.l. vrijdagmorgen door de politie enkele containers logen en zuren, die voor de fabricage van de drugs nodig waren zijn verwijderd. Op 29 februari wordt er een sing-in gehouden op de Windekind van Youth for Christ. De bedoeling is om die avond enthou siast te gaan zingen onder goede gitaar begeleiding. We hopen op een geslaagde avond, met veel mensen. Kom gerust voor een eerste of her nieuwde kennismaking eens naar de Windekind. Als je gitaar speelt en je hebt zin om die avond ook te begeleiden neem dan gerust je gitaar mee. Natuurlijk zal er tussendoor tijd zijn om wat te drinken en gezellig te kletsen. De aanvang van die avond is 20.00 uur en de toegang is gratis. De Windekind ligt in de haven, schuin tegenover Hernesseroord. Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten HERKINGEN donderdagavond 7.30 uur ds. J. Beens, Scherpenisse (bev. ambtsdrager). MIDDELHARNIS woensdag 7.30 uur student de Jongste, Gouda. Vanmiddag zal de nieuwe ambu lance voor het ziekenhuis te Dirks land zijn overhandigd door de heer A. J. Smeenk, hoofd afdehng spe ciale voertuigen van Importeur Ne- dam te Roermond. Deze door de firma C. Miesen te Bonn vervaardigde ambulance van het type Mercedes Benz 124L is een reeds enige jaren bekend konsept. Op verzoek van ambulance Dirksland is deze auto uitgevoerd met een 6 cil. ben zine injektie motor 260 E met automati sche transmissie. Het bestaande model heeft inmiddels de nodige modificaties ondergaan zodat veiligheid en luchtweerstand duidelijk zijn verbeterd. Wat betreft veiligheid is in samenwer king met Daimler-Benz Stuttgart een kompleet crass programma getest waar na bleek dat de veiligheidsfaktor van het voertuig op een hoog nivo gebracht was, terwijl de Cw waarde van 0,33 Cw als laag mag worden gesteld. Een en ander heeft geleid naast een hoge veiligheid dat ook het brandstofverbruik met 10- 15% is verlaagd. De indeling binnen in het voertuig is geheel naar wens van het ambulance personeel samengesteld. De afwerking is zoals vanouds bij de Fa. C. Miesen van hoog nivo zodat aan de Een tikkeltje beschaamd hebben ze ons en anderen wel gemaakt, die zeventien bewoners van 'Hernesseroord' die gisteren... Ja die gisteren inderdaad hun eerlijk ver diende zwemdiploma hebben gehaald...! Beschaamd zetten ze anderen om 't plezier dat ze daaraan ondanks hun handicap hebben beleefd, want nooit eerder is 't zwembad 'de Staver' zo vreugdevol gevuld geweest. Zelfs op de toeschouwers en op 't zwembadpersoneel heeft dat aanstekelijk gewerkt zodat het voor ieder een heel plezierig uurtje werd, uurtjes die al vanaf de zomervakantie vorig jaar wekelijks zijn teruggekeerd. Coördinator van de afdeling bewegingsagogie van 'Hernes seroord', Arie de Kreij wist dat 't kon en vorig jaar klopte hij bij 'de Staver' aan. Geen enkel bezwaar natuurlijk, ook niet voor de zweminstrukteurs John Albrechts en Diana Jonge- jan die de uitdaging graag zijn aangegaan. Ze hadden al peu ters, kleuters en ouden van dagen leren zwemmen, waarom dan niet de bewoners van 'Hernesseroord', al droegen som migen daarvan bovendien een lichamelijke handicap en is een van hen zelfs absoluut gehoorgestoord. Vorig jaar augus tus gingen ze te water en dat hebben ze heerlijk gevonden, zoals de Kreij dat had verondersteld. 'Hernesseroord' heeft wel een eigen zwembad maar dat biedt te weinig ruimte en is te klein van afmeting om aan diploma-zwemmen te denken. Gelukkig bood 'de Staver' alle gelegenheid. De 'Hernesseroorders', in leeftijd variërend van bijna veertig tot twintigers hebben hun diploma écht behaald want zomin als dat bij anderen gebeurt werd ook maar iets door de vin gers gezien. Ze gingen daarom gekleed te water om 25 mtr. te zwemmen en ze zwommen in 't badpak vervolgens 75 meter schoolslag en 50 meter rugslag om ten besluite een minuut te watertrappelen. Mede dankzij hun begeleiders de Kreij, Judith de Bruin en Clementine v. d. Par hebben ze 't gehaald, het A-diploma dat eigenlijk een gouden randje zou moeten hebben. De 'Staver' manager Leen Jordaan heeft de geslaag den heel aardig toegesproken en met een applaus lieten ze weten dat ze met z'n allen natuurlijk dóórgaan, op naar een volgend diploma want daar zijn ze best gevoelig voor! En doorzetten kunnen ze, dat hebben ze alvast bewezen. De geslaagden zijn: Irene Timas, Ronald van Klaveren, Frieda v. d. Steen, Ama Nieuwland, Hans Tukker, Anita de Bel. Rob Olthuis, wil Duivelaar, Humpfrey Saulus, David van de Brug, Hennie Knoop, Annet Bijl, Nico Groot, Mark Plooster, Ron van Dam, Hans Breen. Voor het 400 m brevet: Martin Manse. Gemeente Dirksland Tot nu toe is het mogelijk kontant te betalen aan de kas van de kassier op de afdeling Financiën van het gemeente huis van Dirksland. Dat gaat per 2 maart a.s. veranderen. Met ingang van die datum wordt de kas afgeschaft, zodat kontante betalingen (voor belastingen, huren, erfpachten e.d.) op de afdeling Financiën niet langer mogelijk zijn. Doelmatiger werken en kostenbespa ring zijn de achterliggende gedachten van deze maatregel. Voor degenen die gewend zijn kontant te betalen, blijft die mogelijkheid aanwe zig, maar dan via de kas van de Rabo bank Dirksland. De serviceverlening blijft daarmee in stand. Het gemeente bestuur ziet echter wel liever gebruik maken van bankoverschrijvingen, om dat dat goedkoper is. Het kontant betalen van leges (voor rijbe wijzen, paspoorten, uittreksels, vergun ningen e.d.) aan de balie van het buro Bevolking wijzigt niet. eisen m.b.t. hygiëne, ruimschoots kan worden voldaan. De ambulance is voorzien van moderne geavanceerde apparatuur zoals hartbe- waking, een komplete nieuwe beade mingsautomaat, alsook een elektroni sche gekombineerde bloeddrukmeter/ zuurstof saturatiemeter. Verder treft men in de auto aan een omvormer 12V gelijk - 220V wisselspan- ning zodat de nodige apparatuur als infuuspompen e.d. in de auto kan wor den gebruikt. Tevens heeft de dienst sinds enkele maanden de beschikking over een nieu we transportcouveuse. Deze ambulance is reeds de 3e hier afge leverde ambulance welke door de Fa. Miesen is gebouwd en als het aan het ambulancepersoneel ligt zullen er van deze firma nog velen volgen. Voorlopig kunnen wij in Dirksland weer jaren vooruit, bij welke dienst konstant 24 uur per etmaal 2 ambulances met gekwalificeerd personeel beschikbaar zijn. Ingezonden: Geachte redaktie. Naar aanleiding van het ingezonden artikel 'Boekbinden: hobby of., vak manschap?' in E.N. 14-2-1992 j.l, willen wij uw lezers erop attenderen, dat in hun naaste omgeving óók een boekbinderij is, namelijk boekbinderij 'De Boeka nier', gevestigd in de Clematis 16 te Dirksland. Dit bedrijfje herstelt eveneens lektuur of boeken die aan reparatie toezijn (ook o.a. bijbels). Ook rondslingerende tijdschriften, her en der verspreid liggende stripbladen, wanordelijk gestapelde vakliteratuur en vele andere losse bladen (zoals copieën) worden door 'De Boekanier' ingebon den tot een handzaam boek, waardoor een netter (over)zicht wordt verkregen op de literatuur op de plank of in de kast. Het ingebonden materiaal wordt tevens voorzien van titelopdruk. Ook bedrijven kunnen bij de 'Boeka nier" terecht voor het laten inbinden van vakliteratuur, archiefmateriaal, etc. Het enigste verschil met het bedrijf in Enschede is, dat 'De Boekanier' geen antiquarische werken behandelt. Geïnteresseerde lezers kunnen dus ook vanaf vandaag kontakt opnemen met boekbinderij 'de Boekanier' voor meer informatie: tel. (01877) 26 11. 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te Melissant Uitslagen van maandag 17 februari Ie afdeling: A Visbeen - J. LooyO - 2 A. het Jonk - C. VisbeenO - 2 B. Visbeen - H. VisbeenO - 2 2e afdeling: M. Wiegel - J. NonO - 2 J. Doorn - T. Goedegebuur1 - 1 Binnenkort zal de Ondernemersvereni ging Brouwersdam officieel opgericht worden. De vereniging is met name bedoeld voor de Zuid-Hollandse en Zeeuwse ondernemers die een bedrijf hebben op of nabij de Brouwersdam. In de periode van 17 tot 29 februari 1992 zullen de statuten ter inzage liggen ten gemeentehuize van Middenschouwen en Goedereede. Een ieder wordt op deze manier in de gelegenheid gesteld kennis te nemen van de inhoud van de statuten en zijn mening kenbaar te maken. Het initiatief om de vereniging op te richten is ontstaan na de presentatie van het TERP-rapport 'Herinrichting Brou wersdam en Damaanzetten' in het voor jaar van 1991. In dit rapport worden voorstellen gedaan die van invloed zijn op de toekomstige inrichting, het ge bruik van de Brouwersdan en de dam aanzetten. Een vijftal ondernemers, geadviseerd door de Kamers van Koophandel te Middelburg en Dordrecht en de bran che-organisatie Recron, heeft toen het initiatief genomen om een onderne mersvereniging op te richten. Het doel van de vereniging is om de onderlinge kontakten te verbeteren en om de gemeenschappelijke belangen van de ondernemers op of nabij de Brouwersdam te behartigen. Na de periode van inzage zal op maan dag 16 maart a.s. de officiële oprich tingsvergadering gehouden worden. Geïnteresseerden in het lidmaatschap kunnen voor nadere informatie kontakt opnemen met de Kamer van Koophan del te Middelburg, tel. (01180) 7 35 00 of Kamer van Koophandel te Dordrecht, tel. (078) 33 72 00. Voor lopkwalllell goede service en voordelige prijzen: FOTO FILM REPORTAGE VIDEO - COMPUTER C3 C3 FOTO VIDEO AUDIO Weststraal 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Telefoon (01878) 16 12 en 2120 Filiaal Renesse: Prinishop - Hogezoom 172 - Teletoon (01116) 24 00 Filiaal Sommelsdiik: Westkrakeelstraat B - Sommelsdijk - Teleloon (01870) 8 68 41

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1