VVV Overflakkee vanaf donderdag op nieuwe lokatie Milieu-vlucht Al 750 handteiceningen voor behoud zwembad te Ooitgensplaat ZWEMBAD DICHT HELEMAAL NIET One More Voice in St. Catharijnekerk Brielle Politieberichten Ergernis over kinderwagens Showtime bij Sempre Distriktsavond De cel is nog niet vol! Middelhamis COMBI Voor beroep bedankt Groot benefietconcert op 15 februari POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 In het jaar dat de VW Overflakkee 10 jaar bestaat wordt het kantoor verhuisd naar een nieuwe lokatie, en wei Kaai 9 te Middelhamis, direkt aan de jachthaven, in een deel van de voormaHge winkel van muziekhan- del Bernard. Na een aantal jaren van onstuimige groei bleek de ruimte in het monumentale historische pandje aan de Oostdijk 2 gewoon veel te klein. In drukke periodes was niet alleen de ontvangstruimte voor het publiek te Idein maar ook de ruimte achter de balie. Het nieuwe kantoor heeft een opper vlakte van circa 65 m^, plus een ruim magazijn en een fraaie entreehal. De uitrusting van het kantoor zal onder meer bestaan uit een ruime informatie balie, reserveringshoek voor het Thea- terbespreekburo, diverse folderrekken, administratieplaats, etc. Op het kantoor wordt gebruik gemaakt van een geauto matiseerd reserveringssysteem voor on der meer het Theaterbespreekburo, Gran Dorado, Lekker Weg in Eigen Land en Center Pares. De informatie verstrekking geschiedt eveneens met behulp van een PC (Olivetti PCS286). Het nieuwe kantoor zal ook per telefax bereikbaar zijn. De kantoorbezetting bestaat uit een hoofd-informatrice (Gerda van den Boogert) en informa- trice (Nelleke Dillingh). Daarnaast wordt in het seizoen en tijdens de zaterdagen gebruik gemaakt van de diensten van hulp-informatrices. De openingsuren van het nieuwe kan toor zijn gewijzigd en zijn voortaan als volgt: maandag: vanaf 12.00 tot 17.00 uur. dinsdag t/m donderdag: 09.00 tot 17.00 uur. vrijdag: 09.00 tot 20.00 uur. zaterdag: 09.00 tot 16.00 uur. Op zondag is het kantoor gesloten. In 1991 heerft het organisatieburo De Greve en Partners een landelijk onder zoek verricht naar het funktioneren van Aanrijdingen Op de kruising Provincialeweg 47- Vroonweg en Provincialeweg 47-Groe- neweg, tussen Middelhamis en Nieuwe Tonge, vonden de afgelopen week een tweetal aanrijdingen plaats, waarbij behalve aanzienlijke schade in een geval de bestuurder een hersenschud ding opliep. Alkohol in het verkeer In Middelhamis werd een bestuurder van een personenauto bekeurd voor het feit dat hij teveel alkoholische drank had genuttigd. De uitslag van de adema nalyse was 395 ug/1. Toen jl. zaterdagavond een inwoner van Melissant met zijn personenauto vanaf de Molendijk de Provincialeweg 47 opdraaide, raakte hij in een slip en kwam op het weggedeelte bestemd voor het tegemoetkomende verkeer in bot sing met een andere personenauto. Na ademanalyse bleek hij een ontoelaat bare hoeveelheid alkohol genuttigd te hebben, t.w. 370 ug/1. Proces-verbaal werd in beide gevallen aangezegd. Graffity Namens scholengemeenschap 'Prins Maurits' in Middelhamis werd afgelo pen week aangifte gedaan van het feit dat op de buitenmuur van een leslokaal, met zwarte verf, graffity was gespoten. Winkeldiefstal In Middelhamis werd door een tot nu toe onbekend persoon een winkeldief stal gepleegd. Hij zag in een parfumerie- winkel kans om vanachter een toon bank 18 flessen parfum en eau de toilet ongezien mee te nemen. Signalement van de vermoedelijke dader: blanke huidskleur, lengte ong. 1.85 m, normaal postuur, verzorgd uiterlijk, middel blond kort geknipt haar (met een randje aan de achterzijde), leeftijd tussen 25 en 30 jaar oud. Kleding: bruin jack en licht blauwe spijkerbroek. Diefstal uit winkel J.l. zaterdag werd in een winkel te Mid delhamis, vanaf de balie een aangeslo ten telefoon meegenomen, hierbij werd de stekker uit de kontaktdoos gerukt waardoor een gat in het plafond ont stond. alle Nederlandse VWs. Op basis van dit onderzoek is een pakket van eisen geformuleerd waaraan een VW kan toor moet voldoen wil het in de toekomst als zelfstandige VW blijven voortbe staan. Mede door de verhuizing naar de nieuwe lokatie voldoet de VW Over flakkee aan deze eisen en zal hierdoor als zelfstandige VW kunnen blijven funktioneren. Om het financiële draagvlak groter te maken zijn nieuwe donateurs van harte welkom. De donatie bedraagt 75,- per jaar. Opgave als nieuwe donateur kan telefonisch geschieden, tel. (01870) 8 48 70. De opening van het nieuwe kantoor zal geschieden door de burgemeester van Middelhamis, mevr. J. G. Sleurink- Rabbinge en wel op donderdag 13 februari 1992 om 16.15 uur aan de Kade 9 te Middelhamis. Op 14 en 15 februari 1992 houdt de VW ter gelegenheid van deze opening 'Open Huis'. ledere bezoeker van het kantoor zal worden verzocht op een kaart naam, adres en woonplaats te vermelden. Uit deze kaarten zullen door notaris Mr. C. N. Schuring 3 winnaars worden getrok ken, welke achtereenvolgens in aanmer king komen voor de volgende prijzen: Eerste prijs: Week-end Port Zélande. Tweede prijs: Arrangement steengrillen voor 8 personen in de Staver. Derde prijs: 2 Badenkaarten voor elk 12 bezoeken in de Staver. Vierde prijs: 2 Theaterkaartjes voor cabaret Zyndroom. Tijdens de opening zal aan de burge meester van Middelhamis het eerste exemplaar worden overhandigd van een replica vac het ^eld de Kofjekoker van de jachthaven van Middelhamis. De VW Overflakkee heeft deze replica laten vervaardigen in massief tin. Het beeldje is circa 13 cm. hoog, kost ƒ99,50 incl. btw en is een uitermate geschikt en representatief relatiege schenk. Bestellingen via de VW Overflakkee. 75 jaar Usver. Ooitgensplaat De IJsvereniging 'Voorwaarts' te Ooit gensplaat viert a.s. vrijdag 14 februari zijn 75-jarig jubileum met een feest avond in de benedenzaal van 'de Hob belpaarden' aan de Kaai. Het bestuur heeft bijzondere belangstelling voor oude foto's die de schaats- en ijspret in beeld hebben gebracht. Ingezonden: Nu wil ik toch heel graag eens inhaken op de klachten die men heeft over hon- depoep, in de krant van j.l. vrijdag door zelfs twee inzenders verwoord. Ik geef toe dat het ook wel ligt waar het niet hoort, maar er zijn ook mensen die de hond uitlaten op plaatsen waar het dan zogenaamd wel hoort! En nu wor den alle hondebezitters aangeklaagd. Maar dan wil ik nu graag een opmer king plaatsen aan sommige bezitters van kinderwagens, het is me al meer dan eens overkomen dat m'n hielen totaal niet veilig zijn als ik boodschappen doe op de markt. Er wordt tegen je hielen aangereden en ze doen net of dat er niets aan de hand is, maar ik kan me goed voorstellen dat vooral mensen die wat ouder zijn daar ook behoorlijk last van hebben. En dan heb ik het nog niet eens over het midden op de markt met 2 kin derwagens stil blijven staan om op d'r gemak te gaan kletsen, nou probeer dan maar eens met je volle tas daar langs te komen. Er wordt toch ook voor scholen gezorgd en oppas, waarom dan niet voor een honde-uitlaat-plaats? Er zijn genoeg gemeenten die daar wel voor hebben bezorgd. Misschien is dat een idee. Een hondebezitster uit Sommelsdijk In de morgen van maandag 10 februari werd er boven Goeree-Overflakkee een milieuvlucht gehouden met een helicop ter van de dienst luchtvaart van de rijks politie. Er werd gecontroleerd op de naleving van Hinderwet en Afvalstof fenwet bepalingen. Gedurende de twee uren vliegen werden een 12-tal konstate- ringen gedaan, waaronder: een nieuwe grote afvalstort op het weste lijk deel van het eiland, een dubieuze grondstort bij een boerderij en een opslag van asfalt op de slikken van Flakkee. Verder werden ontdekt; een oud ijzer dumping, meerdere foutieve mestopsla- gen en een geval van een slootdemping met puin. Alle gevallen zullen de komende tijd nader onderzocht gaan worden. DIRKSLAND Ds. N. W. Schreuder te Goes heeft voor het op hem door de Ger. Gemeente uit gebrachte beroep bedankt. Onder het motto: 'Showtime, van Blues tot Broadway', zal de Konink lijke Fanfare 'Sempre Crescendo' uit Middelharnis-Sommelsdijk op 22 februari a.s. haar jaarlijkse win terconcert geven. Sempre heeft voor dit concert gekozen voor muzikaal amusement en in de, door de Fa. Graka uit Sommelsdijk, sfeervol aangeklede Meerpaal van Her- nesseroord neemt zij u mee op een reis door de geschiedenis van de lichte muziek. Van blues tot swing, van showmuziek tot de populaire film-, en musicalmuziek van het hedendaagse Broadway, reist u, met als deskundige gids de dirigent van Sempre, de heer Arie Stolk, die tekent voor de algehele artistieke leiding. U reist bovendien in goed gezelschap van een aantal professionele solisten, n.l. Arie Heijkoop op saxofoon en Wim Soeters aan de piano. Arie Heijkoop is geen onbekende op Goeree-Overflakkee. Hij is al jaren, als volledig bevoegd docent, verbonden aan de, ainmiddels door WVC erkende, opleiding van 'Sempre Crescendo'. Bo vendien trad hij al vaker op als solist bij concerten van Sempre. Wim Soeters is eveneens bekend van zijn samenwerking met Sempre op con certen en als vaste begeleider van de Sempre-solisten op concoursen. Zij verlenen hun medewerking aan res- pektievelijk enige swingende, maar zeer virtuoze saxofoon-solo's en een bijna klassiek te noemen piano-concert met orkest-begeleiding. De vleugel die Wim Soeters deze avond zal bespelen is geheel belangeloos ter beschikking ge steld door de Fa. Verspuij uit Sommels dijk. Het gehele concert zal op een zeer pro fessionele manier aan elkaar worden gepraat, gespeeld en gezongen door nie mand minder dan de zanger-akteur Rien Kroon, die nationale bekendheid geniet in de theaters en op de televisie. Kortom, een andere opzet dan u van Sempre op haar winterconcert gewend bent, maar met zoveel muzikale en artis tieke verrassingen in petto, dat u dit spektakel absoluut niet mag missen. U wordt dan ook van harte uitgenodigd in gebouw 'De Meerpaal' van Her- nesseroord, Oost-Havendijk te Middel hamis, op 22 febraari a.s. De toegang is gratis, het concert begint om 20.00 uur. De zaal is geopend vanaf 19.30 uur. Zangmiddag vóór en met gehandicapten in Tholen De afdeling Flakkee/Schouwen/Tholen van 'Helpende Handen', gehandicap tenzorgvan de Gereformeerde Gemeen ten, nodigt hiermede alle gehandicapten binnen en buiten de afdeling met hun ouder(s) en/of verzorg(st)ers uit voor een zangmiddag, aangeboden door het Chr. Thools Mannenkoor 'Rehoboth' van de Geref Gemeente. Deze bijeenkomst zal worden gehouden D.V zaterdag 15 februari 1992 in de 'Rehobothkerk' aan de Hoogaarsstraat 2 te Tholen. Aanvang half drie. Na de opening zal deze middag geheel verzorgd worden door het koor, o.l.v. Rijk J. Rijkse, organist Bram Bout. Iedereen is welkom. Dus ook gehandi capten van buiten de Geref. Gemeenten. Na afloop ontvangen de gehandicapten een kleine verrassing van het koor. De bevolking van Ooitgensplaat die op zaterdag 3 juni 1967 te hoop liep om getuige te zijn van de feestelijke opening van het openlucht zwembad 'de Singel', heeft dezer dagen, bijna 25 jaar later, al zo'n 750 handteke ningen geleverd om - bij voorbaat - te protesteren tegen de mogelijkheid dat het bad definitief gesloten zal worden. Een kwart eeuw geleden was er een comité uit de bevolking dat voor de - eigenlijk onmogelijke - komst van het bad ijverde, nu zijn het Wim Groenen dijk en Jan Birkhoff die zich uit de bevolking hebben opgeworpen voor het behoud van die verworvenheid. Het Gemeentebestuur, gekonfronteerd met de noodzaak het zwembad een opknapbeurt te geven omdat het in 1994 zal hebben te voldoen aan de eisen van de Wet hygiëne en veilig heid Zwemgelegenheden lijkt zijn beslissing over het voort bestaan van het zwembad te laten afhangen van de resultaten van het in gang gezette haalbaarheidsonderzoek, dat eind deze maand bekend zal zijn. In de november- raadsvergadering hebben meerdere frakties al laten weten niet meer in het voortbestaan van het bad te geloven; voor de CDA fraktie hoefde zelfs het onderzoek (a 34.000,-) niet meer en de PvdA fraktie liet weten met definitieve sluiting in te zullen stemmen als blijkt dat het exploitatie-verlies een bodemloze put zal laten zien. Vorig jaar bleef het bad geslo ten, het exploitatiejaar 1990 leverde een nadelig exploitatie saldo van 85.722,38 met welk bedrag de voor het College geldende 'absolute limiet' al gevaarlijk dicht bereikt wordt. De twee aktievoerders Groenendijk en Birkhoff hebben inmiddels een onderhoud gehad met een van de frakties uit de gemeenteraad en de leden daarvan van hun argumenten op de hoogte gebracht waarvan ze hopen dat die in de besluitvorming zullen worden meegenomen. Vijf-en-twintig jaar geleden sprak burg. v. d. Harst bij de officiële opening zijn grote vreugd' erover uit dat de jeugd niet meer in 'het rioolwater van de haven' hoefde te zwemmen. Hij achtte het zwembad tot heil en zegen van de jeugd te zijn; in een recent ingezonden schrijven vragen de aktievoerders zich af of de jeugd die zwemmen leren wil weer naar de haven wordt terugverwezen. Het gemis van het zwembad zou - zo zeggen de aktievoerders - een aanzienlijke verarming betekenen voor de kleine dorpskemen van Oostflakkee, en nóg bevat de haven vervuild water, nu het buitenwater. Misschien wordt in en over de bevolking de geest weer leven dig die een kwart-eeuw geleden zorgde dat het zwembad er kwam. Toen stelden vrijwilligers zoveel zelfwerkzaamheid De affiche die achter tal van ramen te zien is. ten toon dat ze op de stichtingskosten van het bad zo'n vijf tigduizend gulden bespaarden, een huis-aan-huis kollekte leverde tienduizend gulden op en er werden akties gehouden om geld bij elkaar te sprokkelen. Het lukte: „...als het om belangrijke zaken gaat zetten wij er meteen eendrachtig de schouders onder", zei burg. v. d. Harst trots, bij de opening en hij vervolgde: „moeilijkheden maken doen we hier niet vooraf, maar achteraf'. Bij de eerste steenlegging op 2 mei 1967 had die spontaniteit van de bevolking zich al laten zien en door dhr. v. d. Harst werd ze dan ook ten voor beeld gesteld. Voor het behoud van het zwembad zal het nodig zijn de krachten opnieuw te mobiliseren, dat zeker! Op vrijdag 28 februari hopen we een dis triktsavond voor de —16 verenigingen van Flakkee te houden. Eerst zal er een Bijbelstudie gehouden worden over de wonderbare visvangst (Joh. 21:1-14). Na de pauze zal dhr. K C. Zandburg iets vertellen en iets laten zien over de haringvisserij bij Stellendam. De avond wordt gehouden in het vereni gingsgebouw van de Ger. Gem. in Mid delhamis. Aanvang 19.30 uur. Iedereen is van harte welkom. Zoals u weet vinden de inzamelingen voor Roemenië nu elke eerste zaterdag van de maand plaats. In februari zijn we ermee begonnen. We mochten op het terrein van Dijkers Pijl velen begroeten. Dat verheugde ons zeer, want de nood neemt met de dag toe. De mensen hadden het al zo slecht, en nu is er dan ook nog sprake van een enorme waardedaling van het geld, ter wijl de lonen nauwelijks stijgen. We zijn dan ook volop bezig een nieuw transport voor te bereiden. Hebt u nog schoeisel, kleren, dekens, speelgoed, enz., komt u er als 't u belieft mee. Natuurlijk zijn goed houdbare levens middelen ook heel hartelijk welkom. En laat u, wat die levensmiddelen betreft de keus liever aan de werkgroep, stort dan een bijdrage op banknr. 34.20.07.480 tn.v. Hulp Roemenië in Middelhamis. U maakt er mensen zo intens gelukkig mee. En bent u niet in staat het op de eerste zaterdag van de maand tussen half tien en half twaalf in de cel van Dijkers Pijl (ingang tegenover het nieuwe gemeente huis) te brengen, belt u dan gerust even op, dan komt iemand van de werkgroep wel even bij u langs (tel. (8 25 60,8 25 61, 8 32 25, 8 47 65 of 8 54 60). Zet geen goederen zomaar ergens op het terrein, dat geeft problemen. Mogen we weer op u rekenen? Werkgroep Chr. Ger. en Herv. Kerk Willem Meyboom is de initiatiefnemer van het groots opgezette benefietcon cert, dat op zaterdag 15 februari in de Catharijnekerk zal worden gegeven. Doel van het concert is om een flink bedrag bij elkaar te brengen voor de aktie 'Brielle helpt Brod'. Brielle wil dit jaar het ziekenhuis en een tehuis voor geestelijk gehandicapte kinderen in de Tsjechische zusterstad Havlickuv Brod een aantal belangrijke hulpmiddelen schenken. De dirigent kreeg onmiddellijk de ent housiaste medewerking van het Helle- voets dameskoor, het Voomes Mannen koor, het Jongerenkoor 'One More Voice', het Koperensemble van de Brass band Spijkenisse en de Brielse organist Leo Hans Koomneef De Kerkvoogdij stelt de kerk ter beschikking. Zo kan de gehele opbrengst aan het goede doel worden besteed. Een tweede doel is de bezoekers een geweldig concert te bieden. De uitvoe renden staan daar borg voor. Het uit 65 leden bestaande Helvoets dameskoor heeft in de regio een faam opgebouwd en trad de laatste jaren 2 keer in Duitsland en 2 keer in Enge land op. Vorig jaar nog maakte het koor een 6-daagse reis naar Torbay, de twee lingstad van Hellevoetsluis. Het Voomes Mannenkoor van 40 leden komt tegenwoordig in Hellevoetsluis bijeen, maar heeft leden van het gehele eiland. Het koor heeft inmiddels zijn sporen verdiend. Het Jongerenkoor One More Voice komt uit Goeree-Overflakkee. De 20 leden variëren in leeftijd van 18 tot 28 jaar. Het repertoire is erg gevarieerd en gaat van oude en nieuwe kerkmuziek tot negro-spirituals. Alle drie de koren staan onder leiding van Willem Meyboom. Het Koperensemble is dat van de Brass band uit Spijkenisse en staat onder lei ding van Jacques Roelofs. Leo Hans Koomneef is de bekende Brielse organist, die al heel veel concer ten in binnen- en buitenland op zijn naam heeft staan. Samen met zijn echt genote Antoinette Lammers begeleidde hij het Helvoets Dameskoor op de bui tenlandse reizen. Het programma past volledig in de sfeer van de prachtige St. Catharijnekerk. Zo zullen er te horen zijn: het 'Sound the Trumpet' van Purcell, Maria Mater van Fauré, delen uit The Messiah, delen uit de Deutsche Messe van Schubert, Ave Verum van Elgar, Cent Milles Chan sons. Hoogtepunten zullen de werken zijn, die door alle koren gezamenlijk wor den uitgevoerd. De toegangskaarten kosten ƒ10,-. Ze zijn verkrijgbaar bij de leden van de koren, de VW-kantoren in Brielle, tel. (01810) 133 33 en Hellevoetsluis, tel. (01883) 1 23 18 en op zaterdagavond 15 februari aan de kerk. Extra kerkdienst Geref. Gemeenten DIRKSLAND - donderdagavond 7.30 uur ds. W. Hage van Kruiningen. MIDDELHARNIS Ds. V. d. Hoek naar Sneek De Geref predikant ds. W. J. v. d. Hoek heeft het op hem uitgebrachte beroep door de Geref. Kerk van Sneek aangeno men. Hij zal bij zijn vertrek, rond de zomervakantie zes Middelhamisse ja ren hebben volgemaakt. Sinds augustus vorig jaar was hij op Goeree-Overflak kee van de 7 Geref Kerken, de enige pre dikant, maar er bestaat goede hoop dat binnen een aantal maanden één-, of zelfs twee vacatures zullen worden vervuld. Voor topkwalllell. gowie service en voordelige prljun: FOTO FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER ca C3 a FOTO VIDEO AUDIO WOatstraat 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Telefoon (01878) 16 12 en 21 20 Filiaal Renesse. Printshop - Hogezoom 172 - Teieloon (01116) 24 00 Filiaal Sommelsdijk: WestkrakeelstraatB- Sommelsdijk - Toletoon 101670) 8 6841

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1