Wie verzint de leulcste slagzin voor de Grevelingen? Plaatwerk 25.- Niet veel vrolijkheid op CDA-avond met minister Bukman in Goeree OJW; Sing-in ^bbe karels autoschade [bOCQ Prijsvraag: Bomen op het D!ekhuusp!e!?i? Concert in Muziekkamer VERWERS auto's Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee alle merken Garage Knöps B.V. BEROEPEN SKIBROEK Vrouwenver. Ger. Gem. 45-jarig huwelijk Hondepoep in Melissant Citroen-Hesselink VRIJDAG 7 FEBRUARI 1992 No. 6073 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen vooi edactie) tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 51 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Het Natuur- en Recreatieschap De Gre velingen is op zoek naar een korte pak kende slagzin voor de Grevelingen. De bedoeling is om met deze slagzin in het voorlichtingsmateriaal het karakter van het gebied kort en krachtig weer te geven. Wij vermoeden dat onder de bevolking van Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee heel veel schrijfta lent en inspiratie is te vinden en zouden daar graag een beroep op willen doen. Wat zoeken we? Wij zoeken een korte slagzin of leus van maximaal 7 woorden (korter mag ook). De slagzin moet de combinatie van natuur en recreatie aangeven. Het Na tuur- en Recreatieschap de Grevelingen streeft naar een balans tussen de natuur en een verstandig recreatief gebruik van de Grevelingen. Dat willen we graag tot uitdrukking zien komen in een slagzin of leus. Welke prijzen zijn er te winnen? Ie prijs; Een diner voor 2 personen in Restaurant de Punt. 2e prijs: Een rondvaart voor 4 perso nen met Ms. Karin over de Grevelingen. 3e prijs: Een natuurexcursie op de Punt met maximaal 20 personen. Er is goede kans, dat dit voorjaar bomen geplaatst zullen worden. Serviceburo Middelhamis, de organiserende instel ling achter het Diekhuus, werft dezer dagen sponsors voor 'bomen op het Diekhuusplein'. In het verleden heeft midden op het plein een eik gestaan, met daaromheen een zeskantige zitbank. Het plan gaat n u echter uit van twee rijen lei-lindes langs de vleugels van het gebouw. De bomen moeten het plein een vriendelijker karakter geven. De karakteristieke lijn van het Beneden Zandpad zal met een groen Diekhuus plein zeker aan sfeer winnen. In en voor het sociaal cultureel centrum vinden velerlei aktiviteiten plaats, waarbij de voormalige school een nuttig en eigen tijds gebruik heeft gekregen. De medewerkers van Serviceburo Mid delhamis werken enthousiast om ge bruikers en bezoekers van het Diekhuus van dienst te zijn: het culturele pro gramma valt bij velen in de smaak en de zes zalen van het gebouw worden dmk gebraikt voor bijeenkomsten en kur- sussen. Serviceburo Middelhamis en haar kul- tureel werker Jan Tromper rekenen erop, dat voldoende financiële steun wordt vergaard voor de bomen op het plein. Eind februari hoopt men de balans te kunnen opmaken. Aan belangstellenden wordt op verzoek een informatiepakket gezonden, u kunt zich wenden tot telefoonnummer (01870) 8 24 00. Serviceburo Middelhamis, tot Uw dienst! OUDDORP Zaterdag 15 februari a.s. geven Cees Veerman (fluit) en Piet Westhoeve (orgel en piano) een concert in de Muziekka mer van Piet Westhoeve aan de Koolweg 11a te Ouddorp. Zij spelen werken van o.a. J. S. Bach, Godard, Schubert en Geraedts. Het concert begint om 20.15 uur. Het programma, dat Veerman en Wes thoeve spelen, geeft een aardig beeld van de fluitmuziek in de verschillende stijl periodes van de muziekgeschiedenis. Zo klinkt naast de Sonate in E-dur van J. S. Bach de Sonatine for flute and piano, een stuk uit 1953, van Jaap Geraedts. De Suite en trois morceaux van Benja min Godard is heerlijke salonmuziek, en aan het eind van het programma wordt de 'Variationen über das Lied 'Trockne Blumen', een hoogtepunt uit de romantische fluit-literatuur, van Franz Schubert gespeeld. Beide musici zullen ook solo te horen zijn. Cees Veerman en Piet Westhoeve zijn beiden verbonden aan de Muziekschool Wat moet u doen? Stuur een briefkaartje met daarop uw slagzin of leus, uw naam, adres en tele foonnummer aan: Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen De Punt 4, 3253 MC Ouddorp Wanneer moeten de inzendingen binnen zijn? De inzendtermijn sluit op maandag 16 maart 1992. Wanneer is de bekendmaking van de prijswinnaar? De jury, bestaande uit de leden van het Dagelijks Bestuur van het Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen, zal uit de inzendingen de drie beste slagzinnen kiezen. De winnaars krijgen zo spoedig mogelijk na de vergadering van de Raad van Bestuur op 27 maart persoonlijk bericht. Alle ingezonden teksten worden eigen dom van het Natuur- en Recreatieschap. Correspondentie over de uitslag is niet mogelijk. Voor meer informatie kunt u zich wen den tot: Trudy Leerschoon, Bezoekers- centmm De Grevelingen, De Punt 4, 3253 MC Ouddorp. Tel. (01878) 23 46. RENAULT-dealer Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 7.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 MIDDELHARNIS Door de kerkeraad van de Ger. Ge meente is een beroep uitgebracht op de consulent van deze gemeente, ds. J. de Pater van Krabbendijke. NIEUWE TONGE D.V. woensdag 12 februari hoopt dhr. Slootweg uit Middelhamis voor ons te spreken over het onderwerp: Israël en het Midden Oosten. De avond wordt gehouden in de kerk, aanvang half acht. Ieder is hartelijk welkom. .COMBi OOLTGENSPLAAT Vandaag, vrijdag 7 februari 1992 her denkt het echtpaar Johannis de Vos P.zn. en Aaltje de Vos-Leijdens, Kastan jestraat 15,3257 XD Ooltgensplaat hun 45-jarige echtvereniging. Autobedrijf A. J. van Rumpt Goeree-Overflakkee. Zij treden vaak op bij aktiviteiten van de Muziekschool, of elders in het land. Inmiddels hebben zij een breed repertoire voor fluit en piano (en orgel) opgebouwd. Het concert begint om 20.15 uur. Toe gang, inclusief programma en koffie in de pauze bedraagt ƒ7,50 (scholieren, CJP en 65+ ƒ6,-). Plaatsbespreken is gewenst, tel. (01878) 27 64. Zaterdagavond 8 februari is er weer open jeugdwerk in 'de Hoeksteen' aan de Ring te Middelhamis. Deze avond nemen we onze nieuwe zangbundel feestelijk in gebruik. Met medewerking van Mar van der Veer gaan we vele bekende, maar ook nieuwe liedjes uit de nieuwe zangbundel met elkaar zingen. Enkele enthousiaste bezoekers en uiter aard Mar van der Veer himself gaan voor de begeleiding zorgen. Op deze avond is ook volop ruimte voor een gezellig praatje, een drankje, etc. ontmoeting dus. Voor zangliefhebbers maar ook voor hen die minder van zingen houden wordt dit een fantastische avond die je niet missen mag. We beginnen om 20.00 uur. De zaal is 19.30 uur open. Tot ziens in 'de Hoeksteen'. Ingezonden: Oproep aan alle HONDENBE- ZIT(ST)ERS van Melissant: Men zegt wel eens: aan de hond herkent men de baas, maar velen maken het wel erg bont, door nl. nog steeds hun geliefd huisdier midden op de Melissantse stoe pen hun behoefte te laten doen! Men moet tegenwoordig, om met een kinderwagen zonder poep aan de wielen thuis te komen, wel een heel apart rijbe wijs halen! Om maar niet te praten van de kinderschoenen die er, zelfs bij de scholen, onder komen te zitten! Dit is toch niet nodig! Er zijn vele hondebazen die hun hond ergens hun behoefte laten doen, zonder dat zij een ander tot last zijn, óók in Melissant! Neem een voor beeld aan hen: doe ons een plezier, en wandelen wordt weer een vertier! 't Was maar goed dat Laurens Visser nog wat schwung aan de dinsdagavond in Goedereede gehouden CDA-bijeenkomst met Minister Bukman heeft gegeven, anders zou 't van begin tot eind een wat trieste bedoening zijn geweeste. In 't verloop van de avond konstateerde de bewindsman van Land bouw, Natuurbeheer en Visserij 't ook zelf 'overwegend alleen maar lastige dingen' bij de kop te hebben gehad. Hoe kon 't ook anders, met in de zaal die fruitteler die getergd wordt door spreeuwen in z'n fruit, die Grevelingenvis- ser die de gretige aalscholvers z'n palingen ziet verorberen, de melkveehou ders geplaagd door de superheffing, de Noordzeevissers door de vangst beperking en de agrariërs met zo weinig perspektief. Gelukkig waren er wat luchtiger openingswoorden, al kocht je d'r ook niks voor... Maar 't was toch wel aardig dhr. Visser in z'n openingswoord te horen herinne ren aan de tijd van dertig jaar geleden, toen de huidige Minister nog voorlich ting gaf hoe agrarisch Nederland z'n produktie kon verhogen, terwijl die nu omlaag zou moeten. Hem te horen ver halen over de ijver van de politiemensen boeren te bekeuren terwijl die alleen maar stro verstoken en de vergeefse pogingen van AID ambtenaren van fok- stieren een urine-monster te nemen, komisch, dat zeker, maar belastend voor de moreel van de betrokkenen, zeker ook voor de Noordzeevissers die 'dras tisch' in hun bedrijfsvoering en hun inkomsten dreigen te worden beperkt wanneer de quotering via het aantal zee dagen zal worden toegepast. Ook over de schijnbaar overtrokken zorg om het milieu deed dhr. Visser z'n beklag. „De god van deze tijd", noemde hij het milieu waarvan in Goerees' gebied een deel voor de mens gesloten lijkt te zullen worden, terwijl 't juist dat is wat Goede reede de recreërende mens te bieden heeft. Dhr. Visser had gedroomd dat 't allemaal goed zou komen, met de visse rij en met de landbouwprijzen, maar 't gemurmureer uit de zaal leerde hem wel anders... Strategisch welbedacht van de Minister te spreken over een verwende samenle ving die gewend was de rekening van alles wat maar mis ging de Overheid te presenteren, waarom het het streven van de Overheid is de mens zelf meer verant woordelijkheid te laten dragen. In de zorg voor het gezond maken en houden van 's lands economie en de noodzaak de Europese samenwerking over een veel groter gebied dan dat van de lidsta ten uit te strekken, samen te werken aan een stabiliteit in Europa, 't Was geen nieuws van de Minister te horen dat het Landbouwbeleid niet nog duurder mag worden gemaakt dan de 75 miljard die het in de EEG jaarlijks kost en dat de nationale landbouw een economische sektor moet blijven die moet kunnen blijven concurreren en niet afhankelijk moet zijn van toeslagen, men wist het al. De Minister heeft zich beijverd de aan wezigen het Overheidsbeleid te doen billijken. De visserij zal moeten begrij pen dat maatregelen nodig zijn om ook de generaties na ons nog visserij te bie den. Noch agrariërs, noch vissers hoe ven, aldus de Minister, te vrezen in een politiestaat terecht te zijn gekomen. AID ambtenaren zijn er niet om van de bedrijfstakken 95-, maar slechts 5% te controleren, het aantal dat niet het gemeenschappelijk belang in ziet. Om die verhouding te bereiken is het, aldus de Minister nodig, dat genomen maatregelen een voldoende draagvlak hebben, zodat gezegd kan worden dat de AID (Alg. Inspektie Dienst) niet een instrument van een politiestaat-, maar juist van een rechtstaat is. Ook de visse rij zal dat dienen te begrijpen, wars als ze zijn van wetten en van regels. Per soonlijk had de Minister onoirbare praktijken vastgesteld toen hij op een mistige morgen in een Zeeuwse haven poolshoogte had genomen. In de pauze, waarin de Minister zich onder de aanwezigen bewoog, werd hij door meerderen aangesproken en na heropening van de bijeenkomst wachtte hem een stapel schriftelijke vragen die in de nog resterende tijd niet alle beant woord konden worden. De indieners ervan krijgen een schriftelijk antwoord, zoals dat ook werd toegezegd aan Lies Bezuijen die namens de beroepsvissers op de Grevelingen herinnerde aan de toezegging van Minister Braks met de beroepsvissers te zullen overleggen over de gevolgen van het zouthouden van de Grevelingen. 't Was de vraag van dhr. Bezuijen of de huidige Minister die toe zegging wil overnemen. Ook vroeg dhr. Bezuijen aandacht en een oplossing voor de aanwezigheid van een kolonie aalscholvers in zijn visgebied, ca. 5.000 veelvraten die per jaar voor 5 a 600.000 gulden aal uit het Grevelingenmeer consumeren. „De aalscholvers halen het beleg van onze boterham", zó klagen de beroeps Grevelingenvissers, waarom het dan ook hun vraag is niet nóg meer aalschol verkolonies te creëeren. Er komt een schriftelijk antwoord, binnen 15 dagen zelfs. Door een fruitkweker werd het riante salaris van de Minister vergeleken met het zorgvolle inkomen van de fruitkwe ker die met lede ogen aan moet zien hoe zwermen spreeuwen z'n fruit vernielen, maar vraagsteller betrok z'n klacht ook op de vele ganzen die zich tegoed doen en aan de eidereenden die zich vullen met mossels uit de Waddenzee. Nu de Overheid het kennelijke voornemen heeft nóg meer natuur- en stiltegebieden aan te leggen mag het, aldus spr. nie mand verwonderen dat de gestelde regels door het bedrijfsleven niet met overtuiging en gevoelens van mede verantwoordelijkheid gedragen worden, hoezeer velen in onze regio ook hechten aan de boodschap van het conciliair proces over gerechtigheid, vrede en heel heid van de schepping. Trouwens nam vraagsteller het de Minister kwalijk bij de opening van de landbouw-RAI zo goed als mee te hebben gezongen in het koor dat de agrariërs als milieu-crimi nelen schildert. Toen hij daar even de kans voor kreeg schoot melkveehouder Henk de Leeuw de minister aan: 't zal ongetwijfeld over de superheffing zijn gegaan. Tegen die insinuatie, door de dagblad pers in 't leven geroepen nam Minister Bukman heftig stelling. Graag gaf dhr. Bukman daarentegen toe dat de boer er zich van bewust is dat de milieuproble matiek beheerst zal moeten worden; er zal tijd nodig zijn samen die oplossing te bereiken. M.b.t. de visserij is het de bedoeling van de Overheid, die dat in Europees ver band bepleit, de quotering via het vast stellen van het aantal zeedagen per schip te regelen. Alle vangst van die dagen zal dan als legaal worden be schouwd. De visserij lijkt weinig opgetogen omdat het aantal zeedagen met 700 lijkt te wor den beperkt, terwijl vorig jaar het kwan tum kabeljauw, wijting en schol voor resp. slechts 62,81 en 81% is opgevist. Bedenkingen ook tegen het vroege tijd stip van afsluiting van de onderlinge ruilmogelijkheid. Er zal dan ook in de commissie Biesheuvel nog menige noot over worden gekraakt, enkele Goereese vissers hebben zitting in die com missie. Een veelheid van problemen en pro bleempjes is ter sprake gekomen, o.a. de problematiek van het verstuiven van de akkerbouwgrond in Ouddorp wat met het opbrengen van mest wordt tegenge gaan, kortgeleden door de Rechtbank met 1.000,- bestraft. Het blijkt een pro bleem dat in de hele kuststrook speelt en het heeft de aandacht. Ook ten dezen zal het beleid nuttig en niet onredelijk moe ten zijn. Met het Landbouwschap wordt daarover overlegd. Onder de aanwezigen ook mevr. van Rossum-Gortzak uit Ooltgensplaat die onlangs lid geworden is van het bestuur van het Landbouwschap. „Uitzonder lijk dat een vrouw daar lid van is", zei dhr. Visser nog, maar Minister Bukman vond het juist heel gewoon en dat leverde van de dames in de zaal een applausje. Het enige dat deze avond geklonken heeft. Dirksland, 01877 - 1357 AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Klinkerlandseweg 9 Tel. (01875) 22 35 3244 BD Nieuwe Tonge Fax (01875) 19 85 ^n^.l^*ln^l^.^^4.l^4.l^If.l^0.^l^t^^^i^0.^l^l^4.l^» Middelhamis Telefoon (01870) 8 22 22 Langeweg 38 Nieuwe Tonge tel. 01875-1396 TRUIEN 49.95 OUDE TONGE Open; do, vrij, zat v.a. 10 uur yooT lopkwalllBil, goede service en voordelige prijzen, FOTO - FfLM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTEfl t=I ca eZ3 D FOTO VIDEO AUDIO Westslraat 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Teleloon (01878) 16 12 en 2120 Filiaal Renesse: Pnnishop - Hogezoorn 172 - Teleloon (01116) 34 00 Filiaal Sommelsdijk: WestXrakeelstraal 8 - Sommelsdijk - Telefoon (01870) 8 61 stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 -1553 Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelhamis - Tel. (01870) 8 30 94

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1