Initiatief-voorstel PvdA/CDA strandt bij voorbaat Politieberichten Zilveren speld voor zanger Han Verhage Draaginsigne gewonden voor dlir. A. J. Pieterse Oude Tonge Raadsvergadering Middelharnis zonder vuurwerk •3^6fc'e' Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Middelharnis 102-jarige overleden Nieuwe Seat Dealer Ophalen oud papier Annie Westdijk wint reis naar België Inbrekers gestoord door alarm Dhr. Chr. Brooshoofd verlaat gemeenteraad Overstekende vrouw (68) dodelijk geschept No. 6066 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Raad Oostflakkee: In de loop van het nieuwe jaar zal in Oostflakkees' raadzaal stellig nog wat grover geschut in stelling wor den gebracht dan j.l. donderdag avond, tijdens de eerste raadsver gadering in het nieuwe jaar het geval is geweest. De raad bedenke in dat geval 's burgemeesters nieuwjaars wens op een in alle opzichten geluk- Idg 1992, waarin men zéker in de raadzaal zo vredig mogelijk met elkaar om zal kunnen gaan, wie weet..., lukt 't. Iets van verbolgenheid van College- zijde stak al 'n beetje de kop op over het initiatief-voorstel zoals dat door de PvdA en CDA fraktie was ingediend, beiden niet vertegenwoordigd in het College en beiden wat verontwaardigd over 't feit dat het College in de vorige raadsvergadering ten tweede male het voorstel had teruggenomen dat had moeten leiden tot de aansluiting van de Eisenhowerlaan op de Provincialeweg te Oude Tonge. Weth. de Vries, nu niet aanwezig i.v.m. een te wachten oogope ratie, had die terugname met overtui ging verdedigd vanuit zijn konstatering dat het op de Prov.weg weliswaar min der druk-, maar door de gereden hoge snelheden zeker niet minder gevaarlijk geworden is. Eerst wil het College een gedegen onderzoek waarin ook moge lijk overige ontsluitingen en de wijze waarop, betrokken zouden worden. Voor PvdA en CDA duurt dat kennelijk te lang waarom zij het initiatief-voorstel indienden, met de bedoeling dat in han den van het College te geven van waaruit echter al werd verzekerd dat er al besprekingen plaatsvinden, in samen hang met de nog uit te voeren verbete ring van de aansluiting Capelleweg- Provincialeweg-Tramweg. „Wij vinden dat er m.b.t. de aansluiting Eisenhower laan nogal wat geflodderd is" legde dhr. Maliepaard (PvdA) thans nader uit. Zijn fraktie had er evenmin als het CDA de logica van ingezien dat in de vorige vergadering het voorstel andermaal was teruggenomen („zónder enige argumen tatie", vond hij) terwijl in januari 1990, bij de vaststelling van het bestemmings plan al tot de aansluiting was besloten... „Een raadsbesluit dient gewoon te wor den uitgevoerd", vond dhr. Maliepaard. Aldus murmureerde ook dhr. C. L. M. de Wit (CDA). Hij geloofde dat het naar de bevolking slecht zal overkomen dat een gepresenteerd voorstel tot tweemaal toe door het College wordt teruggenomen. „Een unicum", vond dhr. de Wit, ervoor Middelhamis-Sommelsdijk: beducht dat de bevolking zal menen door de raad aan 't lijntje te worden gehouden. De rest van de raad liet zich niet onbetuigd, uit welke commentaren blijken zou dat de indieners weinig steun te wachten stond. „Merkwaardig", vond het dhr. Bax (WD) en over 'ver wondering' sprak dhr. C. Breeman (SGP) waarbij ook dhr. Heintjes (lijst 5) duidelijk maakte niet van z'n ingeno men standpunt af te wijken, eerst een gedegen onderzoek. In z'n beantwoording vond de raads- voorz. burg. de Vos ook wel dat het tot tweemaal toe terugnemen van een voor stel geen schoonheidsprijs verdient, maar dat was gedaan omdat de raads- meerderheid het voorstel leek te zullen verwerpen en dat had kwalijker geweest; „verder van huis" zou het voorstel ook geraken wanneer het initiatief-voorstel zou worden aangenomen, leek het de voorzitter, al werd dat door de indieners ten stelligste ontkend. Dan nóg vroeg de voorz. zich af wat de zin ervan is zo met elkaar om te gaan. Na de gevraagde schorsing liet dhr. C. L. M. de Wit weten geen stemming te vra gen over het ingediende voorstel; het was duidelijk dat het met 6-6 onbesHst zou blijven. Het College zal er alles aan doen om op korte termijn met een voor stel te komen, waarbij in acht zal wor den genomen dat de Prov.weg een weg binnen de dorpskom is geworden die zal gaan dienen als een soort 'verdeelstraat' voor Oude Tonge. -QMBI DIRKSLAND heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Rotter dam-Zuid. MIDDELHARNIS donderdagavond 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel van Yerseke. Vrijdagmiddag 14.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke (huwelijks bevestiging). STAD aan 't HARINGVLIET heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. B. v. d. Heiden van Hardinxveld-Giessen- dam. OOLTGENSPLAAT donderdag avond 7.30 uur ds. A Bac van Bodegraven. Nieuwe Gemeentesecretaris Een belangrijke beslissing was de be noeming van de nieuwe Gemeentesec retaris, in de persoon van dhr. C. L. Derickx (36) te Capelle aan de IJssel, thans werkzaam binnen de Rotter damse deelgemeente Centrum-Noord. Tijdens de 13 februari te houden raads vergadering zal dhr. Derickx worden beëdigd en zal voor de raad gelegenheid bestaan nader met hem en z'n echtge note kennis te maken. College en raad zijn blij toe dat het tot een benoeming is gekomen: „...ik had me al afgevraagd", zei de voorz., „of een gemeente van onze.opvang met onze salarisopbouw nog de mensen aan kan trekken die ze nodig heeft, maar we lij ken nu te zijn geslaagd", zo stelde hij tevreden vast. Tevredenheid ook over de gevolgde procedure die slechts in het midden ervan 'enige rimpeling' heeft vertoond. Gevaar afgebrand pand Door de PvdA fraktie is opnieuw aan dacht gevraagd voor de situatie bij het afgebrande pand op de Molendijk. In de novembervergadering was daar al op gewezen, maar het College had ver klaard weinig te kunnen doen omdat de afbraak in particulier bezit is en geen kennelijk gevaar opleverde. De PvdA fraktie heeft er op gewezen dat nu wel degelijk van een gevaarlijke situatie sprake is nu de schutting voor het pand naar voren is gevallen. Met name spe lende kinderen hebben nu gemakkelijk entree tot de daarachter liggende puin hoop. De eigenaar bleek al te zijn aangeschre ven dat er op 15 januari verbetering zal dienen te zijn aangebracht. Wanneer dat niet is gebeurd zal de Gemeente in grijpen. Inbraak woningen In Nieuwe Tonge werd vorige week inge broken in een woning. De woning werd doorzocht, weggenomen werden o.a. een bedrag aan kontant geld, een gouden dasspeld en een groen heren windjack. In Middelhamis werd, twee dagen na de hiervoor genoemde inbraak, ingebro ken in een woning, ook daar werd de woning doorzocht en geld weggenomen. Alcohol in het verkeer Driemaal werden de afgelopen week in Middelhamis bestuurders, van perso- nenmotorvoertuigen, bekeurd voor het rijden met een ontoelaatbare hoeveel heid drank op. De uitslag van de adema nalyse bedroeg bij inwoners van Som melsdijk en Stad resp. 425 en 380 ug/1. Een inwoner van Dirksland weigerde aan een ademanalyse mee te werken, hetgeen een tweede misdrijf opleverde, waarvoor hem tevens proces-verbaal werd aangezegd. Of we er zaterdagavond half tien even wilden zijn. 'Ons Koor' voorz. Klaas van Zielst veronderstelde ons dan nog in vol bedrijf, maar op dat uur hebben we 't juk graag afgewor pen. „De burgemeester is er ook", heeft Klaas toen voorts bepleit, en dat maar één burgemeester dat zou doen hebben wij toen weer geant woord, en inderdaad, monter stapte ze op dat zaterdagavonduur het RK Ver.gebouw te Middelharnis binnen, met wat moois op vak, voor Han Ver hage, maar dat wist die toen nog niet... Met alle overige leden van 'Ons Koor' - en dat loopt naar de vijftig! - heeft Han het burgemeestersechtpaar vriendelijk begroet. Welkom was ze en koffie kreeg ze, met gebak, en graag werd de vergade ring onderbroken, maar wist Han veel, nog minder dat ook vrouw Leny wachtte in de hal. „Verlége zou je d'r van worre", heeft'ie later nog gezegd. Toen had de burgemeester al verteld hoe hij als 18-jarige 'Ons Koor' versterkte, hoe hij in de vijftiger jaren af moest haken tóen z'n werk in Noorwegen lag, maar dat'ie in '66 weer teruggekomen was en dat'ie sinds '73 concierge is aan de scholengemeenschap 'De Dillen- burg'. Dat hij in het koorbestuur meer dere funkties heeft vervuld en dat'ie een voortreffelijk concierge is die alles aan pakt en 't met de jeugd uitstekend vin den kan. Hij is muziekcommissartis Dhr. en mevr. Verhage bekijken de Oorkonde waarvan burg. Sleurink de zilveren speld vergezeld liet gaan. maar ook oud papier ophaal-coördi- nator en hij zong met 'Ons Koor' in Ita lië en voor zulke mensen komt de burgemeester graag van huis. Wij ook trouwens want we genoten van de saamhorigheid en de kameraad schap die je proeven kon. En Han...? Mevr. Sleurink speldde hem voor z'n 25- jarige verbondenheid een mooie zilve ren speld op van het Kon. Ned. Zan gersverbond. Klaas van Zielst heeft 't later nog erkend. „Een rare club zijn we", zei hij, „om op zaterdagavond te vergaderen". Nie mand leek overigens tegenzin te heb ben. 't Was weliswaar al 47 jaar geleden dat de thans 70-, maar toen 23- jarige A. J. Pieterse uit Oude Tonge zwaar gewond raakte bij een gra naatexplosie. Dat gebeurde op 22 maart 1945 bij Blerik, in Limburg en j.l. donderdagavond was dhr. Pie terse en de zijnen aanwezig in Oost flakkees' raadszaal, te gast van het Gemeentebestuur waarvan de voor zitter, burgemeester drs. de Vos de eer had dhr. Pieterse het Draagin signe Gewonden 2e Wereldoorlog op te spelden, lang na dato welis waar, „maar zeker niet minder gemeend", verzekerde hem de bur gemeester. Gezeten aan de raadstafel, op een 'hoge' wethouderszetel had dhr. Pieterse z'n oorlogsbelevenissen aan dhr. de Vos laten weten, hoe 't gebeurde op die bijna fatale dag in de lente van het laatste oor logsjaar dat een granaat z'n linkervoet verbrijzelde en z'n been 5 cm. korter maakte. Als vrijwilliger had dhr. Pie terse zich bij de bevrijders van ons land aangemeld en als chauffeur deed hij dienst toen hij zwaar gewond raakte. Tot september 1945 verbleef hij in een Engels ziekenhuis om daarna in Neder land verder te herstellen om in januari 1947 de aktieve dienst te verlaten. De inbreng die dhr. Pieterse, en met hem zoveel andere veteranen, had gele verd in de verdere bevrijding van ons land, ze zijn lang verzwegen en kenne- Gistermiddag - maandag - is op de hoge ouderdom van 102 jaar in Sommelsdijk mevr. T. J. van Driel-Vermeer overleden. Op haar 102e verjaardag op 18 novem ber was haar toestand nog bevredigend, maar vooral de laatste vier weken is die achteruit gegaan. Mevr. van Driel was de op één na oudste inwoner van Goeree-Overflakkee. DIRKSLAND - Wegens beëindiging van het Seat-dealerschap door Autoser vice Dirksland, gevestigd aan de Gelder sedij k te Dirksland, wordt de nieuwe dealer voor SEAT, Auto Bakker. Het nieuwe automobielbedrijf 'Auto Bakker' zal met ingang van 3 februari a.s. starten aan de Nijverheidsweg 2 te Dirksland. De medewerkers van Auto Bakker zijn: Cees Bakker, Hans Appel, Arie Rom- melse, Jan van Huizen en Conny de Korte. Naast het merk Seat kan men bij Auto Bakker ook terecht voor alle andere mer ken en uiteraard ook voor deskundig onderhoud en reparatie van uw auto. Vanaf maandag 3 februari a.s. kunt u Auto Bakker bereiken aan de Nijver heidsweg 2 te Dirksland, telefoon (01877) 50 55. Indien u voor deze datum nadere inlichtingen wilt verkrijgen, kunt u Cees Bakker bellen, telefoon (01877) 15 89. HERKINGEN Op woensdag 15 januari a.s. wordt het oud papier weer opgehaald voor de Prins Joh an Frisoschool. Het ophalen begint om zes uur. Zet u het gebundeld aan de kant van de straat. De vorige keer werd er 6070 kg. opge haald. Bij voorbaat hartelijk dank voor uw medewerking. OUDDORP Mevrouw Annie Westdijk, Alexan- derstraat 54 in Ouddorp is de geluk kige winnares geworden van de december-aktie van de Onderne mers Vereniging Ouddorp. Ze kreeg van de Rabobank reismedewerk sters de reischeque overhandigd ter waarde van 1.000,-. Het echtpaar Westdijk heeft besloten samen met hun kinderen Lennard en Ferrie, een week op vakantie te gaan naar de Vossemeren in België. De OVO bereidt zich alweer voor op de toeristendagen die dit jaar op 29 juli en 13 augustus worden gehouden. Burg. de Vos speldt de lijk ongewaardeerd gebleven, maar vo rig jaar besloot de Minister van Defen sie tot het invoeren van een 'maatschap pelijke erkenning' vande veteranen, met welk insigne respekt en waardering wordt getoond voor hen die in moeilijke omstandigheden hun offer hebben ge bracht. Het insigne draagt de Latijnse spreuk 'Vulnetaris Nee Victus', 'gewond, maar niet overwonnen'. Op dhr. Pieterse heer Pieterse de speld op. is de waarheid van de spreuk zeker van toepassing, zelfs z'n humeur lijkt niet te hebben geleden onder' de handicap die hij levenslang zal moeten ervaren: „ik ben nooit kleinzerig geweest", liet hij dan ook weten. Voor mevr. Pieterse was er een boeket bloemen, kinderen en kleinkinderen woonden vanaf de publieke tribune de bijeenkomst bij. In het gemeentekantoor van Oostflak kee in Oude Tonge is in de nacht van vrijdag op zaterdag om ongeveer 13.00 uur een inbraakpoging gedaan. Na enkele ruiten kapotgeslagen te hebben kwamen de inbrekers in de hal waar het alarm afging. Het alarmsignaal werd opgevangen bij het beveiligingsbedrijf die onmiddellijk de politie en de ge meentebode waarschuwden, die zeer snel ter plaatse waren. MIDDELHARNIS SGP raadslid Chr. Brooshoofd uit Nieu we Tonge (72) gaat de gemeenteraad, waarvan hij tien jaar deel heeft uitge maakt, verlaten. In de aprilvergadering hoopt hij af scheid te nemen om zijn plaats aan een jongere kracht af te staan. Dat wordt dhr. G. Slootweg, onderwijzer te Mid delharnis. GOEDEREEDE De 68-jarige mevr. G. Bruggeman- Kuiper uit Goedereede, sinds 1985 we duwe van dhr. J. Bruggeman, is gister morgen rond kwart voor 8 op de Prov. weg door een auto geschept en ter plaatse aan haar verwondingen over leden. Het slachtoffer wilde tegelijk met een groepje scholieren de weg oversteken naar de aan de overzijde gelegen bus halte. Terwijl de scholieren bleven staan liep mevr. Bruggeman kennelijk in gedachten toch de weg op waarbij ze werd geschept door een uit de richting Stellendam naderende auto, bestuurd door een inwoonster van Schouwen Duiveland die haar man op z'n werk had gebracht en met de auto naar huis terugkeerde. Het slachtoffer werd daarna nog over de benen gereden door een auto die uit de richting Ouddorp naderde. Het slachtoffer, geboortig van Ridder kerk had, zoals ze wel vaker deed, een familielid in Hendrik Ido Ambacht wil len bezoeken. Geen restje vuurwerk was er bij de gemeenteraadsleden van Middel hamis tijdens de donderdag j.i. gehouden raadsvergadering te be speuren in deze eerste bijeenkomst van het nieuwe jaar. De slechts een half uur durende vergadering telde ook maar elf agendapunten. Alleen punt negen: voorstel tot het beschikbaar stellen van een totaalkre diet voor de vervaardiging van een bestemmingsplan voor de Westplaat, leek nog een afgeschoten vuurpijl, die echter niet wilde ontploffen. De frakties Hoogzand en VDB stemden tégen dit voorstel om redenen die reeds uit vorige raadsvergaderingen vol doende bekend zijn: te duur, verkeers technisch ontoelaatbaar, eveneens van uit stedebouwkundig oogpunt. Dhr. Van der Kamp wees bovendien op de ont wrichting van het tweelingdorp Som- melsdijk/Middelhamis. Met 8 stemmen voor en 5 tegen (wegens ziekte was dhr. v.d. Ketterij afwezig) werd genoemd voorstel aangenomen waarmee de eerste fase, ontwikkelingsvi sie, in werking treedt. In het streekplan is de Westplaat defini tief als nieuwe lokatie voor woningbouw aangewezen en staat dus als zodanig niet meer ter diskussie. Voor de ge meente Middelhamis is deze weten schap van groot belang omdat daarmee de ontwikkeling van het bestemmings plan ter hand kan worden genomen. Als stedebouwkundig adviseur heeft de gemeente in de loop van 1991 Kuiper Compagnons aangetrokken van wie inmiddels een offerte is ontvangen, die uit twee onderdelen bestaat: een kosten raming en een notitie over de aanpak en ontwikkeling van het woongebied. Kosten bestemmingsplan Het planproces bestaat uit 4 stadia: ont wikkelingsvisie ƒ50.000,-, ontwerp-be- stemmingsplan ƒ43.000,-, ontwikke lingsplan 40.000,-, realiseringsplan 10.000,-. Met BTW en 10% verschotten is het totaalbedrag voor de werkzaam heden van Kuiper Compagnons ƒ183.755,-. Inklusief de kosten van bodemonder zoek en 'eigen kosten' komt de totale kostenraming van bestemmingsplan op ƒ295.000,-. Zoals vermeld ging de raad in meerder heid met het voorstel akkoord. „Het moet nu maar eens over zijn met de dis- kussies", zo stelden de vóór-stemmers. „Er is op democratische wijze tot een besluitvorming gekomen en de conse quenties daarvan moeten aanvaard worden." Het tegensputteren van met name de heren v.d. Berg („Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald") en v.d. Kamp („Eerst wordt besloten de Langeweg niet door te trekken en daama weer wel, ik betwijfel of dat democratisch is") had geen zin meer. De knoop werd dan ook doorgehakt. Voor topkwaliteit, goede s( FOTO FILM - REPORTAQE - VID" W'j|jSjj|2^H|p^3' C3 C3 C3 Cl FOTO VIDEO AUDIO Weststraat 35 - Molenweg 4 - Ouödorp - Telefoon (01878) 16 12 en 21 20 Filiaal Renesse: Prinlshop - Hogezoom 172 - Telefoon (01116) 24 00 FiliaalSommelsóHk- Wesikrakeelstreat 8 - Sommelsdijk - Telefoon (01670) 86841

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1