i^ Politieberichten MobilD Politieberichten Zilveren Kon. waardering voor veteranen Goerees' Herv. kerkewerk V.V.O. vergadert in ^Eben-Haëzer' te Ouddorp hcmtmmMi Hartelijk dank ik ik i? Rally Formula Terugblik op kerstzangavond Dirkslandse koren 32b66 ik ik ik ik ik ik Flakkeese dammers gaven internationaal partij Citroen - Hesselink Garage Knöps B.V. KIEVIT WARMTE Winnaars levensmiddelenpakket Ramoco b.v. Goerea-Ovarflakkae mm 64e Jaargang Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond gemeente W) DIRKSLAND maanciag 6 jaixxaari 1992 yV ik ik ik ir AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER MIDDELHARNIS Gestolen auto teruggevonden Diefstal fiets en bromfiets Alkohol in liet verkeer Inbraak bedrijfspand Diefstal uit personenauto Poging diefstal PostduivententoonstelIJng in 'De Staver' Dirksland, 01877 - 1357 Opbouw- en toerustingsavond vereniging 'De Christenvrouw' Middelharnis Telefoon (01870) 8 22 22 GOEDEREEDE Inbraak/diefstal Illegaal vuurwapen Brand Auto te water Zomin Goereeër Frans van der Laan als zijn 'stads'- genoot Frans van Heest hebben in hun langdurig bezig zijn ten dienste van de plaatselijke Hervormde Ge meente enige stoffelijke waardering nagestreefd, maar vrijdagavond is hen die tóch ten deel gevallen. Koninklijk Zilver, nog wel en daar zijn ze samen wat beduusd over geweest, op hun afscheidsbijeenkomst in 'de Ark', waar burgemeester van Velzen hen het Ere metaal met overtuiging en daarom trefzeker op de borst heeft gespeld. Sanitair- Centr. verwarming (01870) 8 26 09 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK RENAULT-dealer ^QMBj VRIJDAG 3 JANUARI 1992 No. 6063 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 ik ik In verband met de jaarwisseling zal op ik in het gemeentehuis van Dirksland een p\ ik TA worden gehouden .1^ ik i^ ik worden gehouden Het programma van deze bijeenkomst ziet er als volgt uit: -^ i^ - vanaf 19.30 uur gelegenheid tot het wisselen van yy nieuwjaarsw^ensen; ik - 20.00 uur nieuwjaarstoespraak door de burgemeester; - 20.30 uvir muzikaal intermezzo door de muziek vereniging 'Amicitia'. ,^A_, -^ i^ ik M t^ De nieuwjaarsbijeenkomst is bedoeld als een informele ont moeting tussen gemeentebestuur en burgerij, zowel persoonlijk als in groepsverband. _A_, Eenieder is daar dan ook van harte welkom. Burgemeester en wethouders van Dirksland, De secretaris, _/l. a W burgemeester, K. Blijenberg ik dr. D. Boonstra ik Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94 Een vorige week in Dirksland gestolen bestelauto werd afgelopen week in de buurt van Eindhoven door de politie van Veldhoven teruggevonden. De tech nische recherche heeft de auto onder zocht voordat deze werd teruggegeven aan de rechtmatige eigenaar. Op zondag 22 december werd aangifte gedaan van diefstal van een ATB-fiets. Deze werd ontvreemd vanaf de Indus trieweg in Middelhamis. Op zondag 29 december werd aangifte gedaan van diefstal van een zgn snor fiets, ontvreemd vanaf de Maannezee te Dirksland. In Dirksland werd de bestuurder van een personenauto proces-verbaal aan gezegd omdat bij ademanalyse bleek dat hij teveel alkoholhoudende drank ge consumeerd had. In Dirksland werd ingebroken in een bedrijfspand. De toegang werd verkre gen door een deur die wel afgesloten was, maar waarvan de sleutel aan de binnenzijde op het slot zat. Er werd een bedrag aan Nederlands en buitenlands geld meegenomen. Op de parkeerplaats bij het sportcom plex 'De Staver' werd uit een afgesloten geparkeerde auto de radio-cassettere corder gestolen. Het portierslot werd geforceerd. Vuurwapen In de gemeente Middelhamis werd bij een huiszoeking een vuurwapen aange troffen dat de eigenaar onbevoegd voor handen had. Tegen hem zal proces verbaal worden opgemaakt. Van een winkelpand op d'n Diek in Middelharnis, waarin een zaak in sport- kleding gevestigd, werd in de nacht van zaterdag op zondag met een stuk trot toirtegel, een etalageruit ingegooid. Ge tuigen zagen een persoon de winkel uitkomen die zich snel uit de voeten maakte en ter hoogte van de Eendracht- straat in een BMW personenauto stapte en vervolgens snel wegreed in de rich ting van de Schoolstraat. Later bleek dat er wat geld ontvreemd was. Eventuele getuigen die een signalement of een ken teken hebben, worden verzocht kontakt op te nemen met de politie Goeree- Overflakkee. Zaterdag 28 december j.l. werd er door damvereniging 's-Gravenpolder een in- temationaal damtoemooi georgani seerd. Bij dit evenement waren spelers aanwezig uit België, Duitsland, Tanza nia en uiteraard Nederland. Het totaal aantal deelnemers was 112 damfanaten, waaronder acht deelnemers van Goe- ree-Overflakkee, te weten zes spelers van damvereniging 'ENEO 52' te Melissant en twee van D.E.Z. te Middelhamis. Onder de verdere deelnemers uit Neder land waren vertegenwoordigers uit de provincies z^ecland, Zuid-Holland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. De deelnemers van Flakkee deden het uitstekend. Vier van hen werden groeps winnaar en er was voor iedere dammer weer een prachtige prijs, beschikbaar gesteld door diverse Zeeuwse sponsors. Alweer een uniek damevenement en zeker voor herhaling vatbaar. Zeker met zo'n geweldige opkomst als in het Dorpshuis van 's-Gravenpolder, met dank voor de uitstekende organisatie. Bedankt damvrienden uit Zeeland voor deze geslaagde en sportieve damdag, namens de spelers van Flakkee! De postduivenvereniging 'De Seinpost' houdt op 10 en 11 januari een tentoon stelling in de sporthal 'De Staver' in Middelhamis. Er is een rad van avon tuur en een verloting van een draagbare stereo-set met CD en op beide avonden een bonnenverkoop met trekking en grote verloting. Gratis toegang. De tentoonstellingscommissie Deze avond wordt gehouden op D.V. dinsdag 14 januari 1992 te Gouda, 'De Driestar', aula 1, Ronsseweg. Ruime parkeergelegenheid. Vanaf NS-station 10 minuten lopen, achteruitgang Bloé- mendaal. Spreker is drs. LA. Kole te Berken- woude. Onderwerp: 'Waarom nu juist het Christendom?' Iedereen is hartelijk welkom. De toe gang is vrij; er wordt wel een kollekte gehouden. De avond duurt van 19.45 uur tot ca 22.15 uur. Koffie is aanwezig. Inlichtingen sekreta- riaat(05921)4 16 75. Op 24 december vonden er in Ouddorp, tijdens de avonduren, drie woningin braken plaats. Op de Havenweg werd de achterdeur van een woning opengebro ken. Uit de woning werd geld en enkele etenswaren ontvreemd. Op de Bredeweg werd bij twee woningen ingebroken waarbij eveneens de achter deur werd opengebroken. Uit deze wo ningen werd geld en kleding ontvreemd. In de nacht van 23 op 24 december werd er ingebroken in een woning aan de Jongkoenstraat te Goedereede. Ook hier werd de toegang tot de woning via de achterzijde verkregen. Uit deze woning werd geld weggenomen. De afgelopen week werd vanuit de in aanbouw zijnde Doopsgezinde Kerk te Ouddorp een hoeveelheid bouwmate riaal, waaronder schakelaars en kon- taktdozen, ontvreemd. De afgelopen week werden twee perso nen aangehouden terzake het illegaal voorhanden hebben van een vuurwa pen. Zij hadden in een niet-bewoonde woning een pistool gevonden en dit ver volgens meegenomen. Nadat zij buiten het dorp enkele schoten hadden gelost werd het wapen thuis verstopt. Gelukkig kon het wapen inbeslag worden geno men, voordat er ongelukken zouden zijn gebeurd. In een bejaardenwoning aan het Hoge Pad te Ouddorp ontstond op 25 decem ber brand. De brand werd gemeld door een automatische rookmelder. Uit het onderzoek van de technische recherche is gebleken, dat de brand vermoedelijk is ontstaan doordat een brandende siga ret op een stoelleuning was gevallen, waarna deze vlam had gevat. Dezelfde dag brandde er op de oude vuilstortplaats te Stellendam een oude caravan uit. Uit onderzoek is gebleken, dat deze was aangestoken. De afgelopen week parkeerde de eige naar van een personenauto zijn auto aan de buitenzijde van de Brouwers- dam. Toen hij na enige tijd weer bij zijn auto terugkwam, bleek de auto daar niet meer te staan, maar in het water rond te dobberen. Nadat de auto enige tijd later uit het water kon worden getrokken, bleek dat de auto niet in de versnelling stond en dat ook de handrem niet was aangetrokken. Op de avond van tweede kerstdag was er in het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente te Dirksland voor de vierde maal een kerstzangavond, waar op de drie koren van deze kerkelijke gemeente hun medewerking gaven. Kon het kergebouw vorig jaar de stroom luisteraars nauwelijks bevatten, dit jaar was het kerkgebouw te klein. Reeds een half uur voor aanvang was de kerk geheel vol. De 120 mannen van het Dirkslands Mannenkoor moesten daar om plaatsnemen in het aangrenzende verenigingsgebouw 'Rehoboth'. De avond werd geopend door ouderling J. A. Struik, die tevens een korte medita tie uitsprak. Als eerste zong het gemeng de koor 'Soli Deo Gloria' o.l.v. de heer C. 't Mannetje, met aan het orgel Wim de Penning. Na samenzang zong het kinderkoor 'luventa', waarvan Martin Mans diri gent is, terwijl het koor werd begeleid door organis Janco Belder. Soliste was Carolien Grootenboer met een prach tige vertolking van Stille Nacht. Het derde koor dat zich liet horen was het 'Dirkslands Mannenkoor'. Onder leiding van Dinant Struik brachten de mannen hun repertoire ten gehore. Het mannenkoor werd begeleid door hun nieuwe organist Michel de Wit, student conservatorium en een veelbelovend organist. Ook de begeleiding van de samenzang was in handen van Michel de Wit. Na een kort dankwoord door de voorzit ter van het organiserende mannenkoor, de heer A. Geuze, werd de avond door ouderling Struik gesloten, waarna nog staande het 'Ere zij God' werd ge zongen. De kollekte bracht ruim 1500,- op. Burg. van Velzen heeft de jubilarissen het Kon. Zilver opgespeld: midden dhr. van Heest, rechts dhr. v. d. Laan. Dhr. v. d. Laan mocht dan wel wat tegensputteren en hebben laten weten dat 't voor hem zeker niet gehoeven had, de zilve ren plak, symbool van zelfs Koninklijke waardering is er niet meer weg te denken en zo hoort het ook, vindt burg. van Vel zen die met waardering de lange staat van dienst van de bijna 71-jarige memoreerde, zoals die in 1962 begon met de aanvaarding van het ouderlingschap, tot mei 1975. Ook scriba was hij, van 1969 tot 1972 en van 1 januari 1964 t/m 31 december 1991 kerkvoogd en secretaris-penningmeester van de kerkvoogdij. Raadslid - voor de SGP - was dhr. v. d. Laan van 1978 tot 1990 en bestuurslid van de School met de Bijbel 'Eben-Haëzer' van 1968 tot 1988, funktionerend voorzitter van 1969 tot 1988. Om het dagelijks brood te verdienen was dhr. v. d. Laan van 1963 tot 1983 kantonnier bij het Water schap en nou was hij vrijdagavond, samen met echtgenote en gezinsleden, neergestreken in 'de Ark', om stil te staan bij de beëindiging van z'n kerkgebonden bezigheden, en nie mand die daar onbegrip voor hebben zou, want ze hebben voor vol geteld, de jaren waarin in Goerees' Herv. kerk al dat werk plaatsvond, als de restauratie van de kerk en het herstel van het Noordkoor. De Verenigingsaccomodatie werd gebouwd en 't was dan ook 's burgemeesters konstatering dat dhr. v. d. Laan vele jaren lang, vanuit een gedrevenheid en een gevoelde roeping bezig is geweest met de opbouw en de voortgang van het ker kelijk leven. Daarin betrok dhr. van Velzen ook de stichting van de chr. kleuterschool en het vervulde raadslidmaatschap, alles met veel plezier én, zo stelde dhr. van Velzen vast, ook met veel zegen gedaan. „U hebt het gedaan en mógen doen", zo wist dhr. V. d. Laan te spreken en toen die het Koninklijk Zilver dan ook droeg erkende hij het met liefde te hebben gedaan, in de hoop dat het zijn zou tot opbouw van de gemeente en tot uitbreiding van Gods Koninkrijk. Met eenzelfde waardering waarmee dhr. van Velzen tot dhr. V. d. Laan had gesproken richtte de burgemeester zich tot dhr. Frans van Heest, van wie dhr. van Velzen wist het ambt ook met liefde te hebben bekleed, van 1964 tot 1967 diaken, van 1967 tot 1978 ouderiing, van 1980 tot 1991 opnieuw ouderling, zestien jaar scriba en, in eigen bedrijf, sinds 1956 zelfstandig ondernemer van een Supermarkt, waaruit hij zich eind vorig jaar (1991) heeft teruggetrokken. Meerdere malen had dhr. van Heest het burgemeesterlijke pad gekruist, bij kerkelijke gebeurtenissen met name. De woorden die dhr. van Heest dan sprak en de toespraken die hij hield hadden niet nagelaten op dhr. van Velzen indruk te maken", wel doordacht en goed uitgesproken", zo had hij ze steeds gewaardeerd, vermoedend dat een zo nauwgezette uit oefening van het ambt voor de een wellicht een zware belas ting zou hebben betekend, niet echter voor dhr. van Heest die in z'n dankwoord ook zei het met genoegen te hebben gedaan, temidden van de mensen die hem zo goed bekend zijn, instemmend met dhr. van Velzen het allemaal niet uit verdienste, maar uit genade te hebben mogen doen. Dhr. van Heest erkende dat de ambtsvervulling hem nooit zwaar is gevallen, wél gaf het hem soms veel drukte waarin, zo prees hij z'n mede decorandus, dhr. v. d. Laan, hem waar mogelijk, tot grote steun is geweest. OUDDORP In de afgelopen weken heeft de Onder nemers Vereniging Ouddorp (O.V.O.) elke vrijdagmiddag zes prijswinnaars van de kassabon-decemberaktie bekend gemaakt. De prijzen bestonden uit zes levensmiddelenpakketten ter waarde van 50,- elk. In de vijfde trekking deze week waren de gelukkige winnaars mevr. P. Grinwis, Bernhardweg 7, mevr. L Klein-Westhoeve, Molentienden 119, mevr. G. Wesdijk, Oosterweg 22, dhr. P. J. van Vliet, Havenweg 21, mevr. J. Pijl, Spreeuwenstein 18, allen uit Ouddorp en mevr. Petra Vrekke, Spuipad 23 uit Stellendam. Van de laatste trekking heb ben de prijswinnaars inmiddels per soonlijk bericht van het O.V.O. evene mententeam ontvangen. De winnaars van de levensmiddelenpakketten wor den op vrijdag 3 januari uitgereikt op de Rabobank te Ouddorp. De hoofdprijs, een vakantiereis ter waarde van duizend gulden, wordt feestelijk uitgereikt op zaterdag 11 januari 1992 tijdens de jaar lijkse vakantiemarkt op de Rabobank in Ouddorp. D.V zaterdag 11 januari hoopt de V.V.O. (Vereniging van Orgelvrienden) een nieuwe start te maken met 1992. Het schitterende kersverse David Kunst orgel in Verenigingsgebouw 'Eben-Haë zer' te Ouddorp (Preekhillaan) zal dan centraal staan. Musicus Paul Kieviet zal het instrument demonstreren in een korte orgelbespe ling met passende muziek (Sweelinck, Reinken, Scheidt en Buxtehude), waar na de aanwezigen de gelegenheid krij gen al spelend nader met het (ook visueel) indrukwekkende orgel kennis te maken. Bent u geen lid, maar wel geïnteresseerd, schroom niet! Ook u bent van harte wel kom. De aanvang is om half drie. ***.4-*'¥-¥**>Ht.>Hflfj^Jf^;,.9.i^4.^^ voor Verkoop Service 01871 - 1662 5 Verkoop na 17.00 uur: X C. Breen, 01878 - 2496 Vooi lopkwaliteH, goede service en voordelige prl/zen. FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER (=3 C3 C3 C3 FOTO'VIDEO «AUDIO Weststraal 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Telefoon 101878) 16 12 en 2120 Filiaal RenessB. Prinlshop - Hogezoom 172 - Telefoon (01116) 24 00 Filiaal Sommelsüljk: Westhrakeelsiraa! 8 - Sommelsdijk - Teleloon (01870) 8 68 4 aan Corn. v. d. Sluijs voor zijn boeiende artikelen die hij nu al enkele jaren laat verschijnen over onze Flakkeese schilders. Eenvoudige mensen, die naast hun dagelijkse arbeid misschien met vallen en opstaan, toch in mijn ogen menig 'kunstwerk' ver vaardigd hebben. Ook in het Ei landen Nieuws van 27/12 schreef dhr. V. d. Sluijs een boeiend relaas over de 'Overkanter' Marius Rich ters. Cees, nogmaals hartelijk dank voor al jouw inspanningen om de naam van deze mensen aan de vergetelheid te ontrukken. Ik hoop dat ik namens menig ent housiaste 'doe-het-zelver' spreek als ik de wens te kennen geef dat er nog veel van zulke artikelen mogen volgen. H. Knöps

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1