KORTING op alle Dames- en Herenkledi SS*** 20»/< HALVE PRIJS 20-50% EUROTRAILER J. VAN GEEST L DE PONCHO, EEN COMFORTABELE M< I EHIT Dames en meisjes- hoeden Kolberts en Pantalons v. Automobielbedrijf 0^-^^^' Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS VRIJDAG 20 DECEMBER 1991 O korting Japonnen 2 en S-delige pakjes (ook in zwart en zwart-wit) KORTING Met ingang van januari 1992 zijn wij dealer voor geheel Goeree-Overflakkee van AANHANGWAGENS van het merk: Produktinformatie: Alle aanhangwagens boven 750 kg. zijn standaard voorzien van: zwaar uitgevoerde moderne oploop- rem, terugrij-automaat, neuswiel, sierwieldoppen, 18 mm dil< watervast verlijmd betonplex-hout, zwaar uitgevoerde l<lepsluitingen, zeer solide kokercliassis, torsie-rubber geveerde as(sen). Daar wij als Volkswagen en Audi-dealer alleen maar kwaliteit willen verkopen, hebben wij gekozen voor het merk In JANUARI 1992 hopen wij konstant enkele modellen te showen op ons terrein aan de Stationsweg 32 te Oude Tonge, vanwaar ook onze verkoop centraal geregeld zal gaan worden. Reparatie en levering van onderdelen geeft ook geen enkel probleem, want in Oude Tonge hebben we de onderdelen en kennis in huis. Daar het terrein te Oude Tonge te klein is om alle aanhangwagens te showen, adviseren wij u om een afspraak met ons te maken, zodat wij de aanhangwagen kunnen leveren, die geschikt is voor hetgeen waarvoor u het wil gebruiken. Wanneer u interesse heeft in een aanhangwagen, kunt u altijd een folder bij ons opvragen, waarin de standaard aanhangwagens staan vermeid. Tevens maken wij graag voor u een scherpe offerte. Stationsweg 32, 3255 BL Oude Tonge. Telefoon (01874) 10 56 B.g.g. (01879) 11 00 dhr. J. van Geest Van oorsprong een warm kledingstuk in de Zuidamerikaanse lan den. Nu past de poncho perfect in ons 'wijd-over-strak' modebeeld of bent u aan i/ernieuwina toe, I O/u, g in ieder ^evat de üfulii dikke oelKutatogui'! Eilanden-Nieuws is het blad voor uw familieberichten i/ii/i iiiiiiiii mimi iiiiiiiiii iiiiiiiii II I D D E L H A R r VERLEENDE VERGUNNINGEN (wet AROB) HERZIENING BESTEMMINGSPLAN EUROTRAUSn au dun eetti ufUbilwend een kiiriie netnen in ae Anowfoom bit ■Silruiik in Ifleliiiunt. JJuur Cfet/en ze fe noa udi om tneu vieA en óervice: Nieuweweg 6 Tel. 01877-2017 Melissant Wie kent ze niet, de kleurige omslagdoeken uit Bolivia en Peru? De boeren die in het Andesgebergrte leven dragen ze nog steeds ter bescherming tegen de felle koude. In 1950 werd de poncho popu lair in Amerika en kort daarna in Europa. De Folklore-mode aan het eind van de jaren zestig met de bijbehorende Hippy-cultuur bracht de poncho weer terug in het Europese modebeeld. Ook inde mode van de nengentiger jaren, waarin capes en omslag doeken een grote rol spelen, is de poncho niet weg te denken. Eologie, de natuur en de volken die dicht bij de natuur leven vor men een onuitputtelijke inspira tiebron voor mode-ontwerpers en kunstenaars. Zij ontwikkelen een nieuwe trend waarin natuur lijke materialen, grove weefsels, borduurranden en hondbreisels een belangrijke plaats innemen. De nauw aansluitende body suits, catsuits en leggings vragen om wijde en lange vormen als grote truien, kaftans en tunieks, capes en natuurlijk de ruime poncho. ZELF TE MAKEN Omdat een poncho eigenlijk al leen een grote rechthoekige lap is, met een gat er in, voor het hoofd, is hij gemakkelijk zelf te maken. Het is leuk werk en bo vendien krijgt zo elke poncho een persoonlijk tintje. U kunt er een maken van een simpele lap doubiefaced stof of een andere mooie mantelstof, afgewerkt met een mooie handgeborduur- de of kant-en-klaar gekochte rond. U kunt er op borduren en appliceren, maar helemaal tren dy is het om er zelf een te breien. Daarvoor hoeft u helemaal geen geoefende breister te zijn, want met een paar extra lange breinaalden en tamelijk dikke breiwol in mooie kleuren maakt u de mooiste streepponcho, in een paar avonden. Laotu netals de ontwerpers inspireren door de kleuren van zand, steen, hout en aarde. En mocht dat niet luk ken, vraag dan advies in de handwerkspeciaalzaak. Boven dien zijn er prachtige 'multi color' garens in de handel waarin schitterende, op elkaar afgestemde kleuren, verwerkt zijn. Al breiend vormt zich dan vanzelf een verrrassend kleur- patroon. De meest eenvoudige poncho staat hier afgebeeld. U hoeft alleen maar de maten over te nemen, te naaien of te breien en klaar is uw poncho. Op donderdag 2 Jaouai*! 1992 zal de jaarlijkse plaatsvinden in het gemeentehuis van Middelhamis Het gemeentebestuur nodigt daartoe al haar inwoners en in de gemeente gevestigde verenigingen, bedrijven en instellingen uit om van 20.00-22.00 uur onder het genot van een drankje en een hapje, de nieuwjaarswensen uit te wisselen. Wijziging openingstijden gemeentelijl<e diensten In verband met de komende feestdagen zijn er enkele wijzigingen t.a.v. de openingstijden van verschillende (gemeentelijke) diensten. Gemeentehuis Gesloten op 25, 26, 27 december 1991, 31 december 1991 namiddag, 1 januari 1992 en 2januari 1992na 15.30 uur. Gemeentewericplaats/Depot ciiemisch afval Gesloten van 25 december 1991 t/m 1 januari 1992. Regionale puinstort Gesloten op 25,26 december 1991 en 1 januari 1992. Geopend op 23,24,27 en 30 december 1991 van 13.15- 16.45 uur en op 28 december van 09.00-12.30 uur. Routewijziging oplialen tiuisvuil Ophalen huisvuil In verband met 1ste en 2de Kerstdag en Nieuwjaarsdag is de huisvuilroute in onze gemeente als volgt gewijzigd: 2de Kerstdag: van donderdag 26 december 1991 naar zaterdag 28 december 1991 Ophalen grofvuil In de week van de kerstdagen zal geen grofvuil worden opgehaald. Nieuwjaarsdag: van woensdag 1 januari 1992 naar zater dag 4 januari 1992. Meldingen moeten op 2 en 3 januari 1992 worden doorge geven. Wijziging markt In verband met de komende feestdagen zijn er enkele wijzigingen t.a.v. de markt. De markt van woensdag 25 december 1991 is in verkleinde vorm verschoven naar dinsdag 24 december 1991 naar het Marktveld in Sommelsdijk. In week 1 van het jaar 1992 zal er geen markt zijn. Inzameling kerstbomen Dit jaar zal weer een kerstboom-inzameling plaatsvinden. Om het milieu zo weinig mogelijk te belasten zullen de bomen -net als vorig jaar- niet meer worden verbrand, maar versnipperd. Het versnipperde materiaal zal als compost in de plantsoe nen worden venwerkt. Per ingeleverde kerstboom ontvangt iedereen een lot voor een gratis zwemkaartje voor het subtropisch zwembad 'De Staver*. 1 op de 5 loten heeft een prijs. Het versnipperen zal op de volgende data gebeuren: Middelharnis/Sommelsdijk: Bjanuari 1992 van 13.15-16.00 uur-naast het parkeer terrein van sportcomplex 'De Staver'. Stad aan 't Haringvliet: 8 januari 1992 van 13.15-16.00 uur- speelplaats Floris. Nieuwe-Tonge: 8 januari 1992 van 13.15-16.00 uur-nabij sportzaal Kolff van Oostero/ijckstraat. BOUWAANVRAAG Burgemeester en wethouders zijn van plan om met toepas sing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50 lid 8 van de Woningwet medewerking te verlenen aan het bouwplan van: - Modelvliegclub S.D.G.O. - bouw clubgebouw, Middel weg, Middelharnis. Genoemd bouwplan ligt met ingang van 23 december 1991 gedurende veertien dagen voor iedereen in het gemeente huis ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk bezwaar indienen tegen de voorgenomen beslis sing bij burgemeester en wethouders, postbus 13240 AA Middelhamis. Vergunning verieend: - Bouwvereniging Sommelsdijk, Dorpsweg 19 te Som melsdijk - renovatie 20 woningen. Koninginlaan 47 t/m 53 en A.J. de Graafstraat 2 t/m 32, Sommelsdijk; - J.P. Tijl, Molendijk 126 te Nieuwe-Tonge - bouw schuil- hok; - P. Vreeswijk, De Pannebakker 4 te Nieuwe-Tonge - verbouw schuur; - Zwapex Reno B.V., Kluut 44 te Sommelsdijk - verbouw bedrijfsaiimte, Oost Indische hoek 4, Sommelsdijk. Bij besluiten, die de gemeenteraad, het college van burge meester en wethouders en de burgemeester nemen, kun nen belangen van anderen dan de directbelanghebbenden betrokken zijn. De Wet AROB geeft derden-belanghebben den in een aantal gevallen de mogelijkheid om binnen dertig dagen na bekendmaking tegen zo'n besluit een gemoti veerd bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Bovendien kunnen degenen, die menen dat de onmiddellijke uitvoering van een besluit onevenredig nadeel oplevert, om schor sing of een voorlopige voorziening verzoeken. Hierboven vindt u een opsomming van besluiten, waarbij belangen van derden betrokken kunnen zijn. Wilt u meer weten over een besluit en over de be roepsmogelijkheden, dan kunt u contact opnemen met één van de medeweri<ers van de afdeling Grondgebied. Met ingang van 30 december 1991 ligt gedurende één maand in het gemeentehuis voor iedereen ter inzage het ontwerp van de vierde herziening van het bestemmingsplan 'Landelijk Gebied Middelharnis-Sommelsdijk'. Deze herzie ning is ontworpen om de vestiging van niet-grondgebonden veehouderijbedrijven als zelfstandig bedrijf tegen te gaan. Gedurende genoemde termijn van één maand kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen tegen het ontwetp-bestem- mingsplan. Bezwaarschriften moeten worden ingediend bij de gemeenteraad van Middelhamis, postbus 1, 3240 AA Middelhamis. Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, worden in de gelegenheid gesteld deze bezwaren tegen over de leden van de commissie ruimtelijke ontwikkeling nader toe te lichten. 20 december 1991, Burgemeester en wethouders van Middelhamis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 38