i-M h MobilD Echtpaar Auperlé-Bruggeman te Middelharnis 65 jaar getrouwd Texeiaar ooi heeft de lente maar niet afgewacht mininnyBo Rijbewijs Icwijt bij alcoliolverslaving Dode bij ongeluk in Oud-Vossemeer 'Bruin Café bij YFC hiubrethUe Citroen - Hessellnk Rally Formula Garage Knöps B.V. KIEVIT WARMTE Koffiebar 'de Schuur' Jongeman uit Bruinisse vermoord iX»4Bi Berichten uit de Gezondheidswijzer Ds. J. van Drenth 45 jaar hervormd predikant Botsing om signatuur fusiepartner Tlioolse Mavo Ramoco b.v. Goeree-Overflal(l(ee 64e Jaargang Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Dirksland, 01877 - 1357 Middelharnis Telefoon 01870-2222 Aan het geheugen van de bijna (op Oudejaarsdag!) 86-jarige heer K. Auperié mankeert nog helemaal niks. Hij weet uit z'n lange hove niersloopbaan nog nauwkeurig wie z'n klanten waren en hoe hun tuinen er hebben uitgezien, maar één ding wil 'm niet te binnen schieten, wan neer hij ooit in z'n 65-jarige huwe lijksleven echt ruzie zou hebben gehad met z'n inmiddels bijna 85- jarige 'briljanten' bruid Cornelia Johanna Bruggeman. 'Briljant', zo heet dat na 65 jaar en dhr. Auperié stemt er graag mee in; vroeger, toen hij haar ontmoette, in 't winkeltje van haar moeder, toen al was ze z'n Koningin, ja heus...! Maandthema 'de overgang!' Sanitair - Centr. verwarming 01870-2609 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER De hervormd emeritus predikant ds. J. van Drenth te Ede zal D.V. zon dag 8 december 1991 vijfenveertig jaar predikant te zijn. Geboren op 23 januari 1921 te Utrecht ging Jacobus van Drenth na de lagere school naar het Christelijk Gymna sium en vervolgens naar de Rijksuni versiteit in zijn geboorteplaats Utrecht. RENAULT-dealer t C. Breen, 01878 - 2496 VRIJDAG 6 DECEMBER 1991 No. 6057 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Al geruime tijd heeft de politie de moge lijkheid automobilisten door een arts van het CBR te laten keuren als blijkt dat de betrokkene herhaaldelijk met alcohol op aan het verkeer deelneemt. Deze mensen zijn dikwijls afhankelijk van alcohol, geen dag gaat voorbij zon der diverse glazen te hebben genuttigd, vaak om bestaande problemen te ver doezelen, maar die worden er niet mee opgelost. Het rijden onder invloed van alcohol is echter wel een grote bedrei ging voor de verkeersveiligheid en kan onschuldige slachtoffers maken. De rijkspolitie op Goeree-Overflakkee maakte al regelmatig gebruik van de regeling (artikel 18 van de Wegenver keerswet) en het afgelopen jaar is het rij bewijs van ongeveer 10 inwoners van het eiland ongeldig verklaard. De Minister van Verkeer en Waterstaat heeft onlangs aangekondigd, dat er vaker van deze regeling gebruik zal wor den gemaakt en heeft de richtlijnen daarvoor verscherpt. Op grond daarvan heeft de rijkspolitie in de maand novem ber 6 inwoners van het eiland een brief gestuurd, waarin ze konden lezen, dat ze binnenkort door de CBR-arts worden opgeroepen. Ze kunnen nu hun rijbe wijs vrijwillig inleveren of de oproep negeren. In beide gevallen wordt het rij bewijs ongeldig. Werkt men mee aan het onderzoek, dan kan het rijbewijs ook ongeldig verklaard worden als blijkt dat ze ongeschikt zijn om te kunnen rijden. De geldigheid van het rijbewijs kan ook ingekort worden en dan blijft men onder medische controle. Als uit het onder zoek blijkt, dat er toch geen sprake is van een alcoholverslaving, mag men het rijbewijs houden. De komende maanden worden er di verse alcoholcontroles gehouden op Goeree-Overflakkee. Bij een hoge uit slag of na tweemaal een weigering om mee te werken aan de ademanalyse, zal de betrokkene zich in ieder geval moe ten laten keuren. De twintigjarige automobilist C. J. de Jong uit de Thoolse kern Scherpenisse is zaterdagavond dodelijk verongelukt op de Oud-Vossemeersedijk in de Thoolse kern Oud-Vossemeer. Hij raakte om streeks half negen door nog onbekende oorzaak van de rijweg en botste met zijn voertuig tegen een boom en kwam onderaan de dijk tot stilstand. De jonge man werd overgebracht naar het zieken huis Lievensberg in Bergen op Zoom, waar hij later op de avond overleed. De Rijkspolitie stelt een nader onderzoek in naar de oorzaak van dit tragisch on geval. De 21-jarige Peter Jansen, wiens stoffe lijk overschot, verpakt in plastic, maan dagmorgen werd aangetroffen op de Maasvlakte, blijkt te zijn vermoord door een 29-jarige plaatsgenoot met wie hij nog vrijdagavond was gezien. De twee waren die avond na cafébezoek naar de woning van het slachtoffer gegaan waar nog die avond de moord is gepleegd. De dader, die een bekentenis heeft afgelegd heeft verklaard in paniek te hebben gehandeld nadat het slachtoffer zich verzet had tegen intimiteiten van de dader. Op zaterdag 7 december wordt er op het schip van Youth For Christ Goeree- Overflakkee voor het eerst een 'Bruin Café' gehouden. Dit is een nieuwe naam voor een open avond met veel muziek, spel en gezellig heid. Deze av"'? begint om 20.00 uur en zal in het teken van Sinterklaas staan. De boot met de naam 'Windekind' ligt tegenover Hernesseroord in de haven van Middelharnis. Iedereen is van ahrte welkom om eens langs te komen. Tevens moet medege deeld worden dat de geplande Sin terklaasavond niet door gaat wegens te weinig animo. vooraOe zefcerfwid! VINGERLING 3-MIDDELHARNIS-TEL 01870-2518 Voor lopkwallle:!, goede service en voordelige pri/zen FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER CZ3 ^3 C3 Cl FOTO'VIDEO-AUDIO al 35 - Molenweg 4 - Oiiadorp - Teleloon 0I378-16IS en 2J20 ai nenesse P'inlshop - Hogezoont 172 - Teleloon OltlB-Z-IOO al Somrrtelsdiili. Wesikrakeelsiraal 8 - SommBlsdi/li - Telelooi 01B70-6eai Heel bekend is het geweest. „Het winkel tje van de weduwe Bruggeman", zeiden de mensen dan, aanvankelijk op de Westdijk van Menheerse en later in de Dubbele Ring van Sommelsdijk geves tigd. Ze was al vroeg haar man verloren, zelfs een halve eeuw is ze weduwe geweest, maar wat haar wél gelaten was waren twee fijne dochters, waarvan Cor- rie, 14 nog slechts, haar als oudste tot grote steun is geweest. Haars vaders wens, goed voor moeder te zorgen had ze goed begrepen en tot in Nieuwe Tonge en bij vele buitenboeren drong ze door om zoveel mogelijk te verkopen van de handel die ze meevoerde, levens middelen en allerlei soorten galante rieën. In dat winkeltje op de Westdijk hebben ze elkaar voor 't eerst ontmoet al heeft Krijn Auperié 't natuurlijk drom mels goed geweten dat die knappe meid naar voren zou komen als'ie zaterdags- avonds om z'n pelpinda's ging. Zo is 't dan ook gebeurd en die twee hebben elkaar levenslang niet meer uit 't oog verloren. En zo heeft het winkeltje dat zo nodig was voor de leeftocht van het gezin, waarin en van waaruit dochter Corrie zo hard heeft gewerkt, zo heeft het toch nog geluk gebracht, ook al her innert de briljanten bruid zich terdege dat ze niet 'kleinzerig' is grootgebracht. Op een dag was'ier, de jongeling die haar 'mien Keuningin' zou noemen. In Middelharnis is dhr. Auperié een bekende verschijning geweest. Nee, nog niet toen hij tien dagen - niet langer - knechtje was geweest bij dorpssmid Nieuwland, ook niet zo toen hij bij E. van Zetten Zonen in 't hoveniersbe- drijf werkte en daar hele lange dagen maakte, wel groeide zijn bekendheid toen hij zelf een hoveniersbedrijf begon en de tuinen onderhield van de beter gesitueerde inwoners van Flakkee en die van allerlei openbare gebouwen. Graag deed'ie dat en 't heeft hem een goed bestaan gegeven waardoor de beide dochters van harte kunnen zeggen nooit iets tekort te zijn gekomen. Wat dhr. Auperié ook bekendheid heeft gegeven is zijn 50-jarige verbondenheid, resp. als bestuurder, secretaris en het meest langdurig administrateur van het Onderiing Begrafenisfonds dat in 1813 te Middelharnis werd opgericht en zelfs vierduizend leden telde die over 't hele land waren uitgezworven, vooral naar Rotterdam en IJmuiden waar nogal wat vissersfamilies waren heengetrokken. Toen dhr. Auperié z'n werk in 1930 begon legden de leden nog elke week twee cent apart voor hun begrafenis die toen nog niet duurder dan 75,- kostte. In 1982 werde dhr. Auperié zelfs een Koninklijke Onderscheiding verleend voor de halve eeuw waarin hij voor het fonds z'n werk had gedaan, ook voor de manier waaróp hij had gewerkt. Heel rijk en gelukkig voelen ze zich dat ze, in hun woning Berkenlaan 51, nog zelfstandig kunnen wonen al heeft de ouderdom wel wat kleinere gebreken meegebracht. Vooral maandag, de dag van de bruiloft, hebben ze een fijne dag beleefd, met de dochters en de kleinkin deren en eerder op de dag waren ook de burgemeester en haar echtgenoot en de dominee op bezoek geweest. Nee, geen groot feest hebben ze gewild, daar houden ze ook niet van. Zomaar in kleinere kring samen de zegeningen tel len, dat hebben ze gedaan die dag en toen hebben ze nog heel ver door- geteld... Dhr. Versteeg met moeder schaap en jonggeborenen. Vrijdag 29 november heeft het geboorte-uur geslagen van twee Texeiaar lammetjes en dat dat geboortebericht in de krant terecht kwam moge erop wijzen dat dat jonge leven zich wel erg vroeg heeft aangediend. Texelaars, zo doceerde ons leraar veehouderij van de lagere landbouw school te Sommelsdijk, dhr. A. K. Versteeg, worden pas bronstig wanneer het kouder wordt en de dagen korter worden, maar de Texeiaar ooi, de moeder van het tweetal rammetjes, is van dat gedrag afgeweken en heeft al begin juli betrekkingen aangeknoopt met de Texeiaar ram die vrijelijk bij haar in de wei, achter het schoolgebouw liep. Texeiaar lammeren worden meestal in de tweede helft van februari geboren; de dracht duurt 5 maanden min een week. De kleine lammetjes kunnen de kou goed door staan, vooral wanneer ze voldoende moedermelk drinken en daar heeft de schapenmoeder geen gebrek aan. De Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden is een informatiecentrum van de GGD waar iedereen vragen kan stel len op het terrein van de gezondheid. De Gezondheidswijzer verstrekt naar ge lang de vraag folders, artikelen, adres sen van patiëntenvereniging of cursus sen op het gebied van ziekte, gezond heid en gezondheidszorg. Veel mate riaal is kosteloos te verkrijgen. Daarnaast besteedt de Gezondheidswij zer iedere maand extra aandacht aan een bepaald thema. In december be steedt de Gezondheidswijzer extra aan dacht aan 'de overgang bij vrouwen'. De overgang is een normaal biologisch verschijnsel in het leven van elke vrouw. Gemiddeld begint deze rond het 45e jaar, maar het kan ook vele jaren eerder of later zijn. STELLENDAM Koffiebar 'de Schuur' nodigt zaterdag 7 december a.s. iedereen van 14 jaar en ouder weer uit om er samen een gezelli ge avond van te maken. Tevens willen we de visserij, midden stand en overige bedrijven bedanken voor de bijdrage, geleverd aan de zeer geslaagde bingo van zaterdag 30 novem ber jl. Vanaf 19.30 uur zijn jullie weer van harte welkom. Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanielaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 De ene vrouw zal er weinig last van heb ben, bij anderen kan het zich uiten in klachten van verschillende aard, zoals opvliegers, nachtelijk zweten, vermoeid heid of piekeren. De Gezondheidswijzer heeft een infor matiepakket over dit onderwerp samen gesteld. In het informatiepakket 'de overgang' kunt u lezen wat de overgang precies is en wat de verschijnselen zijn die daarmee gepaard kunnen gaan. Maar ook tips wat u daar zelf aan kunt doen. 'U kunt dit informatiepakket kosteloos aanvragen bij de Gezondheidswijzer, het informatiecentrum van de GGD. Het adres is Kon. Julianaplein 1, 3201 CH Spijkenisse. De Gezondheidswijzer is ook telefo nisch te bereiken, tel. (01880) 2 02 22. In de bibliotheek bij u in de buurt vindt u ook een kleine tentoonstelling over dit onderwerp. OOLTGENSPLAAT - EDE Na het eindexamen werd kandidaat Van Drenth Hulppredikant, eveneens te Utrecht, om vervolgens op 8 december 1946 te worden bevestigd in zijn eerste gemeente Waverveen. Van 1951 tot 1962 was ds. Van Drenth predikant te Oolt- gensplaat. Hij maakte hier de waters noodramp van 1 februari 1953 mee. Na deze ramp werd in 1954 de kerk grondig gerestaureerd, waarin ds. en mevrouw Van Drenth, door middel van diverse aktiviteiten een belangrijk aandeel heb ben gehad. In 1962 werd ds. Van Drenth benoemd tot Industriepredikant te Ede, uitgaande van de Stichting 'Evangelie en Industrie'. De bevestiging hiertoe in de oude Dorpskerk te Ede werd verricht door ds. E. F. Vergunst, predikant ter plaatse. Van 10 oktober 1976 tot aan zijn emeri taat op 16 oktober 1985 was ds. Van Drenth verbonden aan de gemeente Giessen-Rijswijk in Noord-Brabant. Tijdens zijn verblijf aldaar, overleed na een ernstige ziekte zijn eerste echtge note, mevrouw F. van Drenth-Tichelaar. Het gezin vestigde zich te Ede op het adres: W. J. Bitterstraat 56,6712 DX Ede. Een 'keihard gevecht' is aangekondigd door de voorz. van de medezeggen schapsraad van de Prot. Chr. Mavo te Tholen. De overgrote meerderheid van het personeel verklaart zich solidair met de medezeggenschapsraad die stelling neemt tegen de keuze die het schoolbe stuur heeft gemaakt om te fuseren met het Reformatorische onderwijs op de Bevelanden. Het Prot. Chr. Onderwijs te Middelharnis was de overige fusie partner. De grief van hen die tegen de gemaakte keuze protesteren is dat nauwelijks serieus is gekeken naar de mogelijkhe den van samenwerking met 'Middelhar nis'. Leraar Dickhout noemt het zelfs een klinkklare machtsgreep van de Reformatorisch gezinden die ertoe zou kunnen leiden dat de enige Prot. Chr. School in de Thoolse regio om zeep geholpen wordt. Volgens dhr. Dickhout zijn er uit het 14- hoofdige lerarenbestand slechts enkele die in een Reformatorische struktuur zullen passen en die bereid zouden zijn de akte van benoeming aan een Refor matorisch schoolinstituut te onderteke nen. Leerkracht en leerlingen zullen dan ook afvloeien, zo voorziet hij. De medezeggenschapsraad wenst een gesprek met het bestuur, verloopt dat niet naar wens dan zal de geschillen commissie erin worden betrokken en zelfs wordt de bemoeienis met de vak bonden in het vooruitzicht gesteld wan neer de leraren met een reformatorische signatuur zullen worden gekonfron- teerd terwijl zij die niet kouden kun nen onderschrijven. De nieuwe richtlijnen nopen de Thoolse Prot. Chr. Mavo te fuseren met een onderwijsinstituut dat wel aan de ge stelde getalsnormen zal voldoen. Mini maal zal het onderwijsinstituut 240 leerlingen moeten tellen terwijl de Thoolse Mavo maar 132 leerlingen (en 14 leerkrachten) telt. voor Verkoop Service 01871 inf^-jnfifif l^.l^l^l^ln^ ififif If. if. ifi^^'i 662 Verkoop na 17.00 uur:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1