Heilbot van 28 kilo half miljoen bejoekers in 3 jaar tijds Bestemming watertoren te Dirksland Plaatwerk Conditiecup 1991 toch voor Kees Akershoek 3%6£> karels autoschode VERWERS auto's Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee McmmMnoüA Garage Knöps B.V. Citroen-Hesselink Zwembad 'Zuiderdiep' te Stellendam: alle merken No. 6055 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Op de Gem. visafslag van Goedereede is woensdag door de GO 29 van schipper J. de Visser uit Moerdijk een heilbot aangevoerd die maar liefst 28 kg bleek te wegen. De vis werd gistermorgen verkocht en bracht 20,- per kilo op. Koper werd de fa. Poppe uit Veere. Autobedrijf A. J. van Rumpt Oostflakkees' gemeentepenning voor melkboer lyiourik Melkboer Wout Mourik uit Acht- huizen, die i.v.m. de beëindiging van z'n melkhandel op zaterdag 30 november alle regionale kranten heeft gehaald, is op dit moment waarschijnlijk in 't bezit van de gemeentepenning van Oostflakkee. B W hadden hem uitgenodigd die vanmorgen - vrijdag - in de raad zaal te Ooltgensplaat in ontvangst te komen nemen. In de uitnodiging memoreerde het College dat met dhr. Mourik en z'n paard en wagen, een karakteristiek dorpsbeeld zou gaan verdwijnen. Bedrijfsleider Snoeij van Goerees' zwembad 'Zui derdiep' verklaarde woensdagochtend glunderend juist 's woensdagsochtends 'het mooiste ochtendje van de week' te hebben, maar ook weth. Visser heeft er ditmaal z'n genoegen aan beleefd! Rond 10 uur woensdagmorgen werd de 500.000e betalend bezoeker verwacht (én ontvangen) en dat was een triomf voor de wethouder die jarenlang op de komst van het zwembad heeft gehamerd, totdat'ie in 1988 z'n zin kreeg en het bad op 11 november van dat jaar (door hém) kon worden geopend. In drie jaar tijds zijn er een half miljoen over de drempel geko men en dat was boven verwachting...! Eigenlijk was 't al een 'stoute' verwachting op honderd duizend bezoekers per jaar te rekenen, maar méér dan zoveel zijn er gekomen. „Omgerekend bracht elke inwo ner van Goedereede elk jaar 16 keer een bezoek aan het zwembad", berekende bedrijfsleider Snoeij, een cijfer om trots op te zijn en die trots was er dan ook bij de wet houder die voorzien van boeketten bloemen en een slag roomtaart de half miljoenste opwachtte, mét degeen die er net vóór- en net na zou zijn, zo had dhr. Snoeij dat gearrangeerd, heel sympathiek trouwens tegenover hen die nét te vroeg of nét te laat zouden zijn. De half miljoenste was niet een van de ca. 50 jonge moe dertjes die elke woensdagmorgen hun baby's laten spar telen, maar een van de bezoekers die 's woensdags- morgens recreatief komen zwemmen, inwoonster nota bene van Schiedam, samen met haar Hellevoetsluisse moeder. De Schiedamse mevr. Broere was de half miljoenste, haar moeder de 499.999e en mevr. Hoogmoed, eveneens uit Hellevoetsluis kwam als nr. 500.001 langs de kassa. De half miljoenste kreeg behalve bloemen en een taart ook 50 gratis toegangskaarten waarvan ze er elke week een hoopt te gebruiken, geregeld bezoekster als ze is. Al als 6-jarig meisje leerde ze zwemmen in het Stellen- damse openluchtbad. Nu genieten ze van 't water dat tot rond de dertig graden wordt verwarmd, voor de kleinsten zelfs tot 36 a 37 graden en zóveel plezier hebben die dat het zwembadpersoneel de woensdagochtend als de meest plezierige ervaart. Natuurlijk zwol wethouder Visser een beetje van trots toen hij in z'n toespraakje wees op de aantrekkings kracht van het 'subtropisch' bad voor de wijde regio. Hij wist best dat goede wijn eigenlijk geen krans behoeft, maar hij heeft de aantrekkelijkheden van het bad toch nog maar'es opgenoemd en het personeel gelijk nog maar'es een pluim gegeven voorde wijze waarop het bad gerund- en de bezoekers tegemoet getreden worden. „Nog vele jaren", dat wenste hij dan ook ieder toe, nog vele jaren goed gebruik van een voortreffelijke accomo date die zijns gelijke in de regio niet kent. „'t Zou ook niet nodig en niet wijs zijn er nog zo een te bouwen", vond dhr. Visser, genietend van het succes van z'n gees teskind in de mogelijkheden waarvan hij altijd al had geloofd. Nou was hem een genoegen geweest al die men sen, zelfs op de woensdagochtend, te zien komen, ook en vooral uit de richting Hellevoetsluis, waarom hij 't best leuk vond dat de „Hellevoeters de prijs hebben gewon nen!" Nu wordt erop gehoopt dat de komende twee jaar nog'es een half miljoen bezoekers op zal leveren zodat in het eerste decennium van het bad een miljoen bezoekers zullen worden gehaald! „Zo maar door gaan!' ieder toegewenst. heeft weth. Visser daarom De gemeente Dirksland is onlangs eigenaar geworden van de waterto ren te Dirksland. Dit markante gebouw, zo is de mening van het gemeentebestuur, dient behouden te blijven en een zinvolle nieuwe be stemming te krijgen. Op het verzoek van het gemeentebestuur tot het indienen van plannen hiertoe zijn een aantal reakties gekomen. In overleg met de raadskommissie Ruim telijke Ordening is uiteindelijk gekozen voor een plan van Zeelenberg Architek- tuur in opdracht van Inpron Vastgoed BV. Naar de mening van het kollege en de raadskommissie wordt door het plan het karakter van de toren in het land schap niet aangetast en is de invulling van het projekt zodanig dat hiermee een verantwoorde aansluiting wordt gevon den bij de ontwikkeling van het daar naast gelegen bedrijfsterrein. Ook de publieke funktie waarvoor de gemeente de watertoren mede wenst te benutten, wordt niet vergeten. Het is de: bedoeling dat in de toren mogelijkheden komen voor kulturele aktiviteiten en kommer- ciële zaken. Het bijgaand gevelbeeld van de waterto ren van Dirksland na realisering van het plan geeft een indruk van de voor stellen. Om het plan tot uitvoering te kunnen brengen, zullen nog veel stappen geno men dienen te worden. Alle betrokke nen hopen dat na goed overleg het toch mogelijk zal zijn binnen afzienbare tijd de plannen tot realiteit te maken. RENAULT-deaier voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 ^QMBi Middelharnis Telefoon 01870-2222 Dirksland, 01877 - 1357 A V v. UTOMOBIELBEDRI. ISSER JF Afgelopen zaterdag steeg in zwem- complex 't Zuiderdiep (Stellendam) de spanning ten top tijdens de laat ste dag van de competitie om de con ditiecup 1991. Voor Janet Tanis was het alleen een kwestie van het regle mentair uitzwemmen van de laatste twee afstanden, maar Kees Akers- hoek wist dat hij alles en meer uit de kast moest halen om Eric v. d. Nieu- wendijk van zich af te houden. Gestart werd met de 200 mtr. vrijeslag. Alhoewel Janet Tanis eigenlijk al zeker was van de beker, ging ze er toch vol tegenaan. Dat resulteerde onmiddellijk in een nieuw baan- en clubrecord. Even later zou ze dat ook nog eens op de 200 mtr. wisselslag presteren. Achter haar bereikte Saskia Jansen op beide afstan den een nette tweede plaats en verwees Geke Blokland twee keer naar de der de stek. Bij de heren waren uiteraard alle ogen gericht op het duel tussen Eric v. d. Nieuwendijk en Kees Akershoek. Het verschil vooraf tussen beide heren was slechts 1 seconde! Eric moest in staat worden geacht om dit gat op de 200 mtr. vrijeslag ruim te kunnen dichten en met voorsprong aan de 200 mtr. wisselslag zou kunnen beginnen. Kees dacht daar heel anders over en nam zelfs na 125 mtr. de leiding over van Eric! Pas in de laatste baan kwam Eric weer langszij. Hij kon echter maar 0.1 seconde goed maken, zodat Kees in een zetel naar de beker kon gaan. Outsider Vincent de Leeuw kwam er deze keer niet aan te pas en moest genoegen nemen met de derde plaats. Op de 200 mtr. wisselslag bleek al snel dat de zetel voor Kees Akershoek hele maal niet zo comfortabel was. Zo goed als hij zich op de vorige afstand vastbeet in Eric, zo goed gebeurde het nu ander som. Kees had met nog 50 mtr. vrijeslag te gaan weliswaar een gaatje van een meter geslagen, maar Eric kwam verba zend sterk terug. Zou hij dan toch in de laatste meters van deze uitvoering van de conditiecup toe gaan slaan? In een uiterste krachtsinspanning haalden bei de heren alles uit de kast en... tikten exact gelijk aan! De beste 5 dames op de laatste twee afstanden waren: 200 meter vrijeslag: 1. Janet Tanis2.33.6 BR-hCR 2. Saskia Jansen2.40.9 3. Geke Blokland ...2.49.3 4. Jolanda Akershoek. 5. Corine Tanis ..3.15.1 ..3.17.2 200 meter wisselslag: 1. Janet Tanis ..2.53.0 2. Saskia Jansen 3. Geke Blokland ..3.06.8 ..3.10.8 4. Carolien Jansen 5. Corine Tanis ..3.27.1 ..3.43.0 BR-hCR De beste vijf heren van beide afstanden: 200 meter vrijeslag: 1. Eric V. d. Nieuwendijk...2.16.9 BR+CR 2. Kees Akershoek2.17.0 3. Vincent de Leeuw...2.26.0 4. Reinier Kieviet2.26.4 5. Gerrit Koese2.29.4 (vervolg op binnenzijde van dit blad) Kllnkerlandseweg 9 Tel. (01875) 22 35 3244 BD Nieuwe Tonga Fax (01875) 19 85 stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 Weth. Visser feliciteert de 500.000e; rechts haar moeder, links mevr. Hoogmoed. Voor lopkwaliteil. goede service en vooraelige priizen FOTO FILM REPORTAGE - VIDEO COMPUTER 1^ ^n en o FOTO* VIDEO'AUDIO ^ijweg 4 OuöOorp Telefoon 0ie7d-'612 en 2120 Filiaal Renesse Prinishop Mogaïoom 172- Teleloon 01 "6-2400 Filiaal Sommelsdlik WesDirakeelsIraai 8 - SomnielsOijk Telefoon 01870-6841 Peugeot Talbot p« Ki M lugeot Talbot dealer istanjelaan 41-43 iddelhamls - tel. 01870-3094 Langeweg 38 Nieuwe Tonge tel. 01875-1396

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1