OK opent haar eerste Rijkswegstation in Nederiand Milieubericht Konstruktiebedrijf Vis b.v. nu écht uitgebouwd op z'n Sommelsdijkse stek Begraven in Dirksland wordt duurder dan waar ook in de regio Politieberichten Zitting kerkvoogdij KERKDIENST ij?6be. Uitslag rondviswedstrijd 64e Jaargang Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond De gemeente Dirksland maakt aan de Staakweg, net buiten 't dorp, een nieuwe begraafplaats voor het dorp Dirksland gereed, maar nu de te hanteren tarieven bekend worden hebben die bij iemand als begrafe nisbediener M. L. Kievit te Melissant nogal wat verontrusting veroor zaakt. Daarom verontrusting omdat hij voorziet dat in meer en meer gevallen voor het aanzienlijk goedkoper cremeren gekozen zal gaan worden, óf dat nabestaanden hun overledenen in een ander dorp ter aarde zullen willen bestellen..., fictie? Afgelopen twee weken werden er twee milieuvluchten gehouden bo ven Goeree-Overflakkee. Hierbij werd weer een helicopter van de dienst luchtvafirt van de rijkspolitie ingezet. Als waarnemers zouden een wachtmeester uit de regio meevlie gen, samen met een opsporingsamb tenaar van het Zuiveringsschap Hol landse Eilanden en Waarden. Middelharnis Inbraak Toen het Sommelsdijks/Middelharnisse raadslid David Hoogzand enkele jaren geleden bij de behandeling van een terzake doend agendapunt de 'Vis- senkom' vól veronderstelde, was dat een wat plastische verwijzing naar de mate waarin het las- en konstruktiebedrijf'VIS' b.v. z'n beschikbare terrein aan de Sommelsdijkse 'West Achterweg heeft benut. Zeker na de recente bouw van de 3e - en om der ruimte wille - laatste hal, mag de VISsenkom vól, echt vol worden beschouwd, maar VIS b.v. is er uitstekend mee geholpen. ÜLOMBi Jacob Oud papier voor de zending DINSDAG 26 NOVEMBER 1991 No. 6054 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Dhr. Kievit meent van niet. Het lijkt hem dat nabestaanden die niet persé aan begraven hechten, de kosten overziend, gemakkelijker tot crematie zullen besluiten wanneer ze vergelijken dat met de kosten van een algemeen graf minstens 1.324,- is gemoeid, terwijl een crematie ƒ875,- kost, beide voor beelden te verhogen met de kosten van de bedienaar. Begraven wordt in Dirksland duurder dan in Rotterdam, zo kan worden gekonstateerd aan de hand van het lijstje zoals dhr. Kievit dat heeft verzameld. De raad zal in de vergadering van a.s. donderdagavond waarschijnlijk uitvoe ring geven aan het eerder genomen besluit de begraafrechten met 300% te ver hogen en die op 1.324,- vast te stellen, terwijl die rechten in Goedereede 300,-; in Middelharnis 520,-; in Oostflakkee 292,25 en zelfs in Rotterdam maar 915,- kosten. Een eigen graf gaat in Dirksland 876,- kosten; in Goedereede kost dat 450,-; in Middelharnis 647.50; in Oostflakkee 437,- en in Rotterdam 600,-. Het recht een grafsteen te mogen plaatsen gaat in de gemeente Dirksland ƒ468,- kosten; in Goedereede slechts 5,-; in Middelharnis 350,-; in Oost flakkee 134,50 en in Rotterdam 110,-. Het onderhoud van graf en grafsteen kan worden afgekocht, maar in Dirks land gaat dat wel 8.800,- kosten, de gemeente Goedereede en Middelharnis kennen daar geen tarief voor; Oostflakkee rekent 400,- en Rotterdam kent daarvoor evenmin een tarief. Begrafenisbedienaar Kievit heeft een optelsom gemaakt van de kosten waar mee in de gemeente Dirksland (ook dus in Herkingen en Melissant) nabe staanden zullen worden gekonfronteerd die een overleden echtpaar hebben moeten begraven. Hen kost de aankoop van twee eigen graven 1.752,-; 2x begraafrechten kost 2.648,-; het plaatsen van een grafsteen ƒ468,- en de afkoop van het onderhoud 8.800,-. Voeg daar 10.000,- aan kosten voor be grafenis en steen bij en men komt tot een kapitaal bedrag van 23.580,-. De gemeente Dirksland streeft naar een dekkingspercentage van 50%; d.m.w. een jaarlijkse verhoging - tot 1995 - met 5% streeft de gemeente naar een dekking van 9Ö% in 1995. De nieuwe begraafplaats zal voor zeventig jaar ruimte bieden. Een betrokkene als dhr. Kievit vraagt zich in gemoede af of het gemeentebe stuur in zijn ijver niet aan de werkelijkheid voorbijziet. Hij vraagt hen dat als nog te doen alvorens a.s. donderdagavond een beslissing te nemen. De aardoliemaatschappij OK Nederland B.V. is er in geslaagd een conces sie te verkrijgen voor een rijkswegstation op Overflakkee. Het eerste OK- Rijkswegstation wordt op 28 november aanstaande officieel geopend. Deze opening vindt gelijktijdig plaats met de officiële openstelling van de Rijks weg N59 te Oude Tonge, gemeente Oostflakkee. Beide openstellingen, de rijksweg en het OK-station, zullen geschieden op 28 november aanstaande om 15.00 uur door de heer Ir. P. Hamelynck, hoofddirek- teur verkeersveiligheid van de Rijkswaterstaat, in aanwezigheid van de burge meester drs. C. M. de Vos van de gemeente Oostflakkee en de heer J. van Wingaarden, direkteur van OK Nederland B.V. OK Nederland B.V. opereert als zelfstandige leverancier van aardolieprodukten waaronder motorbrandstoffen, vloeibare gassen (propaan, butaan, autogas) en smeermiddelen op de europese markt. In Nederland heeft OK ruim 150 tankstations verspreid over het gehele land. Het zijn funkfionele pleisterplaatsen waar de automobilist diesel, benzine en autogas kan tanken. Het nieuwe Rijkswegstation 'De Tille' aan Rijksweg N59 is uitgerust met tien aftappunten. Ook buiten de reguliere openingstijden kan men dag en nacht superbenzine, euroloodvrij, superdieselolie, autogas en superplusbenzine tan ken via de OK-kredietkaartautomaat en de bankbiljettenautomaat.. De OK- kredietkaartautomaat accepteert niet alleen de OK-kredietkaart, maar ook Travelcard, MTC, Visa- en Eurocard. Bij de tweede vlucht vloog de politieman samen met een ambtenaar van de Pro vincie. Gekontroleerd werd op de nale ving van Hinderwet, Wet Verontreini ging Oppervlaktewateren en Afvalstof fenwet. Bij de eerste vlucht werden negen kon- stateringen gedaan, zoals: Vier overtre dingen in verband met het projekt 'Afval' door het aantreffen van een grote stookplek en nieuwe opslagplaatsen van afval; drie overtredingen van de Hinder wetbepalingen, ondermeer door moge lijk foutief opbergen/bewaren van mate rialen; enkele vermoedelijke niet toege stane lozingen in oppervlaktewateren. Tijdens de tweede vlucht waren er vier konstateringen, bestaande uit: stortin gen van puin, een groot zandverzet en een mestsilo die niet aan reeds gestelde eisen voldeed. Alle zaken worden in de komende weken onderzocht. Met betrekking tot het projekt 'Afval' zijn afgelopen weken weer een aantal lokaties onderzocht; in veel gevallen bleek men aan het verzoek om de rom mel op te ruimen, voldaan te hebben. Vrij toegankelijke stortplaatsen van afval zijn inmiddels door de gemeenten en andere instanties opgeruimd; hope lijk worden deze plaatsen in de toe komst niet meer als zodanig gebruikt. Werk mee aan een SCHOON Goeree- Overflakkee. U kunt met uw afval, zoals: grof huis vuil, bouw- en sloopafval, puin en tuin afval, klein chemisch afval en ijzerafval als koelkasten in bijna alle gevallen bij de plaatselijke gemeente terecht; voor grotere hoeveelheden bedrijfsafval geldt een andere regeling; zie ook uw gemeen- tegids of informeer tevoren bij het gemeentekantoor. Aangaande het verbranden van elk soort afval in de open lucht blijven de verbodsregels gelden! Voor klachten of informaties aangaande milieuzaken kunt u terecht bij het: RCPM, Voorstraat 13 te Oude Tonge, telefoon (01874) 12 44. Indien gesloten of geen gehoor kunt u bellen met de Rijkspolitie te Middelharnis, telefoon (01870) 24 44, waarop uw bericht verder wordt verwerkt. Overlast vuurwerk De politie kreeg reeds diverse meldin gen betreffende overlast van vuurwerk. Het is een jaarlijks terugkerend feno meen, wat voor enkelen een feest, maar voor velen een bron van ergernis bete kent. Vooral het gebruik van strijkers zorgt voor veel overlast. Nogmaals wordt erop gewezen dat het gebruik van normaal vuurwerk slechts is toegestaan op de volgende tijdstippen: 30 december tussen 08.00 en 20.00 uur. 31 december vanaf 08.00 uur tot 1 januari 02.00 uur. Dit geldt echter niet voor strijkers. Strij kers vallen namelijk onder 'illegaal vuurwerk" en mogen dus in het geheel niet gebruikt worden. Los daarvan wordt nogmaals gewezen op het grote gevaar van vooral dit soort vuurwerk, wat elk jaar voor te veel ongelukken zorgt. Door de politie zal streng opgetreden worden bij het voortijdig gebruik van vuurwerk of het gebruik van illegaal vuurwerk. Boetes kunnen oplopen tot 100,-. Overigens geldt deze regeling voor het hele eiland., Op 20 november 1991 werd er 's nachts ingebroken in een kantoor van een bedrijf in Oude Tonge. De buit bestond uit een som geld uit een speelautomaat. Vernieler betrapt Afgelopen vrijdag vond een inwoiier uit Middelharnis het kennelijk nodig een fiets, die op het plein bij het Diekhuus stond, te vernielen. Dit 'sloopwerk' werd echter gezien door een plettende pas sant, die de politie waarschuwde. Op aanwijzing van de getuige kon de dader even later in de kraag gevat worden. Tegen hem wordt proces-verbaal op gemaakt. De beschikbaarheid van de hal, met een afmeting van 18x 15 meter, heeft het bedrijf van een totale en hoogst kostbare verhuizing naar het Industrieterrein weerhouden, al zou de aanwezigheid van voldoende ruimte op het Industrie terrein, wél hebben 'verkwikt', zo ver moeden direkteur Henk-, en z'n echt genote Janie Vis, z'n onmisbare admini stratieve hulpe. Naarmate hun bedrijf vanwege z'n specialistische kennis en z'n gerenommeerd vakmanschap betrok ken raakte bij grotere werken (off-shore, tunnelbouw e.a.) moesten meer machi nes worden aangeschaft totdat tenslotte voor de man op de werkvloer nauwelijks meer ruimte overschoot. Vis b.v., al in 1808 door Dingeman Vis gesticht als dorps-smederijtje, kwam in 1979 vanuit de Ring op de huidige stek. In 1985 werd de tweede loods gebouwd, waarna al snel zou blijken dat het nóg aan voldoende ruimte ontbrak. In de daarop volgende jaren werd serieus over verplaatsing naar het Industrieterrein gedacht, temeer omdat de bouw van nóg een loods op planologische bedenkin gen stuitte. De gemeente was niet bereid Voor topkwaliieit, goede service en voordeüge prijzen: FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER C3 C3 C3 C3 FOTO* VIDEO'AUDIO Westslraal 35 - Filiaal Renosse: Filiaal Somwelsöijk: WesIkrakOBlsl Oon 0IS78-1612 e" Z'20 Hogexoom 172- Teleloon O1U6-2400 Sommelsdllk - Teleloon OT870-634I Alcohol en verkeer Afgelopen woensdag werd een bewoner uit Dirksland aangehouden, omdat hij met teveel alkohol op een auto had bestuurd. Hij had in Sommelsdijk een aanhangwagen aangereden, maar was toch zijn weg richting huis vervolgd. Een getuige gaf een en ander echter door aan de politie, zodat de man aangehou den kon worden. Bij een ademanalyse bleek zijn ademalkoholgehalte 965 ug/1 te bedragen. De man kreeg een rijverbod en tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. Op donderdag jl. werd een inwoner uit Ouddorp aangehouden. Ook deze man reed in een auto terwijl hij teveel alkohol had genuttigd. Bij onderzoek bleek zijn ademalkoholgehalte 955 ug/1 te bedra gen. Ook deze man kreeg een rijverbod en ook tegen hem wordt proces-ver baal opgemaakt. In de nacht van 23 op 24 november werd een inwoner uit Oude Tonge tijdens een controle aangehouden, omdat ook hij een auto bestuurder terwijl hij teveel had gedronken. Een ademanalyse op het politiebureau wees uit dat het adem alkoholgehalte van de man 850 ug/1 bedroeg. Ook deze man kreeg een rijver bod en proces-verbaal wordt tegen hem opgemaakt. de huidige bedrijfsruimten over te ne-, men waardoor het 'onderste regeltje' dermate astronomisch werd dat Vis b.v, besloot zich op de bestaande stek te handhaven. Vanuit de omgeving werd geen enkele bezwaar gemaakt tegen de voorgenomen uitbreiding zodat bouw en Hinderwetvergunning konden wor den verleend. Aannemingsbedrijf C. Boeter bouwde de loods en Vis b.v. ver wierf zich de noodzakelijke ruimte, voor plaatsing van o.a. de hydraulische Guil- lotineschaar (waarmee 16 mm dik ijzer kan worden geknipt en 8 mm dik roest- vrijstaal), ook de Kantenbak met een drukvermogen van 110 ton zowel als de optische snijmachine. Noodzakelijk ge reedschap voor een bedrijf als Vis b.v. waarin dan ook 'stevig' is geïnvesteerd. De personeelskrapte maakt het nodig de medewerkers van deze meest geavan ceerde gereedschappen en werktuigen te voorzien. Henk en Janie Vis, eigenaren van een pracht bedrijf stellen het met teleurstel ling vast dat flakkeese vakmensen uit de metaalsektor kennelijk liever in over- kantse bedrijven werken, geïntimideerd HERKINGEN De kerkvogoden van de Herv. Gem. te Herkingen hopen a.s. zaterdag 30 no vember de jaarlijkse zitting te houden voor de ontvangst van zitplaatsengelden en erfpachten. Men kan daarvoor te recht in het Herv. verenigingsgebouw aan de Scharloodijk 35, 's morgens van 11.00 tot 12.00 uur en 's middags tussen 3 en 5 uur. Zaterdag 16 november was de rondvis wedstrijd van HV Krammer. De vang sten vielen wat tegen maar water beter als vorig jaar. De uitslag: 1. W van Welie111 cm. 2. T. V. d. Poel102 cm. 3. C. V. d. Welle65 cm. 4. P. Belder37 cm. 5. C. V. d. Jagt37 cm. Zaterdag 30 november is de volgende zoutwatei-wedstrijd; deze wedstrijd valt gelijk samen met de wedstrijd voor kam pioenschap van Flakkee. Deze wedstrijd wordt gehouden te Ro- ckanje; inschrijven van 10.15-11.00 uur. Vissen van 12.00 tot 15.00 uur. De inschrijving en de prijsuitreiking zijn in café van Ouds 't Raedthuis in Rockanje. De vissers van HV Krammer welke een abonnement hebben voor zout water hoeven niet te betalen. Voor deze wedstrijd is als aas vastgesteld alleen PIEREN. Dankzij de komst van de nieuwe hal (achter) is er weer ruimte op de werkvloer. Links vooraan dir. Henk Vis die in 1974 het bedrijf, overnam. Ten koste van een enmorme inspanning, inzet van z'n echtgenote Jany (2e van links) en die van het personeel is het gelukt het bedrijf tot de huidige hoogte te stuwen. als ze zijn door de grootte van die bedrij ven. Wat zij, in hun bedrijf met 15 werk nemers kunnen bieden is een gelijke beloning en een veel grotere betrokken heid bij zowel het grotere werk ten behoeve van o.a. de visserij, waterstaat kundige werken, overslagbedrijven, maar ook bij het kleinere klantenwerk. Voor dat kleinere werk houdt Vis b.v. een man beschikbaar want ook dat zal niet worden veronachtzaamd, al was 't maar terwille van de service aan de eigen dorpsgenoten, zoals ook de grondlegger van het bedrijf en in zijn navolging al zijn opvolgers die zullen hebben verleend. Een wat zorgelijke ontwikkeling vinden ze de trek van jonge flakkeese vakmen sen naar grote bedrijven elders, soms getrokken door de bedrijfsscholen, maar ook een bedrijf als het hunne biedt via de SOM (Stichting Opleiding Me taal) een leerovereenkomst met één dag - doorbetaald - schoolgaan per week. Soms komt een flakkeeër graag naar een flakkees' bedrijf terug, niet langer bereid nog ergens als nummer 'zoveel" te boek te staan, gevoeliger geworden voor de idee 'samen' te werken en samen de kick te ervaren weer een werk tot een goed einde te hebben gebracht. MELISSANT A.s. donderdagavond hoopt voor de Herv. Gemeente alhier voor te gaan de beroepen predikant ds. J. D. Heikamp. De dienst begint om half 8. De Heere, Die leven gaf en leven spaarde, verblijdde ons met de geboorte van een zoon en broertje Wij noemen hem Jacco Egbert Kraak Ada Kraak-van Wageningen Henk Leanne 25 november 1991 Burg. Overdorpstraat 2 3244 XB Nieuwe Tonge Kraambezoek indien mogelijk binnen 14 dagen. OOLTGENSPLAAT D.V. zaterdag 30 november zal weer oud papier worden opgehaald ten bate van de zending van de Gereformeerde Ge meente. De ophaalploeg start om 09.00 uur. Graag alles vroegtijdig en gebundeld gereed zetten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1