Maandag a.s. wordt ze 102! Wout Mourik stopt met z'n Achthuizense melkwijk niiiiDnyBo boco Plattelandsvrouwen Midden-Flakkee Lezing over akkerbouw op R.G.O. Kampioensprijzen voor Flakkees' vleesvee SKIBROEK Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Citroen-Hesselink Hit Willie mag na 20 jaar van dr rust genieten Concours Mandoline-orkest Estampida Middelharnis Unicef-verkoop in Ouddorp VERWERS auto's 3^:2. 6b (h Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Maandag 18 november a.s. hoopt mevr. T. J. van Driel-Vermeer te Sommelsdijk de hoge leeftijd van 102 jaar te bereiken. Ze is de op één na oudste inwoonster van Goeree- Overflakkee; na mevr. v.d. Klooster- van Loozen té Ouddorp die op 17 oktober de respektabele ouderdom van 102 jaar bereikte. Ver. Verzorgende beroepen Goeree-Overflakkee Autobedrijf A. J. van Rumpt AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER TRUIEN va 49.95 Modecentrum OUDE TONGE OPEN: do, vr. en zat. v.a. 10 uur. RENAULT-dealer Dirksland, 01877 - 1357 XOMBi VRIJDAG 15 NOVEMBER 1991 No. 6051 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50.- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Mevr. Van Driel mag zich nog in een redelijke gezondheid -, maar bovenal in "t bezit van een bijzonder heldere geest verheugen, waardoor ze elke dag nog heel bewust als een geschenk aanvaardt. Ze geniet in het rusthuis "De Goede Ree", waar ze kamer 143 bewoont, aller sym pathie en helpsters en buren vinden het dan ook een genoegen mevr. Van Driel zorg en aandacht te geven en haar zoveel mogelijk bij de gebeurtenissen te betrekken. Dat gebeurde ook vorige maand bij welke gelegenheid bijgaande foto werd genomen, waarop te zien is hoe pront de bijna 102-jarige er nog bijzit. In de verjaardagskamer van het rusthuis zal maandagmiddag aan de verjaardag aandacht worden besteed. Zaterdag 9 november heeft het mando line-orkest Estampida deelgenomen aan het jaarlijks concours, georganiseerd door het Nederlands Verbond van Man doline-orkesten, gehouden in het cultu reel centrum 'de Stoep' in Spijkenisse ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het Rhoons mandoline-orkest. De dag bestond uit twee gedeelten, een concoursgedeelte en een festivalge deelte; Estampida nam deel aan het concoursgedeelte. Er moesten twee werken worden uitge voerd, het "verplichte" Conté Aux Etoiles r-,„„,1 A„ ,4,.: -, - i-..,t--..r:;.,-,.„-,.l■ Europaische Suite van Konrad Wölki. De jury bestond uit de volgende perso nen: Benny Ludemann (voorzitter). Carlo Malizia en Annemie Hermans. Estampida heeft een totaal van 239 pun ten behaald, wat een goed resultaat is. Elke donderdagavond repeteert Estam pida van 19.30-21.30 uur in het verpleeg huis "De Samaritaan". Het orkest kan nog nieuwe leden gebrui ken, wilt u een snaarinstrument bespe len, neem dan kontakt op met het bestuur, tel. (01870) 36 11. Belangstellen den zijn van harte welkom. MIDDELHARNIS Onze eerst bijeenkomst hopen wij D.V. dinsdag 19 november weer te houden. De heer Van Groningen zal een inlei ding verzorgen over "Hoe te leven als christenen in deze tijd". De bijeenkomst wordt gehouden in het verenigingsgebouw van de Ger. Gem. te Middelharnis aan de Chr. de Vrieslaan. Aanvang half 8. Dinsdag 26 november a.s, van 14.00 tot 16.30 uur worden er Unicef-artikelen verkocht in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsweg (ingang Dorpstienden) te Ouddorp. Ookditjaarheeft Unicef weer een uitgebreide koUektie kerstkaarten samengesteld, die bekeken en uiteraard ook gekocht kan worden. Door het ver sturen van een Unicef-kaart wordt niet alleen aan de geadresseerde gedacht, maar ook aan een kind ergens ver weg! Tevens is op deze middag gelegenheid om handwerkprodukten te kopen van de 'kreatieve club'. Er zijn diverse leuke spulletjes gemaakt en zo voor de feest dagen is er ongetwijfeld voor ieder wel een cadeautje te vinden. Die middag staat een kopje koffie met cake (tegen een kleine vergoeding) klaar voor bezoekers! De afdeling Midden-Flakkee van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen houdt a.s. woensdag (20 no vember) weereen bijeenkomst, 's avonds om kwart voor 8 in 'Hét Diekhuus" aan hét Beneden Zandpad. Acupuncturist en fysiotherapeut dhr. Rijpert uit Den Bommel zal mede aan de hand van dia's over zijn werk vertel len. Donderdag 21 november maakt de afde ling een exkursie naar het Provinciehuis te Den Haag. In het kader van het 75-jarig bestaan van de Regionale Scholengemeen schap 'Goeree-Overflakkee' worden deze winter vijf bijzondere lezin gen georganiseerd. De eerste hiervan zal worden gehouden op 21 november door prof. dr. ir. R. Rab- binge (broer van burg. Sleurink-Rab- binge van Middelharnis) onder de titel 'Verleden en toekomst van de akker bouw in Ned.'rland'en is mede mogelijk gemaakt d." de ondersteuning van Mast B.V. te Üen Bommel. De heer Rabbinge is sinds 1985 verbon den aan de Landbouw Universiteit te Wageningen als hoogleraar Theoreti sche Produktie Ecologie. Kort gezegd bestudeert hij de dynamische samen hang tussen planten- en dierenwereld en onderzoekt hij hoe met een mini mum aan externe inbreng een maxi mum aan produktieresultaat in de land bouw kan worden verkregen. Naast zijn professoraat is de heer Rab binge ook lid van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid. Belangstellenden zijn van harte welkom in de aula van de school aan de Burg. Mijslaan 5 te te Middelharnis. De aan vang van deze lezing is 20.00 uur. en de entree is aratis. Op dej.l. zaterdag in Oud Gastel gehou den Westbrabantse najaarskeuring van Vleesvee, hebben inzendingen van Jan Nijssen uit Nieuwe Tonge en van H. Ver hoeven uit Stad aan "t Haringvliet kam pioensprijzen behaald. Het ging om een "mnl. dier boven 1 mtr. schofthoogte' van Nijssen die voor de 3e keer in één jaar kampioen werd, resp. in Rhenen, Utrecht en nu in Oud Gastel. Vanwege z"n bijna 900 kilo zal de bijna twee jarige zwart-bonte slier toch dezer dagen bij de slager eindigen. Het 'vrl. dier (Belgisch wit-blauw) bene den I meter' van dhr. Verhoeven werd kampioene van alle soortgenoten. stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 Kllnkerlandseweg 9 Tel. (01875) 22 35 3244 BD Nieuwe Tonge Fax (01875) 19 85 Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na J 7.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 - FILM - REPORTAGE - VIDEO C3 C3 1^ D FOTO •VIDEO-AUDIO Mo/enweg d - OvóOap Teloloon 0IB78-1til2 en 2120 Plrnrsnop - Koyo/oom 172- Teleloon 0HI6-2-I00 idijd ■■Veslkrakoolflraol 3 - 5oinme:sdi:k - Telefoon 01870-68^ f Tegen de belling op aan het eind van de Pastoor van Luenenstraat. Jannetje en Willie, twee dames die in het leven van melkslijter Wout ItA^rUlllV Uit /-LVlilllkiM^ClI T Uil gkiliC betekenis zijn geworden. Jannetje, z'n vrouw en Willie z'n hit, beiden zijn ze hem tot trouwe huipe geweest, al resp. 31 en 20 jaar lang, maar voor WilHe, z'n van origine Poolse hit, zit het dienstbetoon er bijna op. Vanaf maandag 2 decem ber hoeft ze niet meer de melkkar te trekken en mag ze in wei of stal aan de Oudelandsedijk van een welverdiende rust genieten, op haar 29e en dat is al aardig oud voor een paardje. Wout en Jannetje beëindi gen hun melkhandel op zaterdag 30 november; spijtig voor de ca 250 klanten die dan hun melk elders zullen moeten bekomen en voor het oud brood ook een andere bestem ming zullen moeten zoeken dan de malende kaken van Willie. Hij is wel volbloed Achthuizenaar geworden, de nu 57-jarige Wout Mourik. maar hij komt van Mole naarsgraaf, z'n petieterige geboorte plekje waar hij z"n Achthuizense bruid Jannetje in "t Veld heeft ont moet toen ze daar in een textielwin- kel werkte. Een voorbeeldig winkel bediende was ze want thuis, in de melkwijk had ze "t geleerd datje als verkoopster altijd netjes en beleefd moest zijn. Wout Mourik was er vrachtwagenchauffeur, „met een DAF-rug". zo verklaart "ie z"n toen malige ruggepijn waardoor de dokter hem raadde naar wat anders uit te zien. welnu, dat werd via Arentje de melkzaak in Achthuizen.... Die was al in 1932 door vader Gerard in 't Veld begonnen, met één ge kochte melkkoe met een opbrengst van acht en een halve liter per dag. Een boer verkocht vader Gerard ver volgens - op afbetaling a één tientje per week - een vaars en de stal is al doende tot tien melkkoeien gegroeid. De kinderen In 't Veld - Kees, Piet, Rens, Arend en dochter Jannetje - hielpen mee bij het venten en de schoolfiets die Jannetje dagelijks naar de 3 km verafgelegen school in de Langstraat bracht, was dan ook op de bagagedrager voorzien van een stellage waarin ze flessen kon ver voeren. Overbelast stak de fiets soms 't voor wiel in de hoogte maar gelukkig zijn Jannetje en haar broers heelhuids door die periode gekomen. De broers zijn op één na in de melk terecht gekomen. Broer Arend maakte in I960 door z'n vertrek naar elders de weg voor zus en zwager vrij en zij namen de melk wijk Achthuizen en Langstraat over. Nee, dat ging niet zomaar, maar Jan netje haalde haar middenstand en Wout z'n vakbekwaamheid, in één winter en samen hadden ze daarmee voldoende kennis om zakelijk van start te gaan. Wekelijks heeft Mourik driemaal de wijk Achthuizen gedaan, tweemaal de Langstraat en ook tweemaal per week de buitenboeren tot onder De Plaat en onder Den Bommel. Twintig jaar geleden kocht 'ie van z'n zwager uit Zwijndrecht diens melkkar en z'n negenjarige trekpaardje en dat is Mourik uitermate goed bevallen. Willie. een oergezond paardje kostte hem geen wegenbelasting of garage- kosten en sloeg, in tegenstelling tot de auto's die hij had gehad, altijd vurig aan als de rit 's morgens ging begin nen. Met z'n auto's had 'ie heel andere ervaringen: niet starten 's morgens en vastgereden in de sneeuw, maar nooit is dat Willie overkomen. Die zette zich schrap en sleurde de melkwagen desnoods door 'bergen' sneeuw!, zo prijst dhr. Mourik z'n paardentractie. Koppig..., ja koppig kon ze wel 'es zijn, „maar dat zijn van die hittestre ken", zo heeft de heer Mourik die herkend. Heel sporadisch had Willie d'r geen zin in en begeerde ze de malse wei voor een hele lange dag. Alsof ze vond dat ze óók wel 'es een snipperdag mocht hebben. „Och dat erme beest", zeiden de mensen wel 'es als de melkboer bij hondeweer z'n ronde deed. 'n Snipperdag kreeg Wil lie wanneer Mourik z'n bestelbus nam voor Langstraat en buitenboe ren. De kinderen Mourik en zeker ook vrouw Jannetje hebben altijd meegeholpen in de wijk. Ze heeft een periode voor het gezin gezorgd, drie zoons en een dochter, maar sinds 17 jaar is ze er weer dagelijks bij, hij met de wagen en zij op de fiets, een soort twee-eenheid, dikwijls nog aange vuld met dochter Maddy. Zaterdag 30 november doen ze hun laatste ronde. „Ik heb eerst een potje gebruld", heeft één van de klanten al bekend. „Dat mot je niet doen", heeft Mourik afgezegd, maar ook hij weet dat 'ie z'n klanten heel erg gaat mis sen. Zondags, de enige dag dat 'ie niet hoeft te venten, kijkt 'ie ongedurig naar buiten op zoek naar kontakt met mensen, „'k Heb nog zat te rom melen", zo troost 'ie zich en mis schien gaat 'ie wel weer varkens houden. Hij gaat ze missen, z'n klan ten, dat weet 'ie zeker, maar thuis zal 'ie Jannetje -, en in de stal zal 'ie tot troost Willie kunnen vinden. En heel misschien gaan ze nu ook wel'es op vakantie, al zouden ze niet weten waarheen. Vakantie hebben ze 31 jaar lang niet gehad, zo zeggen ze op de folder die bij de klanten is be zorgd: „Na ruim 31 jaar (vanaf juli 1960) onafgebroken (zonder vakanties) u zo goed als in ons vermogen lag samen met onze kinderen van dienst te zijn geweest, hopen wij per 1 december 1991 te stoppen om van de saneringsregeling gebruik te ma ken", zo doen ze officieel mede deling van hun vertrek. •.^^<^^<^^(^^(.^i(^^*.j^<,^^t^-it^^;,^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1