'Dirksland in de Markt'; goed gekozen thema Rijkdom aan muzilcaliteit bij jubileumconcert 3-lb6 6_ e Naar de Zuidpool Politieberichten Bazar in Dirksland Studiereis leerlingen De Hoop naar Brabant Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Idee van mogelijkheden Voorlichting Ruglclachten op 7 november Goedereede Weer mutatie in opgave flakkees' oudsten Hervormingsdienst Extra kerkdienst Ti(mimm(Mi Gedeputeerde Jansen stelt fietspad Middeiharnis- Den Bommel open Herdenking van de Reformatie te IVliddelharnis en te Goedereede 64e Jaargang No. 6046 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond De leden van het tweede Jeilgdor- kest van De Hoop uit Stellendam (dit orkest bestaat uit gevorderde leerlingen) hebben van donderdag 17 oktober tot en met zaterdag 19 oktober een studiereis gemaakt naar het Brabantse Loon op Zand. Er werd verbleven op kampeerboerderij 'De Binnenheide' nabij de prachtige bossen en zandduinen van Loon. Dierenkwelling Winkeldiefstal Diefstallen en vernielingen ,COMBJ Middelharnis Goedereede Tel POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13.00 JAARABONNEMENT 50.- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: RaboMiddelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Na aankomst te Loon op donderdag werd in de middaguren onder leiding van dirigent Arie Stolk een pittige repeti tie gehouden. In de avonduren vond een dropping plaats, waarbij de leerlingen geblinddoekt in groepjes werden wegge bracht. Op eigen gelegenheid moest men proberen de boerderij weer terug te vinden, hetgeen alle groepen lukte. Vrijdag 18 oktober werd doorgebracht in De Efteling, het mooiste pretpark van Nederland. Hoewel het behoorlijk koud was, werd ook deze dag weer een groot succes, 's Avonds werden de jonge muzi kanten getrakteerd op een bingo met leuke prijzen. Zaterdagmorgen vertrok het orkest naar de repetitieruimte van Sophia's Vereeni- ging uit Loon op Zand. Deze harmonie is een van de beste amateurorkesten van Nederland en De Hoop is er blij mee dat men goede kontakten onderhoudt met deze club. Onder leiding van Arie Stolk vond wederom een repetitie plaats. Ook het OUDDORP heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. S. van der Net te Apeldoorn. MïDDELHARNIS neuen ^üins- dagjavond 7.30 uur ds. C. Hogc'hem te Borssele (Hervormingsdienst). OUDE TONGE heden (dins- dag)avond 7.30 uur ds. Th. van Stuy- venberg te Middelburg-Centrum (be diening H.D.). OOLTGENSPLAAT heden (dins- dag)avond 7.30 uur ds. J. de Pater te Krabbendijke. Frances van Lent en Patty Brouwer, twee medewerksters van het Delta Insti tuut voor hydraubiologisch onderzoek te Yerseke, vertrekken begin november naar de Zuidpool, waar het nu zomer wordt. Het doel is het onderzoeken n ecologische processen, vooral de jj^^ei van wieren in de omgeving van het eiland Signey. De meeste wieren groeien aan de rotsen onder de waterspiegel en duikwerk is noodzakelijk. Ook vorig jaar waren mensen van het Yersekse Instituut van november tot maart in Antarctica. jeugdorkest van Sophia's Vereeniging hield een repetitie. Daarna togen beide orkesten naar de serviceflat 'Molen- wijck', waar een concert werd gegeven. Een en ander viel bijzonder in de smaak bij de toehoorders, die zeer waren inge nomen met de goede kwaliteit van de beide jeugdorkesten. Na afloop vertrokken de leden van jeugdorkest De Hoop weer richting Stel lendam, waar men aan het begin van de avond arriveerde. Gezien het grote enthousiasme van de deelnemers aan deze reis kan De Hoop terugzien op een bijzonder geslaagd evenement, dat zeer zeker voor herha ling vatbaar is. De kontakten tussen Sophia en De Hoop hebben er toe geleid dat het harmonie-orkest van eerstgenoemde vereniging in 1992 een concert zal komen geven te Stellendam. OUDDORP - Niet op 27-, maar vol gende week donderdag 7 november wordt in Oudd-irp een vooriichtings- avond over rugklachten gehouden. Op deze avond, die georganiseerd wordt door het Kruiswerk, is iedereen hartelijk welkom, 's avonds om 8 uur in het Groene Kruisgebouw aan de Dirk- doensweg. Spreker is dhr. F. W. P. Aandeweg, Spinoloog-Chiropractor, gespeciali seerd in hoofd, hals, rug- en lende klachten. Een ergerlijke vorm van dierenkwelling werd op 26 oktober door een politieman gekonstateerd op de Hoofdpoortstraat in Goedereede. De politieman reed ach ter een auto met aanhanger en zag, dat er twee poten door de bodem van de aanhanger staken en over de straat sleepten. Bij controle bleken het de poten van een stier te zijn. Deze manier van transport moet voor het dier vrij pijnlijk geweest zijn. De stier is overge laden in een beter vervoermiddel en tegen de bestuurder wordt proces-ver baal opgemaakt. In een winkel in Stellendam werd op 25 oktober een vrouw betrapt toen zij gehakt en een doosje zelfde winkel pro beerde uit te smokkelen zonder te beta len. De politie vond even later nog meer artikelen in haar tas. zelfs onderbroeken en mascara stiften. Die bleek ze in een andere winkel gestolen te hebben. De vrouw is van Duitse afkomst. Zij was met twee andere vrouwen naar binnen gegaan. Twee vrouwen leidden de win kelier af en zij sloeg haar slag. In een vakantiepark in Ouddorp werden op 23 oktober een trainingsbroek, een ski-jack. een T-shirt en sokken gestolen. De kleren waren opgeborgen in een niet-afgesloten kluisje. Op 24 oktober werd een fiets bij de bus halte aan de Eendrachtsweg wegge haald en met veel schade teruggevonden aan de Voorstraat in Stellendam. De daders zijn bekend. In de vroege morgenuren van 26 oktober werd ingebroken in een vakantie-bun- galow op de Brouwersdam. Een bedrag van 900,- werd gestolen. Aanrijding met gewonde Op de Hoofddijk in Goedereede reed op 26 oktober een man met zijn auto tegen een boom en moest met lichte verwon dingen naar de dokter gebracht worden. Hij was met zijn auto in een kuil naast de weg geraakt toen hij met een inzit tende zat te praten. Daardoor was hij de macht over het stuur kwijt geraakt. De auto werd zwaar beschadigd. De ruim twintig exposanten die vrijdag en zaterdag heb ben deelgenomen aan de 3e aflevering van de presentatie- beurs 'Dirksland in de Markt' hebben burgemeester en mevr. Boonstra, die de expositie vrijdagmiddag officieel openden verbaasd doen staan, zowel over hun assorti ment als over de originaliteit van presentatie en van de openingshandeling, die burg. Boonstra letterlijk zelfs even voor aap heeft laten staan. Op de beurs werd van alles getoond, meubels, auto's, sportfietsen, audio-apparatuur tot en met dop-pinda's in het pellen waarvan burg. en mevr. Boonstra, met haar als winnares, in competitie gingen. In de ruime hal van 'de Gooye' heeft het burgemeesters echtpaar verwerkelijkt gezien wat dhr. Boonstra in z'n openingswoord al had verzekerd, n.l: dat Dirksland's ondernemers zich verzetten tegen de idee dat er in Dirks land niks te doen zou zijn. Het moge waar zijn dat in de loop der jaren een aantal zaken zijn verdwenen, maar de middenstanders die zijn gebleven weten hoezeer een goed ondernemersklimaat van essentieel belang is voor het leefklimaat in de gemeente. „Niets is zo dodelijk voor een gemeenschap als het idee dat er toch niets meer gebeurt", wist dhr. Boonstra en hij vond dan ook dat Dirkslanders dat elkaar niet langer aan moeten praten. De Dirkslandse bevolking heeft de expo sitie massaal bezocht en de deelnemende ondernemers zien dan ook met genoegen terug op de expositie die andermaal zoveel volk op de been bracht. Riinis Verhage dirigeert de Chr. Oratoriumvereniging 'Middelharnis'. vooraan het koper qiuntet van 'Sempre Crescendo'. Goeree-Overflakkee is rijk aan muzikale mogelijkheden. Het is de verdienste van de heer H. R. de Krey dat hij die mogelijkheden heeft onderkend en er iets speciaals mee heeft gedaan. Hij heeft ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van zijn bank de koren en orkesten in het werk gebied van de Rabobank Middelharnis bijeengebracht in één groot galaconcert. Op vrijdag 25 oktober kreeg De Krey's idee gestalte op een manier die de verwachtingen zal hebben overtroffen. Zes honderd spontane medewerkers in een deskundige muzi kale coördinatie, 'n vlekkeloze organisatie en plezierige presentatie zorgden voor een feestelijk geheel. De overweldigende belangstelling - de sporthal in De Staver was tot de laatste plaats bezet - bewijst dat van zo'n concert van eigen bodem een traditie gemaakt zou kun nen worden. In het lijstje van de oudste inwoners van Goeree-Overflakkee. gepubliceerd in het nummer van j.l. vrijdag is weer een mutatie gekomen door het overlijden - j.l. zondag - van de hoogbejaarde mevr. G. J. van Rossum-Mast te Dirksland Geboren op 14 maart 1892. zou ze vol gend jaarde leeftijd van lOOjaar hebben bereikt. In de opgave van j.l. vrijdag ont brak bij de oudsten ook mevr. Robijn uit Melissant. Per 28 oktober luidt de opgave van Flakkees' oudsten als volgt: 1. De oudste is: mevr. y. d. Klooster- van Loozen uit Ouddorp, geb. 17 oktober 1889. 102 jaar oud; 2. Mevr. T. J. van Driel-Verrneer. te Sommelsdijk. geb. 18 november 1889, bijna 102 jaar oud. 3. Mevr. P. van Lenten-van Seters (Paulien) uit Melissant. sinds meer derejaren opgenomen in 'de Sama ritaan', geb. 22 maart 1890, ruim 101 jaar. 4. Dhr. J. van Vliet te Oude Tonge, geb. 17 juni 1891. ruim 100 jaar. 5. Mevr. H. de Man-Dubbeld te Mid delharnis. geb. 19 december 1891. bijna 100 jaar. 6. Dhr. W. K. van Heest te Goedereede, geb. 7 jan. 1892, ruim 99 jaar. 7. Mevr. A. Robijn-Kievit te Melissant, geb. 2 november 1892, bijna 99 jaar. 8. dhr. A. van Noord te Oude Tonge. geb. II november 1892, bijna 99 jaar. 9. Mevr J. L. Verhage-Grinwis te Oud dorp. aeb. 12 november 1892, bijna 99 jaar. 10. Mevr. G. van Biert te Ouddorp. geb. 24 december 1892,'bijna 99 jaar. SINT ANN AL AND Uitgaande van de Herv. Mannenver. 'De Heere is mijn Banier' zal er D.V. op woensdag 30 oktober des avonds om 19.30 uur een extra kerkdienst worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Sint Annaland. In deze dienst hoopt voor te gaan de plaatselijke Hervormde predi kant, ds. W. C. Meeuse. Tevens zal de Kerkhervorming worden herdacht. In het kerkgebouw van de Ger. Gem. aan de Weststraat in Sint Annaland zal D.V. op donderdag 31 oktober a.s. 's avonds om 19.30 uur een extra kerk dienst worden gehouden. In deze kerk dienst hoopt voor te gaan ds. J. de Pater te Krabbendijke, die tevens aandacht zal schenken aan de Kerkhervorming. Voor topkwaliteil, goede service en voordelige pri/zen FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER C3 C3 Cn C3 FOTO'VJDEO-AUDJO Wesisiraal 35 - Molenweg 4 - OvaOorp - Telefoon 01378-1612 en 213 Filiaal Renesse: Pfinishop - Hogezoom 172 - Teleloon 01116-2400 Filiaal Sommelsdilk. Wes!l<'akeelstfaat 8 Sommelsdilk - Teleloon 01. De Zuidhollandse gedeputeerde de heer T. F. J. Jansen zal op vrijdag 1 november 1991 het 7.5 km lange fietspad van Mid delharnis naar Den Bommel officieel openstellen. Dit vindt plaats om 15.15 uur bij de aansluiting Lieve Vrouwepol- dersedijk-Tilsedijk te Stad aan 't Ha ringvliet. Het is niet zomaar, dat het waterschap Goeree-Overflakkee deze handeling graag door gedeputeerde Jansen laat verrichten. Het is namelijk aan gedepu teerde Jansen te danken, dat twee jaar geleden met de uitvoering kon worden begonnen. Al in het begin van de zeventiger jaren werden de eerste plannen opgemaakt. De benodigde gelden uit het wegen fonds konden echter niet beschikbaar komen door de verslechterende econo mie. Door wijlen dijkgraaf ir. J. B. Mijs. wijlen dijkgraaf Joh. Koert en de huidige dijkgraaf H. L. van Kampenhout is menig vruchteloze poging ondernomen. Toen plotseling de nodige financiële middelen beschikbaar kwamen is het plan geaktualiseerd en in uitvoering genomen. Het projekt houdt niet alleen de aanleg van een fietspad in. De Koofdrijbaan werd verbreed en scherpe bochten wer den flauwer gemaakt. De zijwegen kre gen allemaal een haakse aansluiting in plaats van opritten naar twee kanten. Verder werden in samenwerking met de ruilverkaveling Flakkee gelijk een aan tal waterbeheersingswerken uitgevoerd. Tenslotte werd tijdens de uitvoering het plan nog gewijzigd op verzoek van de gemeente Middelharnis. Daarbij werd de aansluiting Molenweg-Oudelandse- dijk uitgevoerd als mini-rotonde en werd een nieuwe ontsluitingsweg aange legd voor het bedrijventerrein Oost plaat. Het resultaat van deze samenwerking tussen provincie Zuid-Holland, water schap Goeree-Overflakkee, ruilverkave ling Flakkee en gemeente Middelharnis is om trots op te zijn. Het werk werd uitgevoerd door Vermeer Grond en Wegen B.V. te Moerdijk. De direktie werd gevoerd door Heidemij Adviesbureau B.V. te Hoofddorp, welke ook in samenwerking met het water schap zorgde voor het ontwerp. Zoals vrijdag j.l. al uitvoeriger is aange kondigd zullen onder auspiciën van de Stichting 'In de Rechte Straat' herden kingsdiensten van de Reformatie wor den belegd in Middelharnis en Goede reede. Donderdag 31 oktober 1991 D.V. in het kerkgebouw van de Herv. Gem. aan de Ring. De bijeenkomst begint om half acht en zal worden geopend door ds. A. Baars. Chr. Ger. predikant te Middel harnis. Tevens zal hij spreken over het thema: 'De Schrift alleen'. Ds. J. C. den Toom. predikant van de Herv. Gem. uit Sommelsdijk hoopt te spreken over het thema 'Door genade alleen'. Laatstgenoemde zal ook de sluiting verzorgen. Medewerking wordt verleend door het gemengde koor 'Jeduthun' te Middel harnis o.l.v. Mar van der Veer. Organist samenzang: Jan Verduin. Organist koor: Luud Barendrecht. Vrijdag 1 november D.V. zal er een Her vormingsdienst gehouden worden in het kerkgebouw van de Herv. Gem. te Goe dereede. Zowel de plaatselijke Herv. predikant ds. F. Hoek alsook ds. J. Oos tenbroek, Chr. Ger. predikant te Zierik- zee hopen in deze dienst, die om half acht begint, voor te gaan. In beide samenkomsten zal één koUekte gehouden worden voor het werk van de Stichting 'In de Rechte Straat'. Hartelijk aanbevolen! U kunt uw bijdrage ook storten of overschrijven op bankreke ning 34.20.58.533 t.n.v. 'In de Rechte Straat' bij de Rabobank te Middelhar nis. Giro van deze bank: 346124. Wij hopen dat vele jongeren en ouderen van Goeree-Overflakkee deze herden kingsdiensten zullen bijwonen. Het regionale Comité 'In de Rechte Straat' Op D.V. "woensdag 6 november van 14.00-20.30 uur. zal door de dames van de handwerkploeg en door de leden van de diakonale werkgroep Dirksland. ten bate van de diakonie en het hulpwerk in Roemenië een bazar gehouden worden in het verenigingsgebouw 'Onder de Wiek', Ring 57 te Dirksland. Op deze traditionele bazardag zal veel te beleven zijn. zoals diverse stand van handwerken, boeken en platen, bloem bollen en vanzelfsprekend oliebollen, koekjes, salades en advokaat. Ook voor de jeugd is er van alles te doen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1