Buro Slachtofferhulp ook voor verkeersongevallen Van Zielst Goed Wonen zelfs op z'n Japans Auto boort zich met daverende klap in wallekant Politieberichten Goedereede Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten 1e prijs voor G.Z.V. 'Advendo' Ooltgensplaat Hout- en Bouwbond CNV Kursus geestelijke vorming No. 6042 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13.00 JAARABONNEMENT 50.- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34,20.01.108 Uit een onlangs gehouden onder zoek onder de Nederlandse bevol king is gebleken dat jaarlijks 1 op de 3 mensen slachtoffer wordt van cri minaliteit. Dat kan gaan om heel verschillende vormen: vernieling, inbraak, autodiefstal, mishandeling, beroving, etc. Buro Slachtofferhulp Goeree Overflakkee verleent hulp aan de slachtoffers van deze vormen van criminaliteit. Wat veel mensen niet weten is dat ook slachtoffers van verkeersongevallen een beroep kun nen doen op Buro Slachtofferhulp. Hans rijdt in zijn auto door de stad, het is 17.30 uur. Hij kan nog net even bood schappen doen bij de supermarkt. Els, een kind van een jaar of 12 rijdt op de fiets voor hem. Wanneer Hans de fietser wil passeren, schiet het kind opeens de weg op. Hans probeert de fietser tever geefs te ontwijken, een klap is het gevolg. Niet alleen Hans heeft te maken met een verkeersongeval. Elk jaar vallen er in ons land 15.000 gewonden en 500 doden in het verkeer. Voor deze slachtoffers en hun familieleden kan het leven na zo'n ongeval drastisch veranderen. Sommi gen blijven achter met blijvend letsel met alle gevolgen van dien. Een baan of hobby kan wellicht niet meer worden uitgeoefend. Ook leiden mensen finan ciële schade. Schade die niet altijd volle dig wordt gedekt door de verzekerings maatschappij. Ook psychisch kunnen mensen danig ondersteboven raken van een verkeersongeval. Voor de regeling van een letselschade is het heel verstan dig deskundige hulp in te schakelen. Mensen zoals Hans en Els staan er ech ter niet alleen voor. De medewerkers van Buro Slachtofferhulp kunnen on dersteuning verlenen of u gericht door verwijzen. Het Buro geeft gratis infor matie en advies en kan mensen prakti sche ondersteuning bieden. Bijvoor beeld bij vragen over de schade-af wikkeling. Ook voor emotionele begeleiding kunt u terecht bij een Buro, een persoonlijk gesprek is altijd mogelijk. Buro Slachtofferhulp is er voor slachtof fers, en niet voor verdachten en daders. Deze laatste groep kan een beroep doen op de reclasseringsinstellingen in Neder land. Echter, veroorzakers van verkeers ongevallen die buiten hun schuld een verkeersongeval hebben veroorzaakt worden door een Buro Slachtofferhulp als slachtofferhulp gezien en dus ge holpen. Mensen die strafrechtelijk gezien schul dig zijn aan en aansprakelijk worden gesteld voor een verkeersongeval wor den als verdachte/dader aangemerkt en dus niet geholpen. Deze mensen kun nen bij de Reclassering terecht voor hulp. U moet hierbij bijvoorbeeld denken aan mensen die onder invloed van alcohol in de auto rijden en een verkeersongeval veroorzaken. Zo is bij 30 tot 40% van de dodelijke ongevallen in het verkeer alco hol in het spel. Dit wordt in Nederland niet als een verkeersovertreding maar als een misdrijf aangemerkt. De mensen die heirvan het slachtoffer zijn gewor den, kunnen uiteraard een beroep doen op een Buro Slachtofferhulp. Zowel Hans als de ouders van Els zijn door medewerkers van ons Buro Slacht offerhulp geholpen. Hans wilde graag in kontakt komen met de ouders van Els en haar bezoeken in het ziekenhuis. Een medewerker heeft hierin bemiddeld en het verzoek van Hans aan de ouders voorgelegd. Een bezoek werd naar ieders tevredenheid geregeld. Daarnaast is voor deskundige bijstand gezorgd voor de schaderegeling. U ziet, Buro Slachtofferhulp verleent op verschillende terreinen hulp en Slacht offers van alle soorten criminaliteit kun nen een beroep doen op het Buro Slachtofferhulp Goeree-Overflakkee. Advies en informatie Als u vragen heeft of wanneer hulp nodig is naar aanleiding van een mis drijf of verkeersongeval, kunt u kontakt opnemen met het Buro Slachtofferhulp Goeree-Overtlakkee. Het Buro is bereikbaar tijdens werkda gen onder telefoonnummer (01870) 35 55; 24 uur via de buro's van de Rijkspolitie gemeente Oostflakkee, (01874) 12 44 gemeente Middelharnis, (01870) 24 44 gemeente Goedereede, (01878) 12 44 U kunt ook tijdens het wekelijks spreek uur op woensdagmorgen van 10-11 uur terecht op het adres Koningin Juliana- weg45 te Middelharnis (gemeentehuis). Alle hulp en advies is KOSTELOOS, en wordt gegeven door gespecialiseerde vrijwilligers die bij het Buro Slachtoffer hulp Goeree-Overflakkee werkzaam zijn. MIDDELHARNIS - Meerdere onder nemers uit Flakkees" winkelcentrum Middelharnis hebben zich vorige week ingespannen om fleur te geven aan de 'Japanse week' die door de Midden standver. was uitgeschreven als vervolg op de jaarlijkse aktie waarin landen als Frankrijk, Engeland en Amerika al als thema hadden gediend. Bij sommigen is het met wat Japanse nootjes achter de etalageruit afgelopen, dealers van Japanse auto- en motormer- ken hadden het al heel gemakkelijk deze keer, maar menig ander heeft heel vindingrijk moeten zijn om duidelijk te maken welke associaties zijn bedrijf heeft met het Japanse produkt. Goed Wonen van Zielst heeft dat het meest verdienstelijk gedaan en de jury heeft hem dan ook de Ie prijs toe gekend. Van Zielst maakte in zijn zaak op het Zandpad een Japanse kamer, met een spelhoek en een zitgedeelte. Niet met eetkamerstoelen maar met door van Zielst gemaakte rood en zwarte kussens en een zelfgemaakte lage tafel waaraan het thee-ceremonieel plaats gaat vinden. De wanden worden gevormd door met rijstpapier bekleed raamwerk dat in Japan als decoratieve zonwering of als kamerscherm worden gebruikt. Fa. van Zielst heeft die originele Japanse licht- filterende Shofi deuren in z'n assorti ment. Bijzonder sfeervol werd de kamer door de opgehangen rijstpapieren lantaarns, prachtige wandplaten en o.a. een bonzai boompje. De Japanse muiltjes staan gereed en de kimono kan zo aangetrok ken worden. De jury heeft het ontwerp bijzonder gewaardeerd. De fam. van Zielst werd zaterdag op een Japans thee-ceremo nieel onthaald, gezellig, dat zeker, maar ze prefereert toch de zitmeubelen uit eigen kollektie. LANGSTRAAT - Hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren, bestuurder Jan Vliegenthart, werknemer van Hofka Sampermans bandenservice Oude Tonge, heeft er ook geen verklaring voor, maar feit is dat hij vrijdagavond met z'n Nis san stationwagen met aangehangen trailer onder de Langstraat van de Gala- theeseweg raakte en een brede vaart bijna óverdook. De wagen was inplaats van de bocht naar rechts te nemen recht door gereden waarna het ongeluk ge beurde. N.B. in de weg waar de be stuurder nog zelf heeft gewoond. De klap waarmee de wagen tegen de glooiing botste werd gelukkig in de omgeving opgevangen en Hans Kreeft (rechts op de foto) ging met iemand uit Numansdorp, met wie hij samen aan een woning in de omgeving werkte, direkt op onderzoek uit. Ze vonden de wagen aan de hand van een zwakker wordend lichtschijnsel. Met een spade hebben de twee de gesplinterde voorruit verwijderd en de chauffeur naar buiten getrokken. Per ambulance is hij naar het zieken huis vervoerd. Hij is weliswaar ernstig gewond, maar zijn toestand werd stabiel genoemd, met o.a. enkele gebroken rib ben, een longbeschadiging en een been uit de kom. Bergingsbedrijf Visbeen heeft alleen maar de weg hoeven oversteken om de plaats van het ongeluk te bereiken. Milieu-onderzoek Onder leiding van de rechters-commis saris te Rotterdam en Utrecht hebben medewerkers van de rijkspolitie te Dor drecht en de gemeentepolitie van Schie dam in samenwerking met het Milieu bijstandsteam van de Inspektie voor de milieu-hygiëne van het ministerie van VROM op 8 oktober 1991 huiszoekin gen en inbeslagnemingen verricht op 7 lokaties bij diverse bedrijven, admini stratiekantoren en woonhuizen. In Stellendam werd huiszoeking gedaan bij een bedrijf, dat zich ondermeer bezig houdt met het bemiddelen bij het afvoe ren van chemische afvalstromen naar zowel binnen- en buitenland. Tevens werd huiszoeking verricht in de wonin gen van de beide direkteuren alsmede in die van de bedrijfsleider. In Schiedam werd huiszoeking verricht hij een be drijf, dat beschikt over een beperkte bewaarvergunning op grond van de Wet Chemische Afvalstoffen. De Stellen- damse afvalmakelaars bleken onder huurder op het terrein in Schiedam te zijn. Het vermoeden bestaat, dat een gedeelte van het chemisch afval, dat zich op het terrein in Schiedam bevindt, aldaar illegaal werd bewaard en in strijd met de vergunning werd verwerkt. Voor het terrein van de onderhuurder bleek in het geheel geen vergunning te zijn verstrekt. In Stellendam en Schiedam zijn een groot aantal monsters genomen door medewerkers van het Milieubijstands team, teneinde vast te stellen welke che mische afvalstoffen aldaar zijn op geslagen. In totaal hebben circa 50 mensen deel genomen aan de akties. De inbeslagge- nomen administraties worden overge dragen aan het milieuteam van de rijks- en gemeentepolitie en M.B.T. van VROM. Verwacht wordt, dat het onderzoek circa De auto werd onherkenbaar bescha digd. De brandweer van Ooltgensplaat werd gealarmeerd, maar bij aankomst was het slachtoffer al uit het wrak bevrijd. OUDDORP Woensdagavond 7.30 uur student W. Visscher te Moer- kapelle. MIDDELHARNIS De dienst van heden (dinsdag)avond, waarin zou voorgaan ds. J. de Pater, gaat NIET DOOR. OOLTGENSPLAAT Woensdag avond 7.30 uur ds. D. Hakkenberg te Gorinchem. 6 maanden zal duren. Aanhoudingen zijn niet verricht. De informatie van de pers wordt uitslui tend verricht door de persofficier van justitie te Rotterdam. Doorrijden na aanrijding Op 9 oktober werd schade gereden aan een geparkeerde auto op de Stove. Op 12 oktober werd op de Pr. Marijkestraat een vrouw aangereden door een auto. De vrouw stapte uit een bakkersauto op het moment dat de auto passeerde. De spiegel van de auto raakte daarbij haar elleboog. De vrouw hield er een pijnlijke elleboog aan over. De dader is doorgere den en heeft zich tot op heden niet gemeld. Pogingen tot inbraak 'Bij twee bedrijven (een sportzaak en een supermarkt) in het centrum van Oud- dorp is in de nacht van 9 op 10 oktober geprobeerd om in te breken. De dader is er niet in geslaagd om binnen te komen. Dropping In de nacht van zaterdag op zondag was ereen dropping georganiseerd. De jeugd ging zich daarbij tussen Ouddorp en Stellendam te buiten aan baldadighe- den, zoals fietsen meenemen en ergens anders achterlaten, een touw over de weg spannen en rommelen met brieven bussen. Voor het eerst onder leiding van de diri gent Peter van der Heijden nam de gemengde zangvereniging 'Advendo'j.l. zaterdag deel aan een internationaal zangconcours. Dit concours werd geor ganiseerd door de Verenigde Zangers' uit Werkendam. Er werd gezongen in de prachtige Ontmoetingskerk te Sleeu- wijk. De jury-leden waren de toonkunste naars, de heren Jan Vermulst en Jo Yvens uit Nederland en Wolfgang Lüde- ritz uit Duitsland. Advendo' kwam uit in de afdeling UIT MUNTENDHEID met als verplicht met als verplicht nummer 'Excultate Justi' van de Viadana en 'Il est bel et bon' van Passereau als vrij werk. De jury honoreerde het gebodene met een puntentotaal van 305. Goed der halve voor een eerste prijs. Een hart onder de riem voor het koor en hun jonge enthousiaste dirigent om op deze manier door te blijven gaan. Tijdens de donderdag 10 oktober gehou den bestuursvergadering zijn door een distriktsbestuurder aan twee leden het gouden speldje met lauwertak voor 40 jaar lidmaatschap uitgereikt, namelijk J. Dubbeld te Middelharnis en M. Driesse te Sommelsdijk. jCQMBi Op D.V maandag 21 oktober hoopt de heer K. van Walsem uit Sommelsdijk te spreken over 'Christelijke literatuur'. Aanvang 19.45 uur. Plaats: Hervormd verenigingsgebouw 'De Hoeksteen', Ring te Middelharnis. Alle kursisten zijn weer hartelijk wel kom, r, De stuurgroep De Japanse kamer a la van Zielst. Fahert Konfektie had z'n naam in 't Japans aangebracht: het win teelend publiek keek er vreemd van op. Voor topkwaliteit, goede service en voordelige prijzen: FOTO FILM - REPORTAGE VIDEO - COMPUTER CD C3 C3 C3 O^ FOTO'VIDEO'AUDIO C=» C=3 C3 'raat 35 - Molenwi Filiaal Renesse, Pm Filiaal SommelsOiik 4 Ouüdorp - Teleloon 0187a-lS12 en 3120 Mogazoom I7S - Teleloon 01116-2-tOO rakeelsiraai 8 - Sommelsdijl^ - Teleloon 0I8T0-S311

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1