Rotterdamse Rechtbanl( had veel recht te zetten wat op Flal(kee was misgegaan Pauze tijdens patrouille in Sommelsdijkse jungle Plaatwerk Ill ....MmiminMeê 'M karels 1 mitoschode Fam0l Namens Goeree ode aan Eeuwit v. d. Bok Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Radio-opname grote Koor- en Samenzangavond in Oude Tonge Garage Knöps B.V. Citroen-Hesselink R.E.D. geeft verlichtingssubsidie aan bedrijven en instellingen Konferentie Evangelie en Moslims KIEVIT WARMTE alle merken 64e Jaargang Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Ingezonden: RENAULT-dealer Een wandeling over Goeree-Overflakkee, heel liefelijk kan die zijn, maar maak 'm niet aan de hand van de rol die j.l. woensdagmorgen door de Rotter damse Rechtbank, zitting houdend te Sommelsdijk, werd afgewerkt. Dan voert de tocht, als in een anti-climax, via de bloedbedropen bloembak van een Oude Tongs café, langs een Middelharnis' Vingerling, ontrust door strijdende partijen, naar een niet ver van daar gelegen woning waar een klap werd uitgedeeld waarvan de slagkracht 'gigantisch' en 'ontiegelijk' werd genoemd. Wat moesten de Rechtbankpresident Mr. J. Schoonaard en Offi cier van Justitie mr. W. Hendriks er wel van denken, welnu, dat hebben ze onomwonden duidelijk gemaakt in de zitting die van half tien tot kwart over twee in beslag heeft genomen. De Dierenbescherming, het bureau Slachtof ferhulp, het Astmafonds, de Kankerbestrijding en het GAK Goes zijn er wij zer van geworden. Ook de verdachten, zo wordt gehoopt... Mr. Schoonaard vonniste met straffen Slaags met de politie 'Verschrikkelijk ongeluk' Dirksland, 01877 - 1357 AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER (vervolg op binnenzijde van dit blad) ^OMBi Zaterdag 23 november 1991 houdt 'Evangelie en Moslims', stichting voor getuigenis en dienst onder mos lims in Nederland, de jaarlijkse najaarskonferentie. VRIJDAG 11 OKTOBER 1991 No. 6041 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie; Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50.- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank; Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Bij de installatie van het alleraardigste kleine postagentschap met Marleen Troost als beheerster (ook alleraardigst) in onze nieuwe super-supermarkt in Goedereede - getuige uw verslag - is er toch wel iemand geheel en al met de noorderzon verdwenen. De direkteur van het aloude Postkantoor aan de Groenmarkt; de heer Eeuwit van der Bok. Hooggewaardeerd door ons allen in Goedereede, jaren en jaren lang trouw op zijn post achter het loket. Belangstel lend, geduldig wist hij steeds een ant woord op al onze vragen. Soms zeer domme. Het was aan hem niet te mer ken! Zijn service aan ons Goereeënaars was een persoonlijke. Girokaartjes, ver lopend na een x aantal weken, werden door hem bewaard; niet waar, de heer Schippers was immers met vakantie in Frankrijk? Aldus, geen nood. Mevrouw S. komt met een pakket bloembollen voor een arts, die haar uit de nood hielp in Oostenrijk. Maar dat mag zomaar niet! Voorschrif ten. Elk pakje dient een apart stempel te krijgen van de Plantenziektekundige Dienst in Wageningen. Vreselijk, elk pakje eerst daar heen! De heer van der bok belt met de Dienst in Wageningen, meldt de inhoud van elk pakje, daarbij de gerenommeerde firma en geeft met toestemming van de Dienst een ferme stempel op elk pakje, met ver melding; Goedgekeurd door de Plan tenziektekundige Dienst in Wageningen. Dat wilde ik nu graag even vermelden, heer van der Bok, u was Postdirekteur, maar niet zo maar een Postdirekteur, u had hart voor de mensen hier en u deed wat u deed. onopvallend en toch heel bijzonder. Wij zullen u missen en misschien zult u ons een beetje missen. Want de Goereeënaars zijn een hartelijk volk en de praatjes en ontboezemingen waren vaak heel persoonlijk, zo door dat raampje van 't loket! Nu u, zoals ik vernam, met de V.U.T. zult gaan, zou ik u van harte nog vele gelukkige jaren, welbesteed, willen toe wensen, met daarbij de dank voor al uw speciale aandacht al deze jaren achter het loket aan ons Goereeënaars besteed. Ik denk, dat ik spreek namens velen! Dieke Schippers-Vaarzon Morel Diezich na 27 jaar in Goedereede schroom vallig onder 'ons Goereeënaars' schaart. Langeweg 38 Nieuwe Tonge tel. 01875-1396 1662 5 voor Verkoop Service 0187 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 De Evangelische Omroep maakt op woensdag 23 oktober in Oude Tonge een radio-opname van een grootse koor- en samenzangavond in het kader van het programma 'Samen zingen'. De avond wordt gehouden in de Ned. Hervormde Kerk, Kerkring 1 en begint om 20.00 uur. In verband met de radio-opname worden belangstellenden verzocht om 19.45 uur aanwezig te zijn. Muzikale medewerking wordt verleend door de Hervormde Zangvereniging 'Jeduthun' uit Middelharnis onder lei ding van Mar van der Veer en Marjolein de Wit, dwarsfluit. Het orgel van de Nderlands Hervormde Kerk wordt be speeld door Martin Zonnenberg. Ds. A. van der Veer verzorgt de opening en sluiting tijdens "Samen zingen in Oude Tonge'. De presentatie is in han den van Heleen van Dijk. De toegang is vrij. Iedereen is van harte welkom. die hij heel wat effektiever acht te zijn dan een verdachte achter de tralies te stoppen. „Bijzondere voorwaarden" noemt hij die geboden mogelijkheid om via een voelbaar geldbedrag toch weer een beetje goed te maken wat uit de hand-, dan wel uit de vuist gelopen was. We tel den o.m. tweeduizend gulden voor het bureau Slachtofferhulp, 250,- voor de Gehandicaptensport, 1.500,- voor de Dierenbescherming, ƒ2.000,- voor het Astmafonds en zo"n zelfde bedrag aan de Kankerbestrijding. Die bloembak bij een Oude Tongs café. daar was een Stadtenaar in terecht geko men. Hij had niet zomaar rechtsom keert gemaakt toen hem de entree tot het café was geweigerd omdat daar een besloten feestje aan de gang was. In plaats van 't gevraagde bier had'ie een klap met een fles op de kop gekregen en er was ook, zo verklaarde hij, een honk balknuppel aan te pas gekomen. Weder zijds had verd. met z'n krukken z'n belager een gapende hoofdwonde' ge slagen, wat dacht'ie wel. Verd. ontkende dat het zeker niet de drank was geweest die hem wat agressief had gemaakt, „welnee" zei'ie; „ik ben netiger als ik niks op heb dan wanneer 'k een pilsje gedronke hoa". Tegenover de Off en de President kon hij niet aannemelijk maken uit zelfverdediging te hebben gehandeld; „dat was geen optreden" zo bestraften de heren hem. De eis luidde 500,- maar mr. Schoon aard vonniste hem tot die straf voor waardelijk, met als bijzondere voor waarde dat- bewijsbaar-/'250,- aan de Gehandicaptensport geschonken wordt. op een september zaterdagavond in 1990 was het nabij het Spuiplein te Mid delharnis tot een treffen gekomen tussen horeca-bezoekers en de politie. Twee van hen, een uit Nieuwe Tonge en een uit Sommelsdijk hadden zich daan/oor te verantwoorden en tjonge, wat is Mr. Hendriks tegen hen uit z'n slof gescho ten. „Lafbekken!" noemde hij de 'jon gens uit de streek' die 't wel aandurven zich kollektief te keren tegen de politie die door de maatschappij wordt uitge stuurd om de orde te handhaven, „laf bekken!" Aanleiding was geweest dat twee politie mannen in burger („voor ons dus onbe kend", zeiden de verdachten) een knaap van 15 ter verantwoording hadden ge roepen en daar hadden de verdachten zich mee bemoeid. „Durf je wel, tegen een ventje van 15" hadden ze geroepen, maar daar was 't niet bij gebleven. Er was gestompt en geslagen, zelfs met een tak, zo hadden getuigen verklaard. De gevechtshandelingen zouden door de verdachten geopend zijn, zo had een zestal getuigen verklaard, maar dat heb ben de beide verdachten met de grootste stelligheid van de hand gewezen, kom nou; „ik heb me verdedigd toen ik dacht een klap met een boksbeugel te krijgen", zei de Nieuwe Tongse verdachte, 't Was echter een handboei van de politie geweest. De Sommelsdijkse verdachte wist 't zo heel zeker niet wie er begonnen was; „...allebei een beetje", aarzelde hij. Een van de verdachten liet zich door een raadsman verdedigen en die maakte er de stemming van Mr. Hendriks niet beter op, vooral toen hij vaststelde dat er van beide kanten wat 'gerommeld was' en toen hij konstateerde dat het slaan met handboeien geen schoonheidsprijs verdient en eerder een konflikt aan scherpt dan dat het konfliktbeheersend zou werken. Mr. Hendriks eiste tegen elk van de ver dachten een onvoorwaardelijke gevan genisstrafvaneen maand, maar dankzij de 'bijzondere voorwaarde' van mr. Schoonaard bleef dat de verdachten bespaard al stelde de President dan ook vast dat de twee verdachten er kennelijk nóg geen 'moer' van begrepen hebben dat de Politie bescherming verdient. Bij wijze van 'verzoeningsgebaar' zal elk van de verdachten een geldbedrag van 2.000.- over dienen te maken, de één doet dat aan het Astmafonds en de ander verkoos de Kankerbestrijding. Een wat genoemd werd 'verschrikkelijk ongeluk' op de Oudelandsedijk tussen Sommelsdijk en Dirksland was voor de twee inzittenden nog redelijk afgelopen. niet voor twee van de 3 meerijdende honden, die hebben het ongeluk niet overleefd. Een al wat ouder DAFje was direkt na een inhaalmanoeuvre gaan slingeren, had een boom geschampt en was enkele malen over de kop gegaan. De twee inzittenden werden er uit geslingerd en - zo verzekerde hun raadsman - dat is hun geluk geweest, want de wagen was zo plat als een dub beltje. Met succes heeft de raadsman de tenlastelegging ontzenuwd als zou het ongeluk door drankgebruik veroorzaakt zijn. Weliswaar was er de verklaring van de passagier dat hij samen met de bestuurder wat cafe's had bezocht en 5 pilsjes en een borrel had gedronken, maar ter zitting herriep deze getuige zijn verklaring. Hij had alleen voor zichzelf gesproken, verklaarde hij nu; toen hij door de politie was gehoord was hij erg verward en duizelig geweest, vandaar. Duizeligheid had ook de bestuurder getroffen toen hij na het ongeluk van de auto weg was gelopen. Getuigen hadden wel verondersteld dat hij zich - op afstand - in het hoge gras schuil had wil len houden, maar hij was achter z'n derde, nog levende hond aangegaan. „Toen ben ik duizelig geworden en wilde alleen nog maar liggen", gaf hij nu te kennen. Overigens gaf hij wel toe de politie de huid te hebben volgescholden maar hij zou tegen de verbalisanten niet agressief zijn geweest, 't Was juist andersom geweest, verklaarde raadsman M, 't was juist de politie geweest die tegenover zijn cliënt handtastelijk was geworden. Vrijspraak vroeg de raadsman van de tenlastelegging onder invloed te hebben gereden en ontslag van rechtsvervolging vroeg hij t.a.v. de tenlastelegging een bloedproef te hebben geweigerd. Raads man veronderstelde dat het de hoge snelheid is geweest die het autootje par ten heeft gespeeld, met name de linker achterband waarin spanningsverlies heeft op kunnen treden, zo had een tech nisch onderzoek verondersteld. Wanneer ze metterdaad ooit voor vervulling van de militaire dienstplicht zullen worden opgeroepen - zo die plicht dan nog bestaat - dan zullen ze waarschijnlijk iets minder enthousiast zijn. deze Sommelsdijkse jochies, maar voorlopig, op hun vrije woensdagmiddagen, kleden ze zich nog graag in 't legergroen uit pa's toch niet meer gebruikte plunjezak. Deze vervaarlijke gevechtsgroep, zwaar bewapend met mitrailleurs van 't zuiverst plastic, kruiste ons pad terwijl de strijders behoedzaam hun weg zochten door uitlopers van de jungle bij Rusthuis en Sama ritaan, twee bolwerken waaruit weliswaar geen vijandelijkheden werden verwacht, maar zeker weten kon je 't nooit. De groep bleef in de hoogste staat van paraatheid en vijandelijk vuur zou direkt beantwoord worden; ze zouden zich zeker niet laten verrassen, dees' ruige veteranen. Ook niet door de fotograaf trouwens, want ook die hou je onder schot. Toch leuk voor thuis, zo'n plaatje. Kunnen ze daar zien hoe de groep in den vreemde, minuten ver van huis, de moreel nog hoog houdt. Met de gemaakte V-tekens geven ze te kennen dat ze vast in de overwinning gelo ven. Ze zullen best lekker geslapen hebben, de daarop volgende nacht..., niet te velde maar in 't eigen warme bed. Middelharnis Telefoon 01870-2222 Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 Mr. Hendriks eiste een geldboete van ƒ1.500,- en 9 maanden ontzegging, maar Mr. Schoonaard paste weer een bijzondere voorwaarde toe, rekening houdend met het verlies van twee hon den dat voor verd. ook pijnlijk moet zijn geweest. Hij vonniste tot een geldboete van ƒ1.500,- voorwaardelijk met een eveneens voorwaardelijk ontzegging van de rijbevoegdheid met als bijzon dere voorwaarde dat de verdachte ƒ1.500,- aan de Dierenbescherming betaalt. Van de tenlastelegging onder invloed te hebben gereden werd verd. vrijgespro ken, „omdat er ruimte is voor de twijfel", verklaarde de Rechtbankpresident. „Dan is de zaak hiermee afgelopen" zei mr. Schoonaard, maar mr. Hendriks weet dat zo net nog niet. Mogelijk gaat hij tegen het vonnis in beroep. Sinds oktober 1990 geeft de N.V. R.E.D. (waarvan de EMGO onderdeel is), in het kader van de uitvoering van haar Bedrijfs Milieu Aktie-plan, uitvoering aan verschillende subsidieregelingen, gericht op een doelmatig gebruik van energie. De N.V. R.E.D. subsidieert naast dit soort maatregelen als één van de eerste energiedistributiebedrijven in Neder land het aanschaffen van energiezui nige verlichting voor kantoren, winkels, horeca, onderwijs, gezondheidszorg, sociaal/culturele instellingen etc. Gedurende de periode van 1 oktober 1991 tot 31 december 1991 stelt het R.E.D. ten behoeve van deze subsidiere geling een totaal bedrag van 750.000,- beschikbaar. De regeling is zowel op nieuwbouw- als op renovatieprojekten van toepassing. Voor voorzieningen ten behoeve van nieuwbouwprojekten zal een vast be drag van 35.- per armatuur worden toegekend. De hiervoor in aanmerking komende armaturen staan vermeld in een door de KEMA samengestelde lijst, welke onderdeel uitmaakt van de rege ling. Voor energiezuinige verlichtinga, aan gebracht bij renovatieprojekten, wordt een vast bedrag van 1.000,- per be spaarde KW op het geïnstalleerd vermo gen, met een maximum van 30% van de investering, toegekend. Het bespaarde elektrische vermogen moet minstens 5 KW bedragen. De gevraagde subsidie dient tenminste 1.000,- per aanvraag te bedragen. Er dient wel rekening mee gehouden te worden dat aanvragen voor verlich tingssubsidie niet meer in behandeling kunnen worden genomen als het ter beschikking gestelde bedrag van ƒ750.000.- aan projekten is toegekend. Aanvraagformuheren zijn verkrijgbaar bij de afdeling Voorlichting van het R.E.D.. Noordendijk 250 te Dordrecht, telefoonnummer (078) 33 59 00. y^i- 'W VoO' lopkwalileil goede service en vooraehge pri/^en FOTO - FILM - REPORTAGE VIDEO - COMPUTER FOTO'VIDEO-AUDIO C3 C3 C3 ^D ^3 FOTO'VIDEO-AUDIQ CD C3 C3 IVes'sMBl 35 - Molenweg 4 OvOdorp - Telefoon 01878-1612 en 21. Filiaal Renesse Pnnisnop Hogeioom 172 - Teleloon 0111B-2400 Filiaal Sommalsdi/k tVesIk/alee/slfsat 8 - Sommelsdlitt - Teletoon O Spreker is Rev. Colin Chapman, de bekende Britse theoloog, die onder andere in Egypte en Libanon werkte en verbonden was aan de Church Missio nary Society en de International Fel lowship of Evangelical Students. Mo menteel is hij werkzaam bij de Sally Oaks Colleges in Birmingham. Chap man schreef verschillende boeken, zoals 'You go and do the same' (over het omgaan met moslims) en 'Whose pro mised land' (over Israël, de Palestijnen, oud-testamentische profetieën en jood se aanspraken op het land). De lezing van Chapman zal gaan over de thema's: 'Bijbel en Islam' en 'Drie godsdiensten - één God: valkuilen en bruggen' (de verhouding tussen joden, moslims en christenen). Op de konferentie zal er een goed gesor teerde boekentafel zijn met eigen publi- katies van de stichting, lektuur met betrekking tot de islam, christelijke lek tuur in het Ruks en Arabisch, etc. De konferentie wordt van 10.00 tot 15.30 uur gehouden in de Chr. Geref Ichthus- kerk. Grote Haag 154, Amersfoort. Er is een crèche voor de allerjongste kinde ren, voor oudere kinderen wordt er een apart programma verzorgd. Meer informatie en aanmelding bij: Stichting Evangelie en Moslims, Joh. van Oldenbarneveltlaan 10, 3818 HB Amersfoort, tel. (033) 61 19 49. Sanitair - Centr. verwarming 01870-2609 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1