Rabo Middelharnis biedt zang- en muziekavond aan Zwembad 'de Staver' gelukkig met zwembadlift Flakkeese blusploegen met elkaar in de slag Lesauto botste Politieberichten iojbb a c KOEKJESAKTIE Ploeg van Melissant werd Flakkees' beste Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten 5 gewonden bij frontale botsing Goedereede 'Monumentale decoratie' in klein loogement Flakkeese Charollais fokkers in de prijzen Coca-Cola reikte prijzen uit 64e Jaargang No. 6040 Tel. POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Aan ieder die 't maar horen wil biedt de Rabobanli Middelharnis (en omstreken) t.g.v. zijn 90e bestaansjaar een prachtige zang- en muziek avond aan, te houden vrijdag 25 oktober a.s. in de sporthal van het 'Staver' complex te Middelharnis. Vanaf a.s. maandag kunnen op de Rabokantoren in het werkgebied (Middelharnis-Sommelsdijk, Her kingen en Melissant) gratis toegangskaarten worden afgehaald; door ieder, ook door hen die van de diensten van een andere dan de Rabo bank gebruik maken. Geworteld als de Bank is in de plaatselijke gemeenschap waarin de muziek- en zangcultuur een voorname plaats inneemt, leek het de Rabobestuurderen en oud-dire kleurde Krey een goed idee de viering van het 90-jarig bestaan met een cultureel programma te sieren. Zang en muziek van eigen bodem zal het worden, gepresenteerd door een 9-tal koren en een viertal muziekgezelschap pen, acoestisch begeleid door een professioneel geluidsbureau dat voor een optimale weergave zorg zal dragen. Ook de belichting van de koren is in pro fessionele handen, evenals de opstelling op tribunes zodat de koren zich tij dens het programma niet behoeven te verplaatsen. De presentatie zal deze avond worden verzorgd door Cathy Westdorp te Dirksland. Er zullen voor bijwoning van deze unieke avond 1500 kaarten worden uitge geven; de overige 500 plaatsen zullen door zangers en musici worden ingeno men. Het lijkt aan te bevelen zich tijdig van een kaart te voorzien. De avond begint om 7 uur en zal rond 11 uur worden beëindigd, waarna er nog gelegenheid is in 'het Prieel' na te praten. De deelnemers zijn: Mandoline-orkest Estampida Muziekvereniging Tot nut en genoegen Ouderenkoor Avondklanken Vaya Con Dios en Chr. Gem. koor Middelharnis C.O.V. Middelharnis HDG kinderkoren Jongeland en Jeugdland Kon. Fanfare Sempre Crescendo Kamerorkest De Drieklank Prins Mauritskoor Herv. zangvereniging Jeduthun Mannenkoor Ons Koor Dameskoor Toonkunsf Het slotlied zal door alle deelnemers samen gezongen worden. Ook het Sjaloom-koor zal meezingen in dat slotlied. Voorts zal - ter begeleiding - worden meegewerkt door: Luud Barendrecht, elektronisch orgel Paul Kieviet, piano kistorgel Bart Jaap de Bakker, elektronisch orgel Koperkwintet Sempre Crescendo Diefstal Aangifte werd gedaan van diefstal van een surfmast en giek aan de Brouwers- dam te Ouddorp. De eigenaar had deze spullen bij zijn auto gelegd en gedu rende de tijd dat hij naar het strand was om andere spullen op te halen werden deze goederen gestolen. Tevens werd op de Brouwersdam een radio-cassette-recorder ontvreemd uit een personenauto. De sloten van de auto werden hiertoe geforceerd. Uit de Parkhaven te Stellendam werd op 2 oktober een bootje ontvreemd. Het betreft een lichtblauwe boot met daarop de naam RIO 310. Verniehng Op het Kerkpad te Goedereede werd een voorlichtingsbord van de Stichting Stad Goedereede vernield. De schade be draagt ongeveer 1000 gulden. Een klein aantal monumentale objek- ten, sfeermakers zegt de één, waardevol artistiek vakmanschap zegt de ander. Antieke deuren, gebladderd, gemar merd, gedecoreerd. Een trend, die u in buitenalndse mooie woontijdschriften ziet, en waarvan u denkt dat zoiets slechts voor enkelen is weggelegd. De vork zit anders in de steel: er is uit sluitend durf voor nodig om een deur, afkomstig van een buitengoed in Zuid- Frankrijk achteloos als dekoratie in een kamer te zetten of een antiek kamer scherm, bespannen met gewaagde stof of oude sjabloon, waarmee je een kamer in een ommekeer een ander karakter verleent. De tentoonstelling in 'klein loogement" vanaf 12 oktober tot begin november biedt een aantal inspirerende antiquitei ten in combinatie met moderne kunst. Expositie 'Monumentale resten van een verleden'. Openingstijden: woensdag 14.00-17.00 zaterdag 13.00-17.00 Adres: klein loogement, N.Z. Haven 29, Goedereede Beslist een gezellige club, de RT 118, een afkorting die staat voor de Ronde Tafel Goeree-Overflakkee, gevormd door jonge mannen die elk een aantal doelstellingen onder schrijven. Het stimuleren van onder linge vriendschap lijkt een vanzelf sprekende, maar ook geldt de op dracht dienstbaar te zijn aan de gemeenschap omdat dat in de vaart van alledag best'es vergeten zou kunnen worden, vandaar... Het stimuleren van de onderlinge vriendschap doen ze onder een goed glas wijn, maar anders wordt het wan neer ze een 'service-projekt' beginnen, zoals laatstelijk dat voor een zwembad- lift voor zwembad 'de Staver' te Middel harnis, een allernodigste voorziening, zo hadden ze begrepen en ze gingen aan 't werk. In restaurant 'de Hooge Heerlijkheid' werd een uitgelezen diner aangericht waaraan honderd gasten deelnamen; het werd door de leden van de Ronde Tafel geserveerd, wél in stijl, zo wil dat dit gerenommeerde restaurant, maar misschien niet helemaal naar alle re gels, wie weet. Ze hielden er een geldbe drag aan over, de bedienende tafelaars, wat ten goede kwam aan de gewenste zwembadlift. Met wat aanvullingen werd een bedrag beschikbaar gesteld, maar de lift die voor ca. 9.000,- gekocht zou worden bleek onvoldoende voor het gebruik dat er van gemaakt zou gaan worden. „Hernesseroord" had n.l. be langstelling voor het gebruik van het zwembad getoond waarom een meer geavanceerde lift nodig zou zijn. Ook dat geen nood; het Prinses Beatrixfonds, de Stichting Nat. Fonds Sport gehandi capten en de Stichting Mr. B Fonds zijn bijgesprongen, en vrijdagavond kon de gewenste lift, gemonteerd langs de rand van 't zwembad, worden aangeboden. Zwembadmanager Rogier Mulder was de koning te rijk, zo ook 'Staver' mana ger Leen Jordaan en burg. mevr. Sleu- rink als voorzitter van de Stichting 'Olympia'. ledereen dus gelukkig deze avond, ook dhr. Bachofner uit Middelburg die het Prinses Beatrix Fonds vertegenwoor digde en en passant liet weten ontzet tend jaloers te zijn op het 'Staver' zwembad. Het leek dhr. Bachofner goed gelijk maar een hartelijk dankwoord te spreken tot allen die aan de komst van de lift hebben meegeholpen. Hij deed dat namens de invalide medemens die niet zelf die dank tot uitdrukking kan brengen, maar die met de aanwezigheid van de lift bijzonder geholpen wordt. „Als we de handen in elkaar slaan kun nen we veel voor hen doen!" aldus een tevreden meneer Bachofner. RT 118 heeft inmiddels een nieuw ser vice projekt voor ogen. Op 28 november wordt in 'de Hooge Heerlijkheid' weer een feestelijk diner aangericht waaraan weer kan worden deelgenomen. De opbrengst van deze avond wordt be schikbaar gesteld voor de restauratie van een diesellokomotief de M67 van de Stichting RTM museum te Ouddorp. DEN BOMMEL A.s. donderdag zal door de handwerk- kring van de Ned. Herv. Kerk in het doip een koekjesaktie worden gehouden. De vers gebakken koekjes zullen aan de deur te koop worden aangeboden. Het dorp Herkingen lag zich j.l. zaterdag uitermate vredig te koesteren in een verwarmende zomerzon en al die Flakkeese brandweerlui die de Vis- bank passeerden moeten de verleiding hebben gekend richting Grevelingen te gaan. Echter was er werk aan de winkel, een gesimuleerde brand in 't gebouwtje van het Waterschap aan de Groene Kruisweg, een brand die met de grootste kennis van zaken bestreden moest worden, 't Ging er om wie daarin het best zou slagen, op de vingers gekeken door nogal wat juryleden... binnen naar buiten-, maar juist van bui ten naar binnen was geslagen, weinig voorkomend, dat wel, maar 't zou ook best hebben gekund. 't Werd zweten voor de mannen, zó zelfs dat later, bij de prijsuitreiking in de nieuwe botenloods van watersport L. J. V. d. Velde, dhr. M. Peekstok namens het wedstrijdcomité complimenten zou ge ven voor de wijze waarop gewerkt was: een bijzonder geslaagde dag waarop geen wanklank gevallen is", zo compli menteerde hij zowel de deelnemers als de ploeg van Herkingen voor de 'per- fekte organisatie'. En dat zweet, dat had den de blusploegen er graag voor over gehad, want 't was nog al wat wat er te blussen en te redden viel... Een merk waardige brand trouwens, die niet van De 3 flakkeese Charollais fokkers die j.l. zaterdag hebben deelgenomen aan de Nationale Kampioenskeuring in Den Bosch hebben met hun 25 inge zonden dieren hoge ogen gegooid; zelfs werden er 2 kampioenen aan gewezen! Flakkee telt 7 Charollais fokkers die bij het Charollais stamboek zijn aangeslo ten, 3 van hen, t.w. Co Nipius uit Mid delharnis, G. R. Winkels te Oude Tonge/ Ouddorp en R. van Putten te Dirksland hebben aan het kampioenschap deelge nomen, alle 3 met succes. Een door Co Nipius ingezonden stier kreeg de Ie prijs en werd reservekam pioen. Een koe van dhr. Winkels kreeg de Ie prijs en werd als reservekampioen aan gewezen; dhr. Winkels kreeg tevens de Ie prijs voor bedrijfsgroepen. Het mooiste resultaat viel ten deel aan dhr. R. van Putten; van hem is de aange wezen kampioenskoe en een kampioen vaarskalf Een vaarskalf en een jonge stier kregen eerste prijzen. MELISSANT donderdagavond 7.30 uur ds. P. van Ruitenburg van Melis kerke. DIRKSLAND heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. N. W. Schreuder van Goes. MIDDELHARNIS donderdagavond 7.30 uur ds. C. Harinck van Oost- kapelle. NIEUWE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. W. Hage van Kruiningen. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. M. Golverdingen van Slikkei'veer. Buiten daarom het tafereel van een brandende wals, een lasvlam en een bewusteloze lasser wie 't allemaal te machtig was geworden, maar eenmaal op de been gaf hij de informatie prijs dat iemand binnen was, geen idee waar, maar binnen was'ie, wist de man met stelligheid. In 't pikkedonker moest het slachtoffer, in dikke rook, gezocht en gevonden worden om vervolgens met de ambulance, nou ja.... gesierd met het opschrift 'Medisch Centrum Herkingen' naar het ziekenhuis te worden vervoerd, 't Werd een goeie oefening voor de blus ploegen en een leuk kijkspel voor de belangstellenden. De Mercedes leswagen van autorij school Melissant uit Melissant heeft zaterdagmiddag voor plm. achtduizend gulden schade opgelopen bij een bot sing op de kruising bij de "Watertoren. Een Nieuwe Tongse mevrouw stak daar met haar Alfa Romeo over op het moment dat - op de Prov.weg - de leswa gen al zó dicht genaderd was dat zelfs een ingreep van instrukteur Kees Melis sant een botsing niet meer kon voor komen. De cursiste kwam met de schrik vrij, dhr. Melissant brak een pols. In de Alfa Romeo bleven bestuurster en haar 6- jarig kind ongedeerd. STELLENDAM - Mevrouw L. Troost- van Dam, bedrijfsleidster van de Haringvliet Expo in Stellendam, is één van de prijswinnaars geworden in een speciale aktie van Coca-Cola voor de handel- en horecagelegen heden. De heer F. Reijnen en me vrouw A. Schults, beiden vertegen woordiger van Coca-Cola, over handigden haar op vrijdag 4 oktober in Stellendam een professionele CD-wisselaar als prijs. Coca-Cola hield de aktie tijdens de maanden april, mei en juni in het hele land. Onder het motto 'We gaan onze kleintjes groots presenteren' kregen de 0,2 liter flesjes Coca-Cola, Coke light, Fanta en Sprite speciale aandacht. De verkooppunten die minstens drie van de vier merken in hun assortiment voer den, konden aan de aktie deelnemen. Spanning De spanning was te snijden toen ten slotte (na o.a. een technische uitleg) burg. Boonstra van Dirksland de uitslag bekend zou maken. Die luidde als volgt: 12. Den Bommel863 pnt. 11. Stellendam898 pnt. 10. Oude Tonge910 pnt. 9. Stad aan 't Haringvliet921 pnt. 8. Middelharnis939 pnt. 7. Goedereede943 pnt. 6. Ooltgensplaat951 pnt. 5. Nieuwe Tonge980 pnt. 4. Dirksland1003 pnt. 3. Sommelsdijk1023 pnt. 2. Ouddorp1031 pnt. 1. Melissant1051 pnt. ilLOMBi Bij een frontale botsing tussen 2 perso nenwagens, gistermiddag op de Prov. weg tussen Stellendam en Goedereede zijn 5 min of meer ernstig gewonden gevallen die allen werden overgebracht naar het ziekenhuis te Dirksland. De brandweer van Goedereede heeft van een van de wagens een portier moe ten forceren om de inzittenden te kun nen bereiken. De gewonden zijn een inwoner van Rot terdam en zijn passagiers, een Ameri kaans echtpaar. Hun wagen, een Ford Scorpio, rijdend richting Goedereede, is op de linkerweghelft terecht gekomen op het moment dat uit tegengestelde richting een Toyota personenwagen naderde met als inzittenden een echt paar uit Breda. Ook zij werden naar het ziekenhuis vervoerd. Beide auto's raakten totall-loss. Om in aanmerking te komen voor een van de prijzen hoefden zij alleen maar een antwoordkaart op te sturen. De aktie sloot aan bij eerdere akties van Coca-Cola die de binding met muziek onderstrepen. Vijftig prijswinnaars, on der wie mevrouw L. Troost-van Dam uit Stellendam, ontvingen als prijs een pro fessionele CD-wisselaar. ..Jasje uit!" riep mevr. Standixardt liaar man nog toe toen hij op de lift plaatsnam, maar Joop Keuvelaar en Teun Mast hebben de verleiding bewonderenswaardig kunnen weerstaan. Melissant werd dus Flaklcees' eerste, voor burg. Boonstra. die al z'n waardering en respekt had uitgesproken voor alle brandweerlui, aanleiding om op de foto te gaan met Melissants bevelvoerder Jaap van Es (I) die deze dag als beste bevelvoerder naar voren kwam-, en rechts Henk Huizer die de trofee voor de kampioensploegin ontvangst bad genomen, een vriendelijkheid van de ploeg omdat dhr. Huizer (geboren Herkenaar) niet langer aan wedstrijden deel zal nemen. Voor !opk-w^lileiI, goede service en voordelige prijzen FOTO - PILM - REPORTAGE VIDEO - COMPUTER ^3 ^D CS ^3 FOTO'VIDEO'AUDIO CJ C3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1