Burgemeestersfoto terecht De laatste Boot vaart af van 't eiland t2Lb 6. e Politieberichten Bij Nieuwe Tonga aangereden meisje maal(t liet goed Kinderboekenweek 2-12 oktober Dirksland biedt dokter en mevr. Boot warm afscheid Regio-concert muziek en zang Oostflakicee Hoorzitting Reformatorische scliooi Dirksland Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Muziekschool De Hoop Stellendam Start clubwerk Hervormde gemeente l\/liddelharnis Ophalen oud papier Middelharnis 64e Jaargang No. 6038 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 De oproep om de Bouwvereniging Sommelsdijk aan een foto van burge meester Joh. Bouman (1878-1921) te helpen, is op de dag waarop Eilanden-Nieuws verscheen prompt gehonoreerd door mevr. P. Nieuw- land-Blok uit Dirksland. De manier waarop mevrouw Nieuwland de foto al weer enige jaren geleden in handen kreeg, is op zich al een verhaal. Toen haar kinderloze tante P. Blok-Blok in 'De Goede Ree' was overleden, kreeg zij uit de nagelaten papieren een foto van grootmoeder Blok- Wielaard. Tante Blok was destijds bij schoonmoeder Blok in de Sommels- dijkse Nieuwstraat ingetrouwd. Toen mevrouw Nieuwland thuisgekomen grootmoeders foto uit de ouderwetse lijst met passé partout haalde, bleek daarachter nog een foto te zitten, die mèt het bijbehorende omhulsel als het ware als opvulling had dienst gedaan. De foto was voorzien van de potloodnotitie: Burgemeester Bouwman 1912-1920. Mevrouw Nieuwland vond het zonde de foto te verscheuren. Zij is er zelfs nog op een gegeven moment mee naar het gemeentehuis van Middelhar nis getogen met de vraag of men er daar nog interesse voor had. Dat bleek niet het geval te zijn, waarna mevrouw Nieuwland de foto maar weer mee naar huis genomen heeft. De foto zal in het in december a.s. te verschijnen jubileumboekje van de alsdan 75-jarige Bouwvereniging Sommelsdijk een ereplaatsje krijgen. De vereniging werd namelijk in 1916 onder auspiciën van de heer Bouman ten gemeentehuize van Sommelsdijk opgericht. De 19-jarige Annewien Otte uit Poort- vliet, die donderdagmiddag door een naderende auto werd geschept toen ze bij Nieuwe Tonge op haar brommer de Provincialeweg overstak richting Oude- landsedijk, maakt het goed. Al donderdagavond werd duidelijk dat ze buiten levensgevaar was geraakt en inmiddels is haar toestand steeds verbe terd. Wel liep ze bij het ongeluk een dub bele linkerbeenbreuk op en heeft ze een lichte hersenschudding, maar haar toe stand liet zich direkt na het ongeluk, mede i.v.m. een hoofdwonde veel ernsti ger aanzien, waarom ze naar het Dijk- zigtziekenhuis werd vervoerd; daar wordt ze overigens nog verpleegd. De Dijkzigt- ambulance passeerde juist toen het ongeluk had plaatsgevonden. Annewien, dochter van de Sommels- dijkse Wim Otte en Joke de Bakker, was op de brommer op weg naar haar thuis in Poortvliet. Ze werkt in 'De Samari taan" waar ze intern is. Bij het oversteken werd ze door een uit de richting Oude Tonge naderende auto, bestuurd door een inwoner van Oud- dorp, gegrepen. Ze werd tegen de voorruit geslagen, en kwam vervolgens op de weg terecht. Haar helm werd in de auto terug gevonden. In het kader ter bevordering van de onderlinge verstandhouding en om een stukje cultuur in deze regio, met name Oostfiakkee, te brengen, organiseren de muziekverenigingen E.M.M, uit Den Bommel, U.D.I. uit Ooltgensplaat en de gemengde zangvereniging 'Advendo" uit Ooltgensplaat een zesde concert op 4 oktober a.s. in het verenigingsgebouw "t Centrum' om 20.00 uur. Het genre is licht. Iedereen is van harte welkom en de toegang is gratis. Zaal open om 19.30 uur. OUDE TONGE - OOLTGENSPLAAT 'Huizen in boeken' is het thema van de Kinderboekenweek dit jaar. Boeken over huizen en natuurlijk alle andere kinderboeken staan dan in de belang stelling. De boeken die een gouden grif fel of een penseel gewonnen hebben kun je lenen in de bibliotheken van Oude Tonge en Ooltgensplaat. In de herfstvakantie is er een feestmid dag in de bibliotheek. In Oude Tonge ben je welkom op dins dag 15 oktober om half twee. In Ooltgensplaat vieren we het op don derdag 17 oktober om half twee. Wat we gaan doen is nog een verrassing, maar het heeft in ieder geval wat met boeken te maken. We vragen je wel om iets voor ons te maken. Maak thuis een tekening, verhaal of gedicht over je eigen droomhuis. Je mag ook een platte grond of een levensecht huis maken. Neem je droomhuis mee als je naar de Kinderboekenmiddag komt, we kunnen het dan ook aan anderen laten zien. As. donderdagmorgen, twintig voor elf, zal de beroepscommissie Onderwij sge- schillen, uit Gedeputeerde Staten, een hoorzitting houden over het beroep dat door de Vereniging voor Christelijk Basisonderwijs op Reformatorische Grondslag te Dirksland is ingesteld tegen de weigering van het Gemeentebe stuur de stichting van een gewenste Reformatorische basisschool op het plan van scholen te plaatsen. De beroepencommissie zal de in 1989 en in 1990 ingestelde beroepen behan delen. Ook j.L donderdagavond wei gerde de raad de gevraagd plaatsing op het scholenplan voor de komende jaren omdat, zo vindt de raad, de grondslag van een evt. nieuwe school geen andere zal zijn dan die van de bestaande Chr. basisschool 'Prins Maurits' waar ook de Bijbel en de drie formulieren van enig heid als richtlijn dienen. De Gemeente zal ter zitting worden ver tegenwoordigd door weth. A. J. Schou ten; de verongelijkte Vereniging laat zich vertegenwoordigen door een repre sentant van de V.G.S., de Ver. voor Gere formeerd Schoolonderwijs. MIDDELHARNIS donderdagavond 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel van OUDE TONGE heden (dins- dagjavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse (bediening H.D.). STAD aan 't HARINGVLIET woens dagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse. OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg van Middelburg-Centrum. Voor het komende schooljaar heeft de muziekschool weer de nodige aktivitei- ten gepland. Zo zijn er het gehele jaar door leerlingenpresentaties. Woensdag 9 oktober a.s. - Haegse Huus Deze eerste presentatie wordt verzorgd door leerlingen van Arie Stolk op trom pet en bugel. Het wordt een gevarieerd programma met werkjes van o.a. Monte verdi, Bach en de moderne Engelse komponist Michael Tippet. De solisten worden op piano begeleid door Karin van Toor. Daarna zal het leerlingenorkest De Hoop voor nog meer afwisseling zorgen. Het concert begint om 19.30 uur en duurt ruim een uur. Voorafgaand aan het concert zal Gert- jan van Egmond, instrumentmaker in Oud-Beyerland een korte uitleg geven over het onderhoud van blaasinstru menten. Deze uideg begint om 19.00 uur. Nog enkele data om te noteren: 7 december a.s. solistenconcours. jurylid Henk van Lijnschooten. 14 december a.s. muziekexamens Ministerie van WVC. 21 december a.s. Kerstconcert met jeugdorkest De Hoop. 8 februari 1992 presentatie leerlingen van Jos den Boer en Anno Appelo, hoorn en slagwerk. Aan alle jongens en meisjes van de jeugdclubs van de Herv. gemeente wordt nog meegedeeld dat ze op de startavond, die D.V. vrijdagavond in de Hoeksteen zal worden gehouden, een broodmaal tijd krijgen aangeboden. ^OMBi MELISSANT Kerkdienst Ger, Gem. in Ned. Heden (dinsdag)avond 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. in Ned. voor te gaan ds. F. Mallan te Alblasserdam. MELISSANT Woensdagavond wordt weer oud papier opgehaald in de gehele gemeente. Graag tijdig en goed gebundeld gereed zetten s.v.p. Inbraken In het week-end van 21 en 22 september werd ingebroken in het schoolpand aan de Kastanjelaan in Middelharnis. De dader(s) gooiden een ruit in en namen op hun strooptocht voor ongeveer 80 gulden aan contanten mee. Een geparkeerd staande personenauto op de Stoofhoek in Sommelsdijk werd opengebroken in de nacht van 22 op 23 september. Een ruitje werd vernield waarna de radio-cd-speler, twee leren jasjes en een aantal cd"s werden ge stolen. Tussen zaterdag 21 en dinsdag 24 sep tember werd ingebroken in de winkel 'de Porseleinkast' aan de Westdijk in Mid delharnis. De dader(s) namen enkele kostbare stukken kristal mee. Ook zwembad 'de Singel" aan het Have- neind in Ooltgensplaat werd het doelwit van het dievengilde. Hier werd een hogedrukspuit gestolen. Op dinsdagavond 25 september werd een tweede personenauto opengebro ken. De bruinkleurige Mercedes 190 stond geparkeerd op de parkeerplaats bij 'de Staver" in Sommelsdijk. Uit de auto werd een radio-cassetterecorder/ versterker/equalizer combinatie gesto len en een linnen sporttas met Adidas sportschoenen. Van een bouwplaats aan de Dorpsweg in Ooltgensplaat werden betonplexplaten gestolen. De platen zijn b60 x 1250 x d0.18. Jailhouse aan het Haveneind in Som melsdijk werd buiten de openingstijden bezocht. De 'bezoekers' namen een flink bedrag in contanten, een CD-speler en een zestal CD's mee. Om binnen te komen werd een ruit kapot geslagen. Dit alles in de nacht van 26 op 27 sep tember. Ook de kantine van de hockeyclub aan de Edison in Middelharnis werd het slachtoffer van een inbraak, mogelijk in dezelfde nacht. Hier werden vijf kratten bier gestolen. Ook de kantine van voetbalvereniging Dirksland werd opengebroken. Dit in de nacht van 27 op 28 september. Hier werd een cassettedeck en een telefoon- beantwoorder gestolen. Tevens werd in dezelfde nacht de kan tine van voetbalvereniging DES'67 met een bezoek vereerd. Hier werd een bedrag in contanten, een hoeveelheid sigaretten en een telmachine ont vreemd. Diefstal fiets Tussen vrijdag 20 en zondag 22 septem ber werd een roodbruine damesfiets gestolen. De afgesloten fiets stond bij de bushalte aan het Zandpad in Middel harnis. Mishandeling Woensdagavond 25 september werd een bewoner uit Oude Tonge het slachtoffer van een mishandeling. Op het terrein van 'Knorrenburg' aan de Dorpsweg in Sommelsdijk kreeg hij een woordenwis seling met een inwoner van Sommels dijk. Het slachtoffer kreeg hierop enkele rake klappen en moest zich door de dok ter en tandarts laten behandelen. Tegen de dader wordt proces-verbaal opge maakt. De laatste Boot vertrekt, geridderd nog wel, van het eilauis 11 av ii gaat met hem mee. „Ja, we gaan samen", bevestigde zaterdagmiddag dokter Boot toen hij na 36 jaar afscheid nam van z'n praktijk en patiënten om zich - in ruste - in Culemborg te vestigen. Hij zo lang drukbezet huisarts, zij dok- tersvrouw, ('een vak apart') en haven bij wie de dokter z'n rust hervond, onafscheidelijk van elkaar en 't was zaterdag veler hartewens dat dat zo blij ven zal, nogvele, vele goede jaren...! Ze hebben 't verdiend, vond Dirksland en dat mocht het doktersechtpaar op deze afscheidsmiddag veelvuldig horen. Node. dat woord zat vooraan tijdens de in 'de Schakel' gehouden afscheidsbij- eenkomst en de eerste de beste spreker, Ruilof van Putten, lid van het afscheids- comité en deze middag ceremoniemees ter, moest het kwijt. „We zien u node gaan", wist hij namens velen te zeggen. Dat deed dhr. van Putten met heel wat meer vrijmoedigheid dan hij vroeger had bezeten toen hij als 10-jarige de spreekkamer binnen was gestapt. „Met lood in de schoenen, en dan die grieze lige instrumentenkast", zo herinnerde hij zich. Ook zijnerzijds gold de harte lijke wens dat het de fam. Boot in Culemborg vele gezegende jaren goed moge gaan, een stramien waarop deze middag velen zouden voortborduren. Ridder! Burg. Boonstra, met echtgenote aanwe zig, hij had in de hem nog niet geheel bekende gemeente het oor te luisteren gelegd, naar dokter Boot. Het antwoord kennend was het burg. Boonstra een te groter eer dokter Boot in kennis te stel len van het Koninklijk Besluit hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en volgaarne speldde hij hem de versierselen op, de man van wie men hem had laten weten eerlijk te zijn, recht op de man af, kordaat en met een hart van goud, scherpzinnig en in bezit van 't vermogen te relativeren, kortom een man én ridder die ten strijde trok - zo wist burg. Boonstra nu - tegen onheil dat mensen raakt wanneer ze door een geestelijk of lichamelijk defekt getroffen worden. Hij deed dat in z'n praktijk en in tal van funkties waarvan meerdere in Stichtingsraad en Bestuur van Dirks- lands Ziekenhuis. Nee. niet dat burg. Boonstra zelf het genoegen zou hebben gehad dokter Boot als huisarts te kennen, maar de goede geruchten hadden hem vol doende overtuigd dhr. Boot hartelijk te moeten bedanken voor al het gedane werk. Spijtig vond de burgemeester met één Onderscheiding te moeten volstaan; ook mevr. Boot zou hij die hebben gegund. Mevr. Boonstra voorzag daarop in een bloemenhulde, even goed ge meend. Een gunnend applaus voor beiden. Mej. van Zwoll, oud-Maatschappelijk Werkster, ze bood een hartelijk geluk wens aan, met dank trouwens voor de manier waarop dokter (én mevrouw!) Boot haar in haar funktioneren met raad en daad terzijde hadden gestaan. De laatste van de tien sollicitanten was hij. zes jaar geleden, dokter Graafland, maar hij zou de opvolger worden van dokterBoot met wie hij vier jaar geleden associeerde. In dokter Boot had hij het prototype van de toegewijde huisarts herkend en 't is dokter Graafland een genoegen geweest in de voorbije jaren met dokter Boot samen te hebben gewerkt. In de praktijk, niet op de computer, want dokter Boot heeft zich verre gehouden van al die nieuwigheden, apparaten die zelf zoveel deden terwijl hij steeds de pen had gehanteerd. in een moment van storing was die trou wens wéér te pas gekomen! Alle overige ontwikkelingen (in de periode van Stoom- naar Speedboot) waren door dokter Boot op bewonderenswaardige wijze gevolgd. Borelingen Dokter Boot heeft ze nog allemaal te boek staan, de 849 bevallingen, die hij heeft geleid en 't waren de eerste en de laatste borelingen die dokter Graafland nu assisteerden bij het aanbieden van een cadeau, t.w. Jannie Wolfert. geboren 11 maart 1954, nu mevr. Russcher- Wolfert uit het Harde en de kleine Maries Bal die werd geboren op 10 juli. De 'hoorn', was daarbij en een door patiënten gevuld afscheidsboek met geschreven tekst en foto's. Met dit boek - maar er zou nóg een mooie volgen - hadden dhr. en mevr. Boot zich de rest van de middag terug kunnen trekken, zó boeide hen alleen al een vluchdge blik. „Oh..., wat is dat mooi, was het enige dat mevr. Boot uit bracht, en wat mooi... en de zaal, ja, die genoot mee! (vervolg op binnenzijde van dit blad) Voor lopkwalileit, goeüe service en voordelige prijken. FOTO FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER C3 a C3 FOTO-VIPEO*AUDIC 9135- Molenweg 4 Ouddorp - Teleloon 0IS78-16I2 en 2120 al Renesse- Prinisnop Hogezoom 172- Telefoon 01116-2400 si Sommelsdi/k Weslkrakeelslraal 3 - Sommelsdijli - Teleloon 01870-6S41 Nog in afwactiting van de dingen die ie gebeuren zouden staan. De doiiler al geridderd, ontvangt cadeaus uit lianden (handjes) van de jongste en de eerste t>oreling. In 't midden dokter Graafland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1