„Er schort duidelijk iets aan de politie-organisatie'' Week van het landschap Jongen van 15 verongelukt Gierauto bij Oude Tonge uit de bocht WV-administrateur Hameeteman onthulde steen in 't Blaauwe Huus Politieberichten ^^öb^-O Raad Goedereede klaagt: Middelhamis Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Stichting Vrienden van de Bijbel te Middelhamis 64e Jaargang No. 6036 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond .COMBi OUDDORP - Elke steen die ten behoeve van de wederopbouw van Ouddorps 'Blaauwe Huus' gelegd wordt is een bijzonderheid op zich, de originele zijn tenslotte meer dan driehonderd jaar oud-, maar vrijdag middag is een steen van heel andere betekenis gelegd. De eer dat te doen was aan de administrateur van Oud dorps VVV, dhr. J. Hameeteman die tot op dat moment onwetend was gelaten van wat hij zou onthullen; 't bleek een gedenksteen te zijner ere! Poging inbraak Doorrijden na aanrijding Aanrijding met alcohol Kennisgeving van de samenkomst D.V. zondag 29 september a.s. om 10.00 uur in het gebouw Diekhuus te Middelhamis. DINSDAG 24 SEPTEMBER 1991 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50.- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Het publiek mag er niet meer op rekenen dat het politiebureau te Oud- dorp geopend is. Slechts 'af en toe' is dat het geval en daar heeft burge meester van Velzen, zijnde het hoofd van de politie te Goedereede, bij de commandant van de groep Goeree-Overflakkee opheldering over gevraagd. J.l. donderdagavond, 9 dagen na dato, had hij nog geen ant woord gekregen en dat heeft de burgemeester niet weinig verbijsterd... In de donderdagavond gehouden raadsvergadering waarin hij desbetref fende vragen van dhr. den Hollander beantwoordde, heeft dhr. van Velzen aan z'n verontwaardiging lucht gegeven. Hij had de Groepscommandant aangeschreven maar 'taal noch teken' terug ontvangen, zodat het een raadsel blijft in welke frequentie het bureau geopend zal blijven. Ja, dhr. van Velzen zoekt het hoger op, zo heeft hij die suggestie uit de raad beantwoord: „...dat ik m'n ontstemming te bestemder plaatse uit zal spre ken moge duidelijk zijn, maar daar is het bureau nog niet mee open!", zo realiseerde dhr. van Velzen zich de voortduur van een ontoelaatbare situatie. Met afschuw noemde hij het praktijkgeval van de burger die niet één-, maar liefst tien gevonden voorwerpen aan zou geven maar het politiebu reau gesloten vond, bij herhaling. De meldkamer adviseerde hem zich op 't bureau Middelhamis te vervoegen en dat zou de man 12 busstrippen a ƒ7,- hebben gekost. „Het werkt dus niet" stelde dhr. van Velzen tot z'n grote spijt vast, „droevig dat het zo gaat". „Een trieste aangelegenheid...", aldus de verontruste burgemeester. OUDDORP - Zaterdag 21 september was het weer het Zuid-Hollands-Landschap goed gezind, een stralende dag om de ope ning van de week van het landschap mee te beginnen. Om 9.30 uur hadden zich ver schillende genodigden verzameld bij de stand van het Zuid-Hollands-Landschap aan de Blomweg in Ouddorp. Wanneer om 10.00 uur de heer D. v. d. Laan, bestuurslid van het Zuid-Hollands-Land schap de genodigden, waaronder de heer L. Visser, loco-burgemeester van de gemeente Goedereede en wethouder H. Klepper, even eens uit Goedereede, de heer Wassenaar, voorzitter van het I.V.N. en de heer W. Blok land, opzichter van het Zuid-Hollands- Landschap de leden van het Promotieteam, de gidsen van het I.V.N. en de bezoekers toe spreekt, daarmede de officiële opening ver richt van de week van het landschap op Goeree. Hij zette duidelijk uiteen, waarvoor de linten in het landschap dienen. Daarbij moet gedacht worden aan wegbermen, dij ken, duinen, rivieren, spoorbermen, hout wallen, moerassen enz. Hiema sprak de loco-burgemeester L. Visser de aanwezigen toe, hij memoreerde de goede samenwerking tussen de diverse instanties op Goeree met het Zuid-Hollands-Land schap en in het bijzonder met de heer W. Blokland, opzichter van Goeree en Voome van het Zuid-Hollands-Landschap, en sprak de hoop uit dat dit voor de toekomst ook zo moge zijn, dat hij het Zuid-Hollands- Landschap een wami hart toedraagt bleek uit de opmerking die hij aan het publiek richtte toch maai vOoral begunstiger te wor den van het Zuid-Hollands-Landschap. Dat de heer L. Visser van vlinders minder ver stand heeft dan van besturen was voor de aanwezigen geen probleem, hij verwarde het bruine zandoogje met het brandoogje. wat een I.V.N. gids hem snel verklaarde waarop hij lakoniek antwoordde er dan toch niet ver naast te zitten. Aansluitend ging men over tot het uitrollen van de eerste 100 meter hnt door loco burgemeester L. Visser, vergezeld door wet houder H. Klepper, bestuurslid D. v. d. Laan, opzichter W. Blokland, de I.V.N. gidsen en een aantal bezoekers. Het gehele gezelschap wandelde aanslui tend onder leiding van W. Blokland en de I.V.N. gidsen over de Oudelandsedijk waar een uiteenzetting werd gegeven over de flora en fauna en het belang van deze een van de laatste bloemendijken van Zuid-Holland, teruggekeerd bij de stand van het Zuid- Hollands-Landschap werden de genodig den een kop koffie aangeboden door het promotieteam van het Zuid-Hollands- De 15-jarige Alexander Zegers, zoon van de fam. Zegers die in Sommelsdijk het restaurant 'het van Aerssenhuis' exploiteert, is zaterdagmiddag veronge lukt toen hij, rijdend op een van een vriend geleende brommer, bij Stad aan 't Haringvliet op de Oostmoerse dijk de macht over het stuur verloor, zo moest althans worden aangenomen, omdat niemand het ongeluk heeft zien ge beuren. De jongeman raakte twee bomen en liep bij die botsing ernstig hoofdletsel op. Hij heeft wel een valhelm gedragen. In de loop van zondagmorgen is hij in het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam aan zijn verwondingen overleden. Het slachtoffer was leerling van de openbare MAVO 'de Komeet' te Oude Tonge. Hij was de enige zoon van de fam. Zegers. De jongeman was zaterdag aanwezig geweest op manege Oostmoer. Hij had daar als ervaren ruiter zijn eigen paard, waarmee hij de afgelopen jaren dental len medailles en bekers heeft gewonnen. Donderdagmorgen om 11 uur zal het stoffelijk overschot vanaf het ouderlijk huis met een antieke koets ten grave worden gebracht. De koets zal door 4 paarden getrokken worden. Voor lopkwalileit goede service en voordelige piifien. FOTO - FILM REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER C3 da CD C3 C3 FOTO'VIDEO'AUDIO Wesfsifaaf 35 Molenweg - Ouddorp - Teleloon 01878-t61Z en 2120 Filiaal Renesse Prinisi'njp - Hogezoom 172 - Teleloon 01116-2'iOO Filiaal Sommelsdlllc Weslkrakeelslreat B - Sommelsdijk Telefoon 01370-684! Landschap, en overhandigde bestuurder D. V. d. Laan loco-burgemeester L. Visser een kalender namens het Zuid-HoUands-Land- schap. Een woord van dank gaat uit aan diegenen die geholpen hebben deze dag, ondanks het lage bezoekersaantal van een 60-tal mensen tot een prachtige dag te maken. Met name de heer Wassenaar. I.V.N. voorzit ter met zijn gidsen, de heer Schulz die op zulk soort van evenementen altijd met zijn boeken en foldermateriaal over de natuur aanwezig is. Het promotieteam van het Zuid-Hollands- Landschap kan terugzien op een geslaagde dag, 5 nieuwe begunstigers en met de hoop dat veel mensen die het Zuid-Hollands- Landschap een warm hart toedragen begun stiger worden en/of zorgen dat de heer W. Blokland zijn informatiepanelen langs de Oudelandsedijk met uw financiële bijdrage kan verwezenlijken. Het gironr is 30198 ten name van het Zuid- Hollands-Landschap. Schiedamsesingel 181. 3012 BB Rotterdam, met vermelding van het woord 'vlinders". Het promotieteam van het Z.H.L. 't Was bijzonder gelukkig dat vrijdagmorgen, toen bij Oude Tonge een oplegger uit de bocht vloog, de school jeugd al gepasseerd was, anders had, twee weken nadat de scholieren blijmoedig hadden laten weten 'weer naar school' te gaan een catastrofe kunnen gebeuren. Een nog onervaren chauffeur, een oplegger met 37.000 liter vloeibare mest besturend, raakte de macht over het stuur kwijt toen hij een scherpe knik moest nemen; die is in de weg aangebracht i.v.m. de werkzaamheden die daar worden gepleegd. De wegreus kantelde op z'n rechterzij en kwam op het - gelukkig op dat moment niet gebruikte - fietspad terecht, verkeersborden en bakens met zich meeslepend. Ook aan de wagen was de schade groot; de bestuurder kon ongedeerd uit de cabine kruipen. De gier, waarvan zo'n twaalfduizend liter wegvloeide, werd overgepompt in een andere wagen. De gekantelde wagen is eigendom van de fa. Grinsven uit Erp. Die zal tot in lengte van dagen ingemet seld blijven in de schuur die Ouddorps VW vanaf 1992 als kantoorruimte gaat dienen. De WV neemt met ingang van het nieuwe jaar intrek in het antieke 'Blaauwe Huus', het unieke duinboerde rijtje uit de 17e eeuw dat onder de kun dige leiding van architect v. d. Zwan door aannemersbedrijf V. d. Sluijs van Dijk uit Dordrecht weer vanuit een bijna voltooide destruktie op de been wordt geholpen. De schuur, opgetrokken van staalkon- struktie heeft de oorspronkelijke afme tingen van de vroegere schuur en, bedekt met oude dakpannen, zal die dezelfde sfeer uitstralen als de vroegere, nu niet meer aan koeien stal biedend, maar ruimte gevend aan het VW kan toor waarin dan niet meer administra teur Hameeteman zal resideren en dat is een nauwelijks te vatten idee, omdat dhr. Hameeteman in het Ouddorpse al bijna 25 jaar de VW heeft verpersoon lijkt. De steen die hij inmetselde laat de dienstperiode zien, van 1 januari 1967 tot 1 januari 1992, de datum waarop het 25-jarig dienstverband zal zijn beëin digd. De zo genoemde 'eerste steenlegging' van vrijdagmiddag bood VW voorz. L. X. den Hollander een schone gelegen heid, vooruitlopend op het afscheid, uit te meten over de verdiensten van dhr. Bij een winkel, gelegen aan het Kerke pad in Middelhamis, werd de afgelopen week een poging tot inbraak gepleegd. Men trachtte de toegangsdeur van de winkel met een breekvoorwerp te force ren. Doordat de zaak goed beveiligd was, is dat niet gelukt. Een inwoner van Melissant hoorde jl. donderdag lawaai voor zijn woning, toen hij naar buiten keek zag hij nog juist dat zijn tuinhek door een perso nenauto omver werd gereden. De be stuurster reed echter door, zonder zich bekend te maken. Korte tijd hierna kon zij worden aangehouden, tevens bleek toen dat zij geen rijbewijs had. Voor beide zaken is haar proces-verbaal aangezegd. De bestuurder van een personenauto reed vrijdagmiddag tegen de achterzijde van een andere personenauto. Toen politiemensen ter plaatse kwamen om Dhr. Hameeteman metselde de steen in om die daarna te onthullen: op de foto hebben we die alvast zichtbaar gemaakt. Samen met z'n echtgenote. Riet Kievit afkomstig uit Nieuwe Tonge. ging hij nog 'es op de foto. vóór de gestempelde faqade van het Blaauwe Huus dat vanaf volgend jaar weer te pronk zal staan. Gelukkig maar... Hameeteman, zó waardevol dat het bestuur had besloten die in steen te houwen. Die geste liet dhr. Hameeteman zeker niet onberoerd en hij liet dan ook niet na het bestuur daarvoor hartelijk te dan ken. OUDDORP heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. B. v. d. Heiden, Hardinx- veld-Giessendam. DIRKSLAND heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. C. Harinck van Oost- kapelle. MIDDELHARNIS woensdagavond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Rotter dam-Zuid. NIEUWE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel van Yerseke. OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. P. Melis van Nieuw Beijer- land. OOLTGENSPLAAT heden (dins- dag)avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. de aanrijding op te nemen, roken zij dat eerstgenoemde bestuurder alcohol had genuttigd. Op het bureau bleek dat het een strafbare hoeveelheid was. Hem is proces-verbaal aangezegd. Vernieling winkelruit Van zaterdag op zondagnacht werd te Middelhamis, nabij het'^ uitgaangscen- Zoals velen van u wellicht nog weten is door de Stichting Morgenrood te Oude- water in samenwerking met de Stichting Vrienden van de Bijbel te Middelhamis eind juni de tent-evangelisatiecampagne te Middelhamis gehouden. Tijdens deze campagne zijn er 's avonds evangelisatie-samenkomsten gehouden waarnaast eveneens een afzonderlijke samenkomst op zondagmorgen. In navolging op deze laatste samen komst die door velen uit Middelhamis en omgeving werd bijgewoond heeft de Stichting Vrienden van de Bijbel te Mid delhamis besloten een samenkomst te houden op D.V. zondag 29 september a.s. om 10.00 uur in het gebouw Diek huus, Beneden Zandpad te Middel- harnis. Bij deze samenkomst zal crechegelegen- heid aanwezig zijn. Na de dienst zal er gelegenheid zijn tot koffiedrinken. Een ieder wordt van harte uitgenodigd deze samenkomst bij te wonen. Voor nadere informatie kunt u één van de volgende nummers belle; (01870) 20 66. 2^7 81.74 26. tmm, een grote etalageruit van een win kelpand ingetrapt door een jongen die tot tweemaal toe een krachtige trap tegen die ruit gaf Een bewoner uit die buurt had op afstand de vernieling zien plegen, maar bevond zich te ver van het gebeuren af om een goed signalement te kunnen verstrekken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1