'Delta Flora' weg uit Stellendam Plaatwerk 1.199. Nieuw bedrijfspand voor Fa. Van der Welle-Van Drongelen Hongaars ambassadeur nam in Middelharnis Psalmen-cassette in ontvangst Appèlavond Garage Knöps B.V. Geen eerste-, maar laatste paal ^Geestelijke bloemenweelde' Dirksland in de markt 1991 a-2bfc 6- C fnubredftse Citroen- Hesselink Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee VERWERS auto's alle merken 64e Jaargang No. 6035 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13.00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 De jaarlijkse gladiolententoonstelling 'Delta Flora' zal niet meer in stel lendam worden gehouden. Het Stichtingsbestuur heeft dat aan Goerees' College van B en W meegedeeld en in de gisteravond gehouden raadsver gadering heeft burg. Van Velzen de raad van de beslissing op de hoogte gesteld. Het vertrek van de jaarlijkse gladiolententoonstelling, waarvoor 14 jaar lang een deel van de vismijn werd verhuurd, wordt enerzijds betreurd, maar anderzijds geldt enig begrip omdat de Zeelandhallen te Goes, waar heen volgend jaar wordt uitgeweken, stellig een meer toegesneden acco- modatie bieden, met een gezamenlijke hal-oppervlakte van 9560 m^, een restaurant voor 275 personen en parkeergelegenheid voor 1200 auto's. De twee laatste jaren is het bezoekersaantal sterk teruggelopen en ook dat lijkt de beslissing van het Delta Flora-bestuur te hebben beïnvloed. De prima weersomstandigheden zullen daar debet aan zijn geweest omdat velen de strandgenoegens boven een tentoonstellingsbezoek verkozen; afgelopen zomer kwamen er dan ook niet meer dan zeventienduizend bezoekers, reden waarom mede een nieuwe plaats van vestiging zal zijn gekozen. De 'Delta Flora' '92 zal op 4 augustus in de Goesse Zeeland hallen geopend worden. Middelharnis Telefoon 01870-2222 GENIET VAN UW FAVORIETE PROGRAMMA ALS HET U UITKOMT JVC videorecorder type hrd 720 4 3-5 JAAR volledige GARANTIE* Autobedrijf A. J. van Rumpt jIOMBi ma ï!c Geertje, 7 jaar en haar broertje Arend-Jan, 5 jaar, had den het j.l. dinsdag 17 september 1991 voor het zeggen. Ze zijn de twee oudsten van het echtpaar J. van Drongelen-de Bonte en vader is mede-firmant van het Aannemingsbedrijf Van der Welle-Van Drongelen te Ooltgensplaat. Genoemde firma gaat een nieuw bedrijfsgebouw aan de Dorpsweg realiseren en Geertje en Arend-Jan mochten de eerste paal slaan. Meer ruimte Die eerste paal werd namelijk de laatste. Het Heibedrijf H. Witteman uit Alphen a/d Rijn ging 's morgens om 10 uur aan het karwei beginnen en... dan zitten zus en broer op school. Er werd een oplossing gevonden. De jongens van de heistel ling deden hun uiterste best om de 24 betonpalen van elk llVi meter zo vlug mogelijk de grond in te jassen en 's mid dags om kwart voor vier was er nog één paal over. Toen was ook de school uit en het festijn kon beginnen. Met de heibaas op de stelling was de 24ste binnen enkele minuten verdwenen. Van familie, vrienden en het personeel was er een flinke belangstelling en met z'n allen waren ze het er over eens dat het jonge grut het werk voortreffelijk had geklaard. In het Verenigingsgebouw "t Centrum' werd met een hapje en een drankje felicitaties uitgewisseld en over en weer bloemen en enkele geschenken overhandigd. Sneeuw buiten de deur De oudste firmant, de heer W. A. van der Welle, sprak in "t Centrum' overeen bijzondere dag. Dertig jaar werkt hij nu in de Plaat en vanmiddag werd de kroon op het werk gezet; de laatste paal voor een nieuw bedrijf Spreker sprak de hoop uit dat het verloop ook zo mocht zijn als met het werk in de oude gebouwen. „Daar hebben we met het personeel, waar van er zijn die 25 en 27 jaar aan het bedrijf verbonden zijn, met genoegen gewerkt en de uitbreiding ging regelmatig door. De realisering van de plannen hebben even gestagneerd, maar nu proberen we in een vlug tempo het werk uit te voe ren om, zo zei de heer Van der Welle; „de sneeuw buiten de deur te houden". Spreker releveerde het begin van zijn loopbaan toen eerst in een kleine loods werd begonnen, die na enkele maanden werd ingewisseld voor een kleine schuur en later voor de grote schuur van wijlen de heer P. Bom aan de Zuid- Materialen gerangschikt „In deze schuur is soms alles niet meer te vinden, de opslag wordt te klein en daarom is besloten deze nieuwbouw in het leven te roepen. We kunnen dan gemakkelijker en overzich telijker werken en we hopen dat we lekker zullen mogen blij ven draaien", aldus de heer Van der Welle. Hij kondigde aan, gezien zijn leeftijd, zelf een stapje terug te zullen gaan nemen, maar stelde in het vooruitzicht dat als hij gezond mocht Inlijven toch nog om een hoekje zal blijven kijken. Na aanvankelijk enkele jaren met zijn compagnon te heb ben gewerkt is deze nu 11 jaar mede in het bedrijf op genomen. „We weten elkaar altijd te vinden: Jan, met vrouw en kinderen hartelijk gefeliciteerd met deze nieuwbouw en ik hoop dat je met het personeel nog lang en plezierig zal mogen blijven werken", aldus de heer Van der Welle. Spreker bedankte de helers nog voor hun spontane medewerking. Namens de Technische Dienst Oostflakkee was de heer G. de Bakker aanwezig. Gebouw Het gebouw dat op het Industrieterrein aan de Dorpsweg zal verrijzen wordt 26 meter lang en 20 meter breed. Beneden komtereen kantine met toilet en keuken. Boven komtereen kantoor met sanitaire voorzieningen. Het materiaal kan met vrachtwagens naar binnen worden gereden: in een hoek zul len rekken worden geplaatst voor het opbergen van P.V.C- artikelen en van hulpstukken, etc. Als aannemer van metselwerk is het vanzelfsprekend dat deze bedrijfsruimte van steen wordt opgetrokken. 't Zou best kunnen zijn dat de Hon gaars ambassadeur in ons land, dr. Istvan Csejtei de belangstelling die hij toonde in de aula van 'Prins Mau- rits' te Middelharnis op de terugweg heeft voortgezet en dat er - in de auto - naar psalmzang is geluisterd, 't Was ook verkwikkend de beslom meringen af te schudden en te luiste ren naar de cassette 'Zwoltarok- Psalmen' die door solisten en koor van de 'Prins Maurits' en door het 'Budapesti Baar Madas Reformatus Gimnazium' met psalmgezang, lof prijzing, werd gevuld. Woensdagmiddag werd de ambassa deur in Middelharnis verwelkomd, na dat hij 'ongelooflijk snel' uit Den Haag was gearriveerd; te hartelijker het wel kom dat direkteur Boot tot hem sprak én beider verheuging over de ruimte die in Hongarije aan Christelijk onderwijs gegeven wordt. Met het Budapesti 'Baar Madas' Refor matus Gimnazium zijn vriendschaps banden aangeknoopt, zelfs maakte het Prins Mauritskoor al een muzikale ver- broederingstrip naar Boedapest en 't mocht de ambassadeur duidelijk zijn dat hij, in Middelharnis, temidden van Vanaf woensdag 18 september t/m 5 oktober worden in 't klein looge- ment te Goedereede op simpele oude franse tafels (die verkocht wor den) en wandtafels droogbloem creaties van Ina van Bergen ge toond. Het accent ligt dit jaar op de rieten man den, soms naturel, soms blauw gespoten die mevrouw Van Bergen op creatieve manier, soms tot over de rand toe, vulde met voornainelijk blauwe en witte bloe men. Deels zijn wanden en spiegel bedekt met feestelijke guirlandes van droogbloe men, zoals ze ten tijde van Napoleon voor festiviteiten werden gebruikt. De guirlande, een slingerversiering in zgn. Louis-seize en empire-stijl is een 'musf in de interieur decoratie van het moment. Zowel op meubels in de chique salons alsook in de oude, sfeervolle keu kens van weleer trof men ze aan. Hoe deze romantische versiering in uw eigen huis kan worden toegepast ziet u in Goe- ree, alles kan, in overleg zelfs geleverd worden in de kleuren die u wenst. De expositie, in klein loogement, N.Z. Haven 29, is geopend woensdag 14.00- 17.00 uur en zaterdag 13.00-17.00 uur. Een expositie, of beter drie exposities in één: oude tafels, hedendaagse kunst uit Vlaanderen en droogbloemen. Voor elk wat wils! (Voor bezoek buiten openingstijden graag telefonisch kontakt vooraf: (01879)3125 of (01878) 34 82). vrienden verkeerde. Vrienden die hem kennelijk slechts 'iets kleins' te bieden hadden, een cassette van 10x4, maar waaraan door de inhoud een bijzondere méérwaarde wordt gegeven. „Samen zingen, maar meer nog, samen psalm- zingen was ook tijdens 't bezoek in Boe dapest het meest bindende element gebleken" zo zag dhr. Boot terug, in welke vreugd de cassette ieder delen laat, ook de ambassadeur wiens aanwezig heid bijzonder op prijs werd gesteld. Muziekleraar Mar v. d. Veer heeft het allemaal uitgelegd, hoe Calvijn de psal men terugbracht 'in de mond van gewone mensen' en hoe 'devoot en voor treffelijk' ze geklonken hadden, in 1566 tijdens een hagepreek in Gent. De Latijnse teksten, de taal van de geeste lijkheid, werden vertaald, Calvijn liet nieuwe melodieën maken en vooral door de scholen werd de psalmzang ver spreid. Nóg zijn het de christelijke scho len waarop de psalmen gezongen wor den, waar oude psalmen nog springle vend zijn, waar hun diepgang en schoon heid tot klinken wordt gebracht, 't Hoefde geen betoog met hoeveel liefde dhr. v. d. Veer aan de totstandkoming van de cassette heeft meegewerkt en daar belangrijk aan heeft bijgedragen. Op vrijdag 25 oktober 1991 van 16.00 tot 22.00 uur en zaterdag 26 oktober 1991 van 10.00 tot 21.00 uur is er een consu menten presentatiebeurs van onderne mers uit de gemeente Dirksland, be stemd voor alle geïnteresseerden onder de naam 'Dirksland in de markt 1991'. Deze beurs wordt gehouden in het sportcomplex 'De Gooye' aan de Honds- galgweg 1 te Dirksland. De bedoeling van deze beurs is aan iedereen te laten zien wat de gemeente Dirksland zoal te bieden heeft aan ondernemingen, produkten, aktiviteiten en dienstverleningen. Dit is meer dan men vaak weet. De beurs wordt georganiseerd door de Ondernemersvereniging Dirksland. Deelnemers: de ondernemers uit de dor pen Dirksland, Melissant en Herkingen. Er zijn al 22 aanmeldingen genoteerd. Zwembad open Zaterdagmiddag 26 oktober zal het zwembad weer gratis toegankelijk zijn, 2odat ouders rustig over de beurs kun nen wandelen, terwijl de kinderen zich in het zwembad kunnen vermaken en de gelegenheid krijgen een Turkszwem- diploma te halen. Dirksland, 01877 - 1357 Er werd gezongen en gemusiceerd en er werden cassettes uitgereikt, de eerste aan de ambassadeur en de tweede aan burg. mevr. Sleurink. Eén zijde wordt door het Prins Mauritskoor gevuld, de ander door het schoolkoor uit Boedapest en er is solozang, gemeentezang en er zijn instrumentale intermezzo's. De cassette is bij de koorleden te koop, voorts bij boekhandel v. d. Boom te Sommelsdijk en ook via de school kun nen bestellingen worden gedaan, tel. (01870) 27 45. Cassette met bijbeho rende boekje (met informatie over de gezongen psalmen) kost 19,50. VW/// voor 5 Verkoop Service ai871 - 1662 t Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 RENAULT-dealer Winnares eerste halve varken bij Casper Supermarkt is mevr. Lenie Verduijn Havenweg 27, Ouddorp Hartelijk gefeliciteerd DIRKSLAND Op 27 september hoopt dhr. J. W. N. van Dooijeweert iets over 'Obadja' (1 Kon. 18) te vertellen voor de opening van het verenigingsseizoen. De bijeenkomst zal plaatsvinden in het verenigingsgebouw 'Rehoboth' van de Ger. Gem. te Dirksland. Iedereen is van harte welkom. Aanvang 19.30 uur. AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER KUnkerlandseweg 9 Tel. (01875) 22 35 3244 BD Nieuwe Tonge Fax (01875) 19 85 Topmodel met: 8 uurs opname, perfect stifstaand beeld, slowmotion en Nederlandse aanduiding in programmadisplay. Adviesprijs 1.319.- nieuw Prijs per week 10. videokoppen Nu voordtte zdcerheid! VINGERLING 3-MIDDELHARNIS-TEL 01870-2518 stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 Voor lopkwslllei! goede service en voordelige prijzer). FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER 1^3 C3 C3 ^3 FOTO'VIDEO'AUDIO 3 C=>^^C3C=ICJC3C3 IVBsfsJraHt 35 - Molenweg 4 - OuOöorp - Telelaon 01378-1612 en 2120 Flliaa) RBnesse. Prlnlsnop - Hogeioorr} 172 Teleloon OlllB-2400 Filiaal Sommelsdijk. Weslkrakeelslraal B Sommelsdllk - Telefoon 01370-61 Het karwei is geklaard. Oom Wijnand (van der Wette) moest vanzelf ook even op de heistelling met Geertje en Arend-Jan op de foto. Anita van Klinken biedt de Ambassadeur het cassettebandje met bijbehorend boekje aan. Peugeot Talbot Peugeot Talt>ot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1