3 fraktieleden SGP/RPF verlieten raadzaal in weigering mee te stemmen MobilD Oude St. Joseph-school te Achthuizen inmiddels tot puin vergaan Twee minuten gratis winkelen voor miljoenste ClOOO klant Zaterdag 21 september Flakkeese Chr. gezamenlijke uitvoering Gemengde koren 324b BC Afscheid huisarts R. P. Boot KIEVIT WARMTE Rally Formula Garage Knöps B.V. Citroen - Hesselink Open dag Vaarschool Voorne Kerk Middelharnis open op Monumentendag Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Meester Botman hielp een handje Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Raad Middelharnis: Het besluit van het College van B en W aan dhr. C. Lugtenburg te Nieuwe Tonge goedkeuring te weigeren op diens aanvrage tot verbouw van zijn woning Korteweegje 25, heeft in de j.l. donderdagavond gehouden raadsver gadering nogal wat 'rumor in casa' gegeven. Zozeer liepen de meningen uit een dat 3 leden van de SGP/RPF fraktie bij de besluitvorming verkozen de zaal te verlaten, liever dan in te stemmen met een voorstel dat dhr. Quist als dwaas bestempelde... En tegenstemmen kon niet... Op z'n (s)malst... Dirksland, 01877 - 1357 In Herv. Kerk Dirksland: Dirksland en omgeving zal D.V. op 28 september 1991 in 'De Schakel' afscheid kunnen nemen van dokter en mevrouw Boot. RENAULT-dealer 1662 C. Breen, 01878 - 2496 ,COMai A V UTOMOBIELBEDRk ISSER IF 64e Jaargang No. 6033 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13. Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13,00 JAARABONNEMENT 50,- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Uit de toelichting werd duidelijk dat dhr. Lugtenburg, in "t gelukkig bezit van een wat groter gezin, z"n woning wil ver groten en de verdieping van een dakka pel wil voorzien, van een afmeting die Welstandtoezicht geheel onwelgevallig is. Dhr. Lugtenburg was tegen de weige ring van het College in beroep gegaan maar ook bij de Commissie beroep- en bezwaarschriften had hij geen gehoor gevonden omdat zijn plannen op meer dere onderdelen strijdig zijn met het bestemmingsplan. Dus... adviseerde het College de raad het beroepschrift van dhr. Lugtenburg ongegrond te verkla ren. De meesten van de 13 aanwezige raads leden stemden daar - zij het node - mee in, maar anderzijds zouden ze graag een art. 19 procedure zien gestart om dhr. Lugtenburg toch te kunnen helpen, in de veronderstelling dat de partijen el kaar wel zouden vinden in een compro mis, temeer omdat de verschillen slechts klein werden genoemd, 'een futiliteit', oordeelde dhr. Vroegindeweij (WD). Een reeks sprekers, dhr. van Heemst (PvdA), V. d. Berg (VDB), v. d. Kamp (lijst Hoogzand) en v, d. Boogert (CDA) rekende erop dat er met dhr. Lugtenburg te praten zou zijn en dat best tol een oplossing zou kunnen worden geko men. Voor dhr. C. Quist en twee van z"n frak- tiegenoten was het echter onverteerbaar. „Holland op z'n smalst en z'n malst en dat is een synoniem voor dwaas", zo kapittelde hij het College. Hij ver klaarde er de grootste moeite mee te heb ben dat een enkel persoon (van Wel stand) een beslissing neemt waarbij de raad zich maar neer te leggen heeft, „ter wijl wij vinden dat iemand een persoon lijke inhoud aan z'n verbouwing moet kunnen geven", vond dhr. Quist. Ook zijn fraktiemeerderheid wenst een art. 19 procedure en dat zou oorzaak wor den van het tijdelijk vertrek... Immers.... zo zou de voorz., burg. Sleu- rink, bij de besluitvorming laten weten, wie tegen ongegrondverklaring is stelt zich op tegen de regels die de raad zélf heeft opgesteld. „De enige mogelijkheid is dat u dan gedrieën de zaal verlaat en niet meestemt", lichtte de voorzitter toe.... en zo deden vervolgens de heren Quist, Brooshoofd en "Villerius. Weth. van Eek gaat - zo zegde ze toe - nog eens in gesprek met dhr. Lugten burg. Aan het bouwplan van dhr. Lug tenburg kon niet worden tegemoetgeko men temeer omdat het College voor ieder een gelijke behandeling voorstaat en niet de een alles toestaat terwijl de ander dezelfde dingen ontzegd zouden moeten worden. Er zal wellicht een compromis moeten worden gesloten maar daar is de medewerking van beide partijen toe nodig; tot dusver heeft dhr. Lugtenburg niet met voorstellen van het College in kunnen stemmen. „Over een maand zal er dus meer duide lijk zijn", hoopte dhr. v. d. Kamp en iemand als dhr. L. Vroegindeweij foe terde, m.et anderen trouwens, over de lange duur van de procedure. Het gesprek met dhr. Lugtenburg komt er, zo zei weth. van Eek toe. maar de 3 eerder genoemde raadsleden wensten die toezegging ten spijt toch niet met de gevraagde ongegrondverklaring van dhr. Lugtenburg's beroep in te stemmen. Als in protest verlieten ze de zaal. Op zaterdag 14 september houdt de Vaarschool Voorne een "Open dag' in het cultureel centrum "de Goote'. Reede 2 te Brielle. Van 10 tot 15 uur kunnen belangstellen den informatie krijgen over alle kursus- sen voor de watersporter, zoals de inhoud ervan en de duur. Tevens kan men van de gelegenheid gebruik maken om met de docenten kennis te maken. Voor diegenen, die niet in de gelegen heid zijn naar de 'open dag' te komen is er te allen tijde de mogelijkheid om tele fonisch informatie in te winnen op nummer (01810) I 67 64. De leden van de Goeree-Overflak- keese gemengde Christelijke Zang verenigingen - dat zullen er zo'n vierhonderd zijn - leven al meerdere weken toe naar de uitvoering die ze samen zullen geven op zaterdag 21 september in de Herv. Kerk van Dirksland. Er wordt ook al meer dere weken samen gerepeteerd om dat de deelnemende koren niet per koor-, maar in een drietal groepen op zullen treden. Het wordt een bij zondere avond die voor ieder vrij toegankelijk zal zijn. Aanleiding tot de uitvoering is het 'dezer dagen' 45-jarig bestaan van de Kring Flakkee van Christelijke Zangvereni gingen, van welke Kring de deelne mende koren alle lid zijn. Het zijn de koren uit Ouddorp. Stellendam, Melis sant, Dirksland, Middelharnis, Stad aan 't Haringvliet, Den Bommel (dames koor). Oude Tonge en Ooltgensplaat, van de meesten waarvan dhr. C. C. v. d. Heuvel tijdens zijn lange dirigenten loopbaan dirigent is geweest. Dhr. v. d. Heuvel overleed juli 1989 maar zijn nagedachtenis is onlosmakelijk aan de geschiedenis van de koren verbon den. De preciese datum van oprichting van de Kring, die de koren overkoepelt, is niet bekend omdat de notulen spoorloos zijn. Zeker is dat de Kring in het na oorlogse jaar 1946 is gesticht en dat wij len dhr. A. Dekker uit Stellendam daarin een rol heeft gespeeld, mogelijk is hij zelfs de initiatiefnemer geweest. Ook de naam van Gerrit Zoon dient zeker te worden genoemd. Door de enorme organisatie die dat vergt treffen de koren elkaar weinig, maar in 1979 werd, in de Herv. Kerk te Oude Tonge een langspeelplaat opgeno men met een bijdrage van elk van de koren, onder de titel 'Loflied uit de Delta'. Ook van de uitvoering van a.s. zaterdag zal een cassette worden opge nomen die daarna verkrijgbaar zal wor den gesteld. De begeleiding van de koren zal ver zorgd worden door het Kamerorkest Cantinio. Eén koor zal deze avond solo optreden, het gem. koorCantiona Musi- cum uit Nieuwerkerk dat onder leiding staat van dirigent Arie van 't Geloof De avond die de liefhebbers veel luister- genoegen zal geven begint om 8 uur. De toegang is vrij. er zal alleen een kollekte worden gehouden ter dekking van de onkosten. Bijna 36 jaar geleden nam R. P. Boot de praktijk over van zijn vader Dr. P. Boot. Een commissie uit de patiëntenkring heeft een afscheidsmiddag voorbereid (zaterdag 28 september). Van 1400 tot 16.00 uur (evt. 16.30 uur) worden officiële genodigden vei-wacht. Enigen van hen zullen in 't kort het woord tot het echtpaar Boot richten. Vanaf 17.00 uur zijn al diegenen die dok ter en mevrouw Boot de hand willen drukken daartoe in de gelegenheid. De commissie heeft bijdragen ingeza meld, zodat de receptie een gezellig karakter kan hebben. Ook wordt op tastbare wijze het afscheid onderstreept met enige blijvende her- innerintien. De Ned. Herv. Kerk te Middelharnis is op zaterdag open van 9.00-17.00 uur. Achter in de kerk is een tentoonstelling ingericht over de grote kerkbranden van 1904 en 1948. Er worden oude foto's getoond die met de brand verband hou den, evenals de restauratietekeningen van architect Verheul. Enkele oude archiefstukken zijn even eens te zien: verkoopakten uit de pe riode 1484-1892 (de meeste akten zijn voorzien van zegels). Kerkvoogdij-no- tulen van 1892, begraafregisters 1653- 1692, enkele doopboeken en lidmaten- registers. 'sMorgensvan lO.OO-l 1.00 uuren's mid dags van 14.30-15.30 uur wordt het orgel bespeeld door mevr. Janny Smit en 2 van haar leerlingen: Paul Knöps en Gijsbert Tanis. voor Verkoop -I- Service 01871 Verkoop na 17.00 uur: Sanitair Centr. verwarming 01870-2609 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK Middelharnis Telefoon 01870-2222 Voor lopkwalilei' goede service e" voordelige ptiizen FOTO - FILM REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER C3 CD ^D C3 FOTO'VIDEO'AUDIO Wesisirasi 35 - Molenweg t - Ouddorp Telefoon 01878-1612 en ?I?D Filiaal Renesse' Pnnlshop - Hogezotur, 172 - Telefoon OU 16-2400 Pésal SammelsO'A WesïVrakeeJsrcoal fl Sommelsdiik - Teleloon 0IB70-6i Peugeot Talbot Pc Ki M ugeot Talbot dealer stanjelaan 41-43 iddelharnis - tel. 01870-3094 De luinlxtciu'ii iiaamplaat is veilig Met eenzelfde behoedzaamheid als die waarmee hij de school jarenlang als hoofdonderwijzer heeft beheerd, heeft het oud-hoofd van de St. Joseph-school te Acht huizen, dhr. H. J. Botman, woensdagmorgen z'n aan deel in de sloop van het leegstaande gebouw geleverd. Voorzichtig werkte hij met de machine van BIK's sloopbedrijf wat stenen boven de hardstenen naam plaat los, want die herinnering dient tot in lengte van dagen te blijven bewaard, vond dhr. Botman. Hij heeft de naamplaat inmiddels keurig thuisbezorgd ge kregen. De 58-jarige oud-onderwijzer kwam in 1955 naar Achthui zen waar hij 'bovenmeester" werd op het jongensgedeelte van de school. Aan scheiding tussen jongens en meisjesleerlin- gen werd toen nog strikt de hand gehouden, zélfs door een twee meter hoge betonnen muur op het schoolplein, die ove rigens in het schooljaar 1956/1957 werd afgebroken. In 1965 werd dhr. Botman hoofd van de hele school en hij zou dat tot eind 1983 blijven. De school werd in 1986 buiten gebruik gesteld: links, met helm. dhr. BotDian. gesteld, nadat de nieuwe, "de Achtsprong" in gebruik kon worden genomen. In de tussenliggende jaren is de leegstaande school niet ongemoeid gelaten. Ruiten werden ingegooid en zelfs werd in de Nieuwjaarsnacht in de school gestookt, waarom meer en meer op de verwijdering van de school werd aangedron gen. Eerder dit jaar stelde de gemeenteraad een krediet van ca. 70.000.- beschikbaar waarna de sloop aan BIK werd opgedragen. Het sloopbedrag is overigens een hogere dan he; bedrag waarvoor de school in 1929 werd gebouwd. De 6- klassige school werd in 1939 met twee lokalen uitgebreid. In 1955 telde de St. Joseph school 222 leerlingen, een aantal dat drastisch is gedaald; de basisschool "de Achtsprong" telt ca. 70 leerlingen, waarvan de grootsten woensdagmorgen bij het begin van de sloop aanwezig mochten zijn. Dhr. Botman heeft vóór z'n sloopkarwei nog wat verwijld in de lege gangen en lokalen. „Toch een beetje een rouwdag". vond'ie, gedach tig aan de goede jaren die hij in de school heeft doorgebracht. De vrijkomende grond zal worden gebruikt voor woning bouw. Bloemen vnor de miljoensje. mevr. Nagtegaal (I). uil handen van mevr v. d. Velde. DIRKSLAND - De C1000 Supermarkt te Dirksland is een best beklante zaak, maar zó druk als 't woensdag was zal 't er nooit eerder zijn geweest! Eigenaar J. v. d. Velde had bekend gemaakt dat die dag de miljoenste klant over z'n drempel zou komen en dat zou worden gevierd, zo had hij de gelukkige in 't vooruitzicht gesteld. Drie-en-cen-half jaar is dhr. v. d. Velde eigenaar van het flo rerende bedrijf, jaren waarin hij het klantenbestand storm achtig heeft zien groeien, van net 3000 in de Ie weken tot zon wekelijkse 7000 nu. De telling wordt overigens door de elek tronische kassa's gepleegd, zodat er bij de aanwijzing van de miljoenste geen sprake van voor-, of willekeur kon zijn. Een spannende dag voor 't winkelend publiek en voor de kinderen die op gratis ijs werden getrakteerd. Al 8 uur 's mor gens begon de drukte en pas later op de middag is die wat afgenomen. Even voor half drie liet de gemonteerde zoemer horen dat de miljoenste de kassa passeerde, het bleek de Dirkslandse mevr. A. Nagtegaal. een geregelde klant van de C1000 markt. Ze werd door eigenaar v. d. Velde gelukgewenst en door mevr. v. d. Velde bloemen aangeboden. Op een rustiger moment zal ze gebruik maken van de toezeii ging twee minuten gratis te mogen winkelen; het leek dhr. v. d. Velde eleganter dat niet gelijk te doen omdat er in z'n best wel ruime zaak nauwelijks door te komen was. leder had de miljoenste willen zijn...

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1