Vingerling in last Jaap Taaie Middelharnis Tweede Kerkepad-dag N.C.R.V. niet minder succesvol dan de eerste algemeen nationaal chauffeurskampioen Bijbel in steeds meer talen Politieberichten Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten EHBO-cursus opening nieuwe seizoen N.B.v.P. afd. Goedereede/Ouddorp Canticum Middelharnis Seizoenstart voor fotoclub 'De Rarekiek aj2é>^e>'^ ■xhijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Bewoners protesteren tegen afgeven hinderwetvergunning Een groot aantal bewoners aan het Vingerling te Middelharnis hebben in een brief aan het college van B W hun bezwaren kenbaar gemaakt te gen het eventueel afgeven van een hinderwetvergunning voor de bar- discotheek van de firma Gulek, gele gen aan het Vingerling no. 17. Om wonenden van deze bar ondervinden al geruime tijd enorme overlast van bezoekers aan deze bar/disco. On langs is dit nog in een gemeente raadsvergadering aan de orde ge weest. In de algemene politiever ordening werd een nieuwe bepaling opgenomen die de politie ruimte tot optreden verschaft. Maar de bewo ners vinden dat deze maatregel geen enkel effekt heeft omdat er niet ge- kontroleerd wordt. Ze betreuren het ten zeerste dat het college van Mid delharnis en de politie niets of nau welijks iets onderneemt om aan de problemen een einde te maken. Bezwaren van bewoners Vingerling En dan te bedenken dat Jaap Taaie jr, zoon van transport ondernemer J. Taaie Transport b.v. te Middelharnis, in z'n jongere jaren (hij is trouwens nóg geen 24) geen enkele be langstelling voor auto's nóch voor het transportwezen ver toonde. „Die wordt nooit chauffeur", had pa Taaie al ge vreesd, maar Jaap heeft z'n ouders niet teleurgesteld en j.l. zaterdag werd 'ie Algemeen Neder lands Kampioen op het in Best gehouden Nationaal Kam pioenschap behen- digheidswedstrijden voor beroepschauf feurs. Goedereede Diefstal Bussen, zelfs uit Friesland Het plaatselijk gebeuren XLOMBi nm Twee kerken Gezellige bedoening 64e Jaargang DINSDAG 10 SEPTEMBER 1991 No. 6032 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 13.00 JAARABONNEMENT ƒ50.- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34,20.01.108 Het akoestisch rapport dat dhr. Gulek heeft laten opstellen, moet volgens de bewoners NIET SERIEUS worden genomen, omdat Gulek wist wanneer de geluidsopnamen werden gemaakt en de geluidsoverlast op dat tijdstip heeft kunnen beperken. Eigenaren van schepen in de haven treffen regelmatig glas op hun schip aan. Zelfs in de 'Waterkampioen" wordt geadviseerd om vanwege de overlast de binnenhaven van Middel harnis niet aan te doen. De aanvrager voldoet volgens de be woners van het Vingerling niet aan de voorwaarden voor brandbeveiliging. Sanitaire voorzieningen laten te wen sen over; regelmatig wordt tegen de huizen en portieken van de be woners geürineerd. Met nadruk wijzen de bewoners er op dat de riolering direkt uitkomt in het water van de haven hetgeen ze Midde leeuwse toestanden vinden. De geluidsoverlast van bezoekers met brommers neemt onaanvaardbare vormen aan. Regelmatig wordt met 40/50 km heen en weer over het Vin gerling en het steegje naar de Vissers- dijk gereden. Het aantal decibels hier bij is veel te hoog. Vooral in het steegje galmt het dermate dat de situatie on aanvaardbaar is. De politie doet te weinig aan het fout parkeren op het Vingerling. Na de sluitingstijd van 'Ie Bateau" vindt een aantal omwonenden ernstig overlast van de taxi's die voor het ver voer van de bezoekers zorgen. In het geval het college tóch een hinder wetvergunning zou afgeven, dan dient er volgens de bewoners als voorwaarde te worden opgenomen, dat de aanvrager een portier in dienst neemt die voor de rust, met name buiten de bar/disco, zorg draagt. Ze zijn echter van mening dat als Gulek bovengenoemde problemen niet kan voorkomen, geen hinderwetvergun ning moet worden afgegeven en de bar/ disco gesloten moet worden en te over wegen om de zaak naar buiten het dorp te verplaatsen naar b.v. het industrieter rein, waar de bezoekers "s avonds en "s nachts niemand tot hinder zijn. Een aanvraag van deze strekking door Gulek is jaren geleden door het toenma lige College geweigerd. DIRKSLAND - MELISSANT Bij voldoende deelname organiseert de EHBO V,:?' een nieuwe cursus. Die begint in oktober op een nog nader te bepalen datum. U kunt zich opgeven bij de heer J. du Pree, Bernhardlaan 31. Melissant, tel. (01877) 19 70 of bij mevr. B. S. de Wach ter. Wilhelminalaan 14, Dirksland, tel. (01877)13 77. Jaap met de trofee van 10.5 kilo. De wisselbekerdie hij kreeg te torsen weegt 10,5 kilo, geen bezwaar trouwens omdat ze in de chauffeurswereld van sjouwen weten. De beker prijkt bij de trofeeën die bij overige evenementen werden behaald, In het veld van 78 deelnemers was Goeree-Overflakkee met 14 kandidaten goed vertegenwoordigd. Vier van hen kwalificeerden zich voor deelname aan het wereldkampioenschap volgend jaar oktober in het Zwitserse Gstaad. Het zijn Adrie van Druningen die 3e werd in de D-categorie (motor- wagen met aanhanger); Bas v.d. Gijze. 2e in de categorie A (bakwagen) en JaapTaaleen JaapVroegindeweij dieresp. Ie en 2e werden in de categorie C, truck met oplegger. Jaap Taaie werd. met 1431 punten boven het landelijk gemiddelde, tot Nationaal kampioen uitgeroepen. Ina Clament uit Oude Tonge werd 2e op de damesbaan waar met personen- auto"s werd gereden. We fotografeerden de kampioen van wie "t teek dat "ie nooit chauffeur zou willen worden, vóór z'n combinatie waarmee hij weer op weg ging, naar Oostenrijk. Op 24 september zal conferencier Claude Covemaker de eerste avond van het nieuwe verenigingsjaar openen. Het belooft een vrolijke avond te worden met liedjes en conference. De avond begint om 20.00 uur in verenigingsge bouw Oostdam te Goedereede. Het overige jaarprogramma van de afd. Goedereede/Ouddorp ziet er als volgt uit; oktober: P 3 W (projekt 3e wereld) november: Mosselavond december: Kerstmiddag met bejaarden en mindervaliden. januari: Jaarvergadering februari: Joods historisch museum inaart: Apotheek Ouddorp april: Bergingsbedrijf Smit-Tak mei: Een ambassadeursvrouw vertelt Ook staan er diverse kursussen op het programma zoals: Pergamano, Wijn- kursus. Luisteren naar muziek; en onze vaste kursussen Handwerken, Beter bewegen en Ons Koortje. En dan zijn er ook nog diverse exkursies zoals: Tentoonstelling De plattelands vrouw en De derde wereld. Rien Poort- vliet museum. Theaterbezoek. Bowlen en eten. Museum De duinhuisjes en een Bolderkartocht voor vroege vogels. Wiltu meerinformatie over onze vereni- gina dan kunt u kontakt opnemen met mw'^ N. Lokker, tel. (01878) 28 99. of kom gewoon gezellig kennismaken met onze afdeling op 24 september. De volledige Bijbel kan momenteel gelezen worden in 318 talen, het nieuwe testament in nog eens 726 talen en één of meer bijbelboeken in 902 talen. Geheel of gedeeltelijk kan men de bijbel der halve nu lezen in 1946 talen! Deskundigen zijn tghans nog betrokken bij 603 vertaalprojekten. Niet, dat ze daarna om werk \erlegen zullen zitten want er zouden daarnaast nog eens tus sen de 3000 en 6000 talen worden gesproken. Bijzonder verheugend is. dat er steeds meer bijbels kunnen worden verspreid. Ook in landen, welke tot voor enkele jaren voorde bijbel hermetisch gesloten waren. Zo konden in 1990 door de geza menlijke bijbelgenootschappen, waar onder het Nederlands Bijbel Genoot schap, ruim 32 miljoen bijbels worden verspreid. In dit verband herinneren wij u gaarne aan hetgeen u kunt lezen in Jesaja 11:9 'Want de aarde zal vol zijn van kennis des Heeren, zoals de wateren de bodem der zee bedekken"". Beste mensen, wat een voorrecht en een zegen, dat God ook ons hierbij kan en wil gebruiken. Op de man, de vrouw af... Heeft u daarin ook 'geïnvesteerd'? Dit zou fijn zijn. Zo niet, wel, dan even... HAARLEM bellen (023) 22 41 00 waar o.a. Ruud Blom u gaarne wil informeren op welke wijze u. naast uw onmisbare VOORBEDE, ook materieel kunt helpen. Aanrijding Op de kruising Mr. Snijderweg met de Zuiderdiepstraatweg vond een ongeval plaats tussen 2 personenauto"s doordat één van de bestuurders geen voorrang verleende. Beide auto's geraakten total- los en beide bestuurders werden, de een met een beenbreuk en de ander met gebroken ribben, in het ziekenhuis opgenomen. Op de kruising Bokweg-Dirksdoensweg vond eveneens een aanrijding plaats tussen twee personenauto"s doordat één geen voorrang verleende. De verdachte bleek tevens teveel alcohol te hebben gedronken, waarom een ademanalyse werd afgenomen. De uitslag bedroeg 620 ug/l, hetgeen bijna 3 maal teveel was. De man kreeg een proces-verbaal en een rij verbod van 7 uur. Ook op de kruising van de Oostdijkse- weg met de Hondsweg vond een ongeval plaats. Dit keer verleende een fietser geen voorrang aan een personenauto. De fietser moest met beenletsel en een hersenschudding in het ziekenhuis wor den opgenomen. Door een bewoner van de Rustburg in Ouddorp werd aangifte gedaan van dief stal van wasgoed van de waslijn. Tot De tweede Kerkepad-dag vam ae N.C.R.V. j.l. ssdteraag 7 september 1991, de Goeree-Overflakkee-route, is niet minder succesvol geweest dan de eer ste die op zaterdag 31 augustus werd gehouden. Het aantal bezoekers is over de vier plaatsen: Dirksland, Sommelsdijk, Oude Tonge en Ooltgens- plaat moeilijk te schatten. Enkele leden van de plaatselijke comité's zijn van mening, dat het getal van 4000 op de eerste zaterdag de tweede route zelfs heeft overtroffen. Laten we zeggen dat op beide dagen 8000 kerkepad- gangers Goeree-Overflakkee hebben verkend en zeer tevreden huis waarts keerden. Zaterdag j.l. was het aantal bezoekers dat per bus de reis maakte, veel hoger dan op 31 augustus. Toen kwamen er o.a. bussen uit Veenendaal en Benthuizen; op 7 september uit Aarlanderveen, Ede- VVageningen, Wieringermeer, Capelle a/d IJssel en helemaal uit Friesland, de plaatsen Drachten, Heerenveen, Frane- keren omstreken. Het bezoek kwam op de tweede zaterdag enigszins later op gang dan op de eerste. Al was de zon er niet. toch was het ideaal weer om de rou te te verkennen. Van deze 8000 bezoe kers waren ér heel veel die Flakkee voor het eerst met een bezoek vereerden. Ze hadden er veelal een verre reis voor over gehad en de opmerkingen die we links en rechts hoorden waren heel positief. Ze wisten niet dat het voormalige eiland zó mooi was. Te Dirksland stond de prachtige her vormde kerk centraal. Hierin werden twee Vesperdiensten gehouden die veel belangstelling trokken. De beide plaat selijke predikanten hadden daarin de leiding. Op de eerste zaterdag ds. A. l/oor topkwaMeü. goeds se'trce en vooraelige prii^en. FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER 11=3 C3 C3 CZJ FOTO-VIDEO'AUDIC C3 C=3 IZJ Q C3 C3 C3 Islraat 35 - Molenweg Oudaorp - Teleloon 01878-16^2 en 2120 al Renesse: Pr<ntshoo - Hogezoom 172- Telefoon 01116-2100 al SommelsOlili Wesllnakeelsliaat 8 - Sommelsdiik - Teleloon 01370 twee maal toe werd een T-shirt van de lijn gehaald. In de nacht van 4 op 5 september werden er te Goedereede twee personenauto"s opengebroken. In een geval werd een ruit ingeslagen en bij de andere auto werd het slot geforceerd. Uit een auto werd een radio weggenomen en uit de andere auto het rij- en kentekenbewijs en twee speakers. Aan de buitenhaven te Stellendam werd een werkkeet opengebroken. Uit de keet werd echter niets ontvreemd. Vanaf de Boompjes te Ouddorp werd een zwarte herenfiets. merk Favorite ontvreemd. Vernieling Te Stellendam werd aan de Eendrachts- weg een ruit van een abri vernield. Aan de Hofdijksweg te Ouddorp werd een fiinke hoeveelheid bloemen uit een perk getrokken en her en der over de straat verspreid. Tevens werd aldaar een afdekplaat bij een benzine-station met stenen stuk gegooid. Aan de Bernhardweg te Ouddorp werd een ruit van een personenauto ver nield. Kastelein en j.l. zaterdag ds. J. het Lam. De liturgie was dezelfde zoals men die op de zondagen gewoon is. Op het mooie orgel, uit 1810, werden de bezoekers op enkele concerten ont haald. De hervormde kerk van Sommelsdijk, met het gebouw 'De Doele" en de achter de kerk gelegen graftombe van de fami lie Van Aersen, stond in het teken van de belangstelling. Over het Streekmuseum elders in dit nummer een foto en verslag. Er waren enkele rondleiding door het dorp Sommelsdijk jngelast. terwijl be zienswaardigheden te Middelharnis (her vormde kerk, standbeeld van het Koffie- kokertje. etc.) niet aan het oog van de kerkepad-gangers voorbijgingen. Te Oude Tonge waren twee kerken te be zichtigen, de Rooms Katholieke kerk en de Hervormde Kerk. In de R.K.-kerk werden op beide zaterdagen Vesper diensten gehouden, die werden geleid door de pastoor van Oude Tonge/Acht- huizen John de Heer. Met de liturgie werd met de schakering van de bezoe kers rekening gehouden. Wij hopen morgenavond. D.V. 11 sep tember, weer met onze repetitie-avon den te beginnen. Plaats van repeteren: verenigingsge bouw van de Ger. Gemeente. Chr. de Vrieslaan 40. Tijd: 's avonds van 8-10 uur. O.l.v. dirigent Paul Kieviet hopen we het oefenen en instuderen van psalmen en geestelijke liederen voort te zetten. Onze vereniging zou daarbij best nog wat nieuwe leden kunnen gebruiken. U bent van harte welkom. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. M. J. van Gelder van Geldermal- sen. MELISSANT woensdagavond 7.30 uur student G. Clements te Eist. MIDDELHARNIS de dienst van hedenavond (dinsdag), waarin zou voorgaan ds. W. Harinck, gaat niet door. STAD aan 't HARINGVLIET donder dagavond 7.30 uur student J. B. Zip- pro te Zwijhdrecht. OOLTGENSPLAAT woensdag avond 7.30 uur ds. B. van der Heiden van Hardinxveld-Giessendam (be diening H. Doop). Het interieur van de Ned. Hen. kerk te Oude Tonge. De R.K.-kerk van 1897 is een schepping van de bekende architect Jos Cuypers. Met de eeuwenoude hervormde kerk trokken beide kerken veel belangstel ling. Het massagraf van de rampslacht offers van 1953 trok ook veel bezoekers. De eerste bussen deden al vroeg Oolt- gensplaat aan. Het prachtige interieur van de hervormde kerk met de oude be graafplaats hadden een grote belang stelling. Vervolgens ging het langs Sme derij Piet Kamp. het Raadhuis met de expositie over de ramp van 1953 naar Fort 'Prins Frederik". Deze vesting kreeg meer bezoekers van de eerste dag. De zitjes buiten bij de kerken werden goed bevolkt. In de hervormde kerk te Ooitgensplaat werd door het Interkerke lijk Jongerenkoor 'One More Voice", o.l.v. Willem Chr. Meyboom en de orga nist Jaap Zwart Jr. weer een aantal con certen verzorgd, "s Middags ging het koor met dirigent en organist naar de R.K.-kerk te Oude Tonge. Hun optreden oogste veel belangstelling van een dank baar publiek. De N.C.R.V. heeft Goeree-Overflakkee twee fijne onvergetelijke interessante dagen bezorgd. Een woordvoerdster van de Omroep sprak over een fantastisch verloop waarbij enkele moeilijkheden, o.a. het niet aanwezig zijn van de fiet- senwagen spontaan werden opgelost. Het vele werk door een groot aantal vrij- willigers(sters) in de vier dorpen ver richt, werd beloond met een groot aan tal positieve reakties van 8000 dankbare Kerkepad-gangers route Goeree-Over flakkee, 31 augustus en 7 september 1991. Jongstleden zaterdag is voor fotoclub 'De^ Rarekiek" het seizoen 1991/1992 begonnen met een bezoek van fotogroep Kromme Rijn uit Cothen. Dit was alweer de vierde seizoensopening waar in een andere Nederlandse club werd uitgenodigd om samen met leden van 'De Rarekiek" te fotograferen op Goeree- Overfiakkee en eikaars fotowerk te bekijken. Op die manier hebben al ama teurfotografen uit Beilen. Ede en Soest zich hier enthousiast fotografisch uit geleefd. Vrijdag a.s. start weer het reguliere pro gramma van clubavonden. Het pro gramma voor deze maand ziet er als volgt uit: vrijdag 13 september: bespreking eigen foto- en diawerk. Inleveren dia"s voorde jaarlijkse landelijke diawedstrijd van de fotobond. vrijdag 27 september: tijdens de uitwisse ling met Kromme Rijn hebben de leden van 'De Rarekiek" gewerkt met een nieuwe 200 ASA kleurnegatieffilm van Polaroid. Deze avond worden de resul taten besproken. Voor inlichtingen over deze en andere aktiviteiten van fotoclub 'De Rarekiek": (01870)29 83.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1