Omloop Goeree-Overflakkee, een prestatietocht! Wat bezielde hen...? Politieberichten Zendingsmiddag te Nieuwe Tonge EHBO-cursus 3-2^ fee Gemiste kans voor Middelharnis A.S. woensdag letterlijk samen naar school Verlenging rijbewijzen Geslaagd voor Ingenieur Goedereede Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Ingezonden: DIRKSIANDS MANNENKOOR SCHOLIEREN OPGELET! Diefstal Mishandeling Misbruik alcohol De 182 wandelaars die vrijdagavond vanaf de Kaai te Ooltgensplaat ver trokken voor deelname aan de 2e officiële Omloop Goeree Overflak- kee hadden nog 110 kilometers te gaan en was me dat even afzien! Ze werden verondersteld over dijken en paden, zo dicht mogelijk langs de oevers en kustlijn, te lopen en van het deelnemersveld hebben 121 vol houders dat gelapt, een ware presta tie die niet aan leeftijd gebonden bleek. De oudste deelnemer bleek 66, de jongsten waren knapen van 16, de minimum leeftijd die voor deelname wordt verlangd. Als over winnaars kwamen ze zaterdagmid dag vanaf kwart over één bij de finish, moe maar uitermate voldaan! ilLOMBl 64e Jaargang DINSDAG 27 AUGUSTUS 1991 No. 6028 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 KWARTAALABONNEMENT 13.00 JAARABONNEMENT 50.- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Redactie, niet dat ik enig idee heb van de kijkdichtheid van het T.V.-programma van de Vakantieman, maar we mogen toch aannemen dat velen j.l. zaterdag-, avond naar dat programma hebben gekeken, vooral nadat bekend was ge maakt dat de gemeente Middelharnis een vakantie-promotiefilmpje zou ver tonen, een kans waar veel andere ge meenten hevig jaloers op zouden zijn. Op onze Gelderse camping zaten we zaterdagavond dan ook gereed om de aantrekkelijkheden van Middelharnis op de beeldbuis te zien, maar wat heb ben we ons na de uitzending gegeneerd voor onze mede-campingbewoners te gen wie we hoog over Middelharnis hadden opgegeven. Ze moeten wel den ken dat we in Middelharnis een beetje van Lotje getikt zijn door de brandweer af te sturen op een mini-ongelukje waar ook de politie op afstormde alsof die niets nuttigers te doen heeft. Wat had het veel professioneler gekund, want ik he[:i het toch goed dat Middel harnis een mooie gemeente is...? Met prachtige historische panden, gelegen in een toeristisch aantrekkelijk gebied én aan het Haringvliet; zeker óók een gezellig winkelcentrum. In plaats van die aantrekkelijkheden uit te meten zag je brandweer en politie en een mallotig dorpsfiguur die iemand natspoot en van de beelden uit het streekmuseum die mooi hadden kun nen zijn een schertsvertoning maakte. Had het wereldberoemde schilderij van 'het Laantje" niet een prachtig uitgangs punt voor een verdere beschouwing geweest? Een grote flop is het geworden, in één woord, wat een gemiste kans. Ik ben er echt heel boos om. Zo"n dom filmpje zou mij niet bewegen Middelharnis een toeristisch bezoek te brengen. N.P.V. te Middelharnis Het Dirkslands Mannenkoor, uit gaande van de Geref Gem. te Dirks- land, hoopt D.V. zaterdag 31 augustus weer te beginnen met haar zangre petities. Deze repetities worden tweewekelijks gehouden op zaterdagavond in de zaal achter de Geref Gem. te Dirksland, aanvang 17.45 uur. In het komende seizoen staan weer een groot aantal uitvoeringen op het pro gramma o.a. Grote Kerk te Dordrecht en Kapelle-Biezelinge. Ook aan de op name van een nieuwe CD zal weer druk worden gewerkt. Wij nodigen de leden, alsmede belang stellenden (zanglustige mannen) van harte uit aanstaande zaterdag aanwezig te zijn. Nieuwe leden zijn van harte welkom! Georganiseerd door het ISGO, het Intergemeentelijk Samenwerkingsver band Goeree-Overflakkee zal a.s. woens dag 4 september aandacht worden be steed dat ook de fietsende jeugd weer naar school gaat, met name die jongeren die vanuit Oostflakkee in Middelharnis een school voor voortgezet onderwijs bezoeken. Zij die dat per fiets doen wor den die woensdagmorgen half acht bij Oude Tonge opgewacht door een pro motieteam van Veilig Verkeer Neder land. Het ISGO vroeg ons de volgende oproep te plaatsen: Op 4 september 1991 start de aktie 'Wij gaan weer naar school". De aktie vraagt aandacht voor JOUW veiligheid op weg naar school. Dat is JOUW en ieders belang. Maak het SPEKTAKEL mee. Verzamel op 4 september bij de kruising Capelleweg/Tramweg in Oude Tonge om 7.30 uur of bij het industrieterrein van Nieuwe Tonge om 7.45 uur. Het PROMOTIETEAM van Veilig Ver keer Nederlandenanderen wachten jul lie op. DOE MEE. KOM OOK! Inlichtingen tel. (01870) 35 55. Het ISGO Bij het aanvragen van verlenging van rijbewijzen, welke door de pro vincie zijn afgegeven, dienen de gemeenten deze ter verificatie te zenden aan de provinciale griffie. Per 1 oktober a.s. dienen de provin cies hun rijbewijs-archieven over te dragen aan de rijksdienst voor het wegverkeer. Na 20 september vindt de over dracht van Zuid-Holland plaats. Na 1 oktober kunnen de verifica- tieverzoeken eerst weer worden gedaan en dan bij de rijksdienst voor het wegverkeer. Hierdoor kan enige vertraging ont staan in de afgifte van (verleng de) rijbewijzen. Indien uw rijbewijs voor 1 oktober a.s. verloopt is het daarom zaak uw verlengingsaanvraag z.s.m. in te dienen (liefst voor 10 september), zodat u tijdig in het bezit kunt wor den gesteld van een geldig rij bewijs. Bij de gemeentelijke visafslag aan de Zuiderdiepstraatweg werd de afgelopen week een infrarode sensor merk Coptex. ter waarde van ƒ470,- ontvreemd. In dezelfde week werd' aldaar een tele foontoestel gekraakt, waarna het klein geld, ongeveer f 100,- aan kwartjes, werd meegenomen. Op strand Noord werd uit een tas een portemonnee met geld en papieren ontvreemd. Bij het gemeentelijk zwembad te Stel- lendam werd CiL.:scns een v.'armtesen- sor weggenomen. Op de Klarebeekweg werd een hoeveel heid gereedschap en levensmiddelen uit een caravan weggenomen. Deze week werden er in de gemeente Goedereede 5 damesfietsen ontvreemd. Op een parkeerplaats aan de Provincia- leweg te Goedereede werd in de nacht van 23 op 24 augustus geprobeerd een personenauto weg te nemen. Het por- rierslot en het stuurslot werd geforceerd, zodat het vermoeden bestaat dat de daders zijn gestoord. In de nacht van 22 op 23 augustus werd er ingebroken in de Gereformeerde Kerk te Stellendam. Een geldpotje bij de telefoon werd geforceerd waarna het geld, ongeveer 40,- werd meegenomen. In dezelfde nacht werden er op de vrachtwagenparkeerplaats nabij de Zui derdiepstraatweg 2 vrachtauto"s openge broken. Uit 1 van de vrachtauto's werd een hoeveelheid dozen met medische apparatuur ontvreemd. Op de parkeerplaats bij het Flaauwe Werk te Ouddorp werd een personen auto opengebroken, waarna een tas met cosmeticaspullen werd weggenomen. Vernieling Nabij het Flaauwe Werk werd een infor matiebord van de gemeente vernield. Te Stellendam werd een bromfiets en een fiets vernield. De dader kon worden achterhaald en kreeg een proces-verbaal terwijl hij tevens de schade mocht vergoeden. Op een camping te Ouddorp ontstond de afgelopen week enige onenigheid over het gebruik van een fiets tussen twee jongens. De onenigheid liep uit op een vechtpartij waarbij één van de jon gens enkele trappen in zijn gezicht kreeg. Door hem werd aangifte van mis-' handeling gedaan, waarna tegen de dader proces-verbaal wordt opgemaakt. In de nacht van zaterdag op zondag werd op de Oosterweg te Ouddorp een bestuurder van een personenauto aan getroffen terwijl hij probeerde om de bouten van een lekke band nog vaster te draaien. Toen de man werd aangespro ken, bleek dat hij teveel aan bachus had geofferd en daardoor o.m. de juiste draairichting uit het oog was verloren. Bij verder onderzoek bleek tevens, dat de velg en de auto beschadigd waren zodat de man vermoedelijk ergens tegen aan gereden was. Nadat de man was aangehouden werd op het bureau een ademanalyse afgenomen waarvan de uitslag 760 ug/1 bedroeg hetgeen meer dan 3 maal het max. toegestane is. Naast een proces-verbaal kreeg de man een rij verbod van 9 uur. De toedracht van de schade kon echter nog niet worden achterhaald. Voldaan over de goede afloop en de gebleken belangstelling is ook het be stuur van de Stichting Omloop Goeree- Overflakkee, bestaand uit mevr. Ada Peeman en de heren Co Braber en Ger- rit Poortvliet. Drie jaar geleden werd door 7 man een omloop volbracht, vorig jaar namen 78 stappers deel aan de eer ste omloop, van wie er 42 volhielden en dit jaar waren er 121 volhouders. Voor het Stichtingsbestuur redenen om voor volgend jaar aan enige uitbreiding te denken. Tot dusver leek het aantal van tweehonderd deelnemers een organisa torische limiet te zijn. Deelname betekent voor de wandelaars een uitdaging. Er zijn in den lande meer wandeltochten over een vergelijkbare afstand, maar het is vooral de perfekte organisatie die de deelnemers motiveert. Ze kwamen dan ook uit velerlei plaatsen in den lande. Burgemeester de Vos die vrijdagavond om 7 uur het startschot loste hoopte dan ook dat ieder zou weten te genieten van de schoonheid van het eiland Goeree-Overflakkee. In hoeverre dat waar geworden is heeft afgehangen van het uithoudingsvermo gen van de deelnemers. Weliswaar von- SOMMELSDIJK Onze oud-dorpsgenoot J. L. Verolme, thans woonachtig in Schiedam, heeft vrijdag 23 augustus j.l. in Delft de inge nieurstitel in de lucht- en ruimtevaart techniek behaald. Koos Verolme doorliep de J. C. van Gent-basisschool in Sommelsdijk en de atheneum B-afdeling van de Rijks (nu Regionale) Scholen Gemeenschap in Middelharnis. Met een voordracht over zijn afstudeer werk 'Local Buckling and Crippling of GLARE Hat Stiffeners" (vrij vertaald: 'Druk- en Knikeigenschappen van GLARE hoedverstijvers"), gevolgd door een mondeling examen, sloot hij zijn studie succesvol af. GLARE is een nieuw materiaal dat door de Technische Universiteit Delft is ont wikkeld en gepatenteerd. Het is samen gesteld uit elkaar afwisselende laagjes aluminium en glasvezels, die op een speciale manier op elkaar worden ge lijmd. Er wordt in de vliegtuigbouw veel van dit zogenaamde laminaat verwacht.' De nieuwbakken ir. gaat met ingang van 1 september 1991 als assistent-in-op leiding aan de T.U.D. meer (promotie-) onderzoek aan GLARE verrichten. OOLTGENSPLAAT HERVATTING REPETITIES De Chr. Gem. Zangver. "Jubilate" begint a.s. donderdagavond 29 augustus weer met de repetities. Het Kinderkoor begint 5 september a.s. van halfzeven tot half acht. Van harte welkom in "Eithato", Surfer in nood Vrijdagavond ontving de kustwacht een melding dat er op de Noordzee, ter hoogte van de Brouwersdam een surfer in nood verkeerde. In eerste instantie werd een snelle zoekaktie gestart door personeel van de Ouddorpse reddings brigade, waarna later de Griend en de Zeemanspot worden ingezet. Ook werd met auto's het strand afgezocht, doch de surfer werd niet aangetroffen. Daar op en in de orr^geving van de Brouwersdam geen auto onbeheerd achterbleef werd de zoekaktie na ruim 3 uur gestaakt. Daar niemand als vermist is aangege ven bestaat het vermoeden dat de surfer zelf aan de kant is gekomen en vervol gens naar huis is gegaan. den ze op hun tocht posten waar kon worden geproviandeerd, waar medische teams van de Rode Kruis afdelingen gereed stonden om medische hulp te verlenen, waar een arts en waar mas seurs beschikbaar waren, en waar ze desgewenst konden hergroeperen. Al lopend werden de concentraties wande laars soms verspreid en gingen de deel nemers soms eenzaam door de - overi gens maanverlichte - nacht. In Herkingen heeft het bestuur in moe ten grijpen omdat een aantal deelne mers, de snelsten onder hen, sneller liep dan de bedoeling was. De omloop zou geen wedstrijdelement bevatten, zo was bedongen en mede om die reden is een traktor de wandelaars voorop gegaan, vanaf Ooltgensplaat tot aan Melissant, vooral om het juiste tempo aan te geven. Bij Herkingen werden echter de eersten opgevangen met de bedoeling hun Op D.V. zaterdag 31 augustus 1991 zal er een zendingsmiddag gehouden worden in de Ned. Herv, Kerk te Nieuwe Tonge. welke aanvangt om 14.00 uur. De plaatselijke predikant ds. A. Belder hoopt een openingswoord te spreken. De sprekers voor deze middag zijn ds. J. Belder uit Loon op Zand en ds. J. C. de Groot uit "s-Grevelduin-Capelle. De kollekte zal bestemd zijn voor de GZB en de Mbumazending. Na afloop (om ca. 16.00 uur) zal er nog gelegenheid zijn in 'Elim' een kop koffie te drinken. FOTO - FILM - BEPOHTAGE - VIDEO COMPUTEfi C^ C3 cm ^D C3 FOTD'VIDEO'AUDIO E=t C3 CU o g ca 15 - Molenweg Ouddorp - Teleloon 01878-1612 er Z\ Filiaal Hanesse Printshop - Hogetcom 172- Teleloon 01116-2400 Filiaal Sorrnnelsdlllc Weslkrakeelslraal B Somn 'letoon Oie70-6i MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK EHBO afdeling Middelharnis-Som- melsdijk geeft komend seizoen weer een cursus. Er zijn nog enkele plaatsen open, dus hebt u belangstelling, bel dan naar Betsy deRek. tel. (01870)35 45. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. R. Boogaard van Leiderdorp. MELISSANT donderdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke. DIRKSLAND donderdagavond 7.30 uur student C. de Jongste, Gouda. MIDDELHARNIS woensdagavond 7.30 uur ds. H. Paul van H. I. Ambacht. NIEUWE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. A. Bac van Bodegraven (H.D.). OOLTGENSPLAAT heden (dins- dag)avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. tempo wat af te zwakken, 't was, zo bena drukte de organisatie, niet belangrijk wie de eerste zou zijn. 't Werd allemaal bijzonder sympathiek opgelost. De wachtenden konden even na één uur "s middags een groep van 9 wandelaars arm in arm zien binnenko men, onder wie vader Koos en zoon Leon (16) Snauw, volhouders in hun, soort en ze gaven dan ook geen krimp toen ze glorieus arriveerden en elk van bloemen werden voorzien. De groep van 9 komt even na één uur binnen om door hun verwanten met bloemen te worden begroet. De organisatie is gesmeerd gelopen, ook financieel zodat de Stichting hoopt min stens dertigduizend gulden over te kun nen maken voor het ouder-gasthuis van het Sophia kinderziekenhuis te Rotter dam. Volgend jaar. omstreeks dezelfde tijd. zal vanuit Ooltgensplaat opnieuw een Omloop worden gehouden, zo neemt de Stichtina zich voor. Er waren ook dames deelnemers Wanneer je in de loop van de dag de deelnemers terug ziet komen in meer of mindere staat van onttakeling, vraagje je af wat hen heeft bezield zo'n monstertocht aan te gaan. We vroegen het een van hen, Gerard Jansen uit Sommelsdijk, Voor hem was "t een absolute uitdaging nadat hij vorig jaar ter hoogte van Melissant op had moeten geven. Al zeventien jaar geleden probeerde hij het Flakkee rond te lopen, maar hij kwam toen niet verder dan plm. 70 kilometer. Nu zou het lukken, had hij zich voorgenomen en ondanks een ondergane kleine medische ingreep veertien dagen geleden lukte het heiti en z'n broer Rens ditmaal inderdaad. De broers zijn zo kort na de loop niet voornemens zich volgend jaar weer aan te melden, want "t is voor hen een barre tocht geweest. Over de verzorging is dhr. Jansen uitermate goed te spreken, 's Nachts was de inspanning nog meegevallen maar vooral de volgende middag hadden de laatste loodjes 't zwaarst gewogen, „"t Leek alsof ze Ooltgensplaat hadden verlegd!" was dan ook zijn indruk geweest. Niet zozeer de vermoeidheid dan wel de eentonigheid van de omgeving had weinig inspirerend gewerkt tijdens het laatste gedeelte van Oude Tonge naar Ooltgensplaat. rechts water, links bouw land en een nauwelijks onderbroken bitumendijk. Eenmaal in Ooltgens plaat was er "t zoet van de ovei"winning...

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1