Nieuw zand op het strand van Westerschouwen Ooltgensplaat vierde Oeltgendag iib^fo-^ Orgelconcert te Dreischor Politieberichten EHBO-cursus Middelharnis in beeld World Fish Center op Neeltje Jans geopend Norwich Cathedral Choir opnieuw in Hellevoetsluis Goedereede Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten De molen van Oude Tonge Géén bingo te Pirksland Hervatting repetities verzet CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond jn TV-programma 'de vakantieman' mw. Ritfeld toerist in eigen dorp MIDDELHARNIS Diefstallen Mishandeling OOSTFLAKKEE Diefstallen DIRKSLAND Uitlaten van honden Diefstal-inbraak Alcohol in verkeer 9i^j$ Illegale recreatie CQMBi 64e Jaargang No. 6024 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 KWARTAALABONNEMENT 13.00 JAARABONNEMENT 50.- ADVERTENTIEPRIJS 37 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Een inwoonster uit Middelharnis, mevr. Ritfeld, heeft in het veelbeke ken TV-programma 'de vakantie man' van Frits Bom, per telefoon het juiste antwoord gegeven m.b.t. het raden van een land. Echter, bij het raakschieten van geprojekteerd land op het scherm, 'schoot" ze (op haar telefonische aanwijzingen) mis. In- plaats van een reis naar het geraden land, Indonesië, wordt haar woon plaats, Middelharnis, als toeristische attraktie in een filmpje van 4 minu ten aangeprezen. Uiteraard is mevr. Ritfeld hierin de hoofdpersoon. Nog deze week komt een cameraploeg naar Middelharnis om één en ander op te nemen. „Een prachtkans voor Middelhar nis" vond dhr. L. Jordaan, die de voorbereidende werkzaamheden uit voert. Volgende week zaterdag zal het film pje worden uitgezonden op RTL 4. Bij de opening van een (bescheiden) maricultuur centrum van het World Fish Center op Neeltje Jans sprak gede puteerde A. J. Dijkwel er zijn teleurstel ling over uit, dat de Zeeuwse Visserij organisaties het laten afweten, voorna melijk ook wat de schelpdierensektor betreft. Voorzitter W. de Beijl van Delta Expo en mr. R. de Blij, voorzitter van het World Fish Center, voerden daarbij het woord. De investering die gemoeid is met het van de grond krijgen van de aktiviteiten (marine cultuur schelpdieren en vis) kosten Vh miljoen gulden. De Dienst Getijdewateren van Rijkswa terstaat, het Delta instituut voor hydro- biologisch onderzoek en de Universi teiten van Gent en Wageningen, staan in de startblokken, om gebruik te maken van de faciliteiten van het World Fish Center. In het centrum worden moderne kweek- technieken getoond van o.a. oesters, forelsoorten en mossels. Naast de Delta Expo vormt dit World Fish Center een interessante publiekstrekker en is daar mee een aanvulling op wat Neeltje Jans al te bieden heeft. De wandelpier, die het Fish Center vormt, is ook voor rolstoel gebruikers toegankelijk. Op donderdag 15 augustus a.s. geeft de orgelist Dirk Jansz. Zwart weer een orgelconcert in de Hervormde Kerk te Dreischor. Dit is het zevende concert van dit seizoen. Het programma bestaat uit composities van Handel, Mendelssohn, Guilmant, Widor, Dienel en de concertgever. De aanvang is om 8 uur 's avonds. Als afsluiting van hun tournee door Europa brengt het vermaarde Engelse jongens- en mannenkoor 'Het Norwich Cathedral Choir' een tweedaags bezoek aan Hellevoetsluis. Van 29 tot 31 augustus verblijft het koor in de Vestingstad, waar ze op vrijdag 30 augustus, aanvang 20.00 uur een concert zullen geven in de Nederlands Her vormde Kerk aan de Oostzanddijk in de vesting. Drie jaar geleden tijdens de Willem- en Maryfestiviteiten vormde het optreden van dit professionele koor het hoogte punt van een koor- en orgelconcert serie. Het koor, onder de bezielende leiding van Michael Nicholas, bestaat momen teel uit 16 jongens in de leeftijd van 9 tot 13 jaar, leerlingen van Norwich-school en een 12-tal jongemannen, waarvan de meeste studeren aan de universiteit van East Anglia in Norwich. Het koor zingt dagelijks in de diensten van de kathedraal. Behalve concerten in Engeland maak ten zij concertreizen naar: Scandinavië, Duitsland, Frankrijk en Amerika. Michael Nicholas, naast 'koorleider ook organist, studeerde in Oxford. Hij is sinds 1971 aan het koor verbonden. Tijdens deze concertreis wordt Nicholas terzijde gestaan door de veelbelovende leerling-organisten Neil Taylor en Ru pert Gough. In Hellevoetsluis zullen de koorleden en hun begeleiders worden ondergebracht in gastgezinnen. Naast een druk repetitieschema zal o.a. een bezoek worden gebracht aan het Brandweermuseum. Het belooft een zeer bijzonder concert, met een geheel nieuw programma te worden, waarvoor u vanaf 20 augustus voor 10,- bij het V.V.V. te Hellevoet sluis en 's avonds aan de kerk toegangs bewijzen annex programmaboekjes kunt kopen. Bijna 6 kilometer van de kust bij vyesterachouwen wordt in 1991 versterkt. Het opspuiten van zand is op 5 augustus begonnen en moet in oktober klaar zijn, het strand is dan zo'n 2 meter hoger en ongeveer 30 meter breder. Op de plaats waar gewerkt wordt moet het strand worden afgesloten. Om de strandrecreatie zo min mogelijk te hinderen wordt het drukste deel het laatst aangepakt. Twee cutterzuigers zijn inmiddels gestart met het opzuigen van zand. Door een persleiding wordt het zand tegen de duinen, op het strand en op de vooroever gepompt. Er zal 7 dagen in de week, 24 uur per dag worden doorgewerkt. Om verstuiven van het zand tegen te gaan wordt er vanaf oktober helm ingeplant en worden rijshoutschuttingen geplaatst. Vanaf het Vingerling werd een dames fiets gestolen. Bij een woning in Sommelsdijk werd een bromfiets gestolen. Tegen een inwoner van de gemeente Oostflakkee wordt proces-verbaal opge maakt terzake mishandeling. Bij een geschil over de betaling van een zake lijke transaktie had hij de tegenpartij een vuistslag in het gezicht gegeven. Op 6 augustus werd een diefstal ge pleegd vanuit een woning in Den Bommel. In de nacht van 8 op 9 augustus werd ingebroken in 2 personenauto's in Oude Tonge. De radio-rcassetterecorders wer den uit de auto's gestolen. Nogmaals wordt er op gewezen dat het niet is toegestaan om uw hond uit te laten op de Buitendijk langs het Greve- lingenmeer. Langs deze dijk lopen scha pen, die door de aanwezigheid van een hond onrustig worden en wellicht in het water vluchten. Ook met een aange lijnde hond is het niet toegestaan om op die dijken te komen. Op de Provincialeweg te Goedereede werd een grijze damesfiets merk Gazelle ontvreemd. Op de Wilhelminaweg te Ouddorp werd een lichtblauwe herenfiets merk Gazelle ontvreemd. Op de Boompijes te Ouddorp werd een groene Batavus herenfiets ontvreemd. Op de Broekweg te Ouddorp een zwarte herenfiets en op de Klarebeekweg een zwarte Gazelle Opoe-fiets. Ook werd er een zwarte Gazelle Opoe- fiets op de Boompjes ontvreemd, terwijl op de Stationsweg een bruine Union herenfiets zonder toestemming van de eigenaar werd weggenomen. Op de Brouwersdam ontdekte de eige naar van een groenkleurige Batavus- herenfiets dat zijn fiets was meege nomen en op het Molenblok te Ouddorp verdween een paarskleurige ATB-fiets. Op de Boompjes te Ouddorp werden een bruine herenfiets en een groene damesfiets van het merk Excellent ont vreemd. Te Stellendam werd een mountainbike ontvreemd. Op de Molentienden te Ouddorp werd een grijze Batavus damesfiets ont vreemd. Op de Boompjes te Ouddorp werden uit een rek 2 trainingspakken ontvreemd. Op de Dorpstienden werd een perso nenauto opengebroken waarna een radio cassette-recorder, merk Blaupunkt en een bril werden ontvreemd. Op een parkeerplaats bij het bungalow park Onder de Molen te Stellendam werd eveneens een personenauto open gebroken, waarna tevergeefs geprobeerd werd om de radio-cassette-recorder weg te nemen. Bij de parkeerplaats van Motel Konings pleisterplaats te Goedereede werd een personenauto opengebroken waarna de autoradio en een fotocamera werden ontvreemd. Op de Brouwersdam werd een perso nenauto opengebroken waarna ene CD- speler werd weggenomen. Aan de Zuiderdiepstra'atweg te Stellen dam werd eveneens een personenauto opengebroken waarna een horloge en casette-bandjes werden weggenomen. Op het Westerduinpad te Ouddorp werd een personenauto opengebroken waar na diverse goederen uit de auto wer den weggenomen. Uit een tuinhuisje aan de Kelderweg werd een jerrycan met 20 liter benzine ontvreemd. Op de Brouwersdam werd vanaf een personenauto een surfplank ontvreemd. Tevens werd bij een verhuurbedrijf op de Brouwersdam een surfplank weg genomen. Op het Zuiderdiep te Stellendam wer den de afgelopen week een aantal fuiken geleegd. Tevens werd op het Zuiderdiep een polyester roeibootje, kleur groen, weg genomen. Op de Vrijheidsweg te Ouddorp werd een bestuurder van een personenauto gecontroleerd, waarbij bleek dat de man Ooltgensplaat stond zaterdag j.l. bol van Oeltgendag, een jaarlijks terugke rend zomergebeuren in dit land van de legendarische Oeltgen. Mede door het gunstige braderieweer waren veel mensen naar Ooltgens plaat gekomen om er een groot gedeelte van de dag door te brengen, want er viel veel te kijken.... Ook dit jaar was de braderie weer groots opgezet. Een lange sliert van kraampjes slingerde zich door de straten. Waar geen kraampjes waren, stonden de auto's van bezoekers. Veel bekijks trokken de oude ambachten, zoals manden maken, stoelen matten, houtsnijden, melk karnen. Daarnaast waren er tal van demonstraties, die Oeltgendag mede tot een groot succes maken. Om er enkele te noemen: duiken, vliegtuig- en botenmodelbouw, oude trekkers en legervoertuigen, oude fietsen met hulp motoren, vrachtwagens. Ook voor de kinderen waren er leuke attrakties. De volle terrasjes her en der, en het looporkest maakten dit alles tot een gezellig geheel. Kortom. Ooltgensplaat was afgelopen zaterdag een 'groot' dorp. Een herkenbaar stukje Ooltgensplaat. Stoelenmatten; een heel oud ambacht. Karner en karnton: een 'plaatje'. Klaar voor de .nart. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur student G. Clements te Arnhem. MELISSANT donderdagavond 7.30 uur ds. W. Harinck van Kapelle- Biezelinge. DIRKSLAND woensdagavond 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel van Yerseke (bed. H.D.). MIDDELHARNIS dinsdagavond 7.30 uur ds. E. Venema van Elspeet. OOLTGENSPLAAT dinsdagavond 7.30 uur ds. J. C. Weststrate van 's- Gravenpolder. alcohol had gedronken. Op het bureau werd een ademanalyse afgenomen waar van de uitslag 475 ug/1 bedroeg. De man kreeg een proces-verbaal en een rijver bod van 4 uur. Op de Groeneweg te Ouddorp werd eveneens een bestuurder gecontroleerd. Op het bureau wees de ademanalyse 525 ug/1 aan. Naast het proces-verbaal kreeg deze bestuurder een rijverbod van 5 uur. Het afgelopen weekend werden op de Brouwersdam 8 personen bekeurd ter zake het illegaal kamperen. 4 personen betaalden direkt de schikking van ƒ150,-. Voor topkwslileit goede servici FOTO - FILM - REPORTAGE - C=3 CD en C3 o FOTO-VIDEO'AUDIO - Molentvog 4 - Ouddoi -iliaa! Renesse. Prinishop - Hogezaoj -iHaal Sommelsdiili, WeslkrakeelsIraÉ - Teleloon 01378-1612 en 2120 172 - Teleloon 01116-2400 B - Sommelsdlik - Telefoon 01870-6841 Ingezonden: Najaren van verval, is in de tweede helft van 1990 de molen weer in oude glorie gerestaureerd. Wat zijn we in Oude Tonge trots om nu zo'n schitterend bouwwerk te bezitten, daar we maar enkele monumenten in onze gemeente hebben. De molenstichting van Goeree-Over- flakkee doet veel goed werk om de molens op ons eiland op te laten knap pen en daarnaast ze wekelijks te laten draaien. Nu gaat het eigenlijk over het laatste, onze molen heeft dit jaar zoveel ge draaid, dat je het aantal kan tellen op twee handen. En dat is er jammer! In andere dorpen op ons eiland draaien hun molens wekelijks of vaker. Als je er door heen rijdt, dan is dat een lust om te zien. Waarom kan dat in Oude Tonge ook niet? Laat ons dorp toch ook genie ten van een wekelijks draaiende molen! Namens vele Oude Tongenaren, een inwoner Vrijdag 16 augustus zal er wegens vakantie geen bingo gehouden worden door de kleindierenver. Nut en Sport. Volgende maand 20 september starten wij weer met een tafel pracht prijzen. Wij hopen dan ook weer op uw komst. DIRKSLAND I.v.m. de kerkdienst van morgen, woensdagavond, wordt de hervatting van de repetities van het gemengd koor 'Soli Deo Gloria' verzet naar D.V. woensdag 21 augustus, 's avonds om 8 uur in 'Rehoboth'. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Bij voldoende deelname organiseert de EHBO afdeling Middelharnis-Som- melsdijk het komende seizoen weer een EHBO-cursus. Deze zal starten in sep tember. Opgave of informatie bij: Betsy de Rek Fazantstraat 38 3245 VE SOMMELSDIJK Telefoon (01870) 35 45

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1991 | | pagina 1